Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 106

Tema: Izrada novogodisnjih ukrasa za bor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno Izrada novogodisnjih ukrasa za bor

    Stavila sam ovo pod odgoj jer nisam znala gdje drugo. Ako se moderator ili admin ne slaze, molim premjestite.
    Ove godine planirala sam s djetetom okititi bor iskljucivo home made ukrasima. Kako bi imali vremena sve pripremiti, mislili smo poceti s rezuckanjem i ostalim vec ovih dana.
    Dajte pliz ideje sta i kako bi se moglo napraviti.
    Znam da se ukrasi izradjuju od:
    - papira raznoraznih (svjetlucavih, obicnih itd.)
    - sisarke obicne skupljene u parku, eventualno prefarbane
    - vjencici od tjestenine, graha itd.
    - suseno voce
    - slatkisi.....

    Dajte ideje sta sve s tim napraviti i naravno, svaki prijedlog je dobrodosao.

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    mi svake godine kitimo bor iskljucivo sa ukrasima iz vlastite proizvodnje.

    najjednostavnije (radili smo kad je eugen imao 1god i 3mj) razvaljas slano tijesto sa valjkom na debljino od nekih 3-4 mm, izbodete s kalupima za kekse (srca, zvjezdice, mjesec...) probusis rupicu i ispeces.

    kad se ohlade das djetetu vodene boje i kist i vidi zabave.

    na kraju zavezes trakicu kroz rupicu na ukrasu (npr zlatnu) i objesis na bor.

    meni su najsladi oni koje je bojao prve godine, onako nepravilno obojani sa ispremjesanim bojama a dio se vidi cistog tijesta

    radili smo ih i dok je imao 2 i 3 god. lani nismo zbog selidbe, ali ove godine idemo na malo vece podvige

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Super ideja. Daj molim te detalje kako se pravi tijesto´. Jel obicno brasno, voda sa dosta soli ili ide jos nesto?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Od papira zvanog tissue paper (tanak , proziran) se izrezu krugovi razlicitih boja; uzmu se dva kruga i u centru se namreskaju i zavezu koncem. Izgledaju kao cvijetici.
    U istu svrhu se moze koristiti obican tanki bijeli papir (obicno sluzi za zamatanje) koji se oboja vodenim bojama.

    Od istog papira se mogu raditi i leptiri tako da se papir odreze kao pravokutnik ali se vrhovi zaoble. Cistac za lulu (pipe cleaner) se presavine i njime se obuhvate dva papirica odrezana na ovaj gore nacin. stegnu a presavijanjem cistaca se dalje oblikuje tijelo leptira i ticala...
    Ovo su vise nekakvi proljetni ukrasi, ali mogu posluziti i za bor [/quote]

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    i mene zanima recept za tijesto.
    lucija to cesto radi u vrticu, a ja nemam pojma kak.

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Susene kriske narance i jabuke. I likovi od slanog tijesta (btw, mislim da je meni bas egica dala prvi recpet pa onda poslije i flo)

  7. #7
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    To tijesto od soli sam radila davno ,davno ali uglavnom koliko brašna toliko soli, za vodu nisam sigurna ali mislim da ide ista količina pa sve to promješajte da bude čvrsto npr.kao glina staviti u PVC vrečicu u frižider na kojih pola sata-sat i možete se baciti na posao.Tjesto se može i unaprijed pofarbati u razne boje pa kombinirati ali mislim da je za klince veća fora kada bojaju na kraju. Imam negdje tu knjigu ( ukrasi od tijesta-ima za kupiti u knjižarama) pa provjerim točno i javim ako sam nešto zeznula

  8. #8
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    napuses one male baloncice sta se inace pune vodom. zamotas ih spagom u razlicitim smjerovima. napravis "stirku" od brasna, soli i vode i umocis balon u to. obojis, i kad se dobro osusi, izdusis balon iz sredine i ostane ti balon-mreza.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    imate u knjižarama za kupiti i bijelu masu za modeliranje /kao bijeli glinamol/, pa s njom možete sve isto kao i sa tijestom raditi..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Kako se suse narance i jabuke?
    Vidjela sam to kod nekih poznanica i jako mi je fora. Da li se to samo naranca izreze na tanke fetice i stavi susiti na zrak ili se mora susiti na toplini (u rerni ili na radijatoru)?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    dabo, narance izrezes na tanke kolutice i stavis na radijator dok fino ne osusi.

    kolutici postanu zanimljive dekoracije, a stan tijekom susenja lijepo mirisi.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Narežeš voćku na tanke ploške, poslažeš na ravnu podlogu i ostaviš sušiti na zraku. Možeš i u pećnici (na 50°), ali pazi da ti se ne izvitopere - bolje je onda da su ploške malo deblje, cca 8mm.

  13. #13
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno slano tijesto -recept

    Dakle, provjeren sto posto

    4 čaše (od jogurta) brašna - (ja volim glatko brasno)
    1 i pol čaša vode i mijesi

    Dobra zabava 8)

  14. #14
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno slano tijesto -recept

    Dakle, provjeren sto posto

    4 čaše (od jogurta) brašna - (ja volim glatko brasno)
    1 i pol čaša vode i mijesi
    1 i pol čaša soli

    Dobra zabava 8)

  15. #15
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno ups

    :/ Evo ova druga je prava, zaboravila sam napisati sol na prvoj, uglavnom eto ...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja radim svašta od slanog tijesta (najvolimo male pajceke :D ) ali ga sušim na radijatoru, ne pečem. Bojim vodenim bojicama.

  17. #17
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Danas sam kopala po starim novinama i našla zanimljivih stvari za izradu.Možete npr. od šperploče(onakve kakve smo u školi pod tehničkim rezuckali pilicama)izrezati oblike bora,srca,zvijezdica,probušiti šilom rupicu i provući špagu ili jutu pa ukrasiti bor ili božićni vijenac na vratima.
    Ona ideja sa sušenim voćem je super.Mi to radimo svake godine.Izrađujemo ih i za vanjske jelke na ulici i dvorištu.A tek kad se još stave lampice,fenomenalno izgleda.Klinci iz susjedstva to obožavaju jer na končiće na Badnjak stavimo bombončiće pa na Božić se pokupe.Joj što volim te božićne blagdane!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    imate u knjižarama za kupiti i bijelu masu za modeliranje /kao bijeli glinamol/, pa s njom možete sve isto kao i sa tijestom raditi..
    anek, ovu masu sam jucer kupila i sad me zanima susi li se to na zraku (kad se napravi figurica), pece, susi na radijatoru i koliko dugo?

    hvala

  19. #19
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ja sam jedne godine na poslu skupljala kutijice od klamerica. Kupila sam zlatni krep papir i crvenu vunu (mogu i tanke mašnice) i radila paketiće. Izgleda prekrasno na boru, jer su maleni!

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj SNOOPY prvotno napisa
    Ja sam jedne godine na poslu skupljala kutijice od klamerica. Kupila sam zlatni krep papir i crvenu vunu (mogu i tanke mašnice) i radila paketiće. Izgleda prekrasno na boru, jer su maleni!
    A ja kutije od šibica i pakirala ih u istoj crveno-zlatnoj i zlatno-crvenoj kombinaciji.

  21. #21
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    sandraf:
    anek, ovu masu sam jucer kupila i sad me zanima susi li se to na zraku (kad se napravi figurica), pece, susi na radijatoru i koliko dugo?
    Ta masa se jako brzo suši na zraku,pa moraš biti spretna.Nemoj odmah sve izvaditi iz najlona već odlomi komadić a ostatak zamotaj da se ne suši.Treba uzeti i vode jer njom omekšavaš masu i lakše s njom radiš.Moja mama i ja od nje izrađujemo ružice, listiće i ostale cvjetiće.Kad se osuši(ostaviš na zraku jedan dan)možeš bojati s temperama ili vodenim bojama pa prelakirati.Mi to kombiniramo sa sušenim cvijećem pa u terakotnim posudicama pravimo aranžmane.
    Mislim da ćemo ove godine pokušati od toga praviti figurice za božićne jaslice kao i snjegoviće i ostale prigodne figurice.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    anek, hvala

    mogu li tu smjesu dati i davidu u ruke (2 godine)? naravno, mislimo ih kasnije oprati 8) ili da ih sama oblikujem, sacekam da se osuse i tek onda da mu ih dam da ih ofarba?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    anek, hvala
    jooooj, ne ide mi danas

    mislila sam - hvala IVANCICE!

    (neke je dane pametnije provesti u krevetu... )

  24. #24
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    A ja kutije od šibica i pakirala ih u istoj crveno-zlatnoj i zlatno-crvenoj kombinaciji.
    Nas dve smo definitivno na istoj valnoj duljini!

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa

    (neke je dane pametnije provesti u krevetu... )
    A tek noći!

    Nego, cure koje ste tako zlatnih ruku - ima li koja zainteresirana za izradu čestitki?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Nego, cure koje ste tako zlatnih ruku - ima li koja zainteresirana za izradu čestitki?
    imam ja!

    nisam ih radila od osnovne skole, ali planiram poceti s podmlatkom.

    skupljam tips&tricks da sto bolje ispadnu.

    imas koji?

    ili ti nisi od onih "zlatnih ruku"? hi, hi, hi...

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Nema toga što ja ne mogu napraviti, ali opet se moram vratiti na opasku o tvojemu radnom vremenu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moja sestrična je u školi (prije milijun godina) radila čestitke tako da je na poklopac od jogurta nešto nacrtala (na obojanoj strani) i onda ga okrenutog s neobojanom stranom nalijepila na bijelu čestitku. Jako lijepo ispadne, dobro je i za okrugle motive tipa pahulje, cvjetići...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    jos jedan savjet za nadopunu izrade slikovnica:

    izrezete tvrdi karton u obliku srca, cvijeta, leptira, snjegovica, kuce i na njega lijepite raznobojne perlice (ili rizu, ili kukuruz...) i tako izradjenog ga nalijepite na cestitku od onog hrapavog mucastog papira. bude jako mastovito.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    jos jedan savjet za nadopunu izrade slikovnica:
    vec poslovicno danas - ispravljam samu sebe - za nadopunu izrade CESTITKI!

  31. #31
    yawourkee

    Početno re

    Evo samo da kazem kako sam i ja prosle godine izradjivala ukrase od tijesta i onda na kraju drvce ukrasila njegovim plisanim igrackama, s kojima se btw- uopce nije igrao...
    Na svaku stavila crvenu masnu i okacila na drvce i bilo mi je najljepse drvce ikad!!!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Evo, mi smo upravo zavrsili s pocetnickim pokusajem da za bor napravimo nesto lijepo. Od glinamol mase smo napravili male snjegovice (3 velika i 3 mala) i 3 srca (za svakog od nas po jedno).

    Sad sam ih stavila susiti i onda cemo ih za par dana pokusati ukrasiti bojama, a izrezat cu od tkanine i male salove. Kao noseve smo nabadali vrhove cackalica. Kroz straznje dijelove srednje kuglice sam cackalicom busila rupice kroz koje cemo provuci konac da ih mozemo objesiti.

    David naravno samostalno nije nista pametnog napravio, ali je vidljivo uzivao u pljackanju. Lijepo smo se proveli :D :D. :D

  33. #33
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    1. godine - zlatnim sprejem obojali sisarke
    2. godinu - kupili trake plave, crvne i zlatne boje i vezali masne tako da smo kombinirali plavu i zlatnu i crvenu i zlatnu
    3. godine - kupili prozirne plasticne kuglice i pobojali ih nijansama narandaste boje i posipali malo sljokica po njima
    4. godine - kupili Fimo masu, kalupima za tjesto izrezali likove, ispekli i ukrasili sljokicama
    5. godine - radili male andjele od bijelog krep papira, cackalice, srebernih trakica i glinamola (glava)
    6. godina (ova) - mislim da ce biti ove godine pobojana tjestenina, to vec dugo zelim

    Kad kazem da smo mi radili, mislim malo na MM-a koji je pomogao u skupljanju materijala, ali kreativni dio bas mu i ne ide. Kasnije nam se pridruzio Mis. 8)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Mi ove godine idemo nizati vrbce od rize. Znate one slatkise u raznim bojama koji izgledaju kao velika zrna rize (u stvari i jesu riza). To nizemo na debljki konac (pomocu igle). Za loptice ce mo jos razmizliti!!!

  35. #35
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    -Možete ispeči kokice (pop corn), nanizati ih na konac tako da dobijete veliki lanac i okititi neko drvo u dvorištu i gladne ptićice će vam biti zahvalne!
    - Izrežite od kolaža šarene trakice dužine 15-ak cm,debljine oko 5 mm do 1 cm. nabavite si stabljike od slame ili nešto što je šuplje u sredini da možete provlačiti konac kroz to pa nižite prvo trakice tako da ih probušite na sredini i rubovina,stavite takve dvije ,okrenite jednu nasuprot druge da dobijete mašne, pa onda stavite štapiće od slame dužine po želji) i sve ponovo i dobili ste lanac za bor ili ukrasiti prozore i slično....

  36. #36
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj mum_to_be prvotno napisa
    -Možete ispeči kokice (pop corn), nanizati ih na konac tako da dobijete veliki lanac i okititi neko drvo u dvorištu i gladne ptićice će vam biti zahvalne!
    Da ptičice! Mislim da kokice nebi ni ugledale konca od MM!

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Gdje ima za kupiti onih kuglica od stiropora. Vidim ih na televiziji, ali ne znam gdje ih kupiti. Onda bi mogle (je i Elena) napraviti domaće kuglice za bor.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    U Zagrebu ih ima u Hobby artu - Vukovarska i Avenija Dubrava.
    Za Varaždin ne znam.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Daš mi adresu u Av. Dubrava, ako nagovorim MM-a da skrenemo preko Zagreba na putu do Karlovca. I naravno radno vrijeme subotom.

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Broj je 200 i nešto, ne znam točno. Ako ti nije hitno, provjerit ću to što te zanima, pa ti javim.

  41. #41
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Brigita;
    HOBBY CENTAR, Zagreb, Avenija Dubrava 256F, tel. 01/2921403

    LIN, Karlovac, Trg Josipa Broza 2/1, tel. 047/412078

    NECO, Varaždin, Vilka Novaka 48 F, tel. 042/351121

    Mislim da cure misle na to.Provjeri telefonski dali imaju ono što te zanima!

  42. #42
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Cure,evo vam i linka na netu,stvarno ima zanimljivih stvari pa možda pokupite neku ideju!

  43. #43
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Hvala cure za informacije, ali nije bilo hitno, pa nije da mislimo već sutra početi s izradom kuglica. Vjerojatno ćemo to ipak raditi tek u prosincu.

  45. #45
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ujutro sam iz tramvaja vidjela nekakav natpis Hoobyarta u Frankopanskoj, neznam dali im je to novi dućan? Bilo bi dobro da je, to mi je usput kada idem doma :D

  46. #46
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Mi sprejamo skoljke. To izgleda jako lijepo.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mum_to_be prvotno napisa
    mum_..., ovo mi je jedan od dragocjenijih linkova.
    Baš ti hvala!

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    mum_to_be
    Pogledala sam ovaj tvoj link i ako sam pravo skužila sve se može naručiti doma poštom i platiti poštaru ili na račun. To je super za slučaj da u Vž ne nađem kaj hoću. Znači da ne moram lutati po Zagrebu.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Cure kako da probusim zrna graha, graska itd.? (bez da se mi se raspadnu )

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Da ih prvo malo nakiselis u vodu, tako mokre izbusis u iradi s' njima sta treba, pa onda susis. Drugi nacin ne znam!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •