Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 181

Tema: Bioastin- iskustva

  1. #1
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno Bioastin- iskustva

    Ima li netko iskustva s ovim preparatom?

  2. #2
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Navodno jako dobro popravlja spermiograme, ali su se neke curke žalile, da su NJM-evi alergični, imaš više o tome na temi spermiogrami, samo moraš čitati od početka.
    Ili jednostavno u pretražnik upišeš Bioastin.

  3. #3
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    MM na njega dobio alergiju, ali sam citala masu pozitivnih iskustava

  4. #4
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    MI imamo pozitivno iskustvo... Rezultat je u potpisu.
    Jedino što nismo odmah mogli nabaviti BioAstin (nije ga bilo u našem gradu), pa je MM u početku pio Asthaxantin, a on je glavni sastojak BioAstina. Prije začeća je cca mjesec dana pio BioAstin 2x2 tablete. MM nije imao nikakve nuspojave.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    MM je isto pio bioastin zadnjih mjesec dana, jutros mi se pojavila bijeda crtica tak da još nisam sto posto sigurna, ali ako sam trudna, izgleda da djeluje. Naime, mi pokušavamo zatrudniti skoro godinu dana.

  6. #6
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    ajme sto je ovo lijepo procitati...mislim da cu i ja svome to sad uvalit.

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Vmartina,ti si sigurno trudna!
    Čestitam ti! :D :D :D

  8. #8
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    A koje i kave nuspojave mogu biti?

  9. #9
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    tj. kakve?

  10. #10
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Prije začeća je cca mjesec dana pio BioAstin 2x2 tablete.
    2x2? Malo me frka da je to previše. :/ MM pije 1x1.

  11. #11
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    i ja sam na nekom prospektu procitala da treba piti 16 mg na dan, a tablete su valjda od 4 mg, pa onda stvarno treba 4 tablete dnevno...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    MM pije 1x1 ali mi nemamo loš spermiogram, pije ga da povećamo šanse za začeće... Kod MM nuspojava nema.

  13. #13
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Pepe2 prvotno napisa
    i ja sam na nekom prospektu procitala da treba piti 16 mg na dan, a tablete su valjda od 4 mg, pa onda stvarno treba 4 tablete dnevno...
    A niš... idemo na 2x2

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    MM pije već neko vrijeme 1x1,a u 1.mj je urodilo mojom biokemijskom T.Do tad se nikad nije ništa desilo nekih godinu i nekoliko mjeseci,pa mislim da se to broji kao pozitivno iskustvo.Pije i l-karnitin i čaj od piskavice.Sve to jednom dnevno.Možda bi trebao više,ali nema šanse da ga sad nagovorim na povećanje doze,..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    moj muz je pio biastin neko vrijeme...ali nazalost nista nije pomoglo...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    17

    Početno

    MD ga je pio zadnjih mjesec, mjesec i pol i uspjelo nam je! Sad, ne mora značiti da je to glavni razlog, ali u kombinaciji s ostalim metodama, ja vjerujem da je pomogao!

  17. #17
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Pepe2-MM ga je pio nepunih mjesec dana i moram ti priznati da nas je sokirao rezultat :shock: Volumen plivaca se je najmanje poduplao a i kvaliteta je naglo skocila sto nam je dokazao i zadnji njegov nalaz.Dr.L. u VV je rekao:"nalaz je SUPER!" :D
    Ta alga je cudotvorna!!Preporucujem vam svima da nasopate svoje muzice njima pa da vidite navalu trudnica :D :D :D :D
    Ja,na zalost jos nisam ostala trudna jer imam puno slozeniji problem ali pobjedit cu ja tu gubu endometrioza i adenomioza
    No,bar smo MM-a skinuli sa liste kao problem sa tada vrlo losim spermiogramom :D
    Nama je ljubazna zenska u biljnoj apoteci predlozila da ga pocne piti prva 3 dana 1x1,druga 3 dana 2x1,treca 3 dana 3x1 i dalje 2x2,najmanje 3 mjeseca,a njemu se vec nakon nepunih mjesec dana toliko popravilo stanje!!!!!

    Jedini problem sa kojim se sada borimo je taj da meni sve doslovno izleti van nakon sto MM izadje iz mene nakon hopsanja
    Vec smo isprobali sve poze i sisteme ali ja imam osjecaj kao da se prilikom hopsanja u meni nakupi takav pritisak zraka koji odmah pri vadjenju,kao iz vakuma izleti van,naravno i plivaci sa njime

    Ako koja od vas ima slicna iskustva a mozda i odgovor na taj problem nek mi napise.

    Pusam vas sve

  18. #18
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    bebomanka, nek TM ostane tako u tebi barem 5-10 minuta jer navodno spermijima toliko treba da dođu kamo trebaju, a onda izađe samo sjemena tekućina. Ne znam kako drugačije da ti pomognem.

  19. #19
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    E da, skoro zaboravih komentirati... bebomanka, super što je TM tako odlično reagirao na Bioastin :D . To mi ulijeva ogromnu nadu da će i nama pomoći :smajlićkojimoliboga:

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    MM je danas poceo piti BioAstin.
    :? stvarno neznam koju da dozu uzima, za sad je poceo 1 dnevno kak pise na kutijici

  21. #21
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Storm, može postupno povečavati kako je bebomanka napisala u svom postu.

  22. #22
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Bebomanka super za poboljsan nalaz TM-a! :D
    I ja sam svome kupila Bioastin, iako je kod njega normozoospermia, ali mislim da ne moze stetiti! Vec ga pije mjesec dana.
    Sto se tice curenja, vise puta je i ovdje na forumu napisano da je to sto iscuri sjemena tekucina, a plivaci vec otplivaju. Meni curi jos i dan poslije... Ali, najbolje je da ostanes lezati jos neko vrijeme poslije, s guzom malo podignutom (na jastuk), pogledaj i savjet koji je napisala ema1 nakon sto je ostala trudna (potrazi medu njezinim postovima)!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    ZAGREB, Sesvete
    Postovi
    86

    Početno

    MM pio jednu dnevno i to nekakva tri i pol mjeseca i urodilo plodom. Moram priznati, da smo istovremeno provodili prehranu iz knjige "povecajte svoju plodnost" i isli na akupunkturu.
    Uglavnom....misko je tu :D

  24. #24
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pujice kako je izgledala alergija TM na Bioastin?

    Nego cure Bioastin je zapravo astaxanthin i imate Twinlabov proizvod ASTAXANTHIN, ako u svom gradu nemate kupiti Bioastin da znate. Samo što je Bioastin od 4mg, a Twinlabov je od 2mg.

  25. #25
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    bebomanka jel za endomentriozu piješ vrkutu? Pomaže! Želim ti čim prije maleckog jednog

  26. #26
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Pujice kako je izgledala alergija TM na Bioastin?
    ma znas, sad si sve mislim da to bas i nije bila alergija nego se mom dragom to nije dalo pit jer mu se podrigavalo okus tih algi pa mu je to bilo fuj (malo smo se svadjali jer ne pije redovito ni ostale tablete, a za ove mi je odmah nakon tri dana rekao da mu ne pasu) tak da ne znam ni sama vise

  27. #27
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    . Trebalo bi im uokviriti nalaz spermiograma i držati ga na počasnom mjestu Mislim da bi to bilo vrlo poticajno, ali ono, bez riječi spominjanja, samo ga staviti u centralni dio stana hihihi. Ja mog ne forsiram, ali on i pije bez pogovora, samo što tek je prestao nedavno pušiti nakon ogromnih količina, pa ćemo tek za neko vrijeme provjeriti stanje.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    da li neka cura zna gde se u dubrovniku moze naci bioastin

  29. #29
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pimbli u Dubrovniku imaš Bio-bio, pa tamo!! Nego poslala sam ti PM,(privatnu poruku) pa pogledaj molim te, vezano za onaj recept i gavez, nemoj to koristiti!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    indi hvala puno.
    samo mi jos kazi ako znas gde se taj Bio-bio otprilike nalazi, buduci da MM ide za dubrovnik za koji dan pa bih ga poterala da to kupi ali mu moram tacno objasniti jer ne poznaje Dubrovnik a i naravno nece da se muci

  31. #31
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Odi na http://www.tportal.hr/imenik/ i upiši pod UPIT Bio-Bio i stavi pod ŽUPANIJA- 020 Dubrovačko-n. i kad dobijaš rezultat klikni na + kod imena Bonadea i kad ti se to otvori klikni na ulicu (Vukovarska 14) i izletit će ti mapa di je točno to.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    hvala, najbolja si!!!!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Meni je danas žena u biljnoj ljekarni preporučila da ja pijem Bioastin, a ne MM. Sad sam ovdje pročitala da to samo mušku piju pa me to malo zbunjuje.
    Za njega mi je rekla ak je sve OK da ne treba ništa.
    Još sam kupila vrkutu i marulju.

  34. #34
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    Moram priznati da još nisam čula da ga piju žene (u svrhu neplodnosti). A zašto ti ga je preporučila da ga piješ, kakvih problema imaš?

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Malo sam sada istrazila - bioastin sadrzi astaxanthin koji se smatra vrlo jakim antioksidansom, reklamiraju ga da je puno jaci od vitamina E i beta-karotena i navodno podize i modificira reakciju imunog sustava, pomaze kod reumatskih bolesti, ostecenja prouzrokovanih UV zrakama, za zdravlje ociju, krvozilnog sustava... ( http://www.astaxanthin.org/index.htm). Koliko sam pronasla kao izvor bioastina se koriste mikroalge (moze ga se i umjetno sintetizirati). Za zensku plodnost znaju preporucivati alge spirulinu i chlorellu, no nisam pronasla da netko zenama za bolju plodnost preporucuje bioastin, no kao jaki antioksidans mozda tu moze pripomoci. Jedino sam naletila da ga se ne bi trebalo koristiti u trudnoci.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    mostar
    Postovi
    4

    Početno

    samo bo htjela znati jel se mogu uzimati zajedno maca potent i bioasin ili ne?jedno ili drugo?
    jeli itko imao iskusva sa ovim proizvodima?
    hvala

  37. #37
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure,pomozite,gdje nabaviti bioastin? U SB ne mogu naći niti u jednoj ljekarni.Jel se može naručiti?

  38. #38
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja sa kupila MD BioAstin. Pije ga 2x2 i videt ćemo kako će se situacija dalje odvijati. Njegov spermiogram je loš ali se nekako nadamo da će se barem malčice popraviti da bar imamo šanse za AIH u 9 mjesecu. Za sada nema nuspojava niti alergije. Dapače, kaže da se osjeća manje umorno iako ga pije tek par dana.

  39. #39
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    MM je bio prije 7 god. na operaciji varikokele, ali kao se spermiogram nije nešto popravio, od 6.mj/07 redovito svaki dan pije po jednu tabletu/kapsulu BioAstina.
    Osim Bioastina pije po jednu kapsulu L-Carnitine, L-Arginine, Acetil L-Carnitine i Cink, sve od twinlaba. Iako negdje preporučuju piti dnevno veći broj istih tableta, mi smo odlučili po jednu od svakog jer nismo htjeli pretjerivati.
    Poboljšanje je očigledno; s oligoasthenozoospermije (14 mill/ml; 64% nepokretnih, 11% sporih i 18% pokretnih) za 6 mjeseci (spermiogram rađen 12 mj/07) došli smo na normozoospermiju ( nevjerojatnih 100 mill/ml (7 puta više); nepokretnih je 44%, sporih 11%, ali pokretnih je 42%, a na tu koncentraciju to je super!).
    Uvjerena sam da je na ovakvo povećanje broja spermija utjecao BioAstin.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    4

    Početno bioastin

    :D drago mi je čuti za vaša pozitivna iskustva vezana za bioastin.Ja danas evo čekam da mi prijateljica iz Sarajeva pošalje, jer jedino tamo , u Mostaru i Banjaluci ga ima kupiti.
    Samo me zanima , pošto u sebi sadrži vitamin E da li treba piti posebno vitamin E .
    Da li VM osim bioastina uzimali još neke vitamine.MM pije cink i selen trenutno .
    hvala Vam

  41. #41
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Rode,ja imam PCOS a MM asthenospermiju (mali broj progresivno pokretnih spermija,12%).Ja dobro reagiram na lijekove i kod mene nije problem postići ovulaciju ali to je uzalud jer najprije treba popraviti spermiogram.MM je 1mj.pio Simbyon+Selen+Zink+vitamini i minerali, a sada 2 mjeseca treba piti Bioastin+L-Carnitin+Selen+Zink+vitamini i minerali. Kada prode 3mj. mora raditi spermiogram da vidimo da li je šta bolje. Jako se bojimo tih nalaza.Ne znam mogu li se nadati poboljšanju?!

  42. #42
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    nerma vitamin e je topljiv u mastima i sporije se izlučuju iz organizma, a kod pretjeranog unosa dolazi do hipervitaminoze. Stoga kolicina vitamina e ne smije preci maximalni dopusteni dnevni unos!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Astaksantin koristi MM zbog jake fotodermatoze i to 8 mg dnevno (Twinlabov, 4 mg/kapsuli, a ne 2 mg kako je netko napisao). Njemu djeluje savršeno.

    Što se tiče doza-to je karotenoid, ali za razliku od beta-karotena nema djelovanje vitamina pa ga se teoretski ne može predozirati. Alergija koja se javila kod nekih vjerojatno je posljedica nečistog preparata, a ne same djelatne tvari.

  44. #44
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Drage rodice

    ne mogu odoljeti da ne podijelim s vama naše iskustvo s ovim preparatom. Prije 4 mjeseca imali smo ukupno 6 mil. MM je počeo uzimati standardne vitamine (cink, selen, vitamin e, Q10, omege...) + čajeve i ponovio nalaz prije mjesec i pol - 13 mil, s 80% nepokretnih, A+B 13% pokretnih. Tada počinje s uzimanjem 4 tablete dnevno Bioastina (našao je neku studiju u kojoj su muškarcima davali te doze) i sada je nalaz ovakav:
    ukupan broj 31,5 mil
    pokretljivost: A+B 43%

    Uvjereni smo da je za ovaj pregolem napredak zaslužan upravo Bioastin, dao nam je nadu da svoga bebeka napravimo i u krevetu


  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Koje su zapravo nuspojave i kako izgleda alergija na BioAstin?

    Počela sam ga piti iz drugih razloga (zglobovi), ali sam vrlo brzo dobila strašan osip, izgleda kao pubertetski prištići po cijelom licu i vratu. Nisam sigurna je li BioAstin uzrok, a nigdje ne vidim popis nuspojava.

  46. #46
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    evo moram i ja malo pohvaliti bioastin... moj je suprug prije i za vrijeme uzimanja bioastina imao asthenozospermiu s velikim brojem spermija, ali smanjenom pokretljivošću od oko a+ b 25%. za vrijeme uzimanja bioastina situacija je bila ista ili slična, ali 2 mjeseca nakon prekida uzimanja bioastina a + b narastao je na 32%, a slijedeći smo mjesec ostali trudni... :D
    inače negdje sam čitala da po novim who normama pokretljivost koja odgovara normozospermiji (odnosno pokretljivost a) iznosi svega 20%, a ne 40 ili 50 % kako se prije računalo.

  47. #47
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Podižem malo ovu temu jer trebam vaš savjet. Naime MM ima jaaako loš spermiogram (u čekanju smo prvog IVF/ISCI) i mi smo naravno uz sve moguće poznate vitamine nabavili i bioastin (kupila i bio&bio). Sad dolazim do nedoumice - na bočici piše uzimati 1 kapsulu uz obrok, no po vašim prijašnjim postovima vidim da su vaše doze bile puno veće. Dakle, koliko uzimati? :?
    Uf, nadam se da će i nama pomoći...
    Hvala vam na pomoći i savjetima

  48. #48
    Sunflower98 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    54

    Početno

    MM je uzimao 4 na dan kako je navedeno u istraživanju na eksperimentalnoj skupini navedeno u linku
    http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=120
    kod nas nije došlo do nekog značajnog poboljšanja jer je MM dijagnosticirana i varikokela
    ali s oligoastheno. došli smo do astehnozoospermije i mogli na AIH koji nažalost nisu bili uspješni

  49. #49
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Hvala ti!
    Sad kad sam malo pronjuškala vidjela sam još iskustava!
    Držim nam scima fige!

  50. #50
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    tonili neka uzima 4 tablete. Ako mu je lakše 2 ujutro, 2 navečer.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •