Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: razdavajanje blizanaca

  1. #51
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    bonizg draga mi smo dečke do dva mjeseca držali u zajedničkom kinderbetu i to onom 140x70 i onda smo uzeli još jedan kindač i od tada svako spava u svom jer su se sa 2,5 mj počeli vrtiti po kindačima i nisu smetali jedan drugome.
    To ti je moj eiskustvo stali bi ti do 2mj u ovom večem svi troje ali ubrzo budete morali uzeti još dva tak da sve zavisi i o vašem stambenom prostoru.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    to ni problem kaj se tice prostora , znaci i ti savjetujes da ih stavim prvo skupa , pa da ih onda odvojim....i budem tako napravila

  3. #53
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    draga oni su mali i kad se rode isto budu povezani i ovako kad spavaju i budu blizu osječaju se potpuni jer su zajedno u jednom krevetiću
    Bar si ja tako tumačim dok stanu svi zajedno nemoj ih razdvajati,ma budeš skužila kad im bude gužvanac

  4. #54
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ovdje (Italija), koliko sam primijetila, nemaju obicaj razdvajanja blizanaca - u grupi od E su bile 2 para blizankinja (2x po par, nisu bile cetvorke :D), a sad u razredu ima brata i sestru blizance. Tu ne preporucuju razdvajanje.

    Ono sto je offtopic, ali meni osobno zanimljivo je da su u vrticu i jedne i druge blizankinje na neki nacin 'posvojile' E - jer je zadnja dosla u grupu - i 'dijelile' ju kao prijateljicu.
    Ponekad su se ljutile jedna na drugu radi toga jer bi samo jedna htjela da joj E bude 'najbolja prijateljica', ali uglavnom su rjesavale problem, i E se sa njima jako lijepo igrala.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    kinderbet bas ce ici moji starci kupiti ovaj vikend....eto pocelo je sa kupovinom , prije nisam dala.....

  6. #56
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    znam primjer iz okoline
    kad su roditelji kupovali različitu odjeću
    ali dogodi se da oboje žele baš istu majicu obuć
    i onda su okrenuli ploču - oboma isto
    Jednom sam ja pitala majku blizanaca kako to da ih slično oblači (ista majca druga boja), ona je rekla da ne može jednome kupiti kvalitetnu majcu, a drugome ne, pa zato kupi istu vrstu, a drugu boju.
    Što se tiče razdvajanja, ponekad će neki ljudi, znanstvenici, lupat po nekoj teoriji tek toliko da im se spomene ime u nekom udžbeniku i sl.
    Blizanke koje ja poznam sjede odvojeno u razredu, ne oblače ih isto, niti to same žele, totalno su različite po tom pitanju (pa ih mi lakše prepoznajemo). U vtriću im je bilo lakše, jer su imale jedna drugu, kao i gdje god dođu. Ali, to je samo moje skromno mišljenje.

    U mom mjestu žive dvije blizanke koje se i s 15 godina jednako obuku (često). Trebate to vidjet.

  7. #57
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    da, to se zna desiti, da blilzanci imaju zajedničkog prijatelja kojeg dijele, i oko kojeg se i posvade....
    tvoja E. je jaka kad se osudi ubaciti među bliziće , ne može to svatko!
    145A5C4B-BADC-FFC2-C10A-17D35234D772
    1.02.28

  8. #58
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa Vidi poruku
    da, to se zna desiti, da blilzanci imaju zajedničkog prijatelja kojeg dijele, i oko kojeg se i posvade....
    tvoja E. je jaka kad se osudi ubaciti među bliziće , ne može to svatko!
    Je, i nije mi na pocetku bilo bas svejedno kako ce to na kraju zavrsiti, no jos uvijek su sve 3 velike prijateljice (sada vec u skoli).

  9. #59
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    i ja vas pratim... ima tako tužnih postova o dječici koja su bila razdvojena...
    Oduvijek mi je to bilo fascinantno kako su blizanci povezani i NIKAD nisam ni pomislila da bi ih trebalo razdvajati. Drago mi je čuti sad iskustva od blizanaca iz prve ruke

  10. #60
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    Ja nisam primjetila neke velike promjene kad ih razdvojimo, jedino su malo mirniji, al jako rijetko ih razdvajamo, obično smo u paketu.

  11. #61
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    da podjelim jednu zanimljivost s vama o razdvajanju.
    moji su rođeni ranije i bili su u inkubatoru. Prvih tj. dana su bili zajedno,lijepo napredovali, a poslije su prebačeni u drugu sobu (soba II, Petrova) i kako je bilo mjesta stavili su ih svakoga u jedan inkub..Tada su počeli problemi s sekom, jako je gubila na težini i ja sam (ne zam iz kojeg razloga, došlo mi), tražila da ih opet stave zajedno i od tada je opet sve super krenulo.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •