Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Tegobe tijekom vs. tegobe nakon višestruke trudnoće

  1. #1
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno Tegobe tijekom vs. tegobe nakon višestruke trudnoće

    Srećom, najveća tegoba u mojoj trudnoći bila je katastrofalno spavanje jer je buša bila toooolika da nisam mogla ni leći ni okrenut se a pogotovo je bilo teško ustati iz kreveta. Tlak je bio super, dapače viši no inače što je dobro jer sam inače niskotlakaš pa mi je skočio sa 90/45 na 120/60. Dobila sam samo 20 kila (!), nikakvih nateklina do zadnjih desetak dana kada su mi natekli gležnjevi i stopala (izgledala sam kao Bilbo Baggins). Kosa je sjajila, koža je bila očaravajuća, osmijeh također. Mučnine sam imala nekih desetak dana i to sam rješavala šnitom crnog kruha i zdjelicom kravljeg sira kraj uzglavlja.

    E sad, nakon poroda kosti su mi krckale kao da sam od plastike, rebra su se preklapala a zglobovi preskakali. Kosa i nokti su mi jako krti, krenuo mi je neurodermitis na desnom dlanu. Veličina trbuha i težina tereta koji je bio u njemu ostavili su traga na kostima trupa i osjećam se rasklimano (mislim da tako i hodam ).

    Kako je kod vas, koliki ste imale ili imate trbuh i kako se osjećate?

  2. #2
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja sam imala ogroman trbuh i poslije poroda kralježnica mi se raspadala. Na bedrima mi je koža totalno ogrubjela, bila je grozna. Međutim sad nakon godine dana sve se vratilo u normalu, došla sam na svoju težinu pa je i kralježnica bolje. Samo da nije te kože na trbuhu

  3. #3
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Eh da, mogu živjeti i sa strijama na bokovima i sa krckavim kostima ali taj trbuh... strašno. Pokušavam što češće vježbati trbušnjake, što nije lako sa dvoje djece koja jurcaju po kući ali premalo je učinka, koža je i dalje tu. Izgleda da će to učvršćivanje trbuha trajati duže no što sam mislila, ako uopće uspije!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Sjećam se samo ogromnog trbuha koji je tako ispupčeno,nadureno stajao na mojem tijelu da sam stalno imala osjećaj da će se ta kugla sama od sebe otkotrljati. Tako su me i zvali u rodilištu, žena s kuglom, straga se uopće nije kužilo da sam trudna a kad bi se okrenula ljudi su se vidno zbunili. Eto bila sam te sreće ni traga strijama al celulita ko u priči i to je ostalo, linija je kao i prije trudnoće, ulazim u svu staru robicu, što je super jer svi računi su usmjereni na malce, a trbuh je ravan al mlohav, a za trbušnjake još nemam vremena, mislim da će ta mlohavost biti stalna jer koža je opuštena.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Meni je trudnoća zaista proticala sasvim ok, čak i bez mučnina. Bila sam veoma pokretna, čak sam se dobro držala i sa 24 kilograma više. Svakog dana sam puno šetala. Ali, ne može sve baš idealno da prodje, naravno... Još na samom početku trudnoće dobila sam jeziv ekcem po rukama/nadlanicama koji se lagano širio po rukama. Kasnije se slično pojavilo na stomaku ledjima i po nogama. HORMONSKI DISBALANS Ne znam da li bi to bilo i je bila samo jedna beba. Ko zna, verovatno da. Da li hormoni ludje rade u višestrukim trudnoćama? Uglavnom, do kraja leta sam bila u zavojima, u strašnim bolovima i tegobama /naročito oko kupanja i oblačenja/. Na kraju sam pristala na lokalni kortiko steroid /iako ni to nisam želela, ali su mi zapretili injekcijama pa sam pristala/ i u roku od tri dana sve je nestalo. Eto kakva je to hemija! Pažljivom ishranom izbegavala sam pojavu novog ekcema, ali su me svrab i panika pratili do kraja trudnoće. Posle porodjaja sve je bilo gotovo. Svrab je prošao posle deset dana. 20kg je odmah izašlo iz mene, oprostila sam sebi zbog onih 4, izgledala sam kao suva grana... Ali, kilogrami su došli tek sad, jaoOoj! Nikada nisam bila ooOOvolika.

    Zar sve to unazad ide trako sporo?

  6. #6
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Ja sam u trudnoći dobila 14kg, što stvarno nije puno. Stomak mi je bio ogroman, iako ljudi kad bi me vidjeli nisu mogli vjerovati da nosim dvoje!!

    sad imam staru liniju, tj. tanja sam nego prije i to mislim 4 kg, što je previše!! Tako da stajem u robu koju prije nisam mogla obući!!

    Ovih dvoje su me bukvalno isisali... I još uvijek sišu istim intenzitetom!

    Meni se poslije poroda dogodilo to da su mi prestale rasti dlačice ispod pazuha, jednostavno su narasle poslije poroda i nakon brijanja više nisu :shock: očito je da se moje tijelo sve podredilo dojenju tih malih sisavaca. Krenule su rasti tek 4-ti mjesec. Nije da su mi nedostajale , ali mi je bilo stvarno neobično da nemam što brijati...

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    ludo gemini, šta si konzumirala da se to desilo?, ja sam zaboravila napomenuti da sam odlakavila za vrijeme trudnoće i te iste dlake su odlučile ostani na meni i sad!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    ne znam kako je drugim mamama, ali mene zglobovi i dalje bole, nekad mi se cini sve jace i jace, a narocito zglobovi desne noge, ona koja mi je bila pod "kompresijom". Osecam se kao stara baka kada pocnu da me bole kosti...

    Sto se tice dlaka, et, to je sve razlicito. Mene su napustile potpuno u toku trudnoce, a posle poroda rasle su ko zalivene i sada su opet stale, mislim, sve je pristojno. A ispod pazuha, jeste Gemini, u cudu sam gde su nestale! Sto je to dobro!

  9. #9
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ja više ne moram depilirati noge :D , nadam se da će ovakvo stanje potrajati što duže

    Ali mene muči umor :/
    ima dana kada sam umorna odmah poslije doručka i moram preležati pola dana,
    dok ima i dana kada se super osjećam

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Kragujevac
    Postovi
    10

    Početno

    Vidim da Mici muči isti problem kao i mene. Mene su počeli da bole zglobovi još u petom mesecu trudnoće, a bole me još uvek, 18.5 meseci posle porođaja.
    Prvo je krenuulo sa bolovima na prstima ruku, onda su počela da me bole stopala a od skoro i laktovi.
    Išla sam reumatologu, ali rezultati pretrage krvi nisu pokazali da je prisutan reuma faktor.
    Na moje pitanje da li bi mi pomogli neki vitamini i minerali, dr. mi je rekla da od toga nema pomoći, već mi je dala neka lokalna sredstva za mazanje. Međutim ni od toga nema neke koristi. Sada ćutim i trpim. Najgore je ujutru kad ustanem, posle se razmrdam pa nekako funkcionišem.

  11. #11
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    U trudnoći sam dobila 19 kg, pred kraj me mučila jaka žgaravica i nemogućnost namještanja pri spavanju tj ležanju. Inače sve ok. Sad 3.5 mj nakon poroda imam još 8 kg viška uglavnom u trbuhu i to me jako smeta, a svekrva suuuper kuha. Primjetila sam da me i povremeno bole koljena što prije nikada nisu. Energija mi se vratila, uglavnom nisam baš umorna (dok sam kao trudnica stalno spavala), pa se sama sebi čudim kako je to priroda regulirala. Ipak nije lako s troje djece. Strija nemam, samo malo celulita. Valjda ću uskoro stati u svoju staru garderobu, nemam baš love za obnovit

  12. #12
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Imala sam prilično pristojnu trudnoću. Bila sam jako pokretna i radila do 28. nedelje a onda su me išutirali sa posla i poslali kući da budem trudna . Ipak, već od 16. sedmice su me jako bolela leđa i to onaj deo kičme negde u visini dna lopatica (al ga opisah) a počeli su i otoci iako sam jela minimalno slanog. Oticala sam puno do odlaska u bolnicu u 34. sedmici jer sam se stvarno jako puno kretala. Nisam smela nigde da se izujem jer je bilo pitanje u čijim ću se papučama vratiti kući. Bilo je smešno kad je moja noga sa brojem 36 uspevala da uđe jedino u kumovu papuču broj 41 :/ Zbog otoka sam imala sindrom karpalnog tunela pa sam živela sa utrnulim šakama i stopalima negde od 20. sedmice pa do kraja - koliko sam čaša polomila ne bih da iznosim u javnost

    Sada, 2.5 godine nakon porođaja još uvek imam utrnule palčeve na nogama iako sam sa kilažom skoro na predtrudničkoj. Možda se je desio neki defekt u kičmi, možda je otičanje poremetilo neku nervaturu, pojma nemam ali planiram da saznam čim mi se ukaže prilika.

    Imala sam gorušicu više od pola trudnoće. najela sma se badema za narednih 10 života. Tako ti je to kad prođeš bez mučnine - nešto mora da te strefi.

    O svom ličnom opisu nemam puno da kažem. Sklona sam strijama bila i pre trudnoće pa sam u istoj dobila po neku uglavnom na nogama od otoka. Stomak nema veze sa onim od pre trudnoće a s obzirom koliki je bio i ovakav je sjajan, očekivala sam mnogo goru budućnost. Grudi su mi potpuno iste iako sam dojila 2 meseca. Jedino sad nosim broj veće cipele jer su mi se stopala malo raširila od onih 30-tak kg viška. Kosa i nokti su mi bili najbolji u trudnoći (koliko sam vitamina i pripravaka pila nije ni čudo) dok mi je koža po rečima mog dragog bila čudna, nekako drugačija, satenastija i drugačije je mirisala.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    evo malo o mojoj trudnoči
    prvih 4 mjeseca provela u krevetu stim da sam svaki dan povračala od jutra do sutra a i glava me je jako bolila.u 5.mjesecu trudnoče mi je trbuhčić več bio veliki ko za porod
    i dalje stalno mirovanje u 22. tjednu dobila lagane trudove pa su me strpali u bolnicu a počela sam se i otvarati. sljedi strogo mirovanje pa čak i pišanje i sve ostalo u krevetu.da bi stigao vrhunac dobila trudnički šečer tako da su mi odredili dijetu, a ja nikad gladnija.a da ne zaboravim primala sam i infuziju magnezija 24 sata
    od ležanja me se sve bolilo kralježnica i preponi i opet ta glava nije stala boljeti.
    u31+5 konačno carski rez koji je nakon svega još bio i najmanje bolni.na kraju dobila 25 kg.
    danas imam svoju staru kilažu i nemam ni jednu striju :? makar nešto i trbuh mi je ok ali znam da nikad više neču biti trudnica


    _____________________________
    noa ante julia 17.09.03

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •