Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: šta ponijeti u Petrovu

  1. #1
    tajana_1

    Početno šta ponijeti u Petrovu

    drage mamice,evo i ja se polako bližim porodu pa bi vas samo molila da mi kazete sta moram ponijeti sa sobom u Petrovu, jel moram imati svoju spavacicu, slape.. ili mi oni daju i recite mi smijem li imati mobitel te jel su dozvoljene posjete. thanks

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    spavacicu i papuce moras imati, takodes svoje rucnike. mobitel mozes imati ali imas po samo jednu uticnicu u sobi za punjenje, zato ga dobro napuni. posjete su dozvoljene svaki dan od pol 5 do pol6 mislim.

  3. #3
    Ninočka

    Početno

    uz ovo što je petra rekla, pripremi se psihički da je WC u katastrofalnom stanju,pa se preporučuju i Domestos maramice, svoj WC papir, brdo uložaka... ima negdje topic o tome što treba uzeti u rodilište-masa dobrih korisnih tipova... premda sam imala već 2 poroda tamo, a sad me uskoro čeka i treći, nisam sigurna da li daju da se cijela torba ima u rađaoni ili samo nužne stvari (mislim da to ovisi o dobroj volji tamo prisutnih), pa sam si ja ipak u posebnu vrećicu spakirala osnovne stvari za rađaonu: spavaćicu, šlape, ručnik, 2 role WC papira, jedne uloške (nakon poroda ti stave neku krpu, grozno), bočicu vode, mobitel. i dokumentaciju, naravno.
    ostalo će mi biti u torbi, pa ću je dobiti u sobu, ako već ne prije...e, da, korisno je imati neku praznu vrećicu u koju ćeš staviti odjeću i dati mužu kad se skineš u rađaoni.
    sretno!

  4. #4
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Torba sa stvarima ide kud ti tu i ona, tak da bude i u rađaoni, ali ti je ionak to svejedno jer si na stolu i ne možeš do nje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    MS, da ali ako imaš mužića pored sebe do svega možeš doći
    Moja je torba bila iza kreveta, muž pored mene i nije bilo problema ako je trebalo što dohvatiti.
    Preporučam da si uzmeš i čarapice (ja zimogrozna 8) )
    i naravno pidžame, spavaćicu samo za roditi. Kad dođe vizita lako spustiš donji dio pidžame
    Meni je bilo najudobnije u pidžami, a ne da mi se spavaćica nafrče oko struka pa me guza boli i jedva se okrećem, a još moram spavaćicu popravljati

  6. #6
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Oriana prvotno napisa
    MS, da ali ako imaš mužića pored sebe do svega možeš doći
    ...
    Meni je bilo najudobnije u pidžami, a ne da mi se spavaćica nafrče oko struka pa me guza boli i jedva se okrećem, a još moram spavaćicu popravljati
    Oriana, ma ionak mi ništ iz torbe nije trebalo pa mi niti mužić kraj mene nije imao posla

    A ovo za pidžamu si se dobro sjetila. Meni bilo žao ko psu kaj sam si kupovala neke bezvezne spavaćice koje inače ne nosim, a puno bi mi bolje bilo u pidžami (mislila sam si da bude netko radio frku ak budem u pidžami, a vidjela sam neke cure kako ih imaju i nitko im naravno ništ ne veli)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    U Petrovoj moraš imati sve svoje, osim one zelene grozote u kojoj si rađaoni. Oni to zovu spavaćica, al skini se čim prije iz toga.
    Ja sam čak htjela da mi od doma donesu plastičnu samoljepivu vješalicu da si u tušu mogu objesiti ručnik i robu (hrđavi čavao mi je uništio ručnik ), al sam preselila treći dan u apartman pa sam imala svoju kupaonicu.

    Ne zaboravi bademantlić, bit će friško. Stvarno je dobro da nosiš neke vlažne maramice za brisanje prašine. Smiješ imati mobitel (mi smo fotkali s mobitela još u rađaoni) :D . Uzmi si nešto tekućine i suhe kekse, ako rodiš noću da izduraš do prvog obroka (pripremi se na oskudnu klopu).
    Posjete su dozvoljene, od 16.30 do 17.30, onda stojiš na hodniku ili u podrumu i dobro se zagrni.
    Posjete u sobu ne dolaze, meni je muž bio donijeti još sitnica (hrane), cure su bile drage, al sestra ga je jednom isprašila van, naravno.

    Ako nosiš piđame (ponesi više donjih dijelova, ako ti procuri da se presvučeš), preporučam gornji dio na gumbe, zbog dojenja.

    I sretno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    SUNCE, kakva zelena grozota 8)
    Možda pričaš o onim pretpotopnim mantilima? Ja sam ga dobila samo sasvim slučajno jer sam u Petrovoj ostala nakon uobičajenog pregleda.
    Inače sam imala svoju spavaćicu na porodu (istu sretnu spavaćicu s Lukom i Jocom, uokvirit ću je za uspomenu ).

    Da, Sunce me podsjetila. Uzmi si ti i neku vestu vunenu, ja sam je imala. Zamisli u 3. mjesecu ljosnuo je snijeg, meni MM donio vestu (još sam bila trudna). Tu sam vestu oblačila na ogrtač kad su mi posjete dolazile (makar se na odjelu može u sobu, meni je bilo ugodnije vani).
    Gore na babinjačama nećeš moći izdržati u onom hodniku, jedva ćeš čekati da malo proluftaš nogice.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ma kakvi, Orianice, ja sam ti imala peh na porodu.
    Mi smo s redovnog UZV-a stigli na CTG, doktoru sam bila 'sumnjiva', pa su na CTG_u skužili da rađam (da, da ). Muž i ja ostali u rađaonici a moji starci su dopeljali torbu sa stvarima (mama ju je pakirala, rodila sam u 35. tjednu, ko bi se nadao?!).

    Kako nisam imala ništa svoje, uvalili su mi taj zeleni užas. Pa sam dva sata nakon poroda otpješačila na WC i u kupaonicu i presvukla se u svoju robu.

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Uz ovo što su cure napisale, nadovezujem se: bilo bi zgodno da si u torbi odvojiš stvari za rađaonu: spavaćicu, RUČNIK (za tuširanje nakon klistira ), WC papir, šlape, šampončić za tuširanje + nada da su promjenili mješalicu za tuš (zbog kamenca voda je štrcala okomito gore!!! :/ ). Zašto ti preporučam odvojiti ove stvari? Zato što recimo moj mužić nije mogao odmah sa mnom, već mi je sestra na prijemnom rekla da ponesem spavaćicu, šlape i WC papir i gore u rađaonu.. :shock: Normalno, u panici se nisam sjetila ručnika, šampona i sl. pa sam u trudovima tražila sestre, doktore....kako bi mi dali išta za obrisati nakon tuširanja :/ !

    I preporučam ti da se poneseš nešto protiv hemića (mast), jer ako ti se pojave bolje ih je odmah lječiti, a ne kao ja nakon par dana... :/

    Eh da, u rađaonu možeš prošvercati mobi...(ja sam se sa Tweety dopisivala...mislim... dok je ona rađala ).

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mamma san ti MISLIS!!!!!
    zeno pa da nije bilo tvoje online podrske nikad se ne bi odvazila vristati da mi daju jos jednu epiduralnu.
    dakle, ja nisam svercala mobsy. doktori su vidjeli da se dopisujem i pricam.bili su zapravo sretni jer sam tako manje zanovjetala!
    s obzirom da sam bila sama u radjaonici, puno mi je znacilo to sto me mamma san i jos nekoliko bliskih ljudi podsjecalo, sto da TRAZIM od doktora, sto da ih PITAM (npr.vezano za moje i bebino stanje, itd.).........ili jednostavno na to da jos malo pa cu drzati malca Frana u rukama.

    ponesi i tablete protiv bolova

    tablete za probavu i **** sokic od sljiva (bolje je od bilo koje tablete za probavu, bar u mom slucaju )

    bitno je za reci da toalet papira nemas niti tamo di te klistiraju! ja sam mislila da nema samo na odjelu za babinjace (srecom torba je bila kod mene cijelo vrijeme).

    onda, nece ti ti sestre reci da se nakon klistira otusiras vec ce te uputiti na krevet. to ti kazem tako da znas, jer je mene moja vec krenula voditi u box kad sam ju ja zaustavila, jer sam se zeljela istusirati (da mi mamma san nije rekla kako se tusirala, ja vjerojatno ne bi nieti primjetila tus, a kamo li pomislila da se smije istusirati.)

    ne zaboravi jednokratne gacice.

    vodu, ako ne pijes onu iz spine (pipe).

    mmmmmm...jos cu razmisliti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •