Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kako biti pravedna višestruka mama?

  1. #1
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno Kako biti pravedna višestruka mama?

    Ponekad se dogodi da Stela užica prebacivanje u naš krevet čim se probudi a Sven nije za to zainteresiran i dobrovoljno ostaje u krevetiću. Onda se Stela do besvijesti mazi s nama a mene peče savjest što i Sven nije s nama, ali frajer se nije dao iz kreveta. Što mislite da li se ipak osjeća zapostavljenim ali još to ne zna pokazati i možda nikada ni neće reći? Ja se u tim trenucima osjećam izdajicom i nepoštenom mamom ali ne mogu dijete na silu uzeti ako mu ne paše a isto tako ne mogu Steli uskratiti nešto što zaista želi i jasno nam daje do znanja da ju izvadimo i prebacimo u naš krevet? Ima takvih situacija još, pretpostavljam da je to između ostalog i zato što su različitog spola pa time i različitih potreba i želja.
    Kako se što pravednije raspodijeliti između dvoje djece? (ne mogu si uopće predočiti kako istu situaciju rješavaju roditelji s trojčekima ili četvorkama :shock: )

  2. #2
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    baš samo tome pisala na topicu...kako se slažu...
    ne znam, imene to užasno muči od prvog dana....ne znam...uvijek se osjećam nakon takvih situacija....

  3. #3
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Da li mislite da je teze biti pravedna mama blizancima ili djecom s malom razlikom?

    Ja sam uvijek zeljela malu razliku izmedu klinaca i uvijek me je bilo strah da li cu uspjeti biti dovoljno fer prema starijem, a da o okolini ni ne pricam.

    Kad sam saznala da nosim blizance, nekako sam pomislila da ce mozda biti 1000 puta teze, ali bar necu doci u iskusanje (ili drugi) da se dijete od 1, 1,5 pretvara u "veliko".
    Meni je strasno to sto se cesto dogada kod dolaska drugog djeteta, da ovo starije odjednom postaje "veliko", a ono to nikao nije. Osim toga ima drugi veliki sok, a to je da vise nije jedinac.

    Kako se vama cini, ali s aspekta djeteta?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    48

    Početno

    I kod nas je tako. Domi je taj koji traži više pažnje a Danija to kao ne zanima iako je on u suštini nježniji. Ujutro ih uzmemo ks ebi u krevet i Domi se mazi a Dani vrlo rzo zbriše s kreveta i igra se okolo pa malo dođe pa ode, nije jako za ludiranje i natezanje kao Dominik. Ali zato on jaaako voli čitati pa kad donese slikovnicu i parkira guzu u moje krilo dobije mamau samo za sebe. Balansiramo iako jako pazimo da nitko nije zakinut.

    Dupla duplica če vam ispričati jedan interesantan isječak iz njezinog života, da te podsjetim I (iako si sigurno na to odmah pomislila) ono kad ti je L rekla da .... N&M

  5. #5
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja sam od prvog dana sa njima brinula hoću li im posvetiti podjednaku pažnju, noću li ih podjednako voleti i ostale gluposti. Dugo sam se sekirala oko toga dok nisam shvatila da imam dva kolena za dve guze na njima, da imam dve ruke za dva deteta, da imam dva oka za dva osmeha. Jedino su usta u jednini ali melju i dele poljupce kao da ih je 4

    Imamo mi faze kad jedna hoće da se mazi a drugi ne ali se to kod nas menja tako da se uveki nadoknadi. Najbolje obožavamo da se skvrčimo svo troje na dvosedu nakon buđenja - ne zna se ko se uz koga više pripija

    Jedino mi nedostaje onaj toliko potrebni odnos 1:1 kad npr. učimo da slažemo neku puzzlicu.

  6. #6
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    eh clumsy na to sam i mislila. kako se posvetiti jednom djetetu koje želi naučiti neku novu vještinu dok je drugo upravo krenulo u osvajanje ormara/trčanje po kući/počelo kakati/....... a sami ste doma i nema još tog toliko potrebnog para ruku za pomoć... :/

  7. #7
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Sori kaj upadam iako nisam mama blizanaca.
    Clumsy mom, prekrasno si to napisala, tako sam i ja razmišljala kad sam čekala 2. Ali sad čekam treće i muči me baš ovo o čemu pišete. Pošto nemam tri ruke i noge, kamo ću sa trečim? Mi se još uvijek puno mazimo i onda su mi svaki sa jedne strane. (Imaju svoje stalne pozicije, Ira lijevo, Erik desno). Gdje ću staviti treću bebu, a da nikoga ne povrijedim?

  8. #8
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    neću ni ulaziti u to...
    ja se znam osjećati previše krivo jer se nikako ne mogu podijeliti na 4 strane. No s druge strane, oni dobiju toliko pažnje, i pusa, i maženja jedni od drugih da im se višestruko to vrati.

    zato se ne mojte mučiti s osjećajem krivnje, djeci često ne treba toliko koliko mi mislimo - ono što im treba je naša čista pažnja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    eeee, stanem iznad njih uveče, oni golišavi leže i čekaju zabavu od mene pred kupanje jer su još nekako kenjkavi, a ja ti pevam "ja sam vas rob, rob 24 sata, tvoj sam rob 23, tvoj sam rob 1 sat, od čije satnice smem da zakinem malo za tatu?" To je pesma kad mi prolazi neki tezi dan. Deckic mi je zahtevniji, placljiviji, hoce da se nosa da moze da gleda i zvera. (To koristi svekrva.."je l mogu sad da ga uzmem, pa plače?"..jer ja ga ne uzimam dok ne uspem da ga sa nekoliko igracaka ili balona zainteresujem) Onda trazi da ga ljubim, opusti se, polu-zine i zmirka. A devojcica ume jako dugo da ciči od sreće iako je sama. Ako joj se približiš ona drhti od sreće, ako ne, onda ništa. Što MM kaže ona je srećna ako je ljubiš, ako je ne ljubiš opet je srećna. I onda mi bude žao i kad drekavac malo stane, a nisu u fazonu da se igraju zajedno ja ostavim sve po kući i uzmem ćerkicu da se malo mazimo i ljubimo i tiho joj šapućem da mali ne čuje. I često pomislim kakve su privilegije jednog i pogotovu prvog deteta! Ja sam ti u životu druga pa znam da istrpim mnogo toga, a to prepoznajem i kod ćerke svoje. Strpljiva, a ne buni se.


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •