Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako se vaša djeca međusobno slažu?

  1. #1
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno Kako se vaša djeca međusobno slažu?

    Oko čega se svađaju a u kojim situacijama jedno drugome čuvaju leđa? Da li jedno drugo uče novim vještinama, kako se nadopunjavaju?

  2. #2
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    još su male, ali svađa nastane čim jedna uzme u ruke nešto što nemam x2...ili ako jedna otme dudu iz ustiju druge i zbriše...ali zato donose jedna drugoj stvari (čarapice, šlapice...)

    najveća frka nastaje kad su već umorne, ja jednu dignem za presvlačenje ili sl. eto druge visi mi na nozi ili se penje po nozi ...

    uvijek sam pomalo zavidila mama jednog djeteta (ali samo zbog ove stvari) jer me na početku, dok su bile još jako male mučilo što ako jednoj ne pokažem taj dan dovoljno pažnje, jer recimo jedna je taj dan baš nešto osjetljivija ili bolesnija ili... :?
    mame jednog dijeteta mogu se potpuno posvetiti samo jednom djetetu, a JA SE DIJELIM na dva ....
    ne znam jesam li se dobro izrazila...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    48

    Početno

    Dobro si se izrazila ali zato mislim da su blizanci "bolja" djeca, "odgojenija i manje razmažena" baš zato jer moraju naučti sve djeliti, naučiti se redu i ne dopušta im se sve kao jedincima. Nadam se da me mame jedog djeteta neče krivo shvatiti ovo je samo globalno gledano uvjek ima iznimaka.

  4. #4
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    D&D, ne znam baš da li bi se izrazila "manje su razmaženi" da me neka jednostruka mama ne linčuje negdje u mraku , ali stvar je u tome što su majka ili otac sa dvojčekima od prvog dana zakinuti za mnoge stvari koje jednostruki roditelj lakše dožive i priušte djetetu. Ili npr. jednostruki roditelj u najvećem broju slučajeva može starije dijete zaigrati s nečim ili ga zamoliti za strpljenje dok se posveti mlađem djetetu. Kod blizanaca si u treningu od prve sekunde i ne možeš si dozvoliti da jedno dijete uzmeš u krilo i pred spavanje se mazite dokle ono to želi nego dok to svojim potrebama dozvoli drugo dijete koje isto tako želi i mora dobiti svoju porciju nježnosti pred spavanje. To je ono što me najviše muči u zadnje vrijeme. Kad ih stavim u krevetiće obavezno još pročavrljamo i izljubimo se, ali pri tome me Sven uhvati za ruku, stavi je sebi pod glavu, šapće "mami mami" i ljubi mi ruku, a Stela me kad joj priđem i dam pusu u čelo doslovno uhvati za glavu i želi me uvući u krevetić. I kad se odmaknem od njihovih kreveta šalju mi puse i zovu "mami mami pa-pa" a ja imam dojam kao da se osjećaju da odlazim negdje daleko i da misle da me neće dugo vidjeti. Vjerojatno nisam u pravu, ali ružan je to osjećaj kad se ne možeš trenutačno klonirati kad si jednako potreban i jednom i drugom djetetu. Preko dana to nije tako izraženo jer imaju puno podražaja i zanimljivosti iz okoline i onda se sami snalaze, a i možemo se svi troje izvaliti na pod i maziti ili sjesti zajedno na kauč ...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    48

    Početno

    Ma znam točno o čemu pričaš i meni se srce kida u takvim situacijama ali mislila sam više na pravila i pristojnost i odgoj duplića, što se nježnosti i maženja tiće toga nikad dovoljno. Vjeruj mi ja se trenutno još jadnije osječam jer sam sama s njima, mm je več dugo skoro nepokretan i ne pomaže mi oko njih baš ništa, sve je na meni a ja se nemogu klonirati a želim im pružiti najbolje. Ali iako nemožemo pružiti toliko pažnje kao što bi pružili da je samo jedno djete mislim da oni osječaju našu ljubav, nažalost je moraju djeliti ali na sreću imaju sa kim -svojim bratom/sestrom blizanac to je nešto posebno za cijeli život i vrijedno djeljenja mame.

  6. #6
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    A tu si u pravu D&D, odgoj duplića je nešto stroži negošto bi možda bio da se radi o jednom djetetu, i mislim da je to dobro (mada ponekad mislim da smo MM i ja prestrogi ali na kraju se ispostavi da nismo ). Duplići od početka moraju prihvatiti red i raspored, dijeljenje svega, i što je najvažnije, razumijevanje i strpljenje prema braci/seki, ali i prema roditeljima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    mi smo trenutno u fazi tuzakanja tipa:
    Mamaaaaaaaaaa on gura stolicu (znaju da to ne dozvoljavamo iz obzira prema komsijama)
    ili
    Mama tata me .... (uopste nije bitno sta)
    ili
    Mama on je htjeo da me udari/pocupa/gurne

  8. #8
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    uvijek su se super slagale, nikada se nisu grizle, tukle ,otimale i sl. uvijek se samo ljubile i mazile tako i sada, posvade se al bez kontakta jako se vole i paze jedna drugu

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mislim za sada ja jos uvijek cekam tarabana fazu

  10. #10
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Stela i Sven se nikad nisu počupali ili namjerno gađali igračkama, to se znalo desiti slučajno, dok su bili manji i kad su tek učili zakone fizike pa je koja igračka odletjela previsoko. Inače si obožavaju davati puse i grliti se, dragaju jedno drugo. Kad su silom prilika razdvojeni zbog Stelinih kontrola, onda jedva čekaju da se ponovo vide i kao da si prepričavaju što je tko doživio tijekom razdvojenosti.
    Ne znam kako bi nekome palo na pamet u takvim okolnostima razdvajati tako vezanu djecu?! :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •