Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 230

Tema: platneni ulošci

  1. #101
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    ...a bojim se biti nasamo s tvojim avatarom
    naročito ako surfaš forumom i srčeš toplu nesicu istovremeno

  2. #102
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Sašila ja sebi platnene, jerbo sam alergična na sve moguće osim Libresse uložaka. A i na njih negdje treči dan počinjem dobijat osip :/ i to mi već podugo ide na živce.
    Elem, ostala sam :shock: da to stvarno "drži vodu" i to bez nepropusnog sloja. Nosila sam ih ta zadnja tri dana, kad je krvarenje oskudnije. Iako sam, priznajem, držala jedan supertanki uložak ispod platnenog. Prezadovoljna sam, jer nema osipa :D
    Slike stavim kasnije, ako nekog interesuje.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Slike! Slike! Slike!

  4. #104
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Slike! Slike! Slike!
    iskali ste, evo vam na! SLIKA

  5. #105

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Citiraj Fana prvotno napisa
    Slike! Slike! Slike!
    iskali ste, evo vam na! SLIKA
    Odlično izgledaju! Taj oblik je i meni najdraži. A ukrasni šav !

    Što se tiče slojeva, ja sam dala frendici da mi sašije uloške od 2 sloja frotira i izvana flanel s jedne i druge strane. I funkcioniraju odlično iako su mi se činili kao da će propustiti. To su ovi.

    (I opet ja o drukerima...odakle? Kako? gdje se to kupi? )

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ja spadam u one s potopima... kad više nisam mogla izdržat upaljennu kožu i mjehure, dva ciklusa sam koristila one vir 80 poviše libressea a rujan i listopad sam provela u platnenim ulošcima kojih se više nikad neću odreć...

    nije mi ni najmanji problem održavanje (1,5 minuticu isprat nakon mijenjanja + jedan potop u vodu s praškom prije ubacivanja u mašinu i to je to...)

    imam 23 komada raznoraznih i prezadovoljna sam...

    naklon onome tko ih je prvi sašija...

  7. #107
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ajd ja ću ponoviti pitanje- koliko je potreban taj PUL umetak?
    Jel vi to imate?

  8. #108
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Ja još nisam dobila vješticu nakon poroda ali bi se polako počela pripremat. Imala sam tako obilne menstruacije da sam si bila kupila veeeelike uloške za inkontinenciju za po noći
    Štrigica koji ti najbolje drže?
    I PUL ili ne PUL pitanje je sad?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    imam od dvije forumske šivalice i imam ih raznoraznih i sa flisom i sa PUL-om i do sada mi niti jedan nije propustio... čak niti cijelu noć... meni us stvarno svi dobri...

    i što je najbolje od svega menga mi je prije trajala 8 dana...
    prošli mjesec 5 dana...

    sada sam dobila u nedjelju navečer a jutros ne nosim uložak... (dobro jučer sam izvadila spiralu pa možda i to ima utjecaja)...

  10. #110
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Ako uložak ima PUL je li bolje da je u džepiću, da se proteže preko krilaca ili da je sašiven samo preko sredine?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    nemam pojma... pri naručivanju sam zatražila mix i sa svima sam zadovoljna...

  12. #112
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    thx
    i ja ću onda probati s malo ovakvih, malo onakvih

  13. #113
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam jos uvijkek zbunjena

    pul....jel to isti pul koj de u PP?

  14. #114
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja sam jos uvijkek zbunjena

    pul....jel to isti pul koj de u PP?
    da

  15. #115
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj katajina prvotno napisa
    Ako uložak ima PUL je li bolje da je u džepiću, da se proteže preko krilaca ili da je sašiven samo preko sredine?
    Ako već ima pul bolje je da je preko krilaca, jer tamo gdje je štepano probit će samo je pitanje kad. Ja obilno krvarim i to mi de znalo dogoditi pa pazim koji ću uzeti prva dva dana. Flis mi isto u te dane propusti

  16. #116
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    (I opet ja o drukerima...odakle? Kako? gdje se to kupi? )
    Ja kupim u kvartovskom dućanu za 20 kn nekih 20 komada metalnih. Ako hoćeš mogu ti poslati par na probu ili ti kupim i pošaljem

    vještičice super su ulošci

  17. #117

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Citiraj Fana prvotno napisa
    (I opet ja o drukerima...odakle? Kako? gdje se to kupi? )
    Ja kupim u kvartovskom dućanu za 20 kn nekih 20 komada metalnih. Ako hoćeš mogu ti poslati par na probu ili ti kupim i pošaljem
    :D :D :D Eee, to se traži. Kako se to montira? Treba li neka posebna oprema za to? Jer ja nemam presu i sl. Nisu valjda oni koji se šivaju, te već imam. Selim na pp...

  18. #118
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Citiraj Fana prvotno napisa
    (I opet ja o drukerima...odakle? Kako? gdje se to kupi? )
    Ja kupim u kvartovskom dućanu za 20 kn nekih 20 komada metalnih. Ako hoćeš mogu ti poslati par na probu ili ti kupim i pošaljem
    :D :D :D Eee, to se traži. Kako se to montira? Treba li neka posebna oprema za to? Jer ja nemam presu i sl. Nisu valjda oni koji se šivaju, te već imam. Selim na pp...
    Ne s čekićem se opali po njemu

  19. #119
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ima preša za kupiti -nije tak ni skupa, pa ak puno radite, isplati se.
    Samo, ja bih onu dobru, za plastične drukere (a i njih treba znati nabaviti izgleda) pa ak netko ima savjet, ideju, može na pp.

  20. #120
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Presu moraš naručiti izvana, i drukere isto. Ove što se kod nas mogu kupiti, a tu mislim na Omniteh, nisu dobre.

  21. #121
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kupovala odavde, metalne, imam priručnu spravicu od onih drikera kupljenih u radnji, pa MM odrađuje s tim (lupa čekićem )
    Kupila sam i plastične, i pripadajuće dijelove koji služe za pritiskanje, MM je u izradi prese (a to trajeeee ) tako da za sad radim(o) sa metalnima

  22. #122
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Molila bi i ja ponudu za platnene uloške!
    Nisu mi baš jasni ovi ulošci sa đepićem, kako to funkcionira?
    I jel se mogu ovikrasni šareniiskuhat na 90?

  23. #123
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    evo i ja se spremam na narudžbu, našla sam flafi stranicu pa odabirem..
    Ako imate preporuke za šivalice, ili vrste i količine uložaka te ostalog potrebnog pribora, slobodno recite.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    ja vec imam kolekciju platnenih, ali neveliku, i sad bih je malo popunila. pa molim tete sivalice da posalju ponudu, ja bih skroz pamucne.
    unaprijed hvala

  25. #125
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    i ja molim tete sivalice da mi se jave
    hvala

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    može li se i meni javiti koja teta šivalica? ja bih probala...stvarno.. hvala!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Evo i mene!Molim da mi se javi šivalica,prelazim na platnene!Hvala

  28. #128
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja bih molila ponudu za platnene uloške, pamučne. Ne znam koliko ih treba za početak? Trebala bih i nekoliko dnevnih, za zadnje dane menstruacije.

  29. #129
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Stigla mi vještica
    A ja nisam nabavila uloške pa sam u plastičnjaku
    Imam samo jedan jedini platneni!

  30. #130
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    Molim tete šivalice ponudu.. Mix paket.. Hvala

  31. #131

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    103

    Početno

    Evo, moja zaova je jako zainteresirana za platnene uloske.
    Molila bih da mi se netko javi sa ponudom za dnevne i menga uloske. Koliko ih dodje u paketu i koliko to kosta...
    Moram reci da sam vidjela slike ulozaka i odusevljena sam s vasim radom
    Hm, imam osjecaj da cu navuci i mamu i sestru na platnenu furku
    Odgovor sto prije molim

  32. #132
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    moze ponuda za 10 dnevnih ulozaka sa drukerom ili cickom na pp

  33. #133

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    molim forumske sivalice ponudu platnenih ulozaka,dnevnih i ostalih,na pp.
    hvala!

  34. #134
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Molim ponudu za mix paket.
    Hvala !

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    I ja molim ponude za mix paket (i menstrualni i dnevni).
    Hvala

  36. #136
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Budući da je oglašavanje na forumu ograničeno na forumsku burzu, molim vas da tamo oglašavate kupnju uložaka, ubuduće ću morati brisati postove s molbama za ponude.
    Moje isprike jer nisam (puno) prije reagirala.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    no,ja samo moram pitati jeste li gledale cure u vještičin albumcic??jer ovo sto ti vještičice radis je prekrasno i meni u biti nevjerovatno!kako si to samo isplela,te igracke??a ovi djemperici,pa vuna pa dekice!!predivno,predivno!to samo za sebe tj. svoju obitelj cinis ili?
    doista prelijepo
    kako se to nauciti moze?

  38. #138
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala
    naučiti se može, nije teško, ja sam naučila većinom iz knjiga, a plesti me naučila baka

  39. #139

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj tinaka prvotno napisa
    Evo čitam o platnenim ulošcima za koje nisam ni znala da postoje (nitko nije savršen ) i sve sam nekako skeptična i kolutam očima, ono mislim si, što ako si negdje na putu cijeli dan pa moraš mijenjati jer se napuni (ja imam obilne m. prvih dana), pa kamo onda s njim?! U vrećicu i torbu?! Užas. Pa tijekom vrućina se usmrdi... Sjećam se sintetičkih gaćica koje mi je mama kupila kad sam tek dobila m., a u koje sam stavljala po tri-četiri virova uloška i imam traume od toga još dan danas

    Molim Vas da me razuvjerite i napišete mi koje su prednosti platnenih uložaka po vama, obzirom da vidim da se jako puno žena prebacuje na njih!
    A kaj ćete, rođeni skeptik sam i trebam sve crno na bijelo!
    Pridružujem se svemu već navedenom ,i meni je ista situacija bila s mamom ,a i menstruacija mi je katastrofalno jaka ,pa stvarno mi ovo sa platnenim ulošcima zvuči bljak,ali bi baš volila ćuti komentare ovih koje ih koriste :?

  40. #140
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jedno su sintetičke gaće, drugo platneni ulošci.
    Nema onog "mirisa", a osjećaj kad ih nosiš je neusporediv.

  41. #141
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ne znam hoćete li mi vjerovati ovako kad napišem, najbolje da probate, ali... kad koristite platnene uloške nema nikakvog mirisa čak i kad vam stoje nekoliko dana ( meni su stajali u plastičnoj kutiji u kupaoni četiri uloška više od mjesec dana i nisam ih skužila, a zaboravila sam na njih jer sam bila iznenađena trudnoćom, a kutiju sam zametnula pod ručnike...)
    Moje menge su obilne prvih 48 sati, tada ćak i prvu noć ustajem i mjenjam uložak jer mi zna curiti po leđima, uz pomoć tetra pelene bude bolje, a na poslu ga mjenjam svakih sat i pol do dva, nosim ih u njihovoj torbici i nisam nikad imala ikakvih problema s mirisom.
    Ustvari ne znam što bi smrdilo, krv ne smrdi kad nije u dodiru s onom plastikom i gelom iz jednokratnih uložaka.
    Isto sam se uvjerila kako ni PP ne smrde jer ne smrdi mokraća, nego smrde jednokratne zbog svog sastava, zbog natrijevog poliakrilata, dioksina, TBT-a i drugih kemikalija.
    Toga u pamuku, bambusu, konoplji nema.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nisi ti imala problem sa smradom platnenih pa zato tako pises.
    Ja sam, za sada, na platnenim uloscima samo preko noci, tj. tijekom spavanja, eventualno nekad kad sam doma. Totalno sam se navukla na tampone, svidja mi se "suhi" osjecaj i sad me pocelo izludjivati kad npr. stavim ulozak, iscuri malo krvi van i onda moram hodati okolo sa sljapkavim, mokrim uloskom. I ja uspijem povremeno od njih navuci osip, a na jednokratne uloske ne smijem ni pomisliti, tu su mi svrab i osip zagarantirani.

  43. #143
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni ulozak nije sljapkav kad se smoci, ali smrdi. bas mi smrdi ta krv dok ispirem. jednako kao u jednokratnim. bljak. ali ugodan mi je osjecaj da ih nosim, pa nema veze.

  44. #144
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni us platneni neusporedivo udobniji. u biti od poroda uopce nisam koristila one bas plasticne, nego sam koristila vir i veo. jedan dan slucajno stavila onaj plasticni dnevni ulozak i odmah ga skinula, ne mogu to nisiti ni 5 minuta. na sve se covjek navikne, kako na plasticne tako i na platnene. a ovi platneni su zdraviji, ekoloskiji, ekonomski isplativij, ljepsi...i uvijek su ti pri ruci

  45. #145
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja sam, za sada, na platnenim uloscima samo preko noci, tj. tijekom spavanja, eventualno nekad kad sam doma. Totalno sam se navukla na tampone, svidja mi se "suhi" osjecaj i sad me pocelo izludjivati kad npr. stavim ulozak, iscuri malo krvi van i onda moram hodati okolo sa sljapkavim, mokrim uloskom.
    I ja sam jedna od onih koja za platnene uloške nije ni znala da postoje, dok ovdje na forumu nisam čula za njih. Pročitala sam sve vaše argumente za korištenje platnenih, ali moram priznat da mi je to i dalje, oprostite na izrazu, ali bljak. Ne pišem ovo da bi se zgražala nad vama koje ih koristite, zaista ne, jednostavno mi je nepojmljivo tampone koje koristim zamijenit i jednokratnim, a naročito platnenim ulošcima. Sa tamponima mogu oupće zaboravit da imam menstruaciju, sve je suho, nema gnjavaže sa pranjem, naročito kad sam na putu...jednostavno ne mogu a da se ne zapitam, ali zašto platneni?
    Još jednom naglašavam da poštujem vaš izbor.

  46. #146
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a cuj, ja nemrem nositi tampone. em ih ne volim stavljati (boli), em mi smetaju kad ih stavim, em uvijek poberem neku infekciju, em su opet--za jednokratnu upotrebu, a te proizvode osobito izbjegavam. platneni su mi cist ok, dobro mijenjaju jednokratne, stvarno su lijepi i uvijek pri ruci, udobni.. jedino mi smeta taj smrad kod ispiranja. ali smrad mi je smetao i kod jdnkrtnh.

  47. #147
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Evo ja sam jedna od onih kojoj je sama ideja stavljanja tampona brrrrr. Nikad nisam ni pokušala. Sama činjenica da nešto skuplja i nekoliko sati zadržava (i dozvoljava raspadanje!) onoga što bi normalno već odavno izašlo van mi je :bljuc:
    Posebno otkad sam pročitala da se higijenski proizvodi (ulošci, tamponi i pelene) po zakonu ne moraju sterilisati. Pa to proizvođači većinim i ne rade. Kažem "većinom" jer nikad ni na jednom od navedenih proizvoda nisam pročitala da su sterilni. Neka me neko ispravi ako sam u krivu.

    Na platnene sam prešla isključivo zbog alergijske reakcije na njih koja se javila unazad 5-6 godina. Alergija je sa godinama postajala sve jača i sužavala izbor jednokratinih uložaka koje smijem koristiti. Dok se na kraju nisam svela na jednu jedinu vrstu. Od njih sam takođe dobijala osip, ali ne odmah (4.-5. dan), pa sam trpila. A onda mi je pukao film pa sam sebi sašila platnene da probam "i to čudo". I začudo, nemam osip
    Pranje i često mijenjanje mi ne pada teško, niti mi je bljak. Možda stvar ličnog "stepena gadljivosti" a možda jednostavno navika. Imala sam četvorogodišnje, svakomjesečno iskustvo pranja i otkuhavanja "peškirića". U ratu su jednokratni ulošci bili teeeeški luksuz...

    Nekad mi se čini da je krvarenje kraće, nekad baš i ne, tako da nisam sigurna u tu priču da se krvarenje smanjuje upotrebom platnenih. Mada, priča, bar donekle ima smisla (parafraziram - manje se krvari jer nema gelova koji povlače vodu i time produžavaju krvarenje.) Malo mi vuče na teoriju zavjere pa sam još uvijek skeptična prema tom objašnjenju.

    Eto, meni je puno neprirodnije ideja tampona nego platnenih uložaka. Jesam frik, jel da

  48. #148
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    nemojte me sad krivo shvatiti, ali ja bih da mi ulošci imaju neki intenzivan miris ( a nije od zaostalog praška u pranju!) išla ginekologu na kontrolu, stvarno bih mislila da nešto nije u redu. Tako sam i s PP koje je A. nosio uvijek razmišljala da ako osjetim intenzivan miris urina moram ga odvesti na pregled, odnosno odnijeti urin u labos ( Bogu hvala nije nikad bilo nikakve potrebe za tim)
    Eto, ja sam stvarno zadovoljna.

  49. #149
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    naručila sam par komada za probu.
    idem probati, bez predrasuda.

  50. #150
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja upravo odražujem prvu mengu s platnenim.

    mogu samo reći, TO JE TO! :D


    Nikad nisam mogla koristiti one plastične uloške (always i slični) i uvijek sam se mučila s pronalaskom nekih uložaka koji mi neće smetati. probala sam sve, ima nekih koji su sasvim podnošljivi, ali problem kod tih je što su dosta 'debeli' pa se kod hodanja znaju zgužvati


    i došla ja do zaključka da ako dijete može biti u platnenima, mogu bome i ja. kupila i jedva čekala priliku da ih probam.



    stvarno sam oduševljena. ne smeta mi ispiranje (ako mogu ispirati kakicu s pelena, onda definitivno mogu i krv s uložaka), za sada ništa ne smrdi, jako dobro upijaju, ne gužvaju se... Ma, imam samo riječi hvale...



    Kad uočim neku manu, javim se

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •