Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako napraviti nevenovu mast???

  1. #1
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno Kako napraviti nevenovu mast???

    Ajmo sad vadite recepte, treba mi za moje ''drage'' hemice........imam neki recept al voljela bi znate one male tips &tricks.....

  2. #2
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Mazo zauzeta sam ovaj tjedan pa neću stići, ali u ponedjeljak ti napišem super recept.

  3. #3
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Napravila sam ovako: istopila mast (pravu svinjski domacu) i unutra nasjekla listice nevena i cekala dok ne oizuti malo mijesala ,procijedila i iohladila i izlila u kutijicu.Mazem vec dana a ono nista...izgleda da su i vanjski i unut. problem mi je sto to nekako se brzo topi kad mazem...stavila sam mast u frizider da se stegne i je ali kad mazem topi se brzinom svjetlosti...

  4. #4
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Takav recept imam i ja. Ja nemam hem, ali pitaću što i kako s njima, pa javim. Dođi u petak ako možeš, pa makar skokni poslje posla da se upoznamo.

  5. #5
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    jel se koristi cvijet (latice) nevena ili listovi - kako ste napisale?
    ja bih recept za mast ako moze sa tocnim omjerima...

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    U tu mast obavezno stavite komadić pravog pčelinjeg voska(prirodnog).Onda se mast neće topiti.Inače i pčelinji vosak je ljekovit i koristi kod upala.
    Eto jedan trik!

  7. #7
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Običnu svinjsku mast (3 jušne žlice) operi u 3 hladne vode. Vrlo je jednostavno. Mast preliješ hladnom vodom i miješaš žlicom, pa baciš vodu (oja pliva iznad masnoće) i tao 3 puta. Nakon toga, mast lagano otopiš na niskoj temperaturi (nipošto pržiti) i u to ubaciš šaku glavica nevenovog cvijeta. Kuhati na laganoj vatri oko 30 min i skidati pjenu.

    Ostaviti na hladnom (ne frižider) da se mast digne gore i žlicom mast pospremiti u kutijice od nekih starih krema.
    Mast je najbolje čuvati u zamrzivaču, jer nema konzervansa, kako ne bi užegla. Po potrebi se lako nožićem nastruže potrebna količina za mazanje, a na prstima se brzo odmrzne, zbog temperature tijela.

    Upozorenje: uzimati samo svježe ubrane glavice nevenovog cvijeta i bolji je onaj sitni, "domaći" nego hibridni.

  8. #8
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Pepe2 prvotno napisa
    jel se koristi cvijet (latice) nevena ili listovi - kako ste napisale?
    ja bih recept za mast ako moze sa tocnim omjerima...
    Koristi se cvijet do stabljike, sve zajedno.
    A ova moja mjera "šaka", je kad naberete u košaru, onda koliko god možete zagrabiti u raširenu šaku, pa čak i malo stisnuto.

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Upoznaš u kafiću, na poslu, ili preko prijatelja nekog Nevena. Po mogućnosti, starijeg od 30 godina, tako da energiju koju unosi više ne troši na rast. Zatvoriš da doma i dobro ga hraniš 3 mjeseca slatkišima, majonezom, hamburgerima, i to sve pred televizorom. I ne dozvoliš mu da se kreće.
    Nakon tri mjeseca će se dovoljno udebljati da ga možeš odvesti na liposukciju. Ono što se sakupi liposukcijom se zove Nevenova mast, a ostatak - Nevena, možeš ponovno upotrijebiti za stvaranje novih zaliha masti ili pustiti na slobodu. Možda i drugima zatreba.
    A ako ti se to čini prekomplicirano, odeš u apoteku i tražiš nevenovu mast.
    Ili neku od tvorničkih masti za hemeroide.

  10. #10
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Hvala rene2.
    Mujica i tebi hvala, ideja je za 5...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •