Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 268

Tema: cijepljenje protiv gripe - da ili ne?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    [quote="gapi"]
    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Gapi hoces mi malo objasniti ako znas zasto se tako velika galama dize oko cjepiva koja sadrze zivu i ona koja je ne sadrze. Ja sam citala da ta koja sadrze zivu ponekad mogu izazvati autizam.

    Veza između autizma i MMR cjepiva nije dokazana. Prije otprilike 15 godina izišla je jedan studija koja je upućivala na tu povezanost, a kojoj su mediji dali veliki publicitet. Nakon toga izašle su brojne druge studije koje su osporile tu vezu, međutim damage was done. Predlažem da pogledasslijedeći link
    http://www.cdc.gov/nip/vacsafe/conce...sm/default.htm
    Ja te ovdje pitam za cjepiva koja sadrze zivu u sebi jer je dokazano da mogu izazivati probleme kod djece. (mislim na cjepiva protiv gripe) Ima ih i bez pa predlazem da roditelji koji se vec odluce cjepiti djecu protiv gripe traze ovo bez zive.

    Sto se tice autizma i MMR cjepiva to nije jedini razlog zasto ga ja odbijam jer ima i drugih poteskoca koje to cjepivo moze izazvati a moja curicaje zbog tog cjepiva zavrsila u bolnici. Tada su rekli da to sto se s njnom desilo je vrlo rijetko 1 u sta ja znam 100.000 slucajeva ali ja nemam 100.000 djece nego tada nju a sada dvoje. Nije niti sto posto opovrgnuto misljenje odredjenih sto se tice veze MMR cjepljenja i autizma. Zasto premijer Engleske odbija cjepiti djecu tim cjepivom. Par ljekara koji su dosli do zakljucka da bi MMR mogla biti povezana s autizmom je to opovrglo ali jedan jos uvijek ostaje pri toj izjavi.

    Sve u svemu ja mislim Noah cjepiti sa MMR uskoro jer jednostavno nisam htjela prije drugog rodjendana jer sam procitala da djeca puno bolje podnose to cjepivo poslije druge godine zivota.

    Samo zelim naglasiti da ja nisam protiv cjepljenja generalno i recimo neka sam i sama platila ona koja nisu u programu ali treba znati kako dobru tako i losu stranu o svemu tome.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Davore, čemu konstantno ta ironija?
    To spominjanje religioznosti me već pomalo smeta. već sam rekla da svako ima pravo na svoje mišljenje i ja sam isto za informirani izbor, ali kad spominješ pojmove - vjernik i religioznost - stvarno se počinjem glupo osjećati. Ne znači da su svi koji ne misle kao ti zadojeni. Samo provode svoje pravo na izbor. Izbor koji može biti i za i protiv, a ne samo protiv.
    Ja sam se cijepila protiv gripe jer radim na takvom radnom mjestu gdje mislim da bih je mogla lakše pokupiti nego inače i donijeti doma , Leu neću cijepiti jer sam također procijenila da je bolje tako. Dakle, nisam a priori za sva cijepljenja.
    Također, još uvijek dojim Leu i smatram da je i to jedan od glavnih razloga što je dosad bila samo jednom bolesna i to prije skoro godinu dana te da nema takvog cjepiva koje bi se moglo mjeriti s dojenjem.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ironija, satira, komedija i slicno su jedina oruzja koja su ucinkovita kada nema slobodnog izbora nego vlada tiranija odredjenog mnijenja, kada je izbor nametnut propagandom i zastrasivanjem ili postoji privid izbora. Sto se Hrvatske tice, glede gripe, jos postoji nekakav izbor za one koji ostanu neuvjereni autoritetima, ali ne postoji u slucaju nekih drugih cijepiva, a postoji (pogotovo u SAD) sve rastuca tendencija nametanja cijepljenja, tako da se govori o mogucem buducem obaveznom cijepljenju protiv vodenih kozica, a u linku koji je gore spomenut i preporuka da se uvede takva obveza i za gripu. S druge strane, istrazivanja koja nastoje pokazati nedostatnosti ili stetnosti pojedinih cijepiva se olako diskvalificiraju, njihovi rezultati se marginaliziraju i ne postoji znanstvena i intelektualna rasprava koja bi dala jednaku priliku obijema stranama da izloze svoje argumente i protuargumente. Iza provakcinacijske zdravstvene politike stoje mocnici multinacionalniH farmaceutskih industrija, njihovi lobiji pri vladama i miljarde dolara kojima ti lobiji financiraju istrazivanja koja onda pokazuju da njihovova cijepiva su sigurna i ucinkovita i "sve za 5" (ja bih sada ironicno dodala: "dok se ne pokaze suprotno", ali nije to samo ironija, to je jednostavno nacelo po kojemu funkcionira znanost). Ti lobiji financiraju istrazivanja, daju stipendije studentima medicine, stipendiraju im specijalizacije, doniraju opremu bonicama itd, itd... SAD je paradigma kako takav sustav funkcionira.
    Informirani izbor bi znacio da postoje informacije u slobdnom protoku na obje strane i sto je jos vaznije, da su financijska sredstva kojima se financiraju takva istrazivanja neutralana i dostupna zagovaracima obije hipoteze. To je naravno vrlo tesko postici, ali ono sto mi danas imamo je jako daleko od bilo kakve ravnoteze u tom smislu.
    Dakle, moj point je da izbora bas i nema kada ti zdravstvenici, mediji, oglasivaci salju poruku da je jedini nacin borbe protiv gripe cijepljenje, da je 100 posto ucinkovito a svaka odstupanja su akcidentalna i da nema stetnih nus pojava, tj. ako ih i ima, mogu se zanemariti. I kada istrazivanja koja to pokazuju financiraju oni koji to zagovaraju.

    Dojenje je najbolji nacin da se novorodjencadi, dojenceta, djeteta i kasnije odraslog covjeka smanji vjerojatnost obolijevanja od razlicitih bolesti, a ako i dodje do obolijevanja, da se bolest preboli bez smrtonostnih komplikacija. To danas u razlicitim oblicima priznaju i autoriteti kao American Academy of Paediatrics i WHO (kojega SAD financiraju otprilike 30 posto) i provakcinacijski lobiji pa cak i proizvodjaci formule. Kazem danas, jer to nije bio slucaj recimo prije 30ak godina.
    (usporedba sa cijepljenjem: prije devedesetih proizvodjaci cijepiva su tvrdili da nema NIKAKVIH stetnih posljedica cijepiva, nakon devedesetih, pod rastom protuvakcinacijskog pokreta, poceli su govoriti da ima, ali da je postotak zanemariv i da dobrobiti nadjacavaju rizik.

    Postoji jedna procijena u Velikoj Britaniji (ne znam tko je to procijenio, ali znam da nije (kršitelj koda) :D ) da kada bi sve bebe bile dojene, drzava bi ustedjela 58 miliona funti godisnje na bonlicko lijecenje gastroenteritisa kod dojencadi koje se javlja kao posljedica upotrebe zamijenskog mlijeka.
    To je vrlo impozantna brojka koja moze biti dobar argument da se uloze veca sredstva na promociju dojenja i ogranicavanje propagande proizvodjaca zamijenskog mlijeka (kao sto americki Advisory Committee on Imunization Practices zagovara cijepljenje protiv gripe kao nacin smanjivanja troskova nastalih epidemijama gripe)
    Zasto se ta sredstva ne ulazu u promociju i podrsku dojenju (kao sto se ulazu u istrazivanja, proizvodnju i promociju cijepiva)?
    Neka svako zakljuci za sebe...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Informirani izbor bi znacio da postoje informacije u slobdnom protoku na obje strane i sto je jos vaznije, da su financijska sredstva kojima se financiraju takva istrazivanja neutralana i dostupna zagovaracima obije hipoteze. To je naravno vrlo tesko postici, ali ono sto mi danas imamo je jako daleko od bilo kakve ravnoteze u tom smislu.
    Ali na ovom topicu ispada da pravo na informirani izbor znači samo pravo PROTIV cijepljenja, a ne i za i protiv. Sad ću ja tu ispasti nekakav ludi zagovornik cijepljenja, što mi uopće nije namjera, nego samo želim istaknuti ako se već govori o informiranom izboru i pravu na vlastitu procjenu štete i koristi da se onda oni koji se odluče ZA, jer su slobodno izabrali i tako procijenili, ne proglašavaju "vjernicima", "religioznima" i sl. jer mi to zvuči jako podrugljivo (u tom kontekstu, naravno).
    A što se tiče štete, apsolutno se slažem s puno toga o čemu pričate, ali s druge strane, kao što sam već spomenula, ajde vi nemojte cijepiti svoje dijete protiv TBC kad se zna da se danas ta bolest opet polako vraća.
    I također se slažem da , u principu, neki roditelj koji nema izvore informacija kao što su net i sl. ili se ne zanim toliko ni nema pravu informaciju o štetnim posljedicama.

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja ne bih cjepila dijete protiv TBC-a da mogu.

  6. #56
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Ali na ovom topicu ispada da pravo na informirani izbor znači samo pravo PROTIV cijepljenja, a ne i za i protiv
    Meni se pak čini da su praktično svi ovdje suglasni s potrebom cijepljenja, ali uz ograde oko smislenosti pojedinih uhodanih postupaka. Uostalom, kalendar cijepljenja će se promijeniti za mjesec dana pa nije niti pametno gurati ruku u vatru u obranu postojećeg

    Vjernik i religioznost... Svatko ko bez podastrijetih neoborivih dokaza može tvrdoglavo zastupati nekakav stav za mene je vjernik, a disciplina u koju se zaklinje je religija. Situacija s cjepivima je religija. Činjenica je da smanjuju rizike obolijevanja - to nitko ne spori. Činjenica je da konzumenti imaju veće povjerenje u njihovu učinkovitost od ljudi koji ih stvaraju i nude. Činjenica je da ljudi koji stvaraju cjepiva neće razumljivim rječnikom opisati rizike korištenja, a svaku alternativu će sotonizirati. Dakle, religija.

    U osnovnoj školi su nas SVE odreda rutinski cijepili protiv gripe. Malo ti štrcnu u nos i ti si cijepljen. Jedne godine nas nakon takvog "cijepljenja" oko pola nije bilo tjedan dana u školi. Naravno, cjepivo je bilo "nekvalitetno". Ne vjerujem da smo baš svi dobili čileansku hunjavicu ili brazilski hripavac, nego gripu. Prema principu Occam-ove britve, očito rješenje je dovoljno za zaključak.

    U srednjoj školi je cura iz razreda završila u bolnici s gadno otečenom rukom (krasne ljubičaste boje) nakon BCG-a. Kao, to je alergija... (DUH...) Morali su joj odrezati rukav jer se nije mogao skinuti preko otečene ruke.

    SBS je brojne roditelje stjerao ni krive ni dužne u zatvor, a da bi se na kraju pokazalo da su većina djece s dijagnosticiranim SBS-om zapravo žrtve cjepiva. Mene je to recimo sasvim otrijeznilo. Evo, zamisli si situaciju gdje dadeš u dobroj vjeri cijepiti dijete, slijedeće noći te probude dječije konvulzije, oči podlivene krvlju... zoveš hitnu i ne znaš kako pomoći, dijeteti pretrpi trajne i teške posljedice ili umre, a na kraju te još strpaju u zatvor radi zlostavljanja djeteta. Za desetak godina kad te puste iz zatvora ispričaju ti se i kažu: "joj, cjepivo nije bilo kvalitetno".

  7. #57
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    [Ali na ovom topicu ispada da pravo na informirani izbor znači samo pravo PROTIV cijepljenja, a ne i za i protiv.
    zavisi cije postove citas.
    ionako takav dojam mozes dobiti samo na ovakvim topicima, u realnosti te, pogotovo kod nas
    vecina te gleda kao da nisi normalan, u najmanju ruku da si primitivan ako, da ironiziram, "imas nesto protiv cijepljenja".

    apropos MMR, sve sto je zakljuceno je da je dr Wakefield bio u navodnom sukobu interesa i njegove studije nisu na nijedan drugi nacin pobijene-.
    ono sto je ucinjeno je da je diskreditiran u javnosti.
    sam nije nikad povukao svoje tvrdnjeiz studije objavljene 1998.
    znakovito je da su od prije par godina u SADu zabranjena sva cjepiva koja sadrze zivu, tocnije sastojak thiomersal koji sadrzi zivu, jer je to daleko veca kolicina zive od one koje se tolerira, osobito za nezreli zivcani sustav beba.
    a sto je zakljuceno?
    http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3513365.stm
    Most agreed that further research was needed and that parents should continue to have their children vaccinated with the three-in-one jab.

    However, Dr Wakefield suggested that parents should opt for single jabs against mumps, measles and rubella instead.

    His comments and the subsequent media furore led to a sharp drop in the number of children vaccinated against these diseases.
    tako da je upitno da li je damage done ili benefit done, to bumo tek vidjeli, dopustam si tu skepsu.
    moja cetverogodisnja djevojcica pokazuje elemente pervazivnog poremecaja i kada revidiram proslost, njezin razvoj je doziviu ocitu stagnaciju, cak i momentalnu regresiju upravo nakon sto sam je cijepila s MMR .
    slucajno ili ne, tesko je jos reci.
    tu znanost jos tek trazi , ili se pravi da trazi odgovor.

  8. #58
    gapi

    Početno Tiomersal

    Tiomersal se upotrebljavao kao konzervans u nekim cjepivima. Problem s tiomersalom je u tome što sadrži živu.

    Cjepiva imaju svoj ravojni tijek i danas većina proizvođača ide za tim da eliminira sve potencijalno štetne sastojke u cjepivu.

    Za gripu ste ove godine imali na raspolaganju 4 cjepiva za odrasle i jedno za djecu. Ja sam se cijepila s Agrippalom i to cjepivo ne sadrži tiomersal tj. nema spojeva sa živom.

    Osim tiomersala, u nekim cjepivima je sporan i humani albumin kao produkt ljudske krvi. Do sada nije izazvao štetu, ali taj sastojak nije 100% siguran.

    Tako da Europska farmakopeja savjetuje prouzvođačima eliminaciju tih potencijalno štetnih tvari. I farmaceutska industrija ide za tim da se ti sastojci eliminiraju.

    Niti jedno cjepivo nije 100% efikasno niti u potpunosti i za sve ljude i djecu bez nuspojava. Konkretno cjepivo protiv gripe je kod zdravih osoba mlađih od 65% starosti 70 - 90% efikasno. S dobi se imunološki odgovor smanjuje pa je efikasnost niža, međutim kod cijepljenih je ipak daleko manje komplikacija i smrtnih ishoda. Vec sam prije spomenula da je problem virusom gripe u tome što se on stalno mijenja.

    Što se tiče bilježenja nus pojava, točno je da se danas tome puno ozbiljnije pristupa nego što se to činilo u prošlosti i to je dobro. Studije o nus pojavama se objavljuju i nisu tajna.

    Oni koji zagovaraju cijepljenje nisu protiv dojenja niti protiv drugih preventivnih mjera. Bas nasuprot!

    Evo npr. prevencija hepatitisa B. S obzirom na način na koji se širi jasno je da postoji čitav niz preventivnih mjera. Ali bez obzira na sve njih, da li ćete odbiti cijepljenje vase djece u 6 razredu (prije ulaska u pubertet). Meni je žao što se moja generacija i još dosta generacija prije i poslije nisu cijepili protiv hepatitisa B. Vani se to cijepljnje provodi kod dojenčadi.

    Prema tome, opće preventivne mjere su važne i potrebne. Naša je sreća i prednost pred nekim drugim generacijama što imamo mogućnost i specifične zaštite putem cijepljenja. Nažalost, još je puno bolesti protiv kojih, za sada, cijepivo ne postoji.

    Nadam se da su mnogi od vas podjednako revni u ispitivanju kvaitete i drugih tvari i sadržaja koje konzumiraju vaša djeca (hrana, piće, drugi lijekovi, biljni pripravci i dr.)

  9. #59
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno Re: Tiomersal

    Citiraj gapi prvotno napisa
    Nadam se da su mnogi od vas podjednako revni u ispitivanju kvaitete i drugih tvari i sadržaja koje konzumiraju vaša djeca (hrana, piće, drugi lijekovi, biljni pripravci i dr.)
    trudimo se biti 8)

  10. #60
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nadam se da su mnogi od vas podjednako revni u ispitivanju kvaitete i drugih tvari i sadržaja koje konzumiraju vaša djeca (hrana, piće, drugi lijekovi, biljni pripravci i dr.)
    Naravno!
    Razlika je u tome da sve te ostale izbore radim slobodno (mozda neki oko mene kolutaju ocima i misle da pretjerujem, ali fuckaj ih), temeljeno na informiranosti i nitko me ne davi da mi nece upisati dijete u vrtic ili skolu zbog tih izbora.

  11. #61
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    gapi, nemoj se osjećati ugroženom, ovakve teme su jako korisne svima. Nije čak problem u ljudima iz struke, nego marketingu. Marketing je sloj između stručnjaka i širokih narodnih masa koje ne razumiju stručni lingo, nešto poput cjepiva protiv potpune istine - nešto ipak procuri.
    Efikasnost od 70% mi je premalena brojka obzirom na cca 10% vjerojatnost zaraze bez cjepiva. Toliko poboljšanje vjerojatnosti zaraze čini mi se dostižno korištenjem bilo kojeg alternativnog pristupa poboljšanju općeg imuniteta. (a još mi je u sjećanju ona "epidemija tasmanijske hunjavice" iz osnovne škole) Dokle god postoje alternative, mislim da je potrebno vagati ih istom vagom.

    Dakle, kad bi postojalo cjepivo koje bi svojom jednom primjenom moglo osigurati trajni imunitet u 100% slučajeva primjene (poput kvalitetno preležane bolesti), ovaj topic bio bi izlišan.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    zadnji put postano prije cca 9 mjeseci još uvijek jednako aktualno,strah od ptičje narastao za cca 300%

    Sestra nas je 3. put zvala da dođemo na MoPaRu
    izlika mi nestaje
    Tražiću cjepivo bez tiomersalai humanog albumina

  13. #63
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Lala, super da ste toliko odgodili (ako uopce mislite cijepiti).

    Mi se necemo cijepiti protiv gripe, paniku od pticje gripe zalijecila sam informiranjem o istoj.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    kako sam iks puta napisala
    strah me cijepit -strah me ne cijepit
    pogotovu rubeolu jer ispad neodgovorna prema trudnicama :/

    a za H5N1

    DE I MENE MALO SMIRI
    ja se informiram i informiram i sve luđa i luđa

  15. #65
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    pogotovu rubeolu jer ispad neodgovorna prema trudnicama
    Elaboriraj.
    A odgovornost prema djetetu? Ili je cijepi samo protiv rubeole.

  16. #66
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    na ZZJZ-u se mogu kupiti pojedinacna cjepiva, samo ne znam jel se mogu s njima cijepiti djeca. nazovi pa pitaj ako ti je interesantno.

  17. #67
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Splitala sam topic. Rasprava o pticjoj gripi je ovdje

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=16895

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    i ja sam jedna od onih koje ne vole obavezna cjepiva,a u vezi cijepljenja protiv gripe mogu reći samo da sam naišla na PLIVINE! str. s naslovom CIJEPLJENJE MALE DJECE PROTIV GRIPE NEMA SMISLA.
    U kratko:
    znanstvenici su pregledali 25 studija koje se bave utjecajem cjepiva na smanjivanje br. slučajeva gripe i njezinih simptoma u djece do 16 god.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Mi se necemo cijepiti protiv gripe.

    Prosle godine nismo se cijepili, gripu je IV odradoio u 2 dana a 4 dan smo skijali, uzeli smo homeopatiju. NJega je izvukla za dva dana (a bio je toliko slab da nije moga hodati sam po stepenicama) a mi smo svi popili preventivno i nismo dobili. Cak i An koja je tada imala 9 mjeseci.

    I za ovu godinu planiram da svi popijemo homeopatiju preventivno.

  20. #70
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    bebibranka, molim te link, treba mi za jednu mamu koj aplanira cijepiti dijete, a ja je pokusavam odgovoriti

    mamaS, sto planirate piti? mi cemo nabavljati neke pripravke iz Trsta, ali ne planiram preventivno uzeti nego samo ako bude u blizoj okoloci zaraze

  21. #71
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    pogotovu rubeolu jer ispad neodgovorna prema trudnicama
    Elaboriraj.
    A odgovornost prema djetetu? Ili je cijepi samo protiv rubeole.
    potpisujem.
    ili neka drustvo vise pocne upozoravati zene u reproduktivnoj dobi da se cijepe- ako nemaju imunitet.
    zasto bi zbog krivo postavljenih stvari i inercije drustva djeca trebala biti ta koja ce se cijepiti, e da bi se prvenstveno zastitile trudnice :? .

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    ... i onda ta ista djeca kao odrasle žene dobile rubeolu u trudnoći jer nemaju dovoljni, prirodni imunitet!

  23. #73

  24. #74
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Hvala!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    BusyBee pisem napamet pa mozda i koje slovo zbrckam.
    Stvar se zove osilococcinum - mislim da je pripravak iz guscje jetre. Nasla sam ga i u biljnim apotekamo u Ri ali pod drugim imenom od drugog proizvodaca. Neke varijanta postoji i kod homeolaba - ali tu nismo isprobali.
    U TS kupujem u biljnoj apoteci na Piazza delle borsa.
    Kad se budem spajala od kuce prepisat cu naziv ali to je otprilike to.

    Preventivno cemo uzeti odrasli 1 dozu tjedno, Iv ce dobiti 2/3 a An 1/3 kad gripa stigne u RI.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Busy Bee ovo je 100% jer prepisujem:

    Od BOIRONa: Oscillococcinum - kupila u Italiji
    Od DOLISOSa: Dolicoccil 1000 - kupila u Ri

    Sastojak: autolysat de foie et de coeur d'Anas Barbariae

    a ovaj donji ima i ehinaceu u kombinaciji

  27. #77
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    mamaS, i mi isto! Jos uvijek se dvoumim da li Oscillococcinum ili Dolicocil. Naime, nasa pedijatrica je uvijek za jednostavnije lijekove, one koji nisu kombinacija vise njih, a za ova dva je rekla da je oscillococcinum super, ali onda spomenula da je i ovaj drugi super, a ovaj drugi je kombinirani, ima vise stvari u sebi, izmedju ostalog i Oscillococcinum.

  28. #78
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    BTW, nasa pedijatrica je rekla da je Oscillococcinum toliko dobar da kazu da ako ti od njega gripa ne prodje treci dan, da nije ni bila gripa.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Velika istina Iv je 4. dan skijao- mogao je vec i 3. ali ipak nisam toliko luda.
    Rekla sam da cu osc podici spomenik koliko me odusevio.

    I nasa doc preferira osiloc ali ako nema onda i ostali nisu losi. I jos kaze da ako uzmes na prvu pomisao da je gripa zatres ju u samom stratu i upce se ne razbolis.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    nanov



    Pridružen/a: 02. 09. 2004. (08:05:10)
    Postovi: 45
    Lokacija: Zagreb
    Postano: pet lis 28, 2005 10:18 am Naslov: cijepljenje?

    --------------------------------------------------------------------------------

    filipa je star 15 mjeseci, pa me zanima jel ju smijem cijepiti protiv gripe i ako smijem jel to preporučljivo s obzirom na starost? mislim na običnu gripu, ne ptičju!!
    _________________
    FILIPA 21.07.2004.

  31. #81
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Možda bi netko znao da li odrasla osoba koja se cijepila protiv gripe može biti prijenosnik virusa? Ja se već godinama cijepim zbog posla, pa me zanima da li mogu virusom gripe zaraziti ukućane. Na Cybermedu sam našla podatak da MOGU, a liječnik koji me cijepio tvrdi mi da NE. :?

  32. #82
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozes.
    ako uzimas tamiflu, tada ne mozes zaraziti druge.

  33. #83
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    hvala!

  34. #84
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozda izgleda da sam nesto jako sigurna u svoj odgovor, ali - nisam

  35. #85
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    viš, viš ... a ja vjerujem svakome tko u potpisu ima - "savjetnica"

  36. #86
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    ako uzimas tamiflu, tada ne mozes zaraziti druge.

    Mislim da i tada mozes.

  37. #87
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Evo, kaze sestra, ako je stvarno ucinkovit i stvarno ubija virus, onda nisi zarazan.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Anuška (napisa):
    da se nadovezem na topic:
    jel se koja od vas cijepila protiv gripe kad ste dojile svoje bebace?
    kaj mislite o tome? negdje sam citala da dr-i ne zabranjuju cijepljenje u dojenju.
    Kakava su vasa iskustva?


    Ja sam se cijepila prošle godine - Orka je imala godinu dana i dojila sam puno puta na dan.
    Ni kod mene ni kod nje nismo primijetili nikakve simptome
    I kod nas tako. Ja sam se cijepila i ove i prošle godine. Inače nikad, alis ad se bojim da s posla ne donesem nešto doma. nIkakvih simptoma ni kod mene ni kod Lee, a još puno dojimo.

    Citiraj marta prvotno napisa
    na ZZJZ-u se mogu kupiti pojedinacna cjepiva, samo ne znam jel se mogu s njima cijepiti djeca. nazovi pa pitaj ako ti je interesantno
    Danas mi kolegica s posla kaže da im je dr rekla da bi kćer mogla cijepiti samo s cjepivom protiv rubeole, ali tek u sedmom razredu. kolegica isto ima dosta loše mišljenje o MoPaRu, ali ovo radi trudnoće.
    Iako, kaže mi da kad je bila trudna s prvim djetetom (negdje 6 mjeseci) njen muž dobio rubeolu i nastala je živa panika, malo su ga ipak stavili u izolaciju, na što joj je njena dr rekla da joj je više mogla naštetiti viroza koju je imala u prvom tromjesečju

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo našla sam nove informacije na Pliva zdravlju:
    Objavljeno: 13.12.2005.
    Da li djecu treba cijepiti protiv gripe?
    Svake zime i ranoga proljeća milijuni ljudi diljem svijeta obolijevaju od gripe, svakako najučestalije respiratorne infekcije koja pogađa ljudsku vrstu.

    Među oboljelima, osobito na početku epidemije, uvijek je i velik broj djece, a osobito često obolijevaju djeca koja pohađaju kolektive: jaslice, dječje vrtiće i škole.

    Cijepljenje protiv gripe, međutim, rijetko se provodi među djecom. Gotovo sve razvijene zemlje, u kojima se utroši više od 90% svjetske proizvodnje cjepiva protiv gripe, a to iznosi oko 300 milijuna doza godišnje, protiv gripe cijepe samo pripadnike tzv. "rizičnih skupina".

    U "rizične se skupine" ubrajaju osobe starije od 65 godina te bolesnici s kroničnim bolestima, bez obzira na dob. Iako Svjetska zdravstvena organizacija preporuča i cijepljenje trudnica, koje također spadaju u populaciju skloniju obolijevanju od težeg oblika bolesti, samo 14 zemalja u Svijetu poštuje ovu preporuku.

    Zdrava se djeca cijepe samo u Sjedinjenim Državama i Kanadi i to samo starija dojenčad i djeca mlađa od dvije godine.

    Najnovija istraživanja, objavljena početkom 2005. godine, ne podupiru cijepljenje djece mlađe od dvije godine.

    Prema rezultatima spomenutih istraživanja čini se kako je opravdano cijepiti upravo djecu stariju od dvije godine, jer je učinkovitost primjene postojećeg cjepiva protiv gripe u te djece veća no u dojenčadi.

    Osobito se opravdanim čini cijepiti školsku djecu koja predstavljaju najveći rezervoar infekcije. Procjenjuje se da bi cijepljenjem školske djece, pod uvjetom da se cijepljenjem obuhvati 70% učenika, postigli zaštitu pripadnika "rizičnih populacija" bez obzira da li su oni samo cijepljeni ili nisu.

    Zaključak je, dakle, da se djecu stariju od 2 godine itekako isplati cijepiti protiv gripe. Cijepljenje protiv gripe za djecu, sasvim sigurno, nije opasno.

    mr.sc. Goran Tešović, specijalist infektolog
    Klinika za infektivne bolesti Dr. F. Mihaljević, Zagreb
    Zanimljivo, jel da? Svake godine nove ideje...

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    to me najvise i plasi.

  41. #91
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Baš.

    Cijepljenje protiv gripe za djecu, sasvim sigurno, nije opasno.
    Hmda. čak je i moja bivša pedica, inače vakcinoljubac , bila protiv cijepljenja djece protiv gripe, jer, kaže, kod njih klinička slika nakon cijepljenja često bude gora nego od same gripe.

  42. #92
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Podizem malo ovu temu, ponukao me na to ovaj clanak
    http://www.net.hr/bebe/page/2008/11/03/0064006.html
    i posljednja recenica u njemu.

    Nisam se nikad cijepila protiv gripe, nije ni MM, nisam planirala ni curku cijepiti ... ali u okolini se cesto susrecem sa nerazumijevanjem ove odluke i sad ovo 'nema stručnog opravdanja ne zaštititi sebe i sve članove obitelji. '
    :/ im dolazi samo kao potvrda ...

  43. #93
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Prekjuce sam cula podatak na televiziji da je gripa 3. uzrocnik smrti na svetu :shock:
    Pretpostavljam da je to zbog ovih drzava u africi i sl.
    Valjda...
    Ja sam isto protiv vakcinisanja sa svim i svacim, ali ja imam hronicni bronhitis zbog alergije pa me malo frka. Mislila sam se vakcinisati, ali imam bebu od 2 i pol meseca pa ne znam da li ce to uticati i na nju pogotovo sto jos ne znam da li je alergicna na jaja ili ne....

  44. #94
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ovdje je jedno drukčije razmišljanje.....

    http://www.24sata.hr/metro/clanak/pr...o-djeci/87195/

    zakaj se već jednom ne dogovore?

  45. #95
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa jesu. Struka kaže da je za sasvim malu djecu neučinkovito.
    U članku iz Net.hr se nalazi:
    Nažalost, prošle godine u nas su zabilježena i dva smrtna slučaja uzrokovana samim virusom gripe – dakle nije bilo bakterijskih komplikacija.
    A zapravo se radi o spinu. Tko god ima sjećanje duže od nekoliko mjeseci prisjetit će se okolnosti i medijskoj harangi oko ovih slučajeva. Mislim, i pokojni Vice Vukov je umro od posljedica hodanja po stubištu, a razlika je eventualno u interpretaciji: čovjek je umro od posljedice nesretnog slučaja i nisu ga napale pobješnjele stube.

  46. #96
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Dižem prastaru temu... razmišljam o cijepljenju protiv gripe. Muž i ja ćemo se cijepiti jer ne mogu zamisliti da gripozna brinem o bebi.
    Nju definitivno ne bih, ali razmišljam o starijem...

    https://www.24sata.hr/news/joe-simun...v-gripe-594999 Do ovog zapravo nisam ni razmišljala o cijepljenju djece protiv gripe

    Kakva su vaša iskustva i razmišljanja?

  47. #97
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kanim pitati pedicu na pregledu.

  48. #98
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja baš danas bila, s istim pitanjem. Cijepiti ili ne. Dr. kaže da ne bi, da je to živo cjepivo, da je vidila više štete nego koristi od njega. Moja nije kronični bolesnik, zdravo djete. Rekla mi: "Ja neću svoje djete cijepiti niti sebe, a zdravstveni sam djelantnik." Dakle, nećemo ni mi cijepiti nikoga u kući, nismo u rizičnim skupšinama.

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cjepivo protiv gripe nije živo cjepivo.

    Svatko se naravno ima pravo cijepiti ili ne protiv gripe, i imati o tome mišljenje kakvo hoće, ali da zdravstveni djelatnik širi pogrešne informacije, to je baš žalosno.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ja baš danas bila, s istim pitanjem. Cijepiti ili ne. Dr. kaže da ne bi, da je to živo cjepivo, da je vidila više štete nego koristi od njega. Moja nije kronični bolesnik, zdravo djete. Rekla mi: "Ja neću svoje djete cijepiti niti sebe, a zdravstveni sam djelantnik." Dakle, nećemo ni mi cijepiti nikoga u kući, nismo u rizičnim skupšinama.
    Ovo su sokantne i zastrasujuce izjave za jednog lijecnika! :O Koja je to doktorica? Koje stete je vidjela? Ovakve lijecnike bi trebalo prijaviti, jer s ovakvim izjavama pacijentima sami nanose nemjerljivu stetu po zdravlje i zivot ljudi.

    Ja ove godine prvi put intenzivno razmisljam o cijepljenju protiv gripe, jer se prvi put zapravo susrecem s ljudima koji o tome pricaju i koji to prakticiraju, te planiram ovaj tjedan otici na NZZJZ, ako ne cijepiti se onda barem po informaciju kada i gdje to mogu napraviti. Sada se dvoumim jos samo izmedju toga hocu li se cijepiti s dostupnim preporucenim trovalentnim cjepivom ili bih mozda radije vidjela kakve su mogucnosti za cijepljenje cetverovalentnim cjepivom.

    Takodjer, pitat cu nasu pedijatricu kakav je njen stav po pitanju cijepljenja djece protiv gripe.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 05.11.2018. at 12:42

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •