Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 268

Tema: cijepljenje protiv gripe - da ili ne?

  1. #101
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja cu se nakon proslogodisnje preboljele gripe, ove godine definitivno cijepiti. I djecu cu cijepiti takodjer. Dosada nisam, iako kao lijecnik imam i pravo na besplatno cjepivo, jer sam ozbiljno podcijenila tezinu klinicke slike. Dakle nakon muke i razvijene upale pluca kao komplikacije vise uopce ne razmisljam da li da su umanjim rizik za dobivanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, HZJZ je opet nabavio trovalentno cjepivo. Lani je četverovalentnog navodno bilo po ljekarnama. Ja sam se lani zakasnila cijepiti, i mislim da smo svi doma dobili tu varijantu B gripe koja je bila dosta u opticaju, i MM koji se cijepio se isto razbolio. Slušala sam da iz HZJZ smatraju da će taj B soj ove godine biti vjerojatno biti minoran, jer je lani bio dominantan. Ja ću se cijepiti u svakom slučaju (moram samo misliti na to da ne fulam kao lani), dijete sam cijepila dok je bila manja, sad se više ne želi cijepiti.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ...sad se više ne želi cijepiti.
    Zašto se ne želi cijepiti?

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To ju boli

  5. #105
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kako da onda čovjek pogodi hoće li ga trovalentno zaštititi?
    Može li se četverovalentno kupiti?

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Navodno da se lani moglo kupiti, ne znam ima li po ljekarnama - treba pitati. Trovalentno zaštiti od tri tipa gripe, dva A tipa, i jedan B, a lani se dogodilo da je izdominirao taj B tip kojeg nije bilo u cjepivu.

    Koliko mi se čini B gripa je blaža od A gripe.

  7. #107
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koliko košta četverovalentno?

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U prodaji je trovalentno po 28 kuna i četverovalentno za 100 kuna. I oni imaju kraćih zastoja s opskrbom zbog povećanog interesa, doznajemo, no cjepiva u HZJZ-u ima. Ondje kažu da je dodatna količina cjepiva protiv gripe distribuirana u petak svim županijskim zavodima za javno zdravstvo koji su tražili dodatne količine.

    Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/cjep...balint-1209208 - www.vecernji.hr

  9. #109
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Cek Mima, pa cijepljenje jos nije pocelo. Iz tvog komentara se cini kao da vec je

    Link ne radi

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To sam kopirala sa linka radi cijene. To je podatak od lani.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko košta četverovalentno?
    Košta 96 kn i već je, kažu, dostupno u ljekarnama. Za nabavku treba recept od liječnika obiteljske medicine i odmah nakon podizanja lijeka otići cijepiti se kod liječnika ili u HZJZ.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 05.11.2018. at 14:50

  12. #112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jedni smo od minornog broja roditelja astmatičara koji ne stavljaju lukove uz uzglavlja i slično, nego slijede liječničke upute (koje znaju i ne biti unisone, kao što je forumašica gore navela - naišla sam i na "ne bi ja" i od liječnika, ali većinske su za). Nije mi drago razmišljat o cjepivima, ali kad vidimo kako je ulovi napad astme iz čista mira bez ikakvog infekta, ne usudim se izazivat vraga. Znači, cijepimo kronično bolesno dijete, plus sebe da nju zaštitimo (jer cjepivo ne štiti nikoga 100%, nego 70% u boljoj sezoni, a samo 30% u goroj - koja je bila prošle god - da je vodeći soj bio ovaj koji nije uključen u cjepivo). Tako se cijepimo već valjda 5-6 godina barem. Cjepiva su ili Vaxigrip ili Influvac, mislim da su oba Abbot, ali nisam sigurna. Nuspojava (osim bolnog mjesta uboda, i meni bolne cijele ruke par dana), nismo imali.

    Je li znate kako se zove to četverovalentno cjepivo kojeg ima u apotekama i koji je proizvođač?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2018. at 14:50

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Dok je naše dijete bilo beba, pedijatrica je rekla da se moramo cijepiti MM i ja, i porodica koja navraća u sezoni gripe. Cijepili su se moj tata i moja sestra. Bake su me jako neugodno iznenadile, obje. Dijete nije dojeno bilo i nisam im dopustila da se približavaju. Sestra je odjurila na cijepljenje prije nego sam rečenicu završila. Poslije se nismo cijepili, ali baš bismo mogli. Ja se ne sjetim. Hvala na info, pratit ću temu, nadam se da će se javiti netko kad krene kod nas.

    A ova dr s komentarom o živom cjepivu protiv gripe

  14. #114
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    koje su negativne nuspojave cjepiva protiv gripe, osim boli kad te piknu, i eventualne boli u ruci sljedecih par dana?
    pitam opcenito, ne samo za djecu

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    koje su negativne nuspojave cjepiva protiv gripe, osim boli kad te piknu, i eventualne boli u ruci sljedecih par dana?
    pitam opcenito, ne samo za djecu
    Najbolje je raspitaj se kod liječnika. Sve moguće nuspojave, kao i za svaki lijek, mogu ići od anafilaktičkog šoka pa nadalje, u postocima vjerojatnosti izraženo (od čestog do rijetkog) plus je to vezano za osobne anmneze ljudi: teška alergija na nešto je možda show-stopper.

    Ako te zanimaju anegdotalni dokazi - moje iskustvo je takvo, plus se starčad naša (babe i dide) godinama cijepi, uz iste nuspojave.

    Iz novinskih članaka:

    "Najčešće nuspojave cijepljenja su blage i spontano prolaze u roku dan-dva, a to su oteklina i crvenilo na mjestu primjene cjepiva, povišena tjelesna temperatura, bolovi u mišićima i glavobolja."

    "Trajne kontraindikacije za cijepljenje su teška alergija na bjelančevine jaja i pileće bjelančevine, alergija na neki sastojak cjepiva i teška nuspojava nakon ranije primjene cjepiva protiv gripe. Privremena kontraindikacija za cijepljenje je akutna febrilna bolest (povišena temperatura)."

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20181023

    Kao i kod svakog lijeka koji nešto radi, tj. ima učinak (za razliku od lukova uz uzglavlje, itd.), važe se cost-benefit (radi li se o malom djetetu ili starcu ili zdravoj odrasloj osobi, gdje ta osoba radi - vrtići, bolnice itd., je li kroner ili nije itd.).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2018. at 15:23

  16. #116
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    Iz novinskih članaka:

    "Najčešće nuspojave cijepljenja su blage i spontano prolaze u roku dan-dva, a to su oteklina i crvenilo na mjestu primjene cjepiva, povišena tjelesna temperatura, bolovi u mišićima i glavobolja."
    da, ovo me zanimalo

    pitam za odraslu, zdravu osobu, bez kronicnih bolesti, i bez pripadnosti posebno izlozenim skupinama (tipa rad s djecom, zdravstveno osoblje isl)

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako ta zdrava osoba se ne cijepi u svrhu zaštite nekoga u obitelji, onda ne vidim zašto bi se ta osoba zapravo cijepila.

  18. #118
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cetverovalentno cijepivo ide na bijeli recept, on se fizicki mora preuzeti od lijecnika opce medicine? Nema slanja putem racunala u ljekarne?

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja se recimo cijepim da ne dobijem gripu. Počela sam se cijepiti radi djeteta, ali ona je sad velika, ide u školu, i ne cijepi se, tako da ju moje cijepljenje ne može zaštititi. Tako da je moj motiv za cijepljenje isključivo to što ne želim bolovati sedam dana.

  20. #120
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mi smo prosle godine, od badnjaka pa do kraja zimskih praznika svi imali gripu, ukljucujuci bebu
    grooozno je bilo
    tako da sad isto razmisljam o cjepivu
    ne bih to opet prolazila

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ta zdrava osoba se ne cijepi u svrhu zaštite nekoga u obitelji, onda ne vidim zašto bi se ta osoba zapravo cijepila.

    Jednostavno zato da ne dobije gripu, sta ne?

  22. #122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavno zato da ne dobije gripu, sta ne?
    Ako se može nositi sa strahom od nuspojava - why not. Zasad se ne savjetuje cijepljenje cijelog pučanstva accross the board, nego se ide na ciljane skupine (vaganje risk - benefita), koje su kod nas manje, nego, npr. u Americi, čini mi se. Tako da su te preporuke fluidne, ali postoje.

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Uvijek može posegnuti za homeopatskim cjepivom, eno je Berecki linkao sliku iz Italije - e arrivata vaccina homeopatica per influenza iz neke apoteke . Ovo je, of kors, šala - homeopatska cjepiva su prevara.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2018. at 16:16

  24. #124
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi se redovito cijepimo, prvenstveno zbog zastite jednog od nas (muza). Imali smo influenzu A prije tri zime, zatim dvije godine za redom B i niti jedan put sve skupa nije bilo gore od neke prehlade/blage viroze. (Sve je bilo toliko blago da mi ne bi palo na pamet odlaziti doktoru, ali redovito radimo bris kad se pojave virozni simptomi zimi, opet zbog muza, da on moze preventivno uzeti Tamiflu, ako treba).

    Nase cjepivo je, koliko znam, drugog proizvodjaca i pokriva razlicite mutacije.

  25. #125
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mi smo tip A imali ovo proljeće. Mala pokupila u vrtiću i sve nas zarazila.
    Čak joj je baka završila tjedan dana i u bolnici.

  26. #126
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Raspitala sam se - u apotekama nude četverovalentni Vaxigrip od Sanofija, košta tipa 98 kn, on pokriva 2 soja A i 2 soja B, a mislim da HZZO ima trovalentni Influvac od Abbota (nije taj soj B koji je prošle godine harao, ali navodno se onda i ne očekuje da hara opet jer masa ljudi i koji trebaju biti cijepljeni nije cijepljena). Kako smo se mi u našoj anamnezi cijepili malo s Influvacom, malo s Vaxigripom, ovisno čega je bilo te godine, nije mi samo ime Vaxigrip nepoznato. Prošle godine je bio Influvac, ali to trovalentno koje nije imalo tu neku Yama nešto gripu B soja koja je harala.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2018. at 21:05

  27. #127
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa treba li stvarno imati recept?

  28. #128
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Eh, to ne pitah. Ostavljam nekom drugome da pita .

  29. #129
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mislim da ne treba.. Podrazumijeva se da idete sa tim kod svoga dr.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nakon što je sin lani imao gripu (valjda, bolnica nije imala mogućnosti napraviti bris), pa i komplikacije iste, bojim se i razmišljam o cijepljenju.
    Cijepila bi samo njega.
    Je li netko od vas ili vaših ukućana imao komplikacije gripe?

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ne treba.. Podrazumijeva se da idete sa tim kod svoga dr.
    Mislim da bi se ljudi usudili sami sebe piknut, pogotovo IVF populacija ili šećeraši koji su verzionirani u injektiravanja raznorazna. Ne znam, zapravo, mora li dr. dati ili se može sam dati. Tr. možeš li doći u apoteku, kupiti cjepivo i cijepit se sam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.11.2018. at 21:49

  32. #132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Doduše, i kada prodaju, pretposavljam da ljude educiraju o hladnom lancu, mislim da se mora u frižiderić stavit.

  33. #133
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Koliko ja znam, ne treba recept.

    Ja cijepim i sebe i djecu.



    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  34. #134
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon što je sin lani imao gripu (valjda, bolnica nije imala mogućnosti napraviti bris), pa i komplikacije iste, bojim se i razmišljam o cijepljenju.
    Cijepila bi samo njega.
    Je li netko od vas ili vaših ukućana imao komplikacije gripe?
    Ja sam prosle sezone dobila gripu i nakon 7 dana krenula na posao, da bi vec drugi dan opet dobila visoku temperaturu i razvila tesku upalu pluca. O razini nemoci bolje da ne govorim, ja gotovo pa nisam mogla do wca za vrijeme gripe koliko sam slaba bila.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi smo svi u kući imali nešto, ne znam točno što, jer kao što rekoh, naša bolnica nije imala mogućnosti testiranja. Kada se sin razbolio, na pedijatriji su nam rekli da je u pitanju gripa. Nije li se na tu lanjsku gripu nadovezivao nekakav probavni virus? Čini mi se da u mojoj sredini je. Sjećam se da su simptomi gripe prošli, pa se opet vratili. Pa onda taj probavni, pa u krug. Baš je dugo trajalo.
    Najviše me je uplašio sin. Nakon gripe, dobio je upalu svih mišića, nije mogao na noge i imao je višestruko povišene vrijednosti.... hm... ne sjećam se točno čega. Na svu sreću, srčani mišić je ostao netaknut. Pa takav stres, užas.
    Zato sada dvojim, cijepiti ga ili ne.

  36. #136
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo svi u kući imali nešto, ne znam točno što, jer kao što rekoh, naša bolnica nije imala mogućnosti testiranja. Kada se sin razbolio, na pedijatriji su nam rekli da je u pitanju gripa. Nije li se na tu lanjsku gripu nadovezivao nekakav probavni virus? Čini mi se da u mojoj sredini je. Sjećam se da su simptomi gripe prošli, pa se opet vratili. Pa onda taj probavni, pa u krug. Baš je dugo trajalo.
    Najviše me je uplašio sin. Nakon gripe, dobio je upalu svih mišića, nije mogao na noge i imao je višestruko povišene vrijednosti.... hm... ne sjećam se točno čega. Na svu sreću, srčani mišić je ostao netaknut. Pa takav stres, užas.
    Zato sada dvojim, cijepiti ga ili ne.
    Ja bih pitala djetetovog ped.

  37. #137
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ta zdrava osoba se ne cijepi u svrhu zaštite nekoga u obitelji, onda ne vidim zašto bi se ta osoba zapravo cijepila.
    da zastiti sebe od gripe?

  38. #138
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I da se virus sporije siri.

  39. #139
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Cijepljenje je službeno počelo.
    Trovalentno cjepivo je oko 30 kn, četverovalentno 80-tak kn.
    Kupite sami i nosite doktoru.
    Djeca trebaju 2 doze, ako već prije nisu cijepljena ili ako nisu preboli gripu.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  40. #140
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Djecu neću cijepiti, sebe hoću. Naručila četverovalentno cjepivo

  41. #141
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Je l zna tko je li svako cijepljenje protiv gripe jednako rizično, ili ako si već jednom cijepljen i nisi imao neke dramatične reakcije, da si siguran.

  42. #142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Djecu neću cijepiti, sebe hoću. Naručila četverovalentno cjepivo
    Treba li recept?

  43. #143
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je l zna tko je li svako cijepljenje protiv gripe jednako rizično, ili ako si već jednom cijepljen i nisi imao neke dramatične reakcije, da si siguran.
    Ne znam kako glasi službeni odgovor na tvoje pitanje, al mislim da ti je svako cijepljenje jednako rizično bez obzira na prethodna. Razmišljam u stilu da ti se količina nekih tvari akumulira u organizmu, pa ti organizam odreagira nakon što to nešto prijeđe prag. Pitanje koliki ti je prag. Npr. ko klinka sam primala penicilin bez reakcije do puberteta. Tad sam odreagirala naticanjem.

  44. #144
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Treba li recept?
    Ne. Barem je meni sestra rekla da ne treba. Samo sam u ljekarni u sklopu doma zdravlja narucila

    Trovalentnog su nasi dobili odreden broj i prvo cijepe kronicare i ostale primarne skupine. Tako da sam ionak morala sama nabavljati pa sam trazila cetverovalentno
    Mama i tata ce se cijepiti obicnim,njima je besplatno

  45. #145
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, i mojoj je besplatno, a i MM-u. Ja ionako moram kupiti. NEkad nam je firma organizirala cijepljenje, ali nema više

  46. #146
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mima, ima četverovalentnog u ljekarni Š. kod Konzuma. Samo moraš nabaviti ubadača/u.

  47. #147
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To imam, samo ću vjerojatno kupiti u njenom susjedstvu.

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je l zna tko je li svako cijepljenje protiv gripe jednako rizično, ili ako si već jednom cijepljen i nisi imao neke dramatične reakcije, da si siguran.
    Mislim da je to million dollar question. Općenito, mislim da je broj nuspojava mali u odnosu na broj ljudi koji se cijepi, ali mislim da se ne može razmišljati ni za što u kategorijama "sad sam siguran od toga i toga". I čak mislim da nema veze s "akumiliravanjem" (laički to mislim), nego je ljudsko zdravlje kompleksno, alergije dolaze i prolaze, bolesti i sindromi odlaze i prolaze. Osim što se starost akumulira, ali onda se još više akumuliraju rizici da ne preboliš gripu kao zdravi za koje ja pitam a zašto se onda cijepe in the first place (osim ako si nikako ne mogu priuštiti izostanak s posla i slično).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.11.2018. at 16:19

  49. #149
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Konkretno ja uzimam intravensko željezo i nema garancije, mislim, da jednom neću odreagirat loše. Mislim da je dobro što sam ga primila xy puta i nisam loše odreagirala, ali mislim da mi to ništa ne garantira u smislu da sam sad sigurna, a za točne postotke ne znam. Imamo tu jasan cost-benefit - ne mogu ga nadoknaditi oralno, željezo mi treba, nisam dosad bila alergična, primam ga u bolnici pod nadozrom = nastaviti i dalje tako. Da se nešto dogodi, jednadžba bi se mijenjala.

  50. #150
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Znaci, ne treba recept za cetverovalentno?

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •