Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 268

Tema: cijepljenje protiv gripe - da ili ne?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, ne treba recept za cetverovalentno?
    Po zakonu treba recept (privatni). Ali moguce da ga ne traze jer cjepivo nije nesto sto ces si sam dati.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Do koje dobi trebaju 2 doze cjepiva?

  3. #153
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    https://well.blogs.nytimes.com/2012/...Utn_LxfsnkhU1w


    “We have overpromoted and overhyped this vaccine,” said Michael T. Osterholm, director of the Center for Infectious Disease Research and Policy, as well as its Center of Excellence for Influenza Research and Surveillance. “It does not protect as promoted. It’s all a sales job: it’s all public relations.”

  4. #154
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    [QUOTE=marta;3071012]https://well.blogs.nytimes.com/2012/...Utn_LxfsnkhU1w


    "Does it work as well as the measles vaccine? No, and it’s not likely to. But the vaccine works,” Dr. Joseph Bresee, chief of epidemiology and prevention in the C.D.C.’s influenza division, said. And research is advancing to improve the effectiveness of the vaccine."

    Iz istog članka. Iz nekog od gornjih linkova - 70% ako je pogođen strain, 30% ako nije. Ali, kronični bolesnici imaju nešto što mogu za sebe napraviti, a što nije "just hands washing", kako članak, po meni, glupavo zaključuje. Ali da se mora istraživati i dalje, taj point iz članka mi je dobar.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.11.2018. at 16:29

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja cu se cijepiti, djecu necu. Ne mogu si dozvoliti gripu, sama s klincima. Bas bum pitala ped kakvog je stava o cijepljenju djece (ped od starijih klinaca je uvijek preporucala cijepiti malu djecu).

  6. #156
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu se cijepiti, djecu necu. Ne mogu si dozvoliti gripu, sama s klincima. Bas bum pitala ped kakvog je stava o cijepljenju djece (ped od starijih klinaca je uvijek preporucala cijepiti malu djecu).
    Sa kojim ćeš se cijepiti trovalentno ili četverovalentno

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cetverovalentno, Vaxigrip.

  8. #158
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Cetverovalentno, Vaxigrip.
    To moraš platiti? Nije besplatno kao trovalentno za zdravstvene radnike?

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    To moraš platiti? Nije besplatno kao trovalentno za zdravstvene radnike?
    Da, placam ga.

  10. #160
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ne treba recept!

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  11. #161
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Bas sam danas isla do dr po info jel dobio cjepivo, te ga upitala za savjet s obzirom na trudnocu i snizen imunitet, no rekao mi je kako je to cjepivo s kojim on sebe i obitelj nikad ne cijepi. Navodno za ova, nama dostupna cjepiva, nema znanstvenog dokaza da ista djeluju. Rekao je da su ona prije ("ziva") bila ucinkovita, ali su imala i posljedice.
    Hm...to je inace dr koji nije protivnik cijepljenja (sto se tice drugih cjepiva), vec njegovo misljenje iskljucivo o ovom konkretnom za gripu.

  12. #162
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam danas isla do dr po info jel dobio cjepivo, te ga upitala za savjet s obzirom na trudnocu i snizen imunitet, no rekao mi je kako je to cjepivo s kojim on sebe i obitelj nikad ne cijepi. Navodno za ova, nama dostupna cjepiva, nema znanstvenog dokaza da ista djeluju. Rekao je da su ona prije ("ziva") bila ucinkovita, ali su imala i posljedice.
    Hm...to je inace dr koji nije protivnik cijepljenja (sto se tice drugih cjepiva), vec njegovo misljenje iskljucivo o ovom konkretnom za gripu.
    Evo kako si struka sama sebe kopa i mislim da jedna od javnosti prema kojoj struka treba djelovati je sama prema sebi. Moja dr cijepi i sebe, jedna dr poznanica je obavezno cijepila sebe u trudnoći, s ovima, nama dostupnima cjepiva - u zadnjih par godina je to Influvac, ali bilo je i Vaxigripa (četverovalentnog).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.11.2018. at 08:22

  13. #163
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ovo su stvarno dobri prilozi na temu toga da su protivnici cijepljenja krivi za slabu procijepljenost - ako doktori pričaju ovakve stvari, kako onda očekivati da će ljudi cijepiti djecu.

    Recimo baš bi me zanimalo da nam taj doktor objasni koja su se to živa cjepiva protiv gripe prije koristila (i bila učinkovita).

  14. #164
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Možda misli na živo atenuirano cjepivo protiv gripe u spreju?

  15. #165
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I to je cjepivo koje je prije bilo učinkovito? Mislim, kad prije, kad je to bilo, koliko ja znam a cijepim se 15 godina, to cjepivo je kod nas u ponudi bilo valjda jedne godine, i baš se dapače smatralo da je bilo neučinkovito. U svakom slučaju, plaćalo se i nije uopće bilo jeftino - svega se toga sjećam jer je to bilo u vrijeme kad nam je firma plaćala cijepljenje, pa smo mogli odabrati i to cjepivo. Dakle, čisto sumnjam da je doktor mislio na to cjepivo u spreju.

  16. #166
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zar nije to jedino živo cjepivo protiv gripe? Koristi se i danas, samo ne kod nas. Mislim da je preporučeno za djecu u rizičnoj skupini i da se proizvodi nekih 15-20 godina.

  17. #167
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko ja znam, to je jedino živo cjepivo protiv gripe, zato i ne znam na koje to cjepivo misli doktor koji kaže da je prije bilo nekakvo živo cjepivo koje je bilo učinkovito.

    Dakle, otvoreno, ako je to doktor rekao onda mislim da priča gluposti.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Live_a...luenza_vaccine

    Evo dakle, dapače, dotično cjepivo se BAŠ pokazalo neučinkovito u nekim sezonama gripe.

  18. #168
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ... jedna dr poznanica je obavezno cijepila sebe u trudnoći, s ovima, nama dostupnima cjepiva - u zadnjih par godina je to Influvac, ali bilo je i Vaxigripa (četverovalentnog).
    Ovo sam i ja mislila uzeti - cetverovalentno.
    Jel se ono nadoplacuje?

  19. #169
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    to cjepivo moraš kupiti u apoteci i košta 98 kuna.

  20. #170
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Super, hvala ti na info

  21. #171
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Drago mi je da se potegnula rasprava malo. Ja se ne sjetim cijepiti, ali to znači da mi vjerojatno ni ne treba (i sad ono tipično - neću baš valjda kao sasa ). Preporuka pedijatra je bila samo dok je dijete bilo jako malo i to je zbilja imalo smisla zbog nedojenja. Malo ću se manje voziti u liftu kad krene i dobro prati ruke (ina33 )

  22. #172
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da se potegnula rasprava malo. Ja se ne sjetim cijepiti, ali to znači da mi vjerojatno ni ne treba (i sad ono tipično - neću baš valjda kao sasa ). Preporuka pedijatra je bila samo dok je dijete bilo jako malo i to je zbilja imalo smisla zbog nedojenja. Malo ću se manje voziti u liftu kad krene i dobro prati ruke (ina33 )
    Zdravi odrasli obično ne zalijepe s teškim posljedicama gripe u smislu životne ugroženosti, tako da u tvom slučaju cost-benefit možda i govori da nemaš neki spešl value add od cijepljenja tj. da možeš riskirati. Inače, cijepiti se možeš i do početka 12.-toga, budući da gripa odlazi kad se svi pocmačemo oko BING-a, tako da bi zapravo... trebali nosit maske ko Sheldon u doba adventa i bižat od ljudi koji ti žele čestitati NG, što vjerojatno osim onko bolesnika ipak nitko neće niti radit. A ruke svi peremo i nije nadomet dodatno obratiti pozornost na ispravno pranje ruku, nikad dosta ekdukacije .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.11.2018. at 11:18

  23. #173
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Od pranja ruku bi važnije bilo izbjegavat shopping centre i zatvorena mjesta okupljanja (kazališta, kina itd.) - a to teško da itko radi. Gripa je airborne.

  24. #174
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa vjerojatno bi bilo najvažnije izbjegavati javni prijevoz i open space na poslu. Pa tko može nek' izbjegava

  25. #175
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, to je jedino živo cjepivo protiv gripe, zato i ne znam na koje to cjepivo misli doktor koji kaže da je prije bilo nekakvo živo cjepivo koje je bilo učinkovito.

    Dakle, otvoreno, ako je to doktor rekao onda mislim da priča gluposti.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Live_a...luenza_vaccine

    Evo dakle, dapače, dotično cjepivo se BAŠ pokazalo neučinkovito u nekim sezonama gripe.
    Pa svako se pokazalo neučinkovito u nekim sezonama, zar ne?
    A ovo u spreju teško da bi se i dan danas preporučalo djeci u rizičnoj skupini da je baš tako neučinkovito. Mislim, čak niti ja, koja se ne cijepim nikad protiv gripe, a ne cijepim ni djecu baš, ne vjerujem da bi neki uređeni sustav tipa kanadskog cijepio rizičnu djecu neučinkovitim cjepivom.

  26. #176
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    marta, doktor priča o nekakvom cjepivu od prije koje je bilo živo i učinkovito. Na to sam reagirala. Ovo cjepivo u spreju niti je bilo prije, niti je posebno učinkovito (cdc ga u nekim sezonama ne preporučuje), niti je uopće kod nad ikad bilo tako rašireno da bismo imali osnove zaključiti da taj dotični doktor priča o tom cjepivu. Dakle - poprilično sam sigurna da doktor nije mislio na to cjepivo, nego da je izlupetao gluposti kao i onaj od par postova prije koji je nekome rekao da je cjepivo protiv gripe živo. (a gle možda je i taj mislio na sprej). Ukratko, ako ljudi ovdje točno prenose ono što su im njihovi primarni doktori rekli o cjepivu protiv gripe, onda je to žalosno jer ti doktori lupetaju gluposti. A i sama sam se uvjerila da lupetaju.

  27. #177
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerojatno bi bilo najvažnije izbjegavati javni prijevoz i open space na poslu. Pa tko može nek' izbjegava
    Izgzektli. Ali, to su zadatosti, a djeca u shopping centru i u kinu i kazalištu su opcionalna. Ali, zapravo... to je tako jedna teška mjera jer zima traje mjesecima, tako da je i to neodrživo velikoj većini zdrave djece.

  28. #178
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerojatno bi bilo najvažnije izbjegavati javni prijevoz i open space na poslu. Pa tko može nek' izbjegava
    Ajme sad ću kad mi netko uđe u lift, bježat van da nastavim pješice. Dnevno se vozim između 60 i 100 katova...

  29. #179
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad ću kad mi netko uđe u lift, bježat van da nastavim pješice. Dnevno se vozim između 60 i 100 katova...
    Ovisno o sezoni, gripa može trajati i do 5. mjeseca. Ali, mislim da su ipak najugroženiji kronični bolesnici za koje idu preporuke - astmatičari, bubrežni i srčani, plus starci koji ionako ne rade po open spaceovima i ne mile u tolikim brojevima po shopping centrima i kazalištima, a ziher peru ruke.

  30. #180
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    to cjepivo moraš kupiti u apoteci i košta 98 kuna.
    Može i u zzjz tamo je 80 kn.. Tako su mi rekli kad sam zvala.

  31. #181
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    super informacija, hvala ti

  32. #182

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Do koje dobi trebaju 2 doze cjepiva?
    Dvije doze cjepiva protiv gripe daju se samo djeci koja se prvi put cijepe, ako sam dobro shvatila.

    Inace, na FB ima odlicna grupa za sva pitanja i neodoumice u vezi cijepljenja. U odgovorima izmedju ostalih sudjeluju pedijatri, lijecnici, imunolozi, strucnjaci i dobro informirane osobe u vezi te problematike. Pa, ako ima jos kakvih neodgovorenih pitanja ovdje, ali i inace bilo sto vezano u cijepljenje preporucujem pitati tamo (ili potraziti odgovor medju dosadasnjim postovima, jer su mnogi odgovori vec dani). Link: Cijepljenje / Vakcinacija - grupa za sve koji imaju pitanja i nedoumice.

  33. #183
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Meni koja sam na strogom mirovanju je zapravo najveci problem to sto mi je sin koji je u skoli potencijalni nositelj palete virusa i inih gadarija. Doduse i suprug se neminovno jednako krece medju gomilom ljudi. A ja sam primijetila da mi je imunitet dosta los posljednjih mjeseci i da lako pokupim od njih i najobicniju prehladu.

    Mima, apropo mog dr, uistinu ne znam na koje je "zivo" cjepivo mislio niti smo o tome razglabali. Rekao je to sto sam napisala ovdje, dalje nismo o tome jer sam zapravo dosla zbog mnogo veceg problema kod njega, a samo usput sam priupitala da li im je stiglo cjepivo, jer je bilo najavljeno da stize u srijedu (jucer). Ono sto je vezano za to "zivo" cjepivo jos spomenuo je samo to da je ono stvaralo mnoge probleme i da je bilo potrebno docjepljivanje. Vise od ovog nemam sto reci, jer bi to moglo biti samo gatanje s obzirom da nisam upucena u sva ta cjepiva ta gripu. Zapravo, ovo je prvi put da sam se uopce raspitivala i zeljela cijepiti zbog stanja u kojem vec jesam.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 08.11.2018. at 11:59

  34. #184
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jesi li ti trudna?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    A ima i FB stranica bas posebno za gripu: Gripa, kao i web stranica gdje su takodjer dani neki dogovori: Gripa.

  36. #186
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, zato se i raspitujem za cjepivo. Trudnoca je ostvarena putem IVF, bila sam donedavno na mnogo lijekova (i injekcija), te je ocito sve to ostavilo nekakav trag na imunitetu, usprkos tome sto jako pazim na prehranu i potrebne vitamine.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 08.11.2018. at 12:04

  37. #187
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Uff pa sad stvarno ne znam koliko se trudnicama preporučuje cijepljenje - to se trebaš stvarno dobro raspitati kod nekih dobrih stručnjaka. Tebi bi stvarno bilo najbolje da se svi oko tebe cijepe, a ti ionako ne ideš nikuda.

  38. #188
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kad je moja kći bila mala, obzirom da je bila nedonošče i jako osjetljiva na dišne puteve (bronhiolitis, bronhitisi), mi smo se svi cijepili, ja, muž, baka, a ona ionako nije išla u vrtić, izbjegavali smo šoping centre i kina/kazališta, i općenito javna mjesta, i tako smo je nastojali zaštititi od gripe. KAd je bila ona prva epidemija H1N1 opet smo se svi cijepili tim novim cjepivom, a nju izvadili iz vrtića. Tako da, evo, iz iskustva to nije loša metoda zaštite.

    Jedino - lako je sebe cijepiti da zaštitiš dijete, a cijepiti dijete da zaštitiš sebe, to je već malo teža odluka

  39. #189
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sad ću kad mi netko uđe u lift, bježat van da nastavim pješice. Dnevno se vozim između 60 i 100 katova...
    ako te to toliko opterećuje, radije se cijepi
    ta metoda izbjegavanja mi se čini najstresnija
    jer nije dovoljno da samo ti izbjegavaš, nego i drugi s kojima si u kontaktu, ja sasvim sigurno ne želim dok pričam s ljudima razmišljat da li je možda negdje skupio gripu

    ja sam u životu jedan jedini put imala gripu, kad sam bila na porodiljnom i uglavnom doma, nije je donio ni sin iz vrtića nego muž tko zna otkud
    lani su mi roditelji putovali u veljači, i skupili sreću negdje u avionu ili na aerodromu, imali smo obiteljski rođendan i cmakanja naravno nije falilo, zarazili se mamini roditelji, i djeca i ja iz nekog razloga ostali pošteđeni, iako su djecu sigurno puno više cmakali

  40. #190
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Cula sam u medijima da doktori preporucuju i trudnicama cijepljenje, no evo sad sam malo zatecena svim. Cini se da cu trebati jos poneku konzultaciju i to s ginekolozima koji mi vode trudnocu.
    A unatoc strogom mirovanju ipak sam prisiljena povremeno doci medju ljude (jucer u laboratoriju zbog ogtt, pa u dr.opce prakse zbog drugih tegoba i uputnica...). A nije mi bas ugodno s ovakvim imunitetom ulaziti u te mahom pretrpane bolnicke prostore.
    Nista, preostaje mi jos konzultacija...

  41. #191
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moguće, stvarno ne znam ..

  42. #192
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Jedino - lako je sebe cijepiti da zaštitiš dijete, a cijepiti dijete da zaštitiš sebe, to je već malo teža odluka
    To svakako!

    Meni je sin rodjen kao neurorizicno dijete i isto smo vodili mnoge bitke. Doduse, nije bilo upitno cjepivo za gripu (bila sam s njim doma na "njezi za dijete", te smo izbjegli jaslicke i vrticke kolektive prvih godina), ali sam zato svojevremeno prvo prije svakog cijepljenja obavljala pretrage u neuropedijatra, te potom kupovala u apoteci "procisceno" cjepivo. I to 2007.nije bilo na listi, vec sam kupovala u apoteci po cijeni od cca 400kn.

    No da, skrenula sam s teme. Uglavnom, jos mi je za odvagnuti na koji se naci najbolje zastiti za predstojecu sezonu gripe.

  43. #193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim da trudnice spadaju u grupu preporuka za cijepljenje, a ne protiv. Pitaj jos nekog osim tvog dr opce prakse. Jesi li u mogucnosti izolirat ukucane ako se razbole? Lijekove za ivf sam koristila godinama (4 stimulirana i svasta izmedju) nisam primijetila da oni utjecu na imunitet. Imunitet se ne moze jacati osim normalnim jelo. i spavanjem i cjepivom. Sretno!

  44. #194
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, trudnice spadaju među one koje imaju besplatno cijepljenje u prioritetnoj skupini
    Moja frendica se cijepila kad je bila trudna, njeni doktori su bili za to

  45. #195
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li u mogucnosti izolirat ukucane ako se razbole?
    Vrlo tesko u ovih 60m2 stambenog prostora, ali cemo se potruditi uciniti sve sto mozemo.
    Vezano za IVF th., sumnjam na Decortin. Njegova je primarna uloga i bila pri zacecu da spusti imunitet tako da tijelo ne odbaci plod. No, i to je neka druga prica da sad ne zatrpavam temu offtopicom...

  46. #196
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ako te to toliko opterećuje, radije se cijepi
    Ma ne opterećuje me. Malo sam neozbiljna

  47. #197
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo tesko u ovih 60m2 stambenog prostora, ali cemo se potruditi uciniti sve sto mozemo.
    Vezano za IVF th., sumnjam na Decortin. Njegova je primarna uloga i bila pri zacecu da spusti imunitet tako da tijelo ne odbaci plod. No, i to je neka druga prica da sad ne zatrpavam temu offtopicom...
    Vidiš, moguće, ali mislim da su premale doze u IVF-u, nisu to doze ko za reumatičare. Pogledaj ove linkove što je dala Aurora, pitaj svoje ginekologe... kad imaš takvu podršku od LOM koji, očito, ne vjeruje u cijepljenje protiv gripe i provodi ga preko volje.

  48. #198
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Marla-s, ja sam se cijepila prosle godine kad sam bila trudna (icsi beba). Preporuka ginekologa je bila pricekati kraj 16. tjedna. Cijepit cemo se mm i ja i ove godine.

  49. #199
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo ja se cijepila Vaxigripom u cetvrtak. Jucer sam osjetila da me na dodir boli taj dio ruke gdje me piknula, i malo me taj dio svrbi

    Isti dan sam muzu u ljekarni narucila to cjepivo, on mora cekati jer im ponestalo

  50. #200

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja se jucer cijepila Vaxigripom. Imam manju oteklinu na mjestu uboda, ali ne boli. Ne bih primjetila da nije Vrci spomenula.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •