Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 268

Tema: cijepljenje protiv gripe - da ili ne?

  1. #201
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene pocelo boljeti vise od 24h nakon uboda.
    Iako mama se cijepila trovalentnim i isto ju boli na dodir. Tatu pak nista

  2. #202
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo mog iskustva: od moje obitelji ja sam se prva cijepila, ove godine čevterovalentno, Vaxigrip, prošle godine trovalentno, Influvac. Mene uvijek boli ta ruka i bilo me više nego ostatak familije - ne samo mjesto uboda, nego cijela ruka, uključivo ručni zglob. S Influvacom me bolila 3 dana, s Vaxigripom pola dana tako cijela ruka, mjesto uboda dosta u smislu da mi je teže bilo prvi dan s tom rukom posegnuti i dignuti je u zrak, vježbati itd.. Nakon 2 dana malo osjetim isto taj dio, isto ne na dodir, nego na dizanje kao da me mišić u koji sam dobila injekciju boli. Zapravo - meni je slično svake godine, bez obzira na vrst cjepiva.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.11.2018. at 09:38

  3. #203
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Danas sam se prvi put u zivotu cijepila protiv gripe i to cetverovalentnim cijepivom. MM ce se isto cijepiti.

    Opti je cijepljena prosli tjedan, isto cetverovalentnim.
    Curke koje se kuzite...ped. je bila malo zbunjena ovogodisnjim naputkom da se bebe starije od 6. mj. cijepi punom dozom prvi put, jer da se do ove godine prvo cijepilo s pola doze, a drugi put s punom dozom (sto je i sada slucaj).
    (Za one koji ne znaju, bebe i mala djeca se prvi put cijepe u dva navrata, razmak mora biti najmanje 4 tjedna).
    Kako Opti ima 9. mj., ped. se odlucila ipak na pola doze.

    Znate li zasto je ove godine odluka takva?

  4. #204
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam citala upute na svom cjepivu i isto je pisalo za djecu i pola doze. Ne bih isla mimo uputa cjepiva sto god nasi smisljali. Pogotovo jer je do sad bilo drugacije

  5. #205
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na tvojim uputama od Vaxigripa pise pola doze?

  6. #206
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisam imala doma cjepivo, tu sam gledala
    https://www.google.hr/url?sa=t&sourc...qYFueMzVtW5qxj

  7. #207
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    E, da, ove godine su te upute promijenjene, tj. taj dio.

  8. #208
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zanimljivo... joj da si pitala prije jučer, imala sam doma u frižideru mm-ovo cjepivo. Na netu ne nalazim nove upute

    Ovo je bilo za 2018., valjda za početak godine?
    http://www.fda.moph.go.th/sites/drug...00111C-SPC.pdf

  9. #209
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A evo njemačke upute Vaxigrip za 2018/2019
    Dosierung
    Erwachsene erhalten eine Dosis (0,5 ml).
    Anwendung bei Kindern und Jugendlichen
    Kinder/Jugendliche im Alter von 6 Monaten bis 17 Jahren erhalten eine
    Dosis (0,5 ml).
    Wenn Ihr Kind jünger als 9 Jahre ist und noch nie gegen Grippe geimpft
    wurde, sollte nach frühestens 4 Wochen eine zweite Dosis (0,5 ml)
    verabreicht werden.

    Zanimljivo, stvarno su promijenili. Moguće da im onako nije bilo dosta djelotvorno? Tko bi znao

  10. #210
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Joj, nemam pojma, sad je tako kako je. Nadam se da je ipak zasticena.
    Ma ped. se vodila njenim mjesecima, kilazi, starim uputama...vagala je za i protiv pa ipak odlucila dati pola doze.

  11. #211
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako dobro kužim ove gore upute - svi dobijaju istu dozu, jedino kod djece koja se prvi put cijepe ide još jedna docjepa.

    Evo prijevoda:
    Doziranje
    Odrasli dobijaju jednu dozu (0.5 ml).
    Primjena kod djece i mladih
    Djeca i mladi u dobi od 6 mjeseci do 17 godina dobijaju jedu dozu (0.5 ml).
    Ako je Vaše dijete mlađe od 9 godina i još nikad nije bilo cijepljeno protiv gripe, trebalo bi najranije nakon 4 tjedna dobiti drugu dozu (0.5 ml)."

    Dakle, po ovome se ne ide za djecu s pola doze, nego djeca koja se prvi put cijepe dobijaju duplu dozu - jednu odmah, jednu nakon najranije 4 tjedna. Moje dijete je prvi put cijepljeno protiv gripe u dobi od 2,5 godine (nakon dg astme), isto Vaxigripom (privatno se cijepila, ne znam što je tada ima HZZO, radi se o 2010. god), i tad je, ako shvaćam što piše u cijepnoj, cijepljena s po pola doze - piše Vaxigrip 0,25 I. cijepljenje, pa za mjesec dana Vaxigrip 0.25 II. cijepljenje. Nakon toga je iduće godine dobila Vaxigrip isto 0.25 (ne znam čitam li to dobro, tj. tumačim li dobor što piše, tad je imala 3 god). Nakon toga su slijedili iduće 3 godine opet Vaxigripovi (nisu pisali doze) pa Influvacovi (nisu zapisivali doze), a nakon toga sad opet Vaxigrip i piše 0.5.

    Ja sam zadržala kutijicu nakon ovogodišnjeg cijepljenja i uputama za VaxigripTetra piše sto što je Vrci linkala, ovako:

    "Djeca u dobi od 6 mjeseci do 17 godina primaju jednu dozu od 0.5 ml. Ako je vaše dijete mlađe od 9 godina i nije prije cijepljeno proitv gripe, potrebno je dati drugu dozu od 0.5 ml nakon najmanje 4 tjedna."

    Zašto promjena - beats me.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.11.2018. at 18:37

  12. #212
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Upute su na hrv i slo, proizvođač Snafoi Pasteur. Ako ti još nešto iz uputa treba - pitaj.

  13. #213
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, ina, svi se cijepe istom dozom od ove godine, jedino djeca prvi put s dvije doze.
    Moju ped. je zbunilo upravo to, jer se do sada bebe uvijek cijepilo s pola prve doze. Zapravo, koliko ja iscitavam, moglo se i s 0,25 i 0,5.

  14. #214
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Upute su na hrv i slo, proizvođač Snafoi Pasteur. Ako ti još nešto iz uputa treba - pitaj.
    Hvala ti, draga, citali smo zajedno upute kod ped. I ona i mi. I stare i nove. I pitali se sto cemo.
    Ipak je odlucila cijepiti manjom dozom.

  15. #215
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bit će to OK.

  16. #216
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će to OK.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pitala sam našu liječnicu da li da cijepim sina. Pisala sam već, lani je imao gripu i gadne komplikacije iza nje. Preporučila mi je da ne cijepim, uz obrazloženje da se cijepe djeca narušenog imuniteta ili sa kroničnim dijagnozama, što on nema.
    Odustala sam, iako nisam posve sigurna u taj odustanak.

  18. #218
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Rena7, ne znam koliko ti dijete ima god. Čula sam za slučajeve sličnih komplikacija nakon gripe koje si opisala - da dijete nije moglo na noge. Nije kroner, mislim da ga ne cijepe, ako dobro znam više takvih nuspojava nije bilo. Ako je baš mali tipa predškolac pokušavajte izbjegavat shopping centre, igraonice, kazališta, kina itd. barem od sredine siječnja pa do sredine ožujka, tj. prati kako ide sezona. Ako je veći ili ti je neodrživo i ako si odlučila, svoj mir nađi u tome da si liječnika pitala i da on ne procjenjuje da treba. Ipak nije kroničan bolesnik, moja upada u baš tu kroničnu skupinu plućnih. Ja s cjepivom ne apstininram od svega, iako sam svjesna da nije zaštićena 100%, znači svako ipak s nekim rizikom živi, ako je dovoljno mali. Nije moja sad bubble girl.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.11.2018. at 08:54

  19. #219
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo se cijepili i ove godine i prošle. Sin (12 god) po pola doze, razmak mjesec dana. Mi ostali jednu dozu. Nadam se da cjepivo nije promašeno kao prošle godine

  20. #220
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se cijepili i ove godine i prošle. Sin (12 god) po pola doze, razmak mjesec dana. Mi ostali jednu dozu. Nadam se da cjepivo nije promašeno kao prošle godine
    O ovome sam i ja razmišljala.... Pitat ću liječnicu što s mlađim sinom (astma u remisiji). MM se redovno cijepi zbog svoje kronične bolesti, a ja izbjegavam zato jer su mi često reakcije na cjepivo gore nego prava bolest.

  21. #221
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cjepivo nije promašeno prošle godine, nego je bilo trovalentno, a i ove godine je 'službeno' cjepivo takvo. Dakle pokriva dva tipa A gripe i jedan tip B gripe, dok je prošle godine drugi, nepokriveni tip B gripe bio dominantan.

    To ne znači da je cjepivo promašeno, ono je štitilo od A tipa gripe koji je sadržavalo. Postoji i četverovalentno cjepivo koje sadrži dva A i dva B tipa, zato smo to i komentirali ovdje na forumu, ali ono je skuplje i čovjek ga mora sam kupiti u ljekarni.

  22. #222
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I moze se kupiti bez recepta, mi smo ga platili nesto manje od 100 kn.

    Negdje sam citala da je i ove godine trovalentno, jer se ugovor sklapa na 3 god., tako nekako, pa su bili obvezni uzeti ga.
    Ovo uzmite s rezervom, nisam sigurna da sam dobro zapamtila.

    Sto nije u redu, ako se vidi da ce prevladati soj koji to cijepivo ne pokriva.

  23. #223
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se cijepili i ove godine i prošle. Sin (12 god) po pola doze, razmak mjesec dana. Mi ostali jednu dozu. Nadam se da cjepivo nije promašeno kao prošle godine
    Ovisi koji će soj vladat. Ako vlada prošlogodišnji, ako dobro shvaćam, protiv njega ne štiti ovo koje ide na teret HZZO-a (Influvac, trovalentno) jer ne sadrži taj soj (mislim neki japanski Yamagoto nešto je bio aktivan prošle god, a nisu ga očekivali). Ovo koje se kupuje u apoteci, VaxigripTetra, štiti i protiv toga. Opet, u članku na tportalu kažu da se već taj japanski soj izdivljao u našim krajevima. Ako dođe neki novi soj bit će i četverovalentno "promašeno". To su sve predviđanja, prognoze, nikad nije 100%. U najboljim godinama je navodno 70% "pogođeno", a u najlošijim 30% - to bi bila recimo prošla godina ako ja to dobro shvaćam. Ali, kroneri nemaju drugih obrana nego se cijepiti - osim ako neće biti bubble boys and girls.

    HZZO ove i prošle god ima isto cjepivo - Influvac. Privatno su apoteke nabavile i taj drugi VaxigripTetra, jer je privat sektor obično agilniji i nije pod tim trogodišnjim ugovorima, a imali su iskustvo od prošle god.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.11.2018. at 10:21

  24. #224
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku

    Sto nije u redu, ako se vidi da ce prevladati soj koji to cijepivo ne pokriva.
    Ali mislim da se to ne vidi unaprijed.

  25. #225
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mislim da se to ne vidi unaprijed.
    Pa zato bi bilo dobro da se cijepi s cetverovalentnim, a ne trovalentnim uopce.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 22.11.2018. at 10:30

  26. #226
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Iskreno, ne znam uopće otkad postoji to četverovalentno cjepivo, znam da se uvijek govorilo o dva straina A gripe i jednom B u cjepivu, tako da ne znam komentirati zašto se uvozilo voo cjepivo (i zašto se uopće proizvodi uostalom)

  27. #227
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da, trogodisnju ugovor je pokrivao uvoz trovalentnog cjepiva. Sad je istekao i ministar mislim je rekao da ce pokusati za iduce dogovoriti da hzzo pokriva cetverovalentno

  28. #228
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da, trogodisnju ugovor je pokrivao uvoz trovalentnog cjepiva. Sad je istekao i ministar mislim je rekao da ce pokusati za iduce dogovoriti da hzzo pokriva cetverovalentno
    Nadam se da ce biti novaca za to, jer je razlika u cijeni velika.

  29. #229
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tržište cjepiva - ako govorim samo o potražnoj strani koju jedinu poznajem (koliko se ljudi cijepi) - jako "diše". Od godina kad je bila panika od svinje, pa panika i od cjepiva protiv svinje, kada su antivaxxeri bili na nekom dosadašnjem vrhuncu, država naručila pusta cjepiva na koje se ljudi nisu odazivali, pa onda dogodine slično, pa nakon godine dana ipak potražnja kako se povećavao bol oboljelih jer je procijepljenost padala i tad nije bilo cjepiva jer je HZZO naručio manje nešgo što postoje potrebe da se odazove neki postotak ljudi koje se poziva na cijepljenje u RH (starci i kroneri). Sad pro-vax kampanje uzvraćaju udarac jer je antivaxx i anti-sve zavrtilo prejak vorteks (pun intended) pa ljudi vide da gripa, ospice itd. nije baš samo magnovenje farmaceutskih menadžera. Ništa to nije monolitno i to su sve predviđanja, prognoze, ima pogođenijih i manje pogođenih godina - em od pogođenih sojeva u cjepivu em od potražnje za cjepivom i dostupnih cjepiva.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.11.2018. at 12:17

  30. #230

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Opti, i za malu si kupovala cjepivo?

  31. #231
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Opti, i za malu si kupovala cjepivo?
    Da.

  32. #232
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Mi smo se svi nedavno cijepili , samo je najmlađa dobila pola doze (prošle godine je dobila dvije).
    Moj srednji je pokupio gripu u školi prošlu sezonu (bio je cijepljen), ležao je tri dana s nekom slabom temp i to je to.
    Ja sam pokupila od njega (nisam se cijepila) pa sam završila na zaraznoj.
    Izoliran mi je tip a.
    Ove godine sam mudrija, pa smatram da su prednosti cjepiva veće nego mane.


    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  33. #233
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se svi nedavno cijepili , samo je najmlađa dobila pola doze (prošle godine je dobila dvije).
    Moj srednji je pokupio gripu u školi prošlu sezonu (bio je cijepljen), ležao je tri dana s nekom slabom temp i to je to.
    Ja sam pokupila od njega (nisam se cijepila) pa sam završila na zaraznoj.
    Izoliran mi je tip a.
    Ove godine sam mudrija, pa smatram da su prednosti cjepiva veće nego mane.


    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
    Influvacom ili Vaxigripom?
    Pitam zbog pola doze za najmladju, vidim da u uputstvima za Influvac pise da se moze dati od 0,25 do 0,5, dok je u Vaxigripu naputak 0,5.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    I mi smo se danas prvi put svi cijepili protiv gripe. Muz, sedmogodisnja kci i ja. Vaxigripom, kci je primila cijelu dozu i za 4 tjedna joj slijedi jos jedna takva.

    Inace, ni nasa pedijatrica bas nije sklona cijepljenju potpuno zdravih osoba, tj. osoba bez neke indikacije (ako se ne radi o rizicnoj skupini, osobi s nekom kronicnom bolescu i slicno). Ona nekako smatra da je "bolje" preboljeti bolest i da ce zdrava osoba bolest (poput gripe ili vodenih kozica) bez problema (komplikacija valjda) preboljeti, no ja nisam tog stava. Nije mi to konzistentno sa stavom da treba pak cijepiti obaveznim cjepivima. Pogotovo, ako znamo da broj obaveznih cjepiva ovisi i mijenja se zbog mnogih drugih faktora koji nisu samo medicinski. Takodjer ne vidim benefit preboljevanja bolesti, kada se ona moze sprijeciti. I isto tako prema mojem razumijevanju principa cijepljenja, imuno sistem se u konacnici jednako ponasa na cjepivo, kao na bolest (rezultat je stvaranje antitjela), s tom razlikom da se cijepljenjem samo izbjegne oboljevanje...

  35. #235

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Danas sam ipak dogovorila cijepljenje za najmanju. Prva doza 5.12. Ostavljam doktorici odluku dal ide cijela doza ili pola.

  36. #236
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Mene kod gripe nije strah preboljevanja iste, nego komplikacija koje se na to mogu zalijepiti.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  37. #237
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nikog nije strah pobolijevanja, nego komplikacija. Vezano za cijepljenje znam samo za kozice da je imunitet jaci tj dozivotan ako se preboli. Za gripu nemam pojma, vjer se ne bih cijepila do penzije da nemam astmaticara doma i vidim koliko je tu sve kompliciranije jer od banalnog smrca postoji sansa plucne komplikacije (ono..ni temp ne mora dobit). I ta kron bolest je nepredvidiva, taman mislim ajde, prosla cijela godina a bila super, izrasla je, pa se iz cistog mira dogodi epizoda kasljanja i pogorsanja bolesti koju jedva smirimo teskom kanonadom korticima i ventolinom.

    Jednom sam imala gripu, samo sam bolovala danima, bez posljedica. Da sudim samo po tome rekla bih neugodno, 7 dana temp, al me strah momplikacija, primarno da ne zarazim kron bolesno dijete.

  38. #238
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    koliko zdrav moraš biti za cijepljenje?
    prolazi li cureći nos i šlajmavost? ili moraš biti tip-top?
    ako budem čekala da skroz ozdravim opet ću ostati necjepljenja.

  39. #239
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tash, mislim da je bitno samo da nemas temp, provjeri s dr.

    Tekst od bereckog o cijepljenju protiv gripe, radi se na mogucnosti dugotrajnojeg cjepiva:

    http://www.bug.hr/znanost/gripa-ove-...-uskoro-ljamin

  40. #240

  41. #241

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam ipak dogovorila cijepljenje za najmanju. Prva doza 5.12. Ostavljam doktorici odluku dal ide cijela doza ili pola.
    I jedva sam nasla 2 doze. Cjepiva vise nema.

  42. #242
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    I mi se cijepili svi. Inace se cijepimo rdovno vec 20 g ja i mm, a ove godine sam i cure cijepila i mislim ih redovno cijepit od sad na dalje. Inace su se cijepile prvi put sa 7-8 g, jedno dve g pa nisu sve do sad. Kupila tetra za sve.

  43. #243
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moram se pohvaliti,nakon X godina pokušavanja, danas sam se konačno uspjela cijepiti protiv gripe

    svake godine ista priča, dok ja prizdravim od prvih jesenskih viroza, gripa je već tu.
    jutros popila zadnji antibiotik, a prije idućeg virusa kojeg ću ulovit čim prozuji kraj mene, eto ja uspjela.
    i silno sam sretna

  44. #244
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    moram se pohvaliti,nakon X godina pokušavanja, danas sam se konačno uspjela cijepiti protiv gripe

    svake godine ista priča, dok ja prizdravim od prvih jesenskih viroza, gripa je već tu.
    jutros popila zadnji antibiotik, a prije idućeg virusa kojeg ću ulovit čim prozuji kraj mene, eto ja uspjela.
    i silno sam sretna
    Bravo . Pehar i od mene.

  45. #245
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Uz svu volju da ove godine debitiram sa cijepljenjem, jos to nisam uspjela - em crijevna viroza, em sad jaka prehlada, sinusi, temperatura... kad ozdravim pretpostavljam da ce biti kraj ovosezonskoj gripi :/
    Posljednje uređivanje od marla-s : 06.12.2018. at 16:52

  46. #246
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja sam jucer cijepila E. , cjepivo iz ljekarne.
    Prijasnjih godina sam ju cijepila jos kasnije , koji dan prije Bozica .

  47. #247
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Uz svu volju da ove godine debitiram sa cijepljenjem, jos to nisam uspjela - em crijevna viroza, em sad jaka prehlada, sinusi, temperatura... kad ozdravim pretpostavljam da ce biti kraj ovosezonskoj gripi :/
    Nema sanse. Gripa tek krene nakon Nove. U nekim sezonama traje do svibnja. Mislim da je peak u 2. i 3. mjesecu. Dotad 10x ozdravis.

  48. #248
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Gripa krene ozbiljno nakon zimskih praznika kad se klinci vrate u skolu. Tako da nije kasno. Informacije radi u ljekarnama su dobili nove posiljke cjepiva.

  49. #249
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema sanse. Gripa tek krene nakon Nove. U nekim sezonama traje do svibnja. Mislim da je peak u 2. i 3. mjesecu. Dotad 10x ozdravis.
    slušala sam u subotu ili nedjelju da je već stigla, čini mi se rijeka i zagreb.

  50. #250
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Danas sam citala na hzjz, 17 potvrdenih slucajeva za sad

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •