Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Kada na operaciju?

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno Kada na operaciju?

    Vjerojatno nas čeka operacija kožice na pišanu (ako ne i pišana).
    Sutra idemo na kontrolu kod kirurga i pretpostavljam da će i to spomenuti. Zanima me kada je to najbolje obaviti s psihološkog aspekta djeteta. Što prije dok je mali ili čekati što duže možemo? U svakom slučaju ga to čeka, nećemo izbjeći.
    On je operiran više puta i zadnje 2 operacije od prije nešto više od godinu dana se dobro sjeća. Dosta vremena nakon toga nije mogao vidjeti nikoga sa maskom preko lica jer ga je odmah bilo strah da će opet na operaciju. Inače se ne boji ni doktora niti odlazaka u bolnicu, ali me strah da je ovo od prošle godine još dosta friško i da mu nova operacija ne bude okidač za neke eventualne psihološke probleme :/
    A opet s druge strane mislim da je možda bolje to obaviti što prije pa da smo poslije mirni. Doći će i škola, biti će svjesniji toga da je njegov pišan drugačiji od drugih, pa se bojim frustracija i sa te strane. Nisam pametna :/

  2. #2
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    I mene muči sličan problem. T. ima hipospadiju i prvu operaciju smo morali obaviti s 18 mjeseci. Kako nisu dozvolili da ostanem preko noći to je bila velika trauma jer se do tada nismo razdvajali i sisao je. I bio je vezan (zbog katetera) i plakao cijelu noć. I još na kraju kad su mu skidali te zavoje od vezanja sestra ga je porezala po nogici škarama Sad ne znam da li brijem ali od tog stresa čini mi se da mu je imunitet opao i da je onda redao prehlade i angine...
    Čeka nas još jedna operacija koju treba obaviti (uvjet je da izađe iz pelena).
    U sobi je s T. bio i jedan dječak od 5 godina i mislim da je on to dobro podnio. Shvaćao je u kakavoj je situaciji i da jednostavno to mora izdržati (5 dana bolnice). Stvarno je bio sladak i hrabar. Čini mi se da je bolje kasnije, ali opet ne pre kasno (prije polaska u školu).

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Evo nas od kirurga.
    Keska, i Sven ima hipospadiju, ali sasvim minimalnu. Danas nam je opet ponovio da ju definitivno ne moramo operirati :D
    Moramo maknuti višak kožice ali je to rekao da dođemo kada sami procijenimo da je pravi trenutak.
    Pričekat ćemo psihološku obradu pa ćemo pitati psihologicu.
    A ne moramo ni vaditi bubreg dokle god ne radi probleme

  4. #4
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Drago mi je da ne morate na pravu operaciju :D
    Mislim čak da to skidanje viška kožice može proći bez ostajanja preko noći u bolnici jer neće morati imati kateter.

    Kod T. je isto minimalna (glandularna) hipospadija, ali mu je izlaz uretre bio dosta uzak pa smo proširenje obavili u jednoj operaciji, a rekonstrukciju uretre na vrh glansa i obrezivanje kozice cemo u drugoj.

    Zanima me dosta toga o hipospadiji ali ne znam da li smijem pod ovim PF nastavljati raspravu o tome jer je tema koju si otvorila bila sasvim druga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •