Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Extencillin ?! Da ili Ne

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno Extencillin ?! Da ili Ne

    Da ne odugovlačim, situacije je takva da je L od 11 mjeseca dva puta pio Silapen, jer je njegova pedijatrica isključivo i samo na osnovu pregleda djeteta zaključlla da dijete ima streptokok (znam da sam trebala tražiti bris,ali kad ti je dijete bolesno bas i nisi najbistriji).
    Danas sam nakon što mu već desetak dana curi nos, a i suprug ima streptokoknu angininu, otišla do pedi i tražila je da mu napravi briseve nosa i grla.
    Naravno da još ne znam o čem se radi, ali pretpostavljam da je streptokok.
    Uglavnom,rekla je da će nakon sirupa trebati dobiti ekstencilin pa vas molim vaša iskustva i komentare..dali da pristanem ili ne. :? :?
    Hvala !

  2. #2

    Početno

    sto je to?
    na osnovu cega je zakljucila da bas to dijete treba dobiti?
    ako je imalo slicno penicilinu ja to svom djetetu ne bi dala...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    sto je to?
    na osnovu cega je zakljucila da bas to dijete treba dobiti?
    ako je imalo slicno penicilinu ja to svom djetetu ne bi dala...
    Gotovo ništa ne znam o tome, ali mi "smrdi" na penicilin...
    Dijete je cijele prošle godine (uzmimo onako kako traje školska godina) bilo bolesno, razne varijante streptokoka, tako da je više puta pio antibiotike i jednom primao injekcije penicilina...mislim da je zbog toga odlučila da bi bilo dobro da "to" dobije.
    Sama nisam pametna, ....pristati ili ne, odustati jedno vrijeme od vrtića ili... ???

  4. #4
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ja ću laički pojasniti...ekstencilin je nešto poput penicilina, ali kao duže traje - tako meni reklo..Ja sam jednom prilikom dobila 9 injekcija penicilina, a zadnju ekstencilin za koji su rekli da će držat 3 tjedna. Nakon mjesec dana sam dobila alergiju, ali samo na taj esencijalni oblik penicilina, na ekstencilin ne.

  5. #5

    Početno

    uh... ja bjezim od penicilina ko od vraga...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Extencilin je depo-penicilin, dakle penicilin u obliku koji se u organizmu postupno oslobađa, pa se daje 1 injekcija svaka 3 tjedna. Ako si neodlučna, traži još koje mišljenje.

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Extencilin je depo-penicilin, dakle penicilin u obliku koji se u organizmu postupno oslobađa, pa se daje 1 injekcija svaka 3 tjedna. Ako si neodlučna, traži još koje mišljenje.
    Upravo tako,to je antibiotik produženog djelovanja,dobar je zato jer dijete dobije samo jednu injekciju svaka tri tjedna,ne mora trpit pikanje svaki dan i dobar je kod djece narušenog imuniteta,a koja boluju od kroničnih bolesti.
    Moj brat je godinama primao ekstencilin i štitio ga je jako dobro,jer bi svaka,pa i najmanja infekcija za njega mogla biti kobna pošto je bio srčani bolesnik.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kikica je dobivala extencilin, jer je netko stalno u vrtić nosio streptokoke . mi smo radili i briseve (dakle dokazano).

    takva injekcija ju je štitila i puno duže od 3 tjedna. naša iskustva su dobra.

    jedino mislim da u sebi nema analgetika, pa malo više boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •