Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 265

Tema: Trojke

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Bok cure i supermame,
    evo tu se muvam vec par dana na vasem forumu i trazim ima li koja tema o trudnoci s trojcekima. Ja sam, naime, friska IVF trudnica sa tri srceka u trbuhu, pa si trazim "ekipu", trenutno vise o temi trudnoce, a naravno onda i roditeljskih briga i radosti.
    Nasla sam nekoliko tema vezanih za trojke, al vidim da niste izdvajale trudnicke od roditeljskih, pa nema veze, ubacujem se ovdje, a neka iskusnija nek me prebaci ako je bolje, na neki aktualniji topic iste tematike.
    Kao sto sam rekla, dosta sam nova u ovome i, iako me zanima ima li kolica za kupit, kako prevesti bebe u autu, kako se paziti u trudnoći itd. najviše od svega me još drži trema i neizvjesnost "Kako ću to ja?".
    Zasad toliko.
    Nadam se da ćete se javit iako je topic nesto starijeg datuma,

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Ja ću te samo pozdraviti i reći da na forumu Mame i bebe imaš dosta mama trojčeka i puno dobrih savjeta pa škicni tamo

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala ti Bruni, bacam se na surfanje.
    Ima li negdje tvoja i prica ostalih mama koje se javljaju ovdje, onako o trudnoci, porodu...?
    Uh, iskreno, zasad si trazim samo pozitivne primjere koji ce malo odagnati moj strah.
    Hvala vam svima.
    Slikice koje saljete su prekrasne i one su stvarno poticaj ovim strasljivicama poput mene :D

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Moje priče nema, a za druge ne znam. Obzirom da si strašljivica neću ti priču ni ispričati opširno . Trudnoća mi je bila jako teška i puno prerano je završila, no unatoč svemu klinci su mi za 10 :D...izdržala sam samo do 30+5 iako je moj dr u početku priče mislio suprotno.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Bravo bruni, ako je tako bilo da si sve izdržala i da su malci super :D !
    Ja jesam strašljivica i pitam se kako će sve to biti, ali ipak, pripremam se na sve što će biti potrebno da oni budu dobro.
    Pokušala sam već tjedan i više otvarati forum mame i bebe ali mi se neće otvorit. Jeli ta stranica blokirana, preseljena negdje ili je samo moje "kompjutersko" znanje nedovoljno da se snađem?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Juuuhu... samo da vam mahnem i pitam ima li ovdje još koja mama trojčeka ili ste se sve prebacile na Mame i bebe? Ili, (mogu mislit! )niste ni na jednom ni na drugom forumu jer nemate vremena od trčanja za malcima
    Uglavnom, ako je neka mama ovdje, zanima me sve tšo se može doznati o porodu u Petrovoj (trojke ili dvojke, vjerojatno je priča slična) - koliko prije ste morale u bolnicu, koje pretrage i postupke rade prije poroda, koji dr vam je radio carski i kakvi su dr, gdje je bio muž (tj. možete li se nakon poroda vidjeti i može li on vidjeti djecu), koliko poslije očekivati ostati (naravno, ako je sve više-manje ok) i sve u vezi toga.
    Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Anabell evo mene nakon stoljeća nepisanja...
    Ja sam rodila u Merkuru tak da ti nemrem reč za Petrovu. Mene su strpali u bolnicu krajem petog mejseca trudnoće i to na 24 satnu infuziju preparima. Ali mislim da to više ne rade. Uglavnom se radi ctg, urinokultura, tlak, krv, ultrazvuk - uobičajeno ako se nekaj ne zakomplicira. Npr ak se ne počneš otvarati.
    A procedure prije poroda... nemam pojma. Meni je puko vodenjak. Obrijali su me a kak nisam ništ jela neko vriejme nisam ni klistirana - hitni carski... (hitni nakon 9 sati trudova tj).
    Moj muž je u to doba bio na službenom putu u Opatiji jer meni nije bilo ni na kraj pameti da bi u 34 tjednu mogla roditi. Dođšao je drugi dan blijed ko krpa, blijeđi od mene koja sam skoro iskrvarila. Al to je sve problem s određenim doktorom s kojim ti nećeš imati doticaja tak da se ne bojiš.
    Ja sam ostala 10 dana. Mogla sam ići doma nakon tjedan dana, ali kako su mi djeca bila na NICU na Rebru, a ja sam još tri dana trebala primati inekcije za stiskanje maternice ostala sam još ta tri dana. Tak sam im bila i donekle bliže.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala ti Modesty,
    nekako nema mama trojčeka ovdje, ha?
    Ma vjerujem da itekako nemaju vremena za švrljanje po forumima, a mi trudnice em rijetke (nema nas puno) em znatiželjne...
    Hm, ja se nadam izbjeći tako ranu hospitalizaciju i 24 satnu infuziju ali čini mi se da mi serklaža ne gine
    U međuvremenu, skupljam što više informacija i surfam dokle mogu. Bolje znati nego ne znati, to je moje mišljenje.
    Kako su tvoji veliki klinci sada?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    evo me i ja sam mama trojčeka cijelo ljeto nisam bila na kompu, baš pravi odmor.moji klinci navršili 5 god.i svega se još sječam ko da je bilo jučer.cijelu trudnoču ležala,a zadnjih 3mjeseca u bolnici.naravno 24 sata infuzija,trudnički šečer itd.itd.
    sve to nije baš bilo jednostavno osim šta nisma rodila u hrvatskoj nego u njemačkoj pa sam možda imala malo bolje uvjete poslje poroda. eto to bi bilo to, ako imaš još neka pitanja samo pitaj

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala ti juli, naravno sve me zanima.
    Buduci da ti porod nije bio u HR tu mozda ima razlika i bolje da se ne "zanosim" nekom idejom da bi moglo biti kako ne može, zato ću te više pitati o onome poslije: kako si se organizirala u početku, kakva si kolica imala i jesu li dobra, kakvi su kad svako počne imati svoju volju itd.

    Pa ti kad stigneš....
    Hvala.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Moji će ti ovaj mjesec imati 3,5 godine.

    A vidi vidi i Juli mi se pojavila

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Ma vi ste cure, onda sve prošle što se trebalo "proći". Vjerujem da ste sada toliko uhodani da sve ide kao da se i ne radi o trojčekima već o ... troje djece. Ono, malo rasporeda i discipline i sve ok, jeli tako?
    Ja nekako racunam da je početak težak a za kasnije se nadam upravo ovo što sam gore napisala
    Ipak, svaki savjet doooobro dođe...
    Sad me trenutno muči samo da budu ok na porodu i da ne ostanemo pola godine u bolnici, kako sam čitala da neke cure jesu sa svojima...

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    I ja sam mama trojki. Isto sam čitavu trudnoću preležala, šta u bolnici šta kući. U 32. tjednu me je moj dr preventive radi smjestio u bolnicu gdje sam dobila infuziju partusisten 24 h dnevno. Rođeni su u 35. tjednu. A ono šta kažeš raspored i disciplina - ko u vojsci. Svi jedu u isto vrijeme, svi spavaju u isto vrijeme, zajedno se igraju - to je prava milina gledat, valjda će se u isto vrime riješit pelena, zajedno će za koju godinu u vrtić, pa će zajedno u školu...
    Ja sam rodila u Merkuru, planirani carski i bilo mi je super.

    Preksutra slavimo prvi rođendan!

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    I ja sam mama trojki. Isto sam čitavu trudnoću preležala, šta u bolnici šta kući. U 32. tjednu me je moj dr preventive radi smjestio u bolnicu gdje sam dobila infuziju partusisten 24 h dnevno. Rođeni su u 35. tjednu. A ono šta kažeš raspored i disciplina - ko u vojsci. Svi jedu u isto vrijeme, svi spavaju u isto vrijeme, zajedno se igraju - to je prava milina gledat, valjda će se u isto vrime riješit pelena, zajedno će za koju godinu u vrtić, pa će zajedno u školu...
    Ja sam rodila u Merkuru, planirani carski i bilo mi je super.

    Preksutra slavimo prvi rođendan!

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    I ja sam mama trojki. Isto sam čitavu trudnoću preležala, šta u bolnici šta kući. U 32. tjednu me je moj dr preventive radi smjestio u bolnicu gdje sam dobila infuziju partusisten 24 h dnevno. Rođeni su u 35. tjednu. A ono šta kažeš raspored i disciplina - ko u vojsci. Svi jedu u isto vrijeme, svi spavaju u isto vrijeme, zajedno se igraju - to je prava milina gledat, valjda će se u isto vrime riješit pelena, zajedno će za koju godinu u vrtić, pa će zajedno u školu...
    Ja sam rodila u Merkuru, planirani carski i bilo mi je super.

    Preksutra slavimo prvi rođendan!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    adriana hvala ti na javljanju.
    sve vas molim, onako kad uhvatite malo vremena napišite koji savjet i iskustvo u vezi triple trudnoće i roditeljstva. Sve me zanima.
    Jesi li vama u trudnoći radili serklažu?
    Meni su najavili preventivnu, pa se dvoumim jer vidim da ima nekih oprečnih mišljenja o tome; kao nije baš bezopasno pa bi trebalo ići samo u slučaju nužde, a meni dr predlaže preventivno...
    Kolko ste se udebljale?

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Serklažu mi nisu radili jer nije bilo potrebe. Udebljala sam se 20 kg ali je već u rodilištu to sve otišlo.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    ja sam prije nepuna tri mjeseca rodila blizance u petrovoj, u bolnici sam bila pet mjeseci ,radila sam serklažu i to mi je jako drago jer inace tko zna sto bi bilo. izgurala sam 34+3. Moji doktori najbolji na svijetu.carski i mislim za sve IVF trudnoće,anesteziologice supeer,ostala s njima jos mjesec dana radi kilaže samo puno optimizm,strpljenja a posebno kad rodiš i sve najbolje ti želim.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Ja nisam radila serklažu. I nisam se otvarala - samo mi je puknul vodenjak.
    Disciplina... ja bi rekla da kad prođeš tu prvu i drugu godinu da je naveći problem (barem meni bio i ostao) prevladavanje osječaja krivice da im se nedovoljno/neisto (ako postoji takva riječ) posvećuješ i da shodno s tome se nedaš manipulirati od malih manipulatora koji osjete tvoje slabosti I da budeš dosljedna. Biraj "bitke" ako misliš da nećeš moći izdržati/ustrajati na onom što pokušavaš radije pusti. Npr. ako misliš da nećeš moći odtrpiti suzice nekog tko hoće kockicu čokolade prije večere popusti i nemoj prijetiti s nečim što znaš da nećeš ispuniti (npr "ostat ćete doma i nećete ići u zoo ako ne zaspite" a već ste se dogovorili sa frendovima da se vidite u zoou)
    Nemam pojma jesam bila jasna

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Modesty, trebam savjet iskusne. Kako si izlazila na kraj s njima kad su bili u fazi prohodavanja a bili ste vani u šetnji? Mi u šetnji, vozimo ih u kolicima, odemo u park na ljuljačke, tobogane i sl. a oni neće nazad u kolica, urlaju. Ili, dvoje stavimo na ljulje i dr. a treće gleda iz kolica i dere se. A bi samo hoda i hoda a ne mogu ga samo držat, leđa mi pucaju a on još ne može sam. Uvik smo dvoje s njima u šetnji. A kako kad prohodaju? Da nabavim nekakve lance ili šta?!

  21. #121
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    svima vama samo i sve što radite je super - dobro je da ste i žive!
    ljubac prekrasnim malcima....
    p.s. ja sam moje u jednoj fazi na silu vraćala u kolica, nije drukčije išlo. kad bi krenula vožnja, umirili bi se. većinom. ako niš drugo ne upali, kod mene uvijek pali cica. na žalost, kad imamo više od jedne bebe istovremeno, nikad ne možeš odraditi interakciju do kraja s jendim na miru, pa kako kaže MB tu je krivnja česti gost, ali kontraproduktivna. zaista mislim - dajte sebe pohvalite, jer samo ako ih stignete nahranit i presvuć je super, a kamoli još i šetnja i kuhanje i sve ostalo. polako i strpljivo sa sobom!

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    A od jučer hoda sam, bez pridržavanja!!
    Nekako mi se čini da ću prodat kolica i kupit lance ....

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    24

    Početno

    i ja sam mama trojki
    danas im je punih 9 mj.
    imam i kolica za trijke,ali ih rijetko kad koristim
    serklaž nisam radila a rodila sam u 37 tj.
    nisam imala nikakvih komplikacija osim sto sam bila ogromna.
    ako te sta int.slobodno pitaj

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    adriana hvala ti na javljanju.
    sve vas molim, onako kad uhvatite malo vremena napišite koji savjet i iskustvo u vezi triple trudnoće i roditeljstva. Sve me zanima.
    Jesi li vama u trudnoći radili serklažu?
    Meni su najavili preventivnu, pa se dvoumim jer vidim da ima nekih oprečnih mišljenja o tome; kao nije baš bezopasno pa bi trebalo ići samo u slučaju nužde, a meni dr predlaže preventivno...
    Kolko ste se udebljale?
    Cure,malo ću vam se ubaciti.
    Ja sam mama blizanaca i meni su 20 tjednu radili preventivnu serklažu. Tako mi je zapravo bilo preporučeno, prvo preventivno. Još u 16 tjednu.
    U 20 kad su mi je radili bilo je prijeko potrebno jer je otvaranje počelo. I kad mi bila preporučena , bez razmišljanja sam prihvatila baš zbog straha od otvaranja koje je kasnije i počelo.
    Ja sam svoje rodila u 32 tjednu.
    Kakva god odluka da je pala, puno, puno srećice do kraja!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Baš mi je drago da je ova tema malo "živnula".
    Čula sam dosta iskustava žena koje su izbjegle serklažu u višeplodnoj trudnoći ali opet, mislim da ako mi dr preporuča, nemam hrabosti odupirati se i ne daj Bože svojom krivnjom izazvati nešto loše.
    Istina malo se bojim.... ali idem za dva tjedna pa kako bilo.

    Hm, teme o hodanju i hvatanju po parku su mi jo taaaako daleke, ali doći će i to na red pa ću vas ponovo čitati.
    Zasad me zanima dali koja od vas zna barem koji proizvođač radi kolica za trojke koja su 2+1 (dva otraga i jedno sjedalo naprijed) kao u trokut. Čula sam da to postoji (viđeno po gradu) ali mučim se već danima da na internetu nađem barem sliku, pa nikako. Sve oni vlakići ili jedno pored drugoga sistem. A ja bih baš taj trokut. (Čekam dva dečka i jednu curu )
    Unaprijed hvala na savjetima.
    I u vezi kolica ali i sveeega ostalog. Sve koristi

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Anabell, imamo istu kombinaciju, samo se moja K nije pokazala do samog rođenja. nekako mi se čini da su kolica za trojke glomazna i teška. Mi imamo vlak peg perego i još jedna obična pegperego. Ovaj vlak ima 20 kg, mogu mislit koliko imaju ta za trojke pa onda kad bebe počnu rast. Meni je već sad ponekad na kosini teško vozit dupla kolica, sve skupa žive vage ca 40 kg pa ti guraj. Je da nas uvik mora dvoje ić s njima van ali šta je tu je.
    KOliko si već trudna?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Draga, Annabell ne boj se serklaže. Ništa strašno. Ja bih u onom trenutku sve dala da mi je naprave! Nakon nje sam se jako opustila i nisam više razmišljala o mogućem otvaranju!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    draga annabell
    evo ako stigneš do njemačke mogla bi dobiti naša kolica, ali ti odmah moram
    reči da nečeš biti sretna ona su toliko teška i ogromna da nikad nisam ni pomislila otiči sama u šetnju.moj prijedlog bi bio taj jer sigurno nečeš iči sama u šetnju prvih dvije godine da si nabavite dvoja kolica jedne za blizance i jedna obična tako češ si uvijek moč kombinirati,i bit če ti sigurno lakše.mi smo kupili nova baš takva kolica koja bi ti htjela i platili jako puno eura a nismo ih skoro nikada upotrebljavali baš radi težine a ni u jedan auto ti ne stanu osim u busa
    a šta se tiče sirklaže ja je nisam imala nego su meni stavili neki prsten i to je bilo ok.rodila sam u 31+5 i svi troje su bili ok. evo toliko za sad i uživaj sada jer poslje sigurnu nečeš imati vremena.

    _____________________________-
    NOA;ANTE;JULIA 17.09.2003

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala cure na svim savjetima.
    Juli, koja su ti ta kolica marka i model?
    Mene ne plaši puno težina i veličina kolica u smislu da ih stavljam u auto ili nosim na kat jer ću imati priliku šetati ispred kuće (u naselju) pa neću puno nositi niti autom voziti kolica.
    Što se tiče prostora u autu, baš smo kupili novi Renault Kangoo i nadam se da će u njega ipak nešto stati (npr. kolica u gepek i 3 sjedalice otraga). Nadam se. Jer zbilja ne mogu kupiti autobus
    Za serklažu se psihički pripremam. Jeli procedura ista kao za druge operativne zahvate - klistir, brijanje, bez hrane i pića...?
    adriana, baš sam nedavno vidjela taj per peregro vlakić i imaš pravo, ogroman je i ne mogu zamislit kako izgleda takav za trojke. Zato sam razmišljala o ovom "trokutu" 2+1, kako god se zvao taj model kolica. ...
    :/
    Možda sam prenaivna i nekako se nadam da bih moožda mogla sa svima u šetnju u jednim kolicima, sama... (ne daleko od kuće ), jer sam čitala sam da ima mama koje su to izvele. Uh, iskreno, sve mi je to još uvijek pomalo nezamislivo (kako ću s njima) iako mi trbuh svaki dan vidljivo raste, sad sam u 19 tjednu i već me dosta lupkaju pa mi to posviješćuje da su tu i da uskoro stižuuuuu.... brrr..
    Pusa svima.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    halo annabell evo ti link pa si pogledaj tu smo mi kupili naša kolica

    http://www.storchennest-hochheim.de/...l.php?rubrik=4

    evo mi smo ih se pokušali riješiti ali niko se nije našao da bi nam otkupio,pa sada stoje i smetaju u podrumu jer zauzimaju cijeli prostor.

  31. #131
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj annabell prvotno napisa
    baš sam nedavno vidjela taj per peregro vlakić i imaš pravo, ogroman je i ne mogu zamislit kako izgleda takav za trojke.
    ima jedna cura u kvartu taj per peregro vlakić za trojke i sa nekih 8 mjeseci joj je prvo otišao jedan pa onda drugi kotač kaže da je on izgleda namjenjen za dvojke, a dodano je još jedno mjesto zato se kvari - to je rekao mehaničar, ona inače često ide van i često je sama tako da nije da mame trojki ne izlaze same van,...
    inače je per perego dobra marka i mi imamo ta kolica za jednu bebu i super su,...
    želim ti puno sreće i da sve prođe super,...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm.... juli hvala ti na linku tj. fotografijama. Iskreno, čak ih ni nisam tako zamišljala. Malo me sad zbunjuju ove slike jer očekivala sam da bi to bile tri sjedalice, dakle kao što je na prvoj slici jedno prednje sjedaće mjesto, da bi tako bila i stražnja mjesta, dakle za sjediti (a naravno onda im se naslon spušta u ležeći), a ne straga ove male "školjkice" samo za bebe.
    Prema ovoj slici (a i slijedećoj slici na istoj str.) izgleda da su to kolica samo sa 0-6 mj. tj. bebe koje leže (osim jedinog prednjeg plavog mjesta)!! :?
    fjora, hvala na iskustvu više. Taj preduugački vlakić mi se i činio nemoguć za guranje i nespretan, unatoč slažem se, dosta kvalitetnoj marki (P.P.).
    Uh, kad bih našla 2+1 (trokut) sa sjedalicama koje se spuštaju...
    Pokušat ću još prosurfati po njemačkim i talijanskim stranicama. Na žalost ne znam baš te jezike pa mi je teško razumjeti, ali važno je skužiti samo kako se kaže trojke i kolica
    Inače dobro je čuti da IMA mama koje mogu sa 3 bebe same u šetnju 8)

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    bok annabell

    ma jesu to ta kolica samo normalno kad su mali onda ih ne možeš staviti u sjedeči položaj nego zato imaš te košare a poslje ih makneš i ostaju samo sjedalice koje možeš postaviti kako želiš na pr. jedan naprijed,dva otraga ili obrnuto ili jedan za drugim ko kod perega.
    ali još sam ti nešto našla pogledaj si to,to mi je baš bilio slatko ko da gledam svoje prije 5god. evo šta te čeka

    http://www.youtube.com/watch?v=F99v_...eature=related

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Znači imaju posebno košare, a posebno sjedalice?
    Ma, mislim da to nije potrebno, dovoljno je da se sjedalice spuštaju u "nulti" (ležeći) položaj. Ovako samo imaš hrpu dijelova! Mogu mislit da poslije nemaš kamo s tim!
    Ma još ću se malo potruditi oko traženja tih kolica a ako ništa, morat ću odustati od samo stalne šetnje i uzeti jedna za blizance i jedna obična.
    Valjda sam ja prezahtjevan potoršač kad na velikom tržištu ne mogu naći proizvod po svojoj volji
    Hvala za link

    Jesi ti svoje vodila van da hodaju, kasnije kad su stabilno hodali (da ne ideš s kolicima)? Kako si postigla da ne pobjegnu svaki na svoju stranu?

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Na ovo zadnje pitanje i mene zanima odgovor.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Bok cure, evo me opet nakon dužeg vremena.
    Uspješno sam preživjela serklažu i sad obavljam zadnje stvari koje još mogu prije konačnog odlaska u bolnicu i čekanja beba.
    Što se tiče kolica, nakon svih analiza (dostupnosti, cijena, spretnosti, veličine) ispada da mi je najbolje uzeti jedna za blizance + još jedna jednostruka uz mogućnost (rijetku ali u nuždi) spajanja s onom spajalicom pa da budu 3 -jedan uz drugoga.
    E sad , uvijek kada vidim u dućanu ili katalogu neka dobra kolica za dvojke - nema tih istih jednostrukih (za spojiti). Doduše, nemam baš puuuno mogućnosti za obilaziti i kupovati ali čini mi se da je tako.
    Zato mi treba savjet od vas - ima li kolica za blizance i ISTA TAKVA za jednu bebu da se lijepo mogu spojiti u slučaju nužde (dakle da je model/oblik potpuno isti). Pomagajte!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja imam kolica za blizance. To su kišobran kolica i spajam ih sa spajalicama.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    draga JULI, uzivala sam u prikazanim fotografijama koje si postavila! proslo je za tren, tako je prijatno videti divnu decicu i toliko nasmejanih lica! Divni ste! A sta ste sve prosli! Svaka cast



  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    maksi, koja su marka ta tvoja za blizance i znas li možda postoji li isti model za jednu bebu uz mogućnost spajanja 3 kom?

    Inače cure, zna li netko koji model postoji isti za blizance i jednostruki i koja marka? Ja po katalozima nikako ne mogu naci a po dućanima bas ne mogu.
    miki, kako je izgledao porod u Petrovoj i s kim si posebno zadovoljna (moze i na p)? Jesi imala potpunu ili spinalnu anesteziju?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Moja su kišobran kolica piere cardin i to su zasebna kolica koja se spajaju spajalicama. Može se uzeti i takva troja kolica pa dvoja spojiš spajalicama, a treća ti netko drugi gura. Sumnjam da češ baš sama ići u šetnje.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Pa mislila sam kupiti jedna za blizance (već spojena) i jedna jednostruka i onda eventualno, samo u slučaju nužde tj. za kraće šetnje spojiti oba kolica tj. dobiti kolica za 3 bebe (jedno pored drugoga)?

    I da, jedno generalno pitanje: koja je značajna prednost (da ih tako nazovem) ne-kišobran kolica u odnosu na kišobran kolica, ako se i jedna i druga dižu/spuštaju u 3 položaja, natkrivena su i... naizgled po meni ista stvar. Osim što su tzv. kišobran značajno lakša i jeftinija.
    Nešto sam bitno propustila?
    Mislite li da je moguće kupiti odmah (nakon poroda) kišobran kolica i imati ta cijelo vrijeme, a ne prvo obična pa kasnije kišobran pa što je znam sve ne kasnije tako da završimo s punim podrumom kolica (mi s više bebica)?
    Thanx.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Na to će morati netko odgovoriti tko ima spojena kolica. Ja već 10 mjeseci imam jedna te ista i ne mislim kupovati nova. Dok god ova voze!
    Meni je prednost kolica sa spajalicama što ih možeš razdvojiti i proći kroz vrata. Ja uvijek idem sama sa dečkima na preglede i da imam spojena kolica uvijek bi netko morao ići sa mnom. A teško je držati ih na rukama cijelo vrijeme. A kolica da budu vani.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm, da, ali ipak imaš dvije bebice... a ja se spremam na trojke... pa jednostavno moram neke stvari izvesti jednostavnije. <A imati 3 kom jednostrukih kolica mi se nikako ne čini spretno (iako ću naravno biti ograničena s ulaskom u neke prostore, al to je tako).


  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Biti će veselo!

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Pa da bude što veselije, a manje suza i nervoze, evo tražim sve iskusne mame za sve moguće detalje oko trojčeka.
    Koliko vas se uspjelo izdajati i jel to trajalo jako kratko?
    thanx

  46. #146

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    hej...nisam baš brza, al da ti odgovorim. Ja sam se izdajala 2 i pol mjeseca i na kraju odustala sama . nisam više fizički mogla izdražati...6 puta dnevno... od toga je jedno (jutarnje) trajalo sat vremena a ostatak po cca pola sata...uz njih troje i hranjenje svaka tri sata :/

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    HEllo - samo da vas pozdravim.
    Kako ste mi? Mi smo se upravo vratili sa skijanja.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Hej, evo nas....mi se borimo s nekakvim temperaturicama, ne jedenjem i takvim "krasnim" stvarima...izgleda da sam mislila da nam je previše lijepo ....pusa i pozdrav malim skijašima

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Pridružujem vam se tj. "vraćam" kao mama (već skoro dva mjeseca)!
    Doma smo i privikavamo se na sve: hranjenje, plakanje, brzinsko presvlačenje, liječničke preglede i slično. Kad stignem, čitat ću sve vaše savjete !
    Imate neki dobar savjet za grčiće?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Čestitke hrabroj mami i velika dobrodošlica malim trojkicama ...savjete za grčiće nemam, jer ih hvala bogu, nismo imali...uživaj!

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •