Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 265

Tema: Trojke

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala na dobrodošlici.
    Iz ovako velike razlike u datumima moga javljanja vidi se kako je kod nas
    Gužva, žurba, ispunjeni dani...
    Bebice rastu i svaki dan se čudimo nekim novim stvarima.
    Kada su vama bilo blizanci ili trojke počeli primjećivati jedni druge? Smetaju li jedno drugom ili se zabavljaju?
    Kako je kasnije s ljubomorom? Jel vam se događa da jednog dignete na ruke a drugi plaču jer hoće oni? Moji su još mali pa ne kuže ali mislim si... kako će biti...

  2. #152

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    O da, bilo je i ljubomore i plača i smija.... Više se i ne sićan svega. A da ih vidiš danas, 19.5 miseci, igraju se zajedno, obožavaju se grlit i ljubit, kad jedno plače drugi mu nose dudu ili igračku da ga smire, potuku se za igračke.... vidit ćeš uskoro, teško je sve to skupa ali i prava uživancija.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Ha, ha, jedno nosi drugome dudu
    Ma jedva čekam da to vidim.

    Jeste ih do 6.mjeseca hranili samo mlijekom ili ste ranije već dodavali recimo rižine pahuljice ili slično?
    Kako je bilo kad su počeli sami jesti, držati žlicu i to?
    Kako je s govorom?

  4. #154

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Do 6.5 mjeseci su bili isključivo na mlijeku a onda smo počeli sa dohranom, mislim da je bilo prvo voće. Još uvijek ih mi hranimo, mislim da bi oni mogli i sami ( pokazuju znakove a i probali su), ali meni je jednostavnije ovako jer sam puno sama s njima i totalno sam umorna. Ali kad ovo lito budemo na moru kod mojih krenut ćemo sa samostalnim hranjenjem a probat ćemo se odviknit i od pelena.
    Bili smo kod psihologa, sve ok.

    Bili smo kod logopeda, sve ok.
    Počeli su se međusobno dozivat. L i K dosta pričaju, A nešto manje.
    MM i K billi ddanas na jednoj kontroli i došli kući baš prije ručka. Odvedem K u sobu na presvlačenje, L je vidi zaskriči od veselja i dođe je ljubit. Volim ih, obožavam ih, ali sam totalno iscrpljena. Tako bi volila da mogu dva dana provest sama negdi sa MM.

    Annabell, koliko su tvoji sad stari? Sa koliko su tjedana rođeni, koliko su bili dugi i teški kad su se rodili, jesu bili u inkubatoru...piši

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Do 6.5 mjeseci su bili isključivo na mlijeku a onda smo počeli sa dohranom, mislim da je bilo prvo voće. Još uvijek ih mi hranimo, mislim da bi oni mogli i sami ( pokazuju znakove a i probali su), ali meni je jednostavnije ovako jer sam puno sama s njima i totalno sam umorna. Ali kad ovo lito budemo na moru kod mojih krenut ćemo sa samostalnim hranjenjem a probat ćemo se odviknit i od pelena.
    Bili smo kod psihologa, sve ok.

    Bili smo kod logopeda, sve ok.
    Počeli su se međusobno dozivat. L i K dosta pričaju, A nešto manje.
    MM i K billi ddanas na jednoj kontroli i došli kući baš prije ručka. Odvedem K u sobu na presvlačenje, L je vidi zaskriči od veselja i dođe je ljubit. Volim ih, obožavam ih, ali sam totalno iscrpljena. Tako bi volila da mogu dva dana provest sama negdi sa MM.

    Annabell, koliko su tvoji sad stari? Sa koliko su tjedana rođeni, koliko su bili dugi i teški kad su se rodili, jesu bili u inkubatoru...piši

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm, do 6.5 mjeseci na mlijeku? Ja već sad čujem (sad su moji 3.5 mj) da se skoro do četvrtog može početi sa dohranom, vidim da na rižinim pahuljicama piše "od 4.mj" itd. A znam da je najbolje da do 6 mj ne dodajem ništa (osim čaja ali to je zato jer su na umjetnom, jer ne dojim), pa me sve to zbunjuje.
    Sada mi je problem to što se ipak noću bude, čak nekad i dva puta i jedu, a mislim da bi mogli i bez toga (čujem kako druga djeca te dobi). Zbog toga razmišljam hoću li možda sa dohranom postići da mi rijeđe jedu tj. da su dulje siti :? ?

    Ja sam rodila u 35. tjednu, dvije bebice su bile preko 2 kg a treća 1770g. Bili u inkubatoru jedan samo par dana dvoje 2-3 tjedna.
    Obavljamo razne preglede i za sada hvala Bogu sve OK.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    I mi smo bili do 6,5 samo na mlijeku, nisu pili ni čaj jer nisu htjeli (isto su bili na adaptiranom nakon 2.5 mjeseca jer nisam imala više snage se izdajati ).
    S dohranom bi trebala početi s njihovih 6 mjeseci, možda kasnije ako su ranije rođeni. Tu sam se ja zeznula jer sam to saznala već nakon kaj sam počela, no obzirom na brzinu kojom su oni prihvaćali, ko da i nisam. Nemoj baš vjerovati svemu kaj piše na kutijama i staklenkama. Prošvrljaj malo pdf-om Dohrana kad stigneš.
    A što se tiče spavanja...ne mora značiti da će zbog toga bolje spavati. Nisu sva djeca ista. Moja B je prespavala noć s 4 mjeseca (i stvarno spava), a ovo dvoje i dan danas nisu neki spavači (2.5 g).
    Znam da je teeeeško al proći će

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Anabell, pa naše se bebe pogodile skoro u svemu, kombinacija 2 muška i 1 cura, tjedni ( mi 34+6), težina ( A 2550g/50 cm, L 2080g/47cm i prinčipesa K 1710g). A i L u inkubatoru na Merkuru 11 dana a K na Rebru 3 tjedna. Sad spavaju od 9.30 navečer do 7.30 ujutro i od 12.30 do 14.30 u danu.

  9. #159

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Žene di ste?

    Modesty pošalji mi broj mobitela na pp. Šaljem ti pp već nekoliko puta ali mi ne odlazi.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hm, evo ja sam tu
    (nije me bilo duugo vremena)
    Uh adriana, poklopilo se sve što si napisala osim SPAVANJA. Moji su sad 9mj i još ne spavamo, grrrr....
    Imate li mame trojkica/blizanaca neki trik kako da naučite djete da samo zaspi (ono, da prije toga malo plače i buni se ili čak glasno igra u krevetu)a da je pritom u susjednom krevetiću braci/seka koji već spava

    Čitam sve tamo neke postove o spavanju ali ... problem je primijeniti neku "metodu" kad ih je više u sobi...
    Eto, ako je neka tu, pa se javite.
    Hvala...

  11. #161

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Annabell, nemam nikakvih trikova za spavanje. Kod nas je bilo ovako: A sa mnom na našem bračnom krevetu zaspe, ja ga prebacim u njegov krevetić, K sa mm u dnevnom boravku na kutnoj garnituri pa je on prebaci u njezin krevetić a L sam sa svojim medvjedićem u svom krevetiću, on je inače individualac. Onda nam je došlo da ih kad su pospani a vrijeme im je za spavanje samo stavimo u krevetiće, upalimo priču na CD-u i to je to. Tako ide već nekih godinu dana. Ali sad se već znaju bunit i najsretniji bi bili da navečer uopće ne moraju ići na spavanje. I moji su svi troje u jednoj sobi, i stvarno bude veselo, dozivaju se, znaju se i posvađat, bacat posteljinu iz krevetića, skinit piđamu. Kreveti od A i L su uz zid, u kutu, spojeni u obliku lova L. Kad idu na spavanje krevete razdvojimo jer prelaze jedan drugom u krevet. A to može napravit bez problema a L traži pomoć od brata. Jedan dan njih dvojica u krevetu od A, L se pokušava prebacit u svoj a A ga diže i gura za guzu prema gore. Veselo! Doduše ponekad mi bude preteško, i najradije bi da sam na Marsu, osjećam se kao da sam u crnoj rupi. Mi smo ovde sami, mama mi je nekih 400 km daleko, tu imamo samo sestru od mm koja je u Zg ( mi smo van ZG), ona puno radi i ima puno obaveza ali nam stvarno puno pomogne. Moja K je rekla da ide živit kod nje. Mogla bi pisat i pisat.......Kako se ti snalaziš annabel? Jesi sama s njima ili imaš pomoć? Nama pomaže jedna susida. Piši....

  12. #162

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Ja sam svoje dok su bili mali stavila u krevetice i na vrata s vanjske strane stavila onu muzičkuigracku koja se povlaci za špagicu i svira i tako jedno 10 puta dok nisu zaspali.Ta nam je igračka služila iskljucivo za uspavljivanje.
    Kad su bili veci, priča za laku noć preko kazića.

  13. #163

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    dol, napiši nešto o svojima.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj adriana prvotno napisa
    dol, napiši nešto o svojima.
    imaš pp

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala cure za podijeljena iskustva. Moji sad imaju 10 mjeseci i nisam još zadovoljna sa spavanjem- preko dana spavaju prektarko, navečer su mi prerano umorni a ujutro rano ustaju. I to bi sve bilo ok da nema grrrr ............ noćnih buđenja. Jer svako igranje, dozivanje, glazba... sve mi je to moguće po danu i dok su SVI budni al kad se noću budi jedan po jedan onda ga moramo maknuti iz sobe dok ponovo ne zaspi da ne budi druge. I tako smo ih valjda naučili dizat stalno na ruke i da tako zaspu. Sad se bez toga neće umiriti. Probali smo već više načina samo da ostanu u krevetiću ali ili su glasni ili mi se penju i stoje u krevetiću i tako bude ostale...
    I adriana, da imam pomoć, svi su moji i mm blizu pa to nije problem. Ipak, uspavljivanje i pogotovo noćno smirivanje... je stvar samo mene i mm :/

  16. #166
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Bokić cure,evo i nas! Mi smo u 18.tj.Prije 10-ak dana bili smo na uzv,sve je ok,zatvorena,al oko 20.tj.moram u bolnicu na čuvanje. Ima li još kojih novih trudnica trojki?

  17. #167
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    hej strike,ako još nisi u bolnici evo da ti zaželim sve naj ,naj,da dobiješ tri prekrasne zdrave bebice i da budete najsretniji roditelji ovo ljeto.Još uvijek se sjetim tvoje brige oko hiperstimulacije prije bete,a gle sad koliko bebica imaš,ma ludilo.Sretno~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  18. #168
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Najvjerojatnije u čet ostajem u bolnici. A vidim da baš i nema puno trudnica trojki pa sam baš usamljena. I meni ti je sve jako brzo prošlo,a sada samo da izdržimo do kraja i bit ćemo najsretniji roditelji na svijetu!

  19. #169
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Evo da i tu javimo naša draga Strike sutra če carskim rezom roditi svoje anđeleke !!!

    evo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~ da sve dobro prođe i anđeleki dobro dođu

  20. #170

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    uhuhuhuuuuuuuuuuuu

  21. #171

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #172
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    javljam rodila naša STRIKE svaka bebica ima oko 2kg kak su javili i sve puno pozdravlja

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    odlicno , odlicno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    bravo strike!!!!!

  25. #175

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Iskrene čestitke

  26. #176
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    STRIKE pa to je savršeno,nemam riječi
    ČESTITAM OD SRCA,PREKRASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
    uvijek se sjetim tebe i tvoje hiper stimulacuje,eto ti sad tri hiper bebice!!!!!!
    još jednom BRAVO,stvarno velike bebice za trojke!

  27. #177
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo je na Novoj TV bio prilog iz riječkog rodilišta o prerano rođenim bebama. I intervju sa mamom blizanki, kojoj su one 8. i 9. ( ili 9. i 10.) dijete.

    Predhodni porod prije oko tri godine su bile trojke!

    Mama izgleda super, a i bebe su dobro, jedino još jako male. A ja mislila da je mojih troje puno djece!
    http://videoteka.novatv.hr/provjereno/
    Prilog je zadnjih oko 10 min.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam saznala prije 2 tjedna da čekam trojke. Sad sam u 8.tjednu

  29. #179
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    MaryMarija čestitamo i želimo ti ugodnu dobrodošlicu

    nadam se da će ti se cure javiti,ako ne dođi na pdf.trudnice blizanaca,trojkica 2010.

  30. #180

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj MaryMarija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam saznala prije 2 tjedna da čekam trojke. Sad sam u 8.tjednu
    puno miruj....i samo miruj.....vazno je da izguras do 34 tj.....i nemoj puno citati po forumima.....kupi prenatal ..jedi zdravo...nemoj se debljati jer ces i tak puno lezati...trudnoca sa trojkama je jako teska trudnoca i ne trebaju ti dodatne kg ili trudnicki secer.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    3

    Početno

    moj problem je u tome što sam u prvoj trudnoći imala šećer. Zasada je sve ok.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4

    Početno trojčeki

    Poštovanje !

    Zovem se Snježana i majka sam trojčeka koje sam rodila 17.12.2008 godine u 32,tjednu u Petrovoj bolnici u Zagrebu. Rodila sam tri dečka i oni su fala Bogu i živi i zdravi. Ja sam morala strogo mirovati od 22.tjedna sve do kraja ,sve ukupno u bolnici sam bila tri mjeseca .Međutim po izlasku iz bolnice čeka vas masa pregleda i vježbica na koje ćete morati ići zbog njihovog zdravlja.
    Ašto se tiče porodiljne naknade dobivati ćete ju samo za jedno dijete ( što je jako velika sramota ) koja poslije godine dana iznosi 1.663,00 i možete biti doma do starosti djece do 3.godine a vrtić morali budete plaćati za dvoje djece jer treće ima besplatno. Ako imate kakvih pitanja u vezi trojčeka slobodno mi se javite ,rado ću vam sve reći iako se spremite da vam neće biti lako.

    pozdrav

  33. #183

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    mi smo samo u poceku isli redovito na preglede , poslije odustali jer mrzim kad mi djecu gledaju pod povecalom...svako dijete je razlicito ..razlicito propuzaju , razlicito pocnu pratiti....kod nas su gledali sve po nekim tablicama...pa morao bi...a zasto bi morao , glavno je da je ili bude ...mene bas briga jel bu propuzao sa 7 ili 8 mj...meni je glavno da propuza....a vjezbamo...da...mislim da nema nista lose u tome

  34. #184

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj MaryMarija prvotno napisa Vidi poruku
    moj problem je u tome što sam u prvoj trudnoći imala šećer. Zasada je sve ok.
    samo pazi na to ...velim ti...drzi se zdrave ali zdrave prehrane...izbaci slatko , bijelo brasno...mah vec i sama znas....

  35. #185
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Sam da znate, ohrabrenje ste mi!

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    eto hvala ti.....tako i ja mislim o onoj zeni iz V.gorice kaj je rodila cetvorke

  37. #187
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    Podižem temu.
    Mame trojčeka ...gdje ste?
    imam puno pitanja...
    sada smo u 10 tj.
    kako ste riješili kolica i krevetiče...mi baš nemamo za sada puno mjesta u stanu pa kombiniramo da bi kupili jedan veliki krevetić a ogradicu naknadno ugradili.jeli to pametno?

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Bokić! I ja sam trudnica s trojkama.
    Sad smo u 8. tjednu.
    Polako se navikavamo na činjenicu da ćemo dobiti tri bebe odjednom.
    Jako me svega strah pa bi mi svaki savjet dobro došao.







    3xIVF (VV) = ß 0
    4. ISCI (VV) = 15. dnt ß 6000, 17. dnt ß 13400
    1.UZV kucaju

  39. #189

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nemam savjete, imam dvojke, samo vam želim da izgurate trudnoću što dulje

  40. #190
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    Elis...drago mi je da si se javila..
    sada ćemo bodriti jedna drugu.
    ZO...hvala na lijepim željama.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    king i elis puno srece i dobrih zelja!mi imamo 4 djece , jedne blizance i puno je posla. Ali vrijeme proleti i smotuljci postanu pravi mali ljudi.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    King i Elis, ja odmah osjetim strahopoštovanje kad čujem riječ ''trojke''. Imam 4-godišnje blizance, a nakon toga sam rodila još jednog sina pa znam razliku kako je dobiti jedno ili dvoje djece. Za troje mogu samo zamišljati. Sretno objema!
    Javila sam se ustvari jer ste tražile savjete.
    Moj prvi savjet: saznajte koliko god možete o nedonoščadi, stvarima i procedurama koje se događaju u rodilištu nakon preuranjenog poroda, baby handlingu, vježbama s bebom, pregledima koji vas preventivno čekaju, izdajanju, izdajalicama, čuvanju mlijeka.... Ovo je važno, jer koliko god se svi nadali da će sve biti u redu i da ćete što duže iznijeti trudnoću, čak i blizanačka trudnoća je rizična i djeca se najčešće ranije rađaju, a kamoli trojčeki. Kad se dječica rode, biti će jako teško tražiti bilo kakve informacije, jer jednostavno nećete imati vremena pa je bolje što ranije se informirati.
    Također, nabavite malu robicu, br. 45-50. Dosta ju je teško naći, znam da ju drže Prenatal i HM.
    I, ako imate beke i dede, držite ih se, dobro će vam doći svaka dodatna ruka. Ipak, ako djeca budu zahtijevala neke vježbice i poseban način nošenja, ne dajte svima da ih ''natežu'', jer će za njihov razvoj biti važno pridržavati se uputa fizioterapeuta. Znam da se i blizanci gotovo rutinski prate kod raznih specijalista prvih godinu dana, čak i ako je s njima sve u redu, pa ćete i vi to vjerojatno prolaziti. Moji su rođeni u 31. tj., bilo je malo napeto, ali nemaju nikakve posljedice, sve je u redu, a ipak smo se prvih godinu dana dosta s njima našetali k specijalistima (fizijatar, fizioterapeut, neonatolog, neuropedijatar, oftalmolog...., kasnije psiholog, logoped..).
    Također, na otpustu iz rodilišta pitajte neonatologa ili pedijatra što učiniti ako beba prestane disati, neka vam objasne postupak. Mojem jednom je možda ovo pitanje koje smo se sjetili postaviti spasilo život, jer mi je prvi dan nakon izlaska u jednom trenu prestao disati i poplavio pa sam mu dala umjetno disanje (što baš i nije bezopasno na djetetu od 2,2 kg).

    Eto, to je malo ''tehničkih'' podataka, a one ljepše stvari majčinstva ćete već otkriti same
    I čuvajte se i pazite!
    Pozdrav

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    11

    Početno

    King...gdje ćeš voditi trudnoću? Ja ću najvjerojatnije na Merkuru.
    Imaš li jake mučnine?

  44. #194
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    sss...hvala ti što si se javila, tvoji savjeti su nam jako korisni.
    Ja sam većinu toga pročitala, pronašla sam u tvom jednom postu linkove o nedonoščadi, ali imam i dalje osjećaj da ništa ne znam. a želim se informirati ,premda mislim da je ponekad "blaženo neznanje".
    Iako se nadamo da će sve biti u redu, ipak ćemo se bolje snaći ako razumijem koliko toliko problem.
    Malih brojeva robice sam kupila u C&A,imaju 46 i 42. Kupila sam samo body-benkice. A u HM br. 50 za samo 15 kn.To je prvo što sam im kupila i napokon sam bila sretna i nasmiješena. Do sada stalno samo briga i strah.Mislim da se počinjem opuštati.
    stelita...kod vas je stalno veselo.a nadam se da će nam ovi najteži trenuci brzo proći...tam jedno prvih 20 god...he,he
    elis...ja ću u Petrovoj kasnije.Sad sam kod svog soc. gin.
    nemam uopće mučnine. A ti? Kada ideš na VV?

  45. #195
    kordica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    183

    Početno

    evo i mene, našla sam temu

    mi smo sad u 21 tt, ja sam još uvijek zatvorena i cerviks je još uvijek relativno dobre dužine... nemoram strogo mirovat ali moram mirovat dosta. 30.1. idem na par dana u bolnicu da mi provjere kks, ogtt i sve ostalo kaj treba, ali se nadam da nebum još morala ostat za stalno

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    11

    Početno

    King, blago tebi što nemaš mučnine.Meni je ponekad tako loše da ne znam što bi sama sa sobom. Još tako ćesto i ne povraćam ,ali te užasne mučnine, grozno ! I to po cijeli dan. Ja sutra imam pregled kod svog gin. , a onda se moram dogovoriti s dr.A kad ću ići na VV. Meni je on predložio da vodim trudnoću na Merkuru,a ja se još dvoumim između Petrove i Merkura. Zašto si se ti odlučila za Petrovu?
    Prvi put sam rodila u Vinogradskoj, ali onda je bila jedna beba pa je sve bilo jednostavnije. Sada se uopće ne mogu opustiti i uživati u trudnoći. Najviše od svega me mući to što sam jako sitne građe pa se bojim da će mi zbog toga biti teže iznjeti trudnoću do kraja i da će bebe biti jako male.

  47. #197
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    elis...naka ti mučnine prođu čim prije.
    ja sam u petak kod dr. A.meni on nije ništa niti predlagao, jer sam bila u šoku kada mi je rekao "imamo tri srčeka".
    Petrovoj i pripadam, al mi i susjed tamo radi i uvjerio me je da imaju dobru neonatalogiju.
    Taj strah me nije pustio i mislim da niti neće. I ja sam sitnija, 163cm i 51 kg. i kada pogledam svoj trbuh pitam se gdje će 3 bebe stati.
    kordica...ja dosta mirujem,sada se jako brzo umaram. Jedino što skuham ručak i to je to. Jel ti sada uopće išta radiš po kući?

  48. #198
    kordica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    183

    Početno

    niš ne radim, eventualno si nekaj na brzinu složim za jst ako sam baš sama doma. većinom ležim, dignem se samo kad idem jest i malo prošećem par minuta po kući ili po dvorištu. isto se brzo umaram.

    meni je preporučena Petrova ili SD jer imaju najbolje opremljene neonatologije.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Bokić curke! Upravo sam došla od svog gin. Bebači lijepo napreduju čak su malo veći nego po terminu! Već imaju glavicu , srčeka lijepo kuckaju, a ćak se naziru i male ručice!Za tri tjedna idem ponovo na kontrolu pa će mi napraviti 4D UZV.
    King... ćula sam se s dr.A i rekao mi je da kod njega ne trebam ni dolaziti.
    A kaj se tiće bolnice mislim da ću se i ja najvjerojatnije odlučiti za Petrovu jer mi je dr.A rekao da Merkur bebice šalje na Rebro ako ih oni ne mogu zbrinuti.

  50. #200
    king avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    77

    Početno

    evo nas s ultrazvuka.sad smo točno 12tj., i sve je u redu.
    preporučeno mi je strogo mirovanje, apsolutno nikakvi poslovi,a šetnja samo po stanu.
    Dalje idem na preglede u Petrovu. Kombinirani ipak nisam radila.
    jučer sam se čula s jednom majkom trojčeka koja je isto tako sitnije građe, a rodila je u 36 tj. sve zdrave bebice.
    Ali rekla mi je da je od prvih dana počela strogo mirovati.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •