Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: zdrava prehrana i mršavljenje, u riječi i slici, 2. dio

  1. #1
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    :shock:
    A meni je zanimljiva novost da se tebe, po pitanju bilo čega, može ostaviti bez teksta.

    Zbog silne potrebe da zbacim ljagu sljedbeništva koju ste mi nametnule zbog čitanja Montija, imala sam se potrebu s vama obračunati!
    Preskočit će oni kojima je nezanimljivo.

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    zbog čitanja Montija, imala sam se potrebu s vama obračunati!
    Preskočit će oni kojima je nezanimljivo.


    nemereš se ti s nama obračunati! ja ću savjet prije prihvatiti ako mi ga napiše adiomare, nego ako ga je napisao taj tvoj ... neki....

    ako si ti postupno nešto radila - onda mi to nešto znači. ako to čitam u knjizi - onda mi pada na pamet kolike pare je taj zaradio - da bi nekog natjerao da pati...


    p.s. nije baš da me možeš ostavit bez teksta, nego sam u cajtnotu ... pa pišem skraćeno

  3. #3
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Ma sve je to ok, ali zašto ne kažeš da Monti odgovara tebi i zašto ne priznaš da meni možda ne odgovara i da možda nije svakome dobar :?

    Ja sam rekla da ne mogu tako jesti i svjesna sam da su mi možda (da možda ) prehrambene navike loše, ali sam isto tako svjesna da preko noći neću postati frik zdrave prehrane.
    Nemam nikoga s vlastitim vrtom i ako već jedem povrće, jedem ono do kojeg mogu doći. Inače ga neću jesti. Čokoladu od 70 i više posto kakaa mogu pojesti, ali mi nije fina. I nije mi to čokolada. Zato bih radije jednom tjedno pojela jedan komad kolača koji mi je fin ili dva reda čokolade, a ne zbog toga osjećala grižnju savjesti da sam iznevjerila vođu

    Ovako kao što si ti napisala, napisao bi svaki zakleti vegetarijanac/vegan/makrobiotičar/frutarijanac samo za svoj način prehrane. A sve su to zdrave prehrane. I sve se bazično razlikuju.
    Sjećam se da sam se jednom davno bacila na ono odvajanje namirnica u koje se kunu mnogi isto tako izmišljavatelji zdrave prehrane. I nikako mi nije odgovaralo. Onda sam čitala o tome i ničime nisu potvrđene te ideje da miješanje uh i proteina pogoduje mršavljenju. Naravno da je "lakše" pojesti lešo ribu i blitvu od pohanca i pomfrija. Ali lakše zbog raznih drugih komponenata uz odvajanje.

    Ja znam da je zdravije jesti integralno od bijelog, lešo od pohanog, voće od čokolade. Isto tako znam da je meni teško izbaciti sve to i da si ponekad to želim priuštiti kako se ne bih osjećala loše. Ali isto tako danas radim za ručak paštu s tunom i salatom. Pašta je integralna. Ali neću pojesti tri tanjura nego jedan mali. E, to ja mislim pod zdravim mršavljenjem koje ide polako, a ne da jedem sad paštu s povrćem koje mi se ne jede pa pojedem tri tanjura jer mi nije fino pa kompenziram.

    I, kao što je anek napisala, ako svega jedeš po malo i nemasno, jedan komad nutella cheescake te neće udebljati.

    I da citiram Romy s jednog drugog topica: Moderation in all things. And all things in moderation.

    Idem van šetat s djetetom!

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ako si ti postupno nešto radila - onda mi to nešto znači.
    Pa, dosta sam toga saznala prije par mjeseci, čitajući .. piiiiip.. ali moj cijeli kuharski vijek je težnja za spravljanjem što kvalitetnijeg obroka.
    Da biste shvatili kolike sam ruke posla imala u korekciji prehrane, napisala sam čime me je, do udaje, hranila mama.

    Danas sam 250 km daleko, ali me često posjeti single brat koji ne preispituje ništa što mama skuha, dapače, mama mu kuha najbolje.
    I vječno prigovara što u fridžu nemam Milerama ( :shock: , to mi, zaista, nikada nije palo na pamet da kupim, pa fakat ima 70%mm u 10% suhe tvari ili obrnuto) i po pečenju hitim ulje prije nego on nešto prelije .

    nije baš da me možeš ostavit bez teksta, nego sam u cajtnotu
    Pa, naravno, baš sam se pitala ...

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Ma sve je to ok, ali zašto ne kažeš da Monti odgovara tebi i zašto ne priznaš da meni možda ne odgovara i da možda nije svakome dobar :?
    takav joj je horoskop!


    a ovo su mi zanimljive stvari (pričala ih jutros i jedna teta s PBF-a na dobro jutro hrvatska):

    Jeste li znale da se zelenom povrću postotak vitamina nakon berbe iz sata u sat smanjuje?
    Koliko god bile u cajt notu prošetajte do prijateljice koja ima vlastiti vrt, ako ništa drugo makar do placa, samo neka vam zadnja opcija bude sjeckano "svježe" povrće iz superturbomegamarketa. Kad god možete.

    Da je kvalitetnije pripremljeno ono povrće koje se kuha kraće pod pritiskom, nego dulje na laganoj vatri?

    Da je ribana jabuka zbog smanjenja površinske napetosti gotovo nutritivno ništavna? Zato je i povrće za variva bolje rezati na veće komade




    ali ću i dalje jesti bijeli kruh, bijeli šećer, bijelo brašno, pohance i pomfrit, najobičniju pizzu i običnu čokoladu. i bolonjez s hrpom tjestenine.

    jer mi ovo drugo nije fino.

    u kojim količinama, u kojem vremenu, i u kojim kombinacijama - e, to je sad već neko drugo pitanje.. ali neću se toga odreći.

    moja kikica jede integralni kruh, koristi smeđi šećer i integralno brašno, integralnu rižu, jede čokoladu s ogromnim postotkom nečega... pa si često kuhamo svaka svoje

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Oh, thalia...
    Zbog zdravlja ostalog forumskog pučanstva nećeš me natjerati da se opet bacim u objašnjavanje onoga što sam podrobno objasnila u svojim prethodnim postovima.
    Ako si razumjela - super, ako nisi (a vidim da nisi) neću se uzrujavati.
    I tebi .

    moja kikica jede integralni kruh, koristi smeđi šećer i integralno brašno, integralnu rižu, jede čokoladu s ogromnim postotkom nečega...


    ali ću i dalje jesti bijeli kruh, bijeli šećer, bijelo brašno, pohance i pomfrit, najobičniju pizzu i običnu čokoladu. i bolonjez s hrpom tjestenine.
    I ovo je zdravi topic?

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    ali ću i dalje jesti bijeli kruh, bijeli šećer, bijelo brašno, pohance i pomfrit, najobičniju pizzu i običnu čokoladu. i bolonjez s hrpom tjestenine.
    I ovo je zdravi topic?
    naravno da je.

    mislim da je psihičko zdravlje jednako bitno kao i fizičko.

    a ako sam nesretna - teško da ću odrezati tanju šnjitu kruha, ili pojesti pola pohanca, malu pizzu, i par kockica čokolade...


  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nebesa :shock:

    Ima li koga da ovdje presudi?
    Časno ću se povući.

    Sorciere

    (Pa, riknut ću )

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Nebesa :shock:

    Ima li koga da ovdje presudi?
    Časno ću se povući.

    Sorciere

    (Pa, riknut ću )

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ali ću i dalje jesti bijeli kruh, bijeli šećer, bijelo brašno, pohance i pomfrit, najobičniju pizzu i običnu čokoladu. i bolonjez s hrpom tjestenine.
    Zaboravila si majonezu.
    Adio!
    Mare.

  11. #11
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    e ja sam sad zbunjena
    jel se ovdje broje kalorije ili šta :?

    govoriti o zdravoj prehrani i zanemarivati vrijednost namirnica je ... kupus
    bijeli kruh je nezdraviji u odnosu na integralni
    svinjska mast je nezdravija u odnosu na maslinovo ili biljno ulje
    da nastavim?

    ako ćemo o hedonizmu to je drugi par opanaka
    ali i gurmanstvo može biti zdravo (ili zdravije) ako pazimo šta trpamo na tanjur

    dakle:
    out:
    -pohano
    -prženo
    -pečeno u masti ili ulju
    -bijelo brašno
    -šečer

    in:
    -kuhano u vodi/na pari
    -roštilj
    -pečeno u vrečici
    -integralno brašno

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pusti, MGrubi. Ovo je topic gdje se puno šeta.
    Zato 'ajmo nas dvije na kavu.

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    e ja sam sad zbunjena
    jel se ovdje broje kalorije ili šta :?
    ne. ovdje se NE broje kalorije. ovdje se NE uvodi "zdrava prehrana" u klasičnom smislu. ovdje nema IN i OUT.

    ovdje se daje podrška osobama koje su odlučile umjesto nijednom - otići u šetnju nekoliko puta tjedno. koje su umjesto cijelog pohanca odlučile pojesti pola. koje su umjesto 10 deka čokolade u pola noći - uzele par kockica... onima koje su odlučile dodati povrće i voće u svoju prehranu. popiti čašu vode umjesto čaše coca cole...

    ovdje se daje podrška onima koje su postale svjesne da žele i mogu nešto promijeniti na način koji im NIJE zadan, zapovijeđen, itd... i toga su se prihvatile.


    svi ostali - mogu naći zadovoljstvo na dijetnim temama.

    vjerujem da si sad manje zbunjena .

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ovdje se NE uvodi "zdrava prehrana"
    Zašto onda jednostavno ne priznaš da si / da je moguće da si svekoliko forumsko pučanstvo navela na krivi put neopravdano nazivajući ovaj topic zdravim? 8)
    Jer, koliko ja znam, lanac topica vam ne može biti čvrst (zdrav), jer mu je ono čime se hranite slaba karika .

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ovdje se NE uvodi "zdrava prehrana"
    Zašto onda jednostavno ne priznaš da si / da je moguće da si svekoliko forumsko pučanstvo navela na krivi put neopravdano nazivajući ovaj topic zdravim? 8)
    Jer, koliko ja znam, lanac topica vam ne može biti čvrst (zdrav), jer mu je ono čime se hranite slaba karika .
    zar ti nisi na kavi????

  16. #16
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ovdje se daje podrška osobama koje su odlučile umjesto nijednom - otići u šetnju nekoliko puta tjedno. koje su umjesto cijelog pohanca odlučile pojesti pola. koje su umjesto 10 deka čokolade u pola noći - uzele par kockica... onima koje su odlučile dodati povrće i voće u svoju prehranu. popiti čašu vode umjesto čaše coca cole...

    ovdje se daje podrška onima koje su postale svjesne da žele i mogu nešto promijeniti na način koji im NIJE zadan, zapovijeđen, itd... i toga su se prihvatile.
    .
    eeee
    moja rodica je u godinu dana skinula 25 kg s promjenom navika: obavezan doručak, međujelo je voće, ručak i večera (laganije) jela bi do trenutka kad bi osjetila sitost

    a da umjesto pohanca pojede kuhano meso

  17. #17
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zar ti nisi na kavi????
    Bože sačuvaj!
    Grubi i ja pijemo samo Divku s fruktozom .

  18. #18
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Da, ovaj topic se mirne duše može nazvati zdravim jer zagovara umjerenost i zdrav pristup prema hrani.

    Ja sam se na svoje oči uvjerila da ljudi (odnosno,velika većina njih)koji neko vrijeme briju na ono što smatramo isključivom zdravom prehranom kad tad puknu i natrpaju se onog što smatramo nezdravim upravo zato što su bili neumjereni-svega su se odricali.Ni to nije dobro.To nije zdrav odnos prema hrani.

    Vjerujte da se može doživjeti stota i imati krvne žile poput tinejdžera samo ako ste umjereni,ali ničega željni.
    Znači,davati prednost namirnicama koje smo nabrajali,za koje znamo da su dobre i da ih treba jesti u većoj količini,ali naravno da si možemo priuštiti i nešto drugo....na Novu godinu ću se baš najesti francuske salate a onda možda majonezu neću taknuti godinu dana....bez opterećenja.
    Fućkaš ribu samo s blitvom bez krumpira lešo i Montija koji je to pravilo smislio.Ova kombinacija JEST zdrava!

    Na kraju mi se čini kad vidim kako ljudi slijepo slijede naputke kojekakvih pametnjakovića koji samo zgrću velik novac(a njihovi "štićenici"vrlo brzo ionako vrate kile i traže novog gurua sa novim čarobnim pravilima dijametralno suprotnim),da je zaista najteže-biti i ostati umjeren.

  20. #20
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Da, ovaj topic se mirne duše može nazvati zdravim jer zagovara umjerenost i zdrav pristup prema hrani.
    Ja sam se na svoje oči uvjerila da ljudi (odnosno,velika većina njih)koji neko vrijeme briju na ono što smatramo isključivom zdravom prehranom kad tad puknu i natrpaju se onog što smatramo nezdravim upravo zato što su bili neumjereni-svega su se odricali.Ni to nije dobro.To nije zdrav odnos prema hrani.

    Vjerujte da se može doživjeti stota i imati krvne žile poput tinejdžera samo ako ste umjereni,ali ničega željni.
    Znači,davati prednost namirnicama koje smo nabrajali,za koje znamo da su dobre i da ih treba jesti u većoj količini,ali naravno da si možemo priuštiti i nešto drugo....na Novu godinu ću se baš najesti francuske salate a onda možda majonezu neću taknuti godinu dana....bez opterećenja.
    Fućkaš ribu samo s blitvom bez krumpira lešo i Montija koji je to pravilo smislio.Ova kombinacija JEST zdrava!

    Na kraju mi se čini kad vidim kako ljudi slijepo slijede naputke kojekakvih pametnjakovića koji samo zgrću velik novac(a njihovi "štićenici"vrlo brzo ionako vrate kile i traže novog gurua sa novim čarobnim pravilima dijametralno suprotnim),da je zaista najteže-biti i ostati umjeren.
    Potpisujem od riječi do riječi!!
    Ronin

  21. #21
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Fućkaš ribu samo s blitvom bez krumpira lešo i Montija koji je to pravilo smislio.Ova kombinacija JEST zdrava!
    Ma, fućkaš kombinaciju!
    Za tvoju informaciju, krumpir sam po sebi nema ničeg zdravog, kada bi ga jeo svežeg i skupa s korom! Ali nema ni majoneza pa je jedemo. Zašto ne? Tko voli nek izvoli.

    Ali nije to ono što sam htjela reći. Htjela sam reći da se svi slažemo da je umjerenost u hrani i piću neophodna. I da ne treba robovati odricanjima, jer isto stvara frustracije koje kad - tad dovode do prejedanja.
    Ronin, i ja se s tim slažem.

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Da, ovaj topic se mirne duše može nazvati zdravim jer zagovara umjerenost i zdrav pristup prema hrani.
    ne bih trpala u isti koš zdravu prehranu i zdrav odnos prema hrani
    zdrava prehrana podrazumijeva vrijednije namirnice, zdraviji način spremanja...
    biološki uzgojena slanina i dalje nije zdrava , fizički

    zdrav odnos prema hrani bi sporazumijevao da:
    -hrana nije utjeha
    -hrana nije zamjena
    -hrana nije opsesija
    ...........
    i nam veze s vrstom namirnica

    neumjerenost u piću i jelu jest grijeh

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zar ti nisi na kavi????
    Bože sačuvaj!
    Grubi i ja pijemo samo Divku s fruktozom .

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Pusti, MGrubi. Ovo je topic gdje se puno šeta.
    Zato 'ajmo nas dvije na kavu.

  24. #24
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Fućkaš ribu samo s blitvom bez krumpira lešo i Montija koji je to pravilo smislio.Ova kombinacija JEST zdrava!
    .
    ja nikad nisam jela krumpir s ribom, to dvoje mi je nespojivo
    blitva i srdele da
    grijeh je okus brancina ili orade kvariti krumpirom

    kombinacija jest zdrava, jer je način spremanja zdrav, jer ima proteine, povrče i ugljikohidrate

    jedna žena je patentirala tanjur s ocrtanim područjima za meso, ugljiko i zeleno (tako je smršavila)
    jel to zdrav tanjur?
    ovisi šta strpa na njegA

  25. #25
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    zar ti nisi na kavi????
    Bože sačuvaj!
    Grubi i ja pijemo samo Divku s fruktozom .

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Pusti, MGrubi. Ovo je topic gdje se puno šeta.
    Zato 'ajmo nas dvije na kavu.
    kava, kavovina ... detalji, detalji 8)
    gorko i crno

  26. #26
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mgrubi, lijepo što se brineš za nas . ali mi smo velike cure .

  27. #27
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa pričamo 8)
    a ja sam najglasinja kad nešto naučim

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Baš sam te htjela pustiti na miru, kad ono ...
    A kad ćemo tjerat mak na konac:
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    a ako sam nesretna - teško da ću odrezati tanju šnjitu kruha, ili pojesti pola pohanca, malu pizzu, i par kockica čokolade...
    Poznavajući ovo:
    zdrav odnos prema hrani bi sporazumijevao da:
    -hrana nije utjeha
    -hrana nije zamjena
    -hrana nije opsesija
    ...........
    i nam veze s vrstom namirnica
    ... onda vam ni ovo ne stoji
    Da, ovaj topic se mirne duše može nazvati zdravim jer zagovara umjerenost i zdrav pristup prema hrani.

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Baš sam te htjela pustiti na miru, kad ono ...
    A kad ćemo tjerat mak na konac:
    mare, ja zaključujem da si ti gladna - i da zavaravaš želudac time što trčiš zamnom po forumu .

    odi nešto gricni .

  30. #30
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Ajme, u šta se ovo pretvorilo :?

    Ako ne jedem po guru(j)u Montinjaku, ne jedem zdravo :?

    AdioMare, zašto se tako obraćaš meni? Patronizirajuće, mislim :? Ja sam iznijela stvari iz svog kuta, a ti onaj svoj smatraš najpametnijim i vrijednim za svakoga. Zbunj zbunj. Čemu spuštanja o šetanju? Čemu spuštanja o kavovinama?

    Mene veseli čitati tuđa mišljenja. Ali ne moram ih prihvatiti. Pa mogu ja sad tebe udavit dobrobitima platnenih pelena. Ali to ja smatram da je dobro. Pa Zoranine cure imaju osip od njih (sorry na zabražđivanju) i naravno da će im stavit jednokratne i neću je ja osuđivat zbog toga.

    Stvarno svašta. I smajlić na kraju nije bio uvredljiv nego stvarno na mjestu zašto i postoji.

    Bez veze. A vidim da nisi komentirala zonu u kojoj se jede točno ono što u montinjaku ne, a ljudi isto mršave i zdravi su. Oh, kako li je to moguće? A tvorac nije neki trlji-brlji (ne kažem da je to tvoj prehrambeni guru), nego biokemičar. Pa kako, pitam te ja?

    I nisam rekla da je zdravo utrpati veliku čokoladu i pohanac u sebe. Ali je zdravije pojesti ih ponekad i ne mučiti ostatak svijeta.

  31. #31
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Za tvoju informaciju, krumpir sam po sebi nema ničeg zdravog, kada bi ga jeo svežeg i skupa s korom!
    Jel i to napisao čika M?

    Ima jedna zgodna knjiga o velikoj gladi u Irskoj kad je cijeli narod gladovao i od propasti ih je spasio ni manje ni više nego nezdravi - KRUMPIR!

    Ovo je realnost; voće i povrće je zatrovano pesticidima, riba je puna žive, perad ima ptičju gripu, govedina kravlje ludilo, svinjetina trihinelozu i svinjsku kugu. Da ne spominjem GMO! Hrana je potpuno izgubila okus. Zato po meni ne postoji zdrava prehrana već zdrav odnos prema hrani.

  32. #32
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Thalia, ovaj vikend sam u Rijeci. Jesi za kavicu ili kavovinu? Ili laganu šetnjicu po lungomare, da potrošimo koju kaloriju?

  33. #33
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa
    Thalia, ovaj vikend sam u Rijeci. Jesi za kavicu ili kavovinu? Ili laganu šetnjicu po lungomare, da potrošimo koju kaloriju?
    vrlo rado :D

  34. #34
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ja nikad nisam jela krumpir s ribom, to dvoje mi je nespojivo
    blitva i srdele da
    grijeh je okus brancina ili orade kvariti krumpirom
    ajme, sram me priznat, ali meni je to fino

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Ako ne jedem po guru(j)u Montinjaku, ne jedem zdravo :?
    .
    ma NEEEE
    gle, zašto ne smijem reći da smatram da je integralno zdravije
    pa samo je reka toplu vodu : ne valja prženo, ne valja šečer, ne valja bijelo brašno, ne valja masno ...... topla voda

    e sad jel bio prvo Monti ili Zona, ne znam
    ali njegova prva faza (skidanje kila) jest slična Zoni
    ali druga faza je čisto zdrava prehrana
    i on je u svojoj knjizi lijepo opisao kvaliteti i važne stvari kod namirnica, sve, masnoće, vitamine... sve, samo je opisao na jednom mjestu ono o čemu se ima ćuti svugdje

    ali naslov topica nije zdrav odnos prema hrani i mršavljenje nego zdrava prehrana i mršavljenje:?
    a ako ćemo o zdravoj prehrani eeee tu ima više pravaca ali se vrte oko vrste namirnica i količini , pa opet se spominju ti i ti koji su nešto saznali a ti su kuhari, nutricionisti, biokemičari....

    zašto se ne smiju navoditi?

  36. #36
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mgrubi - daj sad zamisli mačku. i opiši mi kako ta mačka (koju si TI zamislila) izgleda....

    sigurna sam da će se razlikovati od moje zamišljene mačke...

    ovo o čemu mi razgovaramo na ovom topiku (tj. bolje rečeno - pokušavamo razgovarati) - ne uklapa se u tvoju sliku svijeta. naša slika je sasvim drukčija.

    zašto ju želiš promijeniti, ako mi to ne želimo?? :?

  37. #37
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj thalia prvotno napisa
    Ako ne jedem po guru(j)u Montinjaku, ne jedem zdravo :?
    ma NEEEE
    gle, zašto ne smijem reći da smatram da je integralno zdravije
    pa samo je reka toplu vodu : ne valja prženo, ne valja šečer, ne valja bijelo brašno, ne valja masno ...... topla voda

    ...
    zašto se ne smiju navoditi?
    Ma sigurno da ne valja, znam ja to (vjerovali ili ne )

    Nisam ja tebe napadala, ni slučajno. Nego mi je čudno da netko ne shvati da nije svakome dobro što i nekom drugom.

    Npr. moja mama zbog žuči ne smije jesti integralne namirnice, smije jesti krumpir. Ne smije isto tako jesti prženo i teško, nego lešadu. I naravno da je smršavila 9 kila. A jela je krumpir.
    Ono što hoću reći je da ne poznam nikoga tko se udebljao od cikle i mrkve. Ali od čokolade i pohanaca je.
    Isto tako, moja šogorica je jedna prezgodna mršavica. Jede sve. I slatko ponekad, ali jede malo, za večeru pojede voćku i jogurt.

    Kužiš, hoću reći da možda svima prehrana po montinjaku (volim ga tako pisati) ne odgovara. Isto tako mi je super drago da tebi odgovara, da se tako dobro osjećaš i da mršaviš. Nema boljeg osjećaja i zato ti čestitam!

    I rado ću prihvatiti neke tvoje postulate, ali ću ih prebaciti tako da meni odgovaraju tj. jesti ću paštu s tunom. Ali integralnu paštu i tunu u rasolu. I puno salate, a neću to sanjati i žvakati cvjetaču sa sirom, koju baš ne volim toliko :/

    I stvarno mi je drago da ti je ugodno i dobro s tim načinom prehrane :D

    Nadam se da ću se i ja tako uskoro osjećati *uzdah*

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ovo o čemu mi razgovaramo na ovom topiku (tj. bolje rečeno - pokušavamo razgovarati) - ne uklapa se u tvoju sliku svijeta. naša slika je sasvim drukčija.

    zašto ju želiš promijeniti, ako mi to ne želimo?? :?
    činjenice su činjenice, objektivne
    nema veze sa subjektivnošću iliti mačkama iliti slikama koječega

    a šta to vi želite?

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    a šta to vi želite?
    želimo razgovarati o onom što NAMA odgovara. na način koji nama odgovara. pa makar ne odgovarao tvojim činjenicama, i tvom poimanju objektivnosti.

    dalje više neću odgovarati na ovakve stvari (ni tebi ni drugima), jer to nije svrha ovog topika.

    no hard feelings .

  40. #40
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ovo o čemu mi razgovaramo na ovom topiku (tj. bolje rečeno - pokušavamo razgovarati) - ne uklapa se u tvoju sliku svijeta. naša slika je sasvim drukčija.

    zašto ju želiš promijeniti, ako mi to ne želimo?? :?
    činjenice su činjenice, objektivne
    nema veze sa subjektivnošću iliti mačkama iliti slikama koječega

    a šta to vi želite?
    JA se ne želim svađati zbog onoga što jedemo. to mi glupo. zato što si mi simpa pa mi glupo zbog toga, jelte...

    JA želim razgovarati o prehrani koja nekome odgovara i poslušati savjete i odabrati što mi paše.

    Eto, to JA želim.

  41. #41
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    no hard feelings .


    Nego mi je čudno da netko ne shvati da nije svakome dobro što i nekom drugom.
    ja to shvačam
    ali sam morala stati u "obranu" jer je u pitanju vrsta zdrave prehrane (a ne dijeta ) koja može stati uz bok vegetarijanstvu i makrobiotici

    možemo raspravljati kako malim koracima učiniti prehranu zdravijom,
    ako hoćete razmjenu iskustava
    inače ostaje samo šetnja

  42. #42
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    možemo raspravljati kako malim koracima učiniti prehranu zdravijom,
    ako hoćete razmjenu iskustava
    inače ostaje samo šetnja
    jep!

    A ako uspijemo otšetat jedna do druge pa do treće, završit ćemo (mršave) u dnevniku

    Enivejz, bek tu topik, skužila sam da mi paše nemasno i jako smanjene količine+voće und povrće. I šetnja, naravno.
    Bar se dobro osjećam, nadam se da će i kile otić!

  43. #43
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sestricna mi je jednom rekla da ju je silna glad ostavila kad je prestala dojiti, i da su kile same otisle. oh, oh.. ja namjeravam dojiti jos neko vrijeme, a kila mi je bome dosta. danas sam opet setala (kako blaga rijec za ono sto je ustvari ta setnja bila) pa brat bratu jedno 6 kilometara. jucer cak i malo vise. tako ja fino kad imam nesto za obaviti malog u maramu i hopa. na tramvaj nemrem jer sam s pesom. pa kolko god daleko odem, moram nekak doc do doma. to je dupli poso.
    jedino mi nije jasno, od sveg silnog hodanja, ja se jos uvijek uspusem kad idem na 3. kat bez lifta. pa kad ce vise ta kondicija?
    mala opaska. da sam na predtrudnickoj, plus mali u marami, imala bi jedno 7-8 manje nego sada.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Bravo mikka!To se zove šetnja.

    Ja moram nešto uraditi po pitanju te fizičke aktivnosti....pa sve da i idem pješice sve mi je (posao,vrtić ,dućan)udaljeno tri minute hoda. :/
    Tješim se da dolazi proljeće i lijepo vrijeme pa ću s klincima u veće šetnje-no muž mi je lijeni Dalmoš koji i po novine ide autom pa i njega moram pokrenuti.

    Da rezimiram protekli tjedan-hranili smo se prilično zdravo.Jela su se variva,rižoto od povrća,lešo meso i juhica,pileća prsa+ svakakvo povrće.

    Danas sam ponosna na sebe-naša je škola bila domaćin županijskog natjecanja iz matematike i za ručak je bilo svakakvih divota na žaru,no odabrala sam puuun tanjur povrća i lignje.Dakle,nisam gladna,a odlično se osjećam!

  45. #45
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja obožavam variva, a zgušnjavam ih s samljevenom lećom ili integralnom rižom
    jednom davnom sam pokušala trčati ... i nije lipo za vidit

    ali ples ... e kako mi fali ples
    pokušavala sam nagovoriti MM-a bar da odemo na tečaj, ali niš od toga, nije Dalmoš, Zagorec je,ali se ne da iz fotelje
    ma fali mi disko ... šarena rasvjeta i preglasna muzika

    ode ja OT
    am natrag: izbacila sam bijelo, jedem puno povrća, od voća samo naranče, meso i riba
    super mi je što me ručak ne "svali na kauč" , nego sam onako i dalje poletna pa mogu nastaviti s nekim radom
    a skužila sam da int. kruh ne paše uz paštetu, ... ma puno toga jer ima izražen okus pa ga ne mogu jesti sa svačim kao bijeli
    skužila sam da su mi neka jela puno finija bez ublaživanja okusa s bijelim kruhom
    sad sam se sjetila: škampe na žaru....

  46. #46
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Vi ste se ovdje raspisali, a ja cu krace - ne volim dijete, ali Montignaca i Zonu ne ubrajam u njih. Ja mrzim dijete tipa svaki dan jedite juhu od kupusa, ili jedan dan je samo voce, jedan dan proteini i slicno. Zona i Montignac mi spadaju u nacine prehrane, metodu, nazovimo to kako hocete, nesto cega se moze pridrzavati citav zivot. I imaju dosta dodirnih tocaka, povecan unos proteina u odnosu na zdravu piramidu prehrane, dozvoljavaju vise masti (zdravih, tipa maslinovo ulje), smanjen unos krumpira, rize, tjestenine, povecan unos voca i povrca....

    Istina je, Montignac neke namirnice proglasava nepovoljnima, ali u drugoj fazi dozvoljava velike i male iznimke u kojima se mogu naci i one. Po meni je to jednako onom da ce se neko najesti majoneze ili pohanaca ili pizze, ali rijetko. To je isto iznimka od inace zdrave prehrane.

    I vjerujem da imate otpor prema tome zato sto ima 'ime'. Da sam ja rekla, znate sto, odlucila sam na neko vrijeme izbaciti secer, bijelo brasno, krumpire, a kasnije cu ih jesti povremeno, jest cu integralno i puno voca i povrca, vjerojatno bi mi svi rekli da sam odlucila zdravo mrsaviti.

    Meni Monti ne djeluje brzo, izgubila sam tri kilograma, mozda je to bas znak da idem sporije, zdravije i trajnije? (bez obzira na moju frustraciju time )
    Evo, ja obecavam da vise necu ni zucnuti o Montignacu.
    (Sorciere, kako shvatih, frankofilka si, pa nemoguće da ti ne pase Montignac )

  47. #47
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    "Ma méthode pour mincir, c'est un anti-régime !"
    Mireille Guiliano, PDG de la section américaine des champagnes Veuve Clicquot, est un phénom

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    sorci jel mi vjeruješ da je upravo držim u ruci? :D

    Upravo sam na 72 str:Il faut des rites....

  49. #49
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    sorci jel mi vjeruješ da je upravo držim u ruci? :D

    Upravo sam na 72 str:Il faut des rites....


    kikica ti čestita na dobrom izboru . (i ja, naravno hahaha).

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nego - kako ćeš izvesti pisanje hrane???

    ja si razmišljam: ako sam preživjela svakodnevno upisivanje troškova, pa sam uspjela do neke granice i rasčlaniti ih po vrsti (hrane) - onda ću možda uspjeti i s pisanjem hrane... :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •