Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: koliko su velike kade za porod u vodi?

  1. #1
    fortress

    Početno koliko su velike kade za porod u vodi?

    Ja bi htjela roditi u vodi ali me pomalo strah vode !nije baš strašno ali katkada me uhvati paranoja ( katkad zna dok se kupam ili kad moram žmirit u vodi ). Pa me zanima koliko su te kade u kojima se rađa velike i duboke?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    kade za radjanje nisu nista dublje od obicnih, kucnih kada, mogu biti nesto sire (vece u sirinu i duljinu) ali ne previse (bar ne kod nas). recimo da u njoj ne mozes bas plivati a kad lezis oslonjena onda ti ruke mogu pocivati na rubu kade

    no, ako u ikojem trenutku poroda pomislis da ti je kada problem zbog bilokakvog straha, slobodna si da u kadu ne udjes vec nadjes drugo mjesto i polozaj u kojem ces roditi. to se odnosi na sve sto se tice poroda, ne samo na kadu. ono sto unaprijed planiras za porod mora ostati na nivou opcija. ne kao konacan plan, jer porod je prirodan proces i kao takav sklon promjenama. ovime ne mislim da nesto mora krenut krivo, dapace, nego smatram da je svaki porod jedinstven i neponovljiv i kao takvom treba pristupit. potpuno otvorenih mogucnosti. razmotri vise opcija za svaki korak koji te ceka u porodu, dobro se raspitaj i odvagni sto mislis da ce ti odgovarati. ali, budi svjesna da to tako ne moras i pri porodu osjecati - i nemoj da se dvojis oko potrebe da mijenjas misljenje...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Da li se mozes poroditi u kadi, tek ces znati kada sam porod krene. Ne smije biti nikakvih komplikacija (ni malih, ni vecih).
    velicina kade za porod je uglavnom standardna. Ja sam malo njuskala po porodilistu, da vidim kako to izgleda Sirine je kao dvije obicne kucne kade. Okrugle, ali na cose... Ja sam izgubila volju za porodom u kadi, kada sam vidjela kako to izgleda. Nekakva me zima obuzela....

  4. #4
    fortress

    Početno

    glavno da nisu duboke. još jedan plus za kaduuuuuuuuuuuuuu.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •