Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: gledaju li vaša djeca previše tv, ili igraju previše playst.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno gledaju li vaša djeca previše tv, ili igraju previše playst.

    moj Paulo obožava crtiće, skoro svakakve, a kad pogledate što je sve namjenjeno djeci na novoj tv kroz jutro ili na cartoon netv., obuzme me jeza.
    tako sam mu počela redovito kupovati kazete-crtiće namjenjene djeci. u pravom smislu, dakle bajke i priče bez nasilja , sa pjesmicama i poukom na kraju.
    naravno da mu i to reduciram, jer njemu nikad dosta tv, ali bar ne gleda one action manove i ratnice, digimone, zbog kojih je neko vrijeme bio izrazito agresivan.
    obožava :"zemlju daleke prošlosti" i imamo je u više nastavaka, to su super pričice o malim dinosaurima koji prolaze razne avanture, tri prašćića, čudovišta iz ormara...
    od nedavno voli i play station, ali ja nisam baš sigurna da li je to dobro još u njegovoj dobi?
    što vi mislite?

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    moj je mislav kao tvoj nino, pa ti za njega mogu jedino reci kako stvari stoje: ne voli pretjerano tv, ujutro dok doruckuje pogleda teletabise max 15-20 min (ili miffy ).....cesto se dorucak potrefi sa teletabisima na satelitskoj ( na kiki i mislav ih zove njemacki teletabisi)....
    to je sve sto se tice tv....cini mi se zasad da mu je dovoljno

  3. #3

    Početno

    Ne, ne gledaju previse. Vise se vole igrati.
    A jedini tv program uz koji se usudim ostaviti ih same je Disney Chanel. Cartoon network i Fox su mi strava i uzas sa svim onim action likovima.
    Ali opet, s druge strane, moje obje cure gledaju Harry Pottera, sto i nije bas za njihove godine. A meni drazi i Potter nego Pippi, ona mi je otvoreni poziv na radenje gluposti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Nino je baš kao i Mislav, voli teletabise, ili na KIKA, ili na kezeti, ali i to ga štufa nakon 20 min., onda "plati daljinski" ako mu je nadohvat ili nečiji mobitel.
    uglavnom nemogu se pohvalit da je neko zaigrano dijete, jer je uvik u nekoj štetici, bez obzira koliko se ja igrala sa njim
    paulo je drugi đir od rođenja, obožava se igrati i sam, gledati crtiće...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Adrian voli Šegrta Hlapića, Pat&Mata i Tom&Jerry (oba su mi ), nesto Disneya ne bas puno. Ne bi rekla da puno gleda TV, nekad navecer vikednom ujutro na sloveniji Ringe raja.
    Na compu je nesto vise ali se igra stvari koje mislim da su mu edukativne, najvise sa slovima, onda Tonku kroz koju se naucio strpljenju i svemu oko gradevisnkih radova, nekad Boba i to je vise manje to.


    Igrati se voli sa legicima, auticima i najvise od svega zamisljanja

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    Lokija TV baš ne zanima, u smislu da sjedne pred njega i gleda.
    TV sam pali, i voli da je upaljen, kao neka zvučna pozadina, jer najviše voli gledati i slušati glazbene spotove (posebno Glazbenu TV).
    Crtiće stvarno rijetko kad gleda, ponekad Tv igru Hugo.
    I naravno, obavezno obavještava tatu: "Počele se ti Zvjezdane staze!", a mamu: "Sad će biti Dnevnik!"

    Playstation ga još uopće ne zanima.

    Na kompu voli biti i više nego što bi mi htjeli. Malo piše slova, malo crta u Paintu, voli Sunčicu (meni je isto super). I naravno, najviše voli sjediti na nekom od nas, posebno na tati, pa zajedno igrati neku igricu (tata hoda, Loki puca ). Ponekad mi se čini se previše uživljava u te igre i da to nije baš dobro. Nekad nas stvarno zna zagnjaviti s "Daj se nešto igraj!".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    Alamama, kakva je to igra Tonka i gdje se može nabaviti?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Tonka ima 5 dijelova, jedan je izgadnja ceste kroz pustinju, drugi, igradnja nebodera, treci, ciscenja ceste zatrpane snijegom, cetvrti trazenje nafte i peti sklapanje teske mehanizacije.

    Mi smo je dobili na poklon ne nam gdje je ima


    Meni je super sto mora dosta precisno raditi sa misem a on je znao biti jako nestrpljiv i siziti kad ne moze a sad jako mirno i polako igra i ne ljuti se ako ne uspije iz prve

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala!
    Zvuči zanimljivo.
    Još samo jedno pitanjce. Da li je to domaći softver?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    meni je neuropedijatrica jednom rekla da i play station i te igrice na kompjuteru mogu bit i jako korisne pogotovo ako dijete ima problema sa koncentracijom i finom motorikom, naravno da igre moraju bit prilagođene uzrastu i da dijete nije po cili dan na kompjuteru.

  11. #11
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    crtice bi mogao gledati cijeli dan, ali zato ima mamu koja se s tim ne slaze. preko tjedna pogleda navecer 15-30 min, i to zimi. vikendom gleda prije podne djecji program.

    PS nemamo iako nas tata jedva ceka da ga kupi sinu (mos mislit)

    na compu se igra, i ponekad bi igrao svaki dan, pa mjesec dana nista. najdraza mu je igrica (ustvari ima ih puno) Pat-Pat, i jungla koju smo dobili od ivara.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Paulina slazem se. Mislim da je samo do odabira igrica i vremena provedenog u drugim aktivnostima pogotovo fizickim i onda je super kombinacija


    Strana igrica je Muti idem probat nac na netu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •