Stranica 2 od 15 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 703

Tema: Korisnici homeopatije-postrojte se!

  1. #51
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    mony, imaš ju?

    nešto sam načula da nema nigdje za kupiti? jel znaš možda gdje ima?
    al nisam 100% sigurna je li to ta ili neka druga pa sam pobrkala :/

    Imam ju.
    Kopiju.
    Hoces ju
    hoću

  2. #52
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi na homeopatiji od 2001 godine, prelazili malo-pomalo,a sve je pocelo na inicijativu nase pedijatrice (dobro poznata dr. R. sa Knezije) nakon sto je Vedran dobio nekoliko uzastopnih upala koje smo lijecili antibioticima i ona nam je predlozila da pokusamo nesto novo.

    Nedugo zatim MZ pokusava lijeciti kod dr. S.G. dugogodisnju alergiju homeopatijom, rezultati su bili tako-tako.
    Od 2002. idem i ja kod dr. S.G., prvo na lijecenje psihosomatike (probava) i tu su postignuti solidni rezultati, dijelom homeoptijom, dijelom Autogenim treningom. Od tada lijecim i neke druge stvari (sinusi), no sa promjenjivim uspjehom (bas sad vucem te sinuse vec tjednima i nikako da ih "utucem" homeopatijom).

    Zrinka je od rodjenja na homeopatiji.

    Nitko od nas (ni MZ ni ja, a isti stav imamo sa klincima) nije "fundamentalist" tako da kad zagusti bez puno premisljanja uzmemo i antibiotik (to se rijetko desava). Situaciju olaksava to sto su nam pedijatrica i djecja homeopatica jedna te ista osoba, moja dr. opce prakse je isto osoba sirokih nazora tako da ju ja cak povremeno izvjestavam sto uzimam od homeopatije i kakvi su rezultati, a pogotovo navija za upotrebu AT-a, dok MZ-ina dr. mislim da ni ne zna za njenu upotrebu homeopatskih lijekova.

    Lijekove najcesce uzimamo na preporuku lijecnika, no ponekad i sami. MZ je prije par tjedana prisustvovala vieknd tecaju, a imamo i doma 2-3 knjigice na tu temu kao ispomoc.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Upadam padobranski ali bi me zanimalo da li bi mogle preporučiti lječnike homeopate i gdje tj. u kojim gradovima rade.

    To me jako zanima a niti jedan naš lječnik( mislim pedijatar ili lječnik opće prakse) koliko znamo se ne bavi homeopatijom

  4. #54
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nasi su dr. Regan (pedijatrica, ali i homeopat - moras napomenuti ako zelis homeopatijom lijeciti dijete, jer ona pretezno ipak lijeci klasicnim metodama), Bicaniceva ul. na Kneziji, za nas velike je dr. Grcic, Baruna Trenka, no ona ne radi preko socijalnog odnosno lijeci samo homeopatski.

    Moja dr. opce prakse je dr. Kuk u firmi Ericsson, Krapinska ul, no ona ne lijeci homeopatijom, vec povremeno (privatno) nesto radi sa akupunkturom i slicnim metodama i otvorena je raznim metodama lijecenja.

    Sve su u Zagrebu, da ne zaboravim.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Je li netko u zadnje vrijeme bio kod Romane Đekić? Pokušavam ju dobiti na mobitel koji imam, ali se ne javlja.
    Kome vodite djecu, osim dr.Regan? (Ja imam preporuku za R.Đekić i Centar zdravog življenja, za Ukrajinku Olgu) Htjela bih odvesti Tina na konstitucijski pregled (valjda se to tako zove, nemam nikakva iskustva s homeopatijom, ali bih htjela pokušati)

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    tatek, sta si uzimao za sinuse. MM ima problema sa sinusima i nekako po opisu boelsti (imamo isto par knjiga, izmedju ostalog ovu novu u izdanju planetopije) nam se cini da najbolje odgovara pullsatila. rezultati su promjenjivi, pa me bas zanima koju remediju si ti koristio.

  7. #57
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam dobila preporuku da marka odvedem Natalii Zebec. ima li netko iskustva s njom??

  8. #58
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Je li netko u zadnje vrijeme bio kod Romane Đekić? Pokušavam ju dobiti na mobitel koji imam, ali se ne javlja.
    ako te zanima ja se redovito cujem s njom. imam broj mob i kucni ako hoces na pm.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    ako te zanima ja se redovito cujem s njom. imam broj mob i kucni ako hoces na pm
    Hvala, u međuvremenu sam ju uspjela dobiti, pa smo obavili i konstitucijski pregled. Doduše Tin je šmrkav već 2 tjedna, ali nije dobio upalu uha kao svaki puta do sada, pa se nadam da je to ipak znak da lijek djeluje.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno

    Za homeopatiju sam cula u trudnoci, a privuklo me to sto pripravci nemaju nezeljene efekte.
    Koristila sam Arnigel za sve sto bi me zabolelo (imam ceste glavobolje).
    Stefanu sam davala gotove pripravke za tegobe vezane za nicanje zubica i bila sam zadovoljna sa njima, medjutim onima protiv curenja nosica i za jacanje imuniteta (takodje gotovi pripravci) nisam nesto narocito odusevljena-zapravo nisu dali skoro nikakav efekat .
    Celu proslu godinu mucili smo muke sa upalama grla i srednjeg uha (preslo u hronicnu) uzdali se u klasicnu medicinu antibiotike, vitamine, oralne vakcine ali poboljsanja nije bilo.
    U desetom m. prosle godine ispisemo ga iz vrtica zbog problema sa srednjim uhom i odlucimo ga drzati kuci daleko od "infektivnog odelenja" kako sam od milja pocela zvati vrtic. Evo, hvala Bogu od tad ni nosic mu nije procureo ali smo pre mesec dana bili na sistematskom kod ped. pogledao mu usi i kaze da nije zadovoljan izgledom bubljica
    Ne treba da vam pricam koliko sam bila nesretna.. dete nije dobro a nikakve simptome nema :?
    Sada smo odlucili probati sa homeopatijom imamo zakazan konstitucijski za 13/06 pa cemo videti sta dalje.
    Posto nam je ovo prvi konstitucijski u zivotu imate li neke savete tj. kako da se pripremimo za njega

  11. #61
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    i moj Jan je od jucer na homeopatiji. odnijela sam ga na pegled, pa je dobio svoje prve granulice. vidjeti cemo da li sljaka. cini mi se da mu je vec bolje.

  12. #62
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi smo kod reganice i vrlo zadovoljni kad ima vremena, a kad je gužva- onda je gužva. Zato bih probala kod nekog tko je češće dostupan na konstitucijski s Dianom zbog čestih prehlada i neurodermitisa. A ja bih probala pomoć homeopatije za mršavljenje - zaglavila sam na 85

  13. #63
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    i mi smo tu, svega nekoliko mjeseci

    krenuli nakon uzastopnih bronhitisa i upala uha.
    B je kasljao mjesecima i nakon konstitucijskog, kasalj jako lijepo njime smirujemo.
    MM takodjer ide kod homeopatice.

    vrlo smo brzo usli u stos.

  14. #64
    tata_moze

    Početno

    Homeopatija... Zvuci ko malo jaci tecaj proveden listajuci nakolicinu alternativnih knjiga. Znam mnostvo ljudi koji su krenuli sa spikom kak je to mraaak, super, bas smo cool i sl. (svi pricaju na nos i pritom zapjevaju na svaku rijec). A onda kad procuri zeleno iz nosa i krene temperatura, panicno trce "regularnim" metodama. U praksi se ne lijece dovoljno detaljno tim istim metodama, vec sve zavrsi na antibioticima sirokog spektra i slicno, sto na kraju rezultira polovicnim rezultatima i ponovnom vracanju upala i tegoba. Naravno da su djeca precesto po vrticima izlozena virusima i bakterijama, slijed je potom logican... Sto se tice "emocionalnog pristupa" u homeopatiji, to mi zvuci jos zadrtije... Nek me neko razuvjeri. Siguran sam da se djeca isti tako emocionalono osjecaju kad im uleti meningokok u nos i tamo se nastani pa radi svasta, a ubit se neda nego iskljucivo kad se aktivira i to ciljanim antibiotikom koji nit nema komercijalni naziv (barem kolko ja znam).
    Tako da na temu "A sto kaze priroda", kazem da nem je priroda podarila i lose stvari s kojima nije za eksperimentirati. Zna bit kobno...

  15. #65
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tata_moze prvotno napisa
    Homeopatija... Zvuci ko malo jaci tecaj proveden listajuci nakolicinu alternativnih knjiga. Znam mnostvo ljudi koji su krenuli sa spikom kak je to mraaak, super, bas smo cool i sl. (svi pricaju na nos i pritom zapjevaju na svaku rijec). A onda kad procuri zeleno iz nosa i krene temperatura, panicno trce "regularnim" metodama. U praksi se ne lijece dovoljno detaljno tim istim metodama, vec sve zavrsi na antibioticima sirokog spektra i slicno, sto na kraju rezultira polovicnim rezultatima i ponovnom vracanju upala i tegoba. Naravno da su djeca precesto po vrticima izlozena virusima i bakterijama, slijed je potom logican... Sto se tice "emocionalnog pristupa" u homeopatiji, to mi zvuci jos zadrtije... Nek me neko razuvjeri. Siguran sam da se djeca isti tako emocionalono osjecaju kad im uleti meningokok u nos i tamo se nastani pa radi svasta, a ubit se neda nego iskljucivo kad se aktivira i to ciljanim antibiotikom koji nit nema komercijalni naziv (barem kolko ja znam).
    Tako da na temu "A sto kaze priroda", kazem da nem je priroda podarila i lose stvari s kojima nije za eksperimentirati. Zna bit kobno...
    Tesko je suditi necemu sto se ne poznaje ili sto se poznaje samo povrsno.
    Ni ja nisam imao nekakav poseban stav (ni pozitivan ni negativan) prema homeopatiji dok se nisam upoznao sa njom preko kompetentnih i strucnih ljudi koji se razumiju u nju.
    (da nisam sreo njih vjerojatno bih i ja bio skeptican, iako vjerojatno s ne tako negativnim predznakom kao ti ... valjda zato sto obicno nisam a priori protiv necega dok to nesto ne upoznam)

    Kao i svi drugi lijekoci i sve druge metode ni homeopatija ne daje 100% rezultate odmah i sad, ali meni/nama je dovoljno vec to sto barem 80% manjih i 50% vecih lijecimo homeopatijom umjesto antibioticima ili pak drugim lijekovima bogatim nuspojavama.

  16. #66
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    tatek, sta si uzimao za sinuse. MM ima problema sa sinusima i nekako po opisu boelsti (imamo isto par knjiga, izmedju ostalog ovu novu u izdanju planetopije) nam se cini da najbolje odgovara pullsatila. rezultati su promjenjivi, pa me bas zanima koju remediju si ti koristio.
    nevena, izvini sto kasnim s odgovorom, nisma dugo pratio ovu temu.

    Mi svi u familiji imamo ceste probleme sa sinusima, a svakome od nas koristi drugi pripravak.

    Vedran - thuja uvijek brzo rjesava sve probleme. :D
    Zrinka - arsenicum pomaze, ali ne bas uvijek
    MZ - Kalij bikromat, dobar kad se cesto uzima
    ja - iskusavao sve to, ali nista nije bilo efikasno kad se stvari zakompliciraju (kod mene cesto), zasad najbolja miristica sebifera comp.

  17. #67
    tata_moze

    Početno

    thuja uvijek brzo rjesava sve probleme.
    arsenicum pomaze, ali ne bas uvijek.
    kalij bikromat, dobar kad se cesto uzima.
    zasad najbolja miristica sebifera comp.
    ???

    Mislim...nema jedino rime, ali...
    ovo mi zvuci ko reklama za neki proizvod, poput materijalnog oblika istog onog sto nude Jehovini svjedoci (popularni naziv - subotari) kad zakucaju na vrata nasih uvjerenja. Ne kuzim... kak je uopce doslo do toga. Pa ta alternativa fakat cini svasta.[/quote]

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa, dobro nam došao.
    Ne razumijem čemu toliko sumnjičavosti kad se govori o nečemu čije ti principe uopće nisi upoznao?
    Čemu tolika ironija na komentare drugih ljudi koje si tek upoznao(to zaključujem po tome što ti je ovo tek treći post na ovom forumu)?
    U svakom slučaju rado bih čuli/čitali tvoje sumnje i pitanja bez zločestih komentara.

  19. #69
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tata_moze prvotno napisa
    thuja uvijek brzo rjesava sve probleme.
    arsenicum pomaze, ali ne bas uvijek.
    kalij bikromat, dobar kad se cesto uzima.
    zasad najbolja miristica sebifera comp.
    ???

    Mislim...nema jedino rime, ali...
    ovo mi zvuci ko reklama za neki proizvod, poput materijalnog oblika istog onog sto nude Jehovini svjedoci (popularni naziv - subotari) kad zakucaju na vrata nasih uvjerenja. Ne kuzim... kak je uopce doslo do toga. Pa ta alternativa fakat cini svasta.
    [/quote]
    Ovo gore napisano su moja/nasa osobna iskustva. U skladu sa homeopatskim nacelima jedan preparat moze, ali i ne mora imati isto djelovanje kod drugih ljudi, tako da je ovo informacija drugima koje ova tema zanima, mozda im moze pomoci.

    Ukoliko te zanima nesto vise o homeopatiji, slobodno pitaj, komentiraj itd, dobro nam dosao ... no ako imas cvrst stav da je homeopatija laz onda ne vidim drugi razlog tvom ucescu na ovoj temi osim da se zelis malo posvadjati s nekim ...

    ... no ja ne zelim ucestvovati u tome.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Pitanje za one koji se bolje kuže u tematiku. Mi, tj.Tin smo tek početnici u homeopatiji. Prvo je dobio kao konstitucijski likel pullsatilu. Homeopatica je na kontroli rekla da joj se čini da mu to pomaže kod njegovih problema s upalama uha ali da ipak izgleda nije konstitucijski. Pa mu je dala sulphur da probam s tim. E sad ne znam je li koincidencija ili je stvarno povezano ali on je otprilike od tada postao jako razdražljiv, ćudljiv, kad mu nešto nije pravo vrišti iz petnih žila, jako loše spava, sestru gura, reži na nju isl., mene maltretira s nošenjem i dojenjem do granica psihičke i fizičke podnošljivosti... Može li zakva promjena u ponašanju biti posljedica krivog lijeka ili je to jednostavno "faza", što mislite?

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da li je ovo napisana reakcija nakon pullsatile ili nakon sulpura?
    Koliko često i u kojoj potenciji dijete uzima remediju?
    Koliko nakon uzimanja lijeka ima takvo ponašanje i da li je takvo ponašanje konstantno?
    Koliko dugo ,tj.koliko doza je dobio pullsatile i da li je tada imao upalu uha ili ne?

    Moguće je da lijek dobro djeluje na fizičkoj razini i što se tiče bolesti da napravi čuda ,ali da ne radi na drugim razinama.Uglavnom,onda to ne bi bio konstitucijski lijek,ali svakako ima svoju svrhu(ako dobro djeluje na upalu uha).

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Već neko vrijeme bih željela otići homeopatu na pregled,pa vas molim da mi preporučite nekoga iz Zagreba.

    Imam velikih problema sa sinusima.
    Obavila preglede kod više doktora i ništa ne pomaže...sve se na kraju svede na hrpu antibiotika,kapi i sl..........sluznica mi je koma....suha,suha

    Više stvarno ne znam što bi i svaki dan muku mučim,pliz ako znate neke adrese javite mi.

    Hvala!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Da li je ovo napisana reakcija nakon pullsatile ili nakon sulpura?
    Koliko često i u kojoj potenciji dijete uzima remediju?
    Koliko nakon uzimanja lijeka ima takvo ponašanje i da li je takvo ponašanje konstantno?
    Koliko dugo ,tj.koliko doza je dobio pullsatile i da li je tada imao upalu uha ili ne?

    Moguće je da lijek dobro djeluje na fizičkoj razini i što se tiče bolesti da napravi čuda ,ali da ne radi na drugim razinama.Uglavnom,onda to ne bi bio konstitucijski lijek,ali svakako ima svoju svrhu(ako dobro djeluje na upalu uha).
    Ova je reakcija nakon sulphura. Uzeo ga je prema uputi samo u tri navrata (navečer, te ujutro-navečer slijedeći dan), ne znam koja je potencija. Ponašanje se takvo počelo javljati čini mi se slijedeći dan.
    Pullsatilu 200 je dobio (nekih mjesec dana prije sulphura), kao konstitucijski, prema istom principu kao i sulphur (ujutro-navečer-ujutro)-tada nije bio bolestan. No tjedan dana nakon toga smo se svi u kući razbolili, pa smo njemu ponovili pullsatilu 200-4 doze, a onda sutradan (pošto mu nije bilo bolje) i pullsatillu 1M-4 doze. Viroza je kod njega prošla samo sa curenjem nosa (mi ostali smo bili u puno gorem stanju) i to je bio prvi put da se izvukao iz infekta bez upale uha.

  24. #74
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Lenni prvotno napisa
    Već neko vrijeme bih željela otići homeopatu na pregled,pa vas molim da mi preporučite nekoga iz Zagreba.

    Imam velikih problema sa sinusima.
    Obavila preglede kod više doktora i ništa ne pomaže...sve se na kraju svede na hrpu antibiotika,kapi i sl..........sluznica mi je koma....suha,suha

    Više stvarno ne znam što bi i svaki dan muku mučim,pliz ako znate neke adrese javite mi.

    Hvala!
    Nasa dr. homeoaptije je dr. Seniaj Grcic, 49 22 471. NA godisnji ide 20.07. pa pozuri.

    Inace, za suhu sluznicu ti jako pomaze inhaliranje fizioloske otopine (ja to cesto radim just like that, bez neke posebne bolesti), a druga stvar koju nekad upotrijebim je Nisita mast. Po sastavu je to slicno kao akvamaris, sadrzi sastojke fizioloske otopine,a li se dugo zadrzava u nosu i fino natapa sluznicu (koristim recimo kad imam cesta krvarenja iz nosa, dobro pomaze), to stavim u nos pred spavanje pa da se sluznica safta tokom noci.
    Inace, kalsicne kapi tipa operil i sl lose djeluju na sluznicu nosa i treba ih upotrebljavati samo kad je najnuznije.

  25. #75
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Da li je ovo napisana reakcija nakon pullsatile ili nakon sulpura?
    Koliko često i u kojoj potenciji dijete uzima remediju?
    Koliko nakon uzimanja lijeka ima takvo ponašanje i da li je takvo ponašanje konstantno?
    Koliko dugo ,tj.koliko doza je dobio pullsatile i da li je tada imao upalu uha ili ne?

    Moguće je da lijek dobro djeluje na fizičkoj razini i što se tiče bolesti da napravi čuda ,ali da ne radi na drugim razinama.Uglavnom,onda to ne bi bio konstitucijski lijek,ali svakako ima svoju svrhu(ako dobro djeluje na upalu uha).
    Ova je reakcija nakon sulphura. Uzeo ga je prema uputi samo u tri navrata (navečer, te ujutro-navečer slijedeći dan), ne znam koja je potencija. Ponašanje se takvo počelo javljati čini mi se slijedeći dan.
    Pullsatilu 200 je dobio (nekih mjesec dana prije sulphura), kao konstitucijski, prema istom principu kao i sulphur (ujutro-navečer-ujutro)-tada nije bio bolestan. No tjedan dana nakon toga smo se svi u kući razbolili, pa smo njemu ponovili pullsatilu 200-4 doze, a onda sutradan (pošto mu nije bilo bolje) i pullsatillu 1M-4 doze. Viroza je kod njega prošla samo sa curenjem nosa (mi ostali smo bili u puno gorem stanju) i to je bio prvi put da se izvukao iz infekta bez upale uha.
    Ja nisam homeopatski lijecnik, ali se time mi lijecimo vec nekoliko godina i moram reci da jos nikad nismo uzimali lijekove u potenciji 1M, a 200 vrlo vrlo rijetko i to nikad za dijete ... strucnjaci, da li je to OK ako se ne radi o nekoj jakoj akutnoj bolestini?

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    mamanatali,da li to pogoršanje u ponašanju još traje ili je prestalo?Ponekad se može dogoditi da se nakon uzimanja lijeka dogodi privremeno pogoršanje nakon čega bi trebalo nastupiti poboljšanje (u odnosu na stanje prije lijeka)?Koliko sam shvatila vi lijek uzimate jednom u mjesec dana (osim ono kad je bio bolestan,a to se ne računa jer je posebna situacija).Dobro da je razmak između uzimanja mjesec dana pa se može bolje promatrati promjene.Dakle da li je mjesec dana nakon uzimanja nastupilo poboljšanje za razliku od vremena prije uzimanja lijeka?
    Što se tiče uzimanja pullsatile i potencija u akutnoj bolesti ,ako je lijek dobro odabran trebao bi raditi u bilo kojoj potenciji.Znači nije bitno koja je potencija,razlika je samo u tome da ako je manja potencija treba češće ponavljati doze.Nakon uzimanja homeopatskog lijeka uvijek prvo gledati opće stanje i raspoloženje,da li je pacijent više spava i takve stvari,a tek onda iscjedak iz nosa i dr.
    Zapravo je kod prehlade jako dobro ako se nakon uzimanja lijeka opće stanje popravi ,a iscjedak iz nosa privremeno pojaća,to znaći da se organizam" čisti".
    Tatek ,što se tiče potecija,svakako se ne preporuča uzimati visoke potencije ako nismo jako sigurni da je lijek dobro odabran.Ali koliko sam shvatila tako je preporučio homeopat ,pa je to ok.
    Visoke potencije nisu preporučljive za starije i jako bolesne(iscrpljene)starije ljude,djeca imaju jaku energiju i puno ju troše pa visoke potencije njima ne stvaraju problem.
    Ali ,napominjem visoke potencije samo ako smo jako sigurni da je to lijek koji nam po svim simptomima odgovara(npr.isprobali smo nižu potenciju koja radi ,ali kratko).I naravno nakon najmanje naznake poboljšanja treba stati sa uzimanjem i čekati.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    tatek ........HVALA!!!!!!!!!!!!!!

  28. #78
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ja bih jos nesto rekao vezano uz popratne pojave - nasa dr. je postavila Zrinki kao konstitucijski preparat bas pulsatillu. Jednom kad je imala zacepljen nos i kasljala je dali smo joj pulsatillu (C30) i nekoliko sati kasnije je imala jaki napadaj kaslja netipican za nju i taj i slijedeca dva dana je bila iznimno nervozna (pulsatillu smo joj odmah prestali davati).

    Slicna situacija se ponovila 2 mjeseca kasnije, opet slicna dijagnoza, opet pulsatilla i opet jaki napadaj kaslja i nemirnost neko vrijeme nakon toga.

    Dr. je poslije promijenila misljenje i kao konstitucijski preparat dala arsenicum, kod slijedeceg uzimanja arsenicuma je opet bila vrlo nemirna, lose spavala, bial razdrazljiva ...

    Da li je netko imao takva iskustva sa homeopatijskim preparatima? Ni MZ ni ja niti Vedran nismo imali nista slicno, ni sa konstitucijskim niti sa nekim drugim preparatom, no Zrinka ocito reagira drugacije ...

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Imala sam sličnih iskustava sa svojimsinom i konstitucijskim lijekom koji to zapravo nije bio.Moguće je da se javi slika lijeka bez poboljšanja.
    Čini mi se da su neke osobe senziblnije pa reagiraju.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    i mi smo tu, otprilike 3 godine.
    Svi imamo konstitucijske remedije, ali kombiniramo po potrebi i ostale. To već znam i sama odrediti.
    Djeca mi još nisu popila nikakav "klasični" lijek, nadam se niti neće.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    mamanatali,da li to pogoršanje u ponašanju još traje ili je prestalo?Ponekad se može dogoditi da se nakon uzimanja lijeka dogodi privremeno pogoršanje nakon čega bi trebalo nastupiti poboljšanje (u odnosu na stanje prije lijeka)?Koliko sam shvatila vi lijek uzimate jednom u mjesec dana (osim ono kad je bio bolestan,a to se ne računa jer je posebna situacija).Dobro da je razmak između uzimanja mjesec dana pa se može bolje promatrati promjene.Dakle da li je mjesec dana nakon uzimanja nastupilo poboljšanje za razliku od vremena prije uzimanja lijeka?
    Ovakvo promijenjeno ponašanje traje još uvijek (sulphur je uzeo prije točno 2 tjedna).
    Ne uzimamo mi lijek jednom u mjesec dana već smo prvo dobili pullsatilu kao konstitucijski, ali je homeopatica na kontroli zaključila da on ipak izgleda nije djelovao konstitucijski (čini mi se zbog toga što se Tinu nije popravilo spavanje, niti neke druge "navike" odnosno ponašanja), pa je dala sulphur da probamo s njim. Nakon pullsatile je bio isti kao i prije nje. Sad nakon sulphura je promijenio ponašanje: Miju gura, viče "Maki se!" ako slučajno takne neku igračku koju bi htio on, ili ako se približi meni (ne smijem ju ni pomaziti da on to vidi). Ako nešto nije onako kako je on zamislio (npr.on želi čokoladu, a treba ručati; moramo ići autom nekuda, a on želi hodati; hoće da ga držim, a ja u tom trenutku pečem meso isl.) onda urla ko da mu deremo kožu s leđa. Budi se zilion puta noću i nasisava se (nikada nije dobro spavao, ali ovo sad je već :shock: ). Kad se probudi ujutro ili nakon dnevnog spavanja čangrizav je i NIŠTA što pokušam napraviti ne bi li ga prenula iz tog raspoloženja ne pali. Primijetila sam da je u svim tim situacijama vrlo isfrustriran, pa prvo počne petljati prstima (to je u zadnje vrijeme postala vrlo karakteristična gesta), zatim urla, a zadnja faza je sisanje, tj. samo dudanje za utjehu. I onda kreće dalje kao da ništa nije bilo. Do slijedećeg ispada! U subotu se nisam usudila disati kraj njega da ne bi izazvala TO.
    Možda je to samo razvojna faza, ali zaista se poklopila s novom remedijom :?

  32. #82
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Možda je to samo razvojna faza, ali zaista se poklopila s novom remedijom :?
    Neka od faza sigurno je, a ovo je izgleda bio okidac.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mozete vidjeti da je moja lokacija SB.
    Zna li netko za homeopata u mom gradu. Ja nisam uspjela naci nikoga, a ne usudim se bas sama poceti eksperimentirati s homeopatijom.
    Inace imam veliku zelju manje tegobe lijeciti bez antibiotika, pogotovo za svoju curicu jer ja sam odrasla na amoxilu (svake godine po dvije, tri ture).

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nađa ima AD i za sutra smo naručeni kod homeopate. On je i doktor klasične medicine, ali se ne bavi time. Ne poznajem skoro nikog ko se leči homeopatijom i do ovog doktora smo došli preko neke preporuke pa me zanima: kako izgleda pregled za bebe? Jel treba MM i ja da se naoružamo informacijama, šta je bitno da se kaže i pita? Sve sugestije su dobrodošle

  35. #85
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Nađa ima AD i za sutra smo naručeni kod homeopate. On je i doktor klasične medicine, ali se ne bavi time. Ne poznajem skoro nikog ko se leči homeopatijom i do ovog doktora smo došli preko neke preporuke pa me zanima: kako izgleda pregled za bebe? Jel treba MM i ja da se naoružamo informacijama, šta je bitno da se kaže i pita? Sve sugestije su dobrodošle
    Pitat ce vas sigurno opcenite stvari koje vi tako i tako znate: kako i koliko spava, kad je aktivnija, ujutro ili uvecer, jede li ovako ili onako itd itd itd, dakle nista sto ne bi i ovako znali.

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Evo,konačno,"Udruga korisnika homeopatije"ima svoje stranice.
    Još su malo puste,ali popuniti će se .
    Posjetite www.ukoh.hr

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    E ovako, bili smo kod homeopate i moram da podelim iskustvo sa vama pošto mi je sve jako čudno pa bih volela da mi kažete da li je to uobičajena praksa. Prvo naš homeopata je i doktor klasične medicine, i na spisku je registra homeopata Srbije. Ali sve me je zbunilo jer ni pregled ni razgovor nisu bili kako smo očekivali.
    Otišli smo zbog bebinog atopijskog dermatitisa, beba ima 6 meseci. Pregledao je MMa sa nekim šipkicama koje se uzmu u ruku, pa se njemu na računaru nešto očitava (pametni ljudi verovatno znaju kako se to zove a ja znam samo da prepričam kako izgleda ). Mislila sam da će i mene pregledati, ali nije. Pitao nas je dosta stvari o bebi, navikama, porođaju i trudnoći, osipima i dijagnozi dermatologa. Sve je zapisivao, čak i slogove koje beba izgovara (pitao nas da mu opišemo detaljno pa smo nabrajali ma, ba, mu, bu...) Uglavnom... posle dugotrajnog razgovora zaključak je sledeći: pao imunitet (vakcinacija), izbila reakcija, alergiju ne suzbijati i ničim ne mazati to jer je to nešto što mora da izbije i ako ne izbije po koži, oboleće neki drugi organ. U razgovoru je akcenat stavio na majčin tj. moj stres tokom trudnoće (komplikacije, mirovanje) i stresnog porođaja (vakuum) kao i moj stres što veći deo dana provodim sama sa Nađom koja je na rukama stalno, jako malo spava po danu, čak nije preterani ljubitelj ni nošenja u marami Puno je pričao o tome kako ja treba da se opuštam i malo odvojim od bebe (sat-dva dnevno).
    Dao nam je i dve vrste kuglica, za jutro i veče i rekao da možemo da joj dajemo svaki dan, a i ne moramo, da pratimo reakciju.
    I najčudnije od svega bilo je priče o Bogu, "čakrama", "sedmoj kući"..... Iskreno niti sam pažljivo slušala, niti upamtila jer sam bila zbunjena, ne znam ništa o tome a i MM i ja smo ateisti.
    Zaključak: cela priča mi stoji osim ovog zadnjeg, ali nam ipak ništa konkretno nije rekao, nije sam postavio nikakvu dijagnozu.
    Posavetovao nas je da ako ikako možemo odložimo vakcinu protiv hep B koja nam je na redu uskoro (to smo i sami nameravali).
    Šta da mislim o svemu? Kako se vama čini? Jel to uobičajena praksa?
    MMova i moja reakcija je slična, zbunjeni, ali slažemo se sa većinom onoga što je rekao, osim što smo očekivali još nešto, konkretnije...

  38. #88
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    vissnja, sve je OK.
    Kao prvo, mislim da je dobro da homeopat ima i znanje iz klasicne medicine (oni koji nas lijece imaju), Drugo, mislim da su pitanja bila uobicajena za homeopatski pregled, a i "terapija", rijetko kad dobijes na hom. pregledu tocnu dijagnozu kao kod klasicnog lijecnika.
    Sto se tice cakri i ostaloga, ja sam isto ateist, no dozvoljavam da postoje neke "vise" stvari koje (jos) ne razumijem,a cinjenica je da sve iole alternativnije grane medicine, meditacije i ostaloga, od autogenog treninga, preko homeopatije i NLP-a, pa do jos alternativnijih usmjerenja, pricaju o istome na razlicite nacine i vjerujem da iam nesto u tome.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    tatek
    Trebalo mi je još nečije mišljenje da je sve OK. Kako vreme odmiče tako mi sve to polako seda, ja sam jedan komplikant kod koga sve treba da se "kuva" danima u glavi da bi došlo na svoje mesto.

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Mozete vidjeti da je moja lokacija SB.
    Zna li netko za homeopata u mom gradu. Ja nisam uspjela naci nikoga, a ne usudim se bas sama poceti eksperimentirati s homeopatijom.
    Inace imam veliku zelju manje tegobe lijeciti bez antibiotika, pogotovo za svoju curicu jer ja sam odrasla na amoxilu (svake godine po dvije, tri ture).
    Koliko znam u SB nema nikoga. Zapravo u istocnoj Slavoniji uopce nema homeopata. Prvi ti je u Zagrebu ili Karlovcu (kolko ja znam).

  41. #91
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    vissnja, sve je OK.
    Kao prvo, mislim da je dobro da homeopat ima i znanje iz klasicne medicine (oni koji nas lijece imaju).

    Zanimljivo, kako svi volimo razlicite stvari. Ja sam izabrala homeopaticu koja nema medicinsko obrazovanje.

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    vissnja, sve je OK.
    Kao prvo, mislim da je dobro da homeopat ima i znanje iz klasicne medicine (oni koji nas lijece imaju).

    Zanimljivo, kako svi volimo razlicite stvari. Ja sam izabrala homeopaticu koja nema medicinsko obrazovanje.
    To dolazi sa vremenom...
    Kad sam tek upoznavala homeopatiju činilo mi se bolje odabrati homeopata koji je i klasični liječnik.Nekako sam se osjećala sigurnije(pogotovo zato što je u pitanju bilo moje dijete,a ne ja).
    Nakon nekog vremena (skoro godine dana) shvatila sam da je napredak premali i da doktor uvijek ostaje doktor.
    I našla sam drugog(tj.još jednog )terapeuta koji nema veze sa medicinom.
    Ona je na prvom pregledu prepoznala problem i ostalo je povijest...

  43. #93
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Koliko znam u SB nema nikoga. Zapravo u istocnoj Slavoniji uopce nema homeopata. Prvi ti je u Zagrebu ili Karlovcu (kolko ja znam).
    ima. inga, ako te zanima posaljem ti na pp informaciju.

  44. #94
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    vissnja, sve je OK.
    Kao prvo, mislim da je dobro da homeopat ima i znanje iz klasicne medicine (oni koji nas lijece imaju).

    Zanimljivo, kako svi volimo razlicite stvari. Ja sam izabrala homeopaticu koja nema medicinsko obrazovanje.
    To dolazi sa vremenom...
    Kad sam tek upoznavala homeopatiju činilo mi se bolje odabrati homeopata koji je i klasični liječnik.Nekako sam se osjećala sigurnije(pogotovo zato što je u pitanju bilo moje dijete,a ne ja).
    Nakon nekog vremena (skoro godine dana) shvatila sam da je napredak premali i da doktor uvijek ostaje doktor.
    I našla sam drugog(tj.još jednog )terapeuta koji nema veze sa medicinom.
    Ona je na prvom pregledu prepoznala problem i ostalo je povijest...
    Ja mislim da ipak sve vise ovisi o covjeku, a malo manje o naobrazbi: od nasih dvoje homeopata s kojima suradjujemo (oboje i s klasicnim medicinskim obrazovanjem), rekao bih da je jedan vrlo blizak klasicnoj medicini, dok je drugi miljama daleko.

    No, potpuno stoji tvrdnja da je nama koji malo teze prihvacamo alternativu lakse kad prvi homeopat ima i klasicnu medicinsku naobrazbu, tako je bilo i kod nas i mislim da je to bio kljucni korak ka prihvacanju homeopatije u krugu nase obitelji. Slicno je bilo i sa autogenim treningom, moj prvi susret sa njim je bio na tecaju koji je prezentirao "medicinsku" verziju AT-a i taj tecaj je probio moju prvu "obrambenu liniju" prema ajmo rec alternativnim oblicima medicine, nakon toga sam bio spreman i prema sirim i slobodnijim tumacenjima AT-a, ali i homeopatiji i drugim alternativnim metodama lijecenja.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Evo i mog iskustva... prije 5 godina su mi na ultrazvuku našli kamence u žučnjaku. Pila sam svakakve tablete za bolove i grčeve, čak su mi i operaciju htjeli napraviti. Dijeta mi je pomagala kak- tak. Malo prošlo pa opet natrag došlo. Kad god sam bila na kontroli ti kamenci su i dalje bili nutra. Prije 1 godinu sam bila pri sestrični u Beču i ona me upoznala sa svojim homeopatom, koji ima medicinsko naobrazovanje. Dal mi je čudotvoran čaj, zval se "Sulzberger" (ali se nemrem sjetiti od čega je napravljen bil). Pila sam ga, pila, onak pomalo, i za 3 mjeseca- kamenci su sami izašli!

  46. #96
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Gle, animirani avatar.

  47. #97
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Kad sam tek upoznavala homeopatiju činilo mi se bolje odabrati homeopata koji je i klasični liječnik.Nekako sam se osjećala sigurnije(pogotovo zato što je u pitanju bilo moje dijete,a ne ja).
    Nakon nekog vremena (skoro godine dana) shvatila sam da je napredak premali i da doktor uvijek ostaje doktor.
    I našla sam drugog(tj.još jednog )terapeuta koji nema veze sa medicinom.
    Tocno tako.
    Moje upoznavanje s homeopatijom je dugo trajalo. Tek sam prije nekih godinu dana shvatila da mene zanima iskljucivo klasicna homeopatija, a takav pristup, cini mi se, "alopatski" lijecnik rijetko kad ima.

    U svakom slucaju se moramo sami informirati cim vise. I sami moramo skupiti puno iskustva. Mislim da je to jako vazno.

  48. #98
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    za homeopatiju sam prvi put čula još prije nekih 15ak godina dok sam živjela u inozemstvu, ali prvi put sam je koristila tek nekoliko godina kasnije, nakon nekoliko ponovljenih sinusitisa kojima ni antibiotici nisu pomagali, a bome ni moj tadašnji lifestyle(neredovita prehrana i san, pušenje ).

    u svakom slučaju, uvjerih se tada da "radi" i još nebrojeno puta nakon toga.

    u principu nisam za preslikavanje alopatskog sistema na homeopatiju, znači, čim imaš neku boljku, kuglica će riješiti.
    jer "kuglica" pomaže da se tijelu vrati balans, ali nije čudotvorna ako to tijelo (ili psihu ) i dalje nastavimo tretirati onako kako ne bi trebali.

  49. #99
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mi smo na homeopatiji već sedam godina, naša pedijatrica je homeopata, pa kombiniramo homeopatiju sa klasičnom medicinom, ali smo antibiotike stvarno sveli na minimum. Ja sam zadovoljna, kao što kaže tatek, i ako bar svaku drugu anginu izvučemo sa homeopatijom, a sve manje probleme riješavamo uspješno. Od kada smo kupli knjigu, ja često sama malo proučim i odredim koje remedije mogu koristiti. I mogu reći da mi super ide, barem ono što sam na sebi isprobala. Možda je kod mene to i placebo, ali kod djece sigurno nije.

  50. #100
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Koristimo isključivo KLASIČNU homeopatiju.
    Odlazim kod homeopatice koja je duže vrijeme bila predsjednik homeopata Hrvatske. Želim samo naglasiti da tražite kod homeopata diplomu jer danas ima raznih šarlatana.

    Apsolutno podržavam prirodno lječenje uz što manje korištenje alopatskih ljekova.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •