Stranica 3 od 15 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 703

Tema: Korisnici homeopatije-postrojte se!

  1. #101
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Baš me zanima, jel netko od vas ide kod homeopata u Trdicama, Vrapče???

  2. #102
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Prijavljujem super iskustvo liječenja Esch. colli homeopatijom i kontrolu iste u slučaju refluxa kod djeteta. Premjestili smo se kod pedijatrice-homeopatice na Kruge, dr.Vidović i super smo zadovoljni. Idemo i kod dr. Grčić koja je prva porazila Esch. kod Lare.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ja nekako posustajem... Tinu smo promijenili već 3 konstitucijska lijeka, a još barem toliko drugih smo koristili u raznim varijantama. I evo nas opet s upalom uha, na antibiotiku, s i dalje ogromnim trećim krajnikom ...

  4. #104
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    mamanatali- ali nije dobro niti stalno mijenjati niti miješati ljekiće jer se neki mogu međusobno poništavati. I vrlo je važan vremenski razmak između jer ako se opet da previše nekog ljekića on može u početku super djelovati i onda će mu odjednom pasti djelovanje zbog prevelike količine... koju hom. koristiš? Klasičnu ili medicinsku?

  5. #105
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    mamanatali,
    mozda da promijenite homeopata? da li se vas homeopat bavi klasicnom homeopatijom?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Naša se homeopatica bavi klasičnom homeopatijom i sve uzimamo po njenim uputama.

  7. #107
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Hm, nekad je sigurno tesko odrediti pravi lijek. Imas li dobar osjecaj u vezi svoje homeopatice? Ako hoces posaljem ti podatke od svoje na pp (a mozda su i iste) Ja sam zadovoljna.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ajd pošalji mi podatke na pp.
    Ma ona je meni i sama iskreno rekla da joj je Tina strašno teško odrediti i da i dalje nije sigurna šta bi s njim.
    Ali i meni je odredila već 2 različita konstitucijska, bez vidljivih rezultata.

    Postoje li pojedinci, da ne kažem obitelji, imuni na homeopatiju?

  9. #109
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    evo mene spržene tj. skoro spržene
    naslonila sam se da se malo odmorim na upaljenu ploču štednjaka (to je bilo ono u fazi kad sam stalno visila na receptima i nakuhavala)
    neću ni pisati koliko sam plakala od bolova i što sam preživljavala

    MM je brzo izvukao jednu kuglicu cantharisa
    nakon toga još jednu
    boljelo je još nekih 15-ak minuta
    a onda popustilo
    namazala nekom kremom od nevena
    i evo me živa i bez plikova

    još malo osjetim na prstima onako hrapkavo
    ali dobro je nisam mogla ruku uopće pomaknuti

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Mamita, super sto ti je bolje.
    Mozete li mi napisati koja bi knjiga o homeopatiji bila dobra za jednog potpunog pocetnika? Znaci, da pise nesto o osnivnim principima homeopatije opcenito, ali i konkretno koja se boljka cime lijeci, odnosno koji pripravak kako djeluje. Spominje se negdje "Homeopatija - prkticni prirucnik za 21. stoljece". Je li ta ok ili ima neka bolja?

  11. #111
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja samo navratila najaviti za subotu 10.11 u 17h predavanje homeopatice u splitu u klubu trudnica na temu - alternativni nacini lijecenja djece :D besplatno i dobrodosli svi sa djecom. :D

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Mamita, super sto ti je bolje.
    Mozete li mi napisati koja bi knjiga o homeopatiji bila dobra za jednog potpunog pocetnika? Znaci, da pise nesto o osnivnim principima homeopatije opcenito, ali i konkretno koja se boljka cime lijeci, odnosno koji pripravak kako djeluje. Spominje se negdje "Homeopatija - prkticni prirucnik za 21. stoljece". Je li ta ok ili ima neka bolja?
    Ako te zanimaju knjige na hrvatskom izbor je jako slab.
    Na tvom mjestu preporučam G.Pinto i M.Feldman "Homeopatija u liječanju djece"
    Uvod je dobar,savjeti nisu loši, samo je grozno uređena.
    Izdavač Diorama -Zagreb.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala jassi. Knjige mogu biti i na engleskom jeziku.

  14. #114
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Za one koji znaju njemacki - ima ovdje online jedna knjiga koja objasnjava osnove klasicne homeopatije i daje neke upute za akutne bolesti. Za sam pocetak, ovakva je knjiga cisto ok.
    Mislim da bi svi homeopati na prvom pregledu trebali svojim pacijentima dijeliti takvu literaturu ili nekakvu brosuru (ukoliko pacijent bas nije upoznat s homeopatijom).

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    Mi bili i dobili konstitucijski
    al mene zanima, zašto cure koje su ful u ovome daju remedije za prvu pomoć a ne konstitucijski

  16. #116
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ako ti je neko hitno stanje koje zahtijeva prvu pomoć, recimo jaki udarac ili opekotina, onda postoje točno određene remedije koje će ti u tom trenu pomoći puno bolje od konstitucijske.
    kod akutnih prehlada, viroza isl se remedija bira na osnovu simptoma.
    nekima ne pomaže ako nije u kombinaciji s konstitucijskim lijekom.
    kako ja to poimam je da konstitucijski lijek balansira tvoj organizam i pomaže da dođe u ravnotežu, osobito kod nekih dugotrajnih, ponavljajućih tegoba.
    ista remedija može biti i konstitucijski lijek i lijek za akutno stanje ili prvu pomoć.

    zapravo, evo poslat ću ovo pitanje homeopatici, pa nek ona to jasnije obrazloži .

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno Konstitucijsko lijecenje

    Kao sto je mama Juanita rekla, za situacije u kojima je potrebna prva pomoc pomazu tocno odredjene remedije koje djeluju za odredjene situacije i simptome. Kao sto je neko gore spomenuo, Canth je pomogao za opekotinu, dok konstitucijski lijek vjerojatno ne bi.

    Kod akutnih bolesti moze se dati lijek odredjen prema simptomima trenutne bolesti, a moze se dati konstitucijski lijek. Tretiranje "akutnim lijekom" pomaze organizmu da prevlada akutnu bolest, ali se one i dalje ponavljaju u istim ili nesto rjedjim intervalima. Konstitucijsko lijecenje pomaze osnazivanju imuniteta, tako da se akutne bolesti pojavljuju sve rjedje te vrlo brzo, pogotovo kod djece (npr. nakon mjesec, dva ili tri zavisno od dotadasnjeg stanja) prestaju potpuno ili su vrlo, vrlo rijetke i blage. Konstitucijski lijek se preporucuje uzimati minimalno sest mjeseci, i to u potenciji i frekvenciji uzimanja prema savjetu homeopata.

    Konstitucijski lijek ipak nece pomoci u svim akutnim bolestima, ali uglavnom će pomoći kod prehlada, kašljeva, uhobolja, grlobolja i slicno. Kod gripe ili želučane gripe će vjerojatno trebati akutni lijek, a poslije se preporučuje konstitucijski za ojacavanje imuniteta.

    Iako je homeopatija vrlo brza u lijecenju akutnih bolesti, za lijecenje tegoba koje su prisutne ili se ponavljaju vise godina, trebat ce nekoliko mjeseci ili godina-dvije da skroz prodju. Treba imati na umu da
    lijecenje nije dogadjaj nego proces. To pogotovo vrijedi za konstitucijsko lijecenje, koje moze biti vrlo "duboko" i ukljucuje uravnotezenje cijele osobe, odnosno ojacavanje imuniteta, psiholoski i emocionalni rast i razvoj te otklanjanje genetskih sklonosti ka odredjenim bolestima. Zato je potrebno biti strpljiv i redovito odlazi na kontrole i pratiti simtpome i promjene. Kada su kontrole neredovite, kvaliteta terapije je slabija. Takodjer, svakom novom konzultacijom homeopat upoznaje pacjenta sve bolje (sto je vazno jer je u konstitucijskom lijecenju psiholoska slika vrlo bitna). Buduci da smo svi drugaciji, drugacije reagiramo i na lijecenje. Nekim ljudima magicno pomogne prva doza konstitucijskog lijeka i promjeni im zivot iz korijena. Drugima se dobar konstitucijski lijek nadje od drugog, treceg ili desetog puta. Nekome na dobrom lijeku poboljsanje ide sporo, a nekom brzo. Osim toga, ljudi su kompleksna bica, pa cesto u raznim fazama zivota trebaju drugaciji "konstitucijski" lijek.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno


    zahvaljujem
    znači koronične tegobe zahtjevaju konstitucijski jer smo u stvari definirani tom bolešću odnosno ta bolest je faktor koji se uzima u obzir prilikom stvaranja slike čovjeka i određivanja konstitucijskog lijeka

    kod nečeg drugog pogotovo nečeg izvan naše moći (opekotina) uzimamo
    "specijalizirani lijek" koji sanira simptome nečeg što nije prirođeno našoj konstituciji.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Zina, hvala za tvoj post. Bas je odlicno rascistio dilemu.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    32

    Početno preporuka, molim pomoć!

    Hello! Moj mali Miš ima 3 godine i nikako da "naraste". Naime, do 2. godine čuvale su ga tete čuvalice, onda sam ga dala u vrtić i sve je krenulo naopako. Vadili mu treću madulu, bili smo na antibioticima stalno (za nepovjerovat, najduže nam je bio tretman amoxil - summamed - penicilin - venski lendacin!!!) U proljeće su mu pukli bubnjići, a meni film i izvadila sam ga iz vrtića. Od tada ga opet čuvamo doma, ali to nije rješenje. Ima tri godine, a zbog zdravlja se praktički ne može družiti! Ja sam totalno uvjerena da ni rast ni godine ni silni antibiotici njemu ne mogu pomoći, pa se eto, okrećem homeoterapiji silom prilika (moji roditelji su liječnici, tako da sam odrasla u tipičnom med. okruženju, tipa: imaš temperaturu? evo ti čaša mlijeka, 6 C vitača i bjež u školu! I fakat je djelovalo, ali kod mog mM ne ide.)
    Pa da vas pitam, da li je netko čuo za gđu. Vildanu Smajiš? Ili g. Ratka Štimetinu? Zaista mi je stalo da to krene (tim više što za 8 mjeseci očekujem malog Miša br. 2), a opet ne bih htjela da me netko obmanjuje jer sam totalni laik na tu temu. Unaprijed vam svima zahvaljujem.
    By the way, probali smo sa pripravcima Child Life-a, ali niš nam nije pomoglo
    Thnx.

  21. #121
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Iskoristit ću "svoj" topik da pohvalim homeopaticu Romanu Đekić.

    S Romanom surađujemo već više od godinu dana. U tom periodu riješili smo nekoliko boleština i u par navrata izbjegli antibiotike koji su mi najmrži od svega.

    Kao roditelju bilo mi je teško donositi neke odluke. Romana nam je pomogla da prevladamo probleme i bolesti.

    Drago mi je što smo barem malo zagrebali u svijet liječenja homeopatijom.



    I hvala ti, Šmučka, što si nam je preporučila

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Vidim da me se spominje .
    Mi smo isto odusevljeni suradnjom sa Romanom .
    Bas smo se jucer sa Smizlom prisjecali kako nam je bilo grozno u autu njene prve dvije godine jer je stalno plakala i htjela van.
    Onda smo otisli kod Romane i u roku par tjedana se situacija drasticno popravila a kroz par mjeseci smo poceli stvarno uzivati u voznji :D .

    Sto se tice djecjih bolesti - kod pedijatrice smo toliko rijetko da nas je zena skroz zaboravila 8) .

  23. #123
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Pa da vas pitam, da li je netko čuo za gđu. Vildanu Smajiš? Ili g. Ratka Štimetinu?
    kod dr. Šiometina smo mi nekad išli, inače je dr opće prakse i homeopat.
    šutljiv i tih, ali ako pitaš-dobiš odgovor .
    nama je pomogao u nekoliko navrata.

  24. #124
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Šiometina =Šimetina

  25. #125
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Iskoristit ću "svoj" topik da pohvalim homeopaticu Romanu Đekić.
    takodjer, mislim da je odlicna!

  26. #126
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Jel ima netko kakav kontakt od Romane?
    (najbolje mail)

    Hvala unaprijed!

  27. #127
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    tatek, šaljem ti na pp

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    I mi smo kod Romane.

  29. #129
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    I mi smo kod Romane.
    Mi nismo.
    Ali je MZ bila kod nje na tecaju i imamo sad par pitanja za nju.

  30. #130
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Moj sin Adrian boluje od atopijskog dermatitisa i već je više od 2 mj. na homeopatskoj terapiji ali za sad ne vidimo neki napredak.
    E sad, imam dilemu...naime, AD kod većine djece prolazi nakon godinu, dvije, a ako je homeopatiji potrebno godinu, dvije da bi pomogla kod kroničnih bolesti kao šta je AD koliko sve to uopće ima smisla?
    Ima li netko od vas iskustva s liječenjem ADa homeopatijom?

  31. #131
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Betty, cccc, nisi pazljivo procitala Zinin post. Kod djece lijecenje traje krace, odnosno, rezultati su brze vidljivi. Mozda tvoj mali nije dobio remediju koja mu treba, ali opet, to trebas provjeriti sa svojim homeopatom.

    O tome razmisljam na sljedeci nacin. Dijete je u nekom "stanju" odnosno ima neke simptome krace nego ih recimo imam ja. Zato se rezultati lijecenja djece vide puno brze nego kod odraslih.

    Konkretno, mogu govoriti u svoje ime i ime svoje djece. I nas lijeci Romana Djekic i jako smo zadovoljni.
    Kod A su simptomi nestali tjedan dana nakon uzimanja konstitucijske remedije. Taj tjedan je bio tezak jer je imao pogorsanje i to zesce. A onda, ko rukom odneseno. U puno blazem obliku vratili su se kad je pocela skola, obaveze, stres, pa je dobio remediju ponovo. Opet, sve je nestalo u trenutku. Ocekujem da ce se period izmedju potrebe za za remedijom povecavati, dok potrebe ne nestane.

    Kod L je prica drugacija, on je konstitucijski lijek dobio samo jednom i kod njega se vidi spori pomak. Njegovi simptomi su se ublazili i umanjuju se i dalje, ali nije bilo tako drasticno kao s A.

    Samnom je opet, treca prica. Ja svoje simptome vucem godinama. Kad sam skuzila otprilike kako homeopatija funkcionira, shvatila sam da bih u razlicitim razdobljima svog zivota imala razlicite konstitucijske lijekove. Kad sam prvi puta uzela konstitucijski lijek simptomi su mi se pogorsavali jedno 2 tjedna ako se dobro sjecam, a onda su nestali. Vratili su se parcijalno, prilicno oslabljeni nakon nekog vremena pa sam ponovila lijek. Pocela sam se lijeciti u veljaci ove godine, i sigurno ce to jos trajati. Znaci kad mi se pogorsa, onda uzmem novu dozu u dogovoru s homeopaticom.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno

    Draga Betty boop,

    Voljela bih znati gdje si dobila informaciju da dermatitis kod većine djece prolazi za godinu-dvije. Ja nemam tu informaciju, a voljela bih znati, pa ako imas referencu molim te da je napises.
    Kod mnoge djece kod koje osip i prođe, pogotovo uz koristenje kortizonskih krema, razviju se druge, ozbiljnije tegobe. Obicno su to tegobe alergijske prirode, npr. peludna hunjavica ili astma (a rjedje i druge, npr. simptomi srca, artritis i dr.). Mnogi ljudi to ne povezuju, nego smatraju normalnim jer su i dermatitis i hunjavica i astma bolesti uobicajene za ljude atopijske (alergijske) konstitucije. Medjutim, treba obratiti pozornost i na dubinu, odnosno ozbiljnost tih bolesti. Prolazenje koznog osipa i pojava peludne hunjavice ili astme je pogorsanje stanja i zove se potiskivanje - zato sto se simptomi pomicu s manje vaznog organa (koze) na vise vazne organe (disni sustav). Drugim rijecima, dijete je jace bolesno ako ima astmu nego kad je imalo dermatitis. To se moze dogoditi i bez koristenja krema, npr. ako se djetetu prirodno pogorsava stanje. Ako i postoji podatak da djeci dermatitis prolazi kroz godinu, dvije, mene bi jako zanimalo koliki postotak te djece ima neku od ovih spomenutih tegoba...Ali cisto sumnjam da cemo takav podatak igdje pronaci.

    Naravno da dermatitis moze proci i sam. Alergije su jako povezane s toksicnoscu (pogotovo o prisutnosti teskih metala, npr. zive), pa tako ako dijete nije izlozeno toksinima njegovo tijelo ce se prirodno detoksificirati i osip ce proci zajedno s osjetljivoscu/alergijom koja je bila "uzrok" dermatitisu.

    Osobu/dijete uvijek treba gledati kao cjelinu. Ako prodju simptomi na koži ne znači obavezno da je dijete izliječeno, pogotovo ako poslije toga dobije astmu.
    Kad se (klasicnom) homeopatijom lijeci dermatitis, ne lijeci se samo osip, nego dijete kao cjelina, ukljucujuci i njegove alergije i osjetljivosti, a potice se i detoksifikacija. Dva mjeseca lijecenja je stvarno malo, pa preporucujem strpljenje.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno

    Malo sam se nejasno izrazila. Potiskivanjem zovemo lijecenje ili bilo kakvu terapiju koja potiskuje simptome s manje vaznih organa na više važne, ali ne i ako je osoba prirodno sve bolesnija.

  34. #134
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    zina....podatak da AD prolazi nakon godinu, dvije nije neki podatak koji sam našla na tom i tom mjestu nego je to više podatak "iz maminih iskustava"...naime, kad je Adrian završio u bolnici zbog AD-a došla sam u kontakt s mamama čija djeca boluju ili su bolovala od AD-a....njihovo iskustvo je da se AD počeo povlačiti nakon djetetovog 18.-24.mj....dakle, nisu se djeca potpuno izliječila već nisu imala tako jako izražene simptome kao što sad ima Adrian, a nekima su se simptomi povukli u cjelosti, najčešće se to događa tijekom ljeta i kupanja u moru.
    E sad, ovo za pojavu peludne alergije i astmi...ne znam, ali baš ću se malo raspitati.
    Znam da je homeopatsko liječenje dugotrajno, naša homeopatica je naglasila da je to jedan kompleksan problem, ali eto samo sam tražila malo podrške i ohrabrenja jer mi je jako teško gledati dijete kako ga koža svrbi i kako se češe do iznemoglosti ...očekivala sam da ću do sada vidjeti makar neki pomak u odnosu na prije.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj lucija1976 prvotno napisa
    Upadam padobranski ali bi me zanimalo da li bi mogle preporučiti lječnike homeopate i gdje tj. u kojim gradovima rade.

    To me jako zanima a niti jedan naš lječnik( mislim pedijatar ili lječnik opće prakse) koliko znamo se ne bavi homeopatijom
    ovo i mene interesira, posebno u Splitu??

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno

    betty boop,
    razumijem tvoju brigu, naravno da nije lako djecici s takvim problemima.
    Sto se tice homeopatije, obicno kad se nadje dobar pripravak, vece ili manje poboljsanje se vidi vec u prvih mjesec dana. Onda se samo nastavi s istim lijekom i obicno bude sve bolje i bolje. Stvar je samo u pronalazenju dobrog lijeka, i sto je dijete mladje, to ga je teze naci, taj tzv. konstitucijski, jer dijete jos nije toliko razvilo svoju osobnost. Ponekad nije ni potreban konstitucijski nego neki koji uklanja uzrok, ako su to npr. cjepiva ili precesti ultrazvuk u vrijeme trudnoce. Takodjer, ponekad indicirani pripravci ne rade zbog raznih mogucih bolokova, pa tada treba njih maknuti nekim drugim pripravcima..
    Znam da su ovo detalji koji laika mozda ne zanimaju, ali samo sam htjela pomoci pri razumijevanju tretmana i moguce kompleksnosti. Kad nesto razumijemo, lakse nam je biti strpljiv

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Da li netko zna kada ce sljedeci tecaj homeopatije? Mislim da ih je drzala Romana Djekic U ZGB. THX

  38. #138
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Zina prvotno napisa
    Ponekad nije ni potreban konstitucijski nego neki koji uklanja uzrok, ako su to npr. cjepiva ili precesti ultrazvuk u vrijeme trudnoce.
    stvarno :shock: ....ajme ja sam imala bezbroj ultrazvuka, problematična trudnoća

    Citiraj Zina prvotno napisa
    Takodjer, ponekad indicirani pripravci ne rade zbog raznih mogucih bolokova, pa tada treba njih maknuti nekim drugim pripravcima..
    Znam da su ovo detalji koji laika mozda ne zanimaju, ali samo sam htjela pomoci pri razumijevanju tretmana i moguce kompleksnosti. Kad nesto razumijemo, lakse nam je biti strpljiv
    možeš mi malo pobliže objasniti ovo o blokovima, šta je to?
    kao šta sama kažeš, kad nešto razumijem onda mi je lakše

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I mene zanima ovo što je Betty pitala. I mi se mučimo sa ADom, isto smo na homeopatiji nekih 2 meseca a stanje varira - imamo oscilacije (čas je mnogo bolje, čas se pogoršava).
    I ja sam imala stresnu i komplikovanu trudnoću sa puno UZVova, stresan porod, bile smo odvojene prva 3 dana, a AD se pojavio posle druge doze 5u1 vakcine.

    U razgovoru sa našim homeopatom se svo vreme provlačilo nekako to da on više "leči" nas roditelje nego bebu. I fakat je da sam ja bila jako pod stresom i da sam se jako teško povezala sa bebom, uz to je ona prilično zahtevna a ja živčana po prirodi i to nas je sve držalo pod stresom jako dugo. Zadnjih mesec dana je mnooooogo bolje pa se nadam opštem poboljšanju.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    zina, sad ćemo te svi napasti sa silnim pitanjima

    bruno i ja smo bili na konstitucijskom pregledu prije mjesec dana i dobili svatko svoj konstitucijski lijek, ali ne onako kako ti spominješ gore, da se taj lijek koristi duže vrijeme, nego samo po jednu kuglicu jedan put. u čemu je razlika?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno

    Blokovi mogu biti razno razni, npr. genetski, toksicni, zračenja, emocionalne traume, bakterije kao klamidia, sindrom propusnog crijeva, kandida i slično. To su samo neki. Ali ne brinite, kod vecine ljudi to ne smeta.

    Mamaja, to je OK, tako većina klasičnih homeopata i daje remedije, u srednjoj ili višoj potenciji (npr. 30C, 200C ili 1M), jednu dozu (ponekad podjeljenu na dva ili tri puta) i onda se čeka reakcija. Poslije se ponovi prema potrebi. Međutim, ako se radi o niskim potencijama (npr. 6X, 12X, 6C, 12C) ili o LM potencijama, one se daju češće, obično svaki dan.

    Ako je možda ultrazvuk uzrok dermatitisu, isplati se probati remediju Radium bromatum 30C (npr. jednu dozu tjedno, 2 tjedna). Ako je cjepivo, obično je to DiTePer, onda uzeti remediju DPT 30C, na isti način. Prije toga se obavezno savjetujte sa svojim homeopatom.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno

    Ako je nakon cjepiva 5u1 onda probati remediju 5u1 (dakle homeopatsku remediju napravljenu od tog cjepiva), ako je od MoPaRu onda MMR remediju itd...

    Neće obavezno uvijek pomoći, ali se isplati probati.

  43. #143
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    zina, hvala puno na odgovorima....a kako ti znaš toliko puno o h.? Jesi ti možda homeopatica?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Hvala Zina

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Koristim vec dosta dugo tu u californiji raj za nas koji volimo homeopatiju
    Ako nekog zanima ova odlicna knjiga napisao ju je Dana Ullman M.P.Hknjiga se zove Homeopathic for children and infants na amazon.comnekih 12 dolara moj najveci pomocnik ne mogu vam rec koliko puta smo bili spaseni od djeca znaci zubiici,visokih temp., upala usiju ,kaslja koji je bio grozan te MM se rjesio alergija ako nekome mogu bilo kako pomoci ako trebate neke knjige ili bilo sta javite

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Zina od čega se sastoje homeopatski lijekovi.
    Npr ova MMR remedija? I po kojem principu to djeluje kad se razgradi u crijevima? Može i na pp.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    13

    Početno

    Jesam, ja sam homeopat. Mislila sam da se skuzilo, jer je mama Juanita rekla da ce pitati homeopata da objasni, pa sam ja odmah dolje odgovorila.

    Homeopatske remedije mogu biti napravljene doslovno od bilo čega (najčešće su biljnog i mineralnog porijekla), a dobivaju se procesom zvanim potenciranje (razrijeđivanje odabrane tvari i trešenje). Razrjeđivanjem s vodom se postiže uklanjanje eventualnih toksičnih svojstava tvari, a trešenjem pojačanje djelotvornosti tvari. Kad bi samo razrjeđivali, onda bi ostala sama voda i to ne bi radilo.
    MMR je napravljen od cjepiva MoPaRu (engl. MMR), i u toj remediji je samo "energija" tog cjepiva i svih njegovih sastojaka. Nisu sva MMR cjepiva ista, pa tako zavisi od kojeg cjepiva je napravljena remedija.
    Remedija se ne razgrađuje u crijevima jer nema materijalnih svojstava (odnosno kemijski sastav), nego je čisto energetska. Ta energetska informacija se upije već u ustima. Ona daje poruku organizmu kako da se detoksificira od eventualnih toksičnih supstanci iz cjepiva.

    Ako želite pročitati više o homeopatskim remedijama, potražite po internetu, npr. www.ukoh.hr.

  48. #148
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    zina sad ćemo te zatrpati pitanjima

    npr. šta ti misliš kada se radi o ADu o mazanju kože s emolijentnim kremama...negdje se vodila rasprava da nije preporučljivo mazati djecu kremama za vrijeme h.tretmana ali ako ne mažem Adrianu kožu ona se toliko osuši i da ju je jako teško poslije obnoviti...zna mu i puknuti od suhoće

  49. #149
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Zina, nemoj nam samo nestati ko sa mib foruma

  50. #150
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    pleaseeeeeeeeeeee homeopata na jugu RH ili u Hercegovini???

    Znate li kojeg :? :?

    hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •