Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 703

Tema: Korisnici homeopatije-postrojte se!

  1. #251
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    pa bravo ako uspijete, meni magma, spirulina i ekstrakt pšeničnih klica vene u friđu ...nikako da podvalim, napravila sam čak i karamele po receptu J Boban Pejić pa ih neće
    nas spašava VIP probiotik

  2. #252
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    da li moram te kapsule držati u frižideru ili ne?

  3. #253
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Zanima me da li netko ima iskustva s liječenjem akni uz pomoć homeopatije?
    Ne da mi se kupovati milion kremica koje mi je dermatologica prepisala.

  4. #254
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    mene interesira ako noa pije "zelenu energiju" u slučaju temperature šta joj smijem dati za skidanje? smijem li joj dati paracetamol? :?

  5. #255
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Smiješ dati paracetamol.

  6. #256
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    da li se smije granulice belladone otopiti u malo vode i onda ih umiješati u adaptirano?

  7. #257
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    da li se smije granulice belladone otopiti u malo vode i onda ih umiješati u adaptirano?
    Neki kažu da može,ali je puno bolje otopti u vodi i dati djetetu jedan gutljaj ili žličicu te vode.Ili joj dati da cucla kuglicu.

  8. #258
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    ma mislila sam mu po noći dati granulice otopljene u mlijeku zato jer jedino ga to neće probuditi, vodu po noći neće :/

  9. #259
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne treba piti granule dok spava.
    To nije antibiotik da se mora piti u pravilnim vremenskim razmacima.
    Dok dijete spava organizam se oporavlja i to je dovoljno,i nikada ne treba buditi dijete da uzme pripravak.
    Osim toga granule se piju u akutnoj fazi dok poboljšanje ne nastupi,kad nastupi uzimanje se prekida ili se razmaci između uzimanja povećavaju.
    Ako nakon poboljšanja nastupi pogoršanje,onda treba ponoviti dozu.
    A koji je vaš problem i u kojoj dozi uzimate pripravak?

  10. #260
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrian već peti dan ima temperaturu, 2 dana blago povišenu oko 37,5 zadnja 2 dana oko 38,3. Bili smo kod pedijatrice, krvna slika u redu, jedino je CRP (pokazatelj upale) blago povišen i slezena je povećana. Onda sam kontaktirala homeopaticu i preporučila je belladonu 2-3 puta po 3 granulice...
    ja sam mu mislila dati i po noći ukoliko temperatura bude visoka...
    ispravi me ako griješim, belladona je protiv temperature?
    da li služi još nečemu?

  11. #261
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Belladonna služi mnogočemu (kao izmeđuostalog i svi ostali homeopatski pripravci) sve ovisi o simptomima koja se mora poklapati sa slikom remedije.
    Dakle ,nije jedina remedija koja se daje za snižavanje temperature,sve ovisi o slici bolesti.
    Za belladonu (u temperaturi) izgleda ovako:
    Nakon izlaganaja hladnom ,mokrom vremeu ili jako vrućem suncu,izlaganje hladnoći nakon tek oprane ili ošišane kose.Remedija koja će najčešće pomoći kod nagle pojave visoke temperature.Navala krvi u glavu i crveno lice ,goruća vruća koža ,crvenilo sluznica,crvenkasto sjane oći sa proširenim zjenicama.Hladna stopala.Pulsilalući ,kucajući ili grčeviti bolovi.Razdražljivost ,nemir i preosjetljiva osjetila.Isijava vručinu.Preosjetljivost na svjetlo,zvuk,propuh.Grčenje ili trzanje mišića.Delirij i halucinacije .Nisu žedni....
    U svakom slučaju nabitnije u cijeloj priči je emocionalno stanje djeteta.
    Znači ,ako je od uzimanja pripravka on bolje volje ,ima više energije,bez obzira na temperaturu - znači da mu je bolje.
    Koju potenciju uzimate(broj iza naziva pripravka)?

  12. #262
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    od homeolaba, 15 X.
    noćas je imao temperaturu 39,6 (mjerena 2 min. jer dalje nisam mogla koliko se otimao :/ ) dakle bila je sigurno i viša i nisam uopće eksperimentirala nego sam mu dala paracetamol...
    nekako s paracetamolom imam iskustva, a belladonnu koristim prvi put pa sam ostavila eksperimentiranje za dan...
    da li bi belladonna pomogla i da sam mu dala na tako visoku temperaturu i nakon kojeg vremena bi se vidjelo da li djeluje?
    jako sam zbunjena kod ovakvih akutnih stanja kad je potrebno brzo djelovanje :/

  13. #263
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mislim da je doza 15X preslaba za tako visoku temperaturu,tj.jako često bi trebalo ponavljati doze kod akutnih stanja ako je potencija 15x(svakih 10-15 minuta) što baš nije praktično.
    Nabvite si potenciju 30C.Osim jačine potencije važno i najvažnije je da je pripravak pogođen ,tj.da simptomi odgovaraju onom gore opisu.
    Znači ,dijete u temperaturi mora izgledati kako je gore opisano.
    U akutnim stanjima trebalo bi dati nekoliko doza u kratkom vremenskom razdoblju(ali po mogučnosti jače potencije od 15 X )npr. 3-4 doze unatar sat vremena i tada stati i čekati da se vidi poboljšanje.Ako je djetetu opće stanje bolje,a temperatura je pala za samo pola stupnja znači da ide na bolje.U pravilu homeopatski pripravci ne ruše tako jako temperaturu kao paracetamol ili slično jer to i nije potrebno.
    Ali ako pak ne nastupi (opće) poboljšanje najčešće treba uzeti u obzir sliku bolesti i probati novi pripravak.
    Ako pak nastupi poboljšanje,ali nakon nekog vremena od zadnje doze lijeka simptomi se vrate treba ponoviti isti pripravak.

    Znači,ukratko ,pripravak djeluje koa inpuls(signal) organizmu da krene sa procesom izlječenja (u slučaju da je dobro odabran).
    Ja bih na vašem mjestu ponovo kontaktirala homeopaticu i ponovila uzimanje slučaja,možda je slika sad jasnija ili možda treba jača potencija.

  14. #264
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    e pa dakle, ta viroza je prošla, doduše odustala sam od belladonne, i vratila se paracetamolu :/
    bilo me je strah, bio je vikend i homeopatica nije radila tako da se nisam imala kome obratiti, a ljekarna koja drži homeopatske pripravke mi nije u blizini...
    ALI nakon što je par dana bilo sve u redu, danas ima opet temperaturu, sad ima 38,5...
    cijeli dan mu davam belladonnu, do sada sam dala 3 puta po 3 granule, potencija 15X, i još ću mu dati jednom prije spavanja...
    inače,on nema nikakve druge simptome bolesti osim temperature, čak je i jako dobre volje...

    sirius imaš mi šta pametno za predložiti???

  15. #265

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Molim vas-iskusnije za pomoć.

    Prijateljica ima sina od 5 godina s izrazito lošim apetitom. Ja sam mislila da pretjeruje sve dok nisam vidjela dijete za stolom. On doslovno jede mrvice hrane, jako je mršav, a s njim je u zdravstvenom smislu sve u redu. Prošli su sve pretrage, dijete je zdravo, ali slabo jede. Ima li neka remedijica da mu malo podigne apetit. Mislim da bi to više koristilo njegovoj mami koja je na rubu živčanog sloma nego njemu.

  16. #266
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To se ne moze rijesiti bez homeopata i konstitucijskog lijecenja. Predlazem isto i za mamu. Bit ce joj lakse.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    To se ne moze rijesiti bez homeopata i konstitucijskog lijecenja. Predlazem isto i za mamu. Bit ce joj lakse.
    Ah, i mislila sam tako iako se meni čini da se tu nema što liječiti. Dijete je zravo, stvarno su vrlo rijetko kod doktora, živahan je, pametan.... Samo malo jede. Treba li se brinuti u takvim slučajevima?

  18. #268
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno Re: Korisnici homeopatije-postrojte se!

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    zanima me kad ste krenuli s homeopatijom i koristite li ju isključivo ili kombinirate?
    Na homeopatiju sam krenula prije par godina jer se više nisam htjela šopati alopatskim ljekovima.

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    koliko vam je uspješna?
    Jako! Riješila sam sve probleme i to u vrlo kratkom roku

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    imate li h. liječnika ili sami učite i određujete terapije?
    Imam homeopata jer se ne smatram dovoljno kometentnom... iako znam dosta ipak se više volim prepustiti stručnoj osobi.

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    koristite li ju samo za akutne probleme ili ima i neko ko liječi neku kroničnu bolest?
    Koristim ju za sve! Od akutnih problema do podizanja imuniteta...pa do kroničnih problema.

  19. #269
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    To se ne moze rijesiti bez homeopata i konstitucijskog lijecenja. Predlazem isto i za mamu. Bit ce joj lakse.
    Ah, i mislila sam tako iako se meni čini da se tu nema što liječiti. Dijete je zravo, stvarno su vrlo rijetko kod doktora, živahan je, pametan.... Samo malo jede. Treba li se brinuti u takvim slučajevima?
    Blah, ne znam kako da slozim odgovor a da zvuci suvislo. Uglavnom ako mamu zabrinjava sto djecak malo jede, onda to sigurno i on osjeca. Tu homeopatija moze pomoci, a i apetit mu se moze popraviti. A opet, cemu popravljati nesto sto radi?

  20. #270
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    i mi smo tu.
    imamo i svoju homeopaticu i malu kućnu ljekarnu (za prvu pomoć)

    homeopatijom liječimo sve: mastitis, križobolju, rane, prehlade, bolove kod izbijanja zubića... ma sve!

  21. #271
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    I mi se prijavljujemo u klub.
    Poćeli smo u 10/07, nakon 8 antibiotika u 07.g. 5 bronhitisa, 4 laringitisa, jedne atipične upale pluća..viroza i prehlada...uglavnom imunitet katastrofa.
    Nakon 3.mj. na "kuglicama" - novo dijete - koje je od tada imalo jedan bronhitis, par prehlada i jednu upalu uha radi koje je ipak pio Zinat - no u odnosu na prošlu godinu - ma nevjerejatno!

    Sada imam kućnu ljekarnu sa cca 10 bočica kuglica za razne stvari. :D :D
    Općoj dr. idemo samo na cjepljenje.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Tin ima 2-3 bolne afte u ustima (na sluznici donje usne iznutra), nos mu curka bistro (vodica), povremeno je malo nervozniji nego inače i drugih simptoma nema. Šta bih mu mogla dati da ga te afte toliko ne smetaju? Mercurius?

  23. #273
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    pojelo mi post neki dan. i mi se prijavljujemo. S g sam počela odmah s homeopatijom, a uz nju i ja polako prelazim. U 2 godine je 2 puta pila antibiotik, zbog uple oba uha i streptokoka u grlu.
    A sad pitanje za znalce - ima li homeopatske pomoći za migrenu?

  24. #274
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    ima li homeopatske pomoći za migrenu?
    Da, itekako!
    Znam jednu ženu koja je bolovala 6 godina od gadnih migrena, već nakon prog uzimanja hom. glavobolje su prestale.
    Ona nije mogla vjerovati da je rezultat nastupio gotovo trenutno nakon uzimanja terapije.

  25. #275

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Trenutno sam i ja na homeopatskim pripravcima..
    Uglavnom još mi je rečeno da ne smijem piti kavu radi kofeina,al ja sam jutros u dućanu vidjela kavu bez kofeina.
    Smijem li nju piti :?

  26. #276

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    podižem temu jer mi treba hitno preporuka nekog dobrog homeopatu u Zagrebu!
    dijete mi prije vrtića pod hitno treba poraditi na imunitetu!
    samo da napomenem bila sam kod dvije, pa nije urodilo plodom, no ne odustajem, još uvijek vjerujem prirodi!!

  27. #277
    VilaZubica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    10

    Početno

    Lijepo molim i meni preporuka za dobrog homeopata/icu u Zg.
    Hvala

  28. #278
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    dok ne nađete homeopata ja vam preporučam VIP probiotik premium, najjači probiotik kod nas, krenite odmah s kurom pola žličice dnevno natašte.
    naša homeopatica to isto prepisuje

  29. #279

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    i mi koristili twinlabov probiotik (preporuka zadnje homeopatice je bio taj koji ti govoriš, al je rekla da može i bilo koji drugi ) preko 2 mjeseca i pomaka ni za pedalj!
    ako se nitko ne javi s info o dobrom i provjerenom homeopati u ZG
    posegnut ću za thymo ili ehinaceom pa kud puklo da puklo
    vremena se nema, uskoro će ponovno u vrtić i treba djelovati!

  30. #280
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Samo da vam kažem da ti pripravci koje vam preporućuju homeopati,zapravo nemaju nikakve veze sa homeopatijom.

    Najbolje rezultate uvijek daje kontitucijski pregled i dobro odabran
    konstitucijski pripravak.
    O konstitucijskom pregledu(ako već nisam pisala o tome :? )

    KONSTITUCIJSKO LIJEČENJE
    Konstitucijsko liječenje homeopatijom je duboko liječenje cijele osobe, na svim razinama istovremeno – fizičkoj, psihičkoj i emocionalnoj. Homeopat će, nakon razgovora s vama, odabrati jednu remediju na osnovu svih podataka. Uzet će u obzir simptome bolesti, vaše emocionalne reakcije, karakter i temperament, reakcije na razne vanjske utjecaje (npr. vrijeme i temperatura zraka, događaji), hranu koju volite i ne volite, posao i aktivnosti kojima se bavite te povijesti bolesti i obiteljsku anamnezu. Ovakvo liječenje vraća cijelu osobu u ravnotežu – osnažuje imunitet, liječi fizičke bolesti, pojačava osjećaj snage i samopouzdanja, smirenosti, pomaže lakšem nošenju sa stresom, boljem spavanju i općenitom stanju sreće i zadovoljstva.




    Konstitucijsko liječenje je osnovano na konceptu da je bolest individualna reakcija osobe na stres (psihičke i fizičke napore, utjecaje i traume). Svaka osoba na stres reagira različito, i tako će proizvesti simptome koji su ogledalo nje same. Njena reakcija proizlazi iz njene konstitucije te njenog emotivnog i psihičkog stanja, koji su kalup prema kojem se ona odnosi prema svijetu. Konstitucijsko liječenje čini ovaj kalup fleksibilnim i pomaže osobi da razvije usklađen odnos sa svijetom. Na taj način osoba prestaje na stres reagirati defenzivno (razvojem bolesti i simptoma), nego se počinje nositi sa životnim problemima i mogućnosti na najbolji mogući način. Ovo liječenje omogućava lakše postizanje ravnoteže na svim razinama, slobodan protok energija kroz cijelo biće te pomaže osobi da pronađe sebe i svoj put.




    Konstitucijsko liječenje se koristi kod kroničnih bolesti, psihičkih i emocionalnih tegoba te kod oslabljenog imuniteta.




    Nekim osobama pomaže jedan konstitucijski lijek za sve tegobe. Drugima odgovaraju različiti lijekovi u različito vrijeme, zavisno od trenutnog stanja.




    Prva konzultacija obično traje oko sat i pol koje provedete u razgovoru s homeopatom. Kontrole su u prosjeku jednom mjesečno i traju oko pola sata. Sami razgovori također mogu biti vrlo iscjeljujući. Važno je da vam se homeopat sviđa kao osoba kao i njegov/njen način rada, da je pun razumijevanja i dobar slušaoc. Duljina tretmana ovisi o ozbiljnosti vaših tegoba, koliko dugo su prisutne i vašoj vitalnosti. Preporučuju se tretmani u trajanju od najmanje 6 mjeseci ako želite dobre rezultate.

  31. #281
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    " Preporučuju se tretmani u trajanju od najmanje 6 mjeseci ako želite dobre rezultate. "

    baš to ovoj djeci fali...vremena a probiotic ih može pripremiti bar malo na nadolazeće vrtićke beštije (naravno uz zdravu prehranu i posjet homeopati)

  32. #282

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Nekim osobama pomaže jedan konstitucijski lijek za sve tegobe. Drugima odgovaraju različiti lijekovi u različito vrijeme, zavisno od trenutnog stanja.


    Prva konzultacija obično traje oko sat i pol koje provedete u razgovoru s homeopatom. Kontrole su u prosjeku jednom mjesečno i traju oko pola sata. Sami razgovori također mogu biti vrlo iscjeljujući. Važno je da vam se homeopat sviđa kao osoba kao i njegov/njen način rada, da je pun razumijevanja i dobar slušaoc. Duljina tretmana ovisi o ozbiljnosti vaših tegoba, koliko dugo su prisutne i vašoj vitalnosti. Preporučuju se tretmani u trajanju od najmanje 6 mjeseci ako želite dobre rezultate.
    Upravo ovako je kod nas i svaki dan sam sve sigurnija da sam našla super doktora. Ja se radujem odlasku kod homeopate, posle pregleda dugo mi se po glavi vrte izgovorene moje i njegove reči i mesecima kasnije neke stvari mi postaju jasne. I baš tako, leči mi i dušu i telo a kad sam ja dobro i dete mi je bolje, i njen dermatitis je mnogo, mnogo bolje.

  33. #283
    VilaZubica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    10

    Početno

    Vjerojatno je konstitucijski pregled najbolji, ali ja sam se razočarala.
    Bila sam na pregledu i homeopatica kao i moja dr. opće prakse, me je poslušala i pogledala. Simptomi su bili slijedeći izratzito suha koža, slabost (povremena), pucanje noktiju i stalne prehlade tj. stalna upala sinusa. Svi simptomi anemije, koju nitko nije skužio Dobila sam neke kuglice od kojih su mi se sinusi smirili, moja dr. opće prakse mi je rekla da odmaram. Usred tretmana homeo preparatima, otišla sam na lječnički za posao na kojem mi je nalaz pokazao 1 za vrijednost željeza i nakraju sam završila na infuzijama željeza. Sada se radi o toma da je od tada prošlo 2 godine i da na mogu zadržati željezo, znači kad pijem preparate/tablete i jedem hranu bogatu željezom menstruacija mi je puno jača, kad ne pijem normalna je. Pila sam (pijem još uvijek) i vitamine B, C.
    Dakle, meni treba samo dobar homeopat koji će mi reći koji pripravak kako trebam uzimati za anemiju.
    (Homeo tretman sam prekinula kad sam krenula na infuzije željeza iz razloga što je moja homepatica stalno pričala o tome kako nisam trebala dopustiti da mi izvade žuć, nego sam to trebala rještiti prirodnim putem. Dakle, tretmanom sam zadovoljna, ali sa homeo-ženom ne).
    Ako mi netko može pomoći, ili ima kakav savjet, neka me prosvijetli.
    Unaprijed hvala.

  34. #284
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kao i kod izbora doktora opće prakse,ginekologa i stomatologa,tako i kod izbora homeopata,fitoterapeuta i sl. vrijede ista pravila.
    A ona glase:Obostrano povjerenje i dobar osjećaj pri odlacima istom.

    Kao što čitam ,tvoj problem (zapravo ključ problema) sa anemijom nije rješen.
    Transfuzije su ti pomogle ,ali da li je nađen uzrok zašto je došlo do tog stanja?
    Mi osobno imamo iznimno dobre rezultate liječenja anemije homeopatskim pripravcima kod našeg sina (željezo se nakon 20 dana terapije popravilo sa 4 na 17).

    Da li su ti liječnici postavili dijagnozu vrste anemije koju imaš?
    To je prilično važno za pristup.

  35. #285
    VilaZubica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    10

    Početno

    Pretrage nisu pokazale ništa osim da sam slabokrvna, a to sam naslijedila od mame i bake. Anemija se u mom slučaju u jačem obliku pojavila u vrlo stresnom periodu na poslu+faksu. Kako nije nađen neki od klasičnih uzroka dr. me uporno šopa tabletama.

  36. #286
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Znači vadila si feritin i transferin,te količinu B12 vitanina i folne kiseline?
    I ti su nalazi normalni?
    Mislim ,tako nisko serumsko željezo mora upućivati na problem sa resorpcijom,ako se imalo normalno hraniš.
    Ja svakako ne bih rekla da ti homeopatija nije pomogala (jer ipak je rješila probleme sa sinusima).
    Jel tvoja homeopatica imala klasičan ili klinički pristup homeopatiji?
    Da li si dobila baš konstitucijski pripravak ili neki prvo namjenjen za sinuse?

  37. #287
    VilaZubica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    10

    Početno

    Obavila sam sve pretrage i sve je bilo ok, najnormalnije.
    Pokušavam se što normalnije hraniti, što mi ne uspjeva uvijek, ali
    Moram napomenuti da mi željezo padne ako se dobro naživciram ili malo više vježbam. Kad mi je željezo nisko menstruacija mi traje 5-6 dana, kad ga podignem tabletama slijedeća menstruacija mi je obilnija i traje 7-8 dana.
    Homeopatija mi je pomogla za sinuse (konstitucijski pripravak) i time sam stvarno zadovoljna, zato i tražim preporuku za dobrog homeopata/icu. Malko me je razočarao pristup moje (bivše) homeopatice.

  38. #288
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    da li noi mogu dati nešta od propolisa za kašalj,ako svaki dan pije .zelenu alg.
    ako ne,šta onda da joj dam za kašalj?

  39. #289

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    I ja koristim neke homeopatske preparate, i u kombinaciji s čajevima, dodacima prehrani i reikiju nisam tabletu protiv bolova ili bilo kakvi drugi alopatski lijek popila ima već tri godine. I super se osjećam. Moja uža i širaobitelj također koristi neke homeopatske preparate.

  40. #290
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    mi tek počinjemo... P je naručen kod dr. M. Regan, ali ja ne znam gdje da sebe naručim za konstitucijski pregled... preporuke?

  41. #291
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    ptičice su zdrave,do sada nismo bili na antibiotiku :D
    u 9 bi krenuli u vrtić,pa razmišljam o nečemu za podizanje imuniteta
    kad krenuti s time,kod koga otići (zapadni dio grada,nije uvjet)

  42. #292

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Molim pomoć. Trebala bih za jednu gospođu pouzdanog homeopatu u Bjelovaru ili okolici. Prednost bi bilo da je i liječnik opće prakse (ah, znate kako je: starija generacija voli bijele kute ).

  43. #293
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    mim
    http://www.homeopatija.hr/popis
    Izgleda da ces trebati bitati izmedju Koprivnice i Zagreba :/ [/b]

  44. #294
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Mi smo od onih koji nigdje ne idu bez male torbice pune malih staklenih bocica punih homeopatskih pripravaka!
    Ma dobro, ne bas u ducan, al izvan Zagreba uvijek se dobro pokazalo nosit prvu pomoc.
    Koristimo homeopatiju desetak godina. Uvijek se sokiram kad skuzim da ljudi uglavnom ne promatraju sebe i ne razmisljaju u pravcu da rijese uzrok bolesti. Samo si unistavaju imunitet raznim antibioticima cak i kod najmanje temperature koja pokazuje neki proces ciscenja u tijelu na koje je tijelo reagiralo i pokusava to samo korigirati.
    Ma mogla bih sada svasta pisati, da ne duljim...
    Nama se pokazala ehinacea izvrsna kod naglih slabosti, prvog znaka prehlade i sl. Moze se kupiti kao bezalkoholni pripravk gotovo u svakoj ljekarni ( nije homeopatski pripravak). Ehinacea jaca imunitet i mnogi kojima smo je preporucili su odusevljeni ( ne pretjerujem, mada sebi tako zvucim )
    Moram ici...

  45. #295

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    jedno pitanjce za iskusne s homeopatijom 8)

    mali mi definitivno ima slabu točku nos i to se slijeva u grlo cijelu zimu
    ee...sad da to ne završi svaki put temp. i antibiotikom posegnula sam za homeopatijom.
    kupila sam pulastilu ( činilo mi se da je ona nekako najviše za to )
    no nakon 3-4 dana nije to baš išlo na bolje, pa sam zvala homeolabovo savjetovalište, gdje mi je jedna jako ljubazna i strpljiva teta rekla da mu je to možda preslabo ( ima 4 g. ) da uzmem sinus relief.
    ok, kupim ja i to, i stvarno nije sad da je ono bez ikakvih simptoma, al je ipak puno bolje.
    mene zanima slijedeće, koliko dana mu mogu davati te pelete i nakon koliko vremena otkad sam prestala mu davati mu smijem opet ponovno početi davati ( baš sam zapetljala, valjda će me netko skužiti )

  46. #296
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    po pravilu cim dodje do poboljsanja ili pogorsanja( reakcije ) trebalo bi stati s davanjem, a poceti davati kada se stari simptomi ponovo vrate ... ukoliko se stari simptomi svako malo vracaju tada je potrebno naci konstitucijski lijek koji stimulira cijeli sustav da se sam izlijeci

  47. #297

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    mim
    http://www.homeopatija.hr/popis
    Izgleda da ces trebati bitati izmedju Koprivnice i Zagreba :/ [/b]
    Ajmeeee ! Svejedno ti hvala.

    Sad malo čitam popis i vidim da na njemu nema dr. Ratka Šimetina (samo je njegov brat Ivan). Mora li se svaki homeopata učlaniti ili je to na nekoj dobrovoljnoj bazi? Jer-ako se ne moraju učlaniti onda još uvijek ostaje nada na postoji netko malo bliže Bjelovaru (gđa ne vozi i starija je pa joj nije baš do putovanja).

  48. #298
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj svjetlic prvotno napisa
    jedno pitanjce za iskusne s homeopatijom 8)

    mali mi definitivno ima slabu točku nos i to se slijeva u grlo cijelu zimu
    ee...sad da to ne završi svaki put temp. i antibiotikom posegnula sam za homeopatijom.
    kupila sam pulastilu ( činilo mi se da je ona nekako najviše za to )
    no nakon 3-4 dana nije to baš išlo na bolje, pa sam zvala homeolabovo savjetovalište, gdje mi je jedna jako ljubazna i strpljiva teta rekla da mu je to možda preslabo ( ima 4 g. ) da uzmem sinus relief.
    ok, kupim ja i to, i stvarno nije sad da je ono bez ikakvih simptoma, al je ipak puno bolje.
    mene zanima slijedeće, koliko dana mu mogu davati te pelete i nakon koliko vremena otkad sam prestala mu davati mu smijem opet ponovno početi davati ( baš sam zapetljala, valjda će me netko skužiti )
    U vasem slucaju bi trebali napraviti konstitucijski pregled kod homeopate jer se vas problem ponavlja. Nije sad jednom mu curio nos pa si mu dala, nego se desava cijelu zimu. Nesto mu to uzrokuje i taj uzrok treba ukloniti homeopatijom (konstitucijskim lijekom koji ce ga vratiti u balans)

  49. #299
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Vala prvotno napisa
    mim
    http://www.homeopatija.hr/popis
    Izgleda da ces trebati bitati izmedju Koprivnice i Zagreba :/ [/b]
    Ajmeeee ! Svejedno ti hvala.

    Sad malo čitam popis i vidim da na njemu nema dr. Ratka Šimetina (samo je njegov brat Ivan). Mora li se svaki homeopata učlaniti ili je to na nekoj dobrovoljnoj bazi? Jer-ako se ne moraju učlaniti onda još uvijek ostaje nada na postoji netko malo bliže Bjelovaru (gđa ne vozi i starija je pa joj nije baš do putovanja).
    Najbolje onda kontaktirati presjednika ili tajnika udruge, oni ce znati za sigurno dal tko radi u Bjelovaru ili u blizini...

  50. #300
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Vala prvotno napisa
    mim
    http://www.homeopatija.hr/popis
    Izgleda da ces trebati bitati izmedju Koprivnice i Zagreba :/ [/b]
    Ajmeeee ! Svejedno ti hvala.

    Sad malo čitam popis i vidim da na njemu nema dr. Ratka Šimetina (samo je njegov brat Ivan). Mora li se svaki homeopata učlaniti ili je to na nekoj dobrovoljnoj bazi? Jer-ako se ne moraju učlaniti onda još uvijek ostaje nada na postoji netko malo bliže Bjelovaru (gđa ne vozi i starija je pa joj nije baš do putovanja).
    ne mora se svatko učlaniti. ima puno poznatih i priznatih homeopata koji nisu članovi. a i ta udruga nije jedina udruga homeopata :/

    nisam sigurna dal postoji popis SVIH homeopata u hrvatskoj :?

Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •