Stranica 7 od 15 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 703

Tema: Korisnici homeopatije-postrojte se!

  1. #301
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    [ nisam sigurna dal postoji popis SVIH homeopata u hrvatskoj :?
    Ne postoji.Postoje još dvije udruge(jedna kalasičnih homeopata i jedna u splitu) ,ali nemaju javan popis članova.

  2. #302
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    [ nisam sigurna dal postoji popis SVIH homeopata u hrvatskoj :?
    Ne postoji.Postoje još dvije udruge(jedna kalasičnih homeopata i jedna u splitu) ,ali nemaju javan popis članova.
    da vidjela sam na ovom linku u tvom potpisu
    inače super je stranica, poučna...a bit će još bolja kad bude skroz gotova, pogotovo dio s knjigama (ja sam štreberica hihi)

  3. #303

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    bok
    imam curicu od skoro dvije godine (manje dva mjeseca) koja mi muku muči s dermatitisom...nisu rane ali je jako suha koža koja reagira crvenilom na svaku emocionalnu i vremensku promjenu. ja se liječim homeopatski već dugo (ništa bitno, dovodila sam si organizam u red) ali ne znam da li je konstitucijski tretman prikladan za nju tako malenu - aludiram na one slušalice koje se stave na uši tj. dijagnostiku. primjenjuje li se nešto drugo s tako malom djecom?

  4. #304
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Dijete od rodjenja moze biti podvrgnuto homeopatiji.

    Dobrim homeopatima ponekad male bebe govore vise od odraslih (to nam je rekla nasa homeopatica kad sam malog s nepuna 3 mjeseca odvela na konstitucijski bas zbog dermatitisa i pitala je vidi li ona sta kod njega Naravno, roditelj u samom razgovoru isto igra veliku ulogu radi izjasnjavanja oko navika djeteta i sl.)

  5. #305
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Promocija knjige

    Dragi svi! Ovim putem vas pozivam na promociju svoje nove knjige HOMEOPATIJA ZA SVAKOGA – potpuni priručnik za prvu pomoć i akutne bolesti. Dođite i saznajte kako vam ova knjiga može pomoći za postizanje boljeg zdravlja. Knjiga je namijenjen svima – dovoljno je jednostavna za potpune početnike, a dovoljno precizna i detaljna za profesionalne homeopate! Homeopatima može uvelike olakšati praksu, a svima ostalima koristiti u svakodnevnom životu za postizanje boljeg zdravlja. Za više detalja, odnosno sadržaj, predgovor i nešto teksta, pogledajte priloženi dokument i tekst niže. Cijena knjige će na dan promocije biti snižena s 245kn na 200kn. Promocija u Zagrebu: četvrtak, 02.04. u 19 sati u Knjižnici Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5. Tel: 01/4810-704.Moderator promocije: Ivan Šimetin, predsjednik Hrvatske udruge homeopata. Promocija u Karlovcu: petak, 03.04. u 18 sati u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić, Šestićeva 1. Tel: 047/412-376. Moderator promocije: Blanka Martinović, predsjednica Hrvatskog homeopatskog saveza. Za sve informacije obratite se u knjižnice ili meni na ovaj mail ili mob: romana.dekic@hi.t-com.hr091 760 8902. Molim proslijedite ovaj mail svima za koje mislite da bi mogli biti zainteresirani za knjigu. Hvala! Veselim se skorašnjem susretu!Lijepi pozdraviRomana Đekić

  6. #306
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Još malo informacija...

    Dragi članovi UKOH-a,


    Novoosnovani HRVATSKI HOMEOPATSKI SAVEZ (za detalje vidi tekst niže) obilježava Svjetski tjedan homeopatije 2009. besplatnim predavanjima, radionicama i promocijom knjige.

    Molimo proslijedite obavijest (može se naći i na www.ukoh.hr te na www.homeopatija.hr ) svima koji bi mogli biti zainteresirani.

    Nadamo se da će vam se predavanja svidjeti i da će vam koristiti!



    Lijep pozdrav

    Upravni odbor UKOH-a




    Svjetski tjedan homeopatije - od 1. do 8. travnja 2009.



    Povodom 254. obljetnice rođenja Samuela Hahnemanna (rođen 10. travnja 1755.), utemeljitelja homeopatije kao načina liječenja, homeopatske udruge u Republici Hrvatskoj brojnim događanjima obilježavaju Svjetski tjedan homeopatije - http://www.worldhomeopathy.org.



    Svjetski tjedan homeopatije, koji se u Hrvatskoj održava po 4. puta, ove godine organizira novoosnovani Hrvatski homeopatski savez, koji se tako prvi puta službeno predstavlja široj javnosti. Članice Saveza sudjeluju u obilježavanju Tjedna besplatnim radionicama i predavanjima za javnost, člancima u brojnim časopisima te promocijom knjige.



    Tema ovogodišnjeg Homeopatskog tjedna u cijelome svijetu su ALERGIJE.







    PREDAVANJA, PROMOCIJE KNJIGE I RADIONICE POVODOM SVJETSKOG TJEDNA HOMEOPATIJE:




    srijeda, 1.4.2009. u 19h - Homeopatija i alergije

    predavačica: Zdravka Svetličić, dr. vet. med.

    Gradska knjižnica, Zagreb, Starčevićev trg 6 – čitaonica na 1. katu



    četvrtak, 2.4.2009. u 18h - Homeopatija - moj izbor i radionica: Alergije

    predavačica: Melita Žeželić

    Knjižnica Ivan Goran Kovačić, Zagreb, Ul. grada Vukovara 35



    četvrtak 2.4.2009. u 18.30h - Homeopatija i alergije

    predavačica: Zdravka Svetličić, dr. vet. med.

    Knjižnica Prečko, Zagreb, Slavenskog 12



    četvrtak 2.4.2009. u 19h - promocija knjige: Homeopatija za svakoga

    predavačica i autor: Romana Đekić

    Knjižnica Bogdana Ogrizovića, Zagreb, Preradovićeva 4



    petak 3.4.2009. u 17h - Homeopatija - moj izbor i radionica: Alergije

    predavačica: Melita Žeželić

    Udruga Petkom u 5, Zagreb, Drenovačka 4



    petak 3.4.2009. u 18h - promocija knjige: Homeopatija za svakoga

    predavačica i autor: Romana Đekić; moderator predstavljanja: Blanka Martinović

    Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić, Karlovac, Šestićeva 1



    petak 3.4.2009. u 18h - Alergije današnjice

    predavačica: Natalija Zebec

    Biohom, Zagreb, Trdice 43



    utorak 7.4.2009. u 18h - Homeopatija i alergije

    predavačica: Zdravka Svetličić, dr. vet. med.

    Knjižnica Vrapče, Zagreb, Ul. Majke Terezije 2



    utorak 7.4.2009. u 18h - Homeopatija - moj izbor i radionica: Alergije

    predavačica: Melita Žeželić

    Knjižnica Savica, Zagreb, Ljerke Šram 4



    utorak 7.4.2009. u 18h - Dometi homeopatije

    predavačica: Jadranka Zebec (u suradnji s Hrv. udr. bolesnika s rijetkim bolestima)

    Udruga Krijesnica, Zagreb, Prilaz Đure Deželića 50



    srijeda 8.4.2009. u 17.30h - Kako homeopatija pomaže kod alergija

    predavačice: Blanka Martinović i Mirjana Radočaj

    Homeopatski centri Primula i Homeovita, Zagreb, Martićeva 33



    srijeda 8.4.2009. u 19h - Priča o homeopatiji

    predavačica: Vesna Kovačić

    Knjižnica Tin Ujević, Zagreb, Vukovarska 14



    Sva navedena predavanja, promocije i radionice su besplatne pa pozivamo sve zainteresirane na sudjelovanje i veselimo se vašem dolasku.

    ************************************************** **********************







    Osnovan Hrvatski homeopatski savez



    Dana 23. rujna 2008. godine održana je osnivačka skupština Hrvatskog homeopatskog saveza (HHS). Savez čine Hrvatska udruga homeopata (Zagreb), te Hrvatsko udruženje za klasičnu homeopatiju (Zagreb) i Udruga klasične homeopatije 'Dinamis' iz Rijeke.



    Savez djeluje na području Republike Hrvatske i Rješenjem Gradskog ureda za opću upravu Zagreb od 07.11.2008. godine upisan je u Registar udruga Republike Hrvatske. Sjedište saveza je u ulici Baruna Trenka 4 u Zagrebu.



    Predsjednica Saveza je Blanka Martinović, dopredsjednica je Jadranka Zebec, a tajnica je Gordana Uroić.



    Osnovni sadržaj djelatnosti saveza je sudjelovanje i utvrđivanje politike razvoja homeopatije u Republici Hrvatskoj, predlaganje i donošenje Kodeksa etike i prakse, organiziranje predavanja, kongresa i seminara, iniciranje uspostave Registra profesionalnih homeopata.



    Ostali razlozi osnivanja HHS-a su:



    a) zaštita prava pacijenata u smislu prava na izbor terapije i adekvatna profesionalna usluga kvalificiranih homeopata po preporuci ECCH. To znači da težimo tome da se homeopatijom u Republici Hrvatskoj mogu baviti samo educirane osobe po standardima važećima u Europi i svijetu.

    b) Savez odgovara za popis svojih djelatnih članova (koji zadovoljavaju gore navedene uvjete) i samo za njih. Činjenica je da u Republici Hrvatskoj djeluju i osobe za koje nemamo uvida u njihovu homeopatsku naobrazbu ili prilažu pri zamolbi za upis u postojeće udruge 'diplome' o završenim vikend tečajevima pri raznim školama koje ne zadovoljavaju standarde Europske unije. Takvima se ne odobrava članstvo.


    Zato, apeliramo da pri izboru homeopata kontaktirate Hrvatski homeopatski savez ili navedene udruge.

  7. #307
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    [ inače super je stranica, poučna...a bit će još bolja kad bude skroz gotova, pogotovo dio s knjigama (ja sam štreberica hihi)
    Ako te zanimaju knjige(prevedene)...
    Izvoli virni http://www.homeopatija.hr/literatura/

  8. #308

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Mi smo novi na homeopatiji, od 9. mjeseca prošle godine. Idemo kod liječnice koja je ujedno i homeopatica i preporodili smo se.

    Prošle zime, dok još nismo bili kod homeopatice, doslovno stalno je netko od djece bio bolestan i uglavnom su završavali na antibioticima.

    U 9. mjesecu mi je sinko dobio 3. bronhitis u poslijednjih 7. mjeseci i završio na sumamedu. Nekako tada smo prvi puta otišli do homeopatice, prvo su oboje dobili probiotike i propisala im je još neke pripravke koje da uzimaju u infektu.

    U međuvremenu je njemu dijagnosticirana astma na Srebrnjaku, te vrlo vrlo visoka alergija (Ige 1070) na grinje i pelud. Zahvaljujući homeopatskim pripravcima konvencionalne lijekove i profilaksu za astmu (propisane flixotide i ventolin) nije dobio do sada niti jednom, svaki i najmanji kašalj u korjenu suzbijamo pripravcima da se ne razbukta i to nam funkcionira odlično. Sad mi je slijedeći korak pokušati liječiti alergiju kao takvu homeopatijom, jer evo sada u sezoni peludi vidim da pojačano svrbi nosić i da ga to smeta. Cijelu zimu, za razliku od prošle, nije popio niti jedan antibiotik a jedino što je bio bolestan bile su dvije virozice od po nekoliko dana. Ja prezadovoljna.

    Curica, dvogodišnjakinja, u 10. je mjesecu imala jaku upalu grla, temperatura, grlobolja, ništa ne jede. Davala sam joj propisane kuglice, zvala homeopaticu za savjete više puta u tih dan-dva i iskreno dobro se naživcirala i jedva izdržala da ne otrčim odmah pedijatru. Treći dan sam ipak otišla, on je dijagnosticirao gnojnu anginu, uzeo bris na streptokok i bio siguran da je streptokok te propisao antibiotik. No dok smo ga kupili i stigli kući - malena je živnula i simptomi su polako nestajali. Atb. nisam dala, sama se izborila i time ojačala imunitet. I evo već 5. mjeseci nakon toga nije niti šmrcnula. Prezadovoljna sam.

    Sama o homeopatiji znam izuzetno malo i ništa ne dajem na svoju ruku. Mislim da ću ići na dosta ovih radionica o alergijama koje počinju ovih dana.

  9. #309
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Zahvaljujući homeopatskim pripravcima konvencionalne lijekove i profilaksu za astmu (propisane flixotide i ventolin) nije dobio do sada niti jednom, svaki i najmanji kašalj u korjenu suzbijamo pripravcima da se ne razbukta i to nam funkcionira odlično.
    Snulko, o kakvim pripravcima je rijec? govoris o homeopatskim kuglicama ili necemu drugom?

    pitam zato sto moj Z. ima alergijsku astmu i na terapiji je vec godinu dana (flixotide 50 + ventolin po potrebi). kod homeopatice idemo vec godinu dana, ali kad mu krene suhi kasalj, nista mu ne pomaze. :/
    cesto niti ventolin vec zavrsimo na injekciji solu medrola na srebrnjaku.

    stoga me jako zanima o kojim pripravcima je rijec.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    42

    Početno

    Ja bih molila da mi netko odgovri ,ako zna ili ima iskustva kod liječenja bakterija u nosu, konkretno morraxella catcharreli. Što bi moglo pomoći ili biti korisno. Mi inače odemo kod Metke,ali ona je uvijek u velikoj gužvi pa nemogu baš pošteno pitati što bi hitjela. Sad nam je dala neki pripravak za koji na kraju neznam niti kako se zove.... Ta bakterija je gadna jer kašalj se nikako ne zaustavlja a sluz i dalje obilna. Bojim se da se ne zakomplicira, a opet nije niti za antibiotik...

  11. #311
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Sabljaci,
    ako nakon par dana nema reakcije na lijek, onda nije pravi. Za homeopatski tretman je potrebno vrijeme da bi se slucaj pravilno uzeo. Naziv bakterije homeopatu ne pomaze puno vec kako se simptomi manifestiraju. Preporucam ti da nadjes homeopata koji ce vam posvetiti vise vremena. Super da imamo Metku ( i mi smi kod nje), ali ona ima ipak previse pacijenata i tako joj je tesko posvetiti dovoljno vremena svakome da bi terapija bila uspjesna.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    Sabljaci,
    ako nakon par dana nema reakcije na lijek, onda nije pravi. Za homeopatski tretman je potrebno vrijeme da bi se slucaj pravilno uzeo. Naziv bakterije homeopatu ne pomaze puno vec kako se simptomi manifestiraju. Preporucam ti da nadjes homeopata koji ce vam posvetiti vise vremena. Super da imamo Metku ( i mi smi kod nje), ali ona ima ipak previse pacijenata i tako joj je tesko posvetiti dovoljno vremena svakome da bi terapija bila uspjesna.


    Ja bih te molila da mi preporučiš nekog dobrog homeopata ako znaš....

  13. #313

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Momze imaš poruku

  14. #314

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ne stignem sad sve iščitavati, budem navečer, ali lijepo vas molim odgovor :
    što mislite o dr Ratimiru Šimetinu? Kakva su vam iskustva s njim?

  15. #315
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    kod Šimetina su išli mm starci....nije im baš ništa odbajsnio, samo napisao recepte za cca 900 kn :shock:
    oni baš nisu informirani o homeopatiji ali su vidjeli da je pomogla nama i ostatku familije pa su otišli probati
    mi idemo kod dr.Grčić koja mi je super

  16. #316
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tražim preporuku za nabavku kompleta osnovnih lijekova.

  17. #317
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    mi idemo kod dr.Grčić koja mi je super
    i mi smo kod nje i ja sam super zadovoljna

  18. #318
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tražim preporuku za nabavku kompleta osnovnih lijekova.
    Ja imam ovaj plavi od 36kom. Super je za pocetak.

    Ali sad sam neke vec potrosila, uvijek mi nesto nedostaje pa me zanima gdje se u Hrvatskoj mogu nabaviti kvalitetni homeopatski pripravci (a da nije od homeolaba).

  19. #319
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    na Dolcu u ljekarni ih naručiš, moraš znati točan naziv ili ti homeopata može napisati recept (tako ih ja naručujem). po narudžbi platiš 30 kn pa je najbolje naručiti sve odjedanput. mi naručujemo Walla i Welleda

  20. #320
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uzeo sam Gelsemium Semp., Kali Bichromicum i Bryonia Alba, sve u koncentraciji C30. Cijena je bila ohohoj, po 70kn svaki, ali sada nema brige od gripe. Ni u buduće.

  21. #321
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Mi se također prijavljujemo tj. ja prijavljujem svog miškeca. Nešto više od mjesec dana liječimo neurodermitis homeopatskim kapima koje nam je spravila naša homeopatica Romana Đekić. Nažalost, još nema pomaka što nas ponekad malo obeshrabri, ali za sad se još držimo. :/ Ima li netko kakvih iskustava s Romanom?

  22. #322
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Palonkica, nemam iskustva sa Romanom (osim sto sam kupila njenu knjigu), no imam iskustva sa neurodermitisom.
    Stariji sin imao pa to tretiratli kortizonskim krememama i sada ima astmu. I jos uvijek dermatitis (uskoro ce mu 4 godine).
    Ovaj mladji je vec dobio dva konstitucijska (nikakve kapi, samo kuglice). Nakon prvog konstitucijskog mu se jako pogorsalo, cak je imao i kraste! I onda nakon sto je terapija promijenjena, sada se gotovo sve iscistilo. :D
    Idemo na kontrolu za 2 tjedna, vidjet cemo do tada...

    Btw, u svojim istrazivanjima skuzila sam da postoji homeopata i homeopata. Mi smo kod homeopata koji bolest/problem rjesava klasicnom homeopatijom, dok klinicka homeopatija (npr. dr grcic, ako sam dobro skuzila) rjesava simptome, ali ne i uzroke.

  23. #323
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    momze, kad si već spomenula, kakva ti se čini Romanina knjiga? Ja sam također razmišljala o tome da ju kupim pa me baš zanima mišljenje onih koji ju već imaju.

    Žao mi je što se tvoj stariji sin bori s dermatitisom. Znam da je astma jedna od negativnih posljedica korištenja kortizonskih krema pa sam zato i odlučila krenuti s homeopatijom. Jesi li ti sa starijim sinom probala homeopatiju? Ne znam jesam li dobro skužila, zar ti i mlađi ima neurodermitis? Eto, drago mi je što mu je drugi konstitucijski lijek pomogao.

    Ja još nisam stigla do te razlike između klasične i kliničke homeopatije. Uopće nisam znala da moram o tome voditi računa. I na kraju, ako nije tajna, kako se zove vaš homeopat?

  24. #324
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Mi smo kod homeopata koji bolest/problem rjesava klasicnom homeopatijom, dok klinicka homeopatija (npr. dr grcic, ako sam dobro skuzila) rjesava simptome, ali ne i uzroke.
    jel možeš, molim te, malo to objasniti? jer, čini mi se da bi svaki homeopat trebag rješavati simptome a ne uzroke :/

    ajde, za laike, daj neki primjer...

  25. #325
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    Mi smo kod homeopata koji bolest/problem rjesava klasicnom homeopatijom, dok klinicka homeopatija (npr. dr grcic, ako sam dobro skuzila) rjesava simptome, ali ne i uzroke.
    jel možeš, molim te, malo to objasniti? jer, čini mi se da bi svaki homeopat trebag rješavati simptome a ne uzroke :/

    ajde, za laike, daj neki primjer...
    Sad sam malo zbunjena. Ja sam mislila da je baš obrnuto, da homeopatija rješava uzroke. :?

  26. #326
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    Mi smo kod homeopata koji bolest/problem rjesava klasicnom homeopatijom, dok klinicka homeopatija (npr. dr grcic, ako sam dobro skuzila) rjesava simptome, ali ne i uzroke.
    jel možeš, molim te, malo to objasniti? jer, čini mi se da bi svaki homeopat trebag rješavati simptome a ne uzroke :/

    ajde, za laike, daj neki primjer...
    Sad sam malo zbunjena. Ja sam mislila da je baš obrnuto, da homeopatija rješava uzroke. :?
    ma krivo sam napisala

    naravno da treba rješavati UZORKE a ne SIMPTOME


    samo ne znam kako homeopat rješava simptome a ne uzroke..to mi nije baš spojivo s homeopatijom, i nemam pojma kako bi to trebalo funkcionirati pa bi da mi momze objasni, ako joj se da

  27. #327
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    klinicka homeopatija se bavi simptomima i ima sposobnost ukloniti simptome...ona se često koristi u akutnim situacijama kada je potrebna hitna intervencija i kada je potrebno "olakšati" tegobu...tu spadaju povrede, krvarenja, peludna hunjavica, prehlade itd.

    znači vi možete uzeti po potrebi neki od pripravaka i u manje više kratkom roku olakšati tegobe...tada medjutim uzrok nije riješen...

    kod konstitucijskog tretmana tj.klasicne homeopatije je priča potpuno drugačija, tada homeopata ne interesira sama bolest i simptomi, već osoba u cijelosti...tu su bitne emocije, misli, način na koji osoba reagira na stres (da li izražava bijes, tugu, ili ih potiskuje, da li je stidljiva, ekstrovertirana itd.), kao i tjelesni procesi (što voli jesti, ne voli jesti, od koje hrane ili pića mu je gore, bolje itd.)...

    kada se nakon sat, sat i pol, dobije "slika" pacijenta tada je moguće kvalificiranom homeopatu odabrati pravi similimum (sličan pripravak) koji će ojačati konstituciju osobe i na taj način dovesti do potpunog izlječenja...

    razlika je u tome da, vi možete kupiti priručnik o homeopatiji i tretirati sebe u akutnim situacijama (prehlada...) i to je tada terapeutska ili klinicka homeopatija, ali konstitucijski vi ne možete sebe liječiti, već samo kvalificirani homeopat, koji bi trebao imati objektivniji uvid u cijelu stvar...

    terapeutski učinci su uglavnom brzi, ali ne i trajni, dok konstitucijsko liječenje traje mjesecima ali su efekti trajniji...

    primjer: peludna hunjavica, kada su simptomi već započeli (kihanje, iscjedci itd.) tada je najbolje koristiti neki od terapeutskih pripravaka koji će olakšati cijelu stvar (euphrasia, sabadila, pulsatila...), ali ukoliko se želite riješiti peludne hunjavice, tada morate posjetiti homeopata prije sezone hunjavice, da vas konstitucijski ojača...

    I

  28. #328
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    klinicka homeopatija se bavi simptomima i ima sposobnost ukloniti simptome...ona se često koristi u akutnim situacijama kada je potrebna hitna intervencija i kada je potrebno "olakšati" tegobu...tu spadaju povrede, krvarenja, peludna hunjavica, prehlade itd.

    znači vi možete uzeti po potrebi neki od pripravaka i u manje više kratkom roku olakšati tegobe...tada medjutim uzrok nije riješen...

    kod konstitucijskog tretmana tj.klasicne homeopatije je priča potpuno drugačija, tada homeopata ne interesira sama bolest i simptomi, već osoba u cijelosti...tu su bitne emocije, misli, način na koji osoba reagira na stres (da li izražava bijes, tugu, ili ih potiskuje, da li je stidljiva, ekstrovertirana itd.), kao i tjelesni procesi (što voli jesti, ne voli jesti, od koje hrane ili pića mu je gore, bolje itd.)...

    kada se nakon sat, sat i pol, dobije "slika" pacijenta tada je moguće kvalificiranom homeopatu odabrati pravi similimum (sličan pripravak) koji će ojačati konstituciju osobe i na taj način dovesti do potpunog izlječenja...

    razlika je u tome da, vi možete kupiti priručnik o homeopatiji i tretirati sebe u akutnim situacijama (prehlada...) i to je tada terapeutska ili klinicka homeopatija, ali konstitucijski vi ne možete sebe liječiti, već samo kvalificirani homeopat, koji bi trebao imati objektivniji uvid u cijelu stvar...

    terapeutski učinci su uglavnom brzi, ali ne i trajni, dok konstitucijsko liječenje traje mjesecima ali su efekti trajniji...

    primjer: peludna hunjavica, kada su simptomi već započeli (kihanje, iscjedci itd.) tada je najbolje koristiti neki od terapeutskih pripravaka koji će olakšati cijelu stvar (euphrasia, sabadila, pulsatila...), ali ukoliko se želite riješiti peludne hunjavice, tada morate posjetiti homeopata prije sezone hunjavice, da vas konstitucijski ojača...
    ja bih onda rekla da se homeopatica kod koje vodim svoju M. bavi klasičnom homeopatijom, iako se službeno bavi kliničkom :?

    Naime, prvi put kad smo došli kod nje, zbog stalnih upala uha, proveli smo s njom u razgovoru oko sat vremena. pitala nas je o svemu osim o upalama uha Znači, što dijete najviše voli jesti, što ne voli, je li razdražliva, često plače, kako se ponaša sa strancima...ma šta ja znam više točno šta. onda je odredila konstitucijski lijek koji smo joj davali neko vrijeme (nemam pojma više koliko, 2 tjedna, mjesec dana?) pa smo došle na kontrolu. pa nam je odredila nastavak uzimanja tog konstitucijskog lijeka, ali ne više svaki dan nego jednom tjedno, a u slučaju da vidimo da je mala malo razdražljiva i da bi se mogla razboljeti, da povećamo dozu na nekoliko dana.

    od tada M. više nije nikada imala upalu uha. povremeno joj počne curiti nosić ali to ne traje duže od 2-3 dana. mi smo baš zadovoljni.

    ajde sad vi koji ste malo bolje od mene upoznati s homeopatijom...pod 'koju' homeopatiju bi spadao takav pristup?

    Hvala

  29. #329
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Palonkica, knjiga mi se cini ok, pristupacna i jednostavno napisana. no, ja tek sada otkrivam homeopatiju, pa mi je sve zanimljivo...

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    Mi smo kod homeopata koji bolest/problem rjesava klasicnom homeopatijom, dok klinicka homeopatija (npr. dr grcic, ako sam dobro skuzila) rjesava simptome, ali ne i uzroke.
    jel možeš, molim te, malo to objasniti? jer, čini mi se da bi svaki homeopat trebag rješavati simptome a ne uzroke :/

    ajde, za laike, daj neki primjer...
    hm, tesko cu ti dati primjer, ali pokusat cu - dakle, stariji sin koji ima alergijsku astmu isto ide kod homeopatice (krenuli prije godinu dana). i svaki puta kada cujem da je netko na forumu uspjesno rijesio spazam homeopatijom, ja pitam kako i onda to trazim od homeopatice.
    primjer: prije 3 tjedna, jedna forumasica mi je rekla da napad suhog kaslja (zbog kojeg moje dijete zavrsi na injenkcijama na srebrnjaku, ako ne dam ventolin, a nekada cak ni ventolin ne rijesi spazam) rjesava prahom stibium ili cuprum kuglicama (200 C potencije).
    nasa homeopatica je rekla da je to kao da sam svom djetetu dala ventolin, samo u biljnoj varijanti.
    dakle, pomoci ce mu i ukloniti simptom (suhi, neprestani kasalj), ali nece otkloniti uzrok zbog kojeg se taj kasalj javlja. i on ce se opet javiti.

    i tako mi svaki puta dobijemo konstitucijski.

    netko je pitao za mladjeg.... da, i ovaj mladji ima neurodermitis, ali njega mazem samo homeopatskom kremom i tretiramo konstitucijskim...

  30. #330
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    mene zanima kakve vi preparate dajete djetetu alergičnom na mlijeko, pošto su sve granule, kuglice i sl. na bazi laktote.
    Mi smo bili prošle godine na homeopatskom liječenju kaplijcama, i moram reć da nam se baš i nije previše skinuo dermatitis ( liječenje je trajalo nekih 2.5-3 mjeseca).

  31. #331
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    netko je pitao za mladjeg.... da, i ovaj mladji ima neurodermitis, ali njega mazem samo homeopatskom kremom i tretiramo konstitucijskim...
    Kojom kremom ga mažeš? Stibium Salbe? Calendula+ First Aid cream? Ili uspijevaš nabaviti Halicar Salbe?

  32. #332
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    netko je pitao za mladjeg.... da, i ovaj mladji ima neurodermitis, ali njega mazem samo homeopatskom kremom i tretiramo konstitucijskim...
    Kojom kremom ga mažeš? Stibium Salbe? Calendula+ First Aid cream? Ili uspijevaš nabaviti Halicar Salbe?
    graphites krema za ekcem i neurodermitis
    i to mi ju je ponudila tek kad nam je promijenila konstitucijski koji je ovaj puta bio graph 30 C
    dakle, ista krema kao i konstitucijski

  33. #333
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    momze, drago mi je što vam Graph 30C pomaže (nama nije, ali to izgleda ipak nije bio pravi konstitucijski za nas).

    Nisam znala da postoji Graphites krema. Zanima me ako netko zna - jesu li kreme slične konstitucijskim lijekovima tj. ako mom sinu ne paše konstitucijski lijek Graph 30C onda to znači da mu ne bi odgovarala niti Graphites krema? :?

  34. #334
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Palonkica, ne znam sto da mislim. Od jucer se opet cese jako i sad mu se taj dermatitis nekako stvrdnjava tj. postaje kruci, tvrdji.

    Googlala sam tu Halicar Salbe kremu i po opisu, ta bi nam bas odgovorala. Ne znam da li da probam sa tom... :/

  35. #335
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Potencija 30 (prema riječima naše homeopatice) kod kroničnih stvari djeluje između jednog i četiri tjedna pa budeš vidjela, ako mu bude jako loše kontaktiraj homeopaticu za savjet što dalje. Navodno se često zna desiti da prije poboljšanja nastupi pogoršanje, ali ono prođe za dva-tri dana stoga nemoj još gubiti nadu.

    Ja sam također Googlala Halicar Salbe i baš sam se razočarala kad sam pročitala negdje da se ne može nabaviti u Hrvatskoj. Međutim, ipak se može i to u ljekarni Frebel u Zagrebu (Dolac 9). Oni je nemaju odmah za kupiti, ali se kod njih može naručiti tak da mi to planiramo.

    Stibium Salbe mi se nije pokazala nešto učinkovitom, ali možda nisam dovoljno dugo mazala. :/ Potrošila sam jednu tubu dok si rek'o keks (mazala mu cijelo lice i tijelo) i odmah kupila drugu, a sad mi je malo žao jer je dosta skupa (30g=95kn), a ne čini se da baš pomaže.

    Trenutno mu lice mažem Calendula+ First Aid kremom od Homeolaba koja ''pomaže zacjeljivanju manjih rana... Olakšava tegobe neurodermitisa''. Nemam još mišljenje o njoj jer ju koristim tek dan-dva.

  36. #336
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Palonkica, hvala na odgovoru!
    do 4 tjedna, kazes... sad su tek prosla dva nakon ovog drugog konstitucijskog.
    ma koma mi je gledati tako malu bebicu kako se nervozno cese i grebe nokticima.
    ja sam sa starijim probala jako puno krema, no nista bas nije puno pomagalo. ocistio se nakon protopic-a (narucen u toj ljekarni na dolcu i platila 400 kuna tu kremu). ja bila sva sretna sto to nije kortizonska krema, a na kraju sam skuzila da se ta krema dovodi u vezu sa rakom koze.

    tako da zaista zelim, ovaj puta, ustrajati sa homeopatijom i pokusati taj dermatitis tako zalijeciti.
    samo ne znam kako mu olaksati taj svrbez...

  37. #337
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    U potpunosti te razumijem. Kad gledam svog miša onih dana kad mu je najgore rasplačem se od osjećaja nemoći i muke. Uglavnom, već danas nemam dobre vijesti. Calendula+ mu nije uspjela pomoći tj. lice je u ranicama, raspucano, curi ona žuta tekućina (plazma, limfa... kako li se već zove) i opet smo na kortićima. A baš smo neki dan bili na kontroli kod homeopatice i ja sam baš bila sretna jer mu je tijelo malo bolje pa sam mislila bit će i lice (ono, prvo pogoršanje pa poboljšanje), ali sporo to sve ide pa tako nismo uspjeli dočekati poboljšanje. Zbog straha od nekih drugih infekcija stavila sam mu kortiće na lice iako mu i dalje dajem konstitucijski. Opet smo malo obeshrabreni. :/

    Ne znam što bih ti savjetovala za taj svrbež jer ni mi nismo još našli rješenje za to. Kao što sam već napisala probat ćemo sa tom Halicar Salbe pa ćemo vidjeti. :/

  38. #338
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Uzeo sam Gelsemium Semp., Kali Bichromicum i Bryonia Alba, sve u koncentraciji C30. Cijena je bila ohohoj, po 70kn svaki, ali sada nema brige od gripe. Ni u buduće. A budale neka se idu cijepiti.
    ne znam od kojeg proizvođača si kupio ali imaš na Dugom dolu Homeolab - kod njih je cijena 50 kn. barem one koje mi kupujemo, ali pretpostavljam da je tako i za druge. Mene ja tamo uputila doktorica

  39. #339
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Uzeo sam Gelsemium Semp., Kali Bichromicum i Bryonia Alba, sve u koncentraciji C30. Cijena je bila ohohoj, po 70kn svaki, ali sada nema brige od gripe. Ni u buduće. A budale neka se idu cijepiti.
    ne znam od kojeg proizvođača si kupio ali imaš na Dugom dolu Homeolab - kod njih je cijena 50 kn. barem one koje mi kupujemo, ali pretpostavljam da je tako i za druge. Mene ja tamo uputila doktorica
    vi proizvodi homeolaba se mogu naručiti u svakoj ljekarni (valjda u svakoj :? ) i cijena im je 70ak kuna. kad se kupuje direktno od ih, onda je cijena 50kn. ali treba ili otići do njih ili naručiti poštom pa platiti poštarinu..

  40. #340
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    da, ali Dugi dol nije daleko, za nas u Zagrebu, , tako da se isplati otići po njih

  41. #341
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Znat ću za drugi put. Hvala!

  42. #342

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    momze, kad si već spomenula, kakva ti se čini Romanina knjiga? Ja sam također razmišljala o tome da ju kupim pa me baš zanima mišljenje onih koji ju već imaju.

    Ja još nisam stigla do te razlike između klasične i kliničke homeopatije. Uopće nisam znala da moram o tome voditi računa. I na kraju, ako nije tajna, kako se zove vaš homeopat?
    Romanina knjiga je odlicna. Imam jos 3 druge knjige o homeopatiji, ali je ova najbolja.

    U knjizi je jako dobro objašnjena razlika između kliničke i klasične homeopatije Preporucujem!

  43. #343
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Znat ću za drugi put. Hvala!
    Mislim da je adresa Dugi dol 10 - odmah kraj Vuk Vrhovca tako da bude gužva za parkirati a i voziti, tako da mislim da ću je sljedeći put protegnuti noge od Kvartića

  44. #344
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj mamaS prvotno napisa
    Romanina knjiga je odlicna. Imam jos 3 druge knjige o homeopatiji, ali je ova najbolja.
    Ima li u knjizi i neki repertorij?
    Meni ne trebaju opcenite informacije o homeopatiji, treba mi jednostavan repertorij, mozda i materia medica, a da opet ne budu presturi.

  45. #345
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj mamaS prvotno napisa
    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    momze, kad si već spomenula, kakva ti se čini Romanina knjiga? Ja sam također razmišljala o tome da ju kupim pa me baš zanima mišljenje onih koji ju već imaju.

    Ja još nisam stigla do te razlike između klasične i kliničke homeopatije. Uopće nisam znala da moram o tome voditi računa. I na kraju, ako nije tajna, kako se zove vaš homeopat?
    Romanina knjiga je odlicna. Imam jos 3 druge knjige o homeopatiji, ali je ova najbolja.

    U knjizi je jako dobro objašnjena razlika između kliničke i klasične homeopatije Preporucujem!
    Hvala za preporuku.

    Evo, naručila sam Halicar kremu, stiže sredinom drugog tjedna pa ćemo vidjeti. Inače, lice mu je grozno. Nakon jednog dana ipak sam odustala od kortića i mažem Calendula+ kremom. Kao da vidim neke pomake na bolje, ali nisam sigurna. :/

  46. #346
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Pozdrav svima! :D Evo da se i ja pridružim ovom topicu. Inače sam i u homeopatiji 2 godine i većinu bolesti uspjevamo liječiti tako. Kad smo već kod homeopatije - netko je spominjao pripravak "Urowaxon", ali ne mogu na Net-u ništa naći o tome, pa ako tko ima doma da mi pročita s kutije koji mu je sastav i di se nabavlja...

  47. #347
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    OK, našla sam.

    "Uro-Vaxom ® is an extract of Escherichia coli, a germ responsible for the majority of urinary infections. It stimulates the immune system in order to increase the body’s natural defences against a wide spectrum of urinary pathogens. Uro-Vaxom ® prevents recurrent urinary tract infections, in particular cystitis."

    Maleni je uzimao Ešerihiju kao homeo. tretman (globulice) (2x1, 3 dana). Mislim da ćemo po potrebi tako i nastaviti. Iako bi možda bilo zgodno nabaviti i ovaj preparat. Inače, dijagnoza mu je VUR 2/3 i rado bi da ga se skine s antibiotika, pa tražim alternativnu profilaksu.

  48. #348

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    pozdrav svima!
    Evo mi smo u potrazi za homeopatskim doktorom na istocnom dijelu grada. Mi smo iz Dubrave a idemo kod dr. Grcic koja nam je predaleko pogotovo kad smo sami. Ako netko zna homeopatskog dr koji je na istocnoj relaciji bila bih zahvalna...

  49. #349
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Imamo 2godine i 2 mjeseca. Prije dva tjedna smanjili smo podoje na dva ujutro (pošto je 24h dan-noć doslovno visila na siki i to više nije išlo tako dalje)..Prije tjedan dana dobiva temp 39C, hitna Rebro, blaži laringitis, isti taj dan njen pedijatar joj daje injekciju kortikosteroida protiv gušenja, i Rinolan sirup, temp. nema. Nakon 2 dana se vraća u 4h ujutro 39 i cijeli idući dan 37C, naravno noćno kašljanje, gušenje i povraćanje šlajma......CRP s 4 skočio na 8....na Rebru prvog dana virozr utvrdili da je virusno, pedijatra je strah i razmišlja o Sumamedu, pošto nikada do sada nije koristila antibiotike odustaje...boji se a nije siguran dati ili ne....kaže da nije upala pluća...strah ga je i kaže da nije dobro što se temp. vratila nakon dva dana i umjesto da traži gdje je taj upalni proces u tijelu, on ništa...ona i dalje iskašljava, nakon 7 dana odspava koji sat noću....što da radim, ako ovo sada prođe a kažu da se laringitis vraća ( nadaj mo se da nije upala pluća) koji homeopatski lijek da koristim kao prevenitvu ili sada dok sve ovo još traje???
    Preporučite mi dobrog homeopata, jer čujem da na žalost ima dosta šarlatana
    Prošla sam dosta homeopatskih internet stranica ali ja kao početnik se gubim u svemu tome.
    Iz istočnog sam dijela grada Zagreba, i rado bi da mi netko ima za preporučiti kojeg dobrog homeopata ovdje.
    Hvala!!!

  50. #350
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moj savjet je da odete homeopatu kad otkrijete što vam je.
    U ovako akutnoj fazi prvi put,nebih preporučila.
    Da li ste uzeli bris grla i pogotovo nosa?Mogla bi biti Moraxella...

Stranica 7 od 15 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •