Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 412131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 703

Tema: Korisnici homeopatije-postrojte se!

  1. #651
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    drage moje! pomoć! imam bebaca od 6 mjeseci, idu nam zubi vec dugo i po potrebi mu dajem granulice Osanit (poslala mi ih je sestra iz Njemacke).Primjetila sam da mu pomazu.Međutim, noćas je 1. puta dobio temp. (ne kažem da ima veze s njima, ni sa zubima..) pa me zanima smiju li se one davati bebi i kad mu stavljam ćepiće za snižavanje temp.?

  2. #652
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    neznam za te konkretne granulice, ali mi uvjek homeopatiju po potrebi kombiniramo sa lupocet cepicima ili sirupom. dr odobrila.

  3. #653

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj Pravi je Anđeo prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš li zašto?
    Zato što se potpuno prestaje baviti homeopatijom.

  4. #654
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    molim vas da se drzite teme bez vrijedjanja na osobnoj osnovi. postovi koji su bili off topic su izbrisani.

  5. #655

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Hvala, pujice. Super!

  6. #656
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Evo i ja se javljam tu.
    Imam sreću pa mi je mama diplomirani homeopat

  7. #657
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ajde, pliz, pitaj mamu je li za liječenje sarkoidoze koja zahvaća koštanu srž i rezultira leukopenijom te za liječenje limfoepithelioma-like (LEL) non-small cell karcinoma pluća bolji Soltišek, Darko Ropac, Senija Grčić ili Romana Đekić. Tj. tko se od njih najbolje razumije u liječenje sarkoidoze i limfoepitelioma.
    Bi li se tvoja mama prihvatila liječenja tih bolesti?

  8. #658
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Moja mama se iz hobija bavi homeopatijom i ne uzima teže bolesti.
    Mislim da bi dr.Soltysik bio prava osoba. Ali može ga se nazvati i pitati, on će uputiti kome se obratiti ako to nije njegova domena.

  9. #659
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    trebam pomoc ako itko zna. u vrticu vlada gripa, mali danas pokupio, trenutno ima 38,6. doktorica mi ne radi do ponedeljka, a ja u ponedeljak moram u bolnicu na carski. uopce naznam sta da radim.

  10. #660
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Daj mu Panadon i u ponedjeljak idi roditi.
    Eventualno mu možeš dati Tamiflu, s ciljem da se skrati vrijeme izlučivanja virusa, kako ne bi bio zarazan za novorođenče kad se vratite kući.

  11. #661
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    *meri*, zar nemate dežurnu ambulantu? Ne znam gdje živiš, ali valjda imaš neki grad blizu, da odvedeš dijete na pregled, pa da mirno odeš ponedjeljak po bebu.
    No, ako je samo temperatura, skidaj mu Lupocetom (ili sličnim), stavljaj obloge na ruke i noge, ili tuširaj . Sigurno imaš nekoga tko će biti s djetetom kad odeš u rodilište, pa će on odvesti dijete ponedjeljak na pregled ako mu ne bude bolje.

  12. #662
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    dala sam mu belladonu, nadam se da ce bar malo pomoci. za temperaturu mu dam lupocet, ali cim prestane djelovati temperatura opet raste. mogu samo otici u bolnicu na pedijatriju, a to cu i morati nocas ako mu bude jako rasla temperatura. nazalost nemam nikoga osim muza (a o sposobnosti muskih nebih sad, cast iznimkama). mislila sam ako netko zna od homeopatskih lijekova sta bih mu mogla dati da brze ozdravi.

  13. #663
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prvi put čujem da se od homeopatskih "lijekova" brže ozdravi.

  14. #664
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    meri, i mi smo pokupili tu prehladu. u utorak je počelo, već jučer nema temperature. kašlje i šmrca ali nema potrebe za lupocetom, tako da i njega možda prođe kroz 2 dana.
    sretno na porodu!

  15. #665
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pa nekako se nadam da to ipak nije gripa nego neka druga viroza makar je temperatura dosla do 39. kad bi mu bar bilo bolje do ponedeljka pa da mogu na miru otici u bolnicu, jer cu morati tamo odguliti 8 dana.

  16. #666
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    a i strah me da ja ne pokupim (uvijek pokupim njegove bolestine), jer ne znam onda kako bi sa temperaturom na operaciju.

  17. #667
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    joj da, a ja sam bome pokupila. slomilo me, sad se skupa oporavljamo. pedica je rekla da je to kod nas samo jača prehlada, nije gripa.

  18. #668
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    dala sam mu belladonu, nadam se da ce bar malo pomoci. za temperaturu mu dam lupocet, ali cim prestane djelovati temperatura opet raste. mogu samo otici u bolnicu na pedijatriju, a to cu i morati nocas ako mu bude jako rasla temperatura. nazalost nemam nikoga osim muza (a o sposobnosti muskih nebih sad, cast iznimkama). mislila sam ako netko zna od homeopatskih lijekova sta bih mu mogla dati da brze ozdravi.
    Za visoku temperaturu kombiniraj paracetamol u pravoj dozi po kilaži i homeopatiju ako ste ju do sada već koristili pa imate iskustva. Inaće vam belladona skida temperatu? Koju potenciju uzimate? Koliko često? Kakvo je opće stanje? I da li imate upće još što od remedija kod kuće osim belladone?

  19. #669
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    dajem mu lupocet 8 ml sirupa jer ima 12 kila, tako mi je rekla dr zadnji put kad je bio bolestan da moze dobiti 200 mg a to bi bilo cca 8 ml. skine mu temperaturu, ali cim prestane djelovati opet se popne na 39. kad mu je tako visoka lezi i miran je, cim padne odmah pocne trcati okolo. belladonu smo do sad koristili za upale grla i uha i za prehlade po preporuci dr. jednu granulicu od 200 sam rastopila u 6 zlicica vode i dala sam mu jucer 3 puta i za danas su mi ostale jos 3.
    kuci imam jos hepar sulfuris, calcarea carbonica, thuya occidentalis, mercurius solubilis, ehinacea angustifolia, lycopodium clavatum, kali bichromicum. sve od 30c.

  20. #670
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Meni se čini da je sve ok i da je viroza u pitanju, kad je on tako dobrog općeg stanja kad mu padne temperatura, ali prati opće stanje .
    Nažalost osim belladone koja ide u prvom stadiju ništa od ostalog nije prvi izbor za gripu osim ako je nekome od vas remedija po konstituciji .

  21. #671
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    bili smo sad kod dezurnog pedijatra, jer mu temperatura nije nikako padala. virus je u svakom slucaju, sad da li je gripa ili sta drugo.. uglavnom nemam sta nego skidati temperaturu, dala mi je i neofen da imam za svaki slucaj ako lupocet ne bi djelovao. dati cu mu jos danas i sutra belladonu, pa cu vidjetit kako ce to napredovati. najgore mi je sto u ponedeljak moram u bolnicu, a ja obicno uvijek sve pokupim od njega jer mi je imunitet u banani.

  22. #672

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Ne znam da li mi tko može odgovoriti,ali me zanima da li može homeopatija pomoći u podizanju samopouzdanja kod djece?Razmišljala sam da odemo kod Romane Đekić.

  23. #673

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Zaboravih,na ideju sam došla čitajući o Bachovim kapima....

  24. #674
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj hada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li mi tko može odgovoriti,ali me zanima da li može homeopatija pomoći u podizanju samopouzdanja kod djece?Razmišljala sam da odemo kod Romane Đekić.
    Bilo bi super kada bi to bilo tako jednostavno.

  25. #675

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Znam da nije jednostavno,ali me zanima da li se i takve stvari tretiraju homeopatijom?

  26. #676
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    da li mi netko zna reci do kad su oni zarazni, sve dok ima temperaturu ili dok se ne pocne smanjivati?

  27. #677
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi super kada bi to bilo tako jednostavno.
    Pa zapravo moze biti jednostavno.

  28. #678
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zapravo moze biti jednostavno.
    Globulicom do samopouzdanja?
    Pa vjerojatno i je jednostavno.
    Kao i ovo donje skidanje temperature beladonom i ostalim preparatima zajedno s neofenom i lupocetom.

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    bili smo sad kod dezurnog pedijatra, jer mu temperatura nije nikako padala. virus je u svakom slucaju, sad da li je gripa ili sta drugo.. uglavnom nemam sta nego skidati temperaturu, dala mi je i neofen da imam za svaki slucaj ako lupocet ne bi djelovao. dati cu mu jos danas i sutra belladonu, pa cu vidjetit kako ce to napredovati. najgore mi je sto u ponedeljak moram u bolnicu, a ja obicno uvijek sve pokupim od njega jer mi je imunitet u banani.

  29. #679
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pa ako se moze depresija tretirati, mozda moze i to.

    ja mu belladonu nisam dala za skidanje temperature (za to mi sluzi lupocet) nego da malo pomogne organizmu u borbi protiv virusa (a tome mi ne sluzi lupocet).

  30. #680

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    Čitajući ovu temu, odlučila sam odvesti 10 godišnju kćer kod Romane Đekić, prvenstveno zbog peludne alergije koje je u zadnje tri godine sve jaca i jaca (prvu godinu nismo ni kuzili da se u stvari radi o alergiji, lani smo skuzili da je to alergija i ove godine evo je opet). No uz alergiju ima jos nekih drugih smetnji: svrbi je glava (valjda seboreični dermitis, kaze dermatologinja na neviđeno, a ne može je primiti do 10.04.), svrbe je noge, pa stalno mažem, mislim suha koža. Ali sad svrbe i oči i nos od alergije i kad sve skupa te svrbeže zbrojim, čini mi se da klasična medicina nije pravi put. čini mi se da je neka psihosomatika i da tu klasična medicina ne može puno. Dakle, htjedoh je odvesti dr Đekić, ali na web-u pise da ne radi do daljnjeg, a i pročitah, neka od vas je pisala, da se prestaje baviti homeopatijom. Zanima me kome sad idete vi svi koji ste išli k njoj ili imate li mi nekog drugog za preporuciti, nekog tko zna s djecom.

  31. #681
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    imaš ovdje popis homeopata
    http://www.homeopatija.hr/popis/
    ja bih preporučila Suzanu Nešović, mislim da je ona iz prve generacije školovanih homeopata tak da sigurno ima puuno iskustva
    Posljednje uređivanje od Vala : 03.03.2012. at 10:48

  32. #682

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    Hvala Vala. A Suzane Nešović nema na popisu?

  33. #683
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj sandam prvotno napisa Vidi poruku
    Čitajući ovu temu, odlučila sam odvesti 10 godišnju kćer kod Romane Đekić, prvenstveno zbog peludne alergije koje je u zadnje tri godine sve jaca i jaca (prvu godinu nismo ni kuzili da se u stvari radi o alergiji, lani smo skuzili da je to alergija i ove godine evo je opet). No uz alergiju ima jos nekih drugih smetnji: svrbi je glava (valjda seboreični dermitis, kaze dermatologinja na neviđeno, a ne može je primiti do 10.04.), svrbe je noge, pa stalno mažem, mislim suha koža. Ali sad svrbe i oči i nos od alergije i kad sve skupa te svrbeže zbrojim, čini mi se da klasična medicina nije pravi put. čini mi se da je neka psihosomatika i da tu klasična medicina ne može puno. Dakle, htjedoh je odvesti dr Đekić, ali na web-u pise da ne radi do daljnjeg, a i pročitah, neka od vas je pisala, da se prestaje baviti homeopatijom. Zanima me kome sad idete vi svi koji ste išli k njoj ili imate li mi nekog drugog za preporuciti, nekog tko zna s djecom.
    Metka Regan je pedijatar homeopat.

  34. #684
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Metka ne prima nove pacijente.

    Gle stvarno Suzane nema na popisu. Vjerovatno nije više član udruge. Znam da je godinama brinula o organizaciji škole homeopatije u Zagrebu pa ju je možda previše ljudi gnjavilo.
    Njen mob je 0989747800

  35. #685

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Dobar dan, naišla sam na popust za homeopatsko savjetovanje kod Melite Žeželić u centru Mandragora. Molila bih ako netko ima iskustva kod nje da se javi. Vidim da je član HUH-a i da je sudjelovala na obilježavanju dana homeopatije pa joj to u mojim očima daje neki kredibilitet. Ali bih volila i vaša iskustva, već neko vrijeme me golica homeopatija...

  36. #686

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Zar baš nitko?!

  37. #687
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    ja nisam taj podatak nigde našla

  38. #688

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Ponuda je na www.platimanje.com i upravo sam je kupila. Pa se možda i ja postrojim na ovom topicu uskoro!

  39. #689

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    PikiViki, hajde, molim te, javi kako je bilo pa da znam da li da joj vodim kćer zbog alergije.

  40. #690
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Pozdrav svima! Zanima me smijem li homepatsku granulicu zdrobiti i otopiti u tekucini, ili umjesati u hranu. Imam 2,5godisnju djevojcicu koja odbija uzimanje kuglica...
    Hvala na savjetu..

  41. #691
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Možeš otopiti u malo vode.

  42. #692
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Hvala Sirius

  43. #693

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nadam se da sam na pravoj temi i da moje pitanje nece biti shvaceno kao provokacija. slucajno sam naletila na ovaj proizvod
    http://farmex.hr/rhinital/
    koji u svom sastavu ima navedene 3 biljke. zanima me da li taj proizvod uistinu sadrzi ekstrakte tih biljaka (onda nije homeopatski proizvod) ili sadrzi veliko razrijedjenje ekstrakata tih biljaka (pravi homeopatski proizvod). malo sam zbunjena. hvala unaprijed!

  44. #694

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    To su razrijeđeni ekstrakti, razrjeđenja D3 i D4 (1: 1000 i 1:10000).

  45. #695

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zasto onda to tako ne pise?

  46. #696

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne znam, na kutijici piše. Pretpostavljam da onaj tko im je radio stranicu nema pojma da su te oznake nešto važno.

  47. #697

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ok, hvala na info!

  48. #698
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    a kolko ih ima unutra?

  49. #699

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno

    gdje u zagrebu ima kupiti homeopatske remedije, ali ne one od homeolaba (one mi se nisu pokazale jednako ucinkovite kao DHU)?
    ili ako netko ima iskustvo s kupnjom online?
    prije je DHU remedije bilo moguce kupiti u jednoj ljekarni u splitu, ali oni ih vise ne mogu naruciti pa trazim novi izvor.

  50. #700
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    DHu se može naručiti preko ljekarne na Dolcu, nema ih inače baš u slobodnoj prodaji po ljekarnama

    si probala vidjeti na iherbi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •