Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 703

Tema: Korisnici homeopatije-postrojte se!

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno Korisnici homeopatije-postrojte se!

    što se ne bi i mi postrojili kao ovi na 0-1 ili dojimo iza 2/3/4 i sl.

    zanima me kad ste krenuli s homeopatijom i koristite li ju isključivo ili kombinirate?
    koliko vam je uspješna?

    imate li h. liječnika ili sami učite i određujete terapije?

    koristite li ju samo za akutne probleme ili ima i neko ko liječi neku kroničnu bolest?


  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    evo me.

    nismo bili kod doktora vise od godinu dana.

    ja imam konstitucijski tretman, dobila kod homeopatice, a za klince, tj. za akutna stanja imam onaj kit za prvu pomoc i par knjiga.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ja je koristim nekih 3 mjeseca, lijek za neurodermitis, prije išla kod iste doc na accu, moj mišonje stariji prije nekih 6 mjeseci dobio lijek za neurodremitis, od tad jedva se ponekad sjetimo te grozne beštije :D
    Sama nisam ništa probala uzimati.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pedijatrica je homeopata pa za djecu u 90posto koristim homeopatske pripravke. na pocetku sam se vise oslanjala na njezine savjete, vec dugo i sama znam sto i kad treba. ako se zaglavimo i nema pomaka, odemo opet po savjet

    za sebe sam sporadicno koristila homeopatiju. nemam konstitucijski intervju, ono sto sam koristila nije mi se bas potrefilo... ali klinci obicno odreagiraju super...

    eh, da, koristimo je sa zadovoljstvom od 2000.

  5. #5
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ponosna korisnica vec 2. godinu.
    Mogu reci samo najbolje - izvukla me iz nekih gadnih faza. Pomogla u lijecenju infekcija i poremecenog hormonalnog statusa, potakla mrsavljenje.

    Idem po potrebi, a lijecenje je u pocetku bilo intenzivno, s po 4-5 razlicitih pripravaka u mjesec dana. Sad sam na retard-opcijama, odnosno pripravcima s produzenim djelovanjem.

    Pomogla je i MM-u.

    Homeopatica mi je i ljekar medicine, ali se uopste vise ne bavi klasicnom medicinom.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    takodje, koristim godinama.
    otisao ekcem, povremeno se javi tek stino da znam da sam nesto zeznula ili sa hranom ili stres.

    moja homeopatica se isto vise ne bavi savremenom medicinom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    kod nas ovako:
    starija kći na homeopatiji tri godine, koristi je za jačanje limfe, osnaživanje imuniteta, koncentraciju, salmonelu...
    ja probala 1. put i njije mi sjelo, promjenila homeopaticu i sada mi je odlično. pijem za prehlade
    najmlađi pije remidije kod prehladica, a sada i za popravljanje noćnog sna.
    muž pio za mononukleozu

    koristimo i konvencionalnu medicinu, ali kao drugi izbor. kad zagusti, ako zagusti, a zagusti sve rjeđe.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam od onih koji izbjegavaju davati djeci bilo kakve lijekove. Kad zagusti, uvijek prvo probam s nekim narodnim receptima, cajevima itd. Homeopatija mi je prvi izbor ako se nesto uzeti mora. Mi smo isto od ovih samoukih...u pocetku mi je trebalo dok malo pohvatam konce, sad uglavnom djeci dam dobar pripravak.

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Koristimo je od 2000., za E od kad se rodila.
    Prve godine je pripravke savjetovala pedijatrica/homeopatica, a sad vecinom rjesavam tegobe sama. Nakon sto je prije 2 godine Ema odradila konstitucijsku i dobila po tome pripravak, nismo je nesto ni trebali previse.

    Imam nekoliko knjiga koje konzultiram u slucaju neuobicajenih tegoba (ako je neka frka, savjetujem se telefonski s pedijatricom), a za uobicajene boljke vec znam na koje pripravke tko od ukucana kako reagira.

  10. #10
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    mi cijela family na homeopatiji ima 8-9 mejseci. svi imamo konstitucijske pripravke tako da ih koristim po potrebi. prezadovoljna sam.

  11. #11
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Koristim isključivo homeopatiju oko 6-7 godina, Nuša od rođenja...Nije do sada uzimala ništa od klasičnih lijekova. Konstitucijski sam davno napravila, ali koliko ja znam i to se s vremenom mijenja, pa treba obnoviti posjet homeopatu. Inače se snalazim s par knjiga i kompletom remedija za jednostavnije slučajeve, kad je frka trčim homeopatici. Živjela homeopatija :D

  12. #12
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mi smo relativno novi
    homeopatijom se liječimo oko godinu dana
    preporodila sam se-kažem ja iako liječimo uglavnom dječje sitne tegobe-prehlade i gripe-meni ovo puno jednostavnije i lakše.
    i bezbolnije.


    kako se nosite s nehomeopatskom okolinom?

    ima li koga ko ima pedijatre nehomeopate nego classic? mi posjećujemo tek toliko da nam da uputnice za vađenje krvi, da pregleda uho, grlo, nos i sl. a onda bjež kući

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    imam ja, al ko sto rekaoh, nismo ju vidjeli godinu dana.

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ma mi ju moramo viđati radi dobivanja mog bolovanja, jelte

    a ne da mi se ići

  15. #15
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja svoju trenutno izbjegavam radi cjepiva

  16. #16
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Koristim homeopatiju samo za M. Od njenih 6 mjeseci.
    Koliko puta nas je spasila liječnika i antibiotika.
    Sad trebamo opet otići do homeopatice jer smo potrošili Pulsatilu koja nam je spas za cureći nos.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Matilda, nadam se da pitanje nece zvucati bezobrazno: zasto uzimati bilo sta za cureci nos?

  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo i mene medju vama.

    Krenuli s malenim kod ped./homeopatice zbog dermatitisa.
    Pomoglo!
    Koristi i za prehlade, kasalj, temperaturu.


    Ja sam nova u tome -
    krenula tek ovaj mjesec, ali ne za akutne probleme. Vidjet cemo rezultate.


    btw. Zorana, ak djetetu curi nos mjesec ili dva non-stop, onda definitivno treba nesto za cureci nos.
    Posebno, jer se sve to spusta na grlo, pa lako moze preci na kasalj i sl.

    L. je nos curio vise od mjesec dana stalno, kad je krenuo u vrtic. Naravno, homeopatija mu pomogla. :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    mi krenuli u 'homeopatske vode' kad vise nisam mogla gledati koliko antibiotika mi kcer pije, a bez rezultata!
    Tako da vec smo na homeopatiji 2god!!!
    I MM i ja smo bili isto radi nekih tegoba i super zadovoljni!

    Mi kod dr. klasicne medicine ali se bavi homeopatijom! Super je... !

    Svaka preporuka...tko si moze priustiti (jer ipak ovdje se sve placa od pregleda do lijekova), iako nama je ispalo jeftinije nego li antibiotici, bolovanja, kupi ovo-kupi ono...


  20. #20
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    tu smo i mi. pocela u trudnoci, odusevila se i nastavila. zeko i ja koristimo homeopatiju i odusevljavam se i dalje. nevjerojatno koliko pomaze, i oko stvari za koje ne bih vjerovala :D jedino jos nije pomogla oko njegovog (ne)spavanja, ali naci cemo i taj remedi......

  21. #21
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja bi htjela a nemam pojma nikakvog. Aj me malo uputite u neku literaturu i nekog lij.hom. na riječkom području

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    zara i ja koristimo homeopatiju vec 3 godine. imamo odlicnu homeopaticu koju uvijek konzultiram. prezadovoljna. i da, imamo konstitucijski lijek.

  23. #23
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    ja bi htjela a nemam pojma nikakvog. Aj me malo uputite u neku literaturu i nekog lij.hom. na riječkom području
    evo zainteresirali ste i mene. ali ne znam nista pa dajte par uputa. i sta je to konstitucijski lijek :?

  24. #24
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Matilda, nadam se da pitanje nece zvucati bezobrazno: zasto uzimati bilo sta za cureci nos?
    Pa nos koji curi signalizira nam da nešto nije u redu. Uglavnom nam homeopatija pomogne (ako na vrijeme krenemo), ponekad ne pa obično završi kašljem.
    Uzmemo da nam nos bude čist i da prestane curiti, da ne mora u vrtiću stalno ispuhivati nos i motati maramice po rukama.

  25. #25
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam na konstitucijskom oko godinu dana
    za nou koristimo thuju protiv ad-a

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pitam ja to zato sto smo mi jako dugo imali taj problem cureceg nosa. I doktorica nam je rekla da je to cisto stvar organizma, tj. imuniteta. Kao u smislu kad dijete "ojaca" i to ce prestati.
    Kod nas je to trajalo mjesecima....dobru godinu dana uz povremene kratke prekide mojoj Jaseni je stalno curio nos....nekad vodenasto, nekad zuto, nekad zeleno. I nikad nije otislo dalje od toga. Sada, prije neka tri mjeseca situacija se sredila sama od sebe.

    Htjela sam napisati slijedece...na vise mjesta sam cula/citala kako korisnici homeopatskih pripravaka upadaju u slicnu zamku kao i korisnici klasicnih lijekova: znaci koriste pripravke stvarno za svaku sitnicu.
    Priroda je to vjerovatno malo drugacije zamislila pa se tako od puno toga, a pogotovo od tih takozvanih sitnica organizam moze izlijeciti sam.
    I zato ja nikako ne vidim svrhu uzimanja hom. pripravaka radi curecih noseva, viroza, nekih "normalnih" povremenih kasljanja itd.
    Radi se i o tom tzv. psihoefektu, tj. da mi djeci saljemo poruku kako je ok za sve i svasta nesto uzimati. Pa se djeca od malih nogu navikavaju na neoslanjanje na vlastiti organizam i njegovu prirodnu moc iscjeljenja.

    Eto, morala sam to napisati jer smatram vaznim i nadam se da se nitko nece uvrijediti. Neki dan sam na austrijskom dnevniku slusala o problematici vezanoj za upotrebu sintetickih vitaminskih pripravaka. Pa sam na sluzbenoj stranici austrijske rtv citala o problematici stvaranja ovisnosti o lijekovima, cemu se jako cesto ucimo od malena.
    A stvar je u tome da ni korisnici homeopatijie nisu imuni na ovu problematiku. Pa se cesto ide po onom sistemu: prirodno je, moze samo koristiti. A kad se zagrebe malo ispod povrsine, to i nije uvijek tako.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Sun u Opatiji imamo homeopaticu negdje kod Belvedera. Imam namjeru posjetit je ali se prvo moram raspitati za točnu adresu pa ti javim.

  28. #28
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mi smo relativni početnici po pitanju homeopatije pa me zanima može li mi itko preporučiti knjigu o homeopatiji u koj bi naučila neke osnove po pitanju liječenja i upotrebe kućne ljekarne!?
    Na hrvatskom!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ako moze i na engleskom, javi. Ja sam se nedavno docepala jedne jaaaako dobre, ali nisam sigurna jel prevedena.

  30. #30
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj lailah prvotno napisa
    Sun u Opatiji imamo homeopaticu negdje kod Belvedera. Imam namjeru posjetit je ali se prvo moram raspitati za točnu adresu pa ti javim.
    Super, hvala ti!

  31. #31
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

  32. #32
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Knjiga:
    Peter Chappell, Emocionalno lijecenje homeopatijom, Hermes izdavastvo
    Super je!

  33. #33
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mony, imaš ju?

    nešto sam načula da nema nigdje za kupiti? jel znaš možda gdje ima?
    al nisam 100% sigurna je li to ta ili neka druga pa sam pobrkala :/

  34. #34
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Evo ja sam danas naručila "Homeopatija za djecu" i sada čekam da mi dođe knjiga

  35. #35
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ako moze i na engleskom, javi. Ja sam se nedavno docepala jedne jaaaako dobre, ali nisam sigurna jel prevedena.
    E jesi skrta. Pa podijeli s nama naslov.

  36. #36
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sven je na homeopatiji oko godinu dana. Od tada nije popio niti jedan drugi lijek osim otopine koju mora za pH urina. prije toga smo uzimali samo za mučnine u vožnji.
    Obavili smo konstitucijski i počeo je sa nekim baznim, pa za imunitet (ne sjećam se kako se zovu), sve skupa oko mjesec dana, i od tada je na berberisu za bubrege.
    Ja se spremam već dugo na konstitucijski pregled ali nikako da se dogovorim sa dr. i odem :/
    I da, homeopatica je Svenova pedijatrica.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pcelice, ja sam mislila da su ovi stari korisnici vec upoznati s literaturom pa zato nisam pisala. Meni se stvarno jako svidja knjiga autora Cummings/Ulmann: Everybody s guide to homeopathic medicines

    Preporuku za knjigu sam nasla u jednoj knjizi Avive Jill Romm. I stvarno je dobra.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A svima koje, osim homeopatija, zanimaju i prirodni nacini lijecenja, tzv. narodni recepti za cajeve, sirupe itd. kao i opce preporuke sto se tice zdravlja djece, toplo preporucujem knjigu Avive Jill Romm: naturally healthy babies and children.

  39. #39
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tu smo.
    s tim da mi cesto posezemo i za cajevima, ili oblozima od crvenog luka i opcenito crvenog luka, biljnim pripravcima i kako ina postaje starija, ponekad ne posezemo ni za cim. prode samo.

  40. #40
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    nisam sigurna jesmo li mi punopravni članovi ovog topica...
    Lovre je na prvom pregledu kod homeopatice bio u veljači. u međuvremenu smo imali jednu prehladu koju smo liječili Belladonnom i sasvim smo zadovoljni. mislim da ćemo i nastaviti ovim putem.

  41. #41
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    mony, imaš ju?

    nešto sam načula da nema nigdje za kupiti? jel znaš možda gdje ima?
    al nisam 100% sigurna je li to ta ili neka druga pa sam pobrkala :/

    Imam ju.
    Kopiju.
    Hoces ju

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    85

    Početno

    ne koristimo homeopatiju-ako sam se uopće dobro izrazila-ali ozbiljno već neko vrijeme razmatram mogućnost da počnem.
    Do sada nismo bili baš bolesni a ja najčešće za neke probleme tipa curenje nosa,kašalj ili ranice u ustima koristim što svoje biljne jednostavne pripravke što biljne čajeve ili sirupe.Ako vam nije teško molim da me uputite na nekoga ili nešto tko ili što bi mi moglo proširiti horizonte.Potrebno mi je nešto za poboljšanje koncentracije i jačanje imuniteta.Koja je uopće cijena tih prizvoda,kako se uzimaju i gdje se nabavljaju-vjerojatno u biljnoj apoteci-ali u svakom slučaju voljela bi znati nešto više od ovo mallo mizerije koliko znam.
    Hvala

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Mi smo na homeopatiji od 2004. Koristiumo ju svi. A lijecili smo se vecinom simptomatski, sada pokusavamo i s konstitucijskim lijecenjem.

    Vecina homeopatije je bila u dogovoru s doc, ponekad dam i sama, ali mi se cini da mi fali znanja. Cim uhvatim vremena planiram u ZG na tecaj.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    molim pomoc, nadam se da bih ovdje mogla pronaci odgovor da ne otvaram novu temu.
    zanima me gdje bih u zagrebu mogla kupiti homeopatski pripravak za upalu uha (otitis media). citala sam da je jako djelotvoran.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,384

    Početno

    tridesetri, pripravke mozes kupiti u homeolabu, oni su na dobrom dolu. internet stranica je http://www.homeopatija.com.
    a mislim da se gotovi pripravci za odredjene bolesti mogu nacu u svakoj bolje opremljenoj apoteci

  46. #46
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    i ja ću malo uzurpirati...
    Lovri je preporučena Belladonna. koliko često se terapija smije primjenjivati? bio bolestan prije petnaestak dana (koristili B.) i evo sada ponovo. možemo li ju sada opet koristiti? postoji li nekakvo ograničenje?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A o cemu se radi? Jel uzimate to za snizavanje temperature?

  48. #48
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    snižavanje temperature?!

    opis Lovrinog problema koji se prije ponavljao jaaako često i zbog kojeg smo se obratili homeopatkinji bi bio otprilike slijedeći: prvi dan kiše - slijedeće jutro se probudi sa začepljenim nosićem - počinje kašalj - sline je sve više i više... i to se onda razvlači barem sedam dana. otprilike svaki treći put bi završili na antibioticima. za to vrijeme jako slabo jede, kašalj mu povremeno izazove povraćanje, sve u svemu jako oslabi (a i inače nije baš neki razbacani momak).
    temperaturu u pravilu nema.

    homeopatkinja je preporučila Belladonnu: tri dana po tri, zatim dva dana po jednu. prošli mjesec smo to i primjenili i bili smo zadovoljni rezultatom. jel' to bila samo koincidencija?! jesmo li pogriješili?! skroz si me prestrašila....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ma nemas se sto strasiti Ti pripravci su uglavnom visenamjenski pa zato pitam....nama je pedijatrica tu i tamo savjetovala koristenje belladone za snizavanje temperature.
    Ali, kod vas je druga situacija i drugo dijete. Mozda da pitas homeopatkinju.

  50. #50
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno


    sad mi je malo lakše...
    ma probala sam ju jutros dobiti - neuspješno. probat ću opet.
    hvala.

Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •