Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 145

Tema: Spravice, mašine, uređaji koji olakšavaju život

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Spravice, mašine, uređaji koji olakšavaju život

    Nadam se da je naslov jasan. U ovom užurbanom životu gdje imamo tako malo vremena za sebe, stalno pokušavam pronaći načine da dobijem koju minutu više. Vjerujem da nisam jedina. Pa evo.... nabrojite "strojeve" koji su u vama izazvali osjećaj olakšanja i učinili vaš život jednostavnijim!

    Ok.
    Perilice veša su već i naše bake imale (neke).
    Perilice suđa.
    Sušilice
    Pekači kruha (zdravije i ne moraš ići rano po kruh djetetu za doručak)...



    Koje su to još spravice koje bi nam mogle pojednostaviti život i omogućiti malo više slobodnog vremena?

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mikser obični
    Štapni mikser

  3. #3

    Početno

    multipraktik i sokovnik



    samo se pitam zasto nitko ne izmisli peglu koja ce sama peglati da ne moram ja stajati za njom sta ili dva

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    zamrzivač, mikrovalna...

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    samo se pitam zasto nitko ne izmisli peglu koja ce sama peglati da ne moram ja stajati za njom sta ili dva
    ja više ne peglam . vješam na vješalice, rastežem. tu i tamo moram ispeglati poneku majicu ili košuljicu. i to je sve.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    samo se pitam zasto nitko ne izmisli peglu koja ce sama peglati da ne moram ja stajati za njom sta ili dva
    To čekam! Iako, na poslu su već prihvatili (zgužvani) stil MM.

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj daphne prvotno napisa
    samo se pitam zasto nitko ne izmisli peglu koja ce sama peglati da ne moram ja stajati za njom sta ili dva
    ja više ne peglam . vješam na vješalice, rastežem. tu i tamo moram ispeglati poneku majicu ili košuljicu. i to je sve.
    Absolument. Pravu uštedu vremena osjećam od perilice, sušilice i Eko Juniora, a tu je i neizostavni štap za piriranje,. Vrijeme mi štede i zepter lonci i set izvrsnih noževa. Gomilu sitnih aparatića uglavnom smatram skupljačima prašine i žderačima novca. MM i ja smo jedno vrijeme priželjkivali dobar aparat za espresso, ali smo ustanovili da puno više volimo otići van na espresso.

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja nemam ni suđericu, ni sušilicu. I mogu bez toga. Dpače, nisam ih ni htjela. A uopće ne volim prati suđe.
    Koristim aparat za kavu, vešmašinu, sjeckalicu za luk, štapni mikser, mikrovalnu i rezalicu za salame.

  9. #9
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja doma imam pravu garnituru, od suđerice do pekača kruha! Pola toga samo zauzima mjesto, kao sokovnik, jer mi ga se ne da poslije čistiti
    Evo jedna stvar koju sam nedavno otkrila, nije aparat, a uštedi mi puno vremena. To je onaj Pronto za prašinu, u onoj reklami s psom, znate, ono što se stavi na štap i briše prašina. Za 5 min prođem cijeli stan s njim, samo promlatim, nema više vode i krpica! A sve staklene površine prođem čarobnom krpom i sve se sja!

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mi nemamo ni sudjericu, ni susilicu, ni rezace razne, ni mikrovalnu, ni multipraktik, ni sokovnik, ni pekac kruha...
    cek, sta ono imamo?

    mikser stapni i obicni (cesto u upotrebi), toster (cesto u upotrebi), pekac pizza (mjesecno jednom u upotrebi), te hitri pekac (jednom mjesecno)....
    pegla se rijetko pali....usisivac svakodnevno (zbog puzacice male)....iako su dobra stara metla i skovacera jos uvijek u upotrebi.....

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mi nemamo ni sudjericu, ni susilicu, ni rezace razne, ni mikrovalnu, ni multipraktik, ni sokovnik, ni pekac kruha...
    cek, sta ono imamo?

    mikser stapni i obicni (cesto u upotrebi), toster (cesto u upotrebi), pekac pizza (mjesecno jednom u upotrebi), te hitri pekac (jednom mjesecno)....
    pegla se rijetko pali....usisivac svakodnevno (zbog puzacice male)....iako su dobra stara metla i skovacera jos uvijek u upotrebi.....
    skoro pa mogu Zrinku skroz potpisati

    jedino usisivac ne koristimo (nemamo tepihe, sve cistim metlom i mokrom krpom pobrisem pod), mikser koristim za kolace, peglu jaako rijetko...

    stroj bez kojeg stvarno ne mogu zamisliti moje domacinstvo je ves masina

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja isto nemam sudjericu i susilicu. Zapravo, najvise mi je u upotrebi usisivac i masina za ves. Mirkovalno upalim tu i tamo kad hocu zagrijati vodu za caj. Miksam tijesto za kolace jednom u sto godina. Lijena sam za prati dijelove pa radije lupam rukom.

  13. #13
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    meni je super i kuhalo za vodu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja imam cijelu kolekciju raznoraznih aparata i ni jedan mi ne skuplja prašinu.

    bez suđerice i sušilice sam mogla sve dok ih nisam nabavila.

    e sad ne bi dana provela bez njih.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    vešmašina
    sušilica
    usisavač
    pegla 8) (da ja sam luda peglačica, no sad me majka preduhitri)
    kuhalo za vodu

    i hrpetina skupljača prašine

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imamo sve ko i zrinka

  17. #17
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    Perilica
    Sušilica
    Usisivač
    Mikrovalna
    Multipraktik
    Toster
    mali tv u kuhinji (ne bih zadnjih pola godine pogledala dnevnik da nije njega)

    Na popisu želja: suđerica, pekač kruha, sokovnik

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Evo jedna stvar koju sam nedavno otkrila, nije aparat, a uštedi mi puno vremena. To je onaj Pronto za prašinu, u onoj reklami s psom, znate, ono što se stavi na štap i briše prašina. Za 5 min prođem cijeli stan s njim, samo promlatim, nema više vode i krpica! A sve staklene površine prođem čarobnom krpom i sve se sja!
    Ovo dobro zvuči iako reklamu nisam vidjela jer ne gledam TV u principu. Ja koristim sve žive krpice, pronto, ajax i sve... Pronto je jedino sredstvo za čišćenje koje volim.

    Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova?
    Imam noćne more od pomisli na pranje podova.

    Kupila sam onaj viledin perač koji kao šprica pa ne moras s kantom hodati... ali ništa ne radi i ne šprica i ustvari ne služi baš nečemu...

    ______________________

    Ja bih samo rado preporučila DOBRU PEGLU!! Razlika je "drastična"... i za ono malo peglanja...

  19. #19
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Imam veš mašinu, usisavač i štapni mikser od svega navedenog.

    I niš mi ne fali - osim MOŽDA sudjerice

  20. #20
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi imamo perilicu za sude al sam je prestala koristit.

    Imamo ves susilicu al je koristim jako rijetko.

    Imam i multipraktik-tip al prakticki ga nikad ne koristim, umjesto njega koristim jedan pretpotopni mikser.

    Pekac za kruh koristim stalno.

    Mikrovalnu tu i tamo ali rijetko, mislim da bih mogla skroz bez nje.

    Imali smo do nedavno pekac za waffle al je vec dugo bio u raspadu dok nije nedavno riknuo - morat cemo kupit novi.

    Peglu imamo al u nasoj kuci to samo MM koristi, mozda jednom u dva tjedna. Mozda.

    Imamo usisavac, naravno. Ne koristimo ga cesto. Onako, taman.

    Imamo i pekac za tople sendvice al smo isto skuzili da je tava na sporetu sasvim prihvatljiva alternativa, i jednostavnija, pa ga jako rijetko vadimo.

    Imala sam do prije par mjeseci express-lonac bez kojeg sam mislila da ne mogu, koristila sam ga skoro svakodnevno, al sam, nakon sto je otisao ventil, skuzila da mogu i bez njega.

    Koristim blender za frappe i cugu (ovo rijede) ili za propasirat juhu, kao i stapni mikser.

    Imam jos svakakvih gluposti koje jako rijetko vide svjetlo dana.

    Peglu imamo al je kod nas samo MM koristi, jednom u dva tjedna. Mozda.

    Imamo usisavac, naravno (prakticki cijela kuca prekrivena tepisonom). I onaj Viledin stapni brisac za podove, s obicnom krpom. Pod perem vodom, ili octom i sodom bikarbonom, ili eventualno Vimom.

  21. #21
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ova zadnja tri reda su se klonirala. Mislim da mozda imam jos nesto a za sto do sada nisam znala :/

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ancica, kakav je to pekač za wafle?

  23. #23

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    [

    Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova?
    Imam noćne more od pomisli na pranje podova.
    3K!!

    koljena, kantu i krpu

    (i ja imam noćne more, al mi nitko ne puže po podu - pa sam se razbahatila )

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja redovito koristim samo vešmašinu, usisavač i fen za kosu. I to je ono što je stvarno nužno.
    Suđericu sve rijeđe jer smo sve više kod sveki

    Ostalo se može strpati u sakupljače prašine... a ima toga

  26. #26
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova? Imam noćne more od pomisli na pranje podova.
    tetu čistačicu

  27. #27
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Kuhalo za vodu, usisavač na vodu i močo za podove (onaj što izgleda ko uštogljena krpa) - bez toga ne bi išlo samo tako.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    perilicu sudja nemamo, susilicu rublja samo kao 2u1 s perilicom s tim da ne susim puno, nemamo ni mikrovalnu ni toster ni pekac kruha ni ekspres lonac ni multipraktik... a od svega sto nemamo, zeljela bih zapravo samo perilicu sudja.

    imam i redovito koristim: perilicu rublja, obicni i stapni mikser, kuhalo za vodu, usisavac.
    ponekad koristim i peglu, mali elektricni rostilj (samo za tople sendvice), pjenjac za capuccino.

    od rucnih sprava koristim mlinac za orahe i slicno, cjediljke za agrume, pasirku za umak od rajcica, ribez... a pravo otkrice mi je ona jednostavna rucna gnjecilica za pire

    za pranje podova, onaj viledin stap s resama i pripadajuca kanta.

    zapravo, sad sam skuzila da kod nas skoro da i nema kuhinjskih sprava koje skupljaju prasinu. ako ne racunamo raznovrsne kalupe za kolace kojih imam previse u odnosu na to koliko cesto pecem kolace... :/

  29. #29
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    -mali ručni usisivač
    -mali čistač na paru..nešto kao umanjeni,u Istri nekoć popularni,"čento gradi"... ..-odledi škrinju za 10 min!
    -e,sad-pazite ovo-električni hvatač muha... ...izgleda kao obični reket za igranje samo osim onih struna-ove su naelektrizirane pa kad cepne muhu čuje se bzzzzzzzzzzzzbrljbrljbzzzzzzzz...i nema muhe.....(znate onu od vatrogasaca-oooo,ja volim muve vatat,muve vatat-muve volim vatat jaaa...... )-donio MM iz Kine
    -pa recimo MM ima nešto kao infrared uređaj koji služi za poravnavanje prilikom građ. poslova
    .....kad se sjatim,javim josh...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Bez masine za ves i sudje ne mogu da zamislim zivot. Multipraktik u kuhinji (secka luk, melje sve), toster i mikser. Za sve vrste podova razne vrste Pronta. To je to.
    Ubijte me al ja nisam skapirala cemu sluzi stapni mikser (dobili ga na poklon, pokusala par puta da ga iskoristim umesto seckalice ali :? ) Dajte ideje sta moze da se sece sa tim stapom???

  31. #31
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Dajte ideje sta moze da se sece sa tim stapom???
    Sve đto ti padne na pamet, dobro bi bilo prvo na manje komade narezati, npr. ja ga trenutno najviše koristim za kojekakve krem juhe...
    Osim štapnog, imamo vešmašinu sa sušilicom(svakodnevna upotreba), suđericu, mikrovalnu, mali i veliki usisavač, i nešto što nije aparat ali se koristi gotovo svakodnevno - Tupperware shaker za palačinke!

  32. #32
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    za pranje podova perač od spužve - mislim da se zove mop ( tvrda spužva koja se prije toga mora natopiti vodom )

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova? Imam noćne more od pomisli na pranje podova.
    tetu čistačicu


    Citiraj sorciere prvotno napisa
    3K!!

    koljena, kantu i krpu Grin


    ono bez cega ne bih mogla je perilica za ves i sudje, susilica, mikser, obicni i stapni i jos kuhalo za vodu. njega obozavam. mikrovalnu imam, sluzi za podgrijavanje ali zbog toga je kupljena. usisivac.
    bacen novac na aparat za kavu, ali bio mi je jako lijep, a ja cak ne pijem kavu , razac za kruh, sir i salame, onaj kao u ducanu. kupila ga jer sam cijelo djetinstvo bila ovisna o njemu. mozda moja djeca budu na mene, pa me izvuku.
    mrzim stavri i aparate koje ne koristim, tako da sve imam na minimum. tako sam fritezu koju sam dobila na poklon odmah prosljedila mladjoj sestri studentici, sokovnik vratila sveki uz ispriku da ja to ne koristim jer mi se ne da cistiti. mislim volim i ja sok od jabuke, ali za toliko soka koliko se namucim oko ciscenja cu prezivjeti.

  34. #34
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Uh koja dobra tema

    Obozavam (jer mi koristi, stedi vrijeme i olaksava):

    depilator elektricni :D (definitivno zasluzuje prvo mjesto hihihi)
    kuhalo za vodu
    citruseta (cijedi limune, narance isl)
    mali usisavac - rucni

    ono kaj nam jako dobro dodje ali nije da bas volim
    pegla
    sauger (usisivac)
    mop
    ves masina (sa susilicom koju skoro ni ne koristim)

    imamo ali fakat rijetko koristimo:

    mikrovalna
    blender
    mesoreznica
    toster
    stapni mikser
    obicni mikser
    sjeckalica za povrce (rucna - tuperware)
    mlinac za orahe, bademe isl (rucna - tuperware)
    caffetiera

    Poklonila sam dva sokovnika i jednu mikrovalnu jer mi nije padalo na pamet cistit sokovnike a nije mi trebala jos jedna mikrovalna.

    Ono sto me turbo super sonicno veseli, to su USB stick, fotoaparat, i Bluetooth USB pomocu kojeg skinem snimke i fotke s mobitela na laptop

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Perilica za robu
    Perilica za suđe
    Mikrovalna
    Multipraktik(koji je na izdahu snaga)
    Toster
    Pekač kruha
    Mikser
    Usisivać na vodu(genijalna stvar)
    Pegla (jako malo)
    Kompjutor

  36. #36
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    neki dan je mm-ova sestra izjavila da smo gori od amerikanaca kad je vidila kolekciju elektricnih napravica a najgore je sto skoro sve koristim.

    kao sto neko rece bez susilice i sudjerice sam mogla dok ih nisam imala, sad ne mogu zamislit zivot bez njih. sudjerica mi je osim zbog pranja super jer prljao sudje potrpam unutra i uvijek mi je uredno
    susilica mi je ipak najbolje ulozen novac jer osim sto mi je rublje super osuseno, mirisljavo i mekano, ne moram ga ni peglat. ali tu naglasavam odzracna a ne kondenzacijaska. ova druga mi je koma (da imam ih obje )

    stapni mikser koristim svakodnevno vise puta dnevno. obicni mikser isto cesto ako ne i svaki dan.
    imam i dobru peglu koja mi sluzi za peglanje mm-ovih kosulja (jednom u sto godina). ipak imam dva puta godisnje napadaje da sortiram robu i sve operem i onda do besvjesti po nekoliko sati u komadu peglam i slazem :shock: to ko neka psihoterapija :/

    imam multipraktik ali ga koristim samo kad mi se zuri inace uzivam u sjeckanju namirnica.
    ono bez cega ne mozemo je kuhalo za vodu.
    jedno vrijeme sam zeljela aparat za kavu ali sam skuzila da mi ni ne treba. ali tu dolazimo do malog mikserica za nessicu, koji mi zlata vrijedi.
    treba mi i dobro veliko kuhaliste koje se spremam kupit sa 4 plina i 2 struje. treba mi nesto za odmrzavanje, mozda mikrovalna ne znam jel ona tome sluzi :?

    a za pranje poda koristim muza izabrao je bijele kamene plocice koje se prljaju cim im reces dobar dan, al on si je zelio bas te. a osim djeteta imamo i psa i vocnjak od 1000 kvadrata pun blata. tako da ih sad on i pere. prvo sa cetkom pa onda sa onom spuzvom na stapu. ali njemu je to navodno gust nesto kao tjelovjezba....jelte treba to izribat

  37. #37
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Ja sam umjerena

    perilica za robu (apsolutno nista ne perem rucno)
    perilica za sudje (sluzi kao i skloniste, kako je netko napisao)
    usisavac
    mikrovalna
    pegla

    multipraktik je proradio tek sad za malisinu dohranu, inace mi je lakse na ruke
    mikser koristim kad spremam kolace - jako rijetko

    Podove peremo mopom. Super stvar.
    Muz masta o sokovniku i salamoreznici, ja ga uvjeravam da ce mu biti veca muka cistiti ih nego iscijediti malo soka ili narezati salamu. Zasad uspijevam.

  38. #38
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Summer, i ja sam bila skeptična prema mesoreznici. Na kraju je MM nadvladao, kupili smo jednu malu, sklopivu, Boschovu (kao da nam ne zauzima puno mjesta u ormaru) i otkad je imamo stalno je vani. Na nju super brzo i lijepo mozes narezati kruh, sve vrste salama, kobasice i sl., a i za tvrde sireve posluzi odlicno (i baš je lijep osjećaj jesti sve tanko narezano kao u restoranu).
    A što se čišćenja tiče - malo vlaznom krpicom prebrišeš i gotovo.
    Definitivno jedna od stvari koju si nikad ne bih kupila, a koja je jako praktična!

  39. #39
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sjetila sam se! :D

    električni otvarač za konzerve - bez njega ne bih mogla. lijevom rukom nema šanse otvoriti konzervu običnim otvaračem.

    štapni mikser - starog smo toliko izmučili da mu je jednostavno ispao nož, jučer smo kupili novi. on mi služi umjesto svih blendera i multipraktika.

    mikrovalna.

    toster i citrusetu koristim i volim ali nisu mi od životne važnosti. sve ostale spravice izbjegavam jer ispadne da uglavnom služe bacanju novca i skupljanju prašine.

    jedino mi je žao da nemam električnu ribalicu, mm-u teško pada naribati 3 kile jabuka za štrudl.

    ostalo, poput vešmašine i saugera, se podrazumijeva.

  40. #40
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    lijevom rukom nema šanse otvoriti konzervu običnim otvaračem.
    ko da sluzam muza

    e da i ja koristim citrusetu svakodnevno.

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    električni otvarač za konzerve - bez njega ne bih mogla. lijevom rukom nema šanse otvoriti konzervu običnim otvaračem.
    gdje si ga kupila?

  42. #42
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ufff, ne sjećam se... bilo je to prije 4-5 godinica. u plani na savskoj, čini mi se.

    ali znam da je postojao jedan jedini philipsov model, isti kakav je moja mama kupila nekoliko godina ranije. tražila sam dugo neki ljepši, recimo moulinex, i odustala.

    lu, kod nas citrusetu koristi andrej - obožava si cijediti naranče.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Usisavač
    Mikrovalna
    Toster
    Mesoreznica
    Perilica
    Sudjerica
    Mikser (2 u 1 i stapni i obicni)
    Kuhalo za vodu
    Fen za kosu
    Depilator za nju
    Masinica za sisanje dlaka po tijelu za njega
    Bez toga nemoze nikak mislim mozda bi i moglo da nikad nismo imali
    Pegla za kosu kupila prije 2 god. jenom ju samo upotrijebila
    mislim da je to to
    :/

  44. #44
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Aaaaaa, kak sam to mogla zaboraviti - otvarac za konzerve!

    Al mi nemamo elektricni (nema teorije da bih se dala nagovoriti kupit ga) nego onaj kaj odljepljuje poklopac od konzerve, ne reze ga, pa nema ostrih rubova nakon sto se konzerva otvori. Cak i Robi zna (a i s ovim se usudim dat mu) s njim otvoriti konzervu (cemu ce i apri i ivarica posvjedocit ).

    I, naravno, drepalica za cesnjak. Mozda bih mogla bez nje al ne bih htjela

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Cak i Robi zna (a i s ovim se usudim dat mu) s njim otvoriti konzervu (cemu ce i apri i ivarica posvjedocit ).
    Upravo dođoh napisati našu sramotu
    I ja sam kupila taj otvarač i super mi je!
    I protiskivač češnjaka.
    I cjedilo za agrume.
    Sokovnik se pokazao kao promašena investicija (tko će čistiti filter)?!
    Rezač za meso - isto nula bodova: mi nikada ne kupujemo nareske.
    Pekač za kruh - bilo bi super kada bismo mi jeli kruh, ali, možda opet zatreba.
    Mali stolni usisavač - super stvar za sitne nestašluke.
    Suđerica - stvarno najbolja prijateljica.
    Mikrovalna - komotno bih mogla bez nje.
    Štapni mikser - izum stoljeća, što se mene tiče (povrtna juha gotova za dvije minute).
    Obični mikser - u upotrebi samo za Božić...

    Tak...

  46. #46
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kaj vam nije bolje narezati češnjak? meni je žao kad makar i djelić ostane na gnječilici.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne ostane ništa osim one opnice. zato glasam za Ikeinu okruglu. savršenstvo!
    ne znam koliko ga ti koristiš, ali ja u svako jelo ubacim barem pola glavice: dok bih ja to nasjeckala...
    Uostalom, prelijena sam za to.

  48. #48
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    češnjak mi je prehrambeno božanstvo br. 2, nakon maslinovog ulja. zato mi je i opnice žao.

  49. #49
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pa skineš opnicu i nasjeckaš je. Ja često sjeckam, ali kad treba više češnjaka, uzmem protiskivač.

  50. #50
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja isto obozavam cesnjak, kako rece hajvi odmah nakon maslinovog ulja. i ja sjeckam uvijek, jedina iznimmka je krem juha od povrca u koju ga zgnjecim gnjecilicom prije posluzivanja.

    salamoreznicu nemam jer ne kupujemo nikakve salame (ako se zazelimo kupim 10ak dkg sunke), kruh mjesim rucno, pekac mi se s tim ne moze usporediti. a sokovnik sam imala pa mi ga je muz prokuhao kad je marku pocela dohrana jel da ga dezinficira, i naravno da je potpuno izgubio oblik od tad ga nisam kupila ali hocu iako mrzim cistiti filter ali kad ga imam i ja i mali pijemo vocno-povrtne sokove, a ovako samo narance i limune.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •