Stranica 3 od 23 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1146

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #101

  2. #102

  3. #103
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mora se samo umrijeti.

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    Članak je super i jako jasno objašnjava što i kako, toliko jasno da može razumjeti i onaj tko nema ni malo medicinskog znanja, ili znanja.

    No, na žalost, zalud je objašnjavati i podastirati dokaze, tko ne želi znati, neće znati. I točka.

    Ne želite da vam dijete dobije difteriju. Ma ni ospice. O dječjoj paralizi neću ni pisati. Pogledajte kako izgleda bolesno dijete, ima na internetu mnoštvo filmića. Iako, ja ih ne želim gledati.
    Odluka da se ne cijepi dijete protiv zaraznih bolesti, je u rangu odluke da se nikad ne vozi ičim što ima kotače.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Članak je super i jako jasno objašnjava što i kako, toliko jasno da može razumjeti i onaj tko nema ni malo medicinskog znanja, ili znanja.

    No, na žalost, zalud je objašnjavati i podastirati dokaze, tko ne želi znati, neće znati. I točka.

    Ne želite da vam dijete dobije difteriju. Ma ni ospice. O dječjoj paralizi neću ni pisati. Pogledajte kako izgleda bolesno dijete, ima na internetu mnoštvo filmića. Iako, ja ih ne želim gledati.
    Odluka da se ne cijepi dijete protiv zaraznih bolesti, je u rangu odluke da se nikad ne vozi ičim što ima kotače.
    Oba ova citata zagovaraju cijepljenje i ako to roditelji žele neka i učine....smatram da ti rodielji žele da se njihova djeca cijepe i da su zaštićena...u smislu prevencije. Moja želja je da se meni dozvoli upravo suprotno...da ne cijepim djete i da, kad će to biti potrebno, znanost i cjepljenje se pokaže na djelu kod bolesti mog djeteta. Ne ulazim u silne rasprave oko ove teme jer svatko ima svoje razloge i mišljenja pa na kraju i znanje.Želim samo da mi netko preporuči pedijata koji je skloniji mojem načinu razmišljanja.

    Floskule poput "da se nikad ne vozi ičim što ima kotače" i komparacije sa cijepljenjem samo izazivaju stres i uznemirenje i zvuče kao poziv na nepotrebnu svađu. Ukoliko netko želi cijepiti djete neka to i učini ...ionako će to dijete biti zaštićeno od necijepljene djece.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav

    Molila bih preporuku pedijatra (može i privatnik) na područiju istočne hrvatske, a može i šire, koji nebi pravio probleme ukolimo odlučimo za poček odgoditi cjepljenje ili reducirati određeni broj cijepljenja za bebicu. Može kontakt na mail: prirodnamedicina83@gmail.com. Hvala unaprijed...

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Postala sam mama prije dva mjeseca i iskreno, nisam nikada prije toliko razmišljala o cijepljenju. Bliži se dan kćerkinog drugog cijepljenja (u bolnici je primila ono protiv tuberkuloze) i mene sve više i više hvata panika jer sam na internetu svašta pročitala. Znam da ne mogu unedogled odgađati cijepljenje, ali bih molila ako netko zna nekog pedijatra u Splitu koji je fleksibilan i koji neće forsirati cijepljenje tj. želim samo odgoditi cijepljenje jer kada gledam svoje malo zlato koje nema ni dva mjeseca, a mora za par dana primiti 5u1 cjepivo, dođe mi slabo. Mail je: diananovak777@gmail.com.
    Bila bih zahvalna na svakoj informaciji. Unaprijed hvala.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, vidim godina je jako davna.. no, vi ste pisala o pedijatru tolerantnom na necijepljenje u Zagrebu (tako sam zaključila). Imate li još uvijek kontakt ili znate nekoga? Bila bi vam jaaaaaako zahvalna

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima sa sličnim pitanjima i upitnicima nad glavom!
    Molila bih... one koji znaju za pedijatra iz Zagreba (nije bitno koji dio grada) tolerantnog na necijepljenje da pomognu - ako postoji takav - malo smo obeshrabreni. Ili ako je netko uspio necijepiti dijete na koji način mu je uspjelo se dogovoriti? trebamo nešto smisliti, vrijeme ide.... Ako se tko nađe sa informacijama, Hvala unaprijed!!!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno

    I meni treba neki pedijatar koji nije ispranog mozga u Zagrebu. Mi smo centar/jugo-istok.
    Bebica se rodila u drugom mjesecu. Odgodili smo bcg u rodilištu a dalje ćemo se snalazit. Ja sam ekstremno protiv cijepljenja pa želim učiniti sve da izbjegnemo prokleti sustav. Svaka pomoć je jako, jako dobro došla.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Drage mame i tate, i mi smo u potrazi za pedijatrom koji bi bio voljan odgoditi cijepivo te vas molimo za pomoc/savjet. Zivimo u Zg-u, bebica stara 3 tj.
    Hvala

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Znam da je jako stara tema, ali imate li možda info za podijeliti o susretljivom pedijatru koji ne forsira cijepljenje? Unaprijed Vam puuuuno hvala!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav znam da je tema odavno otvorena. Ali imam dijete od 9mj koje je do sada imalo operaciju i dovoljno izmuceno... ne zelimo ga jos cijepiti i primio je cijepivo samo u rodilistu. Moze li koja dobra dusa pr

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav.
    Imam bebu 10mj koje je do sada cijepljeno samo u rodilistu, nismo se jos odlucili na cijepljenje. Odgodili bi sto je kasnije moguce. Obzirom da je vec imao manji zahvat zbog svog problema koji je rjesiv. Ali kod sadasnje pedijatrice dosli smo u kraj, prijeti prijavom. E sad me zanima zna li itko pedijatra koji bi nam odogodio a ne bi nas prijavio. I naravno da upisuje nove pacijente. S podrucja Splita smo
    hvala

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Zaboravih mail nap jelena.basic2410@gmail.com

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Dragi svi, znam da se ovdje nije duuugo pisalo, no pokušat ću ipak potražiti savjet...trebam roditi za mjesec dana pa bi Vas molila preporuku za nekog fleksibilnog i razumnog pedijatra (može i privatnog) na području ZG-a,koji ima razumijevanja i ne pravi prevelike probleme oko odgode ili smanjenja količine cjepiva. Ukoliko je otvoren prema alternativnim mogućnostima liječenja/prevencije-još bolje.
    ukoliko netko ima informaciju, molim da mi je proslijedite na pm ili mail mrak.mrak@gmail.com
    unaprijed zahvaljujem...<3 <3 <3

  17. #117
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sto tocno znaci smanjena kolicina cjepiva?
    jer nema smisla dati neku nedjelotvornu dozu.
    ostalo ne znam, jer moja su djeca cijepljna po programu.

  18. #118
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vjerojatno ne misli na količinu pojedinog cjepiva nego na cijepljenje samo protiv nekih bolesti.
    Posljednje uređivanje od marta : 28.08.2017. at 10:50

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sto tocno znaci smanjena kolicina cjepiva?
    jer nema smisla dati neku nedjelotvornu dozu.
    ostalo ne znam, jer moja su djeca cijepljna po programu.
    da, mislila sam na cijepljenje protiv nekih bolesti. uglavnom, još uvijek sam u fazi prikupljanja informacija te bi se rado (osim što tražim pedijatra za prijavu) konzultirala s nekim otvorenijim i "progresivnijim" pedijatrom oko mogućih opcija.

  20. #120
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pedijatar koji bi pristao necijepiti dijete je progresivan? Stvarno svašta.

  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ako nemaš konkretnog opravdanja za necijepljenje mislim da ne postoji pedijatar koji će ti samo tako necijepiti dijete. Možeš samo tražiti vračare i ove koji varikinom liječe autizam.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pedijatar koji bi pristao necijepiti dijete je progresivan? Stvarno svašta.
    Ako nemaš konkretnog opravdanja za necijepljenje mislim da ne postoji pedijatar koji će ti samo tako necijepiti dijete. Možeš samo tražiti vračare i ove koji varikinom liječe autizam.
    Hvala, drage.
    No, ukoliko netko ipak ima ima konkretnu informaciju, bila bih zahvalna.

  23. #123
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Pozdrav,
    mi smo u potrazi za pedijatrom na ZG području koji tolerira necijepljenje, pa vas molim preporuku.
    Ne znam rade li poruke, pa evo email: martastic488@gmail.com

    Puno hvala unaprijed!

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo suprug i ja cekamo svoje prvo dijete. Donijeli smo odluku da ne bismo cijepili dijete, pa nas isto zanima ako nam netko moze proslijediti savjete za pristupacne pedijatre koji bi nas primili i koji bi bili tolerantni sto se toga tice.
    Evo naseg maila: sagaris900@gmail.com
    Puno hvala svima koji se jave!

  25. #125
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Meni se do sada nije nitko javio...

    Beba je već stara skoro dva mjeseca, i za sad se pravimo ludi i idemo na sistematske kod privatnog pedijatra, ali ne možemo tako zauvijek... Nažalost, svi oni za koje se da izguglati ili sam čuo da su liberalni su jako traženi pa više ne primaju nove pacijente...

    Anyone???

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Nikolaa jel mi mozes reci kod kojeg privatnika idete?
    A jel mora dijete uopce biti kod socijalnog pedijatra prijavljen ako ide kod privatnika? Pa ako mi odrasli mozemo sve raditi privatno zasto ne bi I male bebe?????

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj nikk5 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikolaa jel mi mozes reci kod kojeg privatnika idete?
    A jel mora dijete uopce biti kod socijalnog pedijatra prijavljen ako ide kod privatnika? Pa ako mi odrasli mozemo sve raditi privatno zasto ne bi I male bebe?????
    Prijava djeteta kod primarnog pedijatra ili obiteljskog lijecnika je pravo ne i obaveza. Obaveza je brinuti o djetetu i dati mu adekvatnu medicinsku skrb.Jasno, u slucaju neke ozbiljnije potrebe (za bolnicom npr.) trebalo bi imati primarnog lijecnika koji moze ispisati uputnicu (u slucaju kad je stanje ozbiljno, a nehitno).

  28. #128
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    odite kod lidije gjalski. nije pedijatrica, al šta ima veze. ima dr ispred imena, to bi trebalo biti dovoljno.

  29. #129
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    odite kod lidije gjalski. nije pedijatrica, al šta ima veze. ima dr ispred imena, to bi trebalo biti dovoljno.

  30. #130
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nekad bi na ovu temu bilo xy postova i savjeta.
    I prijedloga.
    Veseli me promjena klime [emoji3]

  31. #131
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    gajski, ne gjalski

  32. #132
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad bi na ovu temu bilo xy postova i savjeta.
    I prijedloga.
    Veseli me promjena klime [emoji3]
    vjerojatno sad idu savjeti u inbox

  33. #133
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ne koristite riječ liberalan u kontekstu neobavljanja svog posla.

  34. #134
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno sad idu savjeti u inbox
    Ne, nego je vjerujem ekipa otisla na druga mjesta u virtualnom svijetu. Pretpostavljam da je ekipa s ovog foruma na tim mjestima nalik malim macama.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Zanimljino da si to predlozila jer bila sam kod nje ali nista od toga.

  36. #136
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj nikk5 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljino da si to predlozila jer bila sam kod nje ali nista od toga.
    Nadam se da si bila zbog neceg drugog, a ne da ti bude pedijatar /lijecnik djetetu.
    Nadi nekog tko ima iskustva s djecom i to je ozbiljan lijecnik koji radi s pacijentima. Valjda zelis najbolje za svoje dijete , a to sigurni nije prepustati ga nekome bez iskustva.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.02.2018. at 16:20

  37. #137
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj nikk5 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljino da si to predlozila jer bila sam kod nje ali nista od toga.
    kod dr.Gajski?
    da bi ona bila djetetov liječnik?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Ma ne, ona je internista ali misla sam da ima kakve prijatelje pedijatre koje bi preporucila. Dala kakve smjernice.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Ma ne bojim se ja. Naci cu ono sto trazim. Uvijek jesam do sada. Kada radis nesto iskreno I kako Bog odreduje dode ti rjesenje samo.

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Cuj, ne znam sto Bog ima s tim.
    Ako je dijete zdravo ( i nastavi biti zdravo u svakom pogledu) moze realno zivjeti da pedijatra nikad ne vidi.
    Ako se nekad razboli ili ima bilo kakvih poteskoca mislim da ce ti biti svejedno da li je moguce naci takvog idealnog pedijatra kakvog si zamislila.
    u svakom slucaju , ako je dijete vec rodeno bilo bi dobro da ga prati pedijatar ili obiteljsli lijecnik od povjerenja. Sistematski pregledi pracenja napretka dijeteta ne sluze samo provodenju imunizacije.

  41. #141
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Konflikt sa sustavom nastane kad državni pedijatar prijavi da roditelji odbijaju cijepiti dijete.
    Ako državni pedijatar nikad nije odabran/imenovan od strane roditelja, onda ne postoji osoba koja je nadležna za napraviti prvi korak u sustavnom vršenju pritiska na ne-istomišljenike.

    Tako da mi se odlasci kod privatnika čine kao najelegantnije rješenje.

  42. #142
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Duzni ste djetetu pruziti brigu i skrb , sto u odredenoj mjeri podrazumjeva i dostupnost lijecnika , te ( odredeno ) pracenje
    razvoja. Kako ce te to napraviti to je vasa stvar. Ako je dijete zdravo i bez poteskoca slobodno mozete koristiti samo usluge privatnika. Nije primarni pedijatar obaveza nego pravo osiguranika.
    Ali i privatni pedijatar moze prijaviti roditelje raznim sluzbama ako smatra da se ne brinu dobro o djetetu. Pretpostavljam da to nece uciniti samo zbog odbijanja imunizacije osim ako dode do nekeozbiljne epidemije neke zarazne bolesti.

  43. #143
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Genijalno.
    Onda upisujte djecu u privatne škole, vrtiće i sl. gdje su svi necijepljeni, a ne da se oslanjate na kolektivni imunitet i ugrožavate moje dijete.
    Btw. zato imamo sada epidemiju ospica, a ta je bolest bila gotovo iskorijenjena da nije došla moda necijepljenja.

  44. #144
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Koliko znam u Hrvatskoj nemamo nikakvu epidemiju . Osim uobicajene gripe.

  45. #145
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Genijalno.
    Onda upisujte djecu u privatne škole, vrtiće i sl. gdje su svi necijepljeni, a ne da se oslanjate na kolektivni imunitet i ugrožavate moje dijete.
    Btw. zato imamo sada epidemiju ospica, a ta je bolest bila gotovo iskorijenjena da nije došla moda necijepljenja.
    Odgovarala sam Nikoli

  46. #146
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam u Hrvatskoj nemamo nikakvu epidemiju . Osim uobicajene gripe.
    A ospice u Dubrovniku?
    Premalo oboljelih da bismo to nazvali epidemijom?
    Meni je i jedan oboljeli previše jer cjepivo postoji skoro pola stoljeća.

  47. #147
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Genijalno.
    Onda upisujte djecu u privatne škole, vrtiće i sl. gdje su svi necijepljeni, a ne da se oslanjate na kolektivni imunitet i ugrožavate moje dijete.
    Btw. zato imamo sada epidemiju ospica, a ta je bolest bila gotovo iskorijenjena da nije došla moda necijepljenja.
    Pa ako već vjeruješ pričama tih dobronamjernih altruista koji su na pozicijama moći u političkim organizacijama i korporacijama - kako bismo mogli ugroziti tvoje dijete ako je postalo neugrozivo time što je cijepljeno? Ako vjeruješ da ga može ugroziti netko tko je bolestan, koja je onda poanta toga da ga cijepiš?

  48. #148
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Genijalno.
    Onda upisujte djecu u privatne škole, vrtiće i sl. gdje su svi necijepljeni, a ne da se oslanjate na kolektivni imunitet i ugrožavate moje dijete.
    Btw. zato imamo sada epidemiju ospica, a ta je bolest bila gotovo iskorijenjena da nije došla moda necijepljenja.
    No, bilo kako bilo, zapravo si ionako bez brige jer dijete nećemo upisati u državnu školu - budući da je prava, najosnovnija svrha tih ustanova istrenirati djecu da čine ono što im netko na poziciji autoriteta naredi, i da ih se nauči da razmišljaju samo onoliko koliko im je potrebno da budu dobar kotačić u nečijoj mašini.
    (Ovo sam argumentirao čisto zato što bi moglo zapeti za oko nekome tko je skeptičan prema cijepljenju.)

  49. #149
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A ospice u Dubrovniku?
    Premalo oboljelih da bismo to nazvali epidemijom?
    Meni je i jedan oboljeli previše jer cjepivo postoji skoro pola stoljeća.
    Nema još ospipca u Dubrovniku.
    A ako bude, bit će više od jedan...

  50. #150
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ali ima preko 2000tis slucajeva u Srbiji
    Najmlade zarazena beba ima 15dana

    Meni se cini da je pitanje dana kad ce doci kod nas

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •