Stranica 6 od 23 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 1149

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #251
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nema dokaza da cijepljenje izaziva autizam
    ali ovo tvoje lamentiranje dokazuje da može utjecati na sposobnost rasuđivanja

  2. #252
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Evo ti drugi primjer, moralna panika da bi netko mogao uopće pomisliti da aleksandra70vanja ima slične stavove mojima.

  3. #253
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Davore, zar stvarno, ali stvarno, imas obraza jos tupiti po istom? Pa stav koji zastupas je istinska moralna strahota.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Kod nas u Austriji su dvije doze cjepiva protiv ospica. Znam da su provjeravali pred školu tko nema drugu dozu, da se cijepe ako žele jer kod nas moraju primiti obje doze da bi bili zaštićeni. Radi se o MM Rvax Pro.

  5. #255
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    stizu ospice stize Davor, nismo se dugo ni vidjeli a nisi ni dugo tipkao.

  6. #256
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u Austriji su dvije doze cjepiva protiv ospica. Znam da su provjeravali pred školu tko nema drugu dozu, da se cijepe ako žele jer kod nas moraju primiti obje doze da bi bili zaštićeni. Radi se o MM Rvax Pro.
    Govoriš za djecu ili i za odrasle? Ja sam godište kad se cijepilo samo 1x, a gledajući iskustva iz Srbije, shvaćam da su se (odrasli) ljudi docjepljivali ili cijepili uglavnom u privatnom aranžmanu.

  7. #257
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...djece/7411566/

    Današnji Jutarnji. U Dbk je procijepljenost stvarno niska, nisam znala da je toliko niža od splitske.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Govoriš za djecu ili i za odrasle? Ja sam godište kad se cijepilo samo 1x, a gledajući iskustva iz Srbije, shvaćam da su se (odrasli) ljudi docjepljivali ili cijepili uglavnom u privatnom aranžmanu.
    Za djecu su sigurno dvije doze, a za odrasle nisam sigurna, ne znam nikog tko se cijepio u odrasloj dobi, al i mene zanima pa ću se raspitati.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 29.05.2018. at 11:20

  9. #259
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koliko su djeca zaštićena prvom dozom od te dvije?

    I hoće li biti moguće u slučaju epidemije cijepiti dijete ranije? Može li se to?

  10. #260
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su djeca zaštićena prvom dozom od te dvije?

    I hoće li biti moguće u slučaju epidemije cijepiti dijete ranije? Može li se to?
    Što su stariji, to im je mozak "zreliji" tako da nije neka sreća cijepiti ranije.

  11. #261
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kakve veze ospice, IK i Trump imaju s moralom pa da se mogu zvati moralnim strahotama?

  12. #262

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Definitivno trebaju obje doze, u tome i je stvar i zato i upozoravaju na to prije škole, jer ih jako ima puno koji nisu cijepljeni drugom dozom te samim time nisu zaštićeni jer jedna doza nije dovoljna. Tako mi je rekla i pedijatrica i doktor opće prakse i piše na tim info letcima. Ali to je u AT, možda je u RH drugačije, drugo cjepivo itd.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 29.05.2018. at 13:53

  13. #263
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Eto, događa se upravo ono čega sam se bojala.
    I sad osim straha za djecu, život i zdravlje, možemo se oprostiti od turističke sezone.
    To je prava strahota koju su nam priuštili necijepiše.

  14. #264
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ako ce to biti razlog manje guzve na moru -super.
    Iako iskreno sumnjam jer nisam primjetila da su bilo koga ospice pokolebale da ode u Grcku ili Maroko.

  15. #265
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Sina sam cijepila prije dva tjedna prvom dozom a ja sam cijepljena prije punooo godina. Po tome ni ja ni on nismo zasticeni, a pacijent je radio u pekari u kojoj kupujemo kruh. Kolika je opasnost za plod ako se zarazim ospicama u trudnoci?

  16. #266

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja uvijek nazovem doktoricu i pitam. Ako si se cijepila, zaštićena si. Bez obzira prije koliko godina. Kažem, dvije doze su u Austriji, s minimalnim razmakom od 4 tjedna. Ne može odmah primit obje.
    Ali, ponavljam, možda je kod vas drugačije, ja bi jednostavno nazvala doktoricu/doktora.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 29.05.2018. at 17:09

  17. #267
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod nas je drugacije. Prva doza s 12mj, druga prije prvog razreda
    Posljednje uređivanje od Vrci : 29.05.2018. at 17:20

  18. #268

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Kod nas se prva doza preporučuje nakon navršenih 9 mjeseci, a druga doza najkasnije do navršene druge godine.

  19. #269

  20. #270
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se prva doza preporučuje nakon navršenih 9 mjeseci, a druga doza najkasnije do navršene druge godine.
    Koje je objašnjenje za tak rano cijepljene i docjepljivanje?

  21. #271
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Davore, zar stvarno, ali stvarno, imas obraza jos tupiti po istom? Pa stav koji zastupas je istinska moralna strahota.
    Iz rečenog baš nikako ne možeš zaključiti koji stav zastupam. To je uobičajena pojava kod naivaca koji padaju na moralne zamke i općenito imaju poteškoća s razumijevanjem pročitanog.

    Tko u cijeloj ovoj paradi ne prepoznaje propagandu - uopće ne bi trebao pratiti vijesti. Škodi mu.

    Ovaj aktualni cirkus će se za manje od tjedan dana pokazati kao fake news, kao i svaki put do sada. Ali će požnjeti novu žetvu moralno ponosnih naivaca, što je i bio cilj. Upali svaki put.

    Za moralnost bilo čijeg izbora cijepljenja pitaj tek kad postane stvar izbora.

  22. #272
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ljudi se vec ponasaju kao da je to stvar izbora, posljedice vidimo, a ja nisam laik. Nisam ni naivac koji nasjeda na propagandu, a cini mi se da sve sto s prezirom govoris o drugima u ogledalu jasno odrazava tebe. Visina sa koje dociras nije svojstvena osobama koje se sluze cinjenicama, vec upravo laicima i sarlatanima koji su stvorili toliko buke da se glas razuma jedva razaznaje. Pojam morala si prije mene uveo u pricu, pa me bas zanima kako ti, kao forumas koji vazi za zagrizenog antivaksera, nema potrebu da preispita svoj stav u trenutku kada u susjednoj drzavi ima znacajan broj umrlih od morbila koji su bili nevakcinisani ili nepotpuno vakcinisani. Kako to racionalizujes sam sebi? Prirodnom selekcijom, bozjom voljom, necim trecim, ili mozda, samo mozda, uticajem pisanja i propagande tebe i po stavovima tebi slicnih? Nase rijeci i djela imaju posljedice. Razmisljas li o njima? Ili razmisljas samo o tome kako da meni i ostalima koji ne znaju funkcionalno da citaju posprdno saopstis da nam skode vijesti?

  23. #273

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Za djecu su sigurno dvije doze, a za odrasle nisam sigurna, ne znam nikog tko se cijepio u odrasloj dobi, al i mene zanima pa ću se raspitati.
    Ja sam se cijepila prije mjesec i pol. Prethodno sam provjerila IgG. Bio je negativan. 73. godiste sam i prema izjavi roditelja uredno sam cijepljena.

    Najprije su mi preporucili cijepljenje i s drugom dozom za mjesec dana od prve, ali kada sam dosla po drugu dozu rekli su da ipak nije potrebna. Uz pretpostavku da sam doista cijepljena, cak i u slucaju negativnog IgG, novije znanstvene spoznaje ukazuju na to da ostaje celularno pamcenje, koje i dalje stiti od oboljevanja.

    Takodjer sam dobila informaciju da je moja generacija u Hrvatskoj cijepljena s cak tri doze cjepiva protiv ospica. Tu info bi svakako valjalo provjeriti, jer prije toga sam bila uvjerena da je moja generacija cijepljena sa samo jednom dozom, zbog cega sam se i odlucila provjeriti IgG, te se cijepiti.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi se vec ponasaju kao da je to stvar izbora, posljedice vidimo, a ja nisam laik. Nisam ni naivac koji nasjeda na propagandu, a cini mi se da sve sto s prezirom govoris o drugima u ogledalu jasno odrazava tebe. Visina sa koje dociras nije svojstvena osobama koje se sluze cinjenicama, vec upravo laicima i sarlatanima koji su stvorili toliko buke da se glas razuma jedva razaznaje. Pojam morala si prije mene uveo u pricu, pa me bas zanima kako ti, kao forumas koji vazi za zagrizenog antivaksera, nema potrebu da preispita svoj stav u trenutku kada u susjednoj drzavi ima znacajan broj umrlih od morbila koji su bili nevakcinisani ili nepotpuno vakcinisani. Kako to racionalizujes sam sebi? Prirodnom selekcijom, bozjom voljom, necim trecim, ili mozda, samo mozda, uticajem pisanja i propagande tebe i po stavovima tebi slicnih? Nase rijeci i djela imaju posljedice. Razmisljas li o njima? Ili razmisljas samo o tome kako da meni i ostalima koji ne znaju funkcionalno da citaju posprdno saopstis da nam skode vijesti?
    Komentar na mjestu, a odgovori na postavljena pitanja i mene zanimaju.

  25. #275
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno


  26. #276
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nerealno je očekivati da bi 100% populacije bilo za nešto, pa to ne treba očekivati ni za cjepiva. Možda bi u nekim drugačijim uvjetima hiperskeptični bili oni koji su u pravu i samim tim ponašanjem bi zaštitili sebe i svoje.

  27. #277

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Stopa smrtnosti od morbila kod nas je, mislim, ostala na nivou 1 od 400, grubo gledano.
    Kad stopa smrtnosti od vakcine dostigne makar deseti deo te proporcije, može se pričati o opasnostima od vakcine.
    A ako su mrtvi ljudi, deca, trudnice, porodilje i novorođenčad nekom samo parada i propaganda- a jbg. Ima nas raznih.
    Mi smo videli svoje, nismo naučili ništa iz rumunskog scenarija, gde je stopa smrtnosti bila slična.

  28. #278
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Slazem se s oljom. Odgovornost za pruzanje platforme antivaks laicima snose svi mediji (simplicisticko 'cujmo i drugu stranu', kao da je jednako vrijedna), pa zakljucak stila slikom na sliku ili linkom na link-dragi gledatelji, a sad laku noc, odlucite vi. Pritom je u mojim ocima najveci krivac hrt jer za njega izdvajamo lovu da ne bude populisticki medij i ne ponasa se kao svi drugi tj da bude efukator, a ne (samo) zabavljac.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.05.2018. at 08:40

  29. #279
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Takodjer sam dobila informaciju da je moja generacija u Hrvatskoj cijepljena s cak tri doze cjepiva protiv ospica. Tu info bi svakako valjalo provjeriti, jer prije toga sam bila uvjerena da je moja generacija cijepljena sa samo jednom dozom, zbog cega sam se i odlucila provjeriti IgG, te se cijepiti.
    Ja sam provjeravala s dr. opće prakse u svom kartonu, nešto sam starije godište, cijepljena 1x, s godinu dana, nakon toga nije bilo docjepe.

  30. #280
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi se vec ponasaju kao da je to stvar izbora, posljedice vidimo, a ja nisam laik. Nisam ni naivac koji nasjeda na propagandu, a cini mi se da sve sto s prezirom govoris o drugima u ogledalu jasno odrazava tebe. Visina sa koje dociras nije svojstvena osobama koje se sluze cinjenicama, vec upravo laicima i sarlatanima koji su stvorili toliko buke da se glas razuma jedva razaznaje. Pojam morala si prije mene uveo u pricu, pa me bas zanima kako ti, kao forumas koji vazi za zagrizenog antivaksera, nema potrebu da preispita svoj stav u trenutku kada u susjednoj drzavi ima znacajan broj umrlih od morbila koji su bili nevakcinisani ili nepotpuno vakcinisani. Kako to racionalizujes sam sebi? Prirodnom selekcijom, bozjom voljom, necim trecim, ili mozda, samo mozda, uticajem pisanja i propagande tebe i po stavovima tebi slicnih? Nase rijeci i djela imaju posljedice. Razmisljas li o njima? Ili razmisljas samo o tome kako da meni i ostalima koji ne znaju funkcionalno da citaju posprdno saopstis da nam skode vijesti?
    Mene najviše zanima kako će si to racionalizirati ako ostane bez djeteta kao posljedice ne cijepljenja.

  31. #281
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Prije prosle trudnoce radila sam serologiju u klinici Fran Mihaljevic. Je li moguce da su mi provjeravali i ospice ili je za to potreban poseban nalaz? Sjecam se da su ba nalazu bile vodene k., peta bolest, toxo, mononuk... i jos neke.

  32. #282

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Sina sam cijepila prije dva tjedna prvom dozom a ja sam cijepljena prije punooo godina. Po tome ni ja ni on nismo zasticeni, a pacijent je radio u pekari u kojoj kupujemo kruh. Kolika je opasnost za plod ako se zarazim ospicama u trudnoci?
    Jesam li dobro shvatila, za osobu zarazenu ospicama iz Stona o kojoj javljaju mediji osobno znate da radi u pekari u kojoj kupujete kruh? Je li taj covjek bio na svom radnom mjestu unazad toliko dana koliko je mogao biti zarazan? :O

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Prije prosle trudnoce radila sam serologiju u klinici Fran Mihaljevic. Je li moguce da su mi provjeravali i ospice ili je za to potreban poseban nalaz? Sjecam se da su ba nalazu bile vodene k., peta bolest, toxo, mononuk... i jos neke.
    Vi ste vjerojatno radili TORCH, test koji bi se rutinski trebao raditi u trudnoci. On obuhvaca sljedece:
    1. T oksoplazmoza
    2. O stale infekcije – sifilis, hepatitis B, varicella zoster
    3. R ubeola – virus koji izaziva bolest sličnu rubeoli (German measles)
    4. C itomegalovirus ili CMV
    5. H erpes simplex virus – uzročnik genitalnog herpesa.

    Ospice se tim testom ne testiraju.



  33. #283
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    posljedice vidimo, a ja nisam laik. Nisam ni naivac koji nasjeda na propagandu
    Dobar

    Ajde genije podijeli s ekipom kojim medijem se šire ospice. Evo ljudi se već pribojaše kruha.
    Uzgred, većina u Hrvatskoj je necijepljena ili djelomično cijepljena - i što sad?

    Na tvoja plitka retorička pitanja odgovaram čim navedeš koji se to ljudi vec ponasaju kao da je to stvar izbora.

  34. #284
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moram napisati da ospice nisu tako opasna bolest. Zdravo dijete ih preboli u tjedan dana, ako ne dođe do komplikacija. A komplikacije mogu nastati kao i kod bilo koje bolesti.
    Jako su zarazne, koliko se sjećam čak i na par metara. Dojenče je zaštićeno tokom prve godine maminim imunitetom, ako je ova cijepljena ili ih je preboljela.

    Mislim da se trebaju brinuti kronično bolesne osobe. Postoje puno gore bolesti protiv kojih postoji cjepivo i treba se cjepiti. Panika zbog ospica nije potrebna. Uostalom, lako se cijepiti ako treba.

  35. #285
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Davore, jel' se furas samo na avaxe, ili imas jos dvojbi? Ono, chemtrails, sungazing, varikina za unutrasnju upotrebu, Zemlja ravna ploca i to? Samo da steknem dojam, da bih mogla da srocim tebi razumljiv odgovor.

  36. #286
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dojenče je zaštićeno tokom prve godine maminim imunitetom, ako je ova cijepljena ili ih je preboljela.
    Ma da? To prvi puta čujem zapravo

  37. #287
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da Beti nije u pravu i da je dojence zasticeno samo ukoliko je majka preboljela ospice.

  38. #288
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Beti je u pravu, jedino zaštita kraće traje i slabija je prema nekom istraživanju koje sam čitala.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  39. #289
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    O čem pričate kojoj bolesti?

  40. #290
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo i ja sam čitala istraživanja, kažu da bebama čije su mame cijepljenje zaštita traje kraće, a onim bebama čije su mame preboljele kozice nekih 9mj. Barem u tom istraživanju

  41. #291
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ospice!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  42. #292

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram napisati da ospice nisu tako opasna bolest. Zdravo dijete ih preboli u tjedan dana, ako ne dođe do komplikacija. A komplikacije mogu nastati kao i kod bilo koje bolesti.

    Jako su zarazne, koliko se sjećam čak i na par metara.
    Po kojem mjerilu ospice nisu tako opasna bolest?

    U Srbiji je npr. od 5400 zarazenih 33 % hospitalizirano, 558 ih je oboljelo od upale pluca, dvoje od upale mozga, a 15 ih je umrlo.
    http://www.batut.org.rs/index.php?content=1629


    Pitanje je koliko od njih ce npr. kroz 10-15 ili 20 godina kao posljedicu ospica dobiti SSPE... https://youtu.be/aB8kGwKZiq0


    Sto se zaraznosti tice, ospice su iznimno zarazne, za ilustraciju evo primjera: ako je u liftu 10 nezaštićenih osoba i u lift uđe jedan zaraženi, do kraja voznje 9/10 će biti zaraženo, te svi koji uđu unutar 2h u taj isti lift mogu biti zaraženi.

    Kad se epidemija ospica pojavi, onda bi za cijepljenje moglo biti vec kasno. Jer za stvaranje antitjela ipak treba odredjeno vrijeme, a moglo bi se kod nas desiti isto sto i u Srbiji, a to je da u kriticnom trenutku ne bude raspolozivog cjepiva za sve...

  43. #293

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram napisati da ospice nisu tako opasna bolest. Zdravo dijete ih preboli u tjedan dana, ako ne dođe do komplikacija. A komplikacije mogu nastati kao i kod bilo koje bolesti.
    Jako su zarazne, koliko se sjećam čak i na par metara. Dojenče je zaštićeno tokom prve godine maminim imunitetom, ako je ova cijepljena ili ih je preboljela.

    Mislim da se trebaju brinuti kronično bolesne osobe. Postoje puno gore bolesti protiv kojih postoji cjepivo i treba se cjepiti. Panika zbog ospica nije potrebna. Uostalom, lako se cijepiti ako treba.
    Da... Osim što činjenice kažu da su kod nas među umrlima najbrojnije osobe stare između 20 i 45 godina, prethodno savršenog zdravlja.
    I što mahom NE oboljevaju deca, nego gore navedena starosna grupa.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 30.05.2018. at 18:21

  44. #294
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Eto ja preboljela koze i moja dojenja klinka ih dobila s točno godinu dana

  45. #295
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Svi u kupe, jelena u spade!

  46. #296
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Svi u kupe, jelena u spade!


  47. #297
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Beti me je i prije znala iznenaditi konstruktivnim doprinosima. Tvrdokorna pro, ali s argumentima. Milina je s takvima raspravljati. Često se nešto i nauči.

    Dugo mi je trebalo ukapirati zašto su pro frikovi toliko nabrijani, ali mi je svanulo: nisu cijepljeni. Igla u tuđem djetetu ne boli.

  48. #298

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ja preboljela koze i moja dojenja klinka ih dobila s točno godinu dana
    I ja, a mlađi je dobio s 11 mjeseci, i to isključivo dojen (vrlo često ).

  49. #299
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Eto s manje od četiri mjeseca kad je veliki imao koze mala ih nije pokupila

  50. #300
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku

    Dugo mi je trebalo ukapirati zašto su pro frikovi toliko nabrijani, ali mi je svanulo: nisu cijepljeni. Igla u tuđem djetetu ne boli.
    je
    a lako tuđim necjepljenim djetetom po gloginjama mlatiti

Stranica 6 od 23 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •