Stranica 7 od 23 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 1149

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #301
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su djeca zaštićena prvom dozom od te dvije?

    I hoće li biti moguće u slučaju epidemije cijepiti dijete ranije? Može li se to?
    Kod nas (USA) se prva doza daje izmedju 12 i 15 mjeseci, a druga izmedju 4. i 6. godine zivota. U slucaju epidemije (imali smo prije tocno godinu dana, zbog lose procjepljenosti Somalijske populacije u Minneapolis/St. Paul metro podrucju), druga doza se moze dati ranije, prije navrsene cetvrte godine. Neki iz nase okoline su cijepili ranije, mi nismo. Udaljeni smo oko 80 milja od epicentra epidemije. Prema CDC-u, cjepivo ne sprjecava infekciju nakon sto je ostvaren kontakt s virusom.

  2. #302
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    je
    a lako tuđim necjepljenim djetetom po gloginjama mlatiti
    Pa da, recimo dežurna je floskula da se dijete mora cijepiti zbog djece koja se ne mogu cijepiti. U zadnjih 14 godina otkad mi je ova tema interesantna nisam se sreo s niti jednom grupom djece za koju bi itko od pro frikova odobrio ne-cijepljenje. Znači lakše je naći jednoroga. Sa zlatnim sedlom. I frizurom na šljokice.

    Za tebe i mene i sve 50+ koji smo sve te boleštine preležali sasvim je svejedno. Nisu zaštićene samo generacije roditelja koje su se cijepile.

  3. #303
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, recimo dežurna je floskula da se dijete mora cijepiti zbog djece koja se ne mogu cijepiti. U zadnjih 14 godina otkad mi je ova tema interesantna nisam se sreo s niti jednom grupom djece za koju bi itko od pro frikova odobrio ne-cijepljenje. Znači lakše je naći jednoroga. Sa zlatnim sedlom. I frizurom na šljokice.

    Za tebe i mene i sve 50+ koji smo sve te boleštine preležali sasvim je svejedno. Nisu zaštićene samo generacije roditelja koje su se cijepile.
    Evo ja ti imam jednog "jednoroga".
    Dijete koje je sjebano pri porodu, od onda u krevetu, već 10 i kusur godina. Ne smije se cijepiti i mater stalno strepi da mala nešto ne pokupi.
    I znam mater tako da je "provjeren" podatak.

  4. #304
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa i ona mala umrla u Srbiji je "jednorog". Zbog druge bolesti nije smjela bit cijepljena. Zarazila se nakon sto su bili u istoj sobi u bolnici gdje je prije bio zarazeni (eto lift analogija valja)

  5. #305

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i ona mala umrla u Srbiji je "jednorog". Zbog druge bolesti nije smjela bit cijepljena. Zarazila se nakon sto su bili u istoj sobi u bolnici gdje je prije bio zarazeni (eto lift analogija valja)
    X
    I ne samo ona, još jedan dvogodišnjak koji je bio nedonošče .
    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/tr...godina/jzgwydm

    http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/...amo-dve-godine
    Posljednje uređivanje od pulinka : 31.05.2018. at 11:38

  6. #306
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kako ne? Nek se ne cijepe svi za koje pedijatri kazu da je bolje da se ne cijepe. Znam da ima djece koja se nisu cijepila po preporuci pedijatra.

  7. #307

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Za tebe i mene i sve 50+ koji smo sve te boleštine preležali sasvim je svejedno. Nisu zaštićene samo generacije roditelja koje su se cijepile.
    Moji roditelji imaju 65+ i tvrde da nisu imali morbile.
    A "samo" generacije roditelja obuhvataju maltene celokupno radno sposobno stanovništvo koje ima maloletnu decu. Sitnica za jedno društvo.

  8. #308
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni fakat nije jasno zašto ne ignorirate Davora i njegove upise?
    On samo trola bez veze, a ako čovjek vjeruje u jednoroga, tko smo mi da mu otvaramo oči?
    On topic; ja se bojim za muža koji ima 70 godina i nikakav imunitet zbog metastaziranog karcinoma i ne znamo je li prebolio ili je cijepljen.
    Isto tako brinem i za ujaka koji ima 60, radi s ljudima, srčani je bolesnik i ne znamo je li cijepljen ili je prebolio.
    Budući su ospice visoko zarazna bolest s velikom smrtnošću kod odraslih ljudi slabog imuniteta,
    oboje će otići u Mirogojsku napraviti titar antitijela i cijepiti se bude li potrebno.
    Kći i ja smo cijepljene pa je to, nadam se, ok.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Evo zanimljive aplikacije koja prikazuje prostorno-vremensko sirenje epidemije ospica u Srbiji i po novom u regiji. Klizanjem od lijeve prema desnoj strani po pravcu ili klikom na gumb sa znakom > vrlo dobro se vidi kako se broj zarazenih munjevito povecava.
    http://morbili.geonav.xyz/

  10. #310
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Super ti je igrica
    Srbija ima sličan program cijepljenja kao i Hrvatska i Slovenija u kojoj je isto krenulo.
    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne? Nek se ne cijepe svi za koje pedijatri kazu da je bolje da se ne cijepe. Znam da ima djece koja se nisu cijepila po preporuci pedijatra.
    Pitaj mujicu za mišljenje. Ono što tvrdim je da ne postoji niti jedno stanje za koje je jedan mujica ikada rekao da ne treba cijepiti. u 100,00% slučajeva je preporučio cijepljenje i pjenio se na takve pedijatre.
    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Moji roditelji imaju 65+ i tvrde da nisu imali morbile.
    A "samo" generacije roditelja obuhvataju maltene celokupno radno sposobno stanovništvo koje ima maloletnu decu. Sitnica za jedno društvo.
    Kužim. Lakše je upirati na tuđu djecu nego otići na cijepljenje. Obrati pažnju na:
    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Budući su ospice visoko zarazna bolest s velikom smrtnošću kod odraslih ljudi slabog imuniteta,
    oboje će otići u Mirogojsku napraviti titar antitijela i cijepiti se bude li potrebno.
    E, to je pravi pro duh.

  11. #311
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pojma nemam tko je Mujica... niti me Mujica zanima... Zanima me sto kaze pedijatar.

  12. #312
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    mujica? On ti je za pro frikove nešto kao Hilary za liberale.
    Hm... očito dugo nije bio ovdje. Mislio sam da ću ga privući.

  13. #313
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mujica je, za razliku od Davora, uistinu stručnjak za cjepiva.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Kužim. Lakše je upirati na tuđu djecu nego otići na cijepljenje.
    A ja ne "kužim" opasku. Moja deca su vakcinisana sa dve doze. MM i ja planiramo proveru titra i ev. revakcinaciju idućeg meseca, do sada smo procenjivali da nije pametno ni ići u laboratorije, budući da su upravo zdravstvene ustanove osnovni centri širenja zaraze u Srbiji.

    Meni je svejedno, Davor ili neko drugi. Činjenice su nažalost činjenice, ne prate svi situaciju u Srbiji, a nema razloga da se činjenice ne znaju na vreme.

  15. #315
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    @ Marija, ali mi se čini da imamo podjednako kliničkog iskustva. Zbog toga bi za praktične savjete bilo bolje obratiti se Tešoviću. Za razliku od mujice on je liječio djecu oštećenu cjepivima i ukazivao je i na probleme.
    Ipak znam da je mujici srce na mjestu i da ne bi odobrio npr. lobotomiju čak i da ju stave u program obaveznog cijepljenja u Elboniji. Za dio ekipe na forumu ... nisam siguran.
    Posljednje uređivanje od Davor : 31.05.2018. at 13:26

  16. #316
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    ...ne prate svi situaciju u Srbiji, a nema razloga da se činjenice ne znaju na vreme.
    Fora, moji korijeni su iz Bačke. Nažalost većinom su pobijeni neposredno nakon WW2.

    On topic - nismo u medijskoj izolaciji, ali postoji izraziti nedostatak interesa. Na primjer... (neka admini ne zamjere):
    У ствари у Хрватској људи не гледају шта се уопће дешава у Србији. Судећи по реакцијама мог пријатеља у Сокобањи, супротно је тачно - људи у Србији су превише заинтересовани за догађаје у Хрватској. Дa у Дубровнику није било случаја, не би ни знали за епидемију.

  17. #317

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Fora, moji korijeni su iz Bačke. Nažalost većinom su pobijeni neposredno nakon WW2.
    Fora, moji koreni su iz Rusije, Slovenije i Mađarske, i ko zna odakle još.
    Na sreću, nemam ništa sa ubijanjem ničijih predaka, a zdravo me nije briga da se izvinjavam za stvari za koje nikad nisam bila odgovorna.
    Ja sam sa ovog foruma jako mnogo naučila.
    I smatram da je primer epidemije u Srbiji isto vrlo edukativan.

  18. #318
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... odgovorni smo za svoju djecu i obitelji. To što se dogodilo nekad, ili negdje daleko (pun not intended) nam postane zanimljivo teka kad nam dođe u dvorište.
    Meni je fora da ima netko iz Bačke jer se spremam (k'o gladan...) u Sombor tražiti rodoslovlja, jer navodno nešto imaju. Ispada da nisu baš sva spaljena nakon WW2, a nešto se čuva i u Budimpešti (samo ne daju mikrofilmove van). Ne mislim da si za išta odgovorna i ne pišem između redaka - što u izlogu, to i u dućanu.

    On topic - nema mujice, nema edukacije.

  19. #319

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je fora da ima netko iz Bačke jer se spremam (k'o gladan...) u Sombor tražiti rodoslovlja, jer navodno nešto imaju. Ispada da nisu baš sva spaljena nakon WW2, a nešto se čuva i u Budimpešti (samo ne daju mikrofilmove van). Ne mislim da si za išta odgovorna i ne pišem između redaka - što u izlogu, to i u dućanu.
    Ima raznih udruženja potomaka ubijenih nakon WW2, ne znam koliko su ona od pomoći kao posrednici u traženju.
    Ne znam puno o stanju u Somboru, moji su našli neke prilično stare podatke iz Sente u ckvenim knjigama, a sudeći i po tuđim iskustvima, puno toga je ipak sačuvano.
    Ali da ne skrećem dalje sa teme.

  20. #320
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A ja ne "kužim" opasku. Moja deca su vakcinisana sa dve doze. MM i ja planiramo proveru titra i ev. revakcinaciju idućeg meseca, do sada smo procenjivali da nije pametno ni ići u laboratorije, budući da su upravo zdravstvene ustanove osnovni centri širenja zaraze u Srbiji.

    Meni je svejedno, Davor ili neko drugi. Činjenice su nažalost činjenice, ne prate svi situaciju u Srbiji, a nema razloga da se činjenice ne znaju na vreme.
    Koliko je po tebi opasna situacija u Srbiji?
    Naime, mjesto gdje ljetujemo je omiljeno za srpske obitelji sa malom djecom. Na plaži i u pješćaniku ih se ne može izbjeći.
    Moja je nedavno cijepljena ali mi ipak nije svejedno.

  21. #321
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    @Cathy, mali je ali tipičan problemčić da ti je ekipa iz me'cinske struke slabo od pomoći kad ih pitaš nešto konkretno. Recimo nitko nije odgovorio kojim vektorom se zaraza širi. Valjda zato što se tako postiže veći drama faktor.
    Jedino je Beti dala realističan opis same bolesti.
    A ako su cjepiva zaistač tako dobra kao što se priča - što te briga? Neka strepe necijepljeni.

  22. #322

  23. #323
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

  24. #324

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je po tebi opasna situacija u Srbiji?
    Naime, mjesto gdje ljetujemo je omiljeno za srpske obitelji sa malom djecom. Na plaži i u pješćaniku ih se ne može izbjeći.
    Moja je nedavno cijepljena ali mi ipak nije svejedno.
    Pa, epidemija definitivno nije prošla, ako to pitaš, obolelih ima i dalje, ali svi procenjuju da će broj obolelih dodatno pasti preko leta.
    Za tvoj problem, sve je stvar sreće, tj. sve zavisi iz kod dela Srbije dolaze ljudi - i da li su vakcinisani :D.
    Eto pogledaj mapu i grafike što je stavila Aurora: Beograd ima drastično najveći broj obolelih, što je i logično, Niš isto ima dosta, u Vojvodini mahom retki i sporadični slučajevi.
    Što se poklapa sa činjenicom da je u Vojvodini vakcinisano oko 90%, u selima i više, u NS-u je bilo oko 80% vakcinisanih, u BG i Nišu puuno manje, oko 60%, ali u celoj Srbiji je sada porasla stopa vakcinisanih, negde posle 6-7 smrtnog slučaja...

    Po meni, treba da budeš baš izuzetno loše sreće da bi srela obolelu osobu iz Srbije, ali ja uopšte nisam medicinske struke, niti kod nas srećom ima obolelih, tako da uopšte nisam posebno merodavna... Ja sigurno ne bih otkazivala letovanje .

  25. #325
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, epidemija definitivno nije prošla, ako to pitaš, obolelih ima i dalje, ali svi procenjuju da će broj obolelih dodatno pasti preko leta.
    Za tvoj problem, sve je stvar sreće, tj. sve zavisi iz kod dela Srbije dolaze ljudi - i da li su vakcinisani :D.
    Eto pogledaj mapu i grafike što je stavila Aurora: Beograd ima drastično najveći broj obolelih, što je i logično, Niš isto ima dosta, u Vojvodini mahom retki i sporadični slučajevi.
    Što se poklapa sa činjenicom da je u Vojvodini vakcinisano oko 90%, u selima i više, u NS-u je bilo oko 80% vakcinisanih, u BG i Nišu puuno manje, oko 60%, ali u celoj Srbiji je sada porasla stopa vakcinisanih, negde posle 6-7 smrtnog slučaja...

    Po meni, treba da budeš baš izuzetno loše sreće da bi srela obolelu osobu iz Srbije, ali ja uopšte nisam medicinske struke, niti kod nas srećom ima obolelih, tako da uopšte nisam posebno merodavna... Ja sigurno ne bih otkazivala letovanje .
    Većina ovih koji dolaze u taj hotel, su boljestojeće obitelji iz Beograda.

  26. #326

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A možda ni mene ne bi toliko brinula epidemija da mi muž nije prosvetni radnik u tri škole u tri različita sela, u kolektivima sa preko 200 dece plus kolege iz raznih okolnih mesta i NS-a. Statistički, u dodiru je sa jako širokim krugom ljudi, i inače stalno kupimo sve moguće zaraze....

  27. #327

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Većina ovih koji dolaze u taj hotel, su boljestojeće obitelji iz Beograda.
    A jbg, ne znam...Nije da nema antivaksera među njima .

  28. #328
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A jbg, ne znam...Nije da nema antivaksera među njima .
    Hvala, budemo se onda nadali najboljem.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 31.05.2018. at 20:43

  29. #329

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, budemo se onda nadali najboljem.
    Pa, realno, sunce, UV zračenje, otvoren prostor, hipertonično slano more...sve to drastično smanjuje šanse za zarazu... A i Bg je milionski grad, valjda će vas promašiti statistika, bogamu...

  30. #330
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Rado. Ali traže se cijepljeni 40-godišnjaci (i pretpostavljam mlađi). Ti i ja bi da odemo stajali na strani Sladoljeva i dokazivali kako stari panjevi imaju stvarni imunitet za razliku od umišljenog. Nekako pretpostavljam da si i ti preležala ospice. Idemo?

  31. #331
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Davore, hvala na pohvalama, trudim se biti realna. No, to što si sada napisao ti nije točno. Imunitet nije umišljen. Stvarno je stvaran.

    Malo o statistici. U Srbiji živi više od 7 miliona ljudi. Od ospica, koja je silno zarazna bolest, oboljelo je oko 5500 ljudi.
    Logički se može reći da to nije statistički velik broj. Naravno osim onima kojima je netko zbog ospica umro, njima je taj broj sve.
    Moram dodati, moja su djeca redovno cijepljena i docijepljena, ne brinem o epidemiji ospica.

  32. #332
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... stvaran je dok traje. Ali kad se probudiš... negdje nakon dvadesete...
    Svi izboji u zagnjih dvadesetak godina u Europi i SAD su se dogogili među prethodno kompletno cijepljenom populacijom. Zaušnjaci na fakultetima itd. Samo u medijima talambasaju da su oboljeli bili necijepljeni.

    Mislim OK, fora je da mjesec-dva nakon cijepljenja imaš nekakvu zaštitu, ali umišljati da to traje do kraja života su puste želje.

  33. #333
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    ... zagnjih ...
    Sranye. Napišem dva reda ćirilice i ode mi d u g.

  34. #334
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne ulazim u trajanje zaštite cijepljenjem, ali znam da za pojedine radne vize dalekih zemalja, traže samo ovjereni prijepis cjepnog kartona za bolesti protiv kojih se cijepimo kao djeca, ali revakcinaciju protiv npr. žute groznice svakih 10 godina. Što bi značilo da znaju kako zaštita protiv nekih bolesti oslabi (tu bih dodala tetanus i koleru, iako nju više ne traže), a protiv nekih traje dulje. Ili je neki drugi razlog.

    No, ako znamo mehanizam stvaranja antitijela nakon preboljele bolesti ili nakon cijepljenja, vidimo da je isti. Ustvari, taj mehanizam je i potaknuo prve istraživače cjepiva da uopće krenu u realizaciju jednog od najvećih doprinosa zdravlju ljudi.

    Ali, opet ću dodati da ne treba raditi paniku zbog ospica. Zabrinuti se, da, ali ničemu više nema mjesta u ovom trenutku
    No, ako pisanje o ospicama, potakne neodlučne da cijepe dijete i ujedno ga zaštite od rubeole i zaušnjaka, neka se piše.

  35. #335
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Pa... stvaran je dok traje. Ali kad se probudiš... negdje nakon dvadesete...
    Svi izboji u zagnjih dvadesetak godina u Europi i SAD su se dogogili među prethodno kompletno cijepljenom populacijom. Zaušnjaci na fakultetima itd. Samo u medijima talambasaju da su oboljeli bili necijepljeni.

    Mislim OK, fora je da mjesec-dva nakon cijepljenja imaš nekakvu zaštitu, ali umišljati da to traje do kraja života su puste želje.
    Davore, zadnja epidemija ospica u Minnesoti (sto je, jelte, SAD) se dogodila prije tocno godinu dana, travanj/svibanj 2017-te, u Hennepin countyju u Twin Cities metro podrucju. Populacija oboljela od ospica je bila necijepljena, mahom osobe somalijskog porijekla koje su odabrale necijepljenje iz vise razloga, no uglavnom zbog problema s razumijevanjem engleskog jezika i zbog straha kojeg su prosirili pobornici necijepljenja kojima je bilo lako prosiriti (dez)informacije stanovnistvu koje se slabo snalazi u Zapadnom svijetu.

    Nije bas cijeli svijet traumatiziran lazima u medijima; imamo vise nego dovoljno izvora istinitih informacija.

  36. #336
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo jos jedne ospice, stjuardesa CA koja nije bila cijepljena

  37. #337
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pise netko u komentarima da ima ospica po Du al se suti. Da su dobila djeca nekog tipa tko nije cijepio, komentator ima dijete u razredu s jednim od te djece

    Laz ili se stvarno skriva? Hm...

  38. #338
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne vjerujem da se skriva, kao što vidimo mediji jedva čekaju. Hrpa ljudi u Hrvatskoj vodene kozice zove ospice, tako da i tu vjerojatno dolazi do zabuna i nesporazuma.
    Pojedinačnih slučajeva ospica inače ima uvijek. Genijalno mi je kako se na Indexu čude što je i lani bilo 7 slučajeva ospica u Zagrebu.

  39. #339
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da,to sam i ja pomislila,da netko fulao i da su kozice u pitanju

  40. #340
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    ... uglavnom zbog problema s razumijevanjem engleskog jezika i zbog straha kojeg su prosirili pobornici necijepljenja kojima je bilo lako prosiriti (dez)informacije ...
    Je li samo meni nejasno na koji način ovakva rečenica ima smisla? Možeš li se odlučiti jesu li imali problema s engleskim, ili su lako padali na dezinformacije?
    Ili tipično medijska: "...većina njih - 95 posto, uopće nije cijepljena, nеpоtpunоg je ili nepoznatog statusa." - otkad je to troje isto? Probaj tako svjedočiti na Sudu i vidi što će ti se dogoditi.
    Do kad ćete više lagati?
    U Srbiji je sad već prilično veliki broj umrlih, ali dok je brojka bila na 7 i mediji su davali više detalja, među stradalima su bile dvije medicinske osobe, dakle 100% pouzdano i bez ikakve dvojbe cijepljene. 2 od 7 su cijepljene osobe medicinske struke (29? i 40) - slobodno revidiraj SVE što misliš da znaš o infektologiji.

    Pričaj što te volja, ali Sladoljev je u pravu.
    I ako si već cijepljena, trkom na cijepljenje!

  41. #341

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Davore, hvala na pohvalama, trudim se biti realna. No, to što si sada napisao ti nije točno. Imunitet nije umišljen. Stvarno je stvaran.

    Malo o statistici. U Srbiji živi više od 7 miliona ljudi. Od ospica, koja je silno zarazna bolest, oboljelo je oko 5500 ljudi.
    Logički se može reći da to nije statistički velik broj.
    Ne zaboravi da je ipak veci dio od tih 7 milona ljudi cijepljen, te da statistiku treba gledati unutar neprocijepljenog broja populacije.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 01.06.2018. at 11:39

  42. #342
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zaboravi da je ipak veci dio od tih 7 milona ljudi cijepljen, te da statistiku treba gledati unutar neprocijepljenog broja populacije.
    Zašto bi gledali samo necijepljene? Nema logike u tome ako se radi o epidemiji.
    Gotovo svi stariji od 48 godina su preboljeli ospice u ranom djetinjstvu. S naglaskom na preboljeli
    Tako da ne bih rekla da je većina cijepljena.

  43. #343
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ima nade

  44. #344

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi gledali samo necijepljene? Nema logike u tome ako se radi o epidemiji.
    Gotovo svi stariji od 48 godina su preboljeli ospice u ranom djetinjstvu. S naglaskom na preboljeli
    Tako da ne bih rekla da je većina cijepljena.
    Htjela sam reci da ne pricamo o 7 miliona ljudi, nego da pricamo o broju nezasticene populacije. A taj broj je puno manji od 7 miliona.

    Da je potrebna vecina DJECE cijepljena epidemije ospica ne bi bilo.

  45. #345
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nemojmo se zavaravati da su svi stariji ili većina od 48 preboljeli ospice jer nisu.

  46. #346

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Ili tipično medijska: "...većina njih - 95 posto, uopće nije cijepljena, nеpоtpunоg je ili nepoznatog statusa." - otkad je to troje isto? Probaj tako svjedočiti na Sudu i vidi što će ti se dogoditi.
    Do kad ćete više lagati?
    U Srbiji je sad već prilično veliki broj umrlih, ali dok je brojka bila na 7 i mediji su davali više detalja, među stradalima su bile dvije medicinske osobe, dakle 100% pouzdano i bez ikakve dvojbe cijepljene. 2 od 7 su cijepljene osobe medicinske struke (29? i 40) - slobodno revidiraj SVE što misliš da znaš o infektologiji.

    Ova podebljana rečenica meni isto užasno diže živac.
    Jer baca akcenat na obolele kao neke tamo nesavesne koji su sebi dopustili da ne budu vakcinisani uopšte ili potpuno, ili nemaju pojma da li su vakcinisani.
    A činjenica je da bi pre svega medicinski radnici morali imati zabeležene jasne podatke da li je ta i ta osoba vakcinisana i sa koliko doza. Na kraju krajeva, većina obolelih su državljani Srbije, ne stranci, migranti ili izbeglice.
    Osim toga, svi mi stariji smo vakcinisani POTPUNO, po nekadašnjem kalendaru, koji je predviđao jednu dozu. To što se naknadno zaključilo da ta doza nije dovoljna, ne daje pravo državi da nas okarakteriše kao nepotpuno vakcinisane i pusti nas niz vodu.

    Dakle, stvar je tome da su medicinske radnice najverovatnije bile vakcinisane jednom dozom (ne znam pouzdano, ali pretpostavljam), kako je tadašnji kalendar i nalagao. Ali sa godinama je imunitet nestao. I ružno mi je kad pročitam da su bile vakcinisane "nepotpuno". Mislim, nas 25 generacija je vakcinisano nepotpuno, ali državu to sigurno nije briga...
    Ali da, da su sva deca vakcinisana svih prethodnih godina, epidemije ne bi bilo...


    Druga stvar je što se ja lično nikad ne bih zaklela da u Srbiji ima svih 7 miliona ljudi. Prirodni priraštaj nam je godinama negativan, stopa emigracije se baš i ne smanjuje. Iskreno, nemam pojma odakle bi ovde bilo svih 7 miliona, ali to je već moja lična teorija zavere, nije da nam se država hvali jasnim podacima...

  47. #347
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma nebitno je jesu li preboljeli ili se cijepili, bitan je postotak populacije koji ima imunitet. U stvari ovo sad to upravo i dokazuje. Da li se tvrdilo da dok razina procijepljenosti padne ispod 95% da će krenuti epidemija? Je. Da li su ovi Google stručnjaci tvrdili da to nije istina, da je nestanak epidemija zbog bolje higijene/prirodnog slabljenja virusa/... ( kojagod već teorija)? Jesu.

    I? Padne procijepljenost ispod 95% i evo epidemije. U tisućama. I mrtvih ima. Bas čudno. Sigurno to sto se upravo dogodilo ono sto su liječnici tvrdili da će se dogoditi, i objašnjavali zašto, nije dokaz da su liječnici u pravu nego ovi naši Google-eksperti

    Onaj grafički prikaz epidemije u regiji je vrlo zanimljiv, 7 tjedana su imali svaki tjedan sporadične slučajeve a onda eksponencijalni rast. Vidim krenulo je i kod nas sa sporadičnim slučajevima, pa možemo odbrojavati...

  48. #348
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    I? Padne procijepljenost ispod 95% i evo epidemije.
    Sve ovo skupa je meni vrlo zbunjujuće
    Ako su svi stariji od ne znam koliko, 20-30 godina po današnjim kriterijima nepotpuno cijepljeni, kako je pulinka gore objasnila, onda je odavno razina procijepljenosti debelo ispod 95%?
    Posljednje uređivanje od tangerina : 01.06.2018. at 14:44

  49. #349
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kad je uopce kod nas krenulo cijepljenje s dvije doze? Ja sam rodena 1985. Imam doma stare one i narancaste i bijele zdravstvene knjizice. U bijelima imam upisana cijepljenja od 1992. Prije mama kaze da se vodilo kod dr evidencija

  50. #350

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ovo skupa je meni vrlo zbunjujuće
    Ako su svi stariji od ne znam koliko, 20-30 godina po današnjim kriterijima nepotpuno cijepljeni, kako je pulinka gore objasnila, onda je odavno razina procijepljenosti debelo ispod 95%?
    Pa zapravo, da, stopa vakcinisanih i stopa onih koji zaista i imaju imunitet nije potpuno ista nikad. Koliko se sećam, postoji neki mali % ljudi koji nikad ne razvije imunitet nakon imunizacije, i oni takođe računaju na kolektivni imunitet, tj. da nikad ni neće doći do epidemije.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 01.06.2018. at 15:20

Stranica 7 od 23 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •