Stranica 4 od 23 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1149

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #151
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Na Tv sam čula da su se pojavile u Dubrovniku.
    Jel' istina ili nije ne znam.
    No zapravo nebitno.
    Kao što Vrci veli, pitanje je dana kad će doći k nama.
    I sad se u 21. stoljeću moramo zamarati s time, a cjepivo postoji 50 godina.
    I još nešto:
    U Japanu 7 godina nisu provodili cijepljenje i nakon tih 7 godina je ispalo da pojavnost autizma nije ništa manja nego prije.
    Dakle priča s autizmom kojeg kakti izazivaju cjepiva se opet pokazala i dokazala kao lažna.
    Pametnom dosta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #152
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    E ja sam bas jucer razmisljala, jel ima autisticne djece koja se nisu cijepila.
    Iako bi protivnici cijepljenja i tu nasli objasnjenje

    Evo moja je malena 5tj stara i frka me tih bolesti. Osim redovnih cijepljenja dobit ce i ono za pneumokok i rotu.

  3. #153
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Moja prijateljica nije cijepila ni jedno od svoje troje djece. Srednji djecak je autistican. Sto bude veci postotak necijepljene djece, bit ce i veci postotak necijepljene autisticne djece...
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 11.02.2018. at 10:31

  4. #154

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E ja sam bas jucer razmisljala, jel ima autisticne djece koja se nisu cijepila.
    Ima, poznajem lično dete koje nije dobilo ni jednu jedinu vakcinu, ali je dobilo dijagnozu autizma i to (pre)kasno za ranu intervenciju, jer su roditelji godinama odbijali da prihvate činjenicu da se dete razvija jako netipično...
    Kod nas je i dalje masa ljudi u fazonu "morbili, pa šta, samo slabi će umreti...", tako da očekujem da će broj zaraženih samo dodatno porasti...
    Za bolje i nismo.

  5. #155
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Nebitno jel jedan il petero. Ne možemo na takvom uzorku prijatelja ništa zaključit.
    Sva istraživanja na poštenim uzorcima osporavaju ikakvu vezu između autizma i cjepiva.

  6. #156
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Ma ja pitam radi te osobe. Koja ne cijepi jer se boji autizma,pa mu dijete dobije tu dijagnozu
    Kako onda to ti ljudi opravdavaju?

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja pitam radi te osobe. Koja ne cijepi jer se boji autizma,pa mu dijete dobije tu dijagnozu
    Kako onda to ti ljudi opravdavaju?
    Mislim da su to ljudi koji ne razmišljaju puno o racionalnim argumentima. Bar ovi iz mog primera su globalno ljubitelji teorija zavera.

  8. #158
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su to ljudi koji ne razmišljaju puno o racionalnim argumentima. Bar ovi iz mog primera su globalno ljubitelji teorija zavera.
    Ono što ja ne mogu nikako shvatiti je kako su se ti ljudi odlučili vjerovati nekoj skupini? Zašto ne misle da je i tu neka zavjera u pitanju?

  9. #159
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Svojedobno je većinsko mišljenje bilo da su pijavice odličan tretman za bolesnike. I to su potvrđivali tadašnji vodeći stručnjaci, unatoč drugačijim povratnim informacijama od bolesnika.
    Jesmo li naučili što iz tog primjera?

    Pa za 100 godina, 80% onoga što je danas prihvaćeno kao medicinska "istina" bit će smiješno/apsurdno/zgražajuće/prevaziđeno.

    Sustav je inertan, i dok prihvati i integrira povratne informacije s terena, par generacija nadrapa...

    Koliki su se u 19. stoljeću kunuli u medicinske teze, pa gdje su danas, jel te teze i dalje drže vodu??

    Prava je istina da mi i dalje skoro ništa ne znamo. Čvrsto držanje za bilo koju teoriju nam daje osjećaj lažne sigurnosti i spriječava nas da napravimo korak naprijed...

  10. #160
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    1970. godine je jedno od 5.000 djece imalo autizam.
    1990. jedno od 1500.
    2000. jedno od 150.
    2010. jedno od 68.

    Što je to, palo s neba? Bogom dano? Nema svoje uzroke?
    Tu ništa nije sumnjivo?

  11. #161
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne, u novije vrijeme postoji nesto sto se zove dijagnoza i evidencija
    i dostupnost informacija
    poprilicno sam sigurna sam da prije 300-400 godina nije bilo zabiljezenih slucajeva autizma
    niti jednog
    sto mislis zasto? jer ga nije bilo?
    Posljednje uređivanje od Ginger : 12.02.2018. at 14:37

  12. #162

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Sustav je inertan, i dok prihvati i integrira povratne informacije s terena, par generacija nadrapa...
    Imamo dokaze sa terena da cjepivo djeluje u periodu sad već duljem od 50 godina (za neke vrste cjepiva). Također, mnoge teze postavljene početkom 20 stoljeća i dan danas koristimo u usavršenoj varijanti. (npr. antibiotici) Lječenja za koja unutar 10 godina ne uspiju skupiti dokaze da djeluju se napuštaju. Mnoga nikad niti ne krenu dalje jer padnu na prvim koracima testiranja. Sustav itekako prima povrate informacije sa terena, usavršava ih. To je zatvoren krug. Tu možemo nabrajati sad milijon raznih medicinskih otkrića i terapija npr cjepljenje, dijabetes i lječenje inzulinom te lječenje metforminima, lječenje antibioticima, lječenje neplodnosti, ... Sve su to lječenja koja itekako prate i preuzimaju informacije sa terena. Tolko je primjera da ne stanu u jedan post.

    Prava je istina da mi i dalje skoro ništa ne znamo. Čvrsto držanje za bilo koju teoriju nam daje osjećaj lažne sigurnosti i spriječava nas da napravimo korak naprijed...
    Prava je istina da znamo puno. Kolko je taj puno u omjeru prema tome što još trebamo istražiti je teško reći. Meni cjepljenje ne daje osjećaj lažne sigurnosti, nego stvarne sigurnosti. Dovoljno je čuti npr. priče starijih ljudi i količine oboljele djece od dječje paralize još 60-tih godina prošlog stoljeća. Prema pričanjima mojih baka i deda svaka druga kuća u ulici je imala invalidno djete zbog dječje paralize. Toga danas nema i to nije dio zavjere nego istine koju svatko od nas može provjerit. Bolesti protiv kojih se cjepi nisu dječja igra za prebolit. Lako je pričat protiv cjepljenja sve dok se čovjek ne sretne sa posljedicama. A onda krene lupanje po glavi zašto se nije spriječilo. A moglo se..

  13. #163
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    1970 nije bilo disleksije, disgrafije, poremecaja paznje...
    Ali je bilo lijene , zloceste i glupe djece .

  14. #164
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što ja ne mogu nikako shvatiti je kako su se ti ljudi odlučili vjerovati nekoj skupini? Zašto ne misle da je i tu neka zavjera u pitanju?
    ovo je off topic, ali baš jutros komentiramo, budući je moj ciejli grad ušao u jednu histerično-paničnu fazu, kako ti se na kraju sve svodi na puno vjerovanja, tko laže, tko zataškava, tko truje, tko sije paniku.. ako nisi osobno sve proanalizirao, moraš po nečemu odlučit kome ćeš vjerovat

  15. #165

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    1970. godine je jedno od 5.000 djece imalo autizam.
    1990. jedno od 1500.
    2000. jedno od 150.
    2010. jedno od 68.

    Što je to, palo s neba? Bogom dano? Nema svoje uzroke?
    Tu ništa nije sumnjivo?
    Čak ovi brojevi sami za sebe demantiraju vezu između cjepiva i autizma koja je do sad potvrđena i brojnim studijama. Prvo MMR cjepivo je registrirano 1971 godine. To bi značilo da porast autistične djece u razdoblju od 1990 do 2000 nikako ne može biti posljedica cjepiva jer se do 1990 cjepilo već 30 generacija. U najmanju ruku odnos autistične djece 1990, 2000 i 2010 bi trebao biti isti ako ne i manji s obzirom na činjenicu da procjepljenost pada.

    U stvarnosti se radi o tome da je dijagnostika autizma danas puno bolja nego prije 27 ili 60 godina.

  16. #166
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nikolaaa, radi vlastitog djeteta, pokušaj se naoružati znanjem.
    Pogledaj koliko je djece umiralo prije cijepljenja, prouči kada su cijepljenja počela. Uzmi par radova o Varioli veri i pogledaj kako je ta zarazna bolest iskorijenjena. Pročitaj o posljedicama Polia, kolika mu je bila raširenost, kolike posljedice, kolika smrtnost. Poslušaj kako zvuči disanje djeteta oboljelog od hripavca. Pitaj neku prabaku kako su se borile sa difterijom kod djeteta i da li su uspjele u toj borbi. Moja je pranona izgubila dvoje djece zbog difterije, to što joj ih je 6 ostalo i nije neka utjeha.
    Cjepivo protiv svake bolesti koja je teža od mogućih posljedica cjepiva je čudo nauke.
    Znaš za tetanus?
    Znaš da necijepljeno dijete ne može putovati u mnoge zemlje? Znaš da ne može dobiti radnu vizu u mnogim zemljama ako nije cijepljeno? Ja znam jer mi je trebalo.
    Ima još puno toga o čemu treba razmišljati netko tko ne želi cijepiti svoje dijete, a najviše o tome da li svojom odlukom ograničava budući život i zdravlje svog djeteta.

  17. #167
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno je većinsko mišljenje bilo da su pijavice odličan tretman za bolesnike. I to su potvrđivali tadašnji vodeći stručnjaci, unatoč drugačijim povratnim informacijama od bolesnika.
    Jesmo li naučili što iz tog primjera?

    Pa za 100 godina, 80% onoga što je danas prihvaćeno kao medicinska "istina" bit će smiješno/apsurdno/zgražajuće/prevaziđeno.

    Sustav je inertan, i dok prihvati i integrira povratne informacije s terena, par generacija nadrapa...

    Koliki su se u 19. stoljeću kunuli u medicinske teze, pa gdje su danas, jel te teze i dalje drže vodu??

    Prava je istina da mi i dalje skoro ništa ne znamo. Čvrsto držanje za bilo koju teoriju nam daje osjećaj lažne sigurnosti i spriječava nas da napravimo korak naprijed...
    Prava istina je da dosta toga ne znamo i tako će uvijek biti, ali sve više znamo. Čvrsto držanje za stav "ah, ionako se ništa ne zna i sve se opovrgava" vodi u to da se sumnja u svaku činjenicu i majka je upravo ove katastrofe koja se sada događa s ospicama. Takvo razmišljanje je izuzetno opasno i zametak iracionalnih stavova. I tek je ono the lažna sigurnost stila "ionako se ništa ne može znati pa ću ja... onako kako mi dođe jer me svi lažu enivej".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.02.2018. at 16:43

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što ja ne mogu nikako shvatiti je kako su se ti ljudi odlučili vjerovati nekoj skupini? Zašto ne misle da je i tu neka zavjera u pitanju?
    Ne znam. Da su takvi ljudi manjina, ja bih rekla da neka dijagnoza leži i iza takvog pogleda na svet. Ali s obzirom na rastući broj tih kojima je "sve relativno i nesaznatljivo", ne znam šta da kažem .

  19. #169
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    A jel imate tako ironičan pogled na sva medicinska dostignuća? Npr. danas se razvija ciljana terapija za određene karcinome, nije dostupna, ali je već sada jasno da je npr. neki oblik kemoterapije našao nasljednika.
    Dokle vam je isti nedostupan, što ćete sa svojim karcinomom? Reći mu da pričeka?

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Čak je još bolje pitanje: kad ste bolesni da li se lječite ljekovima? Ako da, zašto vjerujete tim istim farmaceutskim kompanijama da vas ne truju? Po čemu dokazima da antibiotici djeluju vjerujete a dokazima da su cjepiva učinkovita ne?

  21. #171
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Ovdje se puno piše, ali svatko o nečem svom, tako da i dalje nisam dobio niti jedan odgovor na jedina dva pitanja koja sam postavio:

    1. Čemu strah od necijepljene djece, ako vjerujete da su cjepiva učinkovita i štite?

    2. Kako tumačite činjenicu da se stopa autizma gotovo ustostručila u posljednjih 40 godina, od kad su se masovna cijepljenja sve više i više počela provoditi?
    (tu nije točan argument poboljšane dijagnostike, jer je autizam prvi put opisan 1908. godine, a do 40-ih godina 20. stoljeća je postojala dobro razvijena literatura o tome. Uostalom, vidi se iz aviona tko je autističan a tko nije - tu se ne radi o nekakvim dijagnostičkim finesama)
    (iako je cijepivo za MMR prvi put registrirano 1971. - pa nisu odmah počela masovna cijepljenja njime. Ja i partnerica smo rođeni 80-ih, i nismo bili cijepljeni time. To se širilo postepeno. Uostalom, nije samo MMR problematičan, nego svako cjepivo jer ih većina (ako ne i sva) sadrže živu, druge teške metale i razne neurotoksine)
    Kako imati povjerenja u sustav koji se ponaša kao da je pandemija autoimunih bolesti i neuroloških poremećaja (autizam je samo jedan od mnogih novostvorenih problema) pala s neba?
    Pa dovraga, danas svako 68. novorođenče (to je u Hrvatskoj više od 500 djece godišnje) razvije težak neurološki poremećaj zbog kojeg treba cjeloživotnu skrb - a takvi su se poremećaji prije 40-ak godina pojavljivali marginalno. I onda se bojite nekakvih ospica. Radi koje to zarazne bolesti više od 500 djece godišnje u Hrvatskoj skonča tako da treba cjeloživotnu skrb???
    A autizam je samo jedan od novo-rasplamsalih neuroloških poremećaja i autoimunih bolesti, konačna brojka pogođene djece je i veća!!

    Zapravo, imam osjećaj da uzalud pišem ovdje. Tko voli istraživati i povezivati točkice, ionako mu neće trebati dugo da shvati se oko cijepljenja događa nešto jaaaako sumnjivo, a tko vjeruje ljudima s titulama i službenim stavovima, ionako će i dalje davati svojoj djeci redovite intravenozne doze teških metala, a sebe u slučaju karcinoma podvrći kemoterapiji (koja je btw. zadnje smeće od tretmana - čak je i mainstream istraživanjima dokazano da radi više štete nego koristi, tako da se u razvijenim zemljama više ne provodi - i za saznati to nije potrebno više od 10 minuta guglanja. Ali što to vrijedi pisati pred ekipom koja vjeruje da je Hrvatska liječnička komora vrhunac progresivnosti u svijetu - ako su oni za kemoterapiju, mora da je to najbolja moguća opcija. Je li?).

    Tako da se ja isključujem iz ovog topica.

    Ako netko ima savjet kako izaći na kraj sa sustavom dok se službeno ne usvoji stajalište da cijepljenje čini više štete nego koristi - molim vas, i dalje su svi savjeti dobrodošli.
    Što se time ostalih tema, predomislio sam se - mislim da nema smisla prepričavati sve ono što je ionako javno dostupno i na dohvat ruke svima nama.

  22. #172
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Molim te , nemoj.
    Previse me umaraju teorije zavjere koje mi povremeno , ko iz pastete iskacu na drugim mjestima.
    Sigurno nije lako zivjeti pod takvim pritiskom da je zivot nalik na film Matrix . Samo sa manje zgodnim glumcima.

  23. #173
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Na stranu ostale parole i pitanja na koja je već nebrojeno puta ovdje odgovoreno, i to od strane vrhunski stručne osobe, pa poslušaj svoj savjet i poveži točkice, ali na ovo ću ipak odgovoriti:

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, vidi se iz aviona tko je autističan a tko nije - tu se ne radi o nekakvim dijagnostičkim finesama)
    Naime, ne, ne vidi se iz aviona tko je autističan. Kad se govori (u SAD, ne u Hrvatskoj) o broju 1 od 68 djece ne govori se o autizmu koji se vidi iz aviona, nego o dijagnozama poremećaja iz autističnog spektra, koje se nipošto ne vide iz aviona, a k tome nikako ne znače da dijete koje dobije takvu dijagnozu treba cjeloživotnu skrb. Znači, da, ovo povećanje broja dijagnoza iz autističnog spektra je prvenstveno stvar dijagnostike i klasifikacije bolesti.

  24. #174
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Koje paušalni i laički zaključci na temelju "10-min guglanja" . Što reći... Iskreno se nadam da će se sljedba takvih paušalnih izvjava u RH i svugdje u svijetu smanjiti, za dobrobit svih nas i djece sviju od nas. I da se službeno stajalište neće promijeniti, a da će oni koji šire ovakve stavove dobivati sve manje prostora u raznim medijima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.02.2018. at 19:12

  25. #175
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Takvi stavovi su i doveli do ove sada situacije, upravo kako su epidemiolozi i govorili, samo se to tada govorilo da je "zastrašivanje", a zbog "dobre higijene" se nećemo opet morati boriti / strahovati od iskorijenjenih bolestima.

  26. #176
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam godinu dana živjela sa osobom koja je PREŽIVJELA polio, kao posljedica od bolesti u kasnim dvadesetim ostao joj je cjeloživotni invaliditet i nemogućnost hodanja. Ja sam ju upoznala u njenim 70" godinama.
    Da je bilo cjepivo onda kada je bila mala, imala bi potpuno drugačiji život.
    A u doba epidemije kada ga je ona "pokupila" veli broj nije preživio.
    Meni je to jednako grozno kao autizam, što se posljedica tiče.

  27. #177
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    ionako će i dalje davati svojoj djeci redovite intravenozne doze teških metala,
    Zar ti misliš da se cjepiva daju intravenozno?
    Ako ne znaš ni način davanja cjepiva, što uopće znaš.
    Ad 1. Ja se ne bojim necijepljene djece, meni ih je iskreno žao.

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ja isto znam jednu ženu sad je 75 god, koja je polio pokupila s 16-17 godina, bila na liječenju i tad upoznala svog budućeg muža. To kod mene odmah podsjeća na polio njihov skladni brak.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    ostao joj je cjeloživotni invaliditet i nemogućnost hodanja.
    Da je bilo cjepivo onda kada je bila mala, imala bi potpuno drugačiji život.
    A u doba epidemije kada ga je ona "pokupila" veli broj nije preživio.
    Meni je to jednako grozno kao autizam, što se posljedica tiče.
    Moja prateta je poslije polija koji je preživjela kao mala djevojčica ostala cjeloživotni invalid, ovisna o tuđoj pomoći. Tada nije bilo cjepljenja. Da je bilo cjepivo onda kada je bila mala, imala bi potpuno drugačiji život.

  30. #180
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dobio si odgovore na svoja pitanja, samo ih, bojim se, ne shvacas
    mene trenutno brine ovo tvoje pitanje pod 1. - imam bebu od 9 mjeseci, i ako netko tko nije cijepljen dovuce ospice iz susjedne zemlje, mogla bi ih lako dobiti
    jer, protiv njih nije cijepljena jos
    a kako mi je jedno dijete umalo umrlo zbog komplikacija vodenih kozica, koje nisu na kalendaru cijepljenja i smatraju se bezazlenim, ospica se bojim jos vise

  31. #181
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Naravno da se brinemo- za onu djecu koja se ne mogu cijepiti.

    Njima sigurno ne pomaže činjenica da danas svatko zna guglat, a ne zna protumačit recenzirani članak.

    Informacija bez znanja - to ti je opasnije od slijepog povjerenja.

  32. #182
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Moja se malena cijepila protiv ospica tek nedavno, sa tri ipo godine.
    Zašto? Zato što smo u njenoj prvoj godini prošli u kući kroz gripu (svi četvero), upalu pluća (ja), vodene kozice (ona i brat) i još hrpu crijevnih viroza, upala uha... i doktorica nije htjela cijepiti, svaki put bi rekla dođite kad su svi u kući zdravi. Tako da smo kasnili sa svime. Onda su krenule jaslice, prva godina jaslica iz viroze u virozu, jedino kad nos nije curio i nije kašljala bilo je ljeto, a doktorica neće da cijepi ljeti.
    Ove zime umrla sam od straha! Pa smo uhvatili prvi prozor kad nije curio nosić i otišli na cijepljenje.
    Taj dan vijesti na radiju "pedijatri javljaju da su jako zadovoljni time što su roditelji ozbiljno shvatili situaciju prijetnje epidemije ospica, i što se bilježi povećan odaziv na cijepljenje s MoPaRu. Dobili su uputu da posebno bilježe onu djecu koja sada imaju 2-3 godine, nisu se cijepila sa Mo-Pa-Ru sa godinu dana, nego u siječnju i veljači 2018.". I tako smo ušli u statistiu roditelja koji su izbjegavali cijepljenje dok se nije približila opasnost

  33. #183

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I mi smo u toj statistici LOL, iz sličnih razloga! Starija je prvo bila nešto bolešljiva, pa došlo leto, mi (i doktori) zaboravili na kalendar , pa ja ostala opet trudna, dr predložila da još malo odložimo, došla opet zima, MM dobio gripu, mala opet bila bolešljiva, prošlo i proleće tako, došlo opet leto i pred moj porođaj sete se doktori nas. Pa smo stariju vakcinisali sa 2,5 godine MMR-om kad je mlađi išao na prvu kontrolu nakon rođenja .
    Sa mlađim se ponovila priča o boleštinama jer je starija krenula u vrtić a mlađi završio u bolnici 2 puta, i tako, i on je dobio MMR par meseci pre 3. rođendana...

  34. #184
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,534

    Početno

    kad spominjete cijepljenje, ne uspijevam doma pronaći knjižicu cjepljenja od kćerke, ok trebam još malo više potražit, razmišljam jesu li negdje nosili na izlete, nije mi jasno da je nema.

    Ako je slučajno ne nađem, pretpostavljam da je procedura, odlazak pedijatru i onda on ispiše novu prema kartonu?

  35. #185
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    2. Kako tumačite činjenicu da se stopa autizma gotovo ustostručila u posljednjih 40 godina, od kad su se masovna cijepljenja sve više i više počela .
    ne vjeruj teorijama zavjere,
    nije to od cjepiva, to je od chemtrail-a.

  36. #186
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    kad spominjete cijepljenje, ne uspijevam doma pronaći knjižicu cjepljenja od kćerke, ok trebam još malo više potražit, razmišljam jesu li negdje nosili na izlete, nije mi jasno da je nema.

    Ako je slučajno ne nađem, pretpostavljam da je procedura, odlazak pedijatru i onda on ispiše novu prema kartonu?
    Da, to je procedura... mislim da nema šanse da su je nosili na izlete... pogledaj još malo bolje u kući.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    ....
    ...Uostalom, nije samo MMR problematičan, nego svako cjepivo jer ih većina (ako ne i sva) sadrže živu, druge teške metale i razne neurotoksine)
    Za sve buduće čitatelje ovog topica prilažem demanti da cjepiva sadrže živu:
    "Međutim, ni jedno cjepivo koje se u Hrvatskoj primjenjuje prije školske dobi ne sadrži živu i ni jedno cjepivo ne sadrži stanice abortiranih fetusa"
    Preuzeto iz pdf-a sa linka (izvor Hrvatski zavod za javno zdrastvo)
    https://www.hzjz.hr/wp-content/uploa...ijepljenje.pdf
    Posljednje uređivanje od nicky_111 : 13.02.2018. at 12:14

  38. #188
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto znam jednu ženu sad je 75 god, koja je polio pokupila s 16-17 godina, bila na liječenju i tad upoznala svog budućeg muža. To kod mene odmah podsjeća na polio njihov skladni brak.
    fakat, blago njoj na poliu

  39. #189
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Kako romantično, da je imala rak dojke, možda bi bila u sretnoj gej zajednici.

  40. #190
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    fakat, blago njoj na poliu
    moram priznati da ne kužim kaj si htela reći, žena je ok mogla je sve kaj je htela, sa sela je , ali se posle udaje udala i ostala živjeti u zg, odlična programerka, žena nije invalid ko Cathyeva teta


    a napose komentar krumpirica mi je sasvim bezveze i nikak ne pripada tu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.02.2018. at 14:24

  41. #191
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje se puno piše, ali svatko o nečem svom, tako da i dalje nisam dobio niti jedan odgovor na jedina dva pitanja koja sam postavio:

    1. Čemu strah od necijepljene djece, ako vjerujete da su cjepiva učinkovita i štite?

    2. Kako tumačite činjenicu da se stopa autizma gotovo ustostručila u posljednjih 40 godina, od kad su se masovna cijepljenja sve više i više počela provoditi?
    (tu nije točan argument poboljšane dijagnostike, jer je autizam prvi put opisan 1908. godine, a do 40-ih godina 20. stoljeća je postojala dobro razvijena literatura o tome. Uostalom, vidi se iz aviona tko je autističan a tko nije - tu se ne radi o nekakvim dijagnostičkim finesama)
    (iako je cijepivo za MMR prvi put registrirano 1971. - pa nisu odmah počela masovna cijepljenja njime. Ja i partnerica smo rođeni 80-ih, i nismo bili cijepljeni time. To se širilo postepeno. Uostalom, nije samo MMR problematičan, nego svako cjepivo jer ih većina (ako ne i sva) sadrže živu, druge teške metale i razne neurotoksine)
    Kako imati povjerenja u sustav koji se ponaša kao da je pandemija autoimunih bolesti i neuroloških poremećaja (autizam je samo jedan od mnogih novostvorenih problema) pala s neba?
    Pa dovraga, danas svako 68. novorođenče (to je u Hrvatskoj više od 500 djece godišnje) razvije težak neurološki poremećaj zbog kojeg treba cjeloživotnu skrb - a takvi su se poremećaji prije 40-ak godina pojavljivali marginalno. I onda se bojite nekakvih ospica. Radi koje to zarazne bolesti više od 500 djece godišnje u Hrvatskoj skonča tako da treba cjeloživotnu skrb???
    A autizam je samo jedan od novo-rasplamsalih neuroloških poremećaja i autoimunih bolesti, konačna brojka pogođene djece je i veća!!

    Zapravo, imam osjećaj da uzalud pišem ovdje. Tko voli istraživati i povezivati točkice, ionako mu neće trebati dugo da shvati se oko cijepljenja događa nešto jaaaako sumnjivo, a tko vjeruje ljudima s titulama i službenim stavovima, ionako će i dalje davati svojoj djeci redovite intravenozne doze teških metala, a sebe u slučaju karcinoma podvrći kemoterapiji (koja je btw. zadnje smeće od tretmana - čak je i mainstream istraživanjima dokazano da radi više štete nego koristi, tako da se u razvijenim zemljama više ne provodi - i za saznati to nije potrebno više od 10 minuta guglanja. Ali što to vrijedi pisati pred ekipom koja vjeruje da je Hrvatska liječnička komora vrhunac progresivnosti u svijetu - ako su oni za kemoterapiju, mora da je to najbolja moguća opcija. Je li?).

    Tako da se ja isključujem iz ovog topica.

    Ako netko ima savjet kako izaći na kraj sa sustavom dok se službeno ne usvoji stajalište da cijepljenje čini više štete nego koristi - molim vas, i dalje su svi savjeti dobrodošli.
    Što se time ostalih tema, predomislio sam se - mislim da nema smisla prepričavati sve ono što je ionako javno dostupno i na dohvat ruke svima nama.
    Daj se educiraj, molim te.
    Ovoliko neistina koliko si ih napisao dugo nisam vidjela na jednoj hrpi.
    Živa, kao konzervans, se ne koristi cca 40 godina. Kako kod nas, tako i u svijetu.
    Uostalom ta količina žive koja je nekad i korištena je zanemariva i ne može napraviti nikakvu štetu.
    Više žive "pojedemo" u tuninom mesu.
    Lupetaš o stvarima o kojima pojma nemaš pa i o kemoterapiji.
    Strašno i prestrašno.
    Ti ne bi cijepio dijete, ne bi uzimao kemoterapiju...?
    E da znaš kako bi. Itekako bi da se razboliš.
    lako je lupetati kad ti to ne treba.
    I kad ti je dijete zdravo.
    Nadam se da nećeš naći pedijatra koji će ti ispunjavati želje.
    Djeteta radi.
    Iako po meni je ovo već za socijalnu službu jer ti svjesno ugrožavaš svoje dijete.

    D

  42. #192
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    kad spominjete cijepljenje, ne uspijevam doma pronaći knjižicu cjepljenja od kćerke, ok trebam još malo više potražit, razmišljam jesu li negdje nosili na izlete, nije mi jasno da je nema.

    Ako je slučajno ne nađem, pretpostavljam da je procedura, odlazak pedijatru i onda on ispiše novu prema kartonu?
    Yap... ja sam za starijeg sama kupovala novu u Narodnima Novinama.

  43. #193
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da ne kužim kaj si htela reći, žena je ok mogla je sve kaj je htela, sa sela je , ali se posle udaje udala i ostala živjeti u zg, odlična programerka, žena nije invalid ko Cathyeva teta

    .
    aj sad smo na istom
    ni ja ne kužim što si ti htjela reći

  44. #194
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ovu budalaštinu o kemoterapiji nisam ni skomentirala.
    eto da ne bi kemoterapije, moj brat ne bi doživio dvadesetpetu,
    a eno ga neki dan proslavio 32. rođendan, živ i zdrav.

    joj što volem ove što se busaju u prsa dok im se guza ne stisne
    danas sam nešto posebno naelektrizirana, bolje da ne komentiram više, a ni ne čitam.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 13.02.2018. at 15:44

  45. #195
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Da svi koji su imali polio ne moraju biti i invalidi. Kao i da svi koji su imali oSpice da su umirali
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.02.2018. at 16:30

  46. #196
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da svi koji su imali polio ne moraju biti i invalidi. Kao i da svi koji su imali oSpice da su umirali
    I od polia ih je puno umrlo. Ako je zahvatio pluća a nije bilo umjetnih pluća dovoljno.
    https://www.express.hr/top-news/zast...ih-pluca-13918

  47. #197
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Ko i od ospica, možda malo manje

  48. #198

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da svi koji su imali polio ne moraju biti i invalidi. Kao i da svi koji su imali oSpice da su umirali
    Može se to gledati i obrnuto.
    Recimo, oni koji su rođeni pre '71 su praktično svi dobili ospice nekad u detinjstvu.
    Jedino što smo mi upoznali samo one koji su ih i preživeli, isto kao i za polio :/.
    Eto, ima ljudi koji se raduju što bi moglo ponovo biti tako kao u stara dobra vremena. Samo što ja stvarno ne delim njihovu radost.

  49. #199
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,282

    Početno

    Piše Mirjana Krizmanić u knjizi "Zašto guramo glavu u pijesak" baš o cijepljenju i edukaciji u vezi s tim. Nemam sad knjigu pri ruci, ali dat ću si truda to prepisati u ovaj topic, da ljudi mogu pročitati. Argumentirano i točno piše. A ona je preboljela polio i trpi posljedice cijeli život.

  50. #200
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Može se to gledati i obrnuto.
    Recimo, oni koji su rođeni pre '71 su praktično svi dobili ospice nekad u detinjstvu.
    Jedino što smo mi upoznali samo one koji su ih i preživeli, isto kao i za polio :/.
    Eto, ima ljudi koji se raduju što bi moglo ponovo biti tako kao u stara dobra vremena. Samo što ja stvarno ne delim njihovu radost.
    cjepivo je uvedeno 1968.

Stranica 4 od 23 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •