Stranica 16 od 23 PrviPrvi ... 61415161718 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 1142

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #751
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Vjerojatno glupo pitanje, i vjerojatno odgovoreno ali nisam vidjela, nije li u Zagrebu (a koliko znam barem i u Rijeci) zabranjen upis u vrtiće djeci koja nisu cijepljena? Odnosno, kako to da u Dubrovniku smiju, nije li to na državnoj razini? Kako se sad zabranjuje necijepljenoj djeci u Dubrovniku da idu u vrtić?

  2. #752
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nije to nikakva topla voda.
    u zemljama koje imaju izbornu imunizacuju u slucaju epidemije necijepljenoj djeci se moze ograniciti boravak u kolektivu dok epidemija traje.

  3. #753
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mozda su se ta djeca upisala prije 4-5 godina.

  4. #754
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda su se ta djeca upisala prije 4-5 godina.
    Pa u Zg se ni prije 4-5 godina nisu mogla upisati djeca bez potvrde o cijepljenju.

    Ili je bilo iznimki?
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.06.2018. at 17:46

  5. #755
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa kod nas se i dan danas trazi knjizica cijepljenja vec kod prijave u vrtic (zg zupanija)

  6. #756
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u Zg se ni prije 4-5 godina nisu mogla upisati djeca bez potvrde o cijepljenju.

    Ili je bilo iznimki?
    Pa uvijek ima iznimki. Ovisi o vrticu . Ili dijete ima potvrdu pedijatra da se odgada cijepljenje iz medicinskih razloga.

  7. #757

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u Zg se ni prije 4-5 godina nisu mogla upisati djeca bez potvrde o cijepljenju.

    Ili je bilo iznimki?
    U privatnima sigurno ne traže ništa ako to roditelj ne želi dati.
    Frendica mi ima malu u privatnom isključivo zato jer ju to ne traže.
    Teško mi je probavljati te informacije, pa ju ništa ni ne pitam, ali znam da joj je to ključan razlog bio (i još je).
    Šta će biti sa osnovnom, ne znam, ali mislim da već gleda privatne škole, vjerojatno radi iste problematike.

  8. #758
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mislim da je to od grada do grada, ne bih sad stavila ruku u vatru ali meni se cini da su to tek ove godine kod nas poceli trazit

  9. #759
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Škole moraju upisati dijete. Škola je obavezna. O tome brigu vodi skolska lijecnica, a ne skola.

  10. #760
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Evo odgovorila sam samoj sebi

    Naslovi od prošle godine:

    U travnju počinju upisi u dubrovačke dječje vrtiće, samo za cijepljenu djecu
    Počeli upisi u dubrovačke dječje vrtiće, upisati se mogu samo cijepljena djeca


    Odnosno friško od ove godine:
    Ravnatelj Opće bolnice Dubrovnik, doc. dr. Marijo Bekić, mišljenja je da je odluku o zabrani dolaska necijepljene djece u vrtić trebalo donijeti i prije. Također je rekao da, prema njegovim saznanjima, od jeseni neće biti mogući upisi u vrtić za djecu koja nisu uredno cijepljena. Potvrda o upisu ovisi o pedijatru. Postavlja se pitanje kako su do sada necijepljena djeca išla u vrtić, budući da je prema našim zakonima, ali i Programu zdravstvene zaštite djece, higijene i pravilne prehrane djece u dječjim vrtićima, za ustanove predškolske obaveza da prilikom upisa djece traže dokaze o urednoj procijepljenosti. Necijepljenu djecu vrtići ne bi ni smjeli upisati. Ako se djeca ne mogu cijepiti zbog nekih zdravstvenih problema, potvrda o upisu u vrtić ovisi o pedijatru.

    - U tom slučaju liječnik pedijatar na odgovarajući način s nekakvim opaskama dozvoli upis u vrtić - svojedobno je rekla Nada Marković, pedijatrica Doma zdravlja Dubrovnik.
    Očito nije FB doktor u pitanju.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.06.2018. at 18:14

  11. #761
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    U privatnima sigurno ne traže ništa ako to roditelj ne želi dati.
    Svašta! Nadam se da neće biti nekih smrtnih slučajeva da se potegne odgovornost na sudu za to.

    Nadam se da će se netko sjetiti napraviti kontrolu po privatnim vrtićima poštuju li obaveze. Odnosno, tko od cjepiša onda uopće vjeruje da se taj vrtić odgovorno ponaša prema društvu i njihovom djetetu.

  12. #762

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa cjepiše im nisu primarna klijentela.
    Spika tamo i jest "mi razumijemo Vašu zabrinutost radi takve situacije, i ne inzistiramo".

  13. #763
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to od grada do grada, ne bih sad stavila ruku u vatru ali meni se cini da su to tek ove godine kod nas poceli trazit
    I meni se ovo isto cini. I to samo za novoupisanu djecu. Za starijeg me nitko nista nije pitao na prijelazu iz jedne godine u drugu... cini mi se

  14. #764
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    http://faktograf.hr/2018/06/11/ako-j...e-svoju-djecu/

    Super clanak o tome koliko psihijatara cijepi svoju djecu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ahahahah, krivo- mislila sam doktora općenito, ali jasno je iz članka.

  15. #765
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U našem gradskom vrticu iskaznice cijepljenja se nose na upis a znali su ih i tražiti od sve upisane djece tokom godine da provjere statuse. Tako da je tu bila prilično dobra kontrola.

    Inace čitala sam zanimljiv članak kako se u Kaliforniji bore protiv necijepljenja. Jednostavno ne primaju necijepljenu djecu u vrtic ni školu osim ako imaju iskljucivo zdravstveno opravdanje (vjerska i slična opravdanja nisu zakonski opravdana). Kako se pokazalo da je većini roditelja cijepljenje ipak draža opcija od homeschoolinga naglo je porastao postotak procijepljenosti.

    Kod nas bi isto tako mogli uvesti tu opciju plus naravno kao u Sloveniji obavezno polaganje godišnjih ispita. Pa tko ima volje i energije i sredstava... vjerojatno dovoljno malo njih da bi procijepljenost opet bila na onom nivou kad nismo imali epidemija ili slučajeva zaraze u jednom tjednu kao prije u cijeloj godini...

  16. #766
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja pogledala... najvise djece po glavi pedijatra ima u ST zupaniji... u prvih 10 s najvise djece, 6 ih je iz ST zupanije (i moja je medju njima ... onda ih je tu jos dvoje iz DN zupanije, jedan iz SI zupanije i jedan iz KA zupanije...
    Evo par clanaka o situaciji od prije dvi godine... mislim da je sad samo losija.

    http://sd.live.sistemi.hr/dalmacija/...ema-pedijatara
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ovornih/89101/

    S tim da je ovaj umirovljenik zaista izvrstan doktor, i meni ga je drago vidjeti! I kako je mijenjao pedijatre u ovom clanku od prije dvije godine, tako ih mijenja i danas...
    Evo sad sam stigla doma pa na brzinu pozbrajala po gradovima koje smo uspoređivale, dakle Rijeka, Split i Dubrovnik.

    Ispalo je da:
    - RI ima u prosjeku 1577 djece po glavi pedijatra
    - DU 1587
    - i ST 1492.

    Što će reći da je omjer djece po glavi peda tu negdje, dok je razlika u procijepljenosti, redom: 84, 70 i 64%.
    Zato ja ne vjerujem da je manjak pedijatara bitan faktor u odlučivanju o necijepljenju (BTW, mislim da i Rijeka ima jednog penzionera )

    Nisam išla po županijama jer to onda ne bi bilo na brzinu, no vjerujem da razlike ne bi bile prevelike.

  17. #767
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mnoga mala mjesta nemaju pedijatra, ne gledaj gradove, tamo je kako treba biti. No, ne žive svi u gradovima

  18. #768
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to od grada do grada, ne bih sad stavila ruku u vatru ali meni se cini da su to tek ove godine kod nas poceli trazit
    Prema Zakonu o predskolskom odgoju i naobrazbi stoji:

    Članak 18.

    (1) Programe zdravstvene zaštite djece, higijene i pravilne prehrane djece u dječjim vrtićima utvrđuje ministar zdravstva.

    (2) Programe socijalne skrbi u dječjim vrtićima utvrđuje ministar rada i socijalne skrbi.

    (3) Na programe iz stavka 1. i 2. ovoga članka suglasnost daje ministar prosvjete i športa

    A onda u Programu iz stavka 1 stoji da je cijepljenje obavezno.
    https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._105_1735.html

    II.

    Mjere zdravstvene zaštite djece u dječjim vrtićima provode se u skladu s Planom i programom mjera zdravstvene zaštite, a obuhvaćaju:

    – cijepljenje protiv zaraznih bolesti

    – sistematski zdravstveni pregled djeteta prije upisa u dječji vrtić

    I onda dalje:

    Zadaća dječjeg vrtića je:

    – provjera dokumentacije o cijepljenju djeteta

    – upućivanje roditelja, skrbnika odnosno posvojitelja djece na obvezu cijepljenja, ako ono nije obavljeno.

  19. #769
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    I u rijeci je niska procijepljenost

  20. #770

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ja noćas sanjala da mi dijete ima ospice (djeca su cijepljena)
    nisam paničar i nemam ovu temu stalno u glavi, ali očito podsvijest radi ...

    mislim da necjepiše (oni prema osobnom izboru) nemaju takve snove jer su uvjereni u ispravnost svoje odluke pa mirno spavaju, a mi ostali brinemo ...

  21. #771
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za slučaj da čitaju majke astmatičara - provjerila sam s ped za naš slučaj, a generalno laički ovako shvatila: inhalacijski kortić kojeg primaju ne prestati uzimati zbog straha od ospica ako je dijete uredno procijepljeno. On neće toliko srušiti imunitet. Ja sam ovako laički shvatila taj cost-benefit: veća je šteta ako nije stavljen taj "flaster" preko autoimune bolesti koja je enivej otvoreni put za plućnu komplikaciju od benignih gluposti, a kamoli od gripe il ospica, nego od ospica ugroze ako je dijete uredno procijepljeno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.06.2018. at 10:11

  22. #772
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da necjepiše (oni prema osobnom izboru) nemaju takve snove jer su uvjereni u ispravnost svoje odluke pa mirno spavaju, a mi ostali brinemo ...
    Oni sanjaju noćne more vezano za cjepiva.

  23. #773
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja noćas sanjala da mi dijete ima ospice (djeca su cijepljena)
    nisam paničar i nemam ovu temu stalno u glavi, ali očito podsvijest radi ...

    i ja sanjala ospice

  24. #774
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u Zg se ni prije 4-5 godina nisu mogla upisati djeca bez potvrde o cijepljenju.

    Ili je bilo iznimki?
    Ima iznimki, ali opravdanih - moj sin je zbog teških alergija u ranoj dobi imao debeli pomak u kalendaru cijepljenja i OBAVEZNO sam morala u vrtić nositi papire od pedijatra s obrazloženjem (razlozi i očekivani datum cijepljenja, ako je poznat) ali nosila sam i drugu medicinsku dokumentaciju.

    Offtopic - nisam uvijek bila zadovoljna zdravstvenom službom u vrtiću (pogotovo kad je dijete tamo pobralo streptokok, pa nisu htjeli obavijestiti Zavod za javno zdravstvo) ali na provjere statusa cijepljenja nisam imala primjedbe.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.06.2018. at 12:57

  25. #775

  26. #776
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sanjala ospice
    a ja da sam se cijepila i onesvijestila

    sad čekam nalaze krvi pa da vidim hoće li se san obistinit.

  27. #777
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Uf. Fakat je virus "učinkovit" i približava se onome po 15 ljudi po jednome oboljelome .

    Meni se kratko vrtilo nakon Varilrixa. Nakon gripe me uvijek 2-3 dana vrti bolno ta ruka, a nekih tjedan dana malo osjetim mjesto uboda. Nakon Priorixa (zasad) ništa.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.06.2018. at 13:29

  28. #778
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf. Fakat je virus "učinkovit" i približava se onome po 15 ljudi po jednome oboljelome .

    Meni se kratko vrtilo nakon Varilrixa. Nakon gripe me uvijek 2-3 dana vrti bolno ta ruka, a nekih tjedan dana malo osjetim mjesto uboda. Nakon Priorixa (zasad) ništa.
    Ti si se ponovo cijepila? Provjerila prvo antitijela ili?

    Moj stariji se isto jucer cijepio priorixom... to po kalendaru pred upis u prvi razred.

  29. #779
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si se ponovo cijepila? Provjerila prvo antitijela ili?
    Da i da. Cijepili se MM i ja. Oboje '69, ja sam u kartonu našla da sam cijepljena s godinu dana s odvojenim cjepivom za morbile, on nije niti gledao u karton. Titar obama negativan. Dijete s autoimnom bolesti pa se jako štitimo svi - naše obiteljsko krdo - cijepimo se redovno svo 3 protiv gripe npr. (dijete i nas 2 zbog nje, a babe i dide jer su stari i oni bi se i bez nje cijepili), pa nismo mogli na ovo odmahnut rukom.

  30. #780
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da i da. Cijepili se MM i ja. Oboje '69, ja sam u kartonu našla da sam cijepljena s godinu dana s odvojenim cjepivom za morbile, on nije niti gledao u karton. Titar obama negativan. Dijete s autoimnom bolesti pa se jako štitimo svi - naše obiteljsko krdo - cijepimo se redovno svo 3 protiv gripe npr. (dijete i nas 2 zbog nje, a babe i dide jer su stari i oni bi se i bez nje cijepili), pa nismo mogli na ovo odmahnut rukom.
    To si isla preko svoje doktorice? I kod nje se cijepila?

  31. #781
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To si isla preko svoje doktorice? I kod nje se cijepila?
    Ne. Niti za gripu tako jer prošlih godina nije bilo dovoljno cjepiva protiv gripe jer je potražnja za cjepivom bila pala - tj. moglo je samo dijete jer spada u one kronere za koje se cijepljenje preporuča i za koje izabrani liječnik mora osigurati cjepivo, ali ne i mi, pa smo išli na mjesto gdje se možemo svo troje cijepiti, da ne idemo x puta. Mislim da doktori opće prakse nemaju Priorixa za cijepljenje odraslih. HZZJ ima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.06.2018. at 14:06

  32. #782
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To si isla preko svoje doktorice? I kod nje se cijepila?
    jadranka ja sam išla preko svog dr, dobila uputnicu, vadila krv i sad čekam.

  33. #783
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i kolko dugo moraš čekat da znaš trebaš li se cjepiti ili ne?

  34. #784
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    tjedan dana

  35. #785

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To si isla preko svoje doktorice? I kod nje se cijepila?
    Ja sam isto dobila uputnicu od svoje doktorice za provjeru titra, a cijepila se na HZJZ (Rijeka) o svom trošku.

    Cijena Priorixa u Rijeci je 145,59 kn.

  36. #786

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i kolko dugo moraš čekat da znaš trebaš li se cjepiti ili ne?
    Nalaz se čeka (do) 10 dana.

  37. #787
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Kod nas u DN županjij Zavod za javno zdravstvo poslao uputu ili naputak ili što već, u vrtiće ne smiju ući djeca koja nisu cijepljena bez obzira na razlog. Jutros sam morala donijeti knjižicu cijepljenja kad sam ju dovela u vrtić. I sve su provjeravali. A tete se sutra idu cijepiti. Bez obzira na dob ili prethodno cijepljenje. Nisu baš sretne zbog svega ovoga.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 14.06.2018. at 22:40

  38. #788
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Sad se nešto drugo mislim. Jadne one žene što leže u Du u bolnici i čuvaju trudnoću ili su tek rodile. Pored svega što im se zbiva još i ova frka oko ospica. Ja bi se živa pojela od brige.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 14.06.2018. at 22:42

  39. #789
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sad sam stigla doma pa na brzinu pozbrajala po gradovima koje smo uspoređivale, dakle Rijeka, Split i Dubrovnik.

    Ispalo je da:
    - RI ima u prosjeku 1577 djece po glavi pedijatra
    - DU 1587
    - i ST 1492.

    Što će reći da je omjer djece po glavi peda tu negdje, dok je razlika u procijepljenosti, redom: 84, 70 i 64%.
    Zato ja ne vjerujem da je manjak pedijatara bitan faktor u odlučivanju o necijepljenju (BTW, mislim da i Rijeka ima jednog penzionera )
    Slažem se; npr. Vukovarsko-srijemska županija ima veći obuhvat cijepljenja za moparu nego Zagreb, ima prema Argentinoj tablici manje pedijatara nego Dubrovačko-neretvanska županija (a više od 30% više stanovnika, vjerojanto je i djece proporcionalno više, bez obzira na iseljavanje). Manjak pedijatara je sigurno veliki problem (u Vinkovcima još uvijek povrememo pomaže i moja pedijatrica, a ja sam za koji dan 47), ali mislim da nema utjecaja na procijepljenost.

    Meni je osobno najviše dizalo tlak kad je prije par godina na centralnom dnevniku HTV liječnica (internistica!) govorila kako cjepiva ne djeluju nego štete! (a Andrija Štampar se okretao u grobu)
    mislim da takvim istupima na javnoj televiji možemo jako zahvaliti što je procijpljenost pala na ove grane

  40. #790
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Slazem se, meni je to skandalozno.

  41. #791
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    HTV sad radi Otvoreno sa Richterom i Tešovićem, a do prije koji mjesec im je doktorica Gajski i ostala ekipa sa ruba znanosti najnormalnije gostovala u top terminima.
    Na državnoj, nacionalnoj televiziji koja bi valjda trebala imati nekakvu obrazovnu ulogu!

  42. #792
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    HTV sad radi Otvoreno sa Richterom i Tešovićem, a do prije koji mjesec im je doktorica Gajski i ostala ekipa sa ruba znanosti najnormalnije gostovala u top terminima.
    Na državnoj, nacionalnoj televiziji koja bi valjda trebala imati nekakvu obrazovnu ulogu!
    X. Već dugo se aktivisti za medicinu utemeljenu na dokazima bune na pristup koji HRT-u, koji nam uzima glavarinu za edukativni sadržaj, znači... teoretski ne bi trebao podilaziti bombastičnim rubnim sadržajem, gostuju nadriliječnici - mislim da je Vlahov imao nekoga tko je osuđivan za prevare ili barem postoje postupci protiv njega, da ne govorimo o Mišaku, Gajski itd.

  43. #793
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    A ja jučer izvukla onu knjigu od Jadranke Boban Pejić Prehrana za djecu,što je bila jako popularna kad sam rodila starijeg

    na kraju ima poglavlje kako prirodno pomoći kod nekih bolesti, i onda jedno poglavlje o vodenim kozicama, sljedeće o ospicama. Prva rečenica: "Ospice su druga po redu najčešća zarazna bolest." Zanimljiva statistika, ne znam bi li pitala gdje ili kad

  44. #794
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A ja jučer izvukla onu knjigu od Jadranke Boban Pejić Prehrana za djecu,što je bila jako popularna kad sam rodila starijeg

    na kraju ima poglavlje kako prirodno pomoći kod nekih bolesti, i onda jedno poglavlje o vodenim kozicama, sljedeće o ospicama. Prva rečenica: "Ospice su druga po redu najčešća zarazna bolest." Zanimljiva statistika, ne znam bi li pitala gdje ili kad
    Odmah poslije prehlade

  45. #795
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne kužim, pa ospice jesu jedna od najzaraznijih bolesti. Možda čak i najzaraznija?

  46. #796
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, ali ona kaže najčešća, nakon vodenih kozica, kao da je potpuno uobičajeno da su djeca oboljela od ospica

  47. #797
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim, pa ospice jesu jedna od najzaraznijih bolesti. Možda čak i najzaraznija?
    Pa jesu, al znam puno više ljudi koji su prebolili vodene kozice i prehladu, a tvrdi da je najčešća, a ne najzaraznija.

    Edit: istovremeno
    Posljednje uređivanje od Jelena : 15.06.2018. at 15:48

  48. #798
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, pretpostavljam da je mislila reći da su ​bile najčešća zarazna bolest.

  49. #799
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, pretpostavljam da je mislila reći da su ​bile najčešća zarazna bolest.
    Možda je do zastarijele klasifikacije, jer ne vjerujem da je ikad bilo više ospica od prehlade, a prehlada spada u zarazne. Ne znam kamo spada konjukntivitis, ali to je isto imalo više od pola vrtićke djece, sigurno, barem jednom. Dalo bi se sigurno još, al možda ova misli na konkurenciju vodene kozice, ospice, mums, šarlah...

  50. #800
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA dok se nije cijepilo praktično je svako dijete imalo ospice, a i po onim koeficijentima koliko ljudi se zarazi od jednog nultog slučaja su ospice isto na vrhu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •