Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: za one koji vole "kineski štih"

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno za one koji vole "kineski štih"

    Trebete:
    -pileća krilca
    -soja sos
    -đumbir u prahu ili svježi
    -češnjak
    -prošek

    Dan prijr krilca istrančirati na male boce i ono drugo - neznam kak da bolje objesnim , preliti ih sa sojom i prošekom i dodati zgnječenog češnjaka po volji i đumbira po volji (ali krilca netrebaju plivati u marinadi).
    To bi se trebalo marinirati bar 3 h, a ja ostavim jedan dan.
    Zagrijati pečnicu na 180-200 C, staviti krilca (može i umak ,ak' ga nema previše) u tepsiju i to tak da bude samo jedan sloj krilaca.
    Peku se 1-1,5 h.
    Kao prilog, naravno, riža, povrće u woku a u nedostatku vremena može i Uncle Ben's.
    MLJAAAAAC!!!

    P.S. mm-u i meni je optimum 1-1,5 kg krilaca. A recept je super i za neku škvadru

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Maro,čini mi se super!I ja i mm obožavamo kinesku kuhinju.Baš ću probati napraviti.Evo i ja imam jedan ovako sad iz glave koji često pravim.
    Ispržiti u woku(ili tavi s debljim dnom)bijelo meso pureće ili pileće isječeno na male tanke kockice.Dodati sitno na kockice nasječenu svježu crvenu papriku i šaku ananasa iz konzerve.Dinstati.Zatim dodati đumbir u prahu i pred kraj mladi luk isto isječen na male komadiće.Kad nemam mladi ,ja stavim i obični crveni luk tanko nasječen, i još malo sve prodinstati.Pred kraj dodati prethodno prokuhanu pileću ili kokošju kocku za juhu u 2 dl vode(može i pileći temeljac) pomiješano sa 2 kuhače brašna-od toga nastane umak.Još malo prokuhati.Fora je da se povrće i meso sitno isjeckaju da se ne moraju dugo dinstati.Poslužuje se s kuhanom rižom.

  3. #3
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Mi obožavamo kinesku kuhinju,evo jedan brz i prilagođen našem nepcu
    pileća prsa narezati na rezance i ispeći na naglo.Zdinstati luk,dodati mješano povrće(može smrznuto),soli,vegete,bibera,curry.Kad je gotovo umješati kuhanu rižu,dodati soja sos i papati
    Dobar tek!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •