Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 166

Tema: kad ste bebu prvi put vodile van?

  1. #101
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Bila je blaga zima, pa smo izišli van nakon neka 3 tjedna, a možda je bilo i ranije, ne sjećam se više.

  2. #102
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    po meni su zaštićeniji u nosiljci nego u kolicima. margitu sam prvih mjesec dana šetala SAMO u nosiljci baš zato što mislim da joj je novorođenoj bebi tako i toplije i ugodnije.
    e da, mislim da adekvatnu nosiljku (maramu ili sling). u klokanici se beba ne može tako zakukuljiti i zatopliti kao u njima

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    MM ga je vodio vani nekih tjedan-dva nakon poroda. Ja sam bila za šetnju tek nakon tri tjedna, rezanje me uništilo

    A onda smo nakon toga bar sat-dva šetali po vani, kad god je to vrijeme dozvoljavalo. Ma i po kiši smo radili đireve kad sam morala izać s njim (kruh, mlijeko i to), a ne bi mi se dalo vraćati u stan 8)

  4. #104
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    po meni su zaštićeniji u nosiljci nego u kolicima. margitu sam prvih mjesec dana šetala SAMO u nosiljci baš zato što mislim da joj je novorođenoj bebi tako i toplije i ugodnije.
    e da, mislim da adekvatnu nosiljku (maramu ili sling). u klokanici se beba ne može tako zakukuljiti i zatopliti kao u njima
    pogledaj ovo:
    http://public.fotki.com/Lutonjica/marge/slicka.html
    http://public.fotki.com/Lutonjica/marge/sss.html

    na tim fotkama marge ima oko 3 tjedna. ovako dobro ne moze biti zasticena u kolicima

    ovdje ima mjesec dana:
    http://public.fotki.com/Lutonjica/ma...fotke0004.html

    opet bolje nego kolica :D

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Sad je neznam kako stavit tako sliku da ti pokažem,ali ona ti je zamotana u tanku dekicu i u paketini,i onda u košari od kolica koja je cjela izolirana protiv vjetra i kiše,vidiš joj samo glavicu.
    Nosiljku imam,ali nije tako kao marama nego ona sta se kopča na leđima,kao ruksak izgleda,samo sa rupama na noge
    Neznam kako se to baš zove.
    Evo ovako možeš vidit kolica....
    http://ljubimci-forum.com/index.php?topic=35407.1350

  6. #106
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ali ona ti je zamotana u tanku dekicu i u paketini,i onda u košari od kolica koja je cjela izolirana protiv vjetra i kiše,vidiš joj samo glavicu.
    pa normalno da plače, pa ne bi li ti plakala da si tako zamotana

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Mene uvjek strah da če joj bit hladno
    Kad mi je dolazila patronažna,onda je htjela vidit kako je stavim za spavanje,a spava mi u paketini u krevetiću i onda mi je rekla da joj je to malo da još omotam dekicu oko nje(ali stvarno skroz skroz tanka),onda računam ako tako spava,a u stanu je toplo,vani če joj bit onda hladno :?
    Vidit ču kako če bit u sljedečoj šetnji kad skinem malo tereta oko nje pa vam javim

  8. #108
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    patronažne nažalost imaju tendenciju preutopljavanja djece.
    ja nikad nisam koristila "paketinu"

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Skroz se slažem s Lutonjicom.
    Sjećam se kad sam s Kalebom bila ne pregledu kukova u Klaićevoj - imao je mjesec i pol, polovica petog mjeseca, sunce pržiiiii, bilo je valjda preko 30 - on u bodiju i tankim ljetnim hlačicama u marami, a roditelji u čekaonici drže isto toliko staro dijete u najdebljem plišanom odjelcu, omotano u dekicu. Jadno dijete, bilo je zažareno u licešcu i vrištalo je, bit će od vrućine.

    Mi smo išli van kad je imao 10 dana, išli bi i ranije, ali bili smo u bolnici 9 dana zbog žutice. Ok, Kaleb je proljetna beba, ali sam rodila zimi bilo bi isto - utoplila bih ga, stavila u maramu - onda ga još grije i moje tijelo - zakopčala jaknu preko i ajmo. Tako smo se šetali prošlu zimu, dakle, kad je imao 7-8-9 mjeseci.

    Kolica mi nisu neko rješenje za zimu... Čak i sad, kad ima 22 mjeseca i kolica koristimo kad moram obaviti jutarnji shopping, imam feeling da mu je zima u njima.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Danas je nisam motala u dekicu za van.
    Bili smo u šetnji 2 sata,uglavnom je spavala,a kad bi se probudila malo bi gledala i opet zaspala.
    :D

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    Mi smo izašle nakon 14 dana malo po suncu i obukla san joj skafanderić i bilo joj je vruće danas smo opet bile vani pa je bila u đemperiću i taman joj je.

  12. #112
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Yorkica prvotno napisa
    Danas je nisam motala u dekicu za van.
    Bili smo u šetnji 2 sata,uglavnom je spavala,a kad bi se probudila malo bi gledala i opet zaspala.
    :D
    super!
    i dalje ti preporucam da nabavis sling ili maramu, pa kad zaplace, samo je premjestis na sebe i nastavis setnju

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Koja je razlika sling-marama?

  14. #114
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Nakon 3 tjedna kad je prestalo padat sve što je padalo tih dana - snijeg, kiša.
    Bilo je to točno na dan predviđenog termina (rodila sam 3 tjedna ranije).

  15. #115
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Yorkica prvotno napisa
    Koja je razlika sling-marama?
    marama je duza i mozda malo komplicirnija za vezanje, ali ima nesto vise mogucnosti nosenja i bolje (ravnomjerije) rasporedi teret (pa je nosenje lakse)
    ja imam i jedno i drugo i uglavnom po ljeti preferiram sling, a po zimi maramu
    na mojim fotkama marama ti je ono zuto-narancsto, a sling ono plavo

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    OSIJEK
    Postovi
    10

    Početno kada ste bebu prvi puta vodili van

    Ja sam rodila u 10 mj i svoju bebu sam vodila van nakon 15 dana ali bilo je lijepo vrijeme nije bilo hladno

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Novoselec
    Postovi
    42

    Početno

    Rodila sam oboje u zimi.Van smo izašli sa starijim sa 3 tjedna,a sa mlađom sa 2 tjedna.Patronažna nam je objasnila da beba smije van ako je lijepo vrijeme.Zapravo ne smije bit ispod nule,kiša,magla,jaki vjetar ili snijeg.Čim to uvjeti dozvoljavaju,šetnja.

  18. #118
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Novu bebu vodili s 13 dana van. Otišli na sladoled, pa kod frizera. Namjeravali šišati starijeg bracu, ali on se nije dao. (Slijedeći put smo prvo išli frizeru, pa onda na sladoled ) Od onda smo skoro svaki dan bar malo vani.

  19. #119
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Mi smo prvi put izašli s nekih mjesec dana, bila je zima (a i još nismo bili uhvatili ritam pa mi je bilo glupo voditi ga vani)

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    11

    Početno Re: kad ste bebu prvi put vodile van?

    Citiraj bongica prvotno napisa
    svoje prvo dijete sam vodila van već sa 10 dana, ali vani je bilo 40 stupnjeva i sred ljeta. osim što idemo pedijatru radi čišćenja zaostalog pupka, još vani nismo bili, a imamo 17 dana. kad ste vi soje bebače vodile prvi put van? :?

    Išli smo van kod pedijatra nakon 12 dana na lapiziranje pupka a pedijatrica nam je rekla da ga vodimo pomalo van kada navrši 15 dana

  21. #121
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    pet dana je bila stara kad smo provele prvo popodne u dvoristu

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno

    Obzirom da sam prvorotka i da sam, znate i same, pomalo pogubljena i uplasena pred novim stilom zivota u koji MM i ja trebamo zakoraciti kroz otprilike 12 sedmica, imam jedno pitanjce za vas iskusnije... Naime, ako mi je termin 5. juli, mislite li da bismo imali sanse nase malo cudo krajem ljeta, pocetkom jeseni voditi negdje na more? Krajem septembra, pocetkom oktobra, dakle ....

    Ja se nekako nadam da cemo to uspjeti izmanevrisati, samo da sve bude OK.

    Hvala i pozdrav

  23. #123
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je rođena 26.7.
    sredinom rujna otišli smo na more
    margita je rođena 19.3.
    početkom travnja otišli smo na more.

    i nije to nikakav poseban pothvat, niti su potrebni neki manevri i pripreme. samo opušteno i uživajte.

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno

    Lutonjica, hvala ... Upravu si, u biti je najveci dio u nasem stavu prema odredjenom pitanju. Samo me jos zanima, gdje zivite, tj. koliko vremenski putujete do obale? Nama nekih 5 sati u idealnim uslovima, bez pretjerane guzve na putevima. Dakle, sa bebicom bismo trebali jos koji sat duze, zar ne?

  25. #125
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    s tako malom bebicom vam je najlakše putovati jer će najvjerojatnije cijelli put prespavati.

    kako rastu, tako se i putovanje produžuje - pa smo mi tako jednom od zagreba do krka putovali 6 sati (inače dođemo za 2.5 sata), a od zagreba do pule 8 sati (inače za 4 sata) :shock:

    ali kad je skroz mala beba u pitanju, mislim da nećete imati problema.

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    I mi smo išli na more kad je bebač imao 4 tjedna nakon prvog pregleda. Put od 4 sata. NIkakvih problema nije bilo, dapaće, ja sam na to gledala kao na najnormalniju i definitivno najkorisniju stvar koju smo napravili.
    Uživali smo. Mali se našetao sa tatom u marami, a curka i ja smo se nakupale i nauživale ( između dojenja ). Prekrasan period

  27. #127
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mi smo išli pedijatru sa 19 dana, a prvi put smo bili vani sa 20 dana, ali nas je baba potjerala u kuću nakon 5 minuta Bilo je to prije nekih tjedan dana- dakle proljeće, a dan kao izmišljen za šetnju! :/

  28. #128
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    mi smo u 11mj isli van sa 15 dana...isli bi i ranije, ali je vani do tada bilo -nestoCelzijevaca pa se nekak nisam usudila. cim je doslo na 0 izasli smo van
    sad si nekak kontam da cemo cimcim (kad ja budem mogla) van jer je termin pocetak 8mj pa ne ocekujem hladnocu, a ja cu izludit u 4 zida

    planiram za pocetak kolica i maramu (nekak se cvrsce veze od slinga, imam feeling) a sling ako budem trebala kasnije uvijek imati u kolicima
    skuzila sam sa Bornom da ti proljece/jesen ne treba neka tanja dekica ako imas maramu u kolicima - uvijek mozes pokriti, zamotati cudo ako hoce spavati, a recimo pomalo puse vjetar...

  29. #129
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Išli smo vani s 3 tjedna jer se tad vrijeme ustabililo.
    Izašla je točno na dan kad je bio predivđen termin poroda (rodila se 3 tjedna ranije).

  30. #130
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mi smo izasli u kratku setnju s nepunih 24 sata. ona bi bila stara 1 dan oko 8 navecer, a prosetali smo oko 2-3 popodne.

  31. #131
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Čekaj, mikka, jel to znači da si ti rodila?

  32. #132
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jesam

  33. #133
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ma da, nije mi baš sve bilo jasno, ali sad sam vidjela na čestitanjima.
    Super :D

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Iv - prva šetnja u siječnju (bilo je hladno) imao je točno 4 tjedna...
    B - prva šetnja kad su nas pustili iz rodilišta... bilo je prevruće....

  35. #135
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    iz rodilišta sam htjela pobjeći na kavu u tkalču

    peti dan smo se balkonirali, deveti šetali jarunom a dvanaesti prvi put otišli u dućan u marami.

  36. #136
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    umaramili se, 8 dana nakon poroda, vjetar je pušuckao, i još nas je kiša uhvatila, i od tada svaki dan, ujutro i popodne, koliko god nam se da, a da nam se. Danas mu je 16 dana.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ooooo ovo mi je trebalo.....znaci ja njega mogu umaramiti vec sad...?! Mislim, ne bi mi se dalo vuci kolica 10 dana po porodu....

  38. #138
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita je bila u slingu 5 dana od poroda

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    nakon 7 dana je bila na balkonu kratko,a prva šetnja nakon 2 tj!!

  40. #140
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    U čet starija kćer ima priredbu u vrtiću. Malac će imati 9 dana. Jako je tužna što ne mogu ići. Da odem ipak? Malo mi je bed zbog zatvorenog prostora i puno djece, a opet tako žao starije kćeri...

  41. #141
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Odi bez djeteta.

  42. #142
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    A ne moze nitko ici s vama, pa se seta s malenom okolo u kolicima, pa ako malena nesto treba ti si blizu.

  43. #143
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Moja ima 2mj.i nisam htjela ici na priredbu jucer starije a sutra ima mlada...bojala sam se bas zatvorenog prostora...no kod nas je ipak tata isao...

    nego da bas usput pitam koliko dugo bi mogla s tako malom bebom biti vani?...u zg.-u je lijepi advent i voljela bi otic s djecom...no bojim se kako cu s malenom...sigurno bi bili vani oko 2-3h...i to navecer a uza to skoro svaki dan bude i maglustina pa neznam koliko nam to pametno...

    Imam kolica s kosarom koja se jos dodatno moze zatvorit tako da cisto malo zraka ulazi ,mislila ubundat u skafandercic plus pokrit dekicom...pa ni sama neznam bi ili nebi...

  44. #144
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Mislila sam staviti ga u ergo da bude na meni...u kolicima nemam pojma dal bi htiobiti...tata ide,ali bi htjela i ja. Mislite da ne?

  45. #145
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam staviti ga u ergo da bude na meni...u kolicima nemam pojma dal bi htiobiti...tata ide,ali bi htjela i ja. Mislite da ne?
    Ja ne bih. A izašla sam u šetnju sa bebom starom 5 dana u siječnju. Ali, jedno mi je ušušuriti i zaštititi bebu i izaći na svježi zrak, sunce i to, a sasvim druga voditi ju u ovo virozno vrijeme u vrtićki kolektiv.
    A stariju ćeš morati polako prestati žaliti. Da, mora sad dijeliti mamu i tatu, ali je zato dobila najljepši poklon koji dijete može dobiti- brata/sestru.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Rodio se u ponedjeljak navečer, u petak ujutro smo bili vani (do četvrtka zbog cr u bolnici). S točno dva tjedna sam ih oboje busom svaki dan vodila u vrtić. Sad ima nepunih 8 mjeseci i nikad nije bio bolestan, kuc kuc u drvo!
    Ja bi išla, al to sam ja.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 16.12.2015. at 18:54

  47. #147
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    I ja bih isla ili kao annie ili kao suma.
    moze i tata nosat bebu ispred a da si ti na priredbi.

  48. #148
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    ja ne bi išla s klincem , išla bi sama, ima li teta vremena pričuvat pol sata dete?

    ja sam išla van s klinkom rođena u siječnju praktički 6-7 dana ali šetnju po kvartu i plac na otvorenom, bila zabundana, i pokrita dekicom.

    lidač za tebe je možda rješenje da otiđete ranije popodne, i taman u 5 sati se već spušta mrak i imaš isti ambijent ko da ideš u 19

  49. #149
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne bih vodila bebu, jedino ako ga ima netko pričuvati dok si ti unutra.

    I ja sam prošle godine dosta toga propustila jer nisam mogla s bebom svukuda: kazališta, cirkus... stariji je išao s mm-om. Sad nadoknađujemo, ja sa starijim, mm s mlađim.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja bih išla. Ne traju te priredbe baš tako dugo, a ako nitko ne puše i ne kašlje u dijete, neće mu ništa biti. Ja sam svoju uvijek vodila sa sobom, jer ih nemam kome ostaviti. Osim toga, mlađi je od prvog dana bio izložen vrtičkim virusima koje mu je seka donosila, sa tri mjeseca je prebolio vodene kozice, a sad kad i sam ide u vrtić, zdrav je ko dren, osim tu i tamo neke probavne smetnje, koja prođe za dan, dva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •