Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 166

Tema: Debljina endometrija

  1. #101
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    malo podižem...
    na zadnjem uzv sam 11dc imala endometrij 7.35 mm. dosta tanak i iznenađujuće mi je to bilo jer na 2 ICSI do sada uvik mi je bio oko 10-11mm. pa sad dal možda ki zna dal se može endom stanjiti od kontrac tableta? obzirom da sam ih sad pila, a u prijašnja dva postupka nisam pa mi to dolazi kao jedini razlog

  2. #102
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    looks, a o kojem postupku pricas? jel tijekom stimulacije endo tanak??

  3. #103
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    o ovom postupku. 11dc sam bila na uzv i u to vrijeme pila drugu turu kontrac

  4. #104
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Looks, kad si na kontracepciji, to i nije pravi ciklus, nema razvoja folikula , nema porasta fsh, nema ni debljanja endometrija...normalno je da je endo tanak, da je debel ne bi valjalo...to je sve ok...

  5. #105
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    tako sam i ja mislila, ufff kako mi je lakše da si potvrdila...hvala zedra...

  6. #106
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    podižem temu
    spremam se na ET a zadnji put kad smo bili endometrij mi je bio oko 7 mm nakon estrofema ali je problem u miomu koji se probudio i porastao uz pomoć istih navodno,pa sad gledam čime bi mogla dodatno zadebljati endometrij a da istovremeno ne utječe na miom
    vrkutu znam da ne ,ananas znači,cikla(taman sam napravila,ja je obožavam ali kao salatu,jel to ok?),ginko?
    ima li ko kakvih saznanja,znači bitno mi je da istovremeno ne utječe i na rast mioma

  7. #107
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    đurđa (ne pratim te), i ja imam iste, i baš iste probleme, endo mi bude max 7,5; a miom lagano raste, uzimam ciklu i ananas, i nadam se da ćemo doći do 7.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 17.01.2011. at 13:47

  8. #108
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    čekaj,ali prošli put ti nije bilo problema sa miomom?

  9. #109
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    i ne ,ne mislim da me pratiš!!!
    znam to

  10. #110
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Miom nije veliki, do 2 cm, al svaki put malo poraste, ajmo se pratiti i s uspješnim postupkom (sad smo opako OT).

  11. #111
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno


  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    161

    Početno Endometrij debljina -koji dan ciklusa?

    Spremam se na FET u Mariboru. Prije toga namjeravam napraviti
    briseve (mikroplazmu, ureoplazmu,..) Pomislila sam da bi bilo dobro pritom
    provjeriti i debljinu endometrija i imam li ovulaciju. Zanima može li to oboje istovremeno na dan očekivane ovulacije, ili se endometrij gleda par dana prije? Pokušala dobiti Mb na telefon,no nisam uspjela.Danas 10 dan ciklusa, a ovulacija oko 15-17 dana(nisam provjeravala ovulaciju od zadnjeg uspješnog transfera u 09.2008).

  13. #113
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    draga katice, pripojila sam tvoje pitanje postojećoj (još nedavno aktivnoj) temi o debljini endometrija

    obzirom da ista već postoji pa se, prema pravilima foruma, ne bi trebala otvarati nova

    evo, zato molim cure koje su bile aktivne na ovoj temi (i druge, naravno) da se uključe i pokušaju pomoći

    Posljednje uređivanje od BHany : 02.02.2011. at 08:57

  14. #114
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    svakako si kod nekog ginića s dobrim uzv-om bar dva puta prije isčekivane ovulacije prati rast folikula i endometrij. ako si to možeš dopustiti, financijski mislim, odi k dobrom MPO-ovcu... i pošalji mariborčanima mail umjesto zvanja, brzo odgovaraju za FET-ove.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    katice briseve moraš odraditi prije postupka, a folikulometriju u kojoj će ti odrediti ovulaciju i debljinu endometrija predlažaem da odrediš (kao što je ksena napisala) kod gina s dobrim uzv-om. Gin će ti reć sve, da li ti endo zadebljava zadovoljavajuće, da li ti je JS dovoljno velika i kad ti je točan dan ovulacije. Ako budeš imala endo koji ne zadovoljava tvoje kriterije debljine probaj dodat u prehranu ananas (sok ili voće) i ciklu (po mogućnosti pij i onaj sok koji ostane u staklenci). Matična mliječ je meni jako uspješno zadebljala endo. Držim ti fige!!!!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    katice kad ideš u FET u Mb možeš ići u "prirodni" (ako imaš ovulacije) gdje samo LH trakicama pratiš ovulaciju i trebaš im javiti kad je test pozitivan (ja sam se uz to pratila i na UZV kako bih bila sigurna u ovulaciju i debljinu endometrije) i onda te 3 ili 5 dana od toga naruče na FET; druga varijanta je kad se uzima estrofem, to ne znam kako ide. U svakom slučaju javi im se mailom pa će ti sve objasniti. Sretno

  17. #117
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    katice kad ideš u FET u Mb možeš ići u "prirodni" (ako imaš ovulacije) gdje samo LH trakicama pratiš ovulaciju i trebaš im javiti kad je test pozitivan (ja sam se uz to pratila i na UZV kako bih bila sigurna u ovulaciju i debljinu endometrije) i onda te 3 ili 5 dana od toga naruče na FET; druga varijanta je kad se uzima estrofem, to ne znam kako ide. U svakom slučaju javi im se mailom pa će ti sve objasniti. Sretno
    Varijanta sa estrofemom ide tako da se uzima estrofem 3x1 od prvog dc, 10 dc je UZ i mjeri se debljina endometrija, pa javljaš u Mb i oni ti kažu šta dalje...

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    161

    Početno

    Hvala cure.
    Išla na pregled 13 dan ciklusa endometrij ne prevelikih 7 mm, miom u 10 mjeseci sa 9 mm narastao na 24 mm. Dr vidi jedan mogući polip, pa će Mb pričekati da početkom ciklusa da vidimo što je.

  19. #119
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    meni je nakon 14 dana estrofema 3x2mg bio samo 6 mm pa mi je dr produžio još 6 dana 2x4mg i bio je 7,2. već sam mislila da je nedovoljno za postupak, međutim dr je rekao da idemo dalje..produžio mi je još 10 dana estrofem i dodao duphaston 2x1. kad dobijem menzes počinjem s trisequensom..i onda valjda slijedi postupak..nisam dosad uzimala trisequens..je li on isto jača endometrij i smijem li vrkutu, ananas ecc. uzimati istovremeno s hormonima

  20. #120
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    prag, trisequens je isto estradiol. Ja bi preporučila cikliu i ananas, al vrkutu baš i ne (možda će druge cure znati više o vrkuti-spominjala se na raznim temama).

  21. #121
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    za povećat debljinu endom. čitam da treba piti ciklin sok i jesti ananas ,a jel netko može reči u kojim količinama na dan ili tjedno koliko se mora toga popiti i pojesti ?

  22. #122
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    moze onaj ananas u kompotu,tj.kompot od ananasa(je l isti ucinak ananasa tako,kao i svjezi?)

  23. #123
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    koliko sam i ja shvatila po prethodnim postovima na ovom forumu da vrkuta ne smije jer može utjecati na hormone..a što se tiče ananasa mislim da je bolje svjež onda jesti, ima sada svugdje kupiti svježeg.
    a za ciklu ću vam preporučiti što ja koristim a lako je napraviti..1kg cikle, 1kg mrkve i 1kg jabuka kiselih naribati svježe ( bez guljenja kore ) i dodati malo manje od 1kg šećera i pomiješati sve skupa i ostaviti da prenoći. sutra to procijediti i piti sok a čak i ostatke možete jesti ( što ostane poslije cijeđenja zamrznuti i svaki dan po jednu kesicu odmrznuti i pojesti ) sok se jedino brzo kvari pa držati u frižideru..

  24. #124

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Danas na 16dc endometrij 3-5mm .


    Čitam stare postove da vidim kako popravit...

  25. #125
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj prag prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam i ja shvatila po prethodnim postovima na ovom forumu da vrkuta ne smije jer može utjecati na hormone..a što se tiče ananasa mislim da je bolje svjež onda jesti, ima sada svugdje kupiti svježeg.
    a za ciklu ću vam preporučiti što ja koristim a lako je napraviti..1kg cikle, 1kg mrkve i 1kg jabuka kiselih naribati svježe ( bez guljenja kore ) i dodati malo manje od 1kg šećera i pomiješati sve skupa i ostaviti da prenoći. sutra to procijediti i piti sok a čak i ostatke možete jesti ( što ostane poslije cijeđenja zamrznuti i svaki dan po jednu kesicu odmrznuti i pojesti ) sok se jedino brzo kvari pa držati u frižideru..
    Ja stavim u sokovnik ciklu, jabuku , limun i naranču. Zavisi šta imam. Pijem oko pola litre dnevno. Jel mislite da je to dovoljno?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    Drage moje, meni je 4 dana prije M izmjerena debljina endometrija 4,2 mm. Jeste li ikad čule za gori endometrij? Pitam se kako je moguće da je toliko tanak... Negdje sam pročitala da se end. stanji nakon dugotrajnog uzimanja kontracepcijskih pilula. E pa ja sam pametna bila na Cilestu 12 godina (s pokojom malom pauzicom), ali ima već godinu dana da ne pijem kontracepciju. Nije li se endometrij onda trebao vratiti u neko normalno stanje do sad? Inače, nisam u postupku potpomognute oplodnje. Tek 6 mjeseci pokušavamo i tek sam u fazi otkrivanja razloga dosadašnjeg neuspjeha. Osim produženih ciklusa (oko 30 - 35 dana) i jajnika nalik na policistične, sad još i taj endometrij, koji me od svega ustvari najviše zabrinjava. Bojim se da mi ananas i cikla neće riješiti problem...

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    O endometriju se ne raspravlja nigdje nego na podforumu potpomognute pa sam se tu ubacila iako nisam u PO.

  28. #128
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Ilaria može biti još tanji...ja sam imala prije dva mjeseca 1,5 mm...
    Radi endometrioze bila na op, primala zoladex, pila kontracepciju...bila sam u šoku kad mi je doktor rekao da je tako tanak. Uglavnom, pila sam vrkutu+stolisnik dva tjedna i na ultrazvuku mi je tada bio 10mm...nevjerojatno.. i doktor se čudio. Naravno da mu nisam rekla od čega .

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    Fairy, vrkuta+stolisnik miješano? koliko na dan otprilike?

  30. #130
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    Meni ti je dobitna kombinacija bila 1 cikla,1 mrkva,1 jabuka i 1 naranča pa u sokovnik a potamanila bi i po pola tegle cikle kad god bi mi palo na pamet. Rezultat nakon 15 dana ciklarenja je bio endometrij 11mm na 13 dc

  31. #131
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Da miješano, jednaku količinu npr. 5 velikih žlica stolisnika i 5 vrkute dobro izmiješam u jednu staklenku i onda uzimam jednu žličicu mješavine na 1 šalicu čaja. Prelij, pusti da odstoji oko 20 min, procijedi i to je to. Pila sam 3 šalice dnevno. Dosta je dobar okus, pa nemoj stavljeti šećer. Pij toplo, gutljaj po gutljaj. Možeš piti kroz cijeli ciklus. Vidjet ćeš da će biti uspješno. Draga držim ti fige. Javi mi se obavezno poslije pregleda da vidim da li je i tebi upalilo.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    Fairy, puno ti hvala na iscrpnom odgovoru. imam dogovorenu folikulometriju + praćenje endometrija za 9. mjesec. do onda ću slijediti tvoj recept, a nakon svega toga javiti rezultate.

    čitam na nekim forumima o iskustvima žena koje svoj endometrij nikad i nikako nisu uspjele podebljati, a nema šta nisu pokušale od tradicionalne, alternativne i narodne medicine. užasavam se takvih priča i činjenice da bih se mogla naći u takvoj situaciji...

  33. #133
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Nemoj tako razmišljati. Kad sam čula da je tako tanak rekla sam sama sebi, ima da se podebljaš u dva tjedna pa makar dubila na glavi. Misli pozitivno, to je najbitnije. Medicinski gledano, nakon mojih svih terapija koje sam dobila nakon operacije endometrioze nije postojala šansa da u dva tjedna postignem takve rezultate. Nadam se da će tako biti i kod tebe.

  34. #134
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Krivo sam se izrazila gore... nadam se da će tebi uspjeti kao što je i meni.

  35. #135
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ima li neka iskustva s tankim endometrijem zbog kiretaže nakon poroda? Na dan ovulacije mi je bio 6,5 mm, ali su mi menstruacije jako oskudne, skoro da ih ni nema. Ginekolog mi je dao Duphaston, ali ni nakon 2 mjeseca menstruacija se nije unormalila. Ima li netko slično iskustvo?

  36. #136
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Da nastavim.

    3 mjeseca Duphastona, menstruacije jednako oskudne. Sad pijem femoston, tek treći dan. Ono što me još brine je što dakle 3 DC osjećam jajnike, znaći ovulacija će uskoro. To je prerano jel' tako? Ima li tu kakve pomoći?

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    endometrij 25dc je 7,8mm, pa koliki je onda bio za vrijeme ovulacije????

  38. #138
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Mimah ne mora značiti i ja sam uvijek osjećala rano jajnike,to je vjerovatno zbog hormona! Đurđa,Prag topim se kad vidim vaše mrvice
    Što se tiće endometrija meni je poslije estrofema(3x1) 12-13 dan bio oko 9-10 m
    Posljednje uređivanje od Sonja29 : 17.03.2012. at 15:45

  39. #139
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    9-10mm

  40. #140
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Bokić,drage moje.Pročitala sam sva vaša pitanja i odgovore vezano uz debljinu endometrija ali niti u jednom slučaju nisam pronašla problem sličan mome.Naime kod mene je glavni problem što je 3.dan ciklusa moj endometrij predebeo i to mi onda stalno odgađa početak postupka.Na koji način još se taj endometrij može stanjiti osim sa uzimanjem kontracepcijskih pilula?

    Hvala,unaprijed!

  41. #141
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Ja sam krenula u klomifenski Ivf,10 dc mi je endić 2,6 mm.Očajna sam
    Ništa od postupka.

  42. #142
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Žao mi je, tamara . Priraslica nema? (inače, znamo se s prevođenja nesretnog Ashermana ).

  43. #143
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Hej,danas ću napraviti još jednu folikulometriju,baš me zanima dali se barem malo zadebljao.Za priraslice me nitko ništa ne pita,niti mi govori.
    Mislim da ću se ipak uputiti u Zagreb na konzultacije
    Kako si ti?

  44. #144
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    U iščekivanju menstruacije. Još sutra pijem hormone i onda čekam. Nadam se da će biti obilnija. Nakon toga ponovno na histeroskopiju u Vili.

    Nadam se da ti se zadebljao i da će ti se referirati netko na Ashermana. Sretno! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  45. #145
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Nije se ni malo zadebljao...i dalje je 2,6 mm...baš sam nesretna

  46. #146
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Uh! Što sada, što ti kažu?

  47. #147
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Ova dr.koja me pregledala nije baš upućena u moju problematiku tako da ću tek u ponedjeljak kod svog liječnika na razgovor.Mislim da ću malo poraditi na debljanju endića pa tek onda u postupak.
    Sad me malo panika uhvatila jer me bolio vaginalni uzv,tj.kad je okrenula sondu na lijevu stranu onda me zabolilo...sve me strah da su se priraslice počele vraćati :/

  48. #148
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Već te bolio UZV? Mene su pregledavali nebrojeni, nikad me nije ništa boljelo, a priraslice su bile sigurno tu, čvrste i postojane. Tako da te možda nije boljelo zbog priraslica. Kakve su ti menstruacije?

  49. #149
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Sorry što ti nisam odmah odgovorila...menstruacije su mi obilnije nego one prije operacije.
    Ipak sam odradila inseminaciju,14 dc.mi je endić bio 4,4 mm.Za dva dana se˝udebljao˝ 1,8 mm.Pila sam estrofem 3x2 mg do oplodnje.Prekosutra vadim betu.
    Btw,blokiran mi yahoo račun(nemam pojma zašto)pa ti ni tamo nisam stigla odgovoriti

  50. #150
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Držim fige za betu! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •