Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 166 od 166

Tema: Debljina endometrija

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    Drage moje, htjela sam samo dati povratnu informaciju vezano za moju debljinu endometrija, iako je od onda otkad sam iznijela ovdje taj problem prošlo puuuuno vremena (cca dvije godine), ali eto, sada sam čačkajući na to naišla, pa... ću ukratko iznijeti što je kod mene bilo uzrok nedovoljnoj debljini endometrija. možda nekome ova informacija pomogne u rješavanju problema...
    dakle, kao što sam navela u postu od 21/07/2011 godine meni je izmjeren endometrij 4,2 mm i to 4 dana prije M. naravno da sa takvim endometrijem u toj fazi ciklusa ne bih baš mogla zatrudnjeti. nedugo nakon toga, možda desetak dana, stigli su mi rezultati briseva (bris uretre i cerviksa) i ispostavilo se da imam bakteriju zvanu Ureaplasma urealyticum. pili smo antibiotik desetak dana. u prvom ciklusu nakon terapije ostala sam trudna. sada sam ponosna mama jednog predivnog 17mjesečnog dečkića.

    ovu bakteriju imala sam jako dugo, mjesecima, gotovo godinu dana. to sam kasnije shvatila. patila sam od konstantnih upala mjehura, tj. mislilo se da su to obične upale mjehura, a ustvari je bakterija radila svoje. doktori su me uvjeravali da sam sklona upalama mjehura i da je to to. napatila sam se... tek kad sam došla do prave ginekologice - dr. Kalinić iz Rijeke, koja je napravila sve potrebne briseve, otkrilo se što je na stvari.

    pretpostavlja se da je navedena bakterija, obzirom da je okupirala i reproduktivni i mokraćni sustav, bila i uzrok tankog endometrija.

  2. #152
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Folik.15mm,al endometrij nije sjajan.s cime se on poboljsava,ananas? Punkc.u poned.najvjerojatnije

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Klara i ja sam imala problema sa uspavanim jajnikom pa sam pila sok od cikle i jela svjezi ananas- neznam jeli to pomoglo ali sigurno je imalo ucinka!

  4. #154
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    hvala jojo, jela sam danas odmah ciklu i sok od ananasa, vidit ćemo sutra

  5. #155
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure molim pomoc,11.dc,folikul na lijevom jajniku 18x15mm,endometrij 14 mm.Jel endometrij dovoljno zadebljan?jer dr mi je prepisao duphaston od 17.-29 dc....cemu to?inace ciklusi su 27-28 dana.hvala na odgovorima

  6. #156
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim pomoc,11.dc,folikul na lijevom jajniku 18x15mm,endometrij 14 mm.Jel endometrij dovoljno zadebljan?jer dr mi je prepisao duphaston od 17.-29 dc....cemu to?inace ciklusi su 27-28 dana.hvala na odgovorima
    Nisam dugo bila u postupcima, ali koliko se sjecam bolje sto deblji endometrij, da je barem preko 8mm, tako da mi se ovih 14mm cini super. Ali neka se jave cure koje su vise u tome

  7. #157
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim pomoc,11.dc,folikul na lijevom jajniku 18x15mm,endometrij 14 mm.Jel endometrij dovoljno zadebljan?jer dr mi je prepisao duphaston od 17.-29 dc....cemu to?inace ciklusi su 27-28 dana.hvala na odgovorima
    endometrijum je samo za pozeleti,sretno

  8. #158
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Malo podižem temu...
    Imam pitanje. Malo mi se pobrčkao ciklus (valjda zbog stresa u zadnje vrijeme) pa je kao M došla 31. 3. (neko smeđe brljavljenje) 2 dana i ništa više. Onda mi je prije tjedan dana, prošlu srijedu (14. dc), popodne krenula svježa krv, ali samo to popodne i do navečer sve stalo, da bih sad u subotu (17. dc) opet na papiru vidjela nekaj roskasto. Bila sam danas kod gina (ja sam si zabrijala da već ulazim u predmenopauzu, ipak imam već 44 i pol godina pa nek on to potvrdi ) i on je vidio da mi je endometrij zadebljan 18 mm (danas bi bio kao 20. dc) i dao mi Provera tablete da mi potaknu dolazak M. Malo sam čačkala po forumima i naišla na podatak da ako je endometri 18 mm da se to liječi ili kiretažom ili tak tabletama i da se tu može svaštanešto zakomplicirati, čak se spominje i riječ "rak" . Uglavnom, ima li koja od vas iskustava s time ili s Proverom (da ne pričam da sam i o toj Proveri pročitala nuspojava i nuspojava, užas jedan) i kaj nije normalno da je oko 20. dc endić te debljine???? Heelpppp.

  9. #159
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Evo ja sam u perimenopauzi i stalno vodim bitke s tim zadebljanim endometrijem. Završila sam lani u rujnu na kiretaži, jer je endo došao do 23mm, a ni Duphaston ni Provera me nisu uspjeli "isčistiti". Sad sam opet na 18mm i na over doseu Provere (3x 10mg). Razlog svemu tome je najčešće disbalans estrogena i progesterona u perimenopuazi, a tvoje godine Franny nisu baš male (ja imam 47) . PHD nalaz endometrija nije pokazao nikakvih abnomarnih stanica. Komplikacije su u stvari vrlo rijetke. Najgora su ta česta i nepravilna krvarenja. Meni je rečeno da debljina endometrija ne bi smjela prelaziti 12mm ni u kojoj fazi ciklusa. Ja na Proveri imam glavobolje, ali podnošljive i tu i tamo napadaj živčanoće, no moj zakoniti veli da se ne razlikuje puno od klasičnih ženskih napadaja koji su redoviti

  10. #160

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure.

    Ja sam bila privatno na pregledu nakon poroda i ginekolog mi je rekao da mi maternica i endometrij izgledaju kao da sam nedavno rodila. Međutim, doktor je rekao da imam cističan i zadebljan endometrij jer drugu menstruaciju nakon poroda nikako da dobijem. Mene je međutim zabrinula ta cista na endometriju, doktor se nije previše uzbuđivao, ali meni se sve to sleglo par dana nakon pregleda i nekako sam se počela brinuti oko toga. Ako tko ima kakva iskustva, savjete, dobro došlo je!

  11. #161
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cure, koja je donja granica debljine endometrija za transfer?

  12. #162
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koja je donja granica debljine endometrija za transfer?
    Meni su rekli 6 mm.
    Sretno!!

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  13. #163

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Optimist, mislim da već na 7-8mm može proći. Ali nemoj me držati za riječ.

    Meni je bio 6 mm na 10.dc (klomići), 12.dc je bila punkcija, a jučer na transferu nemam pojma kakav je bio jer je dr rekla samo da je čist dobar. Jela sam ananas 2 dana, umjesto doručka, ananas svježi + prirodni sok od ananasa :D

  14. #164
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni je danas na 10. dc nešto iznad 5 (prije 2 dana 5,3). Ako dođe do transfera, nadam se da će i utrići prije njega napraviti svoje.

    Ali idem po ciklu i ananas Tnx!

  15. #165
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su rekli 6 mm.
    Sretno!!

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Sad sam tek skuzila i tvoju poruku!
    6 mi trenutno bolje zvuci od 7

    Hvala, draga!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 30.05.2017. at 10:37

  16. #166
    Hadasa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    324

    Početno

    Meni je na zadnjem postupku bio 8,5 ....jedem ananasa skoro svaki drugi dan...nadam se da će za postupak u 6 mjesecu malo bolja biti . Probat ću i sa ciklom Hvala na savjetima...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •