Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 223 od 223

Tema: Blizanci-razmjena iskustava-11

  1. #201
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    E, pa Val, sad me stvarno svrbi jezik... :shock: nemoj me izazivati - dobro, jesi trudnica i nezavidna ti je pozicija. To ti priznam. Ali ako misliš da su duplići od 6 godina (uz prohodavajuće puzaše jer tu smo iste) lakši za hendlat od "pomažućih" roditelja - e onda ti to opraštam jer još ne znaš što te čeka

    Dobro, zadovoljit ću se i drugim mjestom, kojeg dijelim s mamaš.
    No to je zato jer mi još nije socijalna služba došla na vrata - sve čekam kad će me susjedi prijavit kako urlam na sirotu djecu kad izgubim kompas.
    Dosta, neću više, odreći ćete me se.

  2. #202
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ajme duplice, sve do sada sramila sam se javno priznat da urlam na djecu, par puta sam se tak počela gubit da mi je MM rekao da će me se odreći preko novina i pozvati CZSS uvijek si korak ispred mene

    Baš si me super prekrstila, sviđa mi se mamaš


    Val, nemoj čarati
    Mene moji klinci više ne šljive ni pol %, baš ponekad urlam uprazno

  3. #203

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ok, ok, predajem se
    znam ja da su sestogodisnjaci zahtjevni, ali zamisli pedesetogodisnjake kao sve slusaju, a rade po svome. kad malo bolje razmislim dodje nam na isto

    nego,pravi problem, danas, je mm i njegova majka, koja je trebala 2 dana uskocit umjesto mog tate. i, naravno, gle cuda, ona ne moze
    ma riga mi se od svega. sad sam se i izvikala i isplakala jer stvarno vise nemam snage dokazivat neke stvari-opet kao slusa me se, a od toga nista.

    dodje mi da pokupim malce i sve posaljem u 3 mile materine. mislim da bih tako bila smirenija i sretnija.
    odoh opet malo plakat.

  4. #204
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Hej, trudničice naša draga, samo polako... slobodno ti histeriziraj, ali bez ishitrenih odluka, prespavaj to ipak.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    prespavala i stanje isto
    a, sad jos moram na neko obiteljsko slavlje vedra i vesela, a dodje mi da nekog udavim. jel to zakonski kaznjivo

  6. #206
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mislim da ti je trenutačna razina hormona zakonski olakotna okolnost
    Samo laganini, Val

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Jel to tu netko spominjao mame koje urlaju na djecu?
    E pa ja sam odlučila snimiti cd s mojim milozvučnim glasičem dok ga ne izgubim (ionak me nitko ne šljivi) :"Prestanite!; Pazi! Pec pec! Ne diraj! Ne guraj se! Nemoj tamo ići! Jesam ti rekla da tam neideš! Vrati to! Ne otimaj iz ruku!" ima još....

    Eto mene natrag s mora

  8. #208

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    helou, glavno da me vi razumijete
    okolina je prilicno tulava pa ne kuzi.
    a, sveki jucer nazvala i prvo pita za vikendicu i kad ce mm fugirat, a pod zadnje pita jesmo se snasli. pa sad ti nemoj bit ovak

    ali mene u zivotu vodi ona krilatica da se sve jednom vrati. kad tad i na bilo koji nacin.

  9. #209
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Val, znaš koja mene krilatica uvijek tjera naprijed i u pozitivnom smjeru?
    "Sve loše što učiniš može se vratiti tvojoj djeci", pa se trudim biti što mudrija i jača i ne posrćem pred neverama kao što sam znala dok nisam donijela na svijet naše bubice.
    Baš su dobri učitelji, ta naša dječica, jel da?

  10. #210
    Amra

    Početno

    uvijek sam mislila da sam jedina koja se dere na djecu (ponekad)
    stvarno je jako tesko sa full time poslom i bez ikoga da uleti nekada...
    mm i ja smo trebali ovaj vikend pobjeci na hvar. blizanci bi trebali ostati s tetom koja ih inace cuva, a stariji sin sa svekrvom i svekrom na more. medjutim svekrva se razbolila i ne idu na more. smrc... ostajemo dugo planirani vikend u sarajevu

  11. #211

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Na psihologiji sam davnih dana učila da treba biti ustrajan u svojim zahtjevima kod odgoja djece. Pa ako se i treba podići glas, a svi znamo da treba, onda je sasvim normalno da se vikne na djecu. Druga stvar bi bila da ih se mlati...to je strašno, ali opet i tu ima iznimke, ako ih lupiš po guzi kad naprave neku psinu...
    Iskreno duplice, ja mislila ti neka mirna, tiha i povučena osoba, kad li gle iznenađenja... Ali skidam ti kapu, jer tvoji veliki mali twinsi puno pomognu za njihov uzrast, a ovaj uspjeh Matije s tutom je isto za pohvaliti. Ma divim ti se.
    Druge mame, nemojte mi zamjeriti, nisam vas još dovoljno upoznala, ali svima skidam kapu, svjesna da sve to i mene uskoro očekuje...

  12. #212

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Drage cure, ne mogu odoljeti da svaki da ne pogledam sto mame duplicke pricaju i kakvi ih problemi muce...
    Ja sam, nazalost, ovaj tjedan imala jedno traumaticno iskustvo (inace sam u 23 tjednu trudnoce), ujutro kad sam isla na wc imala sam sto vidjeti, krv u skoljci i na papiru... odmah smo odjuritli na hitni. Krvarenja vise nije bilo, samo malo smedjeg. Uzv je pokazao da su bebe u redu i da su posteljice u redu, pregled je pokazao da sam zatvorena, a od kuda krvarenje nitko ne zna. Zadrzali su me u bolnici tri dana i pustili kuci. Ne mogu vam opisati kako sam uplasena, sad me nekako tek uhvatio postraumatski stres pa sam preplakala cijelo popodne.
    Zanima me koliko ste vi mirovale u trudnoci? Ja sam dosada sve lagano, ali sam i setala i kuhala i sve pomalo, ali mislim da cu sad drugacije. Doktori su rekli mirovanje, iako ne strogo mirovanje, ali ja se sad svega bojim,
    Mozda ovo i nije tema za vase cakule; ali nekako mi je trebalo da to podijelim, jer tako zeljno iscekujem svoje duplice...
    Pozdrav svima, a tebi Val posebne cestitke na drugoj trudnoci :D

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    anjice

    nadam se da stvarno nije nista strasno. pitanjce-jesu li ti radili krvnu sliku?

  14. #214

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Val, jesu, radili su mi krvnu sliku i svastanesto jos iz krvi i kontrolirali su mokracu.... sutra cu tek dobiti otpusno pismo, ali kad su me odpustali su rekli da je prema nalazima sve u redu. Jos moram cekati nalaz cervikalnog brisa. Jesi ti na nesto konkretno mislila kad si pitala za krvnu sliku?

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    pa, moja frendica, isto ima blizance, kad je bila u 25-tj prokrvarila je. to se ponavljalo svakih par dana. radili su ks, ali nitko se nije zabrinjavao sto su joj leukociti izuzetno poviseni. jednostavno su to zanemarili.
    na kraju je rodila 12 tj. ranije, a sve zbog infekcije koju doktori nisu znali iscitat iz nalaza. zbog toga sam pitala...ali s obzirom da je tvoj nalaz u redu-nema brige.

    mozda ti je, samo kratkotrajno, posteljica presla preko usca maternice-to se meni dogodilo u 15.tj.

    ma, sve ce biti super. tvoji bebaci su dobro, opusti se i odmaraj.

  16. #216
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Anja, ne brini, ma to je sve normalno. Bitno da se čuvaš i miruješ što više, nikakvi napori - i nema više điđi-miđi!

    A marice... da ja tiha i puvčena! ne znam otkud ti to, ali nisam baš neka tiha rijeka...
    Btw, danas nam je rođendan! Prvi!
    Znate kako se sve ponovno proživljava taj dan...cijeli porod i sve vezano uz to mi je stalno pred očima. I čudim se tom predivnom daru života!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Duplice, srecan rodjendan malcima i radost i velikim tvojim duplicima!

    Pa ja ne stizem nista da napisem, ali ni da procitam! Evo slucajni trenutak! Guramo, melje nas svakodnevnica, koja se izgleda ubrzava. Deca su sve sladja, stoje zajedno, vriste od radosti, vole se, ali je pocelo i otimanje, sto igracaka, to i bolje pozicije u ogradici. Sledila sam se kad sam videla da je deckic sklonio rukice devojcice i ona je poletela unazad, kao u crtanom filmu. Nemam srca jos da udarim po guzi, ali i mahanje prstom za sad izazove plac / nadam se i savest.

    Imali smo i strasan prepad pre dve noci kada nam je baka iz parka javila da devojcica ne moze da dise. Odlepila sam,presekla sea. MM je vec bio u bolnici sa njom. Jeziva je scena kada sam cula to isprekidano stenjanje ili gusenje. Neutesno je i plakala. Posle sat se ublazilo, posle dva i po sata se smirila i u cekaonici mnogih hitnih sluzbi na kraju zaspala. Ne znamo sta je to bilo. Da li su joj u parku deca nesto dala pa je progutala ili je fizioloski, ne znamo. Rendgen, orl, kardiolog... Ne znaju. Sve je sada ok. Ona je zdrava.

    Poceli su da kapiraju, to je lepo. Gde je sijalica, gde je cvece, kuca, maca, av, tasi-tasi, gde ti je nos. devojcica ume i nesto kao DAJ da ponovi za nama. Uveli smo im ljuljasku u kuci i uzivaju. Vole da se guraju u jednom krevecu/ogradici na koju su zbog groznih metalnih zglobova razbili zubice... Inace, decku raste dvojka gore! Preko reda! Tek sto mu je izasao jedan dole.

    Pocela sam u parkic da nosim cebe i tu vole na travi da sede. Lepo je. I tako... pisacu nadam se uskoro jos

    Veliki pozdrav svim mamama

  18. #218
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    mici,
    vau, pa već su ti tako veliki i pametni :D
    noj, prepala sam se čitati za curicu, ali dobro da je sve u redu- fala Bogu. ne ponovilo se. ljubi ih jako i uživajte!

  19. #219
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Anjice, ja sam bila zbilja poslušna i mirovala koliko god sam mogla. Kuhanje se svelo na sve ono što se brzo pripremi a jestivo je, uglavnom sam ležala na bračnom, gledala TV, čitala, slušala muziku, sjedenje je bilo jedino u toku jela (sve što nije bilo jušno jela sam u krevetu), na WC-u i pola sata dnevno za kompjutorom (na RODI 8) ).
    U bolnicu sam išla čuvati trudnoću u 30.-tom tjednu, klinci su rođeni u 37.-mom (imaš moju priču na Pričama s poroda - Još jedan dupli vaginalni).
    Čuvaj se, radi samo ono što ti čini zadovoljstvo, kućanske poslove prekriži, jer svakako nećeš ništa stizati prvih par mjeseci kad se djeca rode pa se sad lijepo privikavaj na nered!
    Javi nam nalaze!

    Mici, prelijepo pišeš, baš je užitak čitati tvoje postove, kao da sjedim negdje pored vas i gledam tvoju dječicu kako rastu i razvijaju se u prave male mudrice! Ljubni ih! A i tebi naravno velika pusa! Kako se TM snalazi?

    Val, jesi se primirila, kako si?

  20. #220

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    uf, mici, nije bilo lijepo. samo nek nam je curetak dobro!!

    mamasch, ma dobro sam ja. inace sam temperament pa kad se ja naljutim sjevaju munje i gromovi, ali, srecom, ne drzi me predugo.

    a, da ce me sveki cut, o, da, hoce, hoce!! samo nek dodje! rekao mm, bas me briga, svadjajte se!! znaci, zeleno svijetlo imam.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Hvala vam cure na podrsci.
    Dobila sam otpusno pismo i stvarno svi nalazi izgledaju ok.
    Val leukociti su 8,7 sto mi se cini da je sasvim ok. Ali preporuka je strogo mirovanje, vjerojatno iz predostroznosti i sto su gemini, kontrola za 2 tjedna. Sad se treba na to naviknuti...

    Duplice sretan vam rodjendan! Pozdrav svima!

  22. #222

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Anja, to je dobar nalaz. njeni leukociti su bili preko 100. zato i cudi inertnost doktora.

  23. #223
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ah duplice baš sam smotana.... sretan ročkas tvojim picekima!!! :D

    Anja, samo ti lijepo laganini i sve će biti OK

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •