Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 223

Tema: Blizanci-razmjena iskustava-11

  1. #1
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Cure, evo malo izvješće s kontrole: :D
    jučer sam bila na kontroli, sve je ok, bebe rastu, nisam se počela otvarati. Bebe su teške 640 i 610 grama i okrenute na zadak.
    Pričala sam sa dr.o svom porodu.
    Ja sam uvijek mislila da ću zbog eklampsije u prvoj trudnoći i sada roditi na carski i potpuno sam se pomirila s tim, ali mi dr. kaže da ako bude sve ok ja mogu rodit i "na guranje"
    Sada sam sva u oblacima i pokušavam se zamisliti da rađam prirodno svoje bebice.
    Rekla sam dr. i da želim prikupiti m.s. i ona je rekla da to nije nikakav problem i da su u Petrovoj to već počeli raditi.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    snjeskice draga ma bravo, bravo :D :D

  3. #3
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    super!

  4. #4
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Super Snješka :D

  5. #5
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    SUPER! :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Snješka, odlične vijesti s pregleda!!! :D
    Hvala kaj si mi rekla za podforum pa da se malo javim.
    Vidim da sve lijepo izgleda i moram pročitati što ste do sad pisale.
    Ja sam neko vrijeme provela u bolnici, radili su mi serklaž jer se cerviks naglo skratio. Moram strogo mirovati, ali za sad je sve uredu. Juče sam se vratila sa kontrole i duljina cerviksa je ostala ista nakon serklaža. Doktor je naravno malo škicnuo i bebice pa sam se iznenadila kak su puno narasle. jedna je 950g,a druga 1050g.

    Još jedna obavijest. večeras na RTL vijestima će biti naša Rodica rvukovi2 pa možete gledati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    bravo snjeskice!!

    nadam se da ce s tlakom biti sve ok.

    uvijek cu tvrditi da je bitno da po porodu i mama i beba/e budu dobro, nije toliko bitno kakve je vrste porod. ali tebi zelim da bude onako kako ti zelis

  8. #8
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ma ni meni nije bitno kakav će porod biti sve dok su moje srećice dobro.
    Njihova dobrobit mi je apsolutni prioritet.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Čitam stare postiće pa vidim da je lumpar rodila! Čestitam mamici i curkama!!! Nadam se da ćete se brzo uhodati.
    Pričalo se nešto i o lupkanju bebice. Ja sam svoje osjetila tek u 21 tj. Isto je jedna lupkala malo jače a druga slabije. Sad su promjenile položaj pa ih više nemogu razlikovati.
    Cure trudnice,dali vi osjećate bh kontrakcije. Ja sm skužila prije par dana da ih imam i malo me to uplašilo iako znam da je to normalno. Osjetim ih možda 3 puta dnevno. Kak je kod vas?

  10. #10
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Ja imam bh kontrakcije od oko 17. tjedna.
    Ponekad danima nemam ni jednu a danas sam ih imala 7-8
    Moja dr. kaže da je do 10 kontrakcija dnevno normalno i nije zabrinjavajuće.

    Tea2 piješ li magnezij?

  11. #11
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Ja bebace osjecam. Prije sam vise osjecala desnog, a sad lijevog, ali i desni se tu i tamo javi. Iako, ko zna mozda on lupne i u lijevom dijelu, a ja mislim da to nije on.
    Bh kontrakcije za sad nisam imala, a sad sam 22+3.

  12. #12
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Lumpar nek si se ti nama vratila!!! Puse curama!!

    Malo smo se sad razbježali po podforumu pa ne znamo u kojoj je ko fazi. Mi smo već 2 tjedna na dohrani, dajemo voće ujutro, povrće popodne. Od noćnpg spavanja i dalje ništa, tj. 4 buđenja dečko 2 cura...mi hodamo ko zombi, a oni kod svakog buđenja cicaju ko da im je prvi put :/
    Sinć smo prije spavanja dali noćnu kašicu od (kršitelj koda)a +dojenje, kao da ih drži malo duže, i držalo ih je ....2 sata, i onda isti program do jutra.
    Inače je sve ok, zdravi su, nemamo prehlada ni viroza. Na vježbice i dalje idemo iako ja vidim da oni super napreduju, ali nema veze nek vježbaju.

    Pozdrav trudnicama.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Snješka, pijem šumeći magnezij od 300mg. Mislim da si mi ti to i preporučila jer je meni moj doc dao da pijem samo naormabele, a to mi se neda piti.
    Pooh, tak je i meni bilo s lupkanjem. Sad su izgleda promijenili položaj pa više ništa ne kužim.
    Joj curke ja dobila nalaz brisa iz bolnice i nađen mi je enterokok. Morat ću piti neki antibiotik, a tak me stah tih bakterija jer je to sad najgora stvar nakon serklaža. Ma bit će sve dobro.
    Gemini, jedva čekam kad ću biti u fazi uspavljivanja, hranjenja, vježbanja. Ma tebi to sve super ide! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Poreč
    Postovi
    29

    Početno

    Ne znam gdje da ovo postam. Ja doma nemam kadu. Ima li negdje za kupiti plastična kada za dupliće? Možda i za svo troje? Imam nešto mjesta u kupaonici pa da uguram tu kadu, neka djeca uživaju.

  15. #15
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    od kada sjede same, zajedno se kupaju u plastičnoj kadi dovoljnoj velikoj za obije!
    kupaonica se poslije cijedi satima...ali one uživaju da je milina....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    Mi se kupamo u ogromnoj kadi u kojoj se kupamo i mi i to je prava ludnica. Kad su bili mali kupali su se u plasticnoj, a sad im ni ova velika nije dosta koliko im treba mjesta za njihove plivacke vratolomije. Uglavnom je poplava iza njih

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Evo i nas, male bude imaju po 8kg, što ja osjećam na svojoj kičmi i klecanju koljena. Na dohrani smo također dva tjedna, ujutro žitarice popodne voće ili povrće, prije spavanja 200ml adaptiranog pojačanog sa dvije žlice rižinih pahuljica.
    Otkad smo na dohrani bude se dva puta po noći :? , prije je spavanje trajalo do 7h i također cike kao da im je prvi put. Na vježbice idemo i dalje jer nam nema fizijatra da nas pregleda (na bolovanju ), bebe se lijepo razvijaju, Jakov puzi unatrag a Bruna do željenog predmeta dolazi preokretanjem tijela. Veliki su i beckasti i podsjećaju me da vrijeme neprestano juri, a prije njih to nisam tako doživljavala.
    I jako puno komuniciramo s osmjesima, ponekad se blesasto smijemo svi troje u isto vrijeme i to su mi najslađi trenuci. Obožavaju kad im pjevam i plešem tada se zamrznu i samo gledaju.

  18. #18
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Svima Sretan Uskrs!

    Kuki, ne znam šta ti reći - nemaš dosta dubok tuš da ih tamo sjedneš u vodu? Ja sam tako radila u prijašnjem stanu, a sad imamo kadu.

    Twins, pa divno ti napreduju! Već puzi Jakov :shock:
    doduše, i moj Niko puzi, i to za pravo, ali ipak smo mi stariji mjesec dana. A danas je dijete naučilo kako se iz ležećeg položaja dići u sjed i to mu se tako svidjelo da je vježbao cijeli dan . Matija se odguruje i tako putuje u rikverc, najbolji mi je kad se odgurujući unazad zaglavi ispod stolića ili vrtića i siroče zapomaže... A otkrio je i "cupkanje" na guzi...

    I da se pohvalimo - mi smo se na Uskrs krstili i sada se zovemo Matija Roko i Niko Josip!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Poreč
    Postovi
    29

    Početno

    dupla duplica - hvala na ideji, ali snašli smo se. Karlo je imao veliki plastični brodić za kupanje na terasi. Neki dan smo ga donijeli doma i jedva stane u kupaonu. Sada je super!!! Malo je problemčić sa oblačenjem poslije kupanja. Sve si pripremim na podu pa se snalazim .

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Pa i ja se čudim kud mu se žuri s puženjem, al eto tvrdoglav na oca pa neće da sluša.
    Najsmješniji je kad se podigne na sve četiri pa diže guzu gore-dolje .
    Čestitke Matiji Roku i Niki Josipu, nas to čeka uskoro.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Bok mamice i trudnice!
    Baš mi je lijepo čitati kako dječica već pužu! Čestitam malim puzačima! :D
    Ja sam dansa imala pregled i doc kaže da je sve uredu. Cerviks je ostao isti, a bebice su velike 1250/1500g. (29tj). Za dva tjedna će me opet malo hospitalizirati da naprave pretrage.
    U petak idem primiti dexsametazon, cure jeste vi to primale?

  22. #22
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj tea2 prvotno napisa
    Bok mamice i trudnice!
    Baš mi je lijepo čitati kako dječica već pužu! Čestitam malim puzačima! :D
    Ja sam dansa imala pregled i doc kaže da je sve uredu. Cerviks je ostao isti, a bebice su velike 1250/1500g. (29tj). Za dva tjedna će me opet malo hospitalizirati da naprave pretrage.
    U petak idem primiti dexsametazon, cure jeste vi to primale?
    tea2 bebe su ti baš lijepo napreduju

    Dexamethazon se daje za brže sazrijevanje pluća.
    Tvoj dr. je vjerovatno samo oprezan, misli na sve.

    Ja u petak idem na kontrolu i baš me zanima koliko su moje srećice narasle

  23. #23
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj tea2 prvotno napisa
    Bok mamice i trudnice!
    Baš mi je lijepo čitati kako dječica već pužu! Čestitam malim puzačima! :D
    Ja sam dansa imala pregled i doc kaže da je sve uredu. Cerviks je ostao isti, a bebice su velike 1250/1500g. (29tj). Za dva tjedna će me opet malo hospitalizirati da naprave pretrage.
    U petak idem primiti dexsametazon, cure jeste vi to primale?
    tea2 bebe su ti baš lijepo napreduju

    Dexamethazon se daje za brže sazrijevanje pluća.
    Tvoj dr. je vjerovatno samo oprezan, misli na sve.

    Ja u petak idem na kontrolu i baš me zanima koliko su moje srećice narasle

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja sam pocetkom 34. tjedna primila dexametazon, a na dan kad sam ga napunila sam rodila. bebe su bile male, ali nisu trebali u inkubator tako da je njima, dex, izgleda pomogao.

  25. #25
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa
    ja sam pocetkom 34. tjedna primila dexametazon, a na dan kad sam ga napunila sam rodila. bebe su bile male, ali nisu trebali u inkubator tako da je njima, dex, izgleda pomogao.
    Ne kužim

    Koliko injekcija trebaš dobiti i koliko treba vremena da one djeluju?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Snješka, vibram za pregled i čekamo izvještaj!!! :D
    Meni je doktor rekao da će mi dex pokrivati razdoblje za slijedeća 3tj. i mislim da mu treba jedno dva ili tri dana da se razvije (nisam baš sigurna u ovu info). Mislim da ću ponovo primiti dex nakon tri tj. Jedna cura u bolnici kaj je ležala pokraj mene je imala takav protokol. Poslije više netreba.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    snjeskic, primila sam dex sa 33+1 (mislim da su 2 injekcije u pitanju), a rodila sam 6 dana poslije. nije da sam to planirala...

    ne znam kad je pocelo djelovat, ali stetilo nije.

    i, inace se dex daje nesto ranije, no doc je odlucio tako-malo mi je u to vrijeme cervix bio skracen, pa mozda zato...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ej, snjez, i ostale cure...ajde u potpis ubacite ocekivani dan poroda da okvirno znamo koliko ste trudne.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Dupla duplice cestitke za imena
    Cestitke i puzilicama


    Evo mi jucer bili na kontroli....27+1
    decko-1450gr, cura-1290 gr. jos su poprecno, jedno iznad drugog, glavicama kao da se ljube.....rasplakala sam se
    Grlic dobar, Nismo spominjali dexametazon, samo za dvije sedmice nalaze Fe i urinokulture, jer je sad povecana mogucnost anemije i urinarnih infekcija

  30. #30
    Malac

    Početno

    Cure drage, super da sam naisla na ovu temu. Jako sam zabrinuta. Usla sam u 32 nedelju, cervix se jako skratio pre 5 nedelja. Od tada lezim, ja ne prepoznajem kontrakcije a grlic sve kraci! Radjen mi serklaz pre 3 nedelje a onda reklki da je konac spao i u ponedeljak mi ga izvadili! Dali mi lekove protiv kontrakcija koje mozda i nemam, serklaz vise nemam a pre 2 nedelje sam primila 4 inekcije kortikosteroida za pluca. Zbunjena sam zasto se grlic toliko skracujew kad zaista strogo mirujem.Neki kazu da su bebice pretzeskew za moju konstituciju. Imate li savet kako da izguram bvar jos dve nedelje?Bebice sad imaju 1h670 i 1800 grama.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Dok se ne javi neko iskusniji Malac saljem ti vibre da izguras ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  32. #32
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    znam da je meni doc govorio samo miruj miruj, nema ti druge..

    Dex... nisam dobila, prvi put sad čujem za to.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Snješka, evo malo vibrica, čekamo izvještaj s pregleda.
    ~~~~~~~~~ ~~~~~~~~
    Makano, bebice baš lijepo napreduju!!! :D Ja pijem željezo negdje od 20tj. Preporučila bih ti i šumeći magnezij od 300g jako dobar za opuštanje mišića.
    Malac ja sam isto imala serklaž. Napravili su mi ga u 23tj. cerviks se skratio na 2cm, a sad je 3cm. Za sada na kontroli je još uvijek isto stanje. Jesu ti radili krvnu sliku, crp, briseve, urinokulturu? bitno je da provjere da nemaš neku bakteriju jer to isto može dovesti do skraćivanja.
    Kako miruješ? Ja bih ti preporučila strogo mirovanje, samo ležanje, sjedenje ne dolazi u obzir, i hodanje do wc. I pij magnezij šumeći 300g.
    Šaljem vibrice da sve dobro prođe ~~~~~~ ~~~~~~~~
    Gemini, mislim da dex dobivaju samo oni kome prijeti prijevremeni porod. Ako je kod tebe bilo sve uredno nema razloga za to.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    eh da da se malo i izjedam! Išla sam danas u bolnicu primiti dex pa su me dosta izmorili. Prvo kažu daj mokraću, pa ajmo mjerit tlak, pa idemo izvaditi krv, pa ajmo opet mokraću za urinokulturu i sediment, pa onda ctg. Ja nemogu ležati na leđima, odmah mi se vrti pa nemogu uloviti bebice, nakraju je to trajalo 45min, sva sm se preznojila. Onda prazan mi je mjehur, nemogu dat mokraću pa su me nalijevali čajom, pa odi do doktora daj anamnezu po stoti put, pa bi on ponovo ctg itd.
    Eto, baš sam se nekako uznervozila i pokušavam se cijelo popodne smiriti.
    Cure koje ste radile ctg, kak je to bilo kod vas?

  35. #35
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Evo i mene sa pregleda, sve je ok, zatvorena sam.
    Bebe su teške 1050 :love1: i 800 :love1: grama.
    Sa dr. je potvrđen dogovor da za tri tjedna ostajem u bolnici, tako da ovih dana uživam još malo u slobodi.

    Do sada sam se udebljala 9kg i dr. mi je rekla da je to neka granica i da bi bilo dobro da nabacim još koju kilu :ne zna:

    Idem se sada debljati

    tea2 baš su te namučili

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Malac nisi nam rekla koja si nedjelja.....imas li jos mnogo , saljem jos vibri~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    tea2 bas mi je zao sto su te namucili, meni jos nisu radili ctg, pa ne znam kako ce to izgledati.....a bas me intresuje....jer to kod nas rade sestrice, a pitam se jel snimaju obje bebe istovremeno ili jednu pa drugu, i kako znaju da ne snimaju istu bebu 2x....joj mene, hiljadu pitanja
    Hvala na savjetu za Mg, a pijem ga gotovo od pocetka trudnoce na preporuku ginekologa.....kaze da pomaze ne samo opustanju misisca, vec i regulisanju stolice sto je vrlo vazno

    Snjeska super za bebe i grlic....a nas dvije se bas pratimo...em nam je termin isti, em smo nabacile isto kila ...samo meni nisu rekli da bih trebala jos a bas bih ti se rado pridruzila u debljanju...
    Nego, zasto ostajes u bolnici za 3 sedmice? :/

  37. #37
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    tea2, koliko ja znam višestruke trudnoće se sve smatraju kao rizične za prijetećim prijevremenim porodom, samo ovisi od mame do mame da li ima urednu i zdravu trudnoću, i naravno kako je kojoj mami priroda odredila . I ja sam dobila dex, ne sjećam se točno, mislim negdje oko 32. tjedna.

  38. #38
    Malac

    Početno

    Cure hvala na savetima i vibrama. Tek sam usla u 32 nedelju, zato se molim za bar jos dve da izguram. Ne znam sa sigurnoscu da prepoznam tzv. Bezbolne kontrakcije a izgleda ih imam. Znam da i one skracuju grlic pa me dodatno strah. Kontrolu imam u utorak, valjda sve bude ok do tada. Lezim i odbrojavam sate. Pozdrav svima.

  39. #39
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ej cure...malac ne brini....~~~~~~~~~~~ sve će bit ok.progurala si najteže.jedna moja frendica je rodila sa 33 tj i sve je super.obavezno javi kako je bilo na kontroli. ja sam sad u 25. tj.....imam ja još gurati.......

  40. #40
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Makano prvotno napisa

    Snjeska super za bebe i grlic....a nas dvije se bas pratimo...em nam je termin isti, em smo nabacile isto kila ...samo meni nisu rekli da bih trebala jos a bas bih ti se rado pridruzila u debljanju...
    Nego, zasto ostajes u bolnici za 3 sedmice? :/
    Pratimo se pravo
    ali su tvoje bebe prave male buce, čime ih hraniš da tako lijepo rastu

    Ja imam loše iskustvo iz prve trudnoće, izgubili smo bebu u 32.tjednu i zato sada idem ranije u bolnicu.
    I dr. i ja želimo da budem pod nadzorom.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Ni ja nisam znala za taj dex, niti su mi spominjali. Meni je od 21. nedelje grlic bio skracen na 1,5 cm ali je takav ostao do kraja i to zatvoren. Odbila sam preventivni serklaz. Pre svake odluke gotovo da nisam mogla da spavam od razmisljanja, ali je evo kad sam aktivno dogurala do termina vidim da sam bila hrabra da tako odlucujem, i da sam bila u pravu. Ali, razumem predostroznost drugih mama. Sve najbolje za bebe.


  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Snješka, super za pregled! :D Mrvice rastu pomalo!
    Sad se ti malo nadebljaj još ova tri tjedna da doc bude zadovoljan
    Makano, u bolnici su imali ctg za dupliće. Svaka beba je imala drukčije otkucaje pa ih tako razlikuju. Meni je bio problem što mi dođe zlo kad ležim na leđima pa su mi na kraju moralimjeriti jednu po jednu dok sam ležala na boku.
    mamasch, znači i ti si dobila dex. Jeli tvoja trudnoća tekla uredno? Pusa maloj Stelli.
    Malac ma moraš ti to izdržati!!! Evo šaljem malo vibrica i očekujemo izvještaj nakon pregleda!
    ~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~
    ana-blizanci, super za frendicu, jel i ona nosila blizance?
    Mici, pa nemogu vjerovati da ti se grlić toliko skratio i izdržala si toliko dugo. Jesi ti mirovala cijelo vrijeme?
    Val, znači i kod tebe se cerviks malo skratio, izgleda da je to onda česta boljka kod trudnica koje nose blizance. A drago mi je čuti kak je sve dobro završilo.
    Cure kak vaši mužići podnose ovu situaciju? Trbusi su veliki, pol nas je na mirovanju i nesmijemo niš raditi, a ima milijon stvari za obaviti. Ja svog stalno šećem po neke uputnice, recepte, pa kod ovog doca pa kod onog pa na hzzo itd. Mora mi još kuhati i čistiti. Stvarno mi je velika podrška i niš se ne buni. Eto sad sam ga ishvalila, valjda se neće pokvariti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ni ja nikad čula za dex, srećom mi nije trebalo, trudnoća je prošla, ugodno i bezbrižno, kao da nisu bili blizići, osim uobičajenih tegoba pred kraj. I meni je doc govorio, samo miruj i polagano al ja sam malo to ubacila u brzinu dok mi nije rekao da će mi kuglu na nogu staviti ako se ne primirim. Malo po njegovom, malo po mom i na kraju je ispalo fenomenalno.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    tea2, i ja sam bila u cudu, moj ginekolog nije zeleo ceste vaginalne preglede, a u 21. nedelji me je pregledao na zahtev klinike kako bi znali koje vezbe smem a koje ne smem da radim u okviru priprema za porodjaj. I tako je ostalo do porodjaja. Mirovala nisam uopste, ja sam ti zvrk... svuda sam stizala, mnogo hodala i bila jako aktivna, cak sam i mnogo sedela i radila, pa sam ponekad imala osecaj kao da sam dugo vozila bicikl... a morala sam da radim, da zavrsim sve pre porodjaja. Moj ginekolog, koga jako cenim, je 30 km od moga grada i do njega sam putovala svakih mesec dana gradskim prevozom. Nekako, nicega se nisam plasila. Jedino sam strepela od invazivnih lekarskih prevencija... serklaz, amniocenteza, lekova i ne znam sta jos, ali i to sam sve odbijala i sve je bilo ok, nista nije bilo potrebno, naravno. Cak sam u jednom trenutku imala i veliki visak gvozdja u krvi (?) pa se ginekolog salio da se sklanjam od sumnjivih magneta da se negde ne zalepim i zakacim.

    Sada kada pricam sa drugaricama kazu mi da nikada nisu videli takvu veliku trudnicu, a toliko aktivnu i okretnu. Jednom sam stavila i fotke mene ogromne na onaj sajt fotki.com, ali to je izgleda isparilo. A nema ni veze.

    A muzevi, ma dobri su oni, srecnici sa čoporom koji je stigao iz porodilista


  45. #45
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    tea2, ja sam tjedan prije poroda išla svaki dan na ctg, i to mi je bilo prestrašno. Na leđima... i izvoli mirovati :shock: , a mene obliva znoj, napadi panike, da ne spominjem da su mi ga radili u predrađaoni pa slušam zvukove iz rađaone. Samo sam ih prvi dan poslušala i nepomično ležala.
    Poslije sam rekla da hoću 2 jastuka iza leđa i biti u polusjedećem položaju jer ću se onesvjestiti, ja bih se tu i tamo malo promeškoljila, pa na polubok, pa vidim da se gube otkucaji i onda brže nazad...kao ništa se nije dogodilo. Pamtila sam na onom papiriću mjesto na krivulji gdje sam se makla, ukoliko bi počeli praviti probleme, kao ovdje im nešto nije jasno... da mogu priznati da sam se micala... ali uvijek je sve bilo ok.
    To ti sestre više radi svoje udobnosti kažu da se ne mičeš.
    I na porodu se nisam dala poleći na leđa već sam podigla krevet, legla sam tek za tiskanje, ja sam im rekla da ću se sto posto onesvjestiti ako budem na leđima i nekako ih uvjerila.

    Doma nije bilo teorije da legnem niti tren na leđa, a sad ću tu kod njih guliti sat vremena!! Nema šanse!! Nisam se dala, a ako nisu pristajali ja sam se kradomice malo okretala. Gledam u stranim časopisima, ctg sjedeći rade, a kod nas kao ne može!!!

    Potpuno te razumijem, što ti se događa i nedaj se!!

  46. #46
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Tea2, hvala na pusi za Stelu, cura je dobro, nožica je super, počela je jesti samo još ne kaka redovito pa i kad uspije nešto pokakati (a to je uglavnom noću kad zaspi pa se tijelo opusti i krene kakica), to je jako bolno i uz plač. Moramo biti strpljivi, tek je počela jesti pa valjda će uskoro i redovito stolica...
    Što se tiče moje trudnoće, bila je uredna, bez povišenog tlaka, šećera, mučninas, neredovite probave i ostalih divota. Klinci su na svakom pregledu bili super, i ja skupa s njima. Dex su mi valjda dali iz opreza, a možda i iz opravdanih medicinskih razloga. Nisu mi niš objašnjavali a ja nisam pitala (možda sam trebala?!).

  47. #47
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ej tea2, da i ona je nosila blizance....i sve je bilo super.malo su bile niže kilaže ali sve je bilo ok.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    meni se grlic skratio, ali ne na tako malo kako cure spominju. mislim da je meni doc dex dao jer sam se njemu javila za bolnicu, do tada me nije ni vidio. ono, cisto, preventive radi.

    glic se ponovo produzio nakon sto su mi dali cordipine jer su poceli lagani trudovi. to je bilo 2 dana prije poroda.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Gemini prvotno napisa
    tea2, ja sam tjedan prije poroda išla svaki dan na ctg, i to mi je bilo prestrašno. Na leđima... i izvoli mirovati :shock: , a mene obliva znoj, napadi panike, da ne spominjem da su mi ga radili u predrađaoni pa slušam zvukove iz rađaone. Samo sam ih prvi dan poslušala i nepomično ležala.
    CTG je i meni definitivno nešto najgore čega se sjećam iz vremena trudnoće. Nisam mogla ležati na boku jer se tako mala srca nisu čula, a na leđima kad me pritisne ono čudo od trbuha - užas, užas.
    Ja sam cijeli mjesec prije poroda ležala u rodilištu jer u našoj maloj bolnici nije bilo mjesta na gin. odjelu. A da ne govorim o deset dana nakon poroda, sama bez djece u "sobi za eklampsije" koja je preko puta rađaone i nekoliko metara od dječje sobe - čujem ih, a ne mogu ih vidjeti. Nisam imala problema s tlakom, ali su me jedino tu mogli izolirati - zbog proljeva. I na kraju, na sreću moju i moje djece, a i bolnice, nisam bila ničim zaražena, nego je to valjda bila moja reakcija na cjelokupnu situaciju. U bolnici su bili sretni što nemam zarazu jer bi to značilo da sam je kod njih dobila, budući da sam ležala skoro 2 mjeseca. Morala sam ovo još jednom napisati.
    Ja sam primila dex..., ali sam rodila s punih 37 tj. Kad sam primila te 2 injekcije, osjećala sam se mirnije.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja sam onda definitivno bila cudna trudnica-mogla sam lezati na ledjima do mile volje. i svi su se cudili, a meni bilo super. nit mi se vrtilo, niti mi je ista smetalo. ctg normalno obavljala...cudakinja, sto drugo.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •