Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Neće piti tekućinu...

  1. #1
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno Neće piti tekućinu...

    ... niti malo.

    Ni čaj, ni vodu. Domet joj je 2-3 gutljaja na dan ( ima 13 mjeseci) - ali popije litru mlijeka na dan.

    Problem je u tome što ima e. coli i MORA piti puno tekućine - probala sam na različite načine ju nuditi (kroz igru, animaciju, na špricu, na žličicu, bočicu običnu, bočicu sa kljunom....), ali ništa.

    Zanima me da li Vaši bebači piju tekućine i ako ne - kako to rješavate... :?

  2. #2
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Možda da probaš vodu miješati s mlijekom, pa stavljati sve veći omjer vode. Ja sam to radila sa palentom kad smo počeli s dohranom i super mi je funkcioniralo. A i mlijeko je tekućina i sigurno je zdravije od vode ili čaja, nek uživa

  3. #3
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    probat ću i to... TNX!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Ja sam imala isti problem s mojom malom. Dojila sam je 15 mj. na zahtjev, čitaj svakih sat vremana i po danu i po noći, i u to vrijeme nije pila gotovo ništa. Možda pol deci vode. Suočila sam se sa istim problemom kao i ti: neće piti, ima e.coli, i stolicu svakih 4-6 dana. Užaš!......Puno strpljenja, juha raznih za nadoknaditi malo tekućine ( uvjeravali su me doktori da to šta ona cica nije dovoljno za djete od preko godinu dana ) palente u izobillju. Danas ima skoro 3 god. i još uvijek ju ganjam da pije.....e.coli smo riješili.....a probavu rješavamo u hodu, normalno svakih 4-5-6 dana jer ne pije dovoljno. Sretno!

  5. #5
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    I moj je takav. Joj kad se sjetim koliko sam živaca potrošila na početku oko tog njegovog nepijenja. Svaki dan bi povadila sto čaša, s kljunom ovakvu, s kljunom onakvu, pa ajd na bočicu, pa ajd na običnu čašu, pa ajd na slamku, pa ajd na žličicu, pa ajd soka, pa ajd čaja, pa ajd vode... Na kraju bi se to završilo s isprolijevanom kuhinjom, tonom prljavog suđa i sa mnom raščupanom, flekavom i na rubu živčanog sloma, a dijete bi popilo možda tri gutljaja i amen. Prvi put u životu kad je pošteno potegnuo nekakvu tekućinu (a da nije adaptirano) je bilo kad smo na putu na more zapeli u koloni pred Sv. Rokom i čekali tri sata na temperaturi +35. Imao je oko godinu dana.

    S vremenom sam se prestala uzrujavati oko toga. Ima ljudi koji manje jedu, ljudi koji više jedu, isto tako ima ljudi koji manje piju i ljudi koji više piju. Ja sam s ocem svog djeteta nekih tri godine i u te tri godine on nije popio čašu vode nijednom. Soka možda čašu dnevno. I to mu je sva tekućina, a ja pijem po 4-5 litara vode dnevno. Valjda različiti organizmi imaju različite potrebe. Meni je to što ti mala pije litru mlijeka dnevno SF - moj 2.5-godisnjak popije možda 3 deci dnevno, što vode, što soka, što mlijeka, i to je to. Mislim da nemaš zašto brinuti. Tijelo je pametno i zna samo što mu treba, a na tebi je samo pobrinuti se da to bude dostupno.

    Ako je želiš nagovoriti da pije još tekućine zbog E. coli, probaj ti piti pred njom. To je kod nas palilo, kad bi vidio mene da pijem, obično bi i on tražio. Dosta tekućine joj možeš "uvaliti" i putem hrane (juhe, variva) - naravno, ako ih voli, moj srećom juhu obožava. Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Ah, evo i nas tu. 14 mjeseci. Sokovi, čaj, voda = nula bodova. Samo mlijeko, oko 6 deci dnevno. Dadilja kaže da njoj pije čaj na žlicu. Nisam vidjela svojim očima pa ne vjerujem . Doduše, mi sa kakicom nemamo problema, obavi to 3-4 puta dnevno. I guza ko u pavijana svako toliko, jasno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Ček, tek sad ovo vidim, Cookie ti piješ po 4-5 litara dnevno :shock: ? Wow. Ko američki marinac na pustinjsko terenu. Pa koliko puta onda ideš na WC ako nije tajna ?

  8. #8
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj UdavDave prvotno napisa
    Ček, tek sad ovo vidim, Cookie ti piješ po 4-5 litara dnevno :shock: ? Wow. Ko američki marinac na pustinjsko terenu. Pa koliko puta onda ideš na WC ako nije tajna ?
    Ajoj, ko bi to izbrojao
    Piškim jako često, pogotovo ako mi je još i želudac prazan - a uglavnom je jer ne jedem baš puno - štajaznam, svakih 20 min, pol sata

    Tako mi je otkako znam za sebe, jednostavno sam non-stop žedna. Svojedobno su me zbog toga slali na svu silu pretraga, sumnjali da imam dijabetes, pa još kojekakve trice i kučine, ali ništa mi nije, jednostavno takav metabolizam valjda!

  9. #9
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Evo i nas u vašem društvu.
    Sara je prije isto jako slabo pila, sad se nezamaram više toliko oko toga, pije kad je žedna kad nije nepije i gotovo.
    Popije oko 6-7dcl mlijeka i možda 1-2dcl čaja ili soka.
    Za vodu ne želi ni čuti.

    Sad trenutno imamo problem jer je bolesna , povraćanje i proljev, mlijeko joj nesmijem dati, juhu ne želi vidjeti, a od jutra je popila 2dcl čaja. Stalno joj govorim da ćemo morat doktoru ako nepije, ona plače i viče "nemogu piti". Nagne čašu i jedva lizne čaj, ako popije 2 kapi tek da nevlaži usta. Tvdoglava je strašno....Isto sam sve probala, bočica ova bočica ona, čaša velika, čaša mala, slamka.... neće i gotovo.

  10. #10
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ivany pazi da ne dehidrira, kad je S. bio tako bolestan sikio je ko lud i to je bio jedini izvor tecnosti. Inace ovde preporucuju da se deci daje sta god im pase, S. je recimo trazio jogurt i davala sam mu uprkos stanju u kom je bio i nemam dojam da mu je od istog bilo gore. A inace takodje slabo pije vodu mozda par gutljaja dnevno ali zato i dalje siki.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    105

    Početno

    I mi smo u klubu nepijača! 2-5 gutljaja dnevno, pa mu kašice miješam čajem, voli juhu i tako pokušavamo nadoknaditi. Neće nikako, ni bocu ni žlicu, ni špricu, jedino na čašu koji gutljaj.

  12. #12
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Moram prijaviti napredak.

    Ostavila sam malu kod sveki neki dan i kad sam došla po nju - wow - mala frajerica pije čaj iz čašice za rakiju!!

    I doma je nastavila... ali samo iz te čašice

  13. #13
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    E da... evo i nas u tom klubu.

    Ponekad dnevno popije pola dcl vode... sok ili čaj uopće neće.

    Ali kada skužim da nije popio ništa vode onda mu je dajem na špricu... eto... tako se mi snalazimo, e da... i moram mu mijenjati izvore s kojih pije jer mu ubrzo isto dojadi i onda neće piti... prefriganac mali ehhehe

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    105

    Početno

    A kako mu otvoriš usta za ugurati špricu?
    Mi ni to ne uspijemo!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno Re: Neće piti tekućinu...

    probaj s njom zajedno; da i ti i ona pijete svako iz svoje čaše ili čega već, ili čak da iz njezine čaše popijete i ti i tata..

    možda će vas kopirati, naša curka je

    mi smo baš prošli temperaturu prije par dana i popili smo više tekućine nego obično tako da smo:

    a) nazdravljali stalno i pili zajedno s njom
    b) na slamčicu se pili i igrali; čitaj pokazali joj da se kroz slamčicu mogu raditi mjehurici u čaju i usput popili deci čaja
    /imamo 17 mjeseci../

  16. #16
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Moj ima 18 mj... ma on nazdravlja, ali ne pije.

    Nema šanse da ga ikako prevarimo, samo se nasmije i kaže ne ili dosta, te makni se i eto... toliko od svih pokušaja hehehe

    Kako mu uguram špricu?

    Pa ponekad prislino, ali Bogu hvala to je rijetko... uglavnom kompromisom... tipa kada popiješ ovo onda ću ti dati ono... (recimo kada nešto traži) znam da sam grozna u tome, ali to je jedini način... za sada... zašto forsam da pije - imao je temp i prije tjedan dana se vrati iz bolnice...

  17. #17
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Eto, a ja imam obrnuti problem-I pije toliko da mu često pelena prepuna procuri-nakon 2, 3 sata!
    Kao i Ivanyina Sara, za vodu neće ni čuti, ali tome sam ja kriva jer kako je kad smo počeli s dohranom "jačeg" tipa (meso) odbijao piti vodu, počela sam mu davati sok, i jasno da sad vodu ne želi
    Tješim se da je to prst 100% jabučnog soka, bez šećera i konzervansa, a na ostatak one boce s kljunom (oduvijek na to pije, bočicu nikad nije imao) za 18+ (ne znam koliko je to ml) do vrha voda, dakle to je voda s malo soka, ali ipak... Peremo zubiće teškom mukom...
    Dakle, da iskoristim topic , ima li koja mama sa sličnim iskustvom? Znam da je to vjerojatno prednost, pogotovo što onda kad ima temp nemamo kao vi ostale probleme sa tekućinom, ali stvarno je teško non stop prati odjeću, a da o gotovo svakodnevnom mijenjanju pidžamice i plahte i naravno bodija zbog procurjele noćne pelene ni ne pričam!

  18. #18
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    i da, počela sam i taj prst soka smanjivati, ne bih li došla na čistu vodu, jer samo odjednom voda ne prolazi-pljuje van, a svejedno često traži piti

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Moje dijete (2) je do nedavno pilo vrlo malo tekućine, uglavnom vodu i tu-i-tamo malo soka. Prehladio se jako i prvi put smo mu dali čaj. Valjda mu je pasao za grlo i pio ga je dosta često. Ali onda više nije htio jesti voće. == dakle, voće (koje mu je bio međuobrok redooooovito, svaki dan) mu je zapravo bila tekućina koju je uzimao, a oni gutljajčići su valjda bili samo neka dopuna. I sad se pokušavamo vratiti na voće.

  20. #20
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Moji dosta piju ali kada nabavimo kakve fine slamcice nalivaju se ko ludi.

  21. #21
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    svimbalo,meni je mali nepijač,ali i njemu je pelena puna nakon 2-3 sata.i inače je više od toga ne bi ni držala na njemu osim po noći.a možda moraš promijeniti pelenu (veličinu,vrstu...)...što se pijenja tiče,a valjda mu paše,a ako je to baš drastično,trebalo bi šećer prvo provjeriti.

  22. #22
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    lasice, hvala na odgovoru
    Mislim da još nije poprimilo tako drastične razmjere da kontroliramo šećer, ali da pelena nakon 2 sata ima 3 kile, ima...
    A već je na 4+ veličini, 5 nije značajno veći, i sigurna sam da nije do pelena, nego do tog ispijanja
    Mene to ionako najviše brine zbog utjecaja soka na zubiće (uz sve ostalo što pojede), tako da sam možda ovo mogla staviti na perozubasti topic

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Svimbalo ja svaku vecer pripremim kraj kreveta rezervni bodi, pidzamicu i pelenu jer je u 90% slucajeva ujutro mokar.
    Preko dana popije preko 1 l vode a preko noci oko pola litre. Provjerili smo secer, sve ok.
    Ako te brine sto pije sok, probaj ga polako odviknut, znaci ako mu sad dajes prst soka, kroz tjedan dana smanji na pola prsta, i tako postepeno dok mu ne izbacis sok skroz. Moj je ko mali bio ovisan o caju pa sam ga na isti nacin odviknula.
    Brine me jedino sto mu u jaslicama daju caj iako sam ih nekoliko puta opomenula. Ali kao, samo malo mu daju....
    E da, mi smo donadavno koristili 4+ pelene, otkad smo presli na 5 ujutro se budi suh, evo, vec 3 jutra ga ne moram presvlacit. Probaj, nemas sta izgubit.

  24. #24
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Svimbalo ja svaku vecer pripremim kraj kreveta rezervni bodi, pidzamicu i pelenu jer je u 90% slucajeva ujutro mokar.
    Preko dana popije preko 1 l vode a preko noci oko pola litre. Provjerili smo secer, sve ok.
    Ako te brine sto pije sok, probaj ga polako odviknut, znaci ako mu sad dajes prst soka, kroz tjedan dana smanji na pola prsta, i tako postepeno dok mu ne izbacis sok skroz. Moj je ko mali bio ovisan o caju pa sam ga na isti nacin odviknula.
    Brine me jedino sto mu u jaslicama daju caj iako sam ih nekoliko puta opomenula. Ali kao, samo malo mu daju....
    E da, mi smo donadavno koristili 4+ pelene, otkad smo presli na 5 ujutro se budi suh, evo, vec 3 jutra ga ne moram presvlacit. Probaj, nemas sta izgubit.
    Hvala i tebi

    Sad baš kupila cijeli paket, pa kad ga potrošim, idem na 5 (iako zna popodne doći iz vrtića u peleni 5, nečijoj tuđoj, pa nisam baš skužila da je razlika, međutim nikad ju naravno nije imao i preko noći)

    Tako sam i namjeravala, smanjujem taj udio soka, ali čim "pretjeram", neće piti, a opet neću ga držati žednog :/
    Drugim riječima, smanjujem jakoooooooooo polako

  25. #25
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa meni je trebalo vise od mjesec dana da ga odviknem od caja. Jos uvijek lupam glavom o zid jer sam slusala druge i uopce mu davala caj. Jedva cekam drugo, bit cu 100 puta pametnija...

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I jos da dodam, Svimbalo, obavjesti tete u vrticu o svojim planovima, jer uzalud ga ti odvikavas ako one nastave sa sokovima i cajevima.

  27. #27
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Oj koksy, tek sad vidim
    Hvala ti na savjetima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •