Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: produženje porodiljnog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno produženje porodiljnog

    rasprava na temu produzenje porodiljnog na jednom drugom forumu potakla me je da i ovdje prenesem informacije koje sam tamo procitala.
    citiram:
    "dakle, prvu godinu porodiljnog svaka žena koja je ranije rodila ima pravo produžiti do termina i za nas s blizancima druge dvije godine teku od tog produženog datuma. "

    ja nisam znala za ovo i u Hzzo rmi je receno da nemam pravo na produzenje porodiljnog ako idem na tri godine te sam i dobila rjesenje u skladu s tim.

  2. #2
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam mama blizanaca i moram vas najprije sve na ovom podforumu pozdraviti, stalno vam se želim pridružiti, ali nekako nemam vremena za pisanje.
    A sad što se tiče produženja-ja sam na porodiljnom treću godinu i tek nedavno(prije možda dva-tri mjeseca) sam porodiljni produžila za mjesec dana, koliko su djeca rođena prije termina.
    I to njihovo obrazloženje mi stvarno nema veze s zdravim razumom, očito je samo da netko ne zna posao koji radi.

  3. #3
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    zvala HZZO i rečeno da majke blizanaca ne mogu dobiti produženje porodiljnog od godinu dana (za onoliko koliko su djeca ranije rođena) jer imamo pravo na 3 godine na teret HZZO-a što majke jednog djeteta nemaju .... mislim što da radim s 1600kn....i zašto onda majke blizanaca nemaju veću porodiljnu naknadu??????

  4. #4
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Nemamo produljenje, marči, nego one koje su rodile 30 ili više dana prije termina imaju pravo za toliko produljiti. Ja npr. nisam u toj kategooriji, ali mnoge od vas jesu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ah, nisam u kategoriji rodilja prije 30 dana od termina, znači ništa od produljenog porodiljnog .
    A još uvijek se premišljam da li produžiti porodiljni i pasti na mizernih 1600kn ili se vratiti na posao, kako vrijeme prolazi sve mi ih je teže ostaviti, a vrijeme sve brže prolazi.
    Šta da se radi kad nam je naknada živa sprdnja!

  6. #6
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    joj twinsi u istim sam mukama! Definitivno ću tražiti jaslice ali ne znam hoću li ih voditi tamo, jer zahtjev treba dati sada, a ide se u rujnu.
    Možda ih budem dala samo do podne da bi mogla barem fušariti malo, jer kad dođemo na 1600kn to mi je pola kredita, a o ostalom da i ne govorim...

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ne dam ih u jaslice, probati ćemo naći neku tetu čuvalicu al u jaslice prije druge godine ne idu! Jaslice su prenatrpane malim bebama i uz najbolju volju odgajateljica ( ako imaš sreće da dopadneš kod divnih cura ) briga i skrb nisu adekvatni, grupe su preopterećene i jedva da se stigne zadovoljiti osnovne potrebe djece ( hrana, zdravlje...)
    Radim u vrtiću pa znam šta ih čeka, a premali su mi još za to

  8. #8
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    Nemamo produljenje, marči, nego one koje su rodile 30 ili više dana prije termina imaju pravo za toliko produljiti. Ja npr. nisam u toj kategooriji, ali mnoge od vas jesu.


    ma da točno, ono što sam htjela reći je da imamo pravo produljiti ali s naknadom od 1600 kn, a ne 2500kn kao drugih 6. mj. u prvoj godini porodiljnog. :/

  9. #9
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    twins, i moji su prvi krenuli u jaslice s 2 godine i to je bilo okej. I ja sam za to da budu doma ako se može....i nastojat ću nekako izgurat financijski, makar uz dobrana odricanja, da ostanem s njima doma do 2 ili čak 3 godine...

  10. #10
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    i curke će na jesen u jaslice imat će pune 2 godine

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    ja pocela raditi u ponedjeljak na pola radnog vremena (prilika za stalni radni odnos pa je nisam mogla propustiti). decke cuva teta cuvalica, ali cemo dati prijavu za jaslice i onda do devetog mjeseca jos razmisliti sto cemo uciniti. i ja se bojim da ce u devetom mj.biti jos uvijek premali za jaslice!

  12. #12
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Ajde, talibasi, samo hrabro! Ako budu morali, bit će u jaslicama okej kao i svi drugi, ipak su zajedno, a to puno pomaže! A ako je to samo na 4-5 sati, još bolje. Ne brini se, sve se posloži kad dođe vrijeme, kao i uvijek...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    16

    Početno

    Malo podižem ovu temu jer me zanima koji su sve papiri potrebni za podnošenje zahtjeva?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj Dali prvotno napisa
    Malo podižem ovu temu jer me zanima koji su sve papiri potrebni za podnošenje zahtjeva?
    Ja sam za produljenje porodiljnog predala: kopiju otpusnog pisma, kopiju trudničke knjižice i potvrdu ginekologa o terminu trudnoće ukoliko nije vidljivo u trudničkoj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •