Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 390

Tema: Zadarsko rodilište

  1. #151
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    što se tiče odnosa prema meni, "dolje" u rodilištu stvarno na nikog nisam mogla imati primjedbi, čak su me tako lijepo i sa stilom izbrijali i isklistirali, da sam bila poslije u stanju se vratiti i tražiti još
    Inače dočekala sam i otpratila 2 ili 3 smjene, i stvarno na nikog se nisam mogla požaliti što se odnosa prema meni tiče...

    Sestre u rodilištu su sasvim druga stvar.... ima stvarno onih kojima je stalo i koje imaju strpljenja, čak i ako na prvu ruku ostave negativan dojam... Zapravo za samo jednu ili dvije mogu reći da su bile bezobrazne i da su upropastile totalno sliku o kompletnom osoblju...


    Ovaj put samo želim da se sve što prije svrši i da sve bude u redu.... uopće mi se ne da zamarati ni s bolnicom, ni s porodom.... mada mi se to sve više u zadnje vrijeme vrzma po glavi

  2. #152
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    TW, drugi put je puno lakše, vidjet ćeš...nemoj se previše zamarati unaprijed

  3. #153

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Lijepo je čuti da je drugi puta lakše...iako i ja imam posla oko moje 2,5 godišnje curice i na dane jedva čekam da porod što prije dođe,ipak u zadnje vrijeme približavanjem termina i nije mi baš svejedno.Hvata me lagana panika...Koliko je vama cure trajao drugi porod?

  4. #154
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Potvrđujem da je 2. puta lakše (i točno se sjećam kad sam ovako poput vas sve žive ispitivala nadajući se tom odgovoru ).
    Prvi put je trajalo oko 10 i po sati (od puknuća vodenjaka - prvih trudova do kraja), drugi put oko 6 sati.
    Ali prvi put je beban imao 4,5kg, a 2. put 4,240. Ipak mrvu lakše

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala,ako ništa drugo lijepo je pročitati da kraće traje. :D Čini mi se da prvi puta nisam bila ovako zaokupljena na momente trajanjem poroda i samim boravkom u rodilištu.Vjerojatno jer nisam znala kako izgleda..blaženo neznanje u nekim situacijama...

  6. #156
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Kod mene je 1. porod od prvog truda do kraja trajao 7 sati (s dripom), a 2. porod 4 sata (bez dripa).

    mirna2005, upravo i ja sam se tako osjećala pred porod baš zbog poznavanja situacije u rodilištu, ali ispalo je sasvim drugačije, skroz pozitivno iskustvo koje bih opet sutra ponovila

  7. #157

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Mi smo danas bili na kontroli i moj se dečko okrenuo na guzu pa se malo brinem.U 32 smo tjednu.Kako ga vratiti naglavačke?Ima li netko od vas iskustvo sa takvim porodom,mislim na zadak?

  8. #158

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    12

    Početno

    i moj bebač je na zadak, u 36. sam tjednu. prvorotkinja sam, malo me frka..... ne želim da me muče satima, da se beba muči, da je polome dok je izvade........ajme................

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Zara,evo što sam ja pronašla na netu o poticanju bebe na okret...pa ako ti barem smiri nervozu,dobro je.Razmišljaj pozitivno,i ja se trudim...



    POTICANJE BEBE NA OKRETANJE

    U posljednjim tjednima trudnoće postoji mogućnost da se dijete spontano okrene iz položaja zatkom u položaj glavicom. Majka može pomoći djetetu raznim postupcima koji, doduše, nisu znanstveno dokazani i nisu baš uvijek uspješni. Ipak, mnoge majke tvrde da su im neke od tih metoda pomogle pa vrijedi poticati bebu na okretanje.

    1.VIZUALIZACIJA - Zamišljajte kako se vaša beba glavicom okreće prema donjem dijelu trbuha i zadovoljno se postavlja u pravilan položaj. Vizualizirajte kako to čini s veseljem i kako joj je vrlo ugodno baš u tom položaju.

    2.GLAZBA - Slušalice postavite na donji dio trbuha i puštajte 10-ak minuta klasičnu glazbu po 6-8 puta na dan. Dijete bi moglo uhom potražiti izvor zvuka.

    3.SVJETLOST BATERIJE - Postavite bateriju na gornji dio tbuha i polako je po sredini trbuha spuštajte sve do pubičnog predjela. Dijete bi se moglo zainteresirati za izvor svjetlosti i tako okrenuti.

    4.MASAŽA - Masažu započnite tako da lijevi dlan postavite na dno trbuha, a desni točno inad lijevog. sad dlanove pomičite po desnoj strani trbuha u smijeru kazaljke na satu. Dlanovima kružite oko cijelog trbuha.

    5.VJEŽBE -

    a) Položaj mačke : Postavite se na sve četri, a zatim ruke, glavu i prsa oslonite na podlogu i neka vam pritom stražnjica bude visoko u zraku. Nakon 10 sec podignite se polako prema gore. Tu vježbu ponovite nekoliko puta, a u svakom se položaju zadržite po 10 sec. Vježbajte 3 puta na dan.

    b)Uzdizanje zdjelice : Za izvođenje ove vježbe potreban vam je niži stolac ili niža sofa te jastučić. Lezite na leđa, pod stražnjicu stavite jastučić, a noge (listove) podignite na stolac ili sofu. Polagano uzdižite zdjelicu prema gore, a zatim je polagano spuštajte na podlogu.

    c) Ležanje na boku: Lezite na desni bok i ostanite u tom položaju 10 minuta. Položaj promijenite tako da prvo legnete na leđa pa zauzmete položaj na lijevom boku. Na ovom boku također ostanite ležati 10 min. Ponovite premještanje s boka na bok 6 puta.

    Dijetetu se takvevježbe obično ne sviđaju pa se u znak protesta može okrenuti. Katkad se to ne događa odmah po prvim vježbama ili prvi dan. Može se dogoditi da se dijete okrene tokom noći, što nećete zamjetiti. To možete provjeriti samo ultrazvučnim pregledom. katkad, doduše rijetko, mali se tvrdoglavac, nakon uspješnog preokretanja ponovo preokrene u položaj zatkom jer mu on najviše odgovara. kako se bliži porođajni termin, sve je teže izvesti okret s nogu na glavu pa zato i vježbe moraju biti nešto aktivnije ne bi li olakšale djetetu okretanje.

    6. ZDRAVI ŠEĆER - Kako su bebe pokretljivije nakon što dobiju veće količine šećera u krvotok, majke bi tu činjenicu mogle iskoristiti. Bilo bi dobro da pojede smokvu, marelicu ili popije čašu voćnog soka, a zatim legne na lijevi bok, tako da joj kukovi budu u višem položaju u odnosu na stopala.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    12

    Početno

    hvala mirna ali mislim da neće pomoći jer su mi tri liječnika rekla da je vjerovatnost da se okrene gotovo nikakva. više nema mjesta za takav okret.
    (glavica joj je ispod mog desnog rebra, guza dolje a nogice ispod lijevog ili ih omota oko vrata.)

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Mrvica mala, . Moj ginekolog kaže da se bebe znaju do zadnjeg trena okretati pa se nadam da će se i tvoja bebica okrenuti... a i moja...zadnjih par dana sam pročitala tonu o toj temi. Ima raznih iskustava od prirodnog poroda na zadak do carskog reza,vidim da to najviše ovisi o praksi među liječnicima u određenim rodilištima. Kako je u Zd ne znam....?
    Možda nam se javi netko sa iskustvom poroda na zadak pa doznamo iz prve ruke....u međuvremenu nemoj se plašiti,vidjeti ćeš biti će sve uredu.. tješim i tebe i sebe....

  12. #162
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Hm, zadak, mene je moja mama vaginalno rodila na zadak, ali tada nije bilo UZV ( kako sam stara ), pa nisu znali da sam na zadak, sve ispalo ok.
    Meni je Iva bila okrenuta glavicom na doli sve do pregleda u 34 tjednu Tada sam završila u bolnici zbog sumnje na visoko prsnuće vodenjaka i manjak plodne vode. Bila sam otvorena dva prsta i u bolnici su mi rekli da imam lagane trudove koje ja stvarno nisam osjećala. Bila sam na Preparu ( nije bio Prepar nego nešto slično da se ne otvaram ) i dobila sam ono nešto da se bebi razviju pluća jer su mislili da će porod krenuti ranije i htjeli su da samo izdržim do 36 tjedna, tj da uđem u deveti. Dr R. mi je rekao i da ako krene samo od sebe da bi bilo najbolje na CR jer je beba nezrela za porod, na zadak... ali da ćemo probati izdržati do devetog.
    Na kraju sam rodila na CR jer je gospođica glavicom pritiskala pupčanu vrpcu :/ Nije izdržala do devetog

  13. #163
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Prijateljica mi je prije par dana rodila dijete zatkom na carski, i to hladni (znači prije početka bilo kakvih trudova).
    Na zadnjem pregledu liječnik ju je samo poslao u bolnicu s riječima da se više nema što čekati i s obzirom na zadak da ujutro ide na operaciju.

    Tako bi vam, cure moje, bilo dobro da se i vi psihički pripremite na tu mogućnost. I da se dobro informirate kako ide oporavak nakon carskog.

    Dobra je vijest da sada prilično rano puštaju ženu doma i nakon cr. P. mi je došla doma 5. dan po porodu, s tim da je bebach imao i žuticu.

  14. #164
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    MA nije strašno, ni taj oporavak, ma boli poslije, ali izdrži se. Prva dva dana je najgore. Mene su digli za manje od 12 sati, nakon 24 sata sam išla viditi bubice. Mojim cimericama su donili bebe čim su se malo oporavile, nakon sat, dva, tri... a jedna je i imala bliziće Meni CR kao takav nije bio strašan, izašli smo iz bolnice 8. dan, ali zato jer je rođena ranije. Ako je sve ok izlazi se 5. dan i vraća se mama 8. dan izvaditi punte ( totalno bezbolno )
    Kad sam došla kući sve sam oko bebe radila sama, jedino nisam kućanske poslove, nije strašno

  15. #165
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Htjela sam reći da mi je najgore bilo to što nisam bila svjesna da sam rodila i što beba nije bila samnom, a ovaj oporavak mi nije bio strašan. Sestra Ljubica me spasila, bila je tako dobra prema meni

  16. #166

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala curke,znam da se trebam pripremiti i na tu mogućnost ali ja se još uvijek nadam pošto sam u 32-gom tjednu da će se dečko namjestiti "naglavačke"....

  17. #167
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Daj Bože da tako i bude

  18. #168
    stella5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom. Rodila sam prije dva mjeseca. Trudnoća je bila školska, sve u redu, radila svih 9 mjeseci. Prošla 'Izvorovu' radionicu i bolnički tečaj za trudnice da skupim što više informacija. I tako, ja odlučim roditi na stolčiću pošto je bilo sve o.k., međutim beba nikako nije htjela van, prenjela sam je 19 dana, a gin bi bio još čekao, ali me bila panika za bebu pa mu kažem da me više pošalje u rodilište.
    Dakle, svjesno sam išla na indukciju iako sam je se bojala od samog početka. S tim je pala u vodu i moja želja da rodim na stolčiću. Za stolčić treba imati trudove, a ja ih nisam imala, a ovi pod dripom valjda ne dolaze u obzir za stolčić.
    Porod je bio u subotu, pa je bilo manje gužve (bez specjalizanata, praktikanata i ostalih doktora). Zaprimila me ujutro dr. H. koja mi se učinila jako temeljita i susretljiva a kasnije su bili dežurni dr. R. i dr. T. za koje imam riječi pohvale. Isprava me i dr. H. odlučila ostaviti na gornjem katu patologije trudnoće pa da pričekamo još neko vrijeme moje trudove, ali je dr. R. procjenio da je bolje da rodim taj dan.
    Možda ja nisam najbolji primjer da pričam o zd rodilištu pošto sam rodila pod totalnom indukcijom, znači na medikaliziran i kontroliran način što možda najbolje paše medicinskom osoblju, ali ne i rodilji. U tom smislu ja sam njima totalno bila podložna i sama nisam mogla doniti ni jednu odluku kako i što želim roditi. Dakle, ja sam za njih bila savršen pacjent koji se ne buni. Ipak, meni su se sesre u rađaoni dojmile profesionalne i u 1. i u 2. smjeni. Još nešto, ja sam bila sasvim psihički spremna na indukciju i sam porod pa mi nije bilo čudno ako me nisu često obilazile. Da pače, bilo mi je draže da sama prolazim kroz trudove, a bio je uz mene i MM. Nije bilo bahatosti, ružnih riječi, pitale su boli li vas, kako je itd. i radile svoj posao.
    Kod samog izgona ekipa je bila super uigrana, obje babice i oba doktora. A bila sam jedina u rađaoni, pa valjda i zato.
    Što se tiče odjela rodilišta, tu su sestre kako koja. Jako su mi pomogle oko dojenja dvije starije sestre S. I Lj., a od sestara za djecu dvije mlađe sestre, obje crnke su se pokazale dobre. Ostale sestre prosječno i ispod prosjeka, izuzev glavnu sestru L. koja je također susretljiva, spremna dati savjet i podršku iako se na prvi dojam čini stroga.
    Istina je da sve to skupa izgleda ko na traci, a i je tako. Ono što sam opazila je manjak sestara za djecu, zbilja su non stop u nekom moveingu pa se zato i ne mogu posvetiti dovoljno svakoj bebi.
    Na bolničkom tečaju sam shvatila da svaka soba ima kupatilo, ali nije tako, imaju ih samo dvokrevetne sobe, a trokrevetne nemaju. Pošto sam rodila zimi, zamjerka jedino što nema grijanja u zajedničkom kupatilu di je tuš kada.

  19. #169
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj stella5 prvotno napisa
    Pošto sam rodila zimi, zamjerka jedino što nema grijanja u zajedničkom kupatilu di je tuš kada.
    Ovo je i mene zgrozilo, kad sam ja rodila, temperatura vani je bila oko 0, a u kupatilu nema grijanja i otvoren prozor, a treba se otuširati par puta dnevno, kao da živimo u 19. stoljeću :shock:

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala na "friškim" vijestima..i ja u utorak krećem na tečaj za trudnice u rodilištu..zanima me kako to funkcionira sada,a iz tvoje priče vidim da se situacija nije pretjerano promijenila u odnosu na 2005. kad sam prvi puta bila tamo.I ja sam bila zimi,smrzla sam se ne samo u kupatilu nego i u sobi jer radijator nije radio,pa su meni i cimerici donijeli pećicu tek kad sam prilikom vizite pedijatrice odbila bebu vratiti u krevetić jer sam tvrdila da je prehladno...

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    24

    Početno

    stella5, čestitam od !

  22. #172
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Ovo je i mene zgrozilo, kad sam ja rodila, temperatura vani je bila oko 0, a u kupatilu nema grijanja i otvoren prozor, a treba se otuširati par puta dnevno,
    mene to ne bi trebalo zgroziti pošto su skoro identični uvjeti kao u mojoj kupaonci u stanu

  23. #173
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Ovo je i mene zgrozilo, kad sam ja rodila, temperatura vani je bila oko 0, a u kupatilu nema grijanja i otvoren prozor, a treba se otuširati par puta dnevno,
    mene to ne bi trebalo zgroziti pošto su skoro identični uvjeti kao u mojoj kupaonci u stanu
    Uuu, svaka čast, TW

    Meni je to skroz nezamislivo otkad živim u stanu s centralnim grijanjem.

  24. #174
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Stella, čestitam i ja i drago mi je što je sve sretno prošlo

  25. #175
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    mirna, jesi se prijavljivala za tečaj u bolnici ili ćeš doći samo onako??
    ja ne znam bi li išla....

  26. #176

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,663

    Početno

    možeš doći i "samo onako"

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Prijavila sam se TW ali koliko sam razumjela sestru Lidiju možeš doći i bez prijave.Tečaj počinje u utorak 01.04. u 12.00 u rodilištu.Treba doći na ulaz u 11.50..biti će još trudnica pretpostavljam..

  28. #178
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ma ja sam malo lijena za pokrenut se... mada bih volila viditi ima li kakvih noviteta iz prve ruke.

    Mozda se onda i vidimo tamo

  29. #179
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Mi smo utorkom u 12 na vježbicama i onda svakog prvog utorka u mjesecu vidim brdoooo trudnica ispred rodilišta Super mi je to

  30. #180
    stella5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Ma pođite cure na sve tečajeve, pogotovo ako ste prvorotke. Dobro je skupiti što više informacija sa više strana. Na bolničkom tečaju osim sestre Lidije, ginekologa Kulišića, i jedne sestre za bebe, na kraju bude i anesteziolog koji priča o epiduralnoj. Ja bila u prosincu. A navodno se i kod dr. Vlatkovića održavaju nekakvi tečajevi, treba se raspitati.

  31. #181
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Tečaj kod dr. Vlatkovića isto drži sestra Lidija tako da je to manje-više ista stvar.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Mislim da više sestra Lidija ne drži tečaj kod dr. Vlatkovića jer sam baš prije prijave za ovaj tečaj u bolnici pitala sestru Ivanu kad kod njih počinju predavanja pa me uputila da nazovem odjel i tražim tamo sestru Lidiju jer više ne održava tečaj u ordinaciji.Inače bila sam u utorak na predavanju u bolnici,i za sada ne djeluje toliko loše i uglavnom je isto kao i kad sam išla u prvoj trudnoći na tečaj kod dr. Vlatkovića.Opširnije je utoliko što će dulje trajati,sbaki utorak i četvrtak do kraja mjeseca i što predavanja ne drži samo sestra Lidiji već i ginekolog,anesteziolog,glavna sestra na odjelu ginekologije,sestra sa neonatologije...

  33. #183

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Samo sam htjela provjeriti ima li novopečenih mama iz ZD rodilišta? Ja ću uskoro pa sam znatiželjna..

  34. #184
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Evo nam je Tinki Winki danas rodila :D
    Nadam se da će brzo priča

  35. #185

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Klia preduhitrila si me,taman sam to htjela javiti curkama... :D

  36. #186
    stella5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    čestitam TW, nadam se da je sve dobro prošlo

  37. #187

    Početno hello!

    ja sam nova na ovom forumu,inace sam na forum.hr.
    zanimaju me vasa iskustva s nasim rodilistem,sestrama i to,imam jos 10ak dana do termina.
    inace sam na tecaju,sestra lidija je divna osoba,cini mi se spremna pomoci i odgovoriti na svako pitanje..ali kakva su vasa iskustva koje ste vec tamo bile??pozdrav!!!!!!

  38. #188

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Ima lijepih ali i gorkih iskustva iz nšeg zd rodilišta...mislim da svoje iskustvo prilikom tvog boravka tamo sama izgrađuješ.Stvar je tvog stava i informiranosti o svemu,tijeku poroda,njihovim procedurama i o onome što ti zapravo želiš...Moja prva trudnoća i porod prošli su mi nekako na brzinu i prilkom dolaska u rodlilište-i ja sam išla na tečaj kod sestre Lidije- ništa nije baš onako kako je opisano na tečaju...prenijela sam dva dana i došla na amnioskopiju,probušili su mi vodenjak i stavili u rađaonu na ctg,ležala sam svih osam sati poroda,sva sreća pa je MM bio sa mnom,zadnjih dva sta su me stavili na drip,izmučili i na kraju nisam imala snage izgurati svoju bebu.....No da te ne plašim,moj zaključak je isti kao i na početku..tvoj stav i tvoje želje-naravno ukoliko ne ugrožavaju bebu i tebe bi ti trebale biti vodilja tokom poroda,slušaj svoje tijelo i sve će biti o.k.Pitaj i traži od njih sve što ti treba i nemoj se "stisnuti" ...razmišljaj pozitivno i raduj se svojo bebici :D

  39. #189
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj mirna2005 prvotno napisa
    tečaj kod sestre Lidije- ništa nije baš onako kako je opisano na tečaju...
    I ja idem na tečaj i sviđa mi se, stvarno je super i sestra Lidija također ali nažalost ovu tvoju izjavu sam čula već puuuno puta od cura koje su rodile. Hm...

  40. #190
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mirna, potpis od a do ž.

  41. #191
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj mirna2005 prvotno napisa
    Ima lijepih ali i gorkih iskustva iz nšeg zd rodilišta...mislim da svoje iskustvo prilikom tvog boravka tamo sama izgrađuješ.Stvar je tvog stava i informiranosti o svemu,tijeku poroda,njihovim procedurama i o onome što ti zapravo želiš...
    Mene je najviše pogodilo to što su mi dva tjedna prije poroda pričali jedno, obećavali što god sam zatražila (stolčić, ne ležanje, ne presijecanje pupčane vrpce dok pulsira, dijete odmah u ruke...), a kad sam došla na sam porod, gotovo ništa od traženog nisam dobila. Porod mi nije ostao u toliko strašnom sjećanju koliko taj osjećaj izdanosti

    Ali moram odmah nadopisati da je zadarsko rodilište daleko, daleko humanije od ijednog zagrebačkog za koje ja znam. To se posebno odnosi na odjel za babinjače, što je meni možda bilo i važnije, jer u rađaoni sam bila 2-3 sata, a na odjelu 3 dana. Provođenje sveg tog vremena sa svojom bebom, mogućnost da se o njemu osobno brinem, nosim, nunam i dojim od samog početka -- jednostavno predivno

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,663

    Početno

    sestra Lidija kaže "sve možete tražiti, ali nemojte reći da sam vam ja rekla"

    A odjel babinjača je super... dok ti dijete ne završi na neonatologiji. Ja sam se osjećala ko u zatvoru, nitko ništa ne govori, ne shvaćam zašto zbog bljuckanja ne možemo biti zajedno, doktor na viziti kaže da će ga donjeti, a sestre ga ne donose, ne daju mi dojiti... užas

  43. #193

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Cure..jel bila neka od vas na onom tečaju za trudnice u rodilištu.
    ja ću prestati raditi za tri tjedna.Voljela bih zadnjih 45 dana dana provesti uživajući u trudnoći,odmarajući se i družeći sa sa trudnicama.nekako mi se taj tečaj tu i uklapa.s obzirom da mi je druga trudnoće ,ne znam isplati li se dati tih 15o kn(nije više besplatan)i općenito,hoću li išta novog naučiti.Rodila sam prije 5 god u tom istom rodilištu,iskustva mi nisu baš pozitivna glede njege majke i djeteta,pa se nadam da se situacija promijenila nabolje...?

  44. #194
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Otkad se naplaćuje? Ja sam bila u 5. mjesecu, tj. krajem 4. i nije se naplaćivalo?!
    Meni je prvo dijete pa mi je bilo sve zanimljivo, tebi je drugo pa možda ti i ne bude toliko interesantno.
    Inače, nije loše za čuti sve skupa ali moje mišljenje je da u rodilištu bude sve nekako drugačije...

  45. #195

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Da to sam i ja čula...tečaj se naplaćuje 150,00 kn.Friško provjereno.Kad sam ja išla u petom mjesecu još se nije naplaćivalo ali sada se naplaćuje 150,00 kn.

  46. #196
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj mirna2005 prvotno napisa
    Da to sam i ja čula...tečaj se naplaćuje 150,00 kn.Friško provjereno.Kad sam ja išla u petom mjesecu još se nije naplaćivalo ali sada se naplaćuje 150,00 kn.
    :shock:

  47. #197
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Nomoget, imaš u sv. Frane (udruga Izvor) besplatno, ako ti se neće potrefiti s njihovim terminima organiziranih tečaja, javi im se, mislim da se one okupljaju srijedom, razmjena iskustva s njima je također dragocjena

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Ja upisala tečaj ali ništa od toga.
    Završila na patologiji trudnoće sa 1,5 cm otvorena.inzistirala sam na mirovanju kući ali mi moj dr i dr u bolnici nisu preporučili.
    Bila sam 12 dana u bolnici od toga 10 dana na intravenoznoj terapiji tokolizom(prepari se više ne daju)i to je glavni razlog zašto ostavljaju u bolnici.
    Uvjeti na gornjem katu su dosta loši jer se sanitarni čvor dijeli sa ženama(svih starosnih skupina)sa ginekološkim problemima i opracijama.Nemalo puta sam srela starice gdje prazne KATETER U wC ŠKOLJKU ili ,lavandin ,a čistačice ne dođu još satima nakon toga.
    Jedva sam čekala izaći jer sam se bojala da ne dobijem kakvu bakteriju.
    Sada sam dogurala do 34tj.i izborila sam se da me pustu kući i da tu terapiju primama u tabletama.Tableta nema u apotekama ali ih naruče kroz jedan dan,ne izdaju se na recept.

    Svakodnevno sam bila svjedok rađanja jer su cure odlazile s gornjeg na donji kat roditi.Najčešće su dobivale drip,a dvije su zatražile epiduralnu.
    Samo da spomenem da su je i dobile ali ih valjda anesteziolozi ne znaju dobro ubosti,pa im epiduralna nije ni djelovala,katastrofa.!

    Ja sam na strogom mirovanju i nadam se da ću kući ostati što više,i da ću prvo porođajno doba odraditi kod kuće,kako bi što manje boravila u predrađaoni i rađaoni.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Ja otvorena 5 cm i nemam trudove.danima idem na kontrolu u bolnicu i ctg.
    mogućnost infekcije mi je velika jer po njihovom sam puno dana već otvorena,a stjenka vodenjaka je tanka.
    upravo zbog tog razloga sam odbila ostanak na patologiji trudnoće.(kad se sjetim kupatila koje dijelim sa još 20 žena)
    Danas su me htjeli poroditi,što sam odbila jer sve očekujem svoje trudove i da to krene prirodnim putem.sad sam dogurala do 37.tj.
    Za sutra su mi rekli da bi stvarno trebala ostati u rađaoni.to bi značilo probijanje vodenjaka i drip što sam stvarno htjela izbjeći(i izbjegavam već danima).
    nemam preduvjete za stolčić jer mi trudnoće nije baš uredna,valjda će mi dati da hopsam na lopti?

  50. #200
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nomoget, drži se.
    Ima na Trudnoći... jedna tema o otvorenosti, pa škicni ako trebaš podršku protiv indukcije. (Ne stignem tražiti, sorry)

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •