Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 191

Tema: kako popraviti kvalitetu jajašca?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno kako popraviti kvalitetu jajašca?

    Do sada smo uvijek raspravljale kako popraviti spermiograme. A mene zanima kako popraviti kvalitetu jajašca s obzirom da je upravo to nakon oplodnje presudno. Poznato je da starenjem žene, slabi i kvaliteta jajašca ipak... postoje li nekakvi vitamini, pripravci, hrana?

  2. #2
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Super da si postavila to pitanje, i ja sam razmišljala o tome jer imam smanjene rezerve pa bi mi još samo falilo da je i kvaliteta loša !!!
    Cure, pomagajte!

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da je Daniela32 jednom davno bila spominjala proteine... Probajte posearchat po podforumu - mislim da je već bio topic kvaliteta j. stanica.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ina33, pretraživala sam prije no što sam oglasila ovu temu, i nisam naišla na ovakav topic. Svugdje se nešto natukne o kvaliteti j. stanice u okviru FSH, ali nigdje baš nisam našla ovu temu. Ako ti nađeš, javi! U međuvremenu cure, pucajte! Danielaaaaaaaaaaa! Ja sam negdje pročitala da je za kvalitetu jajne stanice dobro riblje ulje tj omega3 masne kiseline. Ispravite me ako griješim...

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo malo iz prošlosti, nema baš puno, ali nešto ima:

    forumašica "sandraks", topic "nepravilna dioba stanice" od 6.7.2006., link: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=jajna+stanica

    forumašica "mala9", topic "NEZRELA JAJNA STANICA" od 30.11.2005., link:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=jajna+stanica

    forumašica "martamarić", topic "KVALITETA JAJNIH STANICA" od 13.10.2005, link: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=jajna+stanica

    Ne znam jesam li ove linkove dobro zato infaći o nazivu topica i forumašici koja ga je postala plus datum.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    hvala, ina33.
    Dakle rezime prijašnjih oglašavanja na ovu temu; dobro je piti antioksidanse ace+cink+beta karoten. Dobar je l arginin i koenzim Q10. Ja sve to pijem, osim l arginina (čula sam da on izaziva nastajanje herpesa (herpes simplex), a s tim imam problema). mislim da l arginin nije ni dobro samoinicijativno uzimati (u slučaju problema s srcem) ..

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A mislim da je najbolje još od svega pogodit terapiju za ženu i tajming punkcije. Prerana punkcija - nezrele j.stanice, neke žene imaju bolje stanice u prirodnom nego u stimuliranome, ili u stimuliranome s određenim ljekovima na koje bolje reagiraju od drugih ljekova - nema pravila nego pokušaj-pogreška sistem. I da, ako su baš kontinuirano nekvalitetne popraćeno s lošim FSH-om, mislim da, na žalost, nema baš puno pomoći, iako se uvijek može zalomit da bude koja dobra i iz te dobre - bingo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Hm..znači ipak nema velike koristi od vitamina i sl.. A ja sam mislila da mi možemo nekako utjecati na to, a ne sve prepustiti sreći i vremenu koje na žalost u ovom slučaju ne radi za nas..

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Fritulica1, ne znam što bih ti rekla. Vitaminčeki, čajeki... MM pije vitamine - bioastin, L-arignin ili tako nekako - izgleda da njemu to pomaže za spermiogram, ali jel' objektivno tako ili nije, ne znam - njemu to jako varira. Antioksidansi mogu dignut jetrene probe - rekla mi jedna forumašica, a i MM na sistematskome imao povišene jetrene probe. Ali, izgleda da za njega to pali.
    Eh, sad, da se nešto turbo može povećat kvaliteta j. stanica nisam čula... Ali, ja sam ti osobno malo isto skeptiko a propos čajeva i vitamina itd. Tj., OK kao suport nekoj terapiji, ali ne kao jedina stvar. Ko' zna, možda nakon idućeg IVF-a promijenim mišljenje (vjerojatno hoću). Možda ne bih trebala biti, ne znam... Treba sve probat, ali pažljivo, i bolje krenit s manjim očekivanjima.. U stvari - ovisi ti sve koji si tip - da li si tip "odmaka" ili tip "vjere". Nema ti jednoznačnog principa koji pali za sve, vidiš da ni medicina ne pomaže crno bijelo i jedan plus jedan jednako dva. Meni bolje služi u ovoj fazi odmak - tipa vidit ćemo kak bu to bilo. To je definitivno lakši pristup za preživit negativnu betu. Ali, pristup vjere bolje služi u pripremi za postupak, bildanju nade, pijenju čajeva... Radi ono u što ti osobno vjeruješ, nema ti crno-bijelih odgovora u ovoj priči, kao ni u većini životnih priča. I vjeruj da je onako kako ti radiš - baš za tebe najbolje . Malo sam ga zafilozofirala, ali nadam se da kužiš što želim reći. Ako vjeruješ da će ti čajevi pomoći - pij ih, onda vjerojatno i dođe do poboljšanja.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Da, Ina33, ti pričaš o placebo efektu, ali je bih onda rađe bila u super formi bez svih tih vitamina, čajeva i inog jer nije baš da nakon što popijem svoje pripravke kličem "to je to" i ništa mi više ne treba, nego se ček ponekad i preispitujem; da li djeluju, da li je baš to ono što mi treba..(a nije ni da ne koštaju) Inače, nakon što sam pročitala knjigu "Povećajte svoju plodnost", počela sam vjerovati u vitamine, pa zatim imamo tu brdo popravljenih spermoigrama i trudnoća, sve nakon vitamina (a muževi nisu bili pod djelovanjem placeba, dapače, gunđali su su da do kad će te gluposti morat piti...) S dr. strane, kad sam pitala doktora koje mi vitamine savjetuje i da li da ih uzimam(zbog problema s HPV-om), samo je slegnuo ramenima i rekao "kako hoćete", tako da i on vjerovatno zastupa tu tezu o placebu.. O kvaliteti jajne stanice i njenom poboljšanju se ne usudim doktora ni pitati..sorry, brzo pišem pa ne znam uopće jesam li razumljiva..

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ma, ne baš o placebu... Mislim - jednoznano dr.-ovi preporučavaju folic plus, u Americi i omega3 za žene. Za ovo drugo - vrkute itd. - ne znam, od "nealternativnih" doktora nećeš dobiti baš neke preporuke. Ali, ima jedna dr. koja spravlja čajeve na Trešnjevci, bila sam kod nje, pila malo... šta ja znam, nisam ostala trudna. Ima i dr. Sadiković mislim negdje u Hercegovini i jako ga hvale forumašice koje cijenim... Hoću ti reć da nije crno-bijelo i da ti to isto ovisi o tebi . Nema Sv. Graala za liječenje neplodnosti, na žalost, ali ima smisla puno toga pokušati - u granicama svoje snage.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Moja opća dr., odlična ženska - mi je jednom rekla - nema idealnog doktora i najbolje terapije - ima najbolje terapije i najboljeg doktora za određenog pacijenta u određenom trenutku. Tj. ti i terapija morate "kliknut". Ja sam, recimo, malo lijena za čajeve jer mi fali vjere u to, that's all. Možda je dobijem jednog skorog dana pa ću se lupat po glavi di mi je pamet bila .

  13. #13
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Jedino što sam o ovoj temi našla je ovo

    Citiraj sa [url prvotno napisa
    http://www.pregnancy-info.net/infertility_egg_quality.html][/url]
    For the Future
    Research into improving egg quality is ongoing. One treatment currently in the trial phase is cytoplasmic transfer. This form of treatment involves putting cytoplasm (the watery, outside layer of a cell) from a healthy donated egg into a poor quality egg in order to help it divide.

    Nuclear transfer is another form of treatment currently under investigation. Nuclear transfer involves taking a healthy nucleus from a donated egg and transferring it into an egg with an unhealthy nucleus. This helps to improve the quality of the egg thereby increasing the chances of conception occurring.

    Though neither of these procedures are currently available to the general public, there is hope that they may come to fertility clinics in the near future.
    Dakle nema načina da se nekim preparatima poboljša kvaliteta JS.
    Osim citoplazmatskim transferom, što je još uvjek u ksperimentalnoj fazi.
    Ono što na ovim stranicama preporučuju je Bromergon i Klomifen, a to smo znali i prije.

  14. #14
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

  15. #15
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    e o ovom topicu sam rovala i rovala po internetu i literaturi jer nikako nisam mogla doci do jednog 8-stanicnog embrija. Dosla sam do slijedecih zakljucaka:

    - najvaznija stvar za kvalitetu jajne stanice je protokol stimulacije. (ja sam probala 3 protokola u 4 stimulacije i nasla sam jedan koji mi pase, i razlika u kvaliteti je bila jako ocita). To je zbog toga sto protokol stimulacije izravno utjece na granulosa stanice (koje okruzuju folikul), koje onda odredjuju lokalno hormonalno okruzenje folikula i jajasca. Najvaznije za kvalitetu jajasca je da se jajna stanica pravilno podijeli na dobar broj kromosoma u mejozi 1 i mejozi 2, koje se desavaju neposredno pred ovulaciju. Ima zena kojima pasu svi protokoli, a ima zena koje su recimo jako osjetljive na povecanu kolicinu muskih hormona (zene s PCOS ili drugim hormonalnim poremecajima), i koje bas pazljivo moraju birati stimulaciju - npr. kratki protokol je za takve zene jako los jer se u prvom dijelu ciklusa u tom protokolu izluci nekontrolirana kolicina vlastitih hormona (koja je kod tih zena nebalansirana)
    - ostale stvari kao stres, vitamini, cajevi itd, utjecu na implantaciju puno vise nego na samo jajasce, (osim onih cajeva koji reguliraju hormonalnu sliku kao recimo vrkuta). omega 3 pomaze kod implantacije jer djeluje na NK stanice.
    - prokrvljenost moze utjecati jer ako je bolji dotok krvi do jajnika, vise hranjivih tvari dolazi do jajasca (pomaze: akupunktura, femoralna masaza, akupresura, ginko biloba, neki drugi cajevi, cini mi se malinov list i kopriva), a i poboljsava endometrij, ali samo neizravno utjece na kvalitetu
    - kod zena s povecanom rezistencijom na inzulin moze pomoci dijeta koja smanjuje izlucenu kolicinu inzulina u organizmu (smanjiti unos ugljikohidrata u organizam tj. izbaciti sav secer, smanjiti kruh, rizu, zitarice, izbjegavati povrce s puno skroba kao krumpir; umjesto toga jesti vise sira, mahunarki, jaja i mesa) ili lijekovi kao Metformin tj. glucophage
    - kod starijih zena nije uopce jasno da li kvaliteta jaja opada zbog nekog nepopravljivog defekta (recimo ostecenja DNA) ili zbog promijenjene hormonalne slike sto se vise priblizava menopauzi.

    to je sve sto sam pronasla. savjet koji mi se cini najvazniji je ako na kratkom protokolu imate lose embrije, treba probati s drugim protokolima.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Rene2, zanimljivi linkovi, posebno onaj o akupunkturi. Znakovito je i da se vani ne gleda toliko kronološka dob žene, već njezin FSH i na osnovu toga se odlučuje o prioritetima jer nije npr. rijedak slučaj da mladolika tridesetogodišnjakinja ima veći FSH od neke četrdesetogodišnjakinje. E sad koliko sam skužila, razlog male rezerve jajnih stanica i njihove upitne kvalitete možemo tražiti i u genetici (DNK), u dosadašnjem načinu života (koliko smo bile izložene toksinima, zračenjima, pušenju, stresu...), i u x faktora na koje na žalost sada ne možemo puno utjecati..
    pino, , iz tvojih postova uvijek puno naučim. Pa sam tako danas skužila (zahvaljujući i tumačenju ine33) da je moja odluka da se klonim stimulacija do Maribora (termin krajem godine) totalno bez veze. U godinu i pol dana mogla sam si priuštiti makar jednu stimulaciju čisto da vidim koji protokol mi ne(odgovara)... (hm, ako ništa drugo ). Čini se da je puno bolja strategija pokušaj-pogreška, ali to onda vuče problem mogućih čestih stimulacija što opet nije baš dobro za organizam..
    I da ina33, ja sam tijekom svog 1.ivf-a bila tip "vjere" (iako je bio prirodni ciklus), ali ću se ubuduće svakako truditi postati tip "odmaka", čisto zbog mog prolaktina, TSH-a, FSH-a..

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ma, ne moraš se ništa trudit - oba principa su ti super - bitno je koji kojoj od nas paše. A propos godina - svašta je moguće, ali povišen FSH u pravilu ide s godinama. Sretno, fritulice!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Hvala ti puno, ina33!

  19. #19
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    fritulice sretno! I drago mi je da sam pomogla.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno

    http://www.fivet-ivf.ch/HR/fopl_ernaehrung.htm

    Prehrana

    U postizanju odgovarajucega hormonalnog stanja vrlo je vazna uloga metabolizma, odnosno opcega tjelesnoga stanja (prekomjerna tezina, premala tezina).
    Pogodnija je prehrana bogata proteinima i vitaminima nego ona bogata ugljikohidratima i masnocama. Prehrana bogata proteinima jest takva koja se sastoji od bijeloga mesa, nemasnog, ribe, sira, jaja, vrhnja.
    Voce i povrce bogato je vitaminima. Prevelike kolicine kruha, secera, slatkisa, krumpira itd., masnoca (ulja, maslac) treba izbjegavati. Ovo je osobito vazno ako se radi o prevelikoj te

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj nijenina prvotno napisa
    a na još nekim linkovima (koje sam u međuvremenu izgubila) sam našla da od proteinske hrane budu zrelije jajne ćelije
    E pa da, proteini. Zbog toga se savjetuje uzimanje l-arginina koji je aminokiselina. Aminokiseline su osnovni blokovi od kojih se sastoje proteini. Potreba za proteinima je u stvari potreba za aminokiselinama..

  22. #22
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    braaavo fritulica za otvaranje ove teme, prije par dana sam o tome razmišljala, pokušala doznati nešto na netu a tu mi je pred nosom sve. Idem vas sad čitati... svima!

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ma, ustvari bi se svi trebali hraniti kako nijenina kaže, bar svi mi koji radimo po zgradama, ne treba nam kruha, šećera nerafiniranog, itd. Mislim da je Daniela32 rekla da je dobro jest proteine. Ja se tako stalno više-manje hranim, dobro, zbog candide i kolesterola kao malo smanjit sireve i mliječno, ali više manje je to to.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Hej cure moje drage...i ja se borim s tim problemom,no također mislim da je velika stvar,pogodit pravu terapiju.Ja sam na gonalima dobila jednu nezrelu JS (može bit i da su je prerano punktirali,no razine estradiola tokom stimulacije nisu bile ionak dovoljno visoke).Onda smo probali sa klomifenom i menopurom i tu sam dobila 3 JS i jedna se čak oplodila...na toj istoj terapiji sam došla do 4 js i od toga su mi vratili tri vrlo dobra zametka.Onda smo probali decapeptyl i menopur i tu je bila koma...negativna aspiracija...Zadnja stimulacija opet klomifen i menopur i dobivam 3 JS i vraćen jedan vrlo dobar zametak.Eto...ima nešto i u terapiji,jer na nekim terapijama je koma,a na provjerenoj ipak dobivam nešto s čim možemo doći do transfera.Od prehrane se trudim pojesti nešto orašastih plodova,pijem te čajeve i nešto vitamina....eto,pusa svima..

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jes, ovo apsolutno potpisujem. Bitnije je pogodit stimulaciju, tj. treba radit varijacije na temu i ne ponavljat isti protokol ako nema rezultata - mijenjat lijekove, pazit na koju veličinu folikula se punktira i to varirat ako je bilo problema s embrijima i jajnim stanicama. I nagovorit svog doktora na to. A vitamini i čajevi, proteini i yoga uvijek mogu kao suport toga - vidi, evo rime .

  26. #26
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    podižem temu,još sam u šoku i nisam se nadala ovakvom rezultatu

    moj prvi ivf stim.,menopurima 23 amp.,aktiviro 6 folikula,jućer punkcija,rećeno 2 ocite ništa ,4 ok
    sva sretna zbog brzo obavljene punkcije i ne tako bolne,4 ocite super ,ja zadovoljna
    danas zovem biologicu,a ono ništa, sve ocite prezrele :shock: ,veli da je takvo stanje bilo i jućer,nije mi jasno tko tu koga zavarava,zašto jućer nisu rekli pravu situaciju,zar se prezrelos ocite može popraviti? :?
    prezrele stanice uzrok su loše reakcije na stimulaciju,veli ona,treba naći pravu šemu protokola


    ima li netko ovakav problem

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lambi prvotno napisa
    prezrele stanice uzrok su loše reakcije na stimulaciju,veli ona,treba naći pravu šemu protokola
    Lambi . Točno ti je rekla, nije da su tvoje stanice generalno prezrele, nego je ili fulan protokol ili je fulana štoperica. Na žalost, prve 2-3 stimulacije su često one na kojima se uči, neke stvari mogu se unaprijed znat - tipa PCOS, nemoj krenut s 4 gonala jer će
    žena u hiperstimulaciju (banaliziram primjer) ili žena 45 godina, visok FSH, bolji su prirodnjaci. Sve drugo ti je probaj, vidi kako ide, ako ne ide - mijenjaj. Meni je tek treći IVF bio dobitan, nakon što je u prvome krenuto s premalo ampula, u drugome se skužilo da smo mi za ICSI unatoč OK stanicama i spermiogamu (ne zna se zašto, ali se kad se vrti postupak vidi što ne štima). Sretno, morate mijenjati protokol ili mm na koliko ti daju štopericu - zapiši sve sad kako su ti radili i drugi put sve to opet pitaj doktora i zamoli za neki drugi protokol (velika je vjerojatnost da je prekasno dana štoperica, ali opet ni to ti se ne može znat sto posto - nekim ženama folikuli pucaju na 14 mm, nekima na 25). Sretno drugi put!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    makedonija
    Postovi
    112

    Početno

    dobro sto ste podigli ovu temu. moje embrije bile su oceneti kao G2 ( najbolji embriji su G1, znaci bili su odma ispod najbolji ) neznam dali su to iste oznake u svim lab.koje koriste embriolozi. al eto nije uspjelo iz prve. a bila sam na stimulacijom s superfact ( injek) + cisti FSH.kad sam videla na slici nisu mi izgledali ni malo sjajne ( ja se ne razumem al nekako nisi mu bile onako pravilne ko crtani). doc. kaze da je dobar embrij onaj koji ima ujednacene krugove ( t.r. identicne krugove oko sebe) moje nisu bili takvi a oni su ih ocenili eto kako dobri.neznam dali za sledeci IVF cu dobiti isti taj protokol ili nesto ce menjeti moj doc. sta vi savetujete ? eto s ovoj sto sam imala bile su p[unktirani 11 j.s. oplodeni 10 j.s. vraceni 5 j.s. ( od koji 3 su bili dobri a oni dva onako prosecni ) druge j.s. nisu se razvijali pravilno. sta da trazim sad od doc? da pojaca stimulaciju ili da produzimo s isti protokol? a da i negde sam procitila da omega 3 nisu dobre za trudnice ( to pise i samo upatstvo ) a tu da se omega 3 uzima kako sredstvo za pobolsanje kvaliteta j.s.
    sta predlazete da uzimam ovo leto dok se moj organizam odmara i sprema za sledeci IVF?

  29. #29
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    ina33,hvala
    imam 30 g,sve ok sa obje strane ,ne znam zašto sam bila stimulirana sa menopurom 23amp., s obzirom na godine,hormoni po kojima je složen protokol bili stari 6mj.,
    tsh-0.9 fsh-9,lh-10,prl-14,e2-98,napravljeni novi prije stimulacije
    tsh-0.94,fsh-5.4,lh-4.5,e2-264,prl-14,
    dr nije mjenjao protokol,bez obzira kaj su ponovljeni hormoni bolji

    na pitanje upućeno biologici dali je možda u pitanju štoperica kriva za prezrelost ,odgovor ne
    sutra idem po otpusno pismo ,pa možda saznam još nešto

  30. #30
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    lila_mk,biologica veli treba probati neku drugu šemu protokola,recimo kod mene mozda dugi ili kratki protokol ,pa gonal...,
    kod nas na SD ne rade jače stimulacije ,zbog toga kaj nema krio.,a i hiperstimulacije izbjegavaju
    ni oni ne znaju dok ne probaju,kaj je bolje za nas

  31. #31
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Lambi, mene zanima gdje si kupila menopure? da nisu madjarski?

  32. #32
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Lambi, mene zanima gdje si kupila menopure? da nisu madjarski?
    dobila sam preko hzzo-a,vratila ostatak, tako da ne mogu pogledati gdje se proizvode
    zašto pitaš,

  33. #33
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Lambi prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Lambi, mene zanima gdje si kupila menopure? da nisu madjarski?
    dobila sam preko hzzo-a,vratila ostatak, tako da ne mogu pogledati gdje se proizvode
    zašto pitaš,
    zato sto je nekolicina cura koje znam imala lose rezultate stimulacije, a kupile su lijekove iz madjarske (pretpostavljam da je problem u skladistenju). a i nas je vlaisavljevic upozorio da radije odabremo gonale i pazimo gdje nabavljamo lijekove.

    u tvom slucaju, cini mi se da je problem bio u prekasnoj punkciji. Drzim fige da sljedeci pokusaj bude pun pogodak

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    zato sto je nekolicina cura koje znam imala lose rezultate stimulacije, a kupile su lijekove iz madjarske (pretpostavljam da je problem u skladistenju). a i nas je vlaisavljevic upozorio da radije odabremo gonale i pazimo gdje nabavljamo lijekove.
    Ja sam kupila Gonale u ljekarni u Novoj Vasi i bili su proizvedeni u Mađarskoj, tako da mi se cini da nikada ne mozemo biti sigurne odakle su zapravo lijekovi stigli i kako se rukovalo njima. :?

    Citiraj Lambi prvotno napisa
    ina33,hvala
    imam 30 g,sve ok sa obje strane ,ne znam zašto sam bila stimulirana sa menopurom 23amp., s obzirom na godine,hormoni po kojima je složen protokol bili stari 6mj.,
    tsh-0.9 fsh-9,lh-10,prl-14,e2-98,napravljeni novi prije stimulacije
    tsh-0.94,fsh-5.4,lh-4.5,e2-264,prl-14,
    dr nije mjenjao protokol,bez obzira kaj su ponovljeni hormoni bolji
    Mislim da je ta prva stimulacija cisto pogadanje, bez obzira na godine i hormone. Ja sam s 33 godine stimulirana s tek dvadesetak ampula gonala i nije od mene bilo trazeno da ponovim hormone, iako su bili stari vise od godinu dana i iako je fsh bio 9.4.

    Citiraj Lambi prvotno napisa
    prezrele stanice uzrok su loše reakcije na stimulaciju,veli ona,treba naći pravu šemu protokola
    Zar stanice mogu biti i prezrele? Ja sam uvijek mislila da je bitno da nisu nezrele, a sve dalje od toga da je OK. :/

    Citiraj lila_mk prvotno napisa
    dobro sto ste podigli ovu temu. moje embrije bile su oceneti kao G2 ( najbolji embriji su G1, znaci bili su odma ispod najbolji ) neznam dali su to iste oznake u svim lab.koje koriste embriolozi. al eto nije uspjelo iz prve. a bila sam na stimulacijom s superfact ( injek) + cisti FSH.kad sam videla na slici nisu mi izgledali ni malo sjajne ( ja se ne razumem al nekako nisi mu bile onako pravilne ko crtani). doc. kaze da je dobar embrij onaj koji ima ujednacene krugove ( t.r. identicne krugove oko sebe) moje nisu bili takvi a oni su ih ocenili eto kako dobri.
    Isti je princip u Rijeci ali ih označavaju s npr. 4a, 6b itd. Broj oznacava broj stanica, a oznaka "a" znači da su sve stanice jednake velicine sto je dobro, a "b" znaci da su nejednake velicine sto je manje dobro.

    Citiraj lila-mk prvotno napisa
    neznam dali za sledeci IVF cu dobiti isti taj protokol ili nesto ce menjeti moj doc. sta vi savetujete ?
    meni se cini da si ti dobro reagirala na taj protokol.

    sta predlazete da uzimam ovo leto dok se moj organizam odmara i sprema za sledeci IVF?
    U vrijeme dok sam otvarala ovu temu duboko sam vjerovala u vitamine, pripravke, cajeve, nacin ishrane... Sada mi se cini da me je sve to samo opterecivalo i da nije toliko bitno koliko je bitno pogoditi terapiju tj. ovo:

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Moja opća dr., odlična ženska - mi je jednom rekla - nema idealnog doktora i najbolje terapije - ima najbolje terapije i najboljeg doktora za određenog pacijenta u određenom trenutku. Tj. ti i terapija morate "kliknut
    Zato lila_mk, mozda je najbolja priprema opustanje i uzivanje u ljetu, a potom u akciju.

  35. #35
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa

    Ja sam kupila Gonale u ljekarni u Novoj Vasi i bili su proizvedeni u Mađarskoj, tako da mi se cini da nikada ne mozemo biti sigurne odakle su zapravo lijekovi stigli i kako se rukovalo njima. :?
    Ma da, ne mozes znati. Kod nas u RS-u ima ljekarni koje prodaju znatno jeftinije hormone, a cini mi se da su se bas ti pokazali nepouzdanim, sjecam se da je jedna cura iz Srbije spominjala isto.
    U svakom slucaju, mi smo kupili Gonale u Metkovicu, pokazali su se ok - tj. nisam lose reagovala, 9 js od 20 ampula.
    Moj bi recept bio - Gonali u vecim ljekarnama po prosjecnim cijenama, tamo gdje je promet dobar.

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    U vrijeme dok sam otvarala ovu temu duboko sam vjerovala u vitamine, pripravke, cajeve, nacin ishrane... Sada mi se cini da me je sve to samo opterecivalo i da nije toliko bitno koliko je bitno pogoditi terapiju tj. ovo:

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Moja opća dr., odlična ženska - mi je jednom rekla - nema idealnog doktora i najbolje terapije - ima najbolje terapije i najboljeg doktora za određenog pacijenta u određenom trenutku. Tj. ti i terapija morate "kliknut
    Zato lila_mk, mozda je najbolja priprema opustanje i uzivanje u ljetu, a potom u akciju.
    Definitivno mislim da je adekvatno planiranje i maksimalno opustanje dobar savjet - uspjeh ce doci ili nece, ali bitno je odrzati nekakav normalan stil zivota, bez (nepotrebnog) grca.

  36. #36
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Lambi prvotno napisa
    podižem temu,još sam u šoku i nisam se nadala ovakvom rezultatu

    moj prvi ivf stim.,menopurima 23 amp.,aktiviro 6 folikula,jućer punkcija,rećeno 2 ocite ništa ,4 ok
    sva sretna zbog brzo obavljene punkcije i ne tako bolne,4 ocite super ,ja zadovoljna
    danas zovem biologicu,a ono ništa, sve ocite prezrele :shock: ,veli da je takvo stanje bilo i jućer,nije mi jasno tko tu koga zavarava,zašto jućer nisu rekli pravu situaciju,zar se prezrelos ocite može popraviti? :?
    prezrele stanice uzrok su loše reakcije na stimulaciju,veli ona,treba naći pravu šemu protokola


    ima li netko ovakav problem
    Lambi jesi li vadila esttradiol na dan stoperice ili LH trakice?meni je ovo sve zbunjujeće s veličinom folikula i zrelošću stanica

  37. #37
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ja sam jedna od onih koja je puno bolje reagovala na merionale iz Mađarske već na menopure i menogone. Nisam vidjela veliku razliku osim u cijeni.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Jadna ja, ja ovo oko jajnih ćelija ništa ne kapiram. Kako ću znat šta je dobro a šta ne, kako ću dr. a ubjeđivati da nešto treba ili ne treba napraviti

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa
    Jadna ja, ja ovo oko jajnih ćelija ništa ne kapiram. Kako ću znat šta je dobro a šta ne, kako ću dr. a ubjeđivati da nešto treba ili ne treba napraviti
    Fato, mi se svi nadamo da nećeš bit u toj fazi, jer će upalit iz prve. To ti na kraju nauče maratonci - znači netko tko je provrtio makar 2 IVF-a, sve izpozabilježavao, namaltretirao doktore s pitanjima bez ženiranja, uz diplomatski smješak. Ne beri zasad brigu. Zasad sve gledaj kako doktor radi, piši i bilježi što od terapije uzimaš, pitaj ga na svakom UZV-u koliko folikula ima i kakav ti je endomterij, pitaj ih na koliko mm veličine folikula su ti dali štopericu, onda poslije pitaj kakve su ti jajne stanice, pa kakav je bio spermiogram, pa kakvi su vam embriji (osim "dobar, loš zao", dobro ti je dobit i koliko stanični), to sve zapiši za eventualno zlu ne trebalo... i nadaj se bingu iz prve (ali budi ipak realno optimistična jer ne uspijeva iz prve u 90% slučajeva, nego u 30%).

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Draga Ina33, toliko se trudim da ništa ne prepustim slučaju jer znam da su doktori prezauzeti i da je jako malo njih koji se cijelim srcem prepuste i sve živo ispitaju da bi izbjegli propuste. Postupit ću onako kao što si mi i rekla. Ja se brinem za jajne ćelije, a ko zna hoće li biti uopće spermatozoida
    Hvala ti na vremenu koje si posvetila da mi napišeš komentar koji je zaista poučan.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    makedonija
    Postovi
    112

    Početno

    frutilica 1 hvala na odgovoru nadam se da cu se opustiti ali mislim napraviti neke pretrage.doc je predlozio AHA,LAD, i ACA al na moje insistiranje ( to sam procitala tu na forumu a neznam ni sta znaci?????) ne kao zadolzitelno . pa sta vi predlazete da se uradi ? sta se radi da se vidi dali ima koagulacija? kako se zove taj test i koje po vama trebam uraditi?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    4

    Početno Kako popraviti kvalitetu jajasca

    Lambi,

    Ja sam do sada bila na 18 IVF-ova (upravo sam danas uradila betu i, nazalost, ona je 0) i nikad nisam cula da bi oocita mogla biti prestara. Punkcija se moze uraditi prerano (tada su oocite nezrele), u optimalno vrijeme (to je vec umjetnost), ili prekasno (tada doktor i ne uhvati oocite jer je vec doslo do ovulacije).
    Mozda bi o tome trebala pitati nekog drugog biologa/doktora. U kojoj si klinici radila IVF?

    Ja imam problem sa kvalitetom i brojem jajasaca (i jedno i drugo je lose) ali se pitam sto je bio problem prije, kad nisam imala 43 godine i kad mi FSH nije bio ovako visok :? .

    Sta god da bilo, ja i dalje pokusavam i nadam se.

    Hvala svima na savjetima glede ishrane. Moj problem je da jako volim ugljikohidrate ali cu se ipak morati preorjentirati.

    pozdrav svima iz Sarajeva,
    ujnatetka

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    ujnatetka,

    18 IVF-ova, ti si nam zbilja iskusna... Gdje odlaziš na IVF? Radi li se o prirodnjacima ili o stimuliranima? Koju terapiju kombiniraš u stimuliranima?
    Od srca ti želim da što prije postaneš i mama!!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ujnatetka
    18 IVF-ova nije maleni broj, daj nam još podataka, da li si imala pozitivne bete, da li si radila neke posebne pretrage, da li dr imaju kakvu sumnju zbog čega ne uspijeva?

  45. #45
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno Re: Kako popraviti kvalitetu jajasca

    Citiraj ujnatetka prvotno napisa
    Lambi,

    Ja sam do sada bila na 18 IVF-ova (upravo sam danas uradila betu i, nazalost, ona je 0) i nikad nisam cula da bi oocita mogla biti prestara. Punkcija se moze uraditi prerano (tada su oocite nezrele), u optimalno vrijeme (to je vec umjetnost), ili prekasno (tada doktor i ne uhvati oocite jer je vec doslo do ovulacije).
    Mozda bi o tome trebala pitati nekog drugog biologa/doktora. U kojoj si klinici radila IVF?

    Ja imam problem sa kvalitetom i brojem jajasaca (i jedno i drugo je lose) ali se pitam sto je bio problem prije, kad nisam imala 43 godine i kad mi FSH nije bio ovako visok :? .

    Sta god da bilo, ja i dalje pokusavam i nadam se.

    Hvala svima na savjetima glede ishrane. Moj problem je da jako volim ugljikohidrate ali cu se ipak morati preorjentirati.

    pozdrav svima iz Sarajeva,
    ujnatetka
    da pogadjam - Godinjak?

    Od srca ti zelim da postanes mama, a najiskrenije cu reci da bih dobro razmislila o promjeni klinike (da ne velim drzave)

  46. #46
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno Re: Kako popraviti kvalitetu jajasca

    da pogadjam - Godinjak?

    Od srca ti zelim da postanes mama, a najiskrenije cu reci da bih dobro razmislila o promjeni klinike (da ne velim drzave) [/quote]

    potpisujem

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    4

    Početno Kako popraviti kvalitetu jajasca

    Nije Godinjak - nisam uradila nijedan IVF u BiH. Bila sam kod Kurjaka 2 puta (nazalost, ali tada sam bila mlada i neiskusna), u IVF klinici jedno 6-7 puta (dr. Simunic), 3 puta u Mariboru, a ostatak (i sada) u poliklinici Vili kod dr. Radoncica.

    Moja prijateljica je radila IVF kod Mehmedbasica i u Zenici ali ja moram vjerovati u doktora/kliniku da bih mogla otici tamo. U dr. Radoncica stvarno vjerujem da ce uciniti sve sto je u njegovoj moci. Nazalost, kod mene je taj faktor prilicno losih jajasaca.

    Valjda ce biti bolje slijedeci put.

    pozdrav,
    ujnatetka

  48. #48
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno Re: Kako popraviti kvalitetu jajasca

    Citiraj ujnatetka prvotno napisa
    Nije Godinjak - nisam uradila nijedan IVF u BiH. Bila sam kod Kurjaka 2 puta (nazalost, ali tada sam bila mlada i neiskusna), u IVF klinici jedno 6-7 puta (dr. Simunic), 3 puta u Mariboru, a ostatak (i sada) u poliklinici Vili kod dr. Radoncica.

    Moja prijateljica je radila IVF kod Mehmedbasica i u Zenici ali ja moram vjerovati u doktora/kliniku da bih mogla otici tamo. U dr. Radoncica stvarno vjerujem da ce uciniti sve sto je u njegovoj moci. Nazalost, kod mene je taj faktor prilicno losih jajasaca.

    Valjda ce biti bolje slijedeci put.

    pozdrav,
    ujnatetka
    Moram ti priznati da mi je sad lakse
    Ako nista, znas da radis sve sto ti je u moci i da te niko ne vuce za nos

    Drzim fige za uspjeh kod divnog dr. Radoncica

    btw. - jesi razmisljala o homeopatiji/bioenergiji?

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    ujnatetka, dr radončić je odličan doktor i vjerujem da će ti on donijet malog


    Lutajući po Internetu, našla sam da bi na kvalitetu i kvantitetu (kod žena s povišenim FSH-om) mogao utjecati DHEA pripravak, tj. da su postignuti odlični rezultati kod žena koje su ga koristile. Već sam jednom na forumu postavila pitanje na tu temu ali mi se nitko nije javio...pitat ću i ovdje; zna li netko nešto više o tome?

    Evo zanimljivog linka: http://humrep.oxfordjournals.org/cgi...ull/15/10/2129

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    dr. radončić = dr Radončić

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •