Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 191 od 191

Tema: kako popraviti kvalitetu jajašca?

  1. #151
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tu nit vodilja kako ipak ključni regionalni igrači (MB) ne suportiraju te teorije i ako hoćeš nešto uzimati od toga, što se njih tiče - može u vlastitoj režiji, ne žele znati za to. Iako Pražani mislim da daju..

    Probat ne boli, pogotovo te male doze, mali su rizici od nuspojava tipa moonface i ostalo.
    meni je ovo kljuc..mislim, probaj, ako ti ne pomogne nece ni odmoci..u tom stilu.
    a svaka klinika ima svoju teroriju. ex mpovac nije podrzavao nikakvo uzimanje suplemenata, dhea i slicno. a u sadasnjoj ordinaciji sam bila kod dva doktora. jedan podrzava uzimanje L-arginina (16g) i ne drzi nista od dhea (cisto kao primjer), drugi pak podrzava uzimanje L-arginina i dhea u mom slucaju..
    dakle valja vidjeti cemu sto sluzi, s cim se ne podudara ili ne podudara..itd..nikad se ne zna.

  2. #152
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Je... ali dok god ne prihvati većina reproduktivaca i ne dokaže se da nešto stvarno radi - to je, po meni, onako...... dodatak, accessory, "za one koji žele znati više", nikako srž ničega, barem dok nema jednoznačne potvrde da to stvarno u xy postotaka djeluje i čini bitnu razliku. To govorim u smislu "menadžmenta očekivanja" i zadržavanja "big picturea" u glavi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.09.2011. at 10:33

  3. #153
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Je... ali dok god ne prihvati većina reproduktivaca i ne dokaže se da nešto stvarno radi - to je, po meni, onako...... dodatak, accessory, "za one koji žele znati više", nikako srž ničega. To govorim u smislu "menadžmenta očekivanja" i zadržavanja "big picturea" u glavi.
    u nekim stvarima niti jedna struka nikada nece biti istog misljenja. sto ne znaci da su jedni u pravu, a drugi u krivu..ne samo na polju reproduktivne medicine.

  4. #154
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    edit, i einstein je imao svoju teoriju o svjetlosti koju je cijeli svijet prihvatio, izgleda da se ipak varao :D

  5. #155

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    edit, i einstein je imao svoju teoriju o svjetlosti koju je cijeli svijet prihvatio, izgleda da se ipak varao :D

    Evo na, uspjeli smo u našim trkeljanjima taknit se čak i teorije relativnosti, koja upravo pada u vodu.
    Ako je čak moguće da teorija relativnosti bude pobijena, kakve su tek mogućnosti u istraživanju ovih naših pizdarija :Ommmmmmmm:
    Posljednje uređivanje od sweety : 30.09.2011. at 11:03

  6. #156
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Snekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam tek vidjela, nisam probala, a ni neznam ima li ga gdje za kupiti u HR jer nisam skužila.
    inace za melotinin, valjalo bi uopce cekirati kakva je vrijednost jer inace moze biti kontraproduktivan..moze cak djelovati kao kontracepcija. dakle ima ucinka kod onih koji imaju nisku razinu.
    ja sam cekirala i nizak je i moram se dogovoriti koja kolicina moze uopce popraviti nisku razinu..10pg/ml je malo cak i za dan (odnosno na donjoj granici) a vrijednost navecer bi trebala biti iznad 60
    Posljednje uređivanje od spodoba : 02.10.2011. at 12:33

  7. #157

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Evo da i ja kazem koju. Kod veceg nivoa androgena pomazu dexasone i metformin (dex za one koji se stvaraju u nadbubreznoj, a metformin kod onih koji se stvaraju u jajanicima usled insulinske rezistencije. Dexasone se pije u minimalnim tj. manjim dozama od onih za druge bolesti, a metformin u vecim dozama u odnosu na one kojima se leci dijabet tipa II. Znaci oba su leka za visak androgena. Melantonin nase telo prirodno stvara, ali uslov za to je da se spava u potpunom mraku, nikakvo svetlo ne treba da dopire u sobu, niti ono od raznih uredjaja do ovulacije. Nakon ovulacije je dobro spavati uz mesecinu ili sijalicu do 15 watt, ali ja nikad ne nadjoh tako slabu sijalicu. Komp i sve druge uredjaje pa cak i radio sat treba ukloniti iz spavace sobe.

  8. #158
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    u nekim stvarima niti jedna struka nikada nece biti istog misljenja. sto ne znaci da su jedni u pravu, a drugi u krivu..ne samo na polju reproduktivne medicine.
    Jest, ali postoji jedno većinsko razmišljanje i ono govori u prilog tome koliko treba dati težine (po meni - malo) u sve te stvari - spavanje bez mjesečine itd. To jest, ono što ja govorim da žena treba bit svjesna dok ulaže masu truda u stvaranje "savršenih uvjeta", evo, za san - mjesečina itd. - da joj, ako ima, npr. 42 godine s AMH-om 3, FSH-om 15 to sve skupa neće pomoći ama baš ništa - osim onog psihološkog efekta "uradila sam sve".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2011. at 11:06

  9. #159

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Čitala sam ponovo ovu temu od početka, i čačkala linkove....

    Pa sam našla ovaj link, što je Ina linkala slike jajnih stanica na prvim stranama...
    http://www.advancedfertility.com/day3fsh.htm

    I onda mi sad krivo što nisam prije znala za ovo pa bi u prvom klomifenskom pokušaju otišla čekirat FSH na 10dc.

    Clomiphene challenge test

    A clomiphene challenge test is a dynamic type of test that can discover some cases of poor ovarian reserve that are still showing a normal day 3 FSH.
    This test is done by:


    1. Obtaining a day 3 FSH and estradiol
    2. Take 2 tablets of clomiphene (100 mg) on days 5-9 of the cycle
    3. Repeat an FSH level on day 10 of the cycle

    The normal Clomid challenge test result is a low FSH on day 3, a low estradiol on day 3 and a low FSH on day 10.
    Cut off values for the day 3 and the day 10 FSH values are assay dependent and must be determined by experience with the lab being used.


    Al, no, za u buduće znam, samo što mi je sad malo kasno...

  10. #160
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Taj klomifen-challenge test se, ako dobro shvaćam, sve više napušta, pogotovo kad imaš sve te kriterije - AMH, UZV. Puno toga će i dobar reproduktivac UZV-om vidit (antralci, volumen jajnika) da mu ne treba tog challenge-testa toliko - mislim AMH+UZV je dovoljan, čini mi se.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Taj klomifen-challenge test se, ako dobro shvaćam, sve više napušta, pogotovo kad imaš sve te kriterije - AMH, UZV. Puno toga će i dobar reproduktivac UZV-om vidit (antralci, volumen jajnika) da mu ne treba tog challenge-testa toliko - mislim AMH+UZV je dovoljan, čini mi se.


    Dobar reproduktivac. Zanimljiv termin.
    Dakle, vrhunski reproduktivac mi je rekao da bi sa omjerom FSH/LH-3/1, i sa brojem antralaca bio 4-5, mogla "možda imat problema".
    A za AMH od 1.0 i sa brojem antralaca 3, da amh ne treba uzimat u obzir jer tri antralca su jako dobra količina za toliki amh...

    I onda onako naiđem na neke šuplje nade, gdje ljudi pišu kako se u nekim slučajevima desi da i žene u menopauzi spontano ostanu trudne...

    I što više čitam, sve mi više smiješno....
    Vidim da trebam prestat čitat...

  12. #162
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku


    Dobar reproduktivac. Zanimljiv termin.
    Dakle, vrhunski reproduktivac mi je rekao da bi sa omjerom FSH/LH-3/1, i sa brojem antralaca bio 4-5, mogla "možda imat problema".
    A za AMH od 1.0 i sa brojem antralaca 3, da amh ne treba uzimat u obzir jer tri antralca su jako dobra količina za toliki amh...

    I onda onako naiđem na neke šuplje nade, gdje ljudi pišu kako se u nekim slučajevima desi da i žene u menopauzi spontano ostanu trudne...

    I što više čitam, sve mi više smiješno....
    Vidim da trebam prestat čitat...
    Sve ti je to logično. I prvi je rekao dobro - naznaka problema.

    Onda ovo kad se vidio AMH, ide "waiver komunikacija", tj. "utješni govor" - to je sasvim uredan broj antralaca za takav AMH. Ili - vaš FSH i AMH su sukladni dobi - najčešća izvedenica. To pak, prevedeno, ne znači da su "dobri", samo znači da nisu "nenormalni" - kao neke druge diskrepance - tipa kaae slučaj, tipa rikikiki, ili ovi koji su na drugu bandu "nahereni" - inesz, aurorablu, ja. To znači - smanjuje se fertini potencijal, u skladu s dobi. To je činjenica, ali to možda ili ne prezentiraju ili žena ne čuje na takav način. Možda bi bilo najjasnije da kažu - starite, ali starit je normalno. Onda bi se neko možda uvrijedio.. itd.

    Ovo što neke žene u menopauzi ostaju trudne - i to je točno. Tijela nisu 1+1=2. Ali, što da se s tim radi? Treba bit racionalan, ko što reče ex drug nam - ne treba u očekivanju "čuda", po meni, mijenjat hodograme. Niti čudo čekat. To nisu niti te žene radile. Jednostavno, dogodilo se, to je neupravljivo, ergo - ne trošit truda na to.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2011. at 17:23

  13. #163
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da kad kažu to "vaš FSH je sasvim u skladu s Vašom dobi", primjerice, valjda očekuju da žena tu vijest obradi i odradi emotivno doma. Ne mogu reći "loš vam je FSH", jer je on, valjda, iz njihove perspektive, normalan - ako se radi o ženi 39+, recimo. To su neke moje teorije, i moje neko odrađivnje rečenice "to je sasvim sukladno vašoj dobi", koja ide, u pravilu, bez pridjeva - "dobro", "loše" itd.

  14. #164
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jest, ali postoji jedno većinsko razmišljanje i ono govori u prilog tome koliko treba dati težine (po meni - malo) u sve te stvari - spavanje bez mjesečine itd. To jest, ono što ja govorim da žena treba bit svjesna dok ulaže masu truda u stvaranje "savršenih uvjeta", evo, za san - mjesečina itd. - da joj, ako ima, npr. 42 godine s AMH-om 3, FSH-om 15 to sve skupa neće pomoći ama baš ništa - osim onog psihološkog efekta "uradila sam sve".
    to sto ti govorim je da se vecinsko misljenje moze promijeniti glede ove ili one teme za koju godinu. ipak je prvo IVF dijete tek 30g staro i puno je nepoznanica na reproduktivnom sistemu.
    tako da..tko zeli neka se kljuka s ovim ili onim nadajuci se da ce postupci biti uspjesniji..ili neka ostavi jer od toga tako i tako nema vajde

  15. #165
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za koju godinu je irelevantno iz perspektive žena koje su danas u problemu kvalitete jajašaca.

    A, i čisto sumnjam da hoće. Ako naprave, to bi bio major breakthrough. Ali, mislim da sama naša želja nije za to dovoljna. Tako bi bilo super da riješe problem raka i nađu i tu odgovore, evo navodno su kao našli cjepivo za AIDS itd.

    Mislim da ovaj dio "mjesečina i ostalo", nek se nitko ne ljuti, je samo zadovoljavanje potrebe korisnika da se daju neki odgovori. Ali, to nisu pravi odgovori,oni su samo utješni, tj. placebo, u ogromnoj mjeri, toliki da ga neke konzervativne i respectable klinike ni ne nude, a nude ga ovi koji nude akupunkturu, masažu i klaune, stila ajde de, da nije samo hevi farmacija, pacijenti vole i nešto drugo (ima jedna izraelska, kao dokazali ženama pomažu klauni u IVF-u, meni je to za rubriku GEO i Politikin zabavnik, ko se sjeća, a skupina problem kvalitete jajašaca se možda sjećaju toga i to je to). Isto ko što ni 3D uzv bebe u pravilu ima samo sentimentalnu vrijednost za par, nije neki value add za dijagnostiku, ali dobro "ide".

    Postoji neko razvijanje metoda u Americi da se i kromosomski analiziraju embriji pa da se onda stvarno vrate oni koji su OK, ali, to bi vjerojatno nekom u kvaliteta jajašaca problemima opet bilo ništa od pomoći, jer ne može nabildat tu količinu embrija iz kojih bi se biralo. Tj. već znamo da će maltene ženi od 22 sva tri embrija i po novom zakonu bit dobra. Ali žena od 20 godina nije tipična korisnica IVF-a.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.10.2011. at 14:20

  16. #166

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Kad razmišljam o genetici, postupcima i budućnosti, uvjek se sjetim filma "Gataca".
    Pogledajte, nije na odmet.

  17. #167
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A još ti je bolji onaj engleski SF kako svi postaju neplodni, cijeli svijet, a rađaju samo neki siromašni i bore se, unutar gradova, siromašni iz slum-ova i ovi kao bogatiji. Igra ona crvena starija zgodna glumica na M. i onaj jedan Englez - 'Children of Men'.

  18. #168
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj joj joj. Ja bih vrlo rado kad bi oni mogli sve redom rasclaniti do najsitnijeg embrija pa nam onda nekako garantirati da nas eventualni zametak jednog dana nema ama bas nikakvu genetsku gresku. :SF:

  19. #169
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ina33
    Za koju godinu je irelevantno iz perspektive žena koje su danas u problemu kvalitete jajašaca.
    preneseno na ono sto sam rekla, moguce je da ono sto neki repromedicinari (ne svi! neki tvrde bas suprotno i stoga preporucavaju ovo ili ono) niječu glede poboljšanja kvalitete JS bude upravo neka nova smjernica..možda se u međuvremenu nešto sasvim drugo ispostavi. zato se prave ova ili ona istraživanja..studije na temu XY..itd..ne bi bilo dobro da znanost stane na jednom izrečenim činjenicama..

    tako da..tko zeli neka se kljuka s ovim ili onim nadajuci se da ce postupci biti uspjesniji (naravno, ukoliko ne ubija.. )..ili neka ostavi jer od toga tako i tako nema vajde

  20. #170
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hi cure, e ovako: jasno mi je da mi od smokava potoćanih u maslinovo neće izrasti nova jajašca, vjerojatno neće bog zna kako djelovati ni na kvalitetu postojećih, ali pod pretpostavkom da zaista snizuju FSH - ima li smisla udarati po njima mjesecima prije stimulacije, u cilju što boljeg responsea na istoj? Ili bi barem prvu trebalo odraditi "na suho", kako bi se vidjelo realno stanje stvari?

  21. #171
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Hi cure, e ovako: jasno mi je da mi od smokava potoćanih u maslinovo neće izrasti nova jajašca, vjerojatno neće bog zna kako djelovati ni na kvalitetu postojećih, ali pod pretpostavkom da zaista snizuju FSH - ima li smisla udarati po njima mjesecima prije stimulacije, u cilju što boljeg responsea na istoj? Ili bi barem prvu trebalo odraditi "na suho", kako bi se vidjelo realno stanje stvari?
    ne znam da li ce ti pomoci, ali te nece i ubiti.
    ja se od svibnja šopam s smokvama i wheatgrass i mogu reci da je menstruacija postala drugacija. kad krene, onda krene bez spotinga ili curkanja, krene naglo. tri dana intenzivnije, nakon toga slabije, a onda u tragovima. dakle ukupno traje ca. 5-6 dana. LH testovi su po prvi put u povijesti mjerenja LH u urinu POZITIVNI. mjerim od 3/2009. i to su sad ful pozitivni, cak je i test crticala bi jaca od kontrolne. inace su LH testovi uvijek bili almost pozitivni, mada je ovulacija u XY ultrazvukova i vadjenja krvi i potvrdjena.
    dakle te promjene vidim vec tri ciklusa za redom redom. slucajnost ili ne..

  22. #172
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    vidiš, vidiš... smokve klopam mjesec dana i ovo mi je prva M koja je krenula bez spottinga u zadnjih...hm...pa skoro oduvijek? možda i ima neke veze onda, javim za par mjeseci.
    a jučer sam krenula s wheatgreassom, ne znam koliko ću moći izdržati jer je od-vra-tan, kao da pijem kanu

  23. #173
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš, vidiš... smokve klopam mjesec dana i ovo mi je prva M koja je krenula bez spottinga u zadnjih...hm...pa skoro oduvijek? možda i ima neke veze onda, javim za par mjeseci.
    a jučer sam krenula s wheatgreassom, ne znam koliko ću moći izdržati jer je od-vra-tan, kao da pijem kanu
    probaj ga piti sa sokom. dakle u 2dl casu stavis pola soka, pola vode i umijesas wheatgrass. onda je okus sladunjav..
    i ja cu uskoro javiti rezultate

  24. #174
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    hehe, evo, upravo ga zamiješala s cedevitom - gahh - a je bolje, da...hvala!

  25. #175
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Evo da ostavim ovdje shemu po kojoj sam vjerovatno (nadam se) poboljsala kvalitetu JS.
    Prije prva dva postupka sam imala broj antralaca 3-5. AMH je bio 0.5, oscilirao je na max. 0.8.
    Imam dvije ostvarene trudnoce prirodnim putem, od toga jedan missed ab. Drugi spontani se desio u 5/2012 (ICSI trudnoca) i sad sam uz pomoc ICSI-ja u 24.tjednu trudnoce.
    prije ove kure sam imala losu stopu fertilizacije (uz sve to sam i low responder) sto je moguce i do same MPO ordinacije, no nakon toga sam kod dr. L ali i ovdje gdje sam uspjela imala odlicnu stopu fertilizacije..npr. zadnji put su se od tri dvije oplodile, ali treca je tako i tako bila mala i nezrela i nije bilo za ocekivati da ce se oploditi.

    Par mjeseci nakon uvodjenja ‚rezima‘ se broj antralaca u prosjeku popeo na 8, cak sam imala cikluse s 10-12 antralaca. Tu i tamo sam imala cikluse s 5-7 antralaca, nikad ispod. Najvisi FSH prije ‘rezima’ je bio 12.5. Nakon toga svakako ispod deset, najcesce oko sedam, s tim da se i kvocijent FSH /LH poboljsao. Bio je prije oko 2.2-2.3, da bi spao na oko 1.4..sto je super.
    izgled menstruacije se promijenio..krv bi bila svijetla, a ne zgrusana kao sto je prije znalo biti..ovulacije uredne.
    uzimala sam i dhea 3x25mg cak i prije prvog postupka u 4/2011, no kod mene nisam vidjela od toga neke koristi, na kraju sam smanjila na 1x25mg jer mi je DHEA bez toga bio spod granice.
    Dakle od 5/2011 sam pocela uvoditi sljedece..
    Najprije sam pocela s
    Ujutro 2 suhe smokve iz maslinovog ulja
    Wheatgrass - 3 zlicice praha na casu vode (obadvoje dobro za revitaliziranje jajnika)

    Vitex (pms free) – snizava FSH, uz njega mi se popravio kvocijent FSH/LH
    600mg coencym q10
    Prenatalni vitamini
    Cink 10-15mg
    500mg calcija
    Folna 5mg (zbog mthfr mutacije)
    U formi kure sam uzimala I inositol 2g (podijeljeno na ujutro I navecer), spade u grupu vitamin B

    Pojacala sam unos proteina na kojih 50-60g dnevno, prije sam bila vise orijentirana na ugljikohidrate i voce/povrce – protein su bitni za regeneraciju celija uopce.
    u 1/2012 mi je utvrdjen nizi ferritin pa sam nekoliko mjeseci uzimala ferrosanol duodenal, od tada uzimam redovito i B complex. Mjesec nakon suplementiranja zeljeza sam ostala trudna, ali se desio spontani

    Melatonin 3mg – neke japanske studije pokazuju da se on pozitivno odrazava na oksidacijski stress te da je stopa fertilizacije bolja nego u testnoj grupi. Pacijentice su ciklus ispred postupka uzimale 3mg melatonina.
    tko ga uzima na duze, ne bi bilo lose cekirati melatonin jer ako je melatonin u normi, moze djelovati kontraproduktivno, cak izazvati aovulatorne cikluse.
    Ja sam prije uzimanja cekirala melatonin koji je bio ocajno nizak, gore no u stare babe
    Dakle uz uzimanje Melatonina sam imala redovne cikluse kao i ovulacije.
    Po dogovoru s mojim MPOvcem sam ga uzimala sve do stoperice.

    Gelee royale sam uzimala nekoliko mjeseci, no pred zadnji postupak nisam, sto je cak bilo i dobro, imunitet mi se srozao pa brijem da je prehlada i kumovala boljem ugnjezdjenju

  26. #176
    Vivach avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    79

    Početno

    Spodoba, vidim si doista magistrirala na temu kvalitete JS pa te molim za savjet.

    Uz moj nizak AMH (ispod 10, mjesereno prije gotovo 3 godine) i viši FSH (često oko 12, najniži je bio 7,9) bilo je očekivano da ću i uz najjaču stimulaciju dobiti malo JS. U zadnjem postupku dobila sam ipak 6 JS, što i nije tako loše, a oplodile su se 4 od kojih je embriolog bio zadovoljan samo sa 1.
    Vraćena su mi 2 embrija, došlo je do trudnoće, ali nažalost imala sam missed ab. u 8 tt. (od samog početka beta je kasnila i embrij se sporo razvijao pa je bilo očekivano)
    Sve si nekako mislim da je sve to zbog lošije kvalitete JS...
    Prije tog postupka uzimala sam smokve u maslinovom ulju i wheatgrass (oboje samo mjesec dana prije postupka što mi je pomoglo da u tako kratkom roku smanjim FSH sa 12,3 na 8,9)

    Sada planiramo postupak u 9. mjesecu i zadnjih mjesec dana sam na slijedećem 'režimu' i planiram tako do pukncije:
    - matična mliječ odmah nakon buđenja (razmišljam prestati kada krene stimulirani ciklus)
    - nešto kasnije ujutro natašte smokve u maslinovom ulju
    - wheatgrass (hrvatski Liquid sun u kapsulama, nemoguće mi je popiti u prahu ) dva puta dnevno - prije doručka i ručka
    - vitex kapsule
    - koenzim Q10forte + E vitamin od Aktivala
    - Prenatal tablete koje imaju slijedeći sastav:
    L-Arginine 100mg
    Inositol 50 mg
    Betacarotene (Natural Source) 3 mg
    N-Acetyl Cysteine 50 mg
    Vitamin D (as D3 600 I.U.) 15 mcg
    Vitamin E (Natural Source) 30 mg
    Vitamin C 90 mg
    Vitamin B1 (Thiamin) 8 mg
    Vitamin B2 (Riboflavin) 5 mg
    Vitamin B3 (Niacin) 20 mg
    Vitamin B6 10 mg
    Folic Acid 400 mcg
    Vitamin B12 20 mcg 2
    Biotin 150 mcg
    Pantothenic Acid 6 mg
    Iron Selenium 14 mg 50 mcg
    Magnesium 60 mg
    Zinc 15 mg
    Iodine 140 mcg
    Copper 1000 mcg

    Mjesec dana prije postupka mislim uvesti još i melatonin 3 mg prije spavanja.

    Da li misliš da bi trebala pored prenatala uzimati dodatnih 10-15 mg cinka iako je točno 15 mg u prenatalu? Kalcij si isto uzimala u obliku tableta?
    Također da li si ti uzimala 60 ili 600mg coenzimaQ10? (malo me buni jer si napisala 600mg, a već se 60 karakterizira kao forte?)

    Vidim da si ti uzimala još neke preparate - molim te reci mi kada si sve to stigla piti?
    Ja od svega imam osjećaj da stalno nešto 'jedem' pa mi je kao nuspojava došao i gubitak cca 3 kg , (doduše kao naručeno jer mi je i dr. R. jednom kada sam ga pitala što još mogu učiniti da si povećam šansu za trudnoću ko iz topa ispalio da bi mogla smršaviti prije postupka )

    Sada sam skužila koliko sam se raspisala, sorry na dužini posta...

  27. #177
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Da li misliš da bi trebala pored prenatala uzimati dodatnih 10-15 mg cinka iako je točno 15 mg u prenatalu? Kalcij si isto uzimala u obliku tableta?
    Također da li si ti uzimala 60 ili 600mg coenzimaQ10? (malo me buni jer si napisala 600mg, a već se 60 karakterizira kao forte?)

    Vidim da si ti uzimala još neke preparate - molim te reci mi kada si sve to stigla piti?
    Ja od svega imam osjećaj da stalno nešto 'jedem' pa mi je kao nuspojava došao i gubitak cca 3 kg , (doduše kao naručeno jer mi je i dr. R. jednom kada sam ga pitala što još mogu učiniti da si povećam šansu za trudnoću ko iz topa ispalio da bi mogla smršaviti prije postupka )
    a gle, ima i u mrsavljenju nesto. ja sam od septembra do januara smrsala osam kilograma, u januaru sam imala uspjesan postupak
    dakle spala sam s broj 42 na 40..tako nekako.

    eh..kako sam uspjela sve piti - strogi raspored draga, strogi raspored. proucila sam materiju od A do ZNJ..sto se s cim podonosi ili ne podnosi.. ujutro sam pocela s coencymom, prenatalnim vitaminima, calcijem, magnezijom i cinkom (ova zadnja dva su bili u jednom suplementu) i omegom, a navecer bi pila B-komplex, folnu 5mg, vitamin C i zeljezom. wheatgrass sam srknula u toku dana, suhe smokve pola sata razmaka od l-thyroxina. ah da. uzimala sam i laneno ulje. to sam obicno za dorucak mijesala sa sirom.

    cink - preporuka za cink je kojih 15-20mg. ono sto imas u prenatalnom preparatu je malo. to je obicno 5mg.

    coencym - uzimala sam 600mg. coencim je najbolje uzimati preko dana. npr. ujutro i popodne.

  28. #178
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Molim vas savjet, reagiram dobro na gonale, imam 13-15 js, 8, 9 ih bude zrelo pa se oplodi, ali se zatim jako lose razvijaju, prvi put jedva da je bilo nesto za transfer, drugi put 2 ne bas sjajne blastice, a ostali se prestali razvijati
    Uzimam bromergon, metformin, hranim se po montiju, normalne sam tezine.
    Sto jos mogu napraviti da popravim kvalitetu js?
    Posljednje uređivanje od theorema : 27.07.2013. at 14:46

  29. #179
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Theorema, u kakvim si protokolima do sada bila, koje si godište?
    Možda jednostavno kod tebe treba promijeniti stimulaciju, po potpisu ti vidim dijagnozu, kod nekih žena s PCOS-om antagonist protokol se pokazao loš, višak androgena u prvom dijelu ciklusa nerijetko zna poremetiti mikrookoliš rasta jajnih stanica i čini j.st. manje kvalitetnijima, a i sam rast folikula je neujednačen, pa se pokazala bolja opcija dugi protokol ili kratki s Decapeptylom, no svakako treba raditi varijacije. O suplementima je ovdje dosta napisano, ali mislim da je bitnije dobro pogoditi i pažljivo odraditi stimulaciju kod ove dijagnoze.

  30. #180
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    znaci dugi protokol, tako nesto sam i ja mislila, kad sa procitala postove ovdje, budem pricala s doktorom o tome. inace stalno imam poviseni testo.
    do sad je uvijek bio kratki protokol, gonali i cetrotide.
    estradiol mi je bio turbo visok na dan stoperice 11000, referentno je do 2000, čak i u prirodnom ciklusu mi je bio viši od referentne vrijednosti na dan stoperice, ima to kakve veze?
    imam 28 god.

  31. #181
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Normalno je da ti je estradiol tako visok na dan štoperice s obzirom na dijagnozu, jer on korelira sa brojem i veličinom folikula.

  32. #182
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav svima!!
    Nakon 2. Aih-a uz iznadprosječno odličan spremiogram supruga moja doktorica sumnja u kvalitetu jajnih stanica. Preporuča ivf. Logično!
    Ja imam povišen testosteron , 3.7 (gornja granica 2.7), andros na gornjoj granici, nije prešao tu vrijednost, ali to nitko nije spominjao. Svaki put pred aih dobijem Diane 35 da se malo hormoni izbalansiraju. Super reagiram na klomifen.
    Koliko andros i testosteron utječu na jajne stanice, kvalitetu... Oplodnju? To mi nitko nije objasnio, a sama vidim da nije dobro, a pažnja se slabo tome pridodaje. Kad se i spomene to blago povišenje nitko to ne gleda kao problem... Samo kažu ma to je sve u redu. kako sniziti te hormone.... Osim naravno tom kontracepcijom. Svi ostali nalazi i hormonska slika super. Progesteron na 21 dc je bio nešto viši od gornje referentne vrijednosti, na što je dr rekla da je to odlično....

  33. #183
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    vidim da si nasla
    kolko sam do sad pitala endokrinologe, testo. dugoročno mozes spustati samo spustajuci inzulin, tj s metforminom ili prehranom s niskim GI (no meni je uz oboje uspio doci samo na gornju ref granicu)
    u stimuliranom postupku spustaju ga supresijom prije stimulacije
    mislim da ce cure ovdje znati bolje od mene moguće kombinacije lijekova u dugom protokolu??
    Posljednje uređivanje od theorema : 29.07.2013. at 00:30

  34. #184
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Vrlo zapetljana priča s tim testosteronom. Spuštanje inzulina..... Tko bi rekao kako je sve povezano, theo.
    Ja sam vadila i glukozu pod opterečenjem i bez.... Ne znam ima li to kakve veze, al dobro.
    Ne razumijem što podrazumjeva supresiju prije stimulacije. Ja sam dobila mjesec dana Diane 35 i kad sam pitala zašto njih, dr. Dmitrović je objasnila da malo spustimo testo i izbalansiramo hormone. Ajd dobro.

  35. #185
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    coencym - uzimala sam 600mg. coencim je najbolje uzimati preko dana. npr. ujutro i popodne.
    Spodoba pozdrav, od kojeg je proizvođača taj koenzim koji si koristila? Ja isto kao i Vivach imam samo ovaj od Aktivala (60 mg) a to mi je malo, a nisam našla u ljekarni ništa jače.
    Posljednje uređivanje od piki : 23.08.2013. at 01:18

  36. #186
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    Spodoba pozdrav, od kojeg je proizvođača taj koenzim koji si koristila? Ja isto kao i Vivach imam samo ovaj od Aktivala (60 mg) a to mi je malo, a nisam našla u ljekarni ništa jače.
    ja sam koristila ovaj od tog proizvodjaca imas ga i u 100mg kolicini i u 200mg
    sad je HR u EU pa se takvi suplementi mogu neproblematicnije naruciti preko neta.
    ja sam sve narucivala preko neta.

  37. #187
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru ali ne radi link. Jel od Swansona? Od njih sam našla neke i na Njuškalu.

  38. #188
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na brzom odgovoru ali ne radi link. Jel od Swansona? Od njih sam našla neke i na Njuškalu.
    to ti je od purintan's pride. meni su oni ok. od njih sam uzimala i dhea.
    evo jos jednom link
    http://www.ebay.co.uk/itm/Puritans-P...item4607e652db

  39. #189
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala, radi link.

  40. #190
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Meni se do sada ključnim pokazao melatonin u dozi od 3 i 5 mg. Počela sam s 3mg (kod nas ima samo 1mg pa sma pila po 3 tbl), pa kad sam njega potrošila prešla sam na onaj od 5 mg (dok mi nije stigao s iHerb-a)

    Odustala sam od fiksnih formulacija radi B vitamina i povećanja apetita. Uz melatonin sad još pijem i
    Life Extension NAC 600 mg,
    Solaray Tart Cherry,
    Solaray PQQ+glutation+Q10, željezo,
    Mosiac (laktoferin),
    KAL folnu 400 mcg,
    KAL selen 100 mcg (uz Euthyrox 125 mcg radi hipotireoze).

  41. #191

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Jutro cure. I mene isto brine ta kvaliteta. Konkretno imam hashimoto. Tsh i anti tpo na zadnjem uredni, ali anti tg povisen. Imala ivf radjen icsi, dobili 4 stanice, 3 bile zrele, samo jedna se oplodila i to bila fragmentirana. Dali znate kako antitijela utjecu na kvalitetu? Kojim sumplementima bi se ona mogla p9boljsati a da se pazi radi hashimota i toga da pol toga mi ipak nesmijemo?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •