Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: "simptomi" prije izbijanja zubća

  1. #1
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno "simptomi" prije izbijanja zubća

    :D moja Ella je danas dobila svoj prvi zubić!!!

    a sad,o "simptomima" koje je imala neposredno prije izbijanja
    zubića.
    Prije 7 dana je postala nervoznija,počela je češće kakati.
    prije 6 dana: i dalje je nervozija,svaka pelena pokakana.Nije proljev.
    Više trlja po desnima.
    prije 4;5; dana: i dalje kaka u svaku pelenu,izrazito crvena guza
    (iziritirana od kakice),nervozna i koristi svaku priliku da
    sa nečim protrlja desni.Temperature nema.Slabije jede,više joj
    odgovara kašasta hrana.
    prije 2;3; dana...desni su bitno otečenije,neda otvorit usta,jede samo
    polutekuće kašice,kaka i dalje u svaku pelenu.Guza crvena.
    jučer: guza gotovo da nije crvena.Malo više slini.Malo bolji apetit...al i dalje kašasto više odgovara.Nervozna da poludiš.Lošije spava.

    Danas: stigao zubić!!!!!!

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno


  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    :D
    Cestitke za prvi zubić!!!
    Kod nas su siptomi da je u zadnja 2 tjedna jako na trenutke nervozna i lošije spava a od prije 2 dana se prehladila, ima temperaturu i noćas je plakala jedno 3 sata u komadu a u ovih 5,5 mjeseci nikad nije tako plakala!!!!!
    Nadam se da ce i kod nas uskoro!!!

  4. #4
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    nadam se da su zubići !!!!
    i neka dođu što bezbolnije!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    i ja se nadam da je zub, zapravo, da li je moguće da cijela ta prehlada i kašalj kojega uspješno iskašljava te temperatura od 38 bude povezano sa izbijanjem prvog zuba??

    Ne da mi se kod pedijatra još danas, možda da pričekam do sutra?
    A zašto je noćas tako jako plakala?
    Kakve su reakcije u temperaturi? Plač ili neš drugo?
    A bitno je za naglasiti da nikad ne plače i da je izrazito mirna i dobra beba...
    PomoĆ iskusnijih mama!!!!!!!!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    32

    Početno

    Ne zelim te plasiti samo cu ti opisati sta se nama dogodilo. Jedino je temp. bila puno vislja 38,7.
    Dan prije je bila nervozna, onda iduce jutro super raspolozena, pa popodne opet nervozna. Navecer je zakurila (dali smo joj pola cepica i tako i ujutro). I onda na hitnu jer je bila nedjelja. Uglavnom dijagnoza je bila urinoinfekcija (e. coli).Za vrijeme temp je plakala ako nije imala sisu u ustima. Onda sam poslije skuzila da ju je vjerojatno bolilo dok je piskila.
    I temp. je spala jos u nedjelju prije davanja antibiotika sama od sebe.

    Ja sam isto prvo posumnjala u zubice jer smo i ja i sestra bile bubane pred izbijanje zuba. (temp i crveno grlo).
    Nadam se da su zubici ili nesto skroz bezazleno. Ali kako ti se blizi vikend mislim da je bolje provjeriti ili nazvati pedicu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    ja nisam primjetila da ju boli dok piški jer se par puta i popiškila preda mnom dok sam odmotala pelenu ali kod mene je specifično što je prehlađena i kašlje.
    A kada joj trljam desni jako joj paše..
    no, ako se sve ne smiri sutra kod doktora.
    I hvala na upozorenju....

  8. #8
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Bublice meni je po svemu što si opisala vjerojatnije da beba ima upalu uha, a ne da joj izbija zubić. Doduše moj mali bi se uvijek kod izbijanja zuba razbolio, pao bi mu imunitet. Ja bih na tvom mjestu još danas otišla doktoru, bebica ti je još mala a kažeš da temperaturu ima 2 dana, pa bolje da ju pedijatar pregleda.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    164

    Početno

    Nama su izbili zubi prvi pa za dva dana drugi bez problema i simtoma :D ! Slučajno sam primjetila !!!

  10. #10
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Pinkflower prvotno napisa
    Nama su izbili zubi prvi pa za dva dana drugi bez problema i simtoma :D ! Slučajno sam primjetila !!!
    Isto tako i nama! Sad cekamo gornje jedinice, sve je nateceno, al' nema ni temperature, ni nervoze...

  11. #11
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Bublica1 - ja sam isto prvo pomislila na upalu uha,al iskreno se nadam
    da je u pitanju nešto sasvim bezazleno.Javi kako je.
    Pinkflower i Mum2Be - bravo za vaše bebice :D i blago vama,
    bez nervoze,temperature i svega ostalog...ma suuuper! :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb, Sopot
    Postovi
    12

    Početno

    Provjeri uho jer je i nama L plakala jednu noc. na hitnoj nam rekli da su joj se vratili grcevi , a kad ja vidim drugi dan sekret iz uha.
    Otorinac misli da su ludi, nitko joj nije pregledao uho, a ona ima upalu srednjeg uha od prehlade!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    Danas je sve ok, jucer imala tu laganu temperaturicu ali joj je nos bio pročišćen cijelo vrijeme a sa ušima je sve u redu.
    i temperatura je trajala jednu vecer i malkice jutro... Izgleda da se radilo o prehladi a možda ipak za koji dan dodje i zubić.
    Hvala na brizi curke!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Moj Josip sutra navršava 4 mjeseca i pred 2 dana su mu izbila 2 donja zubića!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    ...i mi bi više zubiće!
    ...mrvica je prošli tjedan dva tri dana za redom imala proljev,svaka pelena je bila ukakana,a guza crvena ko papričica...no dobro,to smo sredili kamilicom...ovaj vikend je imala temperaturu i jako je slinila....sad je skroz ok,ko da ničeg nije bilo,a zubića niotkud!...a ja se već ponadala...
    ...imamo već deset mjeseci i nijednog zubića...svi nam se rugaju...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Krk
    Postovi
    51

    Početno

    Meni je S u petak zakurila 38 pa u 3 ujutro 38,6 pa čepići i kupanje i padne na 37,5 sinoć je celu noć bila38 i nakon čepića se vrti oko 37. imamo 4 zubića i dva probijaju i sad ne znam dali je tem. od zubića ili??
    E i kakala je jučer 3 puta a danas 2 puta a inače nam to nije slučaj.

  17. #17
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    curke pomagajte,
    Mia prije tri dana oko dva ujuto zakurila 38,5 kasnije je temp. pala i nije je vise imala,jako trlja desne ovih dana , puno slini i malo je nervoznija danas proljev i crvena guza,ima 6 zuba i do sad nije imala nikakve nuspojave s izbijanjem ovih sest zuba ,jel moguce da ide i neki sedmi van il trebam kod doca da nije nesta drugo :?

  18. #18
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Mi smo jutros nasli prvi zubic :D
    Zadnjih 4-5 dana, Ida je bila jako nervozna, nije nista htjela jesti osim gotovih kasica koje su savrseno usitnjene. Sinoc spavanje za poluditi, citavu noc je pomalo plakila kad ono jutros ZUB. Nadam se da nas ostali nece ovako zezati

  19. #19
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Rency prvotno napisa
    curke pomagajte,
    Mia prije tri dana oko dva ujuto zakurila 38,5 kasnije je temp. pala i nije je vise imala,jako trlja desne ovih dana , puno slini i malo je nervoznija danas proljev i crvena guza,ima 6 zuba i do sad nije imala nikakve nuspojave s izbijanjem ovih sest zuba ,jel moguce da ide i neki sedmi van il trebam kod doca da nije nesta drugo :?
    Rency, nemamo iskustva sa temp. (hvala Bogu) ali posto kazes da Mia nije imala problema sa nicanjem 6 zubica :shock: (bravo Mia ) ja bih ipak potrazila misljenje ljekara

  20. #20
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..a jeli možda jedan od simptoma nicanja zubića i - odbijanje hrane?...

  21. #21
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Dora je prekjučer dobila zubić, a posumnjala sam da treba dobiti zubić dva dana prije toga jer je počela jako sliniti i gristi. Dan prije bila je cendrava, jako je grizla sve do čega je došla i dobila je malu temperaturu. Sad je već OK.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    56

    Početno

    Daklem, i mene zanimaju ti tzv simptomi...
    Prva dva su joj izbila sa 5ipo mj,druga dva sa 7 i ni u jednom slucaju nije bilo simptoma.
    Eh sad jucer navecer je imala temperaturu(38.4),jutros nista,popodne opet(38.6),2 dana grinta,ne bali uopce ni opcenito, kada ne grinta jako je dobre volje iako i jucer i danas malo slabije jede.Desni su joj pobijelile na gornjoj strani.Niti malo mi ne djeluje da je bolesna ili da joj je nesto strasno!Dala sam joj pola zlicice djecijeg panadola i fibra pada.trebam li se brinuti ili?
    E da prsti su joj stalno u ustima...

  23. #23
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ..a jeli možda jedan od simptoma nicanja zubića i - odbijanje hrane?...
    Pa čuj, ja znam da moje kumče kad god mu izbija zub odbija toplu hranu. Sve kaj hoće jesti mora biti sobne temperature.

  24. #24
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    evo nas,nismo bili doma pa nisam mogla na net... no dobro
    sto se tice zubica M. izbijaju donje dvojke(desna je vec izbila) i to zajedno :shock: tako da izgleda da je to jos jedan razlog temperaturi bio...ali se temp.nastavila cak i do 39,5 i otisli smo kod doce ,leukociti poviseni,urin nismo uspjeli dati tak da to ceka srijedu dobili antibiotik i kaze doca da je uz zube i neka viroza
    slini jako jako ,trpa sve sto stigne u usta,
    papa normalno,doduse samo ciku ,kasice joj bas i nisu guba pa ni ne forsiram dok se ovo sve skupa ne smiri

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •