Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: čitanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno čitanje

    Fran (4,5 g) je jako zainteresiran za slova, svaki dan moramo skupa pisati i jucer sam skuzila da zna napisati sva slova i sve brojeve. Uobičajene riječi zna napisati samostalno (mama, tata, Fran, naša imena), a za ostalo mu naravno treba pomoć. Mislila sam da mozda nebi bilo loše, kad ga to već toliko zanima, da počnemo sa jednostavnim čitanjem. Imate li kakav savjet?

  2. #2
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno citanje

    Samo naprijed ako sam inicira citanje

  3. #3
    darija

    Početno

    Samo ga potiči ali mu nikada nemoj nametati ako on neće. Neka sav taj poticaj bude kroz igru. Uživajte! :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Super, hvala na ohrabrenju. Ja bas nikad sama ne iniciram nego on kaze da hoce pisati slova, za njega je to jos jedan nacin igre. Ono sto poticem je da "ucenje" veze uz pozitivne asocijacije i da mu to uvijek bude ugodno, pretpostavljam da ce tako voljeti uciti i kad krene u skolu.
    Ono sto me zapravo muci je metodika, kako se djecu uci citati. Znate li?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    mi smo isto u fazi otkrivanja citanja i pisanja. sto se citanja tice on jednostavno sam uzima neku rijec i slovka i onda je pokusava spojiti, krace uspije sam duze mu treba pomoc. ono sto mislim da je najvaznije poticati je rastavljanje rijeci u glasove. mi se jako puno igramo igri tipa koje je prvo ili zadnje slovo neke rijeci ili ja kazem slovo a ono onda nabraja rijeci na to slovo

  6. #6
    darija

    Početno

    Dok su još tako maleni bilo bi najbolje da nađeš kakvu zanimljivu slikovnicu, sa najviše 3-4 slova u jednoj riječi. Prvo počneš sa prepoznavanjem slova, nakon toga spajaš po dva, zatim tri slova itd. Neka riječi budu zanimljive pr. pas, ja, noć itd.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5

    Početno

    Ima jedna dobra slikovnica namijenjena djeci koja počinju učiti čitati, 'Medo bere jagode' (Mira Čudina - Obradović, šk. knjiga 1996.). Cijena je 65 kn. Može se naručiti na broj telefona 363 15 70.
    Zatim knjiga 'Igrom do čitanja' (opet MČO, šk.knjiga 2002.) u kojoj su na dvjestotinjak stranica opisane igre i aktivnosti za razvijanje vještina čitanja.
    Mislim da se oboje može pronaći i u svakoj knjižnici.
    Knjige su stvarno dobre. U školama ih pedagozi i defektolozi koriste u radu s djecom koja imaju poteškoća u čitanju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Super, hvala. Nadam se da cemo stici na interliber, tamo ću ih sigurno naći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •