Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Oglašavanje i gdje na forumu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno Oglašavanje i gdje na forumu

    Preletio sam forum i ne vidim nigdje pogodno mjesto gdje bih mogao nešto ponuditi odnosno istaknuti nekakav oglasić a da ne bude spammanje, pa eto pošto sam fin i pristojan da pitam, postoji li uopće takav podforum ili topic ovdje?

    Unaprijed hvala

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    komercijalno oglašavanje - gore desno na ekranu ...
    ostalo - teško... :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Znači nula bodova, ne postoji niti nekakav topic za takve stvari? btw... a ovo desno u ekranu mi je ipak puno više, nisam ja tolika riba.

    Šteta, mislim da bi puno ljudi to tražilo i bilo bi im od velike koristi.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa daj naznaku o čemu se radi...
    ja bi recimo tražila korištenje antistres sobe - i platila bi za tak nešto... jer bi mi bilo od velike koristi.
    nekom drugom bi bilo super pranje prozora na šesnaestom katu nebodera...
    itd...

    ako nemamo ni najmanju ideju o čemu se radi - nitko ti ne može reći da li postoji takvo mjesto, da li ima takav topik...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    ms. ivy editirala oglas

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajoj, mislim da će ti brzo bit obrisano

  7. #7
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    prodaja takvih sadrzaja je krsenje zakona o autorskim pravima i stoga zabranjena za oglasavanje bilo koje vrste

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Ne znam kakve bi forum imao veze s tim ukoliko nije download distribucija linkova, osim toga, kršenje autorskih prava je i to što svi vi imate Microsft Word odnosno Microsoft Excell na kompjuteru, a niste ga platili 30 000 kuna koliko ste dužni, i mnogo mnogo drugih primjera, no ne bitno.

    Hvala lijepa, molim administratore da obrišu ovaj topic.

    Lijep pozdrav

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Možda imamo, možda nemamo... poanta je da ih ne nudimo prek foruma... Zakon jasan, pravila foruma jasna...

    Btw, ne moraš se ljutiti... meni se recimo sviđa to što nudiš, ali smo predaleko od gledanja crtića...

    Lp

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Ne ljutim se ja, o ovome što vi pričate mislim da znam neke stvari malo bolje, vama je vaš server provajder dao neka pravila kojih se morate pridržavati, to je jasno, jedno od tih pravila je i zakon o autorskim pravima, no on je definiran malo drugačije nego što vi mislite, a to je ponajprije kao što sam rekao kroz distribuciju linkova (najčešće rapidshare) u svrhu downloada određenih sadržaja. To je zabranjeno, ovakve stvari nisu, no ne bitno.

    Osim toga, ovo su sve originali, ne znam o ćemu vi pričate.

    Eto, pozdrav još jednom, i molim administratore da obrišu ovaj topic (odnosno barem moj post s prodajnim sadržajem.)

  11. #11
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    svako presnimavanje materijala je krsenje zakona o autorskim pravima. prodaja istog je kazneno djelo.

    ti si naveo da su crtici presnimljeni na dvd-ove u divx formatu - dakle samim time to nisu originali

    reklamiranje/prodaja piratskih materijala je takodjer kazneno djelo.

    topic ce biti obrisan cim dodje netko od admina, ali samo da se razumijemo da se zakon ne moze "malo" krsiti - kazneno djelo je kazneno djelo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    ajde malo offtopic.

    Kazneno djelo jel? Jedno pitanje, recimo kada ja krvavo radim 2 mjeseca na baušteli kako ne bi zajedno s dva mlađa brata više žicao starce koji i tako i tako grcaju u dugovima i to sam radio sve LEGALNO preko svog studentskog ugovora (poštivajući zakone države u kojoj živim) zaradivši pišljivih 7 800 kuna uz satnicu od 20 kuna da bi moja majka zbog toga na kraju godine od svoje šugave profesorske plaće izgubila koeficijent za uzdržavanog člana na poreznoj kartici u visini od 6000 kuna što znači da sam ja zapravo radio za satnicu od 2 kune i 40 lipa odnosno da nisam radio niti za gablec točnije da sam ja na kraju krajeva njima platio da bi radio za njih. Jel oni poštuju moja prava, jel to kazneno djelo? Pa toga nema niti u Kini.

    Kakvo društvo takva vam je i omladina.

    Tako da u ovakvoj zemlji, čast mi je baviti se ovakvom vrstom kriminala i kaznenim djelima, ovo si uzimam za kompliment, bitno je da su svima puna usta nekakvih zakona, osim toga od nikoga se ja ne skrivam, nek me slobodno tuže, pa ak nam već pokušavaju ukrast mladost nek to i naprave kako treba, dam im svoje ime i prezime odmah.

  13. #13
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    A slusaj , pravila foruma su takva , kakva su i treba ih postivati bez obzira sto vjerujem vecina ljudi ima nesto presnimljeno.
    Znam da je situacija u ovoj zemlji koma i da ljudi rade svasta da bi prezivjeli , ali takoder negdje granicu treba postavit i ne treab se traziti opravdanje za kriminal kakav god on bio.

  14. #14
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Student22, nije mi jasno zašto se ti zbog toga uzrujavaš na nas? Zato što mi odbijamo biti kao i većina i gledati kroz prste? Da, u zemlji nam vlada nered ali mi ne želimo biti dio toga nereda niti želimo našu djecu učiti da je to normalno. Pravila foruma su jasna.
    EOD

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam napisao da idem offtopic, ne znam zašto nakon svakog mog posta se osjećate kao da je to nekakav attack na ovaj forum ili njegove članove, niste vi izmislili zakon o autorskim pravima da bi se trebali smatrati prozvanim, ja vodim najnormalniju diskusiju za šta forum na kraju krajeva i služi, ja nisam želio zaspammati forum što sam vrlo lako mogao nego sam ovdje otvorio topic da lijepo pitam ono što sam i pitao. Ja ću svakako uspjeti preživjeti i s oglašavanjem na ovom forumu i bez njega, tako da mi to ne igra nikakvu veliku ulogu, ali eto pokušao sam.

    Osim toga, vidim da se i vi borite protiv nekih nakaradnih zakona u RH poput umjetne oplodnje zasigurno pozivajući se na druge zemlje koje ga imaju puno bolje regulirano, u ćemu vas ja isto podržavam, a onda ovdje toliko držite do zakona i on vam je svetinja, naravno da se moje prženje dvd-a nemože i ne smije usporediti s obiteljima koji žele imati djecu, no na nekoj slikovitoj razini isto tako se ja pozivam na najveću svjetsku demokraciju, znači ne neko Kosovo ili Indoneziju, nego na Švedsku i još neke zemlje poput Finske itd u kojoj zakon o autorskim pravima ne postoji i prženje te distribucija je dozvoljena.

    Osim toga i borci za autorska prava imaju dvije svoje frakcije, jedna je za opciju da se protiv toga bore represijom i da ju je moguće suzbiti, dok drugi kažu da je to nemoguće u ovo doba tehnologije gdje već sada bukvalno svako na mobitelu se može spojit na internet i nešto skinut i da prekrši zakon o autorskim pravima, uglavnom ovi drugi se zalažu za to da se recimo digne cijena praznog dvd-a za 10 kuna i da to ide njima u džep.

    Vrijeme će pokazati čiji je model najbolji, ja svakako podržavam onaj Švedski.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Zato što mi odbijamo biti kao i većina i gledati kroz prste? Da, u zemlji nam vlada nered ali mi ne želimo biti dio toga nereda niti želimo našu djecu učiti da je to normalno. Pravila foruma su jasna.
    EOD
    Nije li ovo malo licemjerno s obzirom na sljedeće:
    ''Udruga RODA nije odgovorna za točnost i istinitost informacija koje se objavljuju na oglasnim materijalima, te isključuje svaku odgovornost za štetu koja bi mogla nastati prema trećim osobama zbog objavljivanja reklamnih oglasa na web stranicama Udruge RODA.''

    Znači, ako sam dobro razumio, a mislim da jesam, kršenje zakona je dozvoljeno ako se plati 1000kuna za ovaj banner gore desno, dok se udruga od toga ograđuje.

    Onda jednostavno recite da je bilo kakva vrsta oglašavanja zabranjena, a ne da pričate priče o autorskim pravima.

  17. #17
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Pošto sam napisao EOD nemam namjeru ulaziti u polemike.

    Citiraj Student22 prvotno napisa
    Znači, ako sam dobro razumio, a mislim da jesam, kršenje zakona je dozvoljeno ako se plati 1000kuna za ovaj banner gore desno, dok se udruga od toga ograđuje.
    Samo me zanima koji banner krši zakon?

  18. #18
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    student22, ako misliš zaraditi preko ovog foruma, bolje stavi oglas da poznaješ babicu koja je iz druge države spremna doći u hrvatsku obaviti ilegalan porod kod kuće. takve se stvari ne sankcioniraju.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Pošto sam napisao EOD nemam namjeru ulaziti u polemike.

    Citiraj Student22 prvotno napisa
    Znači, ako sam dobro razumio, a mislim da jesam, kršenje zakona je dozvoljeno ako se plati 1000kuna za ovaj banner gore desno, dok se udruga od toga ograđuje.
    Samo me zanima koji banner krši zakon?
    Možda jedan, možda niti jedan, nemam namjeru provjeravati jer me ne zanima, ali isto tako iz drugog podforuma koji regulira oglašavanje na ovoj stranici, prvi pasus-''Sadržaj oglasa'' ( http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=63304 ) je jasno čitljivo da ja uzmem banner i oglašavam ovo što oglašavam za tisuću kuna mjesečno nitko mi ne bi 'a' rekao na to, jer se udruga roda jasno ograđuje od tog oglasa, iliti između redaka, mi vama uzmemo 1000 kuna, ne zanima nas što oglašavate sve dok uredno plaćate, i svu odgovornost snosite Vi sami, mi se ograđujemo!

    Osim toga, jasno i bez iznimke bi po tom ključu trebali zabraniti stavljanje youtube linkova na ovaj forum, jedan crtić traktor Tom s hrvatskom sinkronizacijom na youtube-u ima 1 200 000 pogleda, odnosno 1 200 000 puta kršenja zakona vas i vaše djece, a da ne pričam o glazbi.

    Tako da nemojte prodavati šuplje o nekakvim autorskim pravima i o tome koliko vi držite do toga, kada je više nego jasno da bi vas mogao kupiti za 1000 kuna.

  20. #20
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    a jesi nabrijan.

    nego, jel se reklamiraš na drugim forumima?

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Student22 prvotno napisa
    , ne zanima nas što oglašavate sve dok uredno plaćate, i svu odgovornost snosite Vi sami, mi se ograđujemo!
    ovo naprosto nije istina.
    svaki oglašivač prolazi kroz provjere.
    prvo, ne može se oglašavati ako nema registriranu djelatnost, a drugo, ne prihvaćamo oglašavanja tvrtki koje nisu u skladu sa Rodinom vizijom.

    vjeruj, puno je duža lista oglašivača koji su odbijeni od ovih koji se "vrte".

  22. #22
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    student22, ako misliš zaraditi preko ovog foruma, bolje stavi oglas da poznaješ babicu koja je iz druge države spremna doći u hrvatsku obaviti ilegalan porod kod kuće. takve se stvari ne sankcioniraju.
    Ma nema toga ovdje, ne mozes to staviti u oglas na burzu, to se ne dozvoljava.

    Ali mozes to staviti na pdf podrske, tamo se to ne smatra oglasom.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    prvo, ne može se oglašavati ako nema registriranu djelatnost, a drugo, ne prihvaćamo oglašavanja tvrtki koje nisu u skladu sa Rodinom vizijom.
    Ako je tako, iz kojeg razloga ovo boldano ne stoji nigdje u podforumu o informacijama o 'komercijalnom oglašavanju na forumu'? To je izrazito bitna stavka, prevelika da bi se prešutila.

    'a jesi nabrijan'.. Jedno pitanje, da li se svaka normalna diskusija potkrepljena faktima i argumentima i ne prekompliciranom retorikom ovdje uzima kao nabrijani udar na temelje i članove ovog foruma?

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    imaš pravo, stavit ćemo to u pravila.
    valjda nam se učinilo kako se to podrazumijeva.

    hvala na sugestiji, odmah ću proslijediti adminici.

  25. #25
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj Student22 prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    prvo, ne može se oglašavati ako nema registriranu djelatnost, a drugo, ne prihvaćamo oglašavanja tvrtki koje nisu u skladu sa Rodinom vizijom.
    Ako je tako, iz kojeg razloga ovo boldano ne stoji nigdje u podforumu o informacijama o 'komercijalnom oglašavanju na forumu'? To je izrazito bitna stavka, prevelika da bi se prešutila.

    'a jesi nabrijan'.. Jedno pitanje, da li se svaka normalna diskusija potkrepljena faktima i argumentima i ne prekompliciranom retorikom ovdje uzima kao nabrijani udar na temelje i članove ovog foruma?
    ma ne, sorry ako je zvučalo grubo. hoću reći da mi se čini da čitavu temu prepovršno gledaš i jako se ljutiš. a meni se čini pretjerano. i tako, to bih i frendu rekla, baš tim riječima.

  26. #26
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    imaš pravo, stavit ćemo to u pravila.
    valjda nam se učinilo kako se to podrazumijeva.

    hvala na sugestiji, odmah ću proslijediti adminici.
    Udruga RODA ima pravo bez obrazloženja odbiti zahtjev za prikazivanjem oglasa ili obustaviti prikazivanje oglasa ukoliko je informacija koju naručitelj promovira izravna konkurencija proizvodima Udruge RODA, ukoliko je oglas u suprotnosti s etičnom politikom financiranja, vizijom i misijom Udruge RODA, te ukoliko Udruga smatra da sadržaj oglasa ili sadržaj oglašavane web-stranice krši zakonske propise Republike Hrvatske.
    Vec sve jasno stoji napisano u pravilima oglasavanja. Rad na crno krsi Hr zakone, nema potrebe za daljnjom raspravom.

  27. #27
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Postovi koji su vec prozvakani vise puta u zivotu su uklonjeni.

    Da, spremni smo kao udruga podrzati odredjeni nivo gradjanskog neposluha (u skladu s nasim radom i vizijom drustva u buducnosti) jer smo svjesni da je i to jedan od nacina mijenjanja trenutne lose prakse u drustvu. I takodjer smo svjesni da postoje osobe na forumu koje se ne slazu s nama, sto je ok, ne morate. To je nas put i ukoliko ste odlucili biti na forumu Udruge RODA ne ostaje vam bas puno opcija nego da zivite s tom cinjenicom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •