Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Vodene kozice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno Vodene kozice

    zanima me jedna stvar ; rodila sam prije 7dana, beba je super no ne muci me to !
    Prijae tri dana bila mi je sestra s necakinjom od 4 godine ,
    Malenoj nismo dali da se previse priblizi bebi jer vladaju te viroze i sve ostale bolastine, necakunja je bebicu gledala s udaljenosti od nekih pola metra i nije imala izravni kontakt s njim!
    Danas su sestru zvali iz vrtica da je mala izgleda dobila kozice!
    pa me zanima kolika je sansa da ih nedaj boze mali dobije?

  2. #2
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    a je...jer su zarazni i prije neg se pokaži simptomi....
    uf!! ma nikom ni blizi...dovoljno je da su u istoj prostoriji...zrak...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    a je...jer su zarazni i prije neg se pokaži simptomi....
    uf!! ma nikom ni blizi...dovoljno je da su u istoj prostoriji...zrak...
    ma znam da tom virusu koji uzrokuje vodene kozice treba dva do tri tjedna da se razvije i pokaze simptome !
    Madam se da ipak nece utjecat na malenog jer smo stvarno kratko boravili skupa! :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ja sam negdje čula da ako beba doji, a ako si ti prebolila kozice da onda preko tebe prima ta antitijela...
    tako nešto, ali nisam sigurna :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ja sam negdje čula da ako beba doji, a ako si ti prebolila kozice da onda preko tebe prima ta antitijela...
    tako nešto, ali nisam sigurna :/

  6. #6
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    a nadajmo se...ja sm ih pokupila u 17oj...ne bi htjela plašit...al nakon valjda 2min u istoj prostoriji sa zaraženom klinkom....e...ja na tvom mjestu ne bi uopće puštala bilo kakve klince blizu...bar neko vrijeme dok bebač ne naraste...uf jesam paranoična ...al moj nije ima puna 3mj i pokupio od 8godišnjaka gripu virozu što već....

  7. #7
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    to za antitjela stoji...al, mom u slučaju gripe nije pomoglo, iako sam se ja prije njega razbolila....e sad...može bit niš...amože bit i blaže uz tvoja antitjela...možda se javi ko stručniji!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ja nisam stručnjak ali evo moja starija je dobila pred 2 tjedna a beba još ništa... kuc, kuc

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    ja sam negdje čula da ako beba doji, a ako si ti prebolila kozice da onda preko tebe prima ta antitijela...
    tako nešto, ali nisam sigurna :/
    moram to demantirati.mi smo trebali krenuti u jednu posjetu gdje su djeca dobila kozice,ja sam ih prebolila,a moja curka je bila na prsima.nazvala sam pedijatricu koja mi je rekla da se držimo podalje jer da dojena djeca nisu imuna na kozice bez obzira što su na prsima.

    vendela,inkubacija traje 24 sata pa prema tome ne bi trebalo biti problema.ali ipak da se smiriš nazovi pedijatra.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj dijana76 prvotno napisa
    nazvala sam pedijatricu koja mi je rekla da se držimo podalje jer da dojena djeca nisu imuna na kozice bez obzira što su na prsima.
    nisu imuna. moj bebac isksljucivo dojen ih je nedavno (sa 3,5 mj) dobio.

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naravno da nisu imuna, zara je dobila kozice s 3.5 godine, iako jos uvijek doji
    ali mislim da ne stoji da se kozice prenose zrakom, koliko ja znam prenose se slinom, sluzi iz nosa i slicno.

  12. #12
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    eh ne znamsad...znam samo da u mene nitko nije kihao kašljao ljubio...a ja dobila!!! nakon vrlo kratkog boravka u istoj prostoriji!!! umalo nisam išla na maturalac...kraj 3srednjeg...bila bijesna ko ris

  13. #13
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Virus se nalazi na sluznici gornjih dišnih putova, tako da je prisutan u nosno-ždrijelnome sekretu inficirane osobe. Virus se prenosi neposrednim kontaktom između dviju osoba pri govoru, kašljanju i kihanju, te rukama i predmetima (rjeđe jer je virus slabo otporan u vanjskoj sredini) zagađenim nosno-ždrijelnim iscjetkom inficirane osobe ili sadržajem tekućine iz mjehurića.
    http://209.85.135.104/search?q=cache...r&ct=clnk&cd=1

  14. #14
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Osoba inficirana virusom Varicella-zoster najzaraznija je za svoju okolinu dva dana prije pojave simptoma bolesti do 5 do 6 dana od izbijanja osipa, odnosno za vrijeme izbijanja vodenih mjehurića po koži, a to u pravilu nije duže od 10 dana.
    Bolesnici s herpesom zosterom mogu biti izvor vodenih kozica.
    ista stranica

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Virus se nalazi na sluznici gornjih dišnih putova, tako da je prisutan u nosno-ždrijelnome sekretu inficirane osobe. Virus se prenosi kapljicama, ali može i bliskim kontaktom između dviju osoba pri govoru, kašljanju i kihanju, te rukama i predmetima (rjeđe, jer je virus slabo otporan u vanjskoj sredini) zagađenim nosno-ždrijelnim iscjetkom inficirane osobe ili sadržajem tekućine iz mjehurića, što znači da su vodene kozice visoko zarazne, s postotkom javljanja u najmanje 90% među osjetljivim i sero-negativnim osobama.
    inkubacija traje 24 sata
    netocno

    Razdoblje inkubacije (vrijeme od prvoga kontakta s virusom do pojave prvih simptoma bolesti) iznosi 9-21 dan, a kod većine oboljelih ono traje između 13-17 dana.
    Osoba inficirana virusom Varicella-zoster najzaraznija je za svoju okolinu dva dana prije pojave simptoma bolesti, od pet do šest dana od izbijanja osipa, odnosno za vrijeme izbijanja vodenih mjehurića po koži, a to u pravilu nije duže od 10 dana.

  16. #16
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hmmm....piše svašta o novorođenim....
    evo još jedan http://209.85.135.104/search?q=cache...r&ct=clnk&cd=2

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •