Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Na rubu znanosti neku vecer - o GMO (i tetanus cjepivu)

  1. #1
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Na rubu znanosti neku vecer - o GMO (i tetanus cjepivu)

    Ste gledali mozda?

    Ja sam bila ljuuuuuuta k'o ris nakon gledanja. Bilo je jako puno rijeci o GMO, firmi Monsato i njihovom utjecaju diljem svijeta (bolje receno uvjetovanju vlada i kojekoga). Istrazivanjima koja ne postoje o utjecaju GM hrane na tijelo. Navodno je bilo istrazivanje na 40 stakora, od kojih je 7 umrlo (iz nepoznatih razloga) i FDA je nakon toga odobrila GM hranu (kao nema stetnih utjecaja ).

    Neki madjarski strucnjak (neznam sad ime, bio interview s njim u emisiji) je bio unajmljen od neke od tih firmi sto proizvode GMO da provede istrazivanje. Nakon provedenog istrazivanja, otkrio je pregrozne stvari - tipa kako GMO uzrokuje deformacije u razvoju organizma, deformacije u organima, i brdo toga prestrasnog. 2 dana je bio heroj. Nakon toga je naravno bio maknut s te pozicije, i ta firma ga je pocela blatiti na sve strane i diskreditirati njegov rad. On se nije mogao braniti,jer je potpisao ugovor s njima da ne smije iznositi detalje, i nije si mogao priustiti da ga tuze. I onda je imao "srece" da ga je Engleski parlamet krenuo ispitivati o tome (a parlament je iznad tog ugovora), tako da je taj ugovor o tajnosti prekinut. Onda je on siroti tek mogao krenuti objasnjavati i braniti se. S vremenom si je vratio kredibilitet, i sad radi s norveskom vladom na jednom velikom istrazivanju o GM hrani.

    Mislim totalno prestrasno... Ali to nije sve.

    Isto je u emisiji bio jedan gospon sto je napisao knjigu "sjeme zla". I tu je bilo price o GM hrani i medju ostalim i o sljedecem.

    Henry Kissinger i vlada tog doba su razmisljali kako se domoci sto vise nafte. I pobrojali su zemlje koje imaju najvise nafte, pa onda krenuli razmisljati kako je se domoci. Zakljucili su da im je bitno da populacija u tim zemljama ne raste, jer ce onda te vlade radje dati naftu svojim stanovnicima nego Americi. I da bi doskocili tome, oni su odlucili usporiti / zaustaviti rast nataliteta tih zemalja. :shock:

    Dali su primjer Indonezije, kojoj je Amerika uvalila brdo kukuruza koji je bio modificiran sa spermicidom, pa pogadjate - muski Indonezani nisu bili u stanju praviti djecu.

    I da to ne bi bilo sve! Preko WHO su uveli obavezno cijepljenje tetanus cjepivom za zene starosti 14-45 god (fertilne godine!), a to cjepivo je u sebi imalo komponentu koja je uzrokovala pobacaje!!! :shock:

    Ja sam bila toliko bijesna i ljuta nakon gledanja te emisije!! Stoka, gadovi! I sad ja nek idem sljedeci tjedan cijepiti dijete sa tetanusom da bi ga primili u vrtic... pitam se samo sada koji je sada interes svjetskih mocnika.. na cemu se sada radi? hebena banana drzava koja te tjera da izvrsavas volju svjetskih mocnika, i udovoljavas njihovoj zaradi profita

    Evo vise o tome Seeds of Destruction: The Geopolitics of GM Food

    I izvadak sa tog linka o tom tetanus cjepivu

    Rockefeller Foundation funds vaccines with hidden birth-control hormones

    The Rockefeller Foundation is among the funders of a WHO program in "reproductive health" which has developed a tetanus vaccine that allegedly contains hidden birth-control hormones.

    According to a report from the Global Vaccine Institute, the WHO has overseen massive vaccination campaigns against tetanus in Nicaragua, Mexico and the Philippines since the early 1990's. Comite Pro Vida de Mexico, a Catholic organization, tested numerous vials of the vaccine and found them to contain human chorionic gonadotrophin (hCG), a natural hormone needed to maintain a pregnancy. When combined with a tetanus toxoid carrier, it stimulates formation of antibodies against hCG, rendering a woman incapable of maintaining a pregnancy. Similar reports of vaccines laced with hCG hormones have come from the Philippines and Nicaragua.

    The organization confirmed several other curious facts about the WHO vaccination programs. Tetanus vaccine was given only to women, between ages 15-45, not men or children. The presence of hCG is a clear contamination of the vaccine. It does not belong. With financial support from the Rockefeller Foundation, the World Bank, the Population Council, Ford Foundation, among others, the WHO has been working for 20 years to develop an anti-fertility vaccine using hCG with tetanus and other vaccines, according to scientific articles published on the effort by WHO. This has been documented by WHO and others, including the respected British medical journal, The Lancet, June 11, 1988, "Clinical Trials of a WHO Borth Control Vaccine."

    To mid-1993 the WHO had spent a total of $365 million of such research funds on "reproductive health" including research on implanting hCG into tetanus vaccine. WHO has been unable to answer why women vaccinated were found with anti-hCG antibodies. They feebly replied it was "insignificant." The vaccine was produced by Connaught Laboratories Ltd of Canada and Intervex and CSL Laboratories of Australia.

    Since the 1920's the Rockefeller Foundation has been among the leading sponsors of population reduction programs worldwide. If the reports of birth control vaccines are true, it is not difficult to suspect the Rockefeller Foundation is also among those planning to use genetically modified seeds technology as a potential means to control world population growth through future control of food supply.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nisam gledala. Ali sve ovo je nevjerovatno okrutno i ali i nevjerovatno stvarno... :shock: :/

  3. #3
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    joj....selim u planine...i jole svaki pračovjek je bolje od današnjeg gramzljivog čovjeka....
    koje su posljedice necijepljena djeteta? kako to obznaniti ped?i državi??

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Koma... nisam gledala. I bolje da nisam.

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Antibebi cjepiva u organizaciji WHO/UNICEF su stara i potvrđena priča, iako nisam siguran da je iza toga stajala ikakva namjera. Obje organizacije su totalno u procjepiteljskom filmu i potpuno slijepe za sve ostalo. Vjerujem da im se može podvaliti i stajsko gnojivo u ampulama pod nazivom cjepivo.

    Sve je to posljedica politike prvo cijepi, a onda pitaj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ovak, ne bi ulazila u diskusiju o cjepivima jer po mojoj ocjeni vrijeme koje je potrebno da se čovjek stvarno kvalitetno informira prelazi okvire (meni) mogućeg, ali

    sve teorije zavjere treba uzeti sa oprezom, papir trpi svašta, a elektronski mediji još više, povratak u pećinu ipak nije opcija

    pogledajte na tom istom http://www.currentconcerns.ch/ priču iz najnovijeg izdanja o NATO napadu na Jugoslaviju i probajte zamisliti kako bi reagirali da prvi put čujete za isto...

  7. #7
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    :shock:

    to je tako kad se čovjek petlja gdje mu nije mjesto...

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Ovak, ne bi ulazila u diskusiju o cjepivima jer po mojoj ocjeni vrijeme koje je potrebno da se čovjek stvarno kvalitetno informira prelazi okvire (meni) mogućeg, ali

    sve teorije zavjere treba uzeti sa oprezom, papir trpi svašta, a elektronski mediji još više, povratak u pećinu ipak nije opcija

    pogledajte na tom istom http://www.currentconcerns.ch/ priču iz najnovijeg izdanja o NATO napadu na Jugoslaviju i probajte zamisliti kako bi reagirali da prvi put čujete za isto...
    Nije to nikakva teorija zavjere koju papir trpi. Taj dokument iz vremena Kissingera postoji, i maknuta je oznaka tajnosti tamo negdje 1998. Pogledaj link i prosurfaj po netu na tu temu, info o toj "akciji" mozes naci na stotine linkova otkad je taj dokument postao javan (ja sam eto bas stavila taj link jer mi se cinio najpregledniji za citanje).

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno hCG

    Ako može koga utješiti, u cjepivima koja se kod nas koriste nema hCG-a.
    Barem ga ne bi trebalo biti.
    Ja sam svoje kćeri cijepio....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    anchie76, nisam ni mislila reći da je priča izmišljena - ne znam dovoljno o tome, samo da mi je opći dojam o profilu sajta* na kojem je tekst objavljen utjecao na uvjerljivost istog... kako rekoh, nemamo vremena provjeravati sve što pročitamo pa često odbacimo i ponešto dobrog...

    *pri tome mislim da je tekst o ex-YU izrazito jednostran, više kao komentar nego pokušaj objektivnog prikaza - što je OK, tome služi sloboda govora, ali nije dobar kao izvor informacija

  11. #11
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ok mozda je taj sajt generalno bezveze, no da ne mislite da je i ta prica izmisljena, evo i drugog sajta koji prica o istoj stvari

    http://www.mindfully.org/GE/2005/Geo...Food6mar05.htm

  12. #12
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja volim misliti da sam paranoična
    onda mi sve ima smisla

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ok mozda je taj sajt generalno bezveze, no da ne mislite da je i ta prica izmisljena, evo i drugog sajta koji prica o istoj stvari

    http://www.mindfully.org/GE/2005/Geo...Food6mar05.htm
    Ali anchie76, i taj site je jednakog profila kao Seeds of destruction

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja volim misliti da sam paranoična
    onda mi sve ima smisla
    potpisujem

  15. #15
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja sam gledala, isto sam cijelo vrijeme izgledala ovak :shock: .

    Palo mi je na pamet kako bi Mišak trebao napraviti emisiju o cjepivima,
    sigurna sam da bi ju odradio puuuno bolje od Latina.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Mamita (napisa):
    ja volim misliti da sam paranoična
    onda mi sve ima smisla


    potpisujem

    još jedan potpis

  17. #17
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    Mamita (napisa):
    ja volim misliti da sam paranoična
    onda mi sve ima smisla
    potpisujem
    još jedan potpis
    Kol'ko nas ima, ooooo kol'ko nas iiiiiiiiimaaaaaa!

  18. #18
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    i iz toga zaključujemo:
    ako svi mislimo da smo paranoični i u toj paranoji mislimo da sve ima nekog smisla
    nismo li onda zbilja paraniočni? ili samo volimo biti?
    ili se svijet okreće na drugu stranu?

    ah ta dah

  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ok mozda je taj sajt generalno bezveze, no da ne mislite da je i ta prica izmisljena, evo i drugog sajta koji prica o istoj stvari

    http://www.mindfully.org/GE/2005/Geo...Food6mar05.htm
    Ali anchie76, i taj site je jednakog profila kao Seeds of destruction
    Odustajem Dokument postoji i postao je javan prije nekih 10 god, tak da stvarno nije tesko naci info o njemu. Slobodno si sami ukucajte "Henry Kissinger tetanus vaccination" ili vec nesto u tom smislu na google-u pa si sami odaberite sajt kojem cete vjerovati i sa kojeg cete iscitavati o tom dokumentu.

  20. #20
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    meni nije čudno ništa u tome da će velike moćne države učiniti bilo šta da zadrže svoj položaj :/
    Irak je sravljen sa zemljom radi nafte
    ne bi me čudilo ni da su samo srušili blizance (taj događaj je dao Bushu pravo odluke o nuklearnom oružju - do tada je tu odluku donosio senat)
    GMO je prvo iša u proizvodnju u siromašne zemlje - ako i nastradaju - kome briga, ne mogu ih tužiti
    .....
    moć

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno paranoja

    Vlastito iskustvo me promjenilo u načinu promatranja na ISTINE...Svatko ima svoje, ali uvijek treba razgrtati ispod površine!!! Živimo u društvu koje je plasirano kroz medije - tu doista ima svašta i puno toga nam je nametnuto bez uopće primisli da krenemo zagrebati - SERVIRANO JE- POSLUŽITE SE!!!
    Meni je recimo nevjerojatno da jedan naš poznanik koji radi u prehr. industriji i prodaje takve proizvode NIJE ZNAO do ove emisije Na rubu znanosti -GMO - da gotove sve čokolade danas plasirane imaju soja lecitin koji je ZNA SE kojeg porijekla!!!! Pitam se DOISTA NIJE ZNAO, ili je dobio koprenu kroz koju NIJE VIDIO ????

  22. #22
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja mislim da nije znao
    ali u smislu da ga nije ni zanimalo
    žalosno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •