Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Sedimentacija

  1. #1
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Sedimentacija

    Molim one koji se razumiju da mi odgovre na par pitanja
    Završili smo u bolnici sa sedimentacijom 125(e.coli), nakon dva tjedna pala je na 47.
    Jučer smo radili nalaz krvi i sedimentacija ja bila 55 - dok je dijagnosticirala upalu dišnih puteva i dala klavocin, urin je ok.
    Zanima me koliko je česta ta visoka sedimentacija i trebam li se jako brinuti jer sam stvarno zabrinuta Moramo ponoviti krvnu sliku za 5 dana.
    I još nešto na nalazu piše što mi nije jasno:
    Eritrociti pokazuju laganu anizocitozu i hipohromiju :? Dok je rekla mm da je sve to zbog te upale ali ja opet želim čuti vašu stranu
    Hvala

  2. #2
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nisam stručnjak...al rekoše mi stručni ...da se sedimentacija polako napušta (da čak može ostati duže vremena povišena nakon neke operacije i sl)...ja sam jedan dan imala sedimentaciju 45, a drugi dan 25...doc se samo nasmijao i komentirao kako su to zasigurno radila dvra različita tehničara...i dok mi je sedimentacija bila 25 (a max za zdravog je 24), meni je CRP (reaktivni protein) bio 113 a max je 5!!!!....dakle, po sedim ne bi ni bila bolesna...a imadoh upalu pluća....CRP (biokemijska pretraga krvi) se najbrže diže i spušta prilikom upale tj prestanke iste... zašto niste vadili CRP???? koliko sam ja skužila to danas prakticiraju mnogi doc...eh da čak mi ni leukociti nisu bili povišeni...po tom pitanju leukociti i sedimentacija ja bi bila najzdravija...ne mora bit kod svakog kao i kod mene...to ne tvrdim!!

  3. #3
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Hvala Zmaj
    Što bi pokazao taj CPR? Ljudi moji, ja sam tako zabrinuta da imam čvor na želucu od straha
    Javite se stručnjaci please

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    CRP je najučinkovitiji kad su u pitanju upale, infekcije...ak je povišen, znači imaš podstanara ...mom malom nikad nisu radili sedimentaciju...bili na Rebru...uvik CRP jer najbolje pokzuje stanje organizma...

  5. #5
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    mislim, ak vam je utvrđena upala, onda vam je dana i terapija...nakon terapije bi sve trebalo biti ok...drugo ne razumijem jer nisam stručnjak...al, valjda ako tvoja dr kaže da je ok, onda je i bit će ok...mi mame tako često paničarimo, želimo sve znati,pa vidimo i ono čega nema...blaženo neznanje...

  6. #6
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    I. je SE 120, CRP 362, L 22, 6 značilo 10 dana bolnice zbog respiratornog infekta. Nakon 10 dana i.v. terapije CRP je bio 10, L 7,6 (SE ne piše u "otpusnom" pa ne znam). Sretno!

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Anima (iz google pretrage)

    Anizocitoza - nalaz eritrocita različitih veličina, može se vidjeti kod megaloblastične anemije, talasemije i anemije uzrokovane manjkom željeza.


    A kad sam ukucula hipohromija dobila sam
    ovo

    I možda da ukucaš anemiju / manjak željeza i sl. u pretražnik dobiti ćeš dosta topica o tome.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Evo ti još jedan topic i tamo ti se javila bdina sa istom dijagnozom kod kćeri.

    čaj od brusnice

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Evo ti i jedan topic o preventivnom željezu

  10. #10
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    mamma san hvala do neba i nazad

    ali mene najviše zanima ta sedimentacija, jel to opasno ovak u našem slučaju, mislim ako je tako visoka onda je bakterija u krvi ili :?

    I mislim zmajić da ipak nije najbolje neznanje, jerbo da gledam tako tko zna gdje bi mi dijete danas bilo zahvaljujući brizi pedijatrice

  11. #11
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    anima, što se tiče sedimentacije, mislim da je dobro što pada. Ništa ne može prekonoći pasti na minimalnu granicu. (nisam doktor)

  12. #12
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pa naravno da sedimentacija mora past da bi se ustvrdilo poboljšanje...ja samo kažem kako je metoda CRP pouzdanija od sedimentacije...
    i anima, ma kužim te u svezi ne/znanja...ja sam tak opičena...da stalno neš istražeujem po internetu...nemaš pojma kolko mi je muke trebalo da ne ukucam u google pojmove mikoplazma, atipična upala pluća...jer, kad takvo što napavim postavim sama 101 dijagnozu...101 pitanje zšto doc nije ovo zašto ped nije ono....pa mi mozak doslovce eksplodira...koma...
    pa ak te zanima ukucaj sedimentacije i eto...ona je samo pokazatelj što se događa u organizmu...imali kakav podstanar kojem tu nije misto (virus, bakterija...što ja znam kakvi sve mikroorganizmi)...kužiš?? to je samo metoda....al rekoše mi da se sedimentacije sporije penje i sporije spušta...pa može bit da i više nema upale a sedimentacija je još visoka...za razliku od crp-a...

  13. #13
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    [/b]zmajić pitati ću dok za CPR
    Mm zvao zraznu pa pripupito za to i oni rekoše da je to upala i da ide polako uglavnom, malo mi je ipak lakše hvala
    a i idem u google upisati sedimentacija pa ću viditi šta će mi izbacit
    Inače, poslije e.coli moja dok na temp ne bi provjerala ni urin ni krv - isključivo na naše inzistiranje :shock:

  14. #14
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pa za e.coli bi prvo i gledala urin !! :shock: ...ajme a vaša doc niš??? eeee....imala sam ja e.coli....ni jednog simptoma....niš...bezveze išla dat urin kad ono hrpa 10na5....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •