Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: koje vaginalete smijem dok dojim?

  1. #1
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno koje vaginalete smijem dok dojim?

    nije slučajno na dojenju, nego dojim, a pojavile su mi se stare "frendice" , daljnji rod šampinjona pa ne znam jel smijem vaginalete. nemojte sad vikat na mene da moram doktorici, znam da moram, ali bih htjela to sasjeć u korijenu, može me primit tek u četvrtak. poludit ću do onda.

    i jel ima u rijeci onih acidosalus vaginaleta?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja sam prosla kuru geonistina. ne znam sto ti je ovo drugo. probala sam i vaginalete kantariona, nisam bas sigurna jel djeluju ciljano na sampinjone.

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Rojazol

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    cesnjak. cak i izgleda ko vaginaleta, samo moras ipak ujutro izvadit. a sigurno smijes.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sampinjoni
    ja imam slicni problem, mrzi me ici kod ginica da mi ne gura prste jer me to smeta, razmisljam o acidosalus vaginaletama. jel djeluju na sampinjone ?
    imam samo izvana nesto, nekakve ranice, malo svrbi, iscjedak skoro nista.

  6. #6
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    divota sampinjoni i cesnjak. di sam to ja ? na receptima ?

  7. #7
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja imam slicni problem, mrzi me ici kod ginica da mi ne gura prste jer me to smeta, razmisljam o acidosalus vaginaletama. jel djeluju na sampinjone ?
    imam samo izvana nesto, nekakve ranice, malo svrbi, iscjedak skoro nista.
    ajoj, meni ranice odmah zvone na herpes!!
    ne daj bože, al ja bi to hitno provjerila, i po cijenu guranja prstića :/

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    herpes?? kako? zasto? na zadnjem pregledu je bilo sve ok, partnere ne mijenjam, jedino ako ovaj moj ne mijenja mene. jel se herpes moze pojaviti sam od sebe ili se prenese?

  9. #9
    anina

    Početno

    Ne paničariti! Ranice su napukline kože što često dođe upravo od gljivica, tzv. ragade. Svrbe i peku, posebno kod mokrenja, i srećom nemaju veze s herpesom. Garantiram iz osobnog iskustva.

  10. #10
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj anina prvotno napisa
    Ne paničariti! Ranice su napukline kože što često dođe upravo od gljivica, tzv. ragade. Svrbe i peku, posebno kod mokrenja, i srećom nemaju veze s herpesom. Garantiram iz osobnog iskustva.
    to se i meni jednom dogodilo

    uglavnom, bila sam kod dokice, dala mi je plymicol

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ah, da. gljivice. dobila canesten, vaginalete i kremu. reko doc da moze dok dojim.
    je li imala koja od vas slucaj da ucestalo dobiva gljivice, nicim izazvane? md mi je rekao da nakon svakog odnosa, jos od trudnoce, dobije nesto takvo. :shock: :? ne kuzim. doc mi kaze da mi je slab imunitet, a ja nikad bolesna, cak i kad me htela napasti upala grla na kraju nije bilo nista.

  12. #12
    anina

    Početno

    mikka, bilo mi je faza kad sam razmišljala kupiti neki jaki fugicid za drvo ili gljivice u kupaoni i sjesti u njega...a i seks bi mi se s vremena na vrijeme načisto ogadio

  13. #13
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    [quote="mikka"]
    je li imala koja od vas slucaj da ucestalo dobiva gljivice, nicim izazvane? quote]

    meni se to dogada zadnje vrijeme i isto se pitam zbog cega?!

  14. #14
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    nisu gljive,nego iscjedak.bila sam kod gin.prije desetak dana,a kako mi se to pojavilo par dana poslije,nejde mi se opet
    zna li netko dali mogu koje vaginalete dobit u slobodnoj prodaji :/

  15. #15
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Meni moja gin. kaze da su vaginalete u slobodnoj prodaji.Jos se cudi kad dodem po recept...
    Na pitanje upucenoj mojo gin. zasto svaki put dobijem vaginalete i odakle gljivice dobila sam odgovor da su bakterije svuda oko nas
    i bas mi je lakse!

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja mislim da bakterije s gljivicama i nemaju neke veze. mozda hormoni, neka neravnoteza? koja djeluje na floru u rodnici? ja sam uvijek bila sklona gljivicama, ali otkad sam rodila to je pravi horor.
    zasada mi je ovo proslo od canesten terapije, ginic mi je preporucio da si stavljam neke vagisan na bazi mlijecne kiseline, i rekao je da su one acidosalus isto ok. valjda ce se od toga stanje popraviti, ovo je vec lagano prevrsilo svaku mjeru.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno

    ja sam bila u ginica po papu prije 20 dana neke bakterije.dao mi vaginalete a trebala sam piti i tabl.al kako dojim odustao je od njih i evo nakon 10 dana vaginal.opet se vratilo od juce svrab ne znam sto radit,a jos manje kao ih dobijam .od kad znam za sebe stalno nesto imam

  18. #18
    mamin lavić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    57

    Početno Koje vaginalete smijem koristiti dok dojim?

    Evo,podižem temu....
    I ja dojim,malo ali ipak....... i dobila od gin.plymicol vaginalete jer ne mogu nikakve antibiotike ......Žena se isprečudila da kako ja to još dojim a mali ima 2,5 godina....Pita:A imate mlijeka?......Toliko o obrazovanju
    žena liječnika......No pustima to sada.....
    U uputstvima za primjenu istih piše nešto tipa" nije dokazana nikakva veza ali možda bolje ne......" Znam da se vaginalete apsorbiraju lokalno i ne ulaze u krv...Možda ih jetra i apsorbira djelomično....
    Prosvjetlite me.....
    Rađe 100x vaginalete nego prekinuti dojenje jer je najlakše ubaciti antibiotik u sebe....

  19. #19
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Dizem temu...
    Pojavile su mi se,posle vise godina "odsustva",gljivice....sto rece neka od vas-iz nepoznatog razloga....u stvari,mislim da je od sexa,jer mi je posle porodjaja vrsnjakinja nesto suvlja nego ranije,a moguce i da mi je malo pao imunitet(ili da sam trudna :D ),pa sve to zajedno mu dodje kao idealno gostoprimstvo za pecurkice.
    Vec dve veceri,u nedostatku vaginaleta od jogurta,ispiram se acidofilnim jogurtom(spricem ga ubrizgam unutra,bez igle,naravno ),i to mi jako prija.....a i ranije mi je pomagalo toliko da sam ih se,posle perioda ucestalog pojavljivanja,resila na vise godina.....no,evo ih ponovo...
    Kako sam pristalica lecenja prirodnim preparatima,probala bih lecenje cesnjakom,ali kako ga staviti?Omotati ga gazicom ili kako?Kako ga izvaditi?Da li pece(obzirom da su mi se ,od nedavnog sexa "na suvo",pojavile nekakve brazde(ragade?)na samom ulazu u vaginu,sa gornje strane,i cak mi je i dodir prstom neprijatan)?Da li moze da skodi ako sam opet trudna?
    Mogu ja jos bar 10 pitanja da postavim ,ali vec sam preterala...

  20. #20
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    evo proceprkala po forumu i nasla sve sto me zanimalo....Odlucila da ipak mesto pravog cesnjaka stavljam kapsule istog.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    150

    Početno

    da ne otvaram novi topic postaviti ću pitanje ovdije!!!Dakle prije par dana mi se javio svrbež,i jako mali iscjedak,pa me zanima jesu li to gljivice
    i ako jesu što da napravim???

  22. #22
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    jel smijem koristit rojazol vaginalete uz dojenje?

  23. #23
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Nailazim na proturjecne info od str dvaju ginekologa a i po netu a hitno mi je. Upalica nekakva,moguce jajovoda,nisu nacisto ono toliko o lijecnicima. Dobila sam sumamed i medazol.sumamed ne mislim piti ni pod razno a sad,smijem li medazol dok dojim?? Izdajanje,ad,prestanak dojenja nije opcija.hitno i hvala!!

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i azitromicin (sumamed) i metronizadol (medazol) možeš za vrijeme dojenja

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

  26. #26
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Na svim nasim stranicama nasla kako nisu,jos nekako medazol al sumamed kao nikako :/ propisala mi to dr u bolnici a moj gin kaze da ak se osjecam bolje,da ne uzimam nista. Totalno sam sokirana i prvom i drugom i ne znam sto misliti i ciniti.

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kojim našim stranicama?

  28. #28
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    A ne znam vise,luda sam od svega,citam o istima jos od jucer popodne. Cijelo jutro nazivam doktore,jedan kaze da uzmem,drugi da uzmem samo vaginalete,treci da nije podoban dati informaciju,cetvrti da ne uzmem nista. Ja vise sama ne znam gdje mi je glava :/ to jedino znam

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ja sam ti napisala odgovor prema onome što kaže znanstvena literatura temeljena na istraživanjima, a koje se drže svjetski stručnjaci za dojenje, Medications and Mother's Milk od Thomasa W.Halea.

    Osobno, da moram odlučiti, slušala bi Hale-a, a ne nekog ginekologa koji nema veze s dojenjem, a još manje s dojenjem i lijekovima.
    S druge strane, ne bih to pitala na forumu, nego bih zvala sos telefon za dojenje, broj ti je 01 61 77 520

  30. #30
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    A zovem od 15 pa ono,dobit nekog

  31. #31
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

  32. #32
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Rodine savjetnice za dojenje ne savjetuju o lijekovima, u smislu da ti preporucuju koji da uzmes, ili ne uzmes

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    Nailazim na proturjecne info od str dvaju ginekologa a i po netu a hitno mi je. Upalica nekakva,moguce jajovoda,nisu nacisto ono toliko o lijecnicima. Dobila sam sumamed i medazol.sumamed ne mislim piti ni pod razno a sad,smijem li medazol dok dojim?? Izdajanje,ad,prestanak dojenja nije opcija.hitno i hvala!!

    Zasto? Sumamed uopce nije sporan, mozes ga piti dok dojis. Medazol vaginalno mozes, a za oralnu upotrebu nisam sigurna, iako se u zadnje vrijeme spominje kao prihvatljiv za dojilje.

  34. #34
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Podizem.
    Malac 2,5g dojimo non stop.
    Terapija;
    Macmiror Complex vaginalete
    Duphaston
    Lactogyn caps.

    Ima li tko iskustva s ovim lijekovima i koliko se izlucuju u mlijeko?
    Puno hvala.

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko iskustva s ovim lijekovima i koliko se izlucuju u mlijeko?
    Puno hvala.
    To su mi u trudnoći dali.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •